nurthARDTJ De echte xjenuwtabie^e/? ZENUW-TABLETTEM zijn steeds voorzien van handteekeninq WAAR5CHUWING merkt, terwijl de heeren hun slag sloegen, in de telefooncel te komen en belde de politie op. De aanvoerder der bandieten had hem echter spoedig in de gaten en meteen was het telefoontoestel uit 's mans handen gerukt. Nadat de diefstal geheel was volvoerd, gaf de aanvoerder allen aanwezigen last stil te blijven staan. Allen bleven als ge hypnotiseerd op hun plaats. Eén voor een verdwenen daarua de bandieten onder de menschenmenigte buiten op straat. Eerst eenige minuten, nadat de heeren weg wa ren, durfden de in het gebouw zynde per sonen zich naar buiten begeven. Er waren 4000 dollars, twee millioeu marken, 20000 lei en een groot bedrag in Poolsche mar ken gestolen. De politie is op zoek naar de daders. Men denkt met een onderdeel van een groote georganiseerde rooversbende te doen te hebben. Verdronken vluchtelingen. Nu de Japanners Sachalin en Wladiwo- stock hebben ontruimd, zijn een massa >witte Russenc, die van de »roode« alles te vreezen hadden, op de vlucht gegaan. Twee schepen, tjokvol met vluchtelingen, zijn in de Japansche Zee met elkaar in botsing gekomen, met het droevige gevolg, dat er 135 verdronken zyn. o Vrijgesproken. Mevrouw Rozier, die haar man en diens typiste doodschoot in het kantoor van den heer Rozier, is door de jury te Philadelphia vrijgesproken. Nu maakt zij aanspraken op het wettelijk erfdeel, dat haar toege wezen zou zijn, als zij op normale wijze weduwe geworden was. Het kan niet Amerikaanscher dan het reeds is. In handen der bandieten. Acht vreemdelingen, onder wie vijf missionarissen, zijn in de Chineesche pro vincie Honnan in handen van bandieten gevallen. Zij schrijven dat zij goed behandeld worden. Bet vraagstuk van het herstel. De onderhandeling inzake de schade vergoeding te Berlijn staan voor een za kelijke beslissing. Naar verluidt, zal het rijkskabinet hij zijn voorstellen ook steunen op de uitspraak van de buitenlandsche financieele deskundigen. Reeds zijn de rapporten van Brand, Cassel, Jenks en Keynes ingekomen, terwijl het rapport van Dubois nog verwacht wordt. Voornamelijk wordt dan gehoopt op een stabilisatie- leening, en met beslistheid wordt beweerd dat de buitenlandsche financiers zich, met toestemming van hun regeeringen en met door deze toegezegden steun, zouden heb ben bereid verklaard tot deelneming aan deze steunactie voor de mark door middel van bankcredieten, met medewerking van de Duitsche Rijksbank. Men spreekt ook van de geneigdheid van de Commissie van Herstel, om af te zien van nieuwe controlemaatregelen, wan neer de rijksregeering ernstg voor de doorvoering van de bekende eischen van de Garantie-commissie van dezen zomei wil zorgen. Ondersteuning van de mark. De bladen verklaren met beslistheid, dat buitenlandsche particuliere banken zich bereid hebben verklaard met toestemming en toegezegden steun harer regeeringen, deel te nemen aan een ondersteuningsactie van de mark met bankcredieten en onder medewerking van de Rijksbank. 'n Brand met 5 dooden en 30 gewenden. Vijf meisjes zijn er gedood en 30 liggen met zware brandwonden in een hospitaal en een nog onbekend groepje is als ver mist opgegeven, tengevolge van een brand in een borduur-atelier in de 13de straat te New-York, Zaterdag 1.1. De oorzaak van den brand is onbekend. Vlak na het uitbreken, hoorde men een aantal ontploffingen. De meisjes, die op de derde en vierde verdieping zaten, zagen zich eiken uitgang versperd door vuur. In haar doodsnood gaven zij zich over aan een radelooze paniek. o Veertig malen gehuwd. Te Dayton (Ohio) is een neger gearres teerd, William Lawrence Jones, die er zich op beroemde, alhoewel hij nog maar 56 jaar was, reeds 40 vrouwen had gehuwd. Hij kon zeifs de namen der gelukkige dames geven, daar hij er nauwkeurig aan- teekening van had gehouden in zijn zak boekje. Maar het allergekste was, dat hij die dames wettig heeft weten te huwen, en dat hij bij de veertigste nog van geen der 39 vorigen gescheiden was. Hongerstaking. Miss Mary Mc Swiney, een zuster van den gewezen burgemeester van Cork, die door een hongerstaking in een der Lon- densche gevangenissen om het leven is ge komen, is thans in de Mountjay-gevangenis te Londen ook begonnen met het weigeren van voedsel. Zij werd Vrijdagavond te Dublin gearesteerd, toen de Vrijstaters een huis bestormden, waarin men De Valera hoopte te vinden. Mijnramp in Amerika. Er zijn 25 lijken gevonden in de Roilly- kolenmijnen na een ontploffing, waarbij 95 mijnwerkers werden bedolven. Zes gewonden werden eveneens geborgen. De totale doodenlijst is nog niet vast gesteld. De reddingsbrigaden uit de om liggende districten zijn bezig de bedolven arbeiders uit te graven. o Volgens de »Azione« zou Mussolini le vendig de incidenten betreuren, welke zich hebben voorgedaan in verband met de reis van Sforza. De arrestatie van de voor de gebeurtenissen te Ginossa verantwoordelijke personen is gelast. BINNENLAND. Verduistering rail f55000 1 Bij den Officier van Justitie te Maas tricht heeft zich aangemeld de advocaat procureur aldaar, mr. P. Q., die mede deelde, dat hij, als curator in een faillisse ment, gelden verduisterd had. Mr. Q., die voor eenigen tijd zelf fail leerde, is in de strafgevangenis te Maas tricht opgesloten. Naar verluidt moet het verduisterde bedrag f 55000 bedragen. Plotselingen dood. De 62-jarige schoenmaker J. Hempel te Oud-Beierland, is op zijn wandeling in de Voorstraat aldaar, plotseling in elkaar ge zakt toen men hem opnam, bleken de levensgeesten geweken. s De „Noord-Brabant" Rjjksopvoedingssckip. Het vroegere pantserdekschip »Noord- Brabant®, dat bij de afvoering uit de sterkte van de vloot door het Departe ment van Justitie werd aangekocht, met het doel, het schip te laten ombouwen in een drijvend opvoedingsgesticht, zal thans spoedig voor de nieuwe bestemming ge reed zijn. Het plan is, de »Noord-Brabant® bij Maassluis op stroom te leggen. Door deze ligging in een druk bevaren waterweg, hoopt men de jongens belangen voor de scheepvaart bij te brengen en hen door daarop betrekking hebbend onderwijs ge schikt te maken, later in de scheepvaart hun brood te verdienen. o Een goede buit. Te Bellingwolde zijn op smokkelaars niet minder dan 49 jonge varkens, 3 paar den en 1 koe in beslag genomen, welke publiek verkocht zijn. De belangstelling was zeer groot en hieraan is het dan ook toe te schrijven, dat er goede prijzen gemaakt zijn. Behalve de koe, die geslacht en waarvan het vleesch verkocht is, bracht deze smokkelwaar f937 op. Nog meer overbodige uitgaven. Te Breda werd dezer dagen een nieuwe administrateur van het militair magazijn van levensmiddelen benoemd, welke den inventaris van dat magazijn van zijn ambts voorganger moest overnemen. Een heel gewone zaak, daar deze ad ministrateurs natuurlijk verantwoordelijk zijn te stellen voor al de goederen, welke zij van rijkswege onder hunne verantwoording hebben. Van die overgave zou natuurlijk een proces-verbaal zijn op te maken en de zaak zou geregeld zijn. Niet aldus geschiedde aldaar. Door den toezienden chef over dat magazijn werd n.l. bepaald, dat het overgeven en overnemen van de goederen van dat magazijn moest geschieden onder toezicht van een officier. Te dien einde werd een luitenant van de militaire administratie welke n.b. te 's Hertogenbosch in garnizoen is, aange wezen om bij de overgaven «toezicht® uit te oefenen. Deze luitenant reisde daartoe vier achter eenvolgende dagen van 's Hertogenbosch naar Breda en terug en had volgens de voorschriften gedurende die 4 dagen niet alleen aanspraak op vergoeding van reiskosten le klasse, doch op de toelage, volgens het reisbesluit 1916. Alzoo werd voor het houden van «toezicht® bij het overgeven vaneen magazijn door verantwoordelijke administrateurs wederom een uitgave geheel over bodig ten laste van den Staat gebracht. Wanneer zullen dergelijke overbodige uitgaven toch eens achterwege worden gelaten. (De Avondpost van 48-9-'22). In brand geraakt. Te Strijp geraakte de 21-jarige juffrouw A. K. in brand, doordat haar kleeren aan de kachel vlam vatten. Buren kwamen op haar hulpgeschrei toegeijld en doofden de vlammen. De vrouw bekwam deerlijke brandwonden en moest naar het R.-K. Gasthuis worden overgebracht. Magazjjn afgebrand. Om 10 uur is door onbekende oorzaak een zware uitslaande brand uitgebroken in het magazijn van vetten, chemicaliën, enz. van de zeepfabriek van den heer P. v. d. Ham, aan de Buitenwatersloot te Delft. De brandweer wist de aangrenzende per- ceelen voor het vuur te besparen. Het magazijn is totaal uitgebrand. bewijzen de onovertrefbaarheid der Oprechte Winsnmer Zalf, ter genezing van steenpuisten, negenoogen, bloedvinnen, zweren, dauw-, ring- en baardworm, zwerende borsten, winter handen, open beenen, brand- en andere wonden. Prijs per Kus f0.75 en fl.35. Hoe grooter bus hoe voordeeliger. Verkrijgbaar bij Apoth., drogisten en vele winkeliers. Te Heusden, J. N. W. Brugman coiffeur Aalburg, Antonia Bouman Veen, Wed. Jan Vos B.zn.Andel, J. G. Schouten. Gen.-AgsntJ. C. de Vries, Winsom (Gr.) Verdronken. Een 2-jarig meisje in de Govert Bitlo- straat te 's Gravenhage is een waschkuip gevallen en verdronken. Gestikt. Het 3-jarig zoontje van W. Versluis te Wissekerke is in een boon gestikt. Uien moet maar durven Te Nieuwenhagen (een dorpje in Lim burg) zijn drie paartjes in ondertrouw. De bruidegoms hebben een leeftijd van 20 jaren, terwijl die der bruiden bedraagt 16, 17 en 20 jaar. Vrouwenhandel. De Berlijnsche politie heeft gearresteerd den Nederlander W. Zw. wegens vrouwen handel, het toebrengen van lichamelijk letsel en andere ongerechtigheden. Zoo trouwde hij onder valsche voorspiegelingen een jonge Berlijnsche vrouw. Oplichter Een als heer gekleed persoon, voorgeven de mr. v. Weel te heeten en lid van een advocatenbureau te Amsterdam te zijn, heeft ongeveer een week zonder betaling gelogeerd in het hotel «Heidepark® van den heer Lodder te Barneveld. Naar zijn zeggen, vertoefde hij daar in verband met den van kindermoord ver dachten, doch daarvan vrijgesproken v. d. B. wiens familie nu recht op een aanzien lijke vergoeding van het Rijk zou hebben. Een te Barneveld wonend zwager, zou zelfs aanspraak kunnen maken op een uit- keering van f 18.000, mits hij den advo caat f 40 ter hand stelde. Om deze zaak tot een goed einde te brengen moest onze meester in de rechten natuurlijk veel reizen en trekken, waarom hij den auto-verhuurder, den heer J. v. Yersendaal opdroeg, steeds een auto voor hem beschikbaar te houden, waarvan de vreemdeling een veelvulding gebruik maakte. Geen wonder dus, dat de heer v. V. Zaterdagavond deswege f 170 te vorderen had van dezen verdediger van het goede recht. Toen echter betaling uitbleef, deden hotelhouder en autoverhuurder aangifte bij de politie aan wie de pseudo-advocaat al spoedig bekende.... een ontvluchte uit het krankzinnigengesticht te Den Dolder te zijn, wat bij onderzoek inderdaad het geval bleek te zijn en werwaarts hij dan ook is overgebracht. «Hbl.® PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderconfectie is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hinthamerstraat 69, 's-Bosch, voor deze Omstreken het beste en voordeeligste adres. Heusden. Tot bestuursleden der St. Radboudstichting der parochie alhier zijn benoemd tot Voorzitter J. de Jong Secre taris-Penningmeester G. G. Carpay leden F. S. M. Schreuder, Joh. de Mol, Joh. v. Laarhoven en L. de Mol, die in den loop dezer maand de jaarlijksche bijdragen voor de R. K. Universiteit zullen ophalen. 5 Nov. Zonndagavond had de le uitvoering plaats van de R. K. Tooneel- vereeniging «Kunst en Vermaak® in de dezen zomer omgebouwde, thans zeer ruime tooneelzaal met nieuw tooneel die in ieder opzicht - aan de gestelde eischen voldoet en voor deze gelegenheid keurig versierd was. Na een welkomstwoord van den voor zitter en een zangnummer door de werkende leden, hield de heer Burgemeester een hartelijke improvisatie, waarin hij o.m. de hoop uitsprak spoedig de Fanfare te zien herleven en hulde bracht aan den Z.E. heer kapelaan voor diens bemoeiing in zake het tooneel. Deze, later repliceerend, wees dien lof grootendeels af en bracht hem hoofd zakelijk over op zijn jongens. Buiten de verwachting om stapten een tweetal pseudo-Amsterdammers, die op een tournée waren, op het podium ze waren echter blijkens hun komisch duel«Zeg, weet jij het danig op de hoogte van wat hier zoo al omgaat. Hoofdschotel was het drama «Robrecht van Vlaanderen«, dat speelde ten tijde der Kruistochten en het talrijke publiek wist te boeien als nooit te voren. Geen wonder dan ook, dat na afloop de Z.Eerw, heer Pastoor Wouters zich gedrongen gevoelde zijn welgemeenden dank als tolk van allen te betuigen aan diegenen, die tot wel slagen hadden medegewerkt, waarop van het publiek een spontaan Lang zullen zij leven® door de zaal daverde. Volledigheidshalve dient vermeld, dat de heer C. Merkx Jr. zich als van ouds loffe lijk kweet van zijn taak aan de piano. (B.Ct.) Almkerk. Dezer dagen ontstond door het omvallen van de kachel, ten huize van A. v. d. S. alhier een begin van brand, gelukkig werd door spoedig ingrijpen verdere onheilen voorkomen. De collecte gehouden in de Herv. Kerk alhier, ten bate van het fonds voor Chr. belangen, bracht op f 35.25. Tot Bestuur van de Zondagschool- vereeniging «Samuel® werden herkozen de heeren Joh. de Wilt, A, Pennings Sr. en J. v. As. De heer P. T. van Griethuizen is afgevaardigd op de jaarvergadering der Vrijzinnige Democratischen Bond, welke te Utrecht wordt gehouden op 11 en 12 November a.s. 20 Nov. a.s. zal de heer A. Camp van 's Hage, een lezing houden voor de Maatschappij Tot Nut van 't Algemeen®, in het Nutsgebouw alhier. Andel. Dinsdagmiddag voer de afva rende Bossche boot tegen den steiger aan den Rib. Plotseling bezweek deze en ge raakte twee mannen en drie varkens, die zich op den steiger bevonden, te water. De pogingen tot redding der drenkelingen, hadden succes, want de mannen kwamen er met een nat pak en den schrik af en ook de varkens werden levend uit het water gehaald. Beneden Langstraat. Hoewel de jonge biggen het geheele jaar hoog in prys waren, levert het mesten van varkens toch goede resultaten. Men besteedt voor vette varkens 61 k 63 ct. per pond, schoon gewogen. Jonge biggen worden thans verhandeld tegen f 20 k f 30 per stuk. Capelle. Gedurende de afgeloopen maand werd in de Rijkspostspaarbank aan het hulppostkantoor alhier ingelegd f 1621.39 en terugbetaald f 1997.60. Het aantal inlagen bedroeg 36, dat der terugbetalingen 16. Er werden 95 telegrammen behan deld, waaronder 28 verzonden en 67 ont vangen, terwijl 221 telefoongesprekken ge voerd werden, waaronder 30 celgesprekken, benevens 4 telefoonoproepberichten. De heer D. Hoornstra heeft voor zijne benoeming tot directeur der Zuivel fabriek «De Volharding® te Klundert be dankt. A.s. Zondag speelt het eerste elftal onzer voetbalvereeniging «Excelsior® haar vijfden competitiewedstrijd tegen «Noad IV te Tilburg, terwijl het tweede elftal tegen K.S.W. II in het veld komt. Gameren. Onze dorpsgenoot J. van Tuijl, Marechaussée te 's Bosch, is benoemd tot agent van politie te Wageningen. Met bet oog op 't wassende rivier water is het leveren van suikerbieten aan de laadplaatsen onder deze gemeente stop gezet. Die aan den bol liggen loopen al spoedig gevaar in 't water te komen. Handel in aardappelen niets, hooi eveneens niets, vette varkens 49 k 50 ct. per pond. 't Is in elk opzicht wat men op 't oogenblik aan de hand heeft alles lusteloos. Voor de boeren een rare tijd. Het aantal telefonische gesprekken be droeg 199. Op de Rijkspostspaarbank werden 16 inlagen gedaan ten bedrage van f 2329.29, terwijl 15 terugbetalmgen plaats hadden tot een bedrag van f 2644.20. Genderen. Melden wij vorige week dat de Coop. Zuivelfabriek in de gelegen heid was de melk voordeelig te verkoopen, thans kan gemeld worden dat de kans tot melkverkoop voor een hooge prys minder gunstig is geworden en zal de zaak wel op ouden voet blyven werken. Naar vette varkens bestaat hier thans goede vraag er is de laatste dagen 51 ct. per pond, levend gewicht besteed. De voorraad is gering. Vrijdag 17 Nov. a.s., komt alhier in Café de Zwaan spreken de heer M. den Ouden voor de Landbouw-Onderlinge, met als onderwerp: Landbouw-Ongevallen- wet. Voorwaar een urgente lezing, daar de landbouwers binnen korten tijd verplicht worden hun personeel te verzekeren. (Zie advertentie in dit nr.) Herpt. Donderdagmiddag had op plech tige wijze de installatie plaats van onzen nieuw benoemden Burgemeester den Edel- achtbaren Heer H. J. van Eggelen uit Heusden. Omstreeks twee uur zou onze nieuwe Burgervader de grens onzer gemeente overschrijden. Bij den ingang van het dorp, waar de Burgemeester het eerst verwelkomd zou worden, was door de ingezetenen als hulde betoon een mooie eereboog geplaatst. Op het aangegeven uur kwam dan ook onze nieuwe Burgervader met zijne echtgenoote per rijtuig in de gemeente aan. Aan deze verwelkoming namen deel be halve het talrijke publiek de Harmonie «De Eendracht®, de Handboogschutters- vereeniging «Ons Genoegen®, de Schutterij »St. Catharina®, «de Burgerwacht,de Schoolkinderen met onderwijzend personeel en een voor deze gelegenheid samengesteld Dameszangkoor. Na deze verwelkoming ging het in op tocht door de versierde straten naar het Gemeentehuis, waar de Burgemeester en Mevrouw door den Raad der gemeente en een aantal genoodigden werden ontvangen. De eerste toespraak werd gehouden door den oudsten Wethouder dezer gemeente, dhr. Buijs, waarop de Burgemeester ant woordde, en verklaarde het voorzitterschap van den Raad te aanvaarden. Daarna sprak dhr. v. Liempt, Secretaris der ge meente, namens het ambtenaarspersoneel. Ook zijne woorden werden door den Burgemeester beantwoord. Na afloop der Raadsvergadering, die uit den aard der zaak niet lang duurde, werd de Burgemeester en Mevrouw voor het gemeentehuis door de schoolkinderen en door het Dameszangkoor toegezongen, ter wijl toespraken werden gehouden door het Hoofd der Bijzondere school, den heer Ceelen, namens de schoolkinderen door het dochtertje van L. v. d. Wiel, en door Mej. Grada Grevenbroek namens het zangkoor. Na het einde dezer toespraken werden Mevr. v. Eggelen twee bouquetten aange boden, ter afwisseling liet de Harmonie een opgewekte marsch hooren. Na afloop van een en ander hebben de Burgemeester en Mevrouw zich begeven naar de scholen, waar de kinderen door hen op zeer royale wijze werden getrac- teerd. zijn f en de Ueujer n&ma&k-tableHen daan cteze nimmer kunnen voldoen Haar ehch sfeeds mei nadruk Hijnhardfs Zenuwfóbleden dil zijn de eensie en alleen echle Verkryqb bij Apolh en Orogialen Tallooze -attesten- 's Gravenmoer. Door het hulptele graafkantoor zijn in de vorige maand be handeld 46 telegrammen, waarvan 13 verzonden en 33 ontvangen.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1922 | | pagina 2