nieuwsblad veor het Land van Heusden en Altena, t Langstraat en de Bommelerwaard. ho. kill Vrijdag 16 Maart Jan Geertzen, Een eigenhuisverzekering bij de N.V. „PHARUS" VAN DELFT's Kinderwagen en Vouwwagen, W. A. v. d. DONK, ^SANGUINOS^ weet u wel weet ook bestel bij ANTOON REIHIE, Vragen op rechtskundig gebied. WMwmmmm Geen beten stof, dan eigen hóf. ONTVANGEN: uw eigen, belang. GORCUM. Putterstraat 50B, HEUSDEN. SLEEPT GIJ U Café- "Restaurant en Uitspanning Spaar-, Eigenhuis- en Hypotheekverzekering Maatschappij. Dames- en Heeren-Kleermaker, BEHOORENDE BIJ HET iederen dag naar uw werk, afgemat en uitgeput door pijn in den rug Bij dui zenden is dit het geval. En het is zoo vaak onnoodig, want meestentijds is de oorzaak een nierkwaal, die door Foster's Rugpijn Nieren Pillen verzacht en gebeterd kan worden, Nierkwalen komen veel voor onder alle standen, maar worden zoo dikwijls ver waarloosd, omdat zij zich zoo ongemerkt jarenlang kunnen ontwikkelen zonder dat men de ware oorzaak verdenkt. En noch de broodwinner,' noch de moeder van het gezin kunnen, wanneer eindelijk de oor zaak wordt begrepen, voldoende rust nemen. Let op uw nieren en houd deze gezond. Voortdurende rugpijn is een waarschuwing van nierzwakte, evenals pijnlijke, ongere gelde urineloozing en abnormaal uitziende urine. En als gij tevens last hebt van rheumatische pijnen, hoofdpijn, vermoeid heid, zenuwachtigheid en duizeligheid, neem dan uw maatregelen. In het begin zijn nieraandoeningen het gemakkelijkst te ge nezen. Gebruik Foster's Rugpijn Nieren Pillen om de zwakke nieren op te wekken, te verzachten, te versterken en genezen. Zij zijn over de geheele wereld bekend. Zij genezen niet alles en werken niet op de maag, lever of ingewanden. Juist het feit, dat zij alleen en zeker op de nieren en blaas werken, verklaart het groote succes van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Verkrijgbaar in Apotheken en drogist zaken a f 1.75 per doos. Ben ik verantwoordelijk voor de gevolgen, wanneer ik een jager vergunning geef om op mijn land te mogen jagen, wanneer later mocht blijken, dat zulks wel tot een Heerlijk Jachtrecht behoort B. C. Indien U een jager eene schriftelijke vergunning geeft om op uw land, waarvan later mocht blijken dat er een Heerlijk Jachtrecht op bestaat, te mogen jagen, dan kunt U daar niets geen kwaad mede. Voor den jager heeft het tot gevolg, dat hij niet in het bezit is eener »r e c h t s- g e I d i g e« vergunning, wat gelijk staat met jagen zonder vergunning. Zijn op een Registratiekantoor, of der gelijke inrichting, waar een Heerlijk Jacht recht geregistreerd is, geen documenten aanwezig en te zien, die b.v. de grens scheiding aantoonen B. C. Of op uw land een Heerlijk Jachtrecht bestaat kunt U ter Registratie-kantore niet zien, omdat het niet geregistreerd wordt. Hetgeen U wenscht te weten, kunt U alleen opdiepen uit oude stukken. Weet wel, dat hij die beweert een Heerlijk Jacht recht op uw land te hebben, zulks moet bewijzen en dat U niet behoeft te bewijzen dat er geen Heerlijk Jachtrecht bestaat. Als aannemer wil ik met 3 zonen, w.b. 2 minderjarigen, een vennootschap aangaan. Kan ik voor de minderjarigen toestemming krijgen tot het aangaan van deze verbin tenis Zoo ja, tot wien moet ik mij hiertoe wenden Hoeveel bedragen ongeveer de kosten van de bewilliging en mag de vennootschap in onderhandschen vorm worden afgesloten en is de akte nog aan formaliteiten onder worpen 1 S. T. Burgerlijke Stand. HEUSDEN. Geboren: Marinus z. v. B. Sluij- mers en L. van Berkel. DEWERKEN en SLEEUWIJK. Geboren: Willem z. v. P. v. d. Stelt en H. W. Vink Peter z. v. M. de Pender en J. KantMaaike d. v. M. Hoeke en C. W. BranderhorstHendrik z. v. H. Ottevanger en M. de RuijterBastiaan Arie z, v. M. v. d. Heuvel en S. C. den Haan. ALMKERK, over de maand Februari. Geboren: Johannes z. v. Johanna van OubheusderiAdriaantje Teuntje d. v. P. L. Koekkoek en G. BaarsSteven z. v. N. Biesheuvel en M. Jungerius Johannes Pieter z. v. W. v. Herwijnen en J. Vink Dirk Johannes z. v. W. Verhoeven en A. BiesheuvelTeuntje Adriana d. v. J. v, Breugel en A. Ch. v. d. SteltCornelia d. v. C. v. Burgel en C. Pruijsen Teuntje Antje d. v. J. C. Bax en L, v. d. Meijden Dirk z. v. W. J. Burgel en E. Verlee Pieter z. v. W. Ouwerkerk en C. de Peuter. Ondertrouwd: H. Smits 30 i. met M. Verhoeven 30 j.J. C. Hak 55 j. met J. Biesheuvel 61 j.Cl. van Vugt 20 j. met J. v. Oudheusden 20 j. Getrouwd: L. Schermers 24 j. met Ch. de Bok 22 j. J. H. v. Herwijnen 24 j. met M. G. Vink 20 j. Overleden: G. A. Biesheuvel 83 j. D. J. Verhoeven 11 d. G. Verwoert 77 j. CAPELLE, over de maand Februari. Geboren: Elisabeth d. v. P. Wage- makers en S. Verhagen Johannes Marinus z. v. G. Ookers en Y. Wervers Jan z. v. A. de Bruijn en J. Rozen brand Theorodus z. v. A. Rozenbrand en A. Wagemakers Annigje Adriana d. v. J. v. Dongen en D; Ramsteyn Adriaan Bastiaan z. v. A. Wa gemakers en G. de Ruiter. Getrouwd: S. v. d. Werf 25 j. en G. v. Beek 19 j. Overleden: J. Geenen 66 j., echtg. van A. Verhagen; J. A. van Pelt 70 j., wed. van P. Huijsman. DE WERKEN EN SLEEUWIJK. Geboren: Arie Hendrik z, v. A. H. Versluis en M. Schaddelee Leendert z. v. L. A. de Pender en J. de Rooij Leven loos kind v. J. van der Stelt en H. van Maastricht. Ondertrouwd: T. J. Verhagen 26 j. met K. Middelkoop 29 j.A. Korsman 28 j. met A. van der Giezen 24 j. PLAATSELIJK NIEUWS. Dassen. Men verzoekt ons mede te willen deelen, dat onze correspondent met zijn bericht over den verkoop van drachtige varkens niet goed ingelicht is geweest. Deze varkens zijn n.l. niet opgehouden, doch allen verkocht. Giessen. Op verzoek van eenige boe ren zal Woensdag 21 Maart a.s. 's avonds 7 uur in café de Lorm, het Dag. Bestuur van de afd. Woudrichem van den Zuid- Holl. Bond van melkveehouders, een be spreking houden over het nut en de werk wijze hunner afdeeling, alsmede over den te verwachten zomermelkprijs. Daarna zal rnen trachten voor Giessen en Rijswijk een afdeeling op te richten. Daar velen financieel belang hebben by deze zaak, kunnen we niets anders verwachten dan een flinke opkomst. Land van Altena. De prijs der melk geleverd aan de firma v. d. Bergh te Rot terdam werd vanaf 12 Maart vastgesteld op 9| cent per liter of 3.15 cent per pro cent vet. Kon de bond haar vollen eisch tot heden niet bereiken, ze wist toch te verkrijgen, dat voor de levering op vet gehalte als gemiddeld vet 3 pCt. zal wor den berekend, inplaats van 3.15 pCt. zoo als eerst de bedoeling was. Veen. Bij de alhier gehouden weiland verpachtingen werd aanmerkelijk minder besteed dan het vorige jaar. Die der Ned. Herv. Kerk brachten 25 pCt. minder op, terwyl die der Diaconie 30 pCt. minder opbrachten. De voorjaarskeuring van spring- stieren zal voor deze gemeente gehouden worden te Heusden Maandag 19 Maart a.s. des nm. 1 uur. De muziekvereen. »Wilhelmina« alhier is voornemens, om op 2 April a.s. (Paaschmaandag) een openlucht concert te geven, onder leiding van den heer Van den Akker uit 's Bosch. Dinsdag j.l. had het 3-jarig doch tertje van den heer H. het ongeluk in een sloot te vallen. Ijlings toegeschoten hulp wist de kleine van een wissen dood te redden. Vrijdagavond werd door den heer M. W. Smink, Evangelist te 's Gravenhage, op verzoek van de vereeniging »Volksont- wikkelingt alhier, in de concertzaal van den heer Jonker een openbare lezing ge houden. De vergadering werd geopend door den heer G. Verbeek (Voorz, der vereeniging) die het talrijk opgekomen publiek, alsmede den spreker, hartelijk welkom heette. Tevens deelde hij de vergadering mede, dat de vereeniging zich aari de reizende bibliotheek van 'tNut tot Algemeen verbonden heeft, welke studieboeken zoowel als gewone leesboeken beschikbaar stelt. Hij hoopte, dat men van deze gelegenheid dan ook ruimschoots gebruik zal maken. Hierna gaf hij het woord aan den ge- achten heer Smink, ter behandeling van zijn onderwerp Mijne ervaringen als middernachtzendeling in 't donker Amster dam. <L Deze begon met te zeggen, dat men nu geen wijsgeerig betoog moest verwachten, doch zóoals het onderwerp zegt, de uit legging zijner ervaringen als middernacht zendeling. Hij zette op zeer bevattelijke wijze den treurigen toestand in Amsterdam's achterbuurten uiteen, waarna hij op leven dige wijze zijne ervaringen schetste. Tijdens de pauze werden catalogussen, betreffende de door den heer Verbeek in zijn openingswoord genoemde boeken, aan geboden, waarvan nogal een aardig gebruik werd gemaakt. Daarna hernam de heer Smink het woord. Op boeiende wijze wist hij zijn ondervin dingen te weer geven, welke onder adem- looze stilte werden aangehoord. Tenslotte gaf hij de bezoekers gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan echter geen ge bruik werd gemaakt. Hierna sloot de Voorzitter der vereen, de vergadering met een woord van dank aan het publiek en den spreker. Hoogst voldaan keerden allen huiswaarts. Oudendijk. Toen Zondagavond de heer V., die per fiets een familiebezoek was afleggen, niet op tijd thuis kwam, ging men tenslotte naar hem zoeken en vond men hem op een eenzamen weg, in bewuste- loozen toestand naast zijn fiets liggen. Spoedig werd hij naar zijn woning ver voerd, zijn toestand bleek echter van dien aard, dat geneeskundige behandeling nood zakelijk bleek. Raamsdonksveer. Woensdagnam. brak er bij B. een schoorsteenbrand uit. Waar er een rietendakbedekking was, bestond er veel gevaar voor uitbreiding evenwel met behulp van de buren kon de brand spoedig gebluscht worden. De R. K. M.U.L.O. alhier zag drie harer leerlingen toegelaten voor de eerste klasse der Bisschoppelijke kweekschool te 's Hertogenbosch. De boterprijs werd met 30 cent per K.G. verlaagd en gebracht op f 1.25 het pond. Sleeawijk. De keuring voor de in geschrevenen voor den dienstplicht zal voor deze gemeente geschieden in de openbare school te Woudrichem en wel op Woensdag 28 Maart a.s. des vm. uur voor 25 ingeschrevenen en op Donderdag 29 Maart a.s. des vm. 11| uur voor de overigen. Wondrichem. Maandag 12 Maart 1.1. werd door den agent Halster, voor rekening der Centr. Suikermaatsch. een begin ge maakt met het koopen van bieten. De prijzen zyn als volgt vastgesteld in de gebruikelijke termijn levering, en loopt terug van f 17.50 tot f12.per 1000 K.G. Voorts is bepaald dat het zaad 60 ct. per K.G. zal kosten, terwijl men per H.A. niet minder dan 20.000 K.G. en niet meer dan 40.000 K.G. bieten mag leveren. De prijs der vette varkens bleef deze week vrijwel stationair, met tamelijke vraag. Men besteedde voor de export 42- tot 43, voor de slagerij 44 tot 45ct. per pond, levend gewicht. BINNENLAND. Strjjd roor dea Zomertijd. De Eerste Kamer acht het wetsvoor- stel-Braat tot afschaffing van den zomertijd onvoldoende toegelicht en wacht met het afdeelingsonderzoek tot nadere inlichtingen zijn gekomen. Noodlottig ongeval. De arbeider W. Zwaanstra, te Siegers- woude had met zijn beide zoontjes aardap pelen gehaald. Toen zij den in beweging zijnden windmotor van den veehouder V. passeerden, begaven de jongens zich even daarheen om den molen te bekijken. De 13-jarige Roelof kroop onder den afscheidingsdraad door en greep spelende de snel ronddraaiende as. Zijn handschoen raakte aan de as vast, zijn kleeren werden gegrepen en de knaap werd tegen de spil gekneld. Wel snelde de vader toe en trachtte den molen te doen stilstaan, maar tevergeefs. Zyn pogingen om zijn jongen los te rukken waren eveneens vruchteloos. Toen hij ten laatste de kleeren van den jongen van onder tot boven had stukge sneden, was het helaas reeds te laat. Hij hield het ontzielde lichaam van zijn zoontje in handen. Hotel St. Jansstraat 10—12, nabij het station, Vraagt inlichtingen bij de Directie. Archimedesstraat 64, 's-GRAVENHAGE, waarborgt U het bezit van een eigen boerderij met landerijen. Besparing van pacht. Kapitaalvorming. ACTIEVE VERTEGENWOORDIGERS GEVRAAGD. Door het koopen van een VAN DELFT's Kinderwagen bevordert gij Keurige afwerking. - Elegante modellen. - Nieuwe kleuren. - Laga prijzen ZIET ÉTALAGES. Alleenverkoop. Het beste middel tegen Bloedarmoede en Zenuwzwakte. De Sanguinose heeft een hoogst versterkenden invloed op het gansche zenuwgestel. Zij verrijkt het bloed en geeft aan het gansche lichaam dat (gevoel van veerkracht,! dat bij eeDe volmaakte gezondheid behoort. Prijs per fl. f 2.6 fl. f 11.—, 42 fl. f21.—. Te verkrijgen bij Apo thekers en Drogisten. Wacht U voor namaak VAN DAM Co. De Riemerstraat 2c/4. Den Haag, dat nu de tijd aanbreekt, om een zomer-costuum te bestellen dat U bij ondergeteekende verzekerd zijt van een prompte en nette bediening, aan concarreerende prijzen dan nog beden uw costuum, daar ieder voor zicb op tijd geholpen wil zijn, (Met en zonder bijlevering van stof). Beleefd aanbevelend. BIJVOEGSEL «i

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1923 | | pagina 9