Tuin- en LantiUwzaden. Struik Co. TE KOOP gevraagd: een Violoncel. jekoop gevraagd OPENBARE mLLIGE MOPPING Notaris J. J. van der Kaaden EEN HUIS, met Schuur, Erf en Tuin, Bericht van inzet. 5-, k- on 3-jarig HOTEL JAN GEERTZEN Café-Restaurant en Uitspanning. Kluggt W. H. BRIK, Kolom- of Schoolkaohel. INBOEDEL, Geld zonder borg. Notaris PAAP WIJK (bij Heusden.) ATTENTIE. ATTENTIE. Vragen op rechtskundig gebied. Nieuwe Hollandsche Maatjesharing. afdeeling CONFECTIE heeft toegevoegd, Adverteeren in dit Blad is winstgevend. VAN DER KAADEN publiek verkoopen: Ook gelegenheid voor stalling van vee. 's-HERTOGENBOSCH Bonds-motor en Bonds-rijwielhersteller een aangrenzend perceel de schriftelijke kennisgeving te zenden, bedoeld in art. 6 der Hinderwet en dat voorts de vergunning is verleend voor de oprichting, d. i. voor den aanleg, der schietbaan terwijl vergun ning was gevraagd tot het mhebben en gebruiken« daarvan (de oprichting immers had zonder vergunning reeds plaats gehad). En ten slotte kwam appellant er tegen op, dat de vergunning werd verleend, niet tegenstaande bij gelegenheid van een vroegere aanvrage om vergunning de provinciale hoofdingenieur reeds op het gevaar der schietbaan heeft gewezen. Uit het verslag over deze zaak door staatsraad jhr. mr. van Bronkhorst Sand- berg uitgebracht, bleek nog dat de prov. hoofdingenieur tot vernietiging van het besluit van B. en W. adviseerde wegens niet behoorlijke naleving van art. 6 der Hinderwet, terwijl Ged. Staten opmerkten dat wel de kinnisgeving bedoeld in art. 6, le lid, niet is gedaan aan een gebruiker van een belendend perceel, doch uit een door dien belanghebbende geteekende ver klaring blijkt dat hij niet is verkort in zijn recht om bezwaren in te brengen. Op grond dat appellant niet is verschenen ter zitting van B. en W. gaven Gedep. Staten in overweging hem niet-ontvankeljjk te verklaren in zijn beroep. De directeur-generaal van den arbeid oordeelde, dat de inrichting gevaar voor de omgeving oplevert en adviseerde daarom tot vernietiging van het besluit van B. en W. Namens appellant werd diens beroep toegelicht door den heer C. A. Prinsen, commies-chef ter gemeente-secretarie van 's Hertogenbosch. Deze laakte zeer de houding en het optreden van het gemeente bestuur, herinnerde er aan, dat reeds vroeger een besluit van B. en W. in deze zaak was vernietigd wegens niet naleving der wet en uitte den wensch, dat thans, opdat niet nog eens voor de derde maal deze zaak voor den Raad van State zou moeten worden behandeld, een beslissing ook op de hoofdzaak mocht worden ge nomen en vergunning mocht worden ge weigerd en hiermede een einde gemaakt aan den thans bestaanden onwettigen toestand met betrekking tot deze schietbaan. De gemeente-secretaris, de heer Couwen- berg, trad op voor het gemeentebestuur en tevens voor de burgerwacht. Hij erkende in hoofdzaak het voorgevallene en zeide dat het gemeentebestuur zich niet verplicht heeft geacht den heer v. d. W. te waar schuwen om binnen te komen toen de zitting van B. en W. begon. De zitting was openbaar en v. d. W. had maar uit eigen beweging moeten binnenkomen. Nadat de zaak over en weer door de gemachtigden, resp. van den appellant en van het gemeentebestuur, was toegelicht, werden vanwege den Raad van State nog eenige vragen gesteld en opmerkingen gemaakt. Het bleek hierbij dat de ver klaring van den belanghebbende, die geen kennisgeving als bedoeld in art. 6 voormeld ontvangen had, dat hij daardoor niet in zijne rechten was verkort, eerst was af gegeven nadat de vergunning was verleend. De vise-president van den Raad van State wees den vertegenwoordiger van het gemeentebestuur nog op het zonderlinge om den heer v. d. W. niet te waarschu wen toen de zitting begon. »Had men u nu voor deze vergadering van den Raad van State ook niet gewaarschuwd, toen de vergadering zou beginnenzoo zeide de vise-president tot den vertegenwoordiger, »dan stond gij nu nog op straat.« Verslag der Gemeenteraadsvergadering van RAAMSDONKSVEER op Zaterdag 23 September. Voorzitter EdelAchtb. Heer Moons, bur gemeester. De notulen der vorige vergadering wer den onveranderd vastgesteld. Van Ged. Staten was ingekomen een schrijven, inhoudende goedkeuring van de verordening betreffende keurloon, de wij ziging verkeersverordening, en het aangaan van een tijdelijke geldleening. De commissie tot wering van school verzuim vroeg in een adres verhooging van salaris. B. en W. zullen volgende vergadering advies hieromtrent uitbrengen. Het adres van C. Jansen c.s. houdende verzoek, om het maken van muziek op Zondag, eersten kermisdag, van des na middag 4 uur af toe te staan, werd voor kennisgeving aangenomen. Naar aanleiding van een schrijven van den dienst der Arbeidsbemiddeling en Werkeloosheidverzekering werd besloten, één ambtenaar te benoemen op een salaris van f 300.een commissie, bestaande uit 2 werkgevers en 2 werknemers werd gekozen, terwijl als voorzitter der commissie zal fungeeren de wethouder E. de Wit. Tot commissieleden werden gekozen de heeren J. P. v. Dongen-Torman en C. G. v. d. Westen (als werkgevers) en de heeren P. Broeders en H. Netten (als werknemers). De rekening Electriciteitsbedrijf over 1921 werd vastgesteld op 56.169.45, rnet een batig slot van f5743. De gemeenterekening dienst 1921 werd voorloopig vastgesteld opontvangsten f332.831.22, uitgaven f329.775.48. Ba tig slot alzoo f 3055.74. De rekening van het Burgerlijk Arm bestuur, dienst 1921, werd goedgekeurd, ontvangst f 16.026.63, uitgaaf f 12.264.42®, batig slot f3762.205; eveneens werd de begrooting, dienst 1923, in ontvangst en uitgaaf op f 14,886.96 goedgekeurd. "Besloten werd de subsidie aan de Tee- kenschool, groot f150.in te trekken, als er tenminste les gegeven zal worden door een niet-gediplomeerde ook de sub sidie aan de bewaarscholen zal niet meer worden verleend. Een verzoek van de Algem. Ned. Ver. »Het Groene Kruis«, om subsidie werd afgewezen, evenals dat van den R. K. Politiebond. Door het Electriciteitsbedrijf zal aan de gemeente f1200.betaald worden voor het gebruik der verschillende gemeente gebouwen. Besloten werd den ondergrond der middenstandswoningen aan den Stadsweg over te nemen. De verordening van den keuringsdienst voor vee en vleesch werd gewijzigd naar aanleiding van gemaakte opmerkingen door Ged. Staten. In verband met een schrijven van het bestuur der R, K. Jongensschool te Raams- donk, werd besloten het vorige Raadsbe sluit zoodanig te wijzigen, dat het bestuur verzekerd is van den bouw eener nieuwe school vóór 1 Jan. 1927. Besloten werd den huurprijs der Meters voor levering van electrische stroom aan merkelijk te verlagen en te brengen van 50 op 35 centeveneens zal de levering van stroom een aanmerkelijke prijsverlaging ondergaan en teruggebracht worden wat lichtstroom aangaat op 44 cent per K.W., tot nog toe was dit 53 cent. Tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim werd gekozen de heer G. v. d. Sanden in de vacature Claassen. Uitgeloot werden de volgende schuld brieven v. d. leen. f20000 no. 21 groot - 4000 no. 7 i 33- 6000 no. 15 -12000 no. 31 en 2 3 3- 5000 no. 13 3 33- 700 no. 5 3 33 - 1500 no. 5 3 33. 2400 no. 4 3 33- 1500 no. 1 3 33. 8280 no. 5 3 3 - 20000 no. 13,6,16,1 3 3 3 -15000 no. 12 en 30 3 3 3 -32000 no. 16, 9,1, 28,11 en 15 f 500 - 125 - 150 - 150 - 250 - 400 - 100 - 150 - 400 - 150 - 300 -1000 - 500 -1000 Een Feestétalage. De Firma Taverne De Meere, Ma gazijn voor Dames- en Kinderconfectie, Hinthamerstraat 69 te 's-Hertogenbosch, viert heden haar 25-jarig bestaan. Met het oog hierop, heeft zij tegelijk ter opening van het nieuwe seizoen, een feest-étalage gemaakt. o De Koninklijke Boomkweekerijen van den Heer Fierre Lombarts te Zundert. De Kon. Boomkweekerijen van den heer Pierre Lombarts te Zundert zendt ons zijn specialen Catalogus 1922'23. Het is een lijvig boekdeel met tal van keurige af beeldingen. Uit de catalogus blijkt, dat de kwee- kerijen ruim 20 H.A. beslaan, dat behalve millioenen dennen plm. 40.000 coniferen en 200 verschillende variëteiten, vruchten- boomcultuur, rozen, sierheesters, laanboomen, treurboomen, vaste planten enz. op deze werkelijke Koninkl. Kweekerij wordt aan getroffen. De verschillende vakbladen schrijven vol roem over deze onderneming, die zij voor stellen als de merkwaardigste die zij kennen en waarvan zij getuigen dat zij nergens beter gekweekte en gevormde planten zagen. Herhaaldelijk mocht de heer Lombarts dan ook op tentoonstellingen de hoogste onder scheidingen voor zijne inzendingen bekomen. Belangstellenden kunnen de mooie kweekerij komen bezichtigen en wie in den planttijd wat noodig heeft zal in zijn eigen belang verstandig doen, door een prijscourant te vragen en te raadplegen. Nederlandsch Nansen-Comité. Van het Nederlandsch Nansen-Comité ontvingen wy een nieuw propagandaboekje over de hongerenden in Rusland. Ver- schllende illustratie's geven een beeld van het lijden der ongelukkige bevolking. Het boekje wordt door den Secretaris van het Comité, den heer D. Hudig te Amsterdam gratis toegezonden. Kantongerecht te Hensden. Uitspraak 15 Sept. 1922. VisscherijwetL. K. te Drunen f 3 of 2 d. met verb, verkl.J. d. H. te Made c. a. f 2 of 1 d. met verb, verkl. Motor- en rijwielwetK. N. te Wijk, G. R. te De Werken, en M. d. W. te Aalburg ieder f3 of 2 d. Prov. wegenregl.B. v. d. B. te Well geen straf opgelegd W. P. te Wijk f 1 of 1 d.W, O. te Andel f 3 of 1 w. Tsch. Pol.verord. W'dam N. V. te W'dam f 15 of 10 d. Strooperij J. v. H, te Almkerk f 3 of 2 d. Art. 460 Sr.A. M. V. e. a. te W'chem en G. d. G. e. a. te Almkerk ieder f3 of 2 d. of f 3 of 1 w. Tsch.H. S. te idem f2 of 1 w. Tsch. Art. 453 Sr. H. J. B. en J. Z. te W'dam ieder f10 of 5 d. Voert. z. lichtI. D. te Giessen f 3 of 2. d. Rijw. z. lichtJ. v. d. P. te Neder- hemert e. a. allen f 3 of 2 d. J. A. M. te D. Uwe vraag luidt aldus Moet men voor het schieten van n i e t- beschermde vogels eene vergunning hebben op zijn eigen erf, dat is afgesloten, zooals art. 12 der Jachtwet aangeeft? Antwoord Art. 12 der Jachtwet handelt over jacht- acten en buitengewone machtigingen, als bedoeld bij art. 26 dier wet en niet over door den Burgemeester te verleenen ver gunningen als waarvan sprake is in de artt. 9 en 10 der Vogelwet. Een antwoord op uwe vraag vinden we in art 9 der Vogelwet, waaruit blijkt, dat eigenaren van gronden voor hunne in eigendom bezeten gronden, vergunning van den Burgemeester moeten hebben, ook voor het dooden van n i e t-beschermde vogels, of die gronden al dan niet zijn afgesloten doet niet terzake. Een stukje grond, hetwelk volgens het kadaster aan de gemeente behoort, wordt door een particulier gebruikt, die beweert dat het zijn eigendom is. Hoe nu te handelen om dien grond terug te bekomen en hetgeen daarop jaren lang is gevestigd geweest, te doen weg ruimen W. V. Een uieuffe inval der Turken in de neutrale zone. Een troep Turksche cavalerie is met machinegeweren de neutrale zóne van Tsjanak binnengedrongen. Deze daad vormt een ernstige bedreiging voor een vreedzame regeling. Generaal Harington heeft den vertegenwoordiger der nationalisten te Con- stantinopel verzocht, zich tot Kemal te wenden met het verzoek, de troepenmacht te gelasten, zich terug te trekken. Harington heeft een redelijken termijn toegestaan voor het overbrengen van het verzoek aan den Turkschen commandant aan de Dardenellen. Indien deze volhardt, zullen de gevolgen neerkomen op het hoofd der Kemalisten. Harington is thans in het bezit van vlieg machines, die zouden kunnen medewerken bij het toepassen van dwangmaatregelen, ofschoon het niet waarschijnlijk is dat de Turken de zaken op de spits zouden drijven. Vernomen wordt dat de Fransche hooge commissaris zyn goede bedoelingen bij Kemal bewijst. De cntentc-roorwaarden verworpen. Konstantinopel, 25 Sept. Hamid bei, de vertegenwoordiger der nationalistische re geering te Konstantinopel verklaarde dat zijn regeering de uitnoodiging der geallieerden tot de vredesconferentie op de voorgelegde voorwaarden niet zal aannemen. De ge allieerde hoogecommissarissen te Konstanti nopel blijven hun pogingen voortzetten om den Amerikaanschen hoogen commissaris Schout bij Nacht Bristol als niet-officieel »waarnemer« aan de vredesconferentie te doen deelnemen. In plaats van kaarten. Heden overleed tot onze diepe droef heid in den ouder dom van 66 jaren onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwdvader, Grootvader en Broeder, de Heer H. W. PR1LLEVITZ, in leven Notaris te Soest. Uit aller naam, Mevr. de Wed. J. E. Prillevitz- Meijboom. Soest, 26 Sept. 1922. Bezoeken kunnen niet wor den afgewacht. Geen bloemen. De teraardebestelling zal plaats hebben op Vrijdag 29 September a.s. des namid dags 2 uur op de Protes- tantsche Begraafplaats te Soest. II U voor den verkoop onzer eerste kwaliteit Hoogste provisie, dus mooie bijverdienste in den winter. Zaadhandel, ENKHUIZEN. Aanbieding aan het Bu reau dezer, onder letter F. een in goeden staat zijnde Brieven onder letter N aan het Bureau van dit blad. te Almkerk zal op Zaterdagen 7 en 14 October 1922, telkens des na middags 6 uur (gewone tijd) bij inzet en afslag, in Café v. d. Heuvel te Nieuwendijk, PUBLIEK YEEKOOPEN: voor Mej. de Wed. P. VIN IC v. d. Stelt en Kinderen te Almkerk aan den Nieuwendijk, kadaster Sectie F nr. 343, groot 1.46 aren. Aanvaarding bij de betaling vóór of op 15 November 1922. Voorts zal op Woensdag 18 October 1922, des voormid dags 10 uur ten huize van de Wed. P. VINK-v. d. STELT door genoemden Notaris worden ver kocht Een net onderhonden alslinnenkast, kachels, spiegel, klok, vazen, tafel, tuinbanken, hoekkasten, borstel- en lepelrek- ken, stoelen, lampen, vloermatten, statenbijbel, tobben, kruiken, pot ten, pannen, arbeidersgereedschap pen, schippersbenoodigdheden, waaronder touwwerk, kruiwagen, kruiplanken, timmerhout, gezaagd kachelhout, turf, en hetgeen ver der te voorschijn zal worden gebracht. Zie verder biljet. t. d. Graaf's Prov. Crediet- bank, Amsterdam. Porto voor antwoord. NOTARIS te Almkerk, bericht, dat het Huis met boom gaard en dijk te Dussen, ten verstaan van hem provisioneel ge veild op 21 September 1922, met verhooging in bod staat op f 2300.— AFSLAG op Donderdag 28 September a.s. in café HEES SELS te Dussen. te WERKENDAM, zal Woensdag 18 October 1922 nam. 2 uur, in café Wed. v. d. WIEL te DeWerken, voor het Kroondomein, rentambt Werkendam, 65 H.A. onder Werkendam. Omschreven bij boekje, ten kantore van den Notaris verkrijgbaar. St. Jansstraat 10-12, nabij het station, Interc. Telef. 436, "1* (Zeer Malsch en Vet). Per vaatje 50 stuksf 2,75. 3 3 200 3 3 8,25. 3 Va ton 400 15.50. Levering door geheel Nederland, tegen vooruitzending van bedrag, of rembours met 20 ets. verhoogd. Haring en Versche Zeevischhandel IJMUIDEN, "Wij vragen teven» ijverige Vertegenwoordigers HET ADRES van vertrouwen voor alle voorkomende motor- en rijwielreparatiën. Degelijk werk, nette behan deling, langdurige garantie. Aanleg van electriciteit op elk gebied. BELEEFD AANBEVELEND. Ondergeteekende bericht hiermede, dat hij aan zijn Maatzaak voor DAMES- en HEERENKLEEDING, een uitsluitend le klas. Deze confectie munt uit door nette coupe, degelijke afwerking en zuivere stoffen. Hij wenscht hetzelfde vertrouwen te ondervinden met deze afdeeling, als hij totnogtoe met zijn Dames- en Heerenkleeding naar maat geniet. Zoomede ontvangen de nieuwste stoffen voor Dames- en Heerenkleeding naar maatbenevens gelegenheid tot het leveren en maken van JAPONNEN, BLOUSES en alle voorkomende BONTWERKEN. Langendijk 160 QOR1NCHEM. 3 3 - 3500 no. 6 3 Voor iedereen 6l/t pCt. vanaf f,100,en hooger, op langeD termijn. Makkelijk aflosbaar. EET NU HARING 3 400 3 3 4.50. Beleefd aanbevelend

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1922 | | pagina 3