pl fl Zaterdag 7 April 1923. 2 5 GULDEN FEESTGESCHENK Groot Speciaal Kleedinghuis. MIJMHARDT3 Langendijk, Tel. 138, GORINCHEM. dat de aanblik van vreemde uniformen de stemming uitermate zal prikkelen. In de eindelooze Turksche kwestie komt nu toch een weinig schot. Met een spoed en voortvarendheid, die men niet altijd van de Turksche regeering in politieke aange legenheden gewend is, heeft Angora ge» antwoord op de jongste nota der Gealli eerden. De Turksche regeering heeft de uitnoo- diging voor een nieuwe conferentie te Lausanne aangenomen die tusschen 15 en 20 April zal beginnen en waarvan nu al verzekerd wordt, dat ze twee maanden zal duren. Einde dezer week gaat Ismet Pasja er al heen en ook Venizelos maakt zich te Monte Carlo, waar hij thans ver toeft, reisvaardig. Geestelijke aFmaUïnq, Slapeloosheid,Onrust. Zenuwachtigheid voor en tijdens examens. Gebruik de zenuwstitien de en zenuwsterkende Zenuw-tabletten Koker 75 et. Vraag vooral döSChte voorzier* van de naam MIJMHARDT BUITENLAND. De Hu Hlux Klan Uit New-York wordt gemeld Tien leden van de Ku Klux Klan hebben een inval gedaan in een methodisten-kerk te Pittsburg, waar juist Paaschdienst ge houden werd. Bij de plotselinge verschijning der ge- maskerden ontstak de menigte in toorn en weldra was de kerk het tooneel van een heftigen stryd, waarbij de Ku Klux- mannen de nederlaag leden en deerlijk werden toegetakeld. Ze maakten zich dan ook zoo spoedig mogelijk uit de voeten met een voor de kerk gereed staande auto. Intusschen hadden zes leden der K. K. K. in de hitte van het gevecht hun maskers verloren, zoodat hun identiteit was vast gesteld. Dit zestal wordt nu door de politie gezocht. o De relletjes te Aberdeen Er hebben nieuwe relletjes te Aberdeen plaats gehad, doordat de stakers trachtten de vischdragers te beletten visch van Duitsche treilers ter markt te brengen. De vischdragers trachten de markt te bereiken onder bescherming van de politie, maar duizenden visschers, vergezeld van hun vrouwen, bombardeerden hen met stukken steenkool. Toen de stakers wei gerden uiteen te geen, deed de politie een aanval op hen met de gummistok. Het regende projectielen op de politie, uit de naburige huizen viel de politie de stakers van achteren aan en joeg hen zoo uiteen. Een agent en een staker werden zwaar gekwetst, Eeu rebellen-aanvoerdster gevangen genomen De bekende aanvoerdster der republi keinen Josephine McGrath is te Dublin in haar woning gearresteerd. Twee geladen revolvers werden op haar gevonden, terwijl zich in huis nog dertig geweerpatronen en een Winchesterkarabijn bevonden. Voorts zijn een aantal rebellen in handen der troepen van den Vrijstaat gevallen. Deze gevangenen zouden zich hebben schuldig gemaakt aan het stichten van brand in een buitenverblijf, waarbij een kind was omgekomen. Hijnwerkersstaking De staking, die afgekondigd is door den mijnwerkersbond in het Rhonddadal, met het oog op de ontwikkeling van de be weging der niet bij een vakvereeniging aangeslotenen, is begonnen. Geen enkele mijn in het Rhonddadal is in werking. 46.000 man zijn bij de staking betrokken. In Swansea en Z.W. Wales zijn alle mijnen echter als gewoonlijk in werking. Ernstige onlusten in de Oekraïne. 340 personen ter dood gebracht. De bladen melden, dat te Sjitomir boe- renonlusten zijn uitgebroken, welke door de bolsjewiki bloedig zijn onderdrukt. Er werden 340 boeren ter dood veroordeeld. Het vonnis werd onmiddellijk ten uitvoer gelegd. Onder de boeren in Sovjet-Oekraïne is een sterke gisting merkbaar. De boeren PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderconfectie is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hinthamerstraat 69, 's-Bosch, voor deze Omstreken het beste en voordeeligste adres. Hensden. Donderdag 1 2 April a.s. zal in Hotel ïConcordia* alhier, een con cert gegeven worden door Mevr. Lamers- Hoogveld (sopraan) met medewerking van het Dameskoor »Het Gouden Tientje« en den Heer van Noorden (piano) allen uit 's Hertogenbosch. De toegangsprijs bedraagt f 1.25 en f 1.per persoon kaarten zijn te verkrijgen bij Mej. Adr. Verhoeven, Hoogstraat en bij Mevr. Auër-Wind. De opbrengst van dit concert zal ter hand worden gesteld aan den Heer Burge. Het achtjarig zoontje van de kapi tein V. van een der Tilburgsche booten, maakte in de vacantiedagen een reisje mede met zijn vader. Onderweg kwam hij zoo danig van de kajuittrap te vallen, dat hij met een lichte hersenschuddiug werd op genomen. Zijn toestand is thans redelijk. Almkerk. Door de Chr. Hist. Kies- vereen. alhier zijn op de candidatenlijst voor den Gera.raad geplaatst, de heeren J. Snoek 1 A. W. Donker 2J. van Leeuwen 3 A. Brand 4 C. Kolflt 5 W. Paans 6R. F. de Joode 7 G. Dekker 8 J. B. Branger 9A. Burg hout 10. Op de lijst van candidaten der Gem.raad zijn vanwege de S. D. A. P. geplaatst de heeren W. Noorloos 1 A. de Graaff 2 J. Ouwerkerk 3. Ter gelegenheid van dit heugelijk feit bieden wij aan allen die vanaf 7 April tot JÓM 7 Mei boven een bedrag van m aan kleeding koopen, lil aan, bestaande uit EEN KISTJE FIJNE JUBILEUM SIGAREN. 't Hoogst in stijl 't Laagst in prijs protesteeren tegen het proces tegen den patriarch Tichon, dat dezer dagen moet plaats vinden Bovendien wordt melding gemaakt van pogroms in de Oekraïne. Talrijke Joodsche gezinnen vluchten naar de Poolsche grens. o Wervelstorm in Amerika. Pineville, (Pennsylvanië), 5 April. Er zijn in den verloopen nacht veertien per sonen gedood en vijftien gewond door een wervelstorm. Vele huizen liggen in puin. o Lord Carnarvon f Lord Carnarvon, de ontdekker van Toet-ank-Amen's graf is, volgens een tele gram uit Kaïro, overleden, tengevolge van longontsteking veroorzaakt door bloedver giftiging. o meester Van Eggelen voor het organisee- ren van een Kinderfeest tijdens de huldi gingsfeesten ter eere van het 25-jarig regeering8jubileum van H. M. de Koningin. De tentoonstelling aan de Teeken- school wordt ditmaal gehouden 7 en 8 April e.k. als naar gewoonte. De officieele lijst der R. K. Kies- vereeniging voor de a.s. verkiezing is als volgt: 1. L. de Mol, 2. Hub. Verhoeven, 3. Chr. de Jong, 4. A. Cox, 5. F. Ver hoeven, 6. P. Schmiehausen, 7. N. Ver meulen, 8. F. Schreuder en 9. F. Klijn. No. 5 en 6 bij loting, terwijl 1, 2, 3 en 5 aftredende leden zijn. Het programma van den tooneel- avond in het R. K. Patronaatsgebouw op Zondagavond a.s. bevat»Aristen-revue« (kom. scène) en »Het Lokaas*, tooneelspel in 2 bedryven. Het Muziekgezelschap »Nooit Ge dacht* alhier, zal 5 Aug. a.s. deelnemen aan het Nationaal Concours voor Muziek gezelschappen enz. te Raamsdonksveer. Andel. Bij den landbouwer B. alhier, zijn 2 varkens aan de zoo zeer gevreesde vlekziekte bezweken. Van af 1 April is de prijs der zoete melk wederom met 1 cent per liter verlaagd. Dinsdag 10 April zal de heer Mr. C. W. v. Ommeren, candidaat voor de Prov. Staten des avonds een lezing houden. Genderen. De vereeniging dezer ge meente met die van Drongelen en Meeu wen wacht nog op behandeling der Eerste Kamer. Hoewel voorzeker vaststaat dat deze het wetsontwerp in de Tweede Kamer reeds aangenomen, ook zal aannemen, moet toch volgens de wet op 10 dezer candidaat- stelling van leden van den gemeenteraad plaats hebben. De beide Kiesvereenigingen alhier hebben overeengekomen ter voorko ming van vergeefsche moeite en kosten de zittende raadsleden te candidateeren om over eenige dagen of weken als de 3 ge meenten definitief vereenigd zijn en deze Raad op nonactiviteit gesteld wordt, elk met eigen candidaten uit te komen. Gameren. Op Paaschmaandag j. 1. kwam onze van ouds bekende Gemengde Zang vereeniging Aurora* met een keurige uitvoering, onder leiding van den Heer M. Wigmans uit Haaften, voor een stampvolle zaal op de planken. Een 12-tal nummers werden onberispe lijk ten gehoore gebracht. Ter afwisse ling werden door de leden verschillende voordrachten opgevoerd, waarvoor de heeren v. Tuyl en Sehreuders en de dames Schreu der en Hol een welverdiend pluimpje moge hebben. Dat j>Aurora* die op Hemel vaartsdag te Arkel op 't concours wil uit komen, de gewenschte vruchten moge plukken is veler wensch. Bij de alhier jaarlijks te houden verpachtingen van hooi- en weiland werden, hoewel iets minder, toch riog hooge pry- zen besteed. De eigendommen van den polder brachten op: 1923 f1489, vorig jaar f1639; die der Ned. Herv. Kerk, 1923 f8930, vorig jaar f10930. De laatste dagen worden hier nogal aardappelen verkocht, doch zeer goedkoop. Nu worden ze geleverd tegen f 0.80 per H.L. Hedel. De kiezerslijst voor deze ge meente 1923—24 bevat voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal 887, voor de Provinciale Staten 873 en voor de Ge meente 870 namen van kiezers. De stemming voor leden van den Raad dezer gemeente is door Burgemeester en Wethouders bepaald op Donderdag 17 Met a.s. Nieuwendijk. A.s. Zaterdag zal de heer O. Walraven een lezing houden in het Jnstituutlocaal, om half acht met het onderwerp »Onze Plattelandsbelangen.* Raamsdonksveer. Gedurende de maand Maart passeerden 1352 op- en af varende stoombooten en zeilschepen met een totaal inhoud van 129157 ton de Rolbrug. Aan het Postkantoor R'veer en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren geven de verkeerscijfers Postcheque en Girodienst over Maart aan gestort en bij geschreven totaal f 413237.35 en uitbe taald enz. f 370094.773 terwjjl de inleg op de Rijkspostspaarbank f 9014.56 be loopt, tegeneen terugbetaling van f 17676.32. Door de Chr. Hist. Kiesvereen. wer den tot candidaat voor den Gemeenteraad gesteld de Heeren A. J. Lankhuizen. J. P. v. Dongen Torman, P. A. v. Dongen, H. Netten, D. Konings Az. en L. v. d. Waals. Sleenwijk. Dinsdagavond omstreeks kwart voor zeven, ontstond brand in de woning van den heer Arns. Dekker, land bouwer alhier. De oorzaak is waarschijn lijk, dat de kleeren, welke bij een brandend petroleumstel hingen in brand geraakten. De vlammen grepen zoo verrassend snel om zich heen, dat ijlings, toegeschoten per sonen slechts met levensgevaar het vee los konden snjjden. Een enkel meubelstuk kon nog gered worden, evenals een ge deelte van in huis opgeborgen geld, maar verder werd alles een prooi der vlammen. Door nathouden der belendende gebouwen, bleven die gespaard. De brandspuit, die spoedig ter plaatse was, bewees goede diensten. Inboedel en gebouw waren gedeeltelijk geassureerd. Vrijh. Capelle. Gedurende de maand Maart werd op het hupposlkantoor alhier, in de Rijkspostspaarbank ingelegd, een som van f 6140.50 en terug betaald f1996.85. VERKIEZING PROVINCIALE STATEN -ff< f'V- - 1 tad mfw 1 50-JARIG JUBILEUM BERGEIJK STUFKENS

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1923 | | pagina 2