?oor bet Land van Beusden en Altena, de Langstraat en de Bomelerwaard. No. 4267. Vrijdag 9 Fedruari Abdij siroop Jan Gesrtzen W.A.VAN DER DONK 12—16 Februari a s. f47 f125 ii Armleuningen f 3.75 W. A. VAN DER DONK, ZIET ONZE ETALAGE ZIET ONZE ETALAGE LEDIKANTEN 2 PERSOONS f 17 50 per zes 6 imitatieeiKen stoelen, rug en zitting bekleed, rood leerdoek f 35. Vóór de GRIEP K tijdens de GRIEP R ennè de GRIEP 2 Armfauteuils 4 Stoelen met rugbekleeding j 2 Crapeau's Clubmodel 4 Massiefeiken Stoelen, rugbekl. Massiefeiken Buffetten f 68. f 7.75 Stoelen met gaatjesmat f 20 per zes. Maandag is Februari BIJ HAJRD WERK. Restaurant en Uitspanning Arkelstraat 20—21 GORINOHEM. BEHOORENDE BIJ HET Hoe kan iemand zijn werk verrichten, als hij bij bukken ot zich bewegen voort durend last heett van pijn Hij moet zich dan wel in acht nemen. Die hevige rugpijn kan veroorzaakt worden door urine zuur, dat als gevolg van zwakke nieren in het bloed achterbleet en dan dient men op zijn hoede te zijn. Verwaarloozing van deze waarschuwing lijdt vaak tot nier- en blaasontsteking, waterzucht, nierzand, rheu- matiek, nier- of blaassteen, en opstopping van de urine. Een verstandig mensch zal trachten dit te voorkomen en het valt niet moeilijk. Leef eenvoudig, verm(jd overwerking, zorgen, laat naar bed gaan en alcohol, en houdt zoodoende het overtollige urinezuur uit uw gestel, Laat Foster's Rugpijn Nieren Pillen u helpen, als gij een ge neesmiddel noodig hebt. Zij werken recht streeks op de nieren en blaas en verdrijven de stoornisverschijnselen uit deze organen. Verkrijgbaar in Apotheken en drogist zaken k f 1.75 per doos. BUITENLAND. Vulkanen in werking. In de laatste dagen zijn achtereenvolgens verscheidene vulkanen in werking gekomen. De Lassen, in Californië, die sedert jaren uitgedoofd bleek, is in volle uitbar sting. Men verwacht ook een vulkanische uitbarsting to Haska. De berg Ometepe, in Nicarague, vpuwt gloeiende asch lot verscheidene kilometers in 't rond. Van de Samoa-eilanden zijn geen be richten ontvangen, daar de kabels door gebroken zijn. Ook met Guam, in het westen van den Stillen Oceaan, zijn alle verhingen verbroken. o Onder een rotsblok bedolven. In het Polenz-dal in Saksen is een kolossaal rotsblok van 20 bjj 60 meter losgeraakt en neergestort. Een in het dal staande houtslijpfabriek werd geheel onder het puin bedolven. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Voorts werd een groote, eeuwenoude boom in de buurt meters ver weggelingerd, terwijl de beek, die het molenrad dreef, door neer vallend puin geheel werd verstopt. o Yaandelfeest te Munchen. Te München voelen da militairistische elementen zich zoo sterk, dat zij ondanks een streng verbod, toch een vaandelfeest hebben georganiseerd. Zij lieten de vaandels bewaken door als Duitsche soldaten ver kleede militairen, met stalen helmen op. De bezetting van Kemel. De Litauers blijven weigeren Memel te ontruimen en tot ontwapening over te gaan. Zij verwijzen ter verontschuldiging naar een overeenkomst, die met den geallieerden commissaris Pestina gesloten zou zijn. Een sehyndoode. Gevangenis-ambtenaren te Litllerock (Arkansas) hebben Vrijdag eenige sensatio- neele oogenblikken beleefd. Er was dien morgen een moordenaar geëlectrocuteerd. De dood was door de doktoren geconsta teerd en het lijk in een kist gelegd. Groot was echter de consternatie der cipiers, toen tijdens de overbrenging van den doode plotseling op vrij luidruchtige wijze het deksel van de kist werd opengeworpen. De geëlectrocuteerde scheen alleen verdoofd te zijn geweest. Onmiddelijk werd de veroordeelde opnieuw op den electrischen stoel geplaatst. Ditmaal trad de dood in. o— Smokkelaars Voor de Keulsche rechtbank is, na een achtdaagsche behandeling, een vonnis ge vallen betreffende het smokkelen van groote kwantums rotatiepapier, 76 waggons bij elkaar, die naar Nederland waren gevoerd om gebruikt te worden als closetpapier. De hoofdbeklaagde, Joseph Siefer uit Keulen, werd, naar de »Köln. Zeitung* bericht, veroordeeld wegens verboden uit voer, prijsopdrijving en smokkelhandel, tot 2J jaar gevangenisstraf en 60 millioen Mark boetezijn broeder Leo tot 3 maanden gevangenisstraf en 500.000 M boete zijn andere broeder Franz tot een maand gevangenisstraf en 500 000 Mark boetede koopman Markus Apstein tot twee maanden en 500.000 Mark en de directeur van een houtfabriek, Teipel, tot drie maanden en 30 millioen Mark de deskundige Baudisch kreeg wegens begun stiging twee maanden en 500.000 Mark boete. Vier beklaagden werden vrijge sproken. Burgerlijke Stand. in elk stadium kan de Abdijsi roop U helpen, door hare anti septische, hoeststillende eigen schappen. Neem daarom nog heden de bekende in huis. Talmen kan U berouwen. ANDEL, over Januari. Geboren: Lena d. v. J. A. Roza en J. Biesheuvel; Antonia Maria d. v. T. Tan- kens en M. M. Schouten. BRAKEL, over Januari. Geboren: Bolia d. v. A. Versteeg en A. de JongMartijntje d. v. W. de Kloe en A. v. Hees Pieternella d. v. G. v. d. Linden en M. v. Hemert Gerrit z. v. H. J. Ermstrang en J. W. de Vries Rijk z. v. G. A. v. Kooij en J. v. d. Salur Jan z. v. M. Versteeg en B. v. Wijgerden Adriana d. v. G. v. d. Linden en M. v. d. Linden Grietje Helena d. v. H. C. v. Daalen en G. v. d. Linden Levenloos aangegeven kind van Chr. Pelle en A. v. d. Linden. Overleden: J. v. Willigen 69 j. echtgen. van H. v. Zanten C. de Kloe 54 j. A. v. d. Linden 66 j. echtgen. van W. Brand; D. v. d. Linden 70 j. weduwn. van H. v. Bawlen A. v. Hemert 80 j. weduwn van P. Vervoi rn. 0 CAPELLE, over Januari. Geboren: Melis Antonie z. v. M. A. v. Dongen en H. J. v. Dongen Johanna d. v. H. Hoefnagel en A. v. d. Hoeven Antonie z. v. W. M. de Bie en P. v. Esch Cornelis z. v. P. WertherEva Cornelia d. v. H. Cové en J. M. v, d. Beek Dirk z. v. D. Bogers en N. de JongPieternella d. r. *J. Kruyf en P. v. Kampen Geertruida d. v. D. Rijken en J. C. v. Peer Gerrit Pieter z. v. G. P. de Rooij en G J. de Rooij Johanna d. v. H. C. Cové en M. H. Verhagen. Overleden: A. C. Reijnaars 16 m. A. Vos 74 j. wed. van A. Ramsteijn C. Werther 1 dag H. C. Blom. 's GRAVENMOER. Geboren: Marinus Cornelis z. v. P. v. Loon en C. A. Groeneveld Maria Hendrika Huiberdina d. v. D. Smits en M. H. v. Dongen. Overleden: D. Valstar 41 j. echtgen. van Pr v. Leerdam. VEEN, over Januari. Geboren: Maaike d. v. M. Timmermans en P. v. d. Pol Wilhelmina d. v. M. A. Verbeek en N. C. Sonneveld Josina dr. v. J. C. Sonneveld en G, Vos. Getrouwd: C. den Toom met B. den Dekker J. v. Houwelingen met A. Kwetters. Overleden: G. D. Roeland 49 j. echtgen. v. G. HalstH. v. Lier 28 j. echtgen. van C. Verbeek H. Roeland 82 j. weduwn. van H. 'tLam. POEDEROIJEN, over Januari. Geboren: Neeltje d. v. G. Schreuders en J. v. d. Zalm Johan Dirk z. v. W. v. Giessen en T. Meteren Cornelis z. v. J. M. Daggelder en H. C. Ekelmans. Getrouwd: J. v. d. Zalm 29 j. met D. v. Ballegooijen 21 j. Overleden: T. v. d. Zalm 81 j. echtgen. van J. v. d. Laar. BINNENLAND. Met appelen en peren weet men geen raad. Men bericht uit Maas en Waal, dat de fruithandelaren geen raad weten met den overvloed van fruit, welke tot verrotting dreigt over te gaan en waarnaar zoo goed als geen vraag is. Men biedt de appels te koop aan tegen 1 a 2 ct. het kilo. A fsehaffing van het registratierecht ap veilingen rad groenten en fruit. Door de regeering is een wetsvoorstel ingediend tot wijziging van de Registratie- wet van 1917 en afschaffing van het registratierecht op veilingen van land- en tuinbouwproducten. Voorgesteld wordt, de veilingen van boter, eieren en visch ook daar onder te rangschikken, mits al die veilingen beantwoorden aan art. 103 lid 3 van bovengenoemde registratiewet. In gewone jaren beteekent dit voor de schatkist een mindere inkomst van 5 a 6 ton gouds. o Broekhujs komt niet terug. Het aVad.t ontving volgend telegram van den heer Broekhuys uit Nice: Ik stel er prijs op te verklaren, dat noch het verzoekschrift der agenten, noch de houding van het Openbare Ministerie mij kan bewegen de •uitgifte van premie- leenirigen verder voort te zetten. Mocht de Naamlooze Venootschap de Hollandsche Credietbank hiertoe toch besluiten, dan geschiedt zulks tegen mijn Wensch. o De Broekhuys-lotcrljen De Kantonrechter te Rotterdam heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den hoofdagent van de Hollandsche Credietbank J. L. S., tegen wien de vorige week f 100 boete of 1 maand hechtenis geëischt was, wegens overtreding der Loterijwet, omdat hij obligaties der Broekhuys-loterij had verkocht. De Kantonrechter ontsloeg hem van alle rechtsvervolging, omdat uit de verklaringen van beklaagde, verdediger en getuigen gebleken was, dat de premie- leeningen, door de Bank uitgegeven, vol doen aan de eischen gesteld in artikel 1 sub 2 van de loterijwet en van overtreding dus geen sprake is. Bovendien besloot de Kantonrechter, dat alle in beslag genomen bescheiden en de electrische trekkings machine teruggegeven moeten worden. Onmiddellijk na het uitspreken van het vonnis heeft de ambtenaar van het O. M„ mr. Van Reumer, hooger beroep aange- teekend. De eerste badgast. Zaterdag 3 Februari heeft de eerste badgast zich in zee bij Rockanje begeven en daarmede bet badseizoen 1923 geopend. o Ook al rreeg. Boven een oud ooievaarsnest te Gorredijk zag men Vrijdag reeds 'n paar ooievaars zweven. Op het politiebureau overleden. De 51-jarige H. D. uit Maastricht, was zóó dronken, dat hij per handkar naar het politiebureau te Wyk moest worden overgebracht. Met geen mogelijkheid was de man wakker te krijgen. 's Nachts vond men hem dood op de britsch liggen. o Nekkramp. Te Heiloo is een geval van nekkramp geconstateerd. De patiënte, een meisje van 14 jaar, is overleden. Kunitie roor Duitschland I De Rotterdamsche correspondent van de »Daily Mail« meldt aan zijn blad, dat enorme hoeveelheden koper naar Rusland worden verscheept voor munitie-aanmaak daar te lande. Zoowel de heer Stinnes als de firma Krupp zouden gecontracteerd hebben voor groote hoeveelheden van deze metalen met een Rotterdamsch sonsortiura. Het blad j meldt verder, dat Stinnes al in Rusland munitiewerkplaatsen heeft en dat de firma Krupp de bekende Poetiloff-fabrieken heeft overgenomen, die vroeger de Russische Krupp was. Verondersteld wordt, dat de meeste munitie bestemd is voor Duitschland. Hotel St. Jansstraat 10-12, nabij het station, Bezoekt dan onze magazijnen en U is overtnigd van onze lage prijzen. Prijzen die een ieder in de gelegenheid stelt te koopen. De enorme drukte van vorige jaren levert U het bewijs, dat de geachte bezoekers in ons het volste vertrouwden stellen voor deze dagen en voor hen de bezwaren niet gelden, welke aan het doen van iukoopen op gewone Balans-Opruiming noodwendig verbonden zijn. Onder meer bieden wij aan imitatie-eiken met leerdoek j eigen werk Diverse completen en niet completen Ameublementen, Clnb-, Rook-en Bureau- fautenils, Rooktauteuils met fantasiestof 25.DIVAN met mecaniek, zeer aardige bekleeding f 23.75. GESCHILDERDE ■Q 500 Coupons Vitrage. Alovernets, Linoleum, Wollen, Katoenen en Cocosloopers- Exminster, Naturel, Tapis-Belge, Velvet, Koehaar en Bredfordkarpetten. Pantasiekleedjes, Tafel- en Divandekken. Velvet Pluche karpet 3X4 el f25. Ook enkele Vouwstoelen, Kinderstoelen, Klapwagens en Vouwwagens. KLAPWAGENS vanaf f 10.50 Goederen niet behoorende tot de Uitverkoop minstens 10 pCt. kortinS. Deze uitverkoop kenmerkt zich door bijzondere koopjes in al onze afdeelingen, daar wij ruimte moeten maken voor groote zendingen Duitsche meubelen, die dezer dagen verwacht worden. is Uw eersten gang naar de uitverkoop bij Magazijnen geopend tot 8 uur 's avonds. Geen zichtzendingen. BIJVOEGSEL Nieuwsblad f,.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1923 | | pagina 5