A.Vos-v.Mersbergen DRUKWERK heusden. Notaris Van Gendt, Openbare Uitvoering H. Firma G. VEOTI2 HENDEIKS ,,'T WOONHUIS" LET OP 7 P. BASELAAR, Pierre Lombarts, Zundert Adverteeren doet verkoopen. en BOUWLAND Als gij 's-HERTOGENBOSCH. AMMERZODEN. Vragen op rechtskundig gebied. 611g Schiille Eeiti Koeman Verlangt U NET en toch GOEDKOOP bestelt dit dan bij de Firma Botermarkt „DE LOESTEM" Maandag 2 April 1923, Gras- en Klaverzaden MEUBELMAGAZIJNEN 's-HERTOGENBOSCH Salon- Huis- en Slaapkamerameuble menten, Geschilderde meubelen Keilden en Matrassen. LAAGSTE PRIJZEN. Vughterstraat 46—48 Telef. 922 Entrée f 0.40. Bezichtig onze magazijnen. Eerste klas Dames- en Heeren-kleermakerij, Koninklijke Boouikweekerijen Soortechtheid verzekerd. deze heeft beloofd met dit verzoek rekening te zullen houden. Spr. zou het verzoek aan willen houden tot een volgende ver gadering uit het adres blijkt niet, dat de onderneneming niet rendabel is. Alleen als dit laatste mocht blijken het geval te zijn, zou hij subsidie willen verleenen, in het andere geval niet. De heer Vos zegt, dat de provincie de belasting opstrijkt en de gemeente den dijk heeft te onderhouden, spr. vindt dit onbillijk ook hij zou alleen subsidie willen verleenen, als de onderneming niet rendeert. De heer Schreuders zou een grens willen stellen met welk gewicht een vrachtauto de wegen mag berijden. De Voorzitter zegt, dat dit de Provincie reeds heeft geregeld en naar zijne meening, de gemeenteraad de bevoegdheid niet heeft, hiervoor bepalingen te stellen. De heer Vos meent, dat de Provincie dan ook zooveel te meer reden heeft den dijk mede te ouderhouden. Het voorstel van den heer Schreuders, om eerst in een volgende vergadering een beslissing te nemen over het adres, wordt hierop met algemeene stemmen aangenomen. f. Van Ged. Staten is een tweede nota van bemerkingen ingekomen op de be grooting 1923. Het komt Gedep. Staten niet juist voor dat f 2000 gebruikt worden voor buitengewone schulddelging. Gedep. Staten zal worden bericht, dat zij het Raadsbesluit, hierop betrekking hebbende, reeds hebben goedgekeurd en hun bezwaar daardoor komt te vervallen. g. De begrooting 1922 moet in ont vangt en uitgaaf nog worden aangevuld met een post voor de pas ontvangen gelden voor herhaling3onderwys, groot f 360. De Raad hecht hieraan zijne goedkeuring. Aanvraag subsidie onderhoud Hoogen Maasdijk. Door de Kamer van Koophandel te Waal wijk is tot Ged. Staten het verzoek gericht den Hoogen Maasdijk open te stellen voor het auto-verkeer. Ged. Staten hebben het gemeentebestuur naar diens meening gevraagd. B. en W. hebben geadviseerd, den dijk geheel voor het auto-verkeer open te stellen, omdat er toch reeds op ruime schaal ontheffing van het verbod wordt verleend. In verband met de openstelling zouden B. en W. de Provincie een subsidie willen vragen voor het onderhoud van den dijk. De raad gaat accoord met dit voorstel. Vaststelling lijst hondenbelasting. Deze lijst wordt vastgesteld op f 109.50. Voorstel wijziging Bouwverordening. Van eenige ingezetenen is een adres ingekomen, waarin wordt verzocht eenige bepalingen in de bouwverordening te wijzigen. Over deze wijzigingen is het advies ingewonnen van de Gezondheidscommissie te Heusden en deze heeft bericht, dat zij zich met deze wijzigingen, waardoor het bouwen wordt ver gemakkelijkt kan vereenigen. Met algemeene stemmen worden de wijzigingen goedgekeurd. Benoeming leden schatters Inkomsten belasting. Met 30 April treden als zoodanig af de heeren J. Blankers, A. G. Vos, M. Smits, J. den Dekker. De Voorzitter wijst als stemopnemers aan de heeren v. d. Pol en Vos. Bij de stemming voor de vacature J. Blankers werden op den aftredende 4 stemmen uitgebracht, terwijl de heeren A. G. Vos en H. Schreuders elk 1 stem ver kregen. Voor de vacature A. G. Vos verkreeg de aftredende 5 de heer H, Schreuders 1 stem. Voor de vacature M. Smits verkreeg de aftredende 4 de heer H. Schreuders 2 st. Voor de vacature J. den Dekker verkreeg de aftredende 4 de heer H. Schreuders 1 stem, en de heer Timmermans even eens 1 stem. Zoodat alle aftredende zijn herkozen. De aanwezig zijnde heeren ver klaren zich hunne herbenoeming te laten welgevallen. De heer v. d. Pol vraagt, of men voor het betalen der belasting door de ingezetenen, bij het Rijk geen uitstel zou vragen. De menschen die hun biljetten hebben thuis gekregen, schreeuwen moord en brand en verklaren, op 't oogenblik onmogelijk in staat te zijn, om hun belasting te betalen. De Voorzitter zegt, dat de raad zich hierin niet heeft te moeien wil men uit stel van betaling, dan moeten de betrok kenen zich zelf tot den Rijksontvanger of Inspecteur wenden. De heer Schreuder zegt, dat hij ten volle overtuigd is, dat de menschen op 't oogenblik onmogelijk de schreeuwend hooge belasting kunnen betalende raad heeft voor het belang van de gemeentenaren te zorgen en uitstel is in hun belang. Spr. ziet er volstrekt geen bezwaar in, dat het gemeentebestuur voor de ingezetenen uitstel vraagt tot 1 Augustus. Bij berekening van het percentage heeft de raad gerekend naar een belastbaar inkomen van f 100.000, terwijl de Inspecteur voor de belastingen komt aan f 150.000, tot zelfs dienstboden zijn aangeslagen. De Voorzitter zegt, dat dit zit in den geringen aftrek van f 400, die door den raad zelf is vastgesteld. Had men, evenals te Wijk, een aftrek van f700 voor één persoon en f 800 voor man en vrouw, daarbij een progressieve heffing, dan zou men niet zooveel onbillijkheid krijgen. Zoo lang men geen progressieve heffing heeft, blijft men klachten houden. De heer v. d. Pol meent, dat een aftrek van f 400 te weinig is. De heer Schreuder zegt, dat bij een belastbaar inkomen van f 100.000 een aftrek van f 400 niet te weinig is, alleen door het inkomen tot f 150.000 op te voeren, wordt de aftrek te laag. Arbeiders worden thans aangeslagen op een inkomen van 700 a 800 gulden. De heer Den Dekker merkt op, dat de raad steeds rekening hield met den lagen aftrek en daartegenover ook het inkomen zooveel lager stelde. De Voorzitter zegt, dat de Inspecteur rekening houdt met de opgaven van de aangeslagenen zelfis een arbeider voor f 700 aangeslagen, dan heeft hy daarvoor zelf de opgave verstrekt. De heer Vos stemt dit toe. De leden van de schattingscommissie hebben den Inspecteur er op gewezen, dat de aanslagen veel te hoog waren en dat de menschen die onmogelijk konden betalen. De Inspec teur toonde toen echter de opgave van de betrokkenen zelf en zei, dat de inning der belasting zijn zaak was en men dit maar aan hem moest overlaten. De heer den Dekker zou willen voor stellen, om den Inspecteur uitstel van betaling te vragen tot 1 Augustus. De Voorzitter kan dit voorstel niet onder steunen. Het Rijk heeft van 1 April 1922 af de gemeente iedere maand f 800 voor geschoten, zoodat de gemeente haar be lasting ongeveer binnen heeft en nu het Rijk deze binnen wil gaan halen, zou men om uitstel gaan vragen. Spr. vindt dit een groote tegenstrijdigheid. De heer Smits zegt dat hij op de ver gadering, die door de belastingbetalers is gehouden en waarop men besloot een adres om uitstel tot den raad te richten heeft geadviseerd dit na te laten, omdat het naar zijne meening beter was, dat de gem. raad een dergelijk adres richtte. De Voorzitter is van oordeel dat de heer Smits hiermede een verkeerd advies heeft gegeven, naar spr's. oordeel kunnen alleen de belastingbetalers uitstel vragen. Vaststelling stembureau. Voor de Tweede Kamer was dit bureau samengesteld uit de heeren Smits, Voorzitter en de heeren A. G. Vos en T. D. Jiskoot als leden, terwijl als plaatsvervangers fungeerden de heeren v. d. Pol en den Dekker. Op voorstel van den Voorzitter worden dezelfde heeren aangewezen om zitting te hebben in het stembureau voor de a. s verkiezing voor de Prov. Staten en voor den gera. raad, die plaats zal hebben op 24 Mei a.s. Presentiegeld zal niet worden verstrekt, alleen een middagmaal. Hierop sluit de Voorzitter de vergade ring. Mijnheer ik ben in Wijk geboren en in de Nederduitsch Hervormde kerk gedoopt. Nu ben ik door de kerk van Feijenoord aangeslagen in de kerkelijke belasting. Ik heb al 2 keer geweigerd te betalen. Nu heb ik een aanmaning gehad, dat ik binnen dertig dagen betaald moet hebben. Voldoe ik daar niet aan, dan zullen ze tot betaling van het bedrag mij dagvaarden. Dit bevel is onderteekend door Mr. Th. A. Fruin, Wijnhaven 143, Rotterdam. Kunt u mij daar inlichting in geven, of ik betalen moet ja of neen. J. M. R. BINNENLAND. Een nieuwe Rembrandt? Over het paneel van 90 bij 75 centi- meser, voorstellende den doop van Jezus in de Jordaan, dat de timmerman Calwaert van een Parijsch uitdrager voor een appel en een ei kocht en waarop de Antwerp- sche deskundige Cockx de ten deele uit- gewischte handteekening van Rembrandt ontdekte evenals het jaartal 1640, ver neemt het Journal uit Brussel, dat het vermoedelijk afkomstig is uit de verzame ling van een Engelschen rijkaard, die het ongeveer een halve eeuw geleden moest verkoopen om speelschulden af te doen. De waarde wordt op twee millioen geschat. De eerste grasboter is Maandag aan de Koningin aangeboden door de N.V. Melk inrichting Samenwerking te Delft. o Moordaanslag. Zondagavond half twaalf heeft de 22- jarige Van der W. uit Haarlem in de Rollandslaan te O verveen een moordaanslag gepleegd op zijn aanstaanden schoonvader den 68-jarigen K. De verstandhouding tus- schen K. en Van der W. was de laatste maanden al niet goed. Gisteravond bracht Van der W. als gewoonlijk zijn meisje naar huis en bleef daar, alvorens afscheid te nemen, nog een poosje praten. Toen K. naar buiten ging, loste Van der W., zonder een woord te zeggen, op een paar meter afstand een revolverschot op hem, dat geen doel trof. De dader is des nachts door de Overveensche politie te Haarlem gearres teerd en in arrest gehouden. Vervroeging van broodverkoop. De minister van Arbeid heeft aan hoofden van broodbakkerijen vergund, dat op Zater dag 31 Maart, Dinsdag 3 April, Zaterdag 19 Mei en Dinsdag 22 Mei deeg of brood, dat na 8 uur des namiddags van den vorigen dag gebakken of opgewarmd is, van des morgens uur uit de bakkerij wordt vervoerd en van 8 uur af wordt verkocht of afgeleverd. o Misbruik van een militair radiostation. De sergeant-telegrafist B. S. van het regiment genietroepen, thans in garnizoen te Gorinchem, is wegens het als ambtenaar aannemen van een gift, die hem gedaan werd om hem te bewegen iets in strijd met zijn plicht te doen, door den krijgs raad te 's Gravenhage veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf, voorwaardelijk, met een proeftijd van 3 jaar en met ver laging in rang. Moordaanslag Zaterdagnacht zijn te Axel nabij de hofstede van de wed. L. F. twee schoten gelost op een jongen en een meisje, die per fiets van een concert huiswaats keerden. Een kogel trof den jongen in het been het^tweede schot miste. De politie heeft een onderzoek ingesteld. o fliddenstands-Credietbank te Gorinchem. In de op 22 Maart gehouden vergadering van aandeelhouders werden balans, verlies- en winstrekening per 31 December 1922 (achtste boekjaar) en het voorstel tot winstverdeeling goedgekeurd. De aftredende Commissarissen, de heeren J. A. P. Beekmans en J. de Bie werden herkozen. Bruto winst over 1922 bedroeg f 64.233,45, netto winst na afschrijving van onkosten f 42.274,34. Wordt besloten van de netto winst af te schrjjvensalaris Raad van Toezicht f 1200, dividendbelasting f 2500, extra reserve f 2432,24, aandeelhouders 8 pCt. is f 22.142,10, gebouw en safe-inrichting f2000, blijft nog f12000, welke, volgens statuten, als volgt worden verdeeld45 pCt. statutaire reserve, 20 pCt. aandeel houders, 10 pCt. oprichters-bewijzen, 10 pCt. Commissarissen, 10 pCt. Directie en 5 pCt. personeel. De totale reserve bedraagt per 31 Dec. 1922 f60.514,76. Centrale Commissie voor be zuiniging. Is dat uu bezuiniging Men schrijft ons Aan de verlofsofficieren, die deelnemen aan de winterbijeenkomsten te Maastricht, wordt o.m. onderwijs gegeven jn de mil. administratie door een hoofdofficier van dat dienstvak te Arnhem. Zijn er in het Zui den des lands geen officieren te vinden, bekwaam genoeg om als onderwijzer op te treden (De Avondpost van 8-2-'23), GETROUWD: Ingenieur v. d. Weg N. 8. die, mede namens wederzijd- sche familie, dank zeggen voor de belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Amsterdam, 27 Maart 1923, In de van ouds bekende Zaak van W. 112 - HEUSDEN, zijn verkrijgbaar alle soorten fijne sigaren en Sigaretten, van de duurste tot de goedkoopste soorten. Aanbevolen merken: VELASQUES. SENORITAS. CHIC. IDEAL. ROYAL. VUELTA. IMPERATOR. Het Seriemerk KAREL DE STOUTE d NESTOR (Vorsten landen Sigaar.) Rookt het merk WEGWIJZERS. Alle soorten fijne sigaretten, een pracht-collectie HOUTEN PIJPEN. Aanbevelend ALS BOVEN. zal op Donderdagen 5 en 19 April 1923, telkens nm. 3 uur precies, bij inzet en toeslag VEILEN, ten herberge van J. v. Leeuwen te Hedikhuizen, Een uitmuntend perceel te Hedikhuizen, groot 42 A. 20 cA., toebehoorende aan Mej. Wed. C. Bruijsters en Kinderen. Zie biljetten. te geven door de Chr. Gem. Zangvereeniging te GENDEREN, OP (2e Paaschdag), des avonds 7 uur, in de Geref. Kerk te Genderen, met medewerking van den Heer J. MONSHOUWER, Onderwijzer te Strijen, welke de Zangnummers met vooidrachten zal afwisselen, Directeur de Heer A. W. HAVELAAR te Woudrichem. Ik lever een oordeelkundig samen gesteld prima mengsel voor blijvend weiland Prijs per kilo f 1.00 per 100 kilo f92.50. Benoodigd per H.A. ongeveer 45 kilo. Op aanvrage worden gaarne de garantiecijfers en de samenstellingen opgegeven. Des- verlangd worden de zaden apart verpakt. Bij bestelling op te geven voor welke grondsoort gewenscht wordt. Roode klaver per kilo fl.55 Witte klaver f3.40 Zweedsche klaver f 135 BetalingBij opgave van goede referenties 1 Mei a.s., anders rembours. Zaadteelt en Zaadhandel. last hebt vanverstopping (trage ontlasting), gal, slijm, koortsigheid, maag- of hoofdpijn, geen eetlust, slechte spijsvertering enz., neem dan Wortelboer's Kruiden of Wortelboer's Pillen van Jacoba Maria Wortelboer en gij zijt spoedig weer hersteld. Overal verkrijgbaar 60 cent. Vughterstraat 46—48 RU1ME SORTEERING: Wij zijn bekend om onze prima afwerking en Bij ons gekochte meubelen worden door ons per eigen VRACHT AUTO thuis bezorgd zonder eenige prijsverhooging. Beste en meest bekende adres der Zuidelijke Provincieën, MEUBELMAGAZIJNEN draagt men tegenwoordig in het Land van Heusden en Altena uitsluitend kleeding van P. BASELAAR te Ammerzoden hij een Prachtstuk werk levert en zijne stoffen onberispelijk zijn Aanbevelend, Hofleverancier van H.M. Koningin Wilhelmina. Een der grootste Vruchtboomen Culturen in Nederland welke geheel volgens de eischen des tijds ingericht is. Speciaal adres voor Dennenplanten, Conifeeren, Groenblijvende Planten, Sier- en Woudboomen, Rozen, Araucaria Imbricata, Dahlia's, Pioenen, enz. Enorme voorraden van zware mooi gevormde LAANBOOMEN. Vraagt mijne geïllustreerde Prijscourant. ,,'T WOONHUIS" -A-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1923 | | pagina 3