voor kt Land van lensden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. 10.4283, Vrijdafl 6 April TE KOOPT J. ELEKAN, Ford Automobielen. A. Farl a Wascti- en Strinnchting, EIKENPLANKEN, Koperslagerij Lood- ia Zinkwerken Pompenmaker!]. Voor allen RHEUMATIEK Overspanning. Pelzerstr. o 65 Heusden. Firma C. F. VAN MILL, GORINCHEM. van Gebrs. DE BEUKELAAR Zelfs vrouwen klagen. Het beste niet goed genoeg. BEHOORENDE BIJ HET Wij leven in een drukkenden tijd. Zelfs vrouwen klagen somwijlen. Het is een feit, dat velen op een crisispunt zijn aangeland, waarop of hun gezondheid moet lijden of zij hun werk moeten opgeven. Duizeligheid en pijn in den rug zijn waarschuwingen van opkomende nierkwalen. Laat uw werk dan een poos rusten gij hebt gebiedend rust, ontspanning en frissche lucht meer lévenszonneschijn noodig. Overwerking strijdt met onze levens- eischen al te vaak is zij de oorzaak van nieraandoeningen bij vrouwen. Foster's Rijgpijn Nieren Pillen voldoen aan alle eischen. Zij herstellen de onge makken en onrust, veroorzaakt door nier verschijnselen als urinaire kwalen, rugpijn, waterzuchtige zwellingen, rheumatische pijnen en zenuwoverspanning. Zelfs gevorderde nierstoornissen als nier- zand, nier-en blaasontsteking, spit, rheumatiek nierwaterzucht en ischias worden met succes bestreden door Foster's Pillen. Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken f 1.75 per doos. BUITENLAND. Een procés tegen den Paus De >Pravda« bevat een hoofdartikel, waarin er op aangedrongen wordt tegen den Paus voor een Sovjet-rechtbank een procés aanhangig te maken in verband met de vyandelijke houding van de Katholieke Kerk tegenover de Sovjets. Dat de Paus in het buitenland vertoeft, behoeft, volgens dit blad geen bezwaar te zijn, daar ook bekende communisten als Bda Kun door de burgerlijke regeeringen ter dood ver oordeeld zijn, terwijl zij zich in het buiten land bevonden. Indien vroeger of later het Sovjet-stelsel in Italië zegeviert, zou het vonnis ten uitvoer kunnen worden gebracht. Het blad geeft echter de moge lijkheid toe, dat dit nog vele jaren kan duren en de Paus voor dien tijd reeds gestorven kan zijn. Eugelsche vice-consul vermoord. De Engelsche vice-consul te Napels, en zijn vrouw zijn, toen zij buiten de stad op wandeling waren, door een onbekend gebleven bandiet aangevallen. De aanvaller bracht eerst mevr. Goldey met een knots een ernstigen slag op het hoofd toe. De vice-consul greep den misdadiger bij de keel, maar weldra zakte hij door verscheidene messteken getroffen ineen. De twee slachtoffers werden naar een ziekenhuis overgebracht, waar de vice-consul bij aankomst overleed. De toestand van mevr. Goldey baart geen ongerustheid meer. Een maielen-epidemie. Te Parijs heerscht op het oogenblik een mazelen-epidemie. Ongeveer vierhonderd kinderen worden in de hospitalen der stad verpleegd. De gemeenteraad heeft besloten een tijdelijk hospitaal voor genezende kin deren in te richten in de bijgebouwen van het kinderziekenhuis te Antony. Deodelyk aute-sngeluk. Een meisje werd gedood en vier andere personen werden gewond bij een auto-bot sing in Whitley (Northumberland). Een kleine held. Benjamin Arthur Traphouse het vijfjarig zoontje van een portier in het Engelsche stadje Maidenhead, was dezer dagen met zijn kameraadjes op straat aan het spelen. Plotseling kwam er een groote vrachtauto de straat inrijden en de kinderen snelden naar het trottoir. De kleine Benjamin zag echter, dat een kinderwagen met een kindje erin onbeheerd midden op straat bleef staan. Hij keerde terug om het kind in veiligheid te brengen, hoewel de vrachtauto reeds vlak bij was, en werd zelf het slachtoffer van zijn hulp vaardigheid. Nadat hij den kinderwagen reeds had weggeduwd, werd het dappere ventje door de zware auto gegrepen en verpletterd. Eenige minuten later stierf hy. Het kindje in den kinderwagen bleef ongedeerd. lonarchistsche betoeging. Bij gelegenheid van den sterfdag-» van ex keizer Karei hebben de monarchisten te Weenen een groote kerkelijke plechtigheid gehouden. Een aantal jonge monarchisten heeft ook een betooging gehouden, die zon der incidenten van beteekenis afliep. Er hadden eenige arrestaties plaats. De rijkste man ter wereld. Naar de »Times« zich uit New-York laat seinen, heeft het er allen schjjn van, dat mr. John. D. Rockefeller Jr. zijn vader al3 de rijkste man ter wereld op zijde gestreefd heeft. Blijkens een onderzoek, dat door een Wallstreet-agentschap naar aanleiding van de debatten in den Senaat over de petroleum industrie ingesteld is, is Rockefeller Jr. eigenaar van aandeelen van de Standard- Oil mijn tot een waarde van 410.674 399 dollar, wat hem een jaarlijksch inkomen van 2.542.000 dollar oplevert. Van de 45.726.757 aandeelen van deze Standard Oil mijn bezit hij er 7.638.390 of onge veer een zesde. Meer dan een vierde van zijn petroleumaandeelen kom t van de California Company. Bij hetzelfde onderzoek is gebleken, dat Rockfeller Sr. nog slechts één percent van de aandeelen der maatschappijen, welke hij gesticht heeft, in zijn bezit heeft. De andere stukken zijn aan zijn zoon, zijn dochter of 'n van zijn liefdadige instellingen overgegaan. Een wonder-luchtschip. Een bericht uit New-York aan de »Daily Mailt meldt, dat, naar men verwacht, tegen 1 September het wonder-luchtschip »T. C. 2t gereed zal zijn, het eerste vlieg tuigen vervoerende luchtschip in de Ver- eenigde Staten. Het zal twaalf vliegtuigen vervoeren, die het voor bombardements doeleinden ieder oogenblik kan loslaten of weer verzamelen en aan hun groote haken doen ophangen. Het moederschip zal gevuld worden met het onbrandbare helium. BINNENLAND. Onreorziehtige keoiker Omtrent het onder St. Nicolaasga ge vonden lijk wordt medegedeeld De 21-jarige M. Hylkema was gelogeerd bij zyn oom te Huis ter Heide en ging zoeken naar Kievitseieren. Hij keerde niet terug, totdat men des avonds zijn lijk vond, met een schot zware hagel in zijn beenen, waardoor hij was doodgebloed. Uit het onderzoek bleek, dat een der eendenkooikers aldaar, die uit logeeren was, ter beveiliging van zijn kooi, twee zwaar geladen dubbelloops geweren had neergelegd, met touwtjes aan de trekkers, zoodat deze afgingen wanneer men tegen een der gespannen touwtjes liep. Waar bleek, dat een der schoten is afgegaan, is het zeer waarschijnlijk, dat dit den jongeling in de beenen heeft ge troffen. Waar dit niet is opgemerkt, geen hulp verleend werd, is de getroffene aan ver bloeding overleden. De onvoorzichtige kooiker is direct ge waarschuwd thuis te komen om aan te wijzen, waar het andere geweer ligt. Anders zou het onderzoek in loco door de Justitie te gevaarlijk zijn. o Massa-oplichtingen door steuntrekkenden Door den Directeur van den Gemeente lijken Dienst voor Maatschappelijk Hulp betoon te Rotterdam is bij de politie een aanklacht ingediend tegen ongeveer 150 steuntrekkenden wegens oplichting van zyn dienst. Uit een onderzoek van de con- troleerende ambtenaren was gebleken, dat de steuntrekkenden als leden van hun gezin werkzaam waren, terwijl zij de ver diensten verzwegen. Op deze wijze hebben zij de gemeente benadeeld voor bedragen van 50 tot 300 gulden. De steuntrek kenden waren in verschillende beroepen of bedrijven werkzaam. Reeds is tegen een 30-tal hunner procesverbaal opgemaakt, terwijl dagelijksch met de verhooren wordt voortgegaan. Bovendien is tegen een aannemer, die onjuiste inlichtingen had verstrekt omtrent het door hem uitbetaalde loon, eveneens procesverbaal opgemaakt. Eei halve eeuw raadslid. De heer G. J. Elhorst te Borne was 4 April 50 achtereenvolgende jaren lid van den gemeenteraad. De Zomertijd Het voorloopig verslag van de Eerste Kamer verschenen over het initiatief voorstel van de heeren Braat en De Boer om den zomertijd niet weer in te voeren. Er blijkt uit, dat de groote meerderheid van de Kamer om uiteenloopende redenen meent, dat het voorstel niet kan worden aanvaard. Men kwam tot de slotsom, dat het op den weg der regeering ligt, met een modus vivendi te komen, door den termijn te bekorten, gedurende welken de zomertijd zou gelden of, gelijk eenige leden aangaven, door invoering van den midden- Europeeschen tijd. De verwachting werd daarom algemeen uitgesproken, dat bij eventueele verwerping van het voorstel Braat c.s., de regeering in dien zin zou handelen. Eea wieg op het dak! Een 72-jarige weduwnaar in een Friesch dorpje was in ondertrouw opgenomen met een 26 jarig nichtje. Daar een bezoek van den ooievaar ver wacht werd, hadden eenige dorpsgenooten als vriendelijke uitnoodiging van den schat- brenger, in den nacht een wieg op het dak der boederij geplaatst I Den ganschen Zondag prijkte dat voor werp op zijn ongewone plaats, tot groot vermaak der dorpelingen. o Bedolven De 7-jarige J. C. H. uit de Blois van Treslongstraat te 's Gravenhage, die sinds Dinsdag vermist werd, is Woensdagmiddag half een door spelende kinderen in de Sonoystraat nabij den Kranenburgerweg dood in een diepen zandkuil gevonden, in welken hij gestikt is onder het ingestorte zand. Het knaapje stond rechtop in den kuil. Vermoed wordt, dat hij in den kuil staande dezen van onder breeder heeft willen maken, tengevolge waarvan de wan den zyn ingestort. o Eeu speld ingeslikt De 9-jarige C. S. te IJsselmonde had 's nachts last van kiespijn en gebruikte een veiligheidsspeld om de kies schoon te maken. In zijn slaap heeft hij echter de speld ingeslikt. Direct ingeroepen genees kundige hulp mocht niet meer balen. Onder hevige pijnen is het ventje in het zieken huis overleden. Brand in naad woningen te Utrecht. Een hevige brand is uitgebroken in een noodwoning in de Magnoliastraat, te Utrecht. In enkele oogenblikken waren ook de andere noodwoningen aangetast en weldra was de geheele verzameling houten gebouwtjes een vuurzee. De brandweer trad krachtig op, doch kon niet anders doen dan de belen dende steenen huizen beschermen. Aan blusschen van de vuurzee in de houten huisjes was geen denken. In een uur tijds was het geheele complex vernield en waren bijna 40 gezinnen dakloos. De meeste bewoners moeten niet tegen brandschade verzekerd zijn, zoodat de on- gelukkigeo al hun have hebben verloren. Van gemeentewege zullen maatregelen worden genomen om de menschen onder dak te brengen. Verschillende autoriteiten waren op het terrein aanwezig. Verduistering Te Winschoten is terzake van verduis tering en valschheid in geschriften gearre steerd M. Reichenbach, hoofdboekhouder bij de Stoomtramweg-maatschappij »Ooste- lijk Groningen*. De verduistering tot een bedrag van f 20.000 loopt over tien jaren De verdachte heeft alles bekend. Marktberichten. GORINCHEM. 2 April. Op de vee markt waren aangevoerd 335 runderen, 46 nuchtere kalveren, 284 overloopers, 876 biggen. De volgende prijzen werden besteed zware kalfkoeien f300f 430 melkkoeien f240f320; kalfvaarzen f200f300; guiste vaarzen f 200f 240 pinken f 40 f 90 graskalveren f f nuchtere kalveren f 24f 36, overloopers f 30f 50, biggen f 20f 34. ROTTERDAM, 3 April. Aanvoer 173 paarden, 37 veulens, 1861 magereen974 vette runderen, 424 vette kalveren, graskalveren, 2053 nuchtere kalveren, 144 schapen of lammeren, 384 biggen, 4 bokken of geit, 676 varkens. Koeien f 0.62j a f 0.35 Ossen f 0 55 a f 0.45 stieren f 0.50 a f0 37|kalveren f 0.92j a f 0.55, alles per g kilo. Melkkoeien f 260 a f 430, kalfkoeien f325 a f460, stieren f175 a f450, pinken f70 a f160, graskalveren f a f vaarzen f 180 a f 250, werkpaar den f 250 a f 410, slachtpaarden f 100 a f200, hitten f 475 a f350, veulens f40 a f 80, biggen f 24 a f 35, varkens f 35 a f65, slachtkalveren f 10 a f 14, fokkal- veren f 25 a f 35. De Rotterdamsche eierreiling, Op de in ons Veilingslokaal, Delftsche- straat 43, gehouden Veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f 410f 5.95 idem (klein) f 3.85f 4.05 Eendeieren f 4.75 f 4.95 Aanvoer 375000 stuks, 's BOSCH, 4 April. Op de markt van heden werden aangevoerd 2002 stuks. 1140 stuks hoornvee, 715 biggen, 107 zeugen, en 40 schapen en lammeren. De pryzen waren als volgtKalfkoeien f 340 f 420, kalfvaarzen f 265 af 400, magere ossen en koeien f 185 f 270, vette ossen en koeien le kw. 60, 2e kw. 50 ct. p. p., pinken f115 f465, zeugen f 430 f 180, biggen f 3.75 k f 4.25 p. w. schapen f 20 a f 40, lammeren f 20 a f 30. Kalfvee traag, overigens goed. ZALTBOMMEL, 3 April. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 124 biggen, prijs f24 a f36; 47000 eieren, prijs 3J a 4£ ct. p. st. 680 K.G. boter, prys per K.G. room boter fl.20, boerenboter fl.35 a f Gebruikt Freco's Zenuwtabletten Per koker 60 cent. voorhekkedammen, brug dekken, varkensbodems enz. Eiken hek- en heiningpalen, brugleggers. IJzeren heining- en hek- palen, buizen- en ander ijzer werk. Ramen met kozijnen, deuren en verder huisafbraak. IJzeren reservoirs, stoom, machine 6 P K. met ketel. Te bevragenScheep- en huisslooperij. A. BENJAMINS, WOUDRICHEM. Tel. No. 16. Neemt bij zware Hoofdpijn uitsluitend Freco's Hoofdpijn tabletten. Per koker 45 cent bij ieder drogist. BELEEFD AANBEVELEND. KANTOOR VAN Rechtskundig Adviseur, Havenstr. 5 (nabü 'tstation) 's-BOSCH. ADVIES en BIJSTAND met betrekking tot processen, strafzaken, faillissement, nalaten schappen, boedelscheiding, voog dij, curateele, echtscheiding, ar beidscontract, enz. Behandeling van alle voor komende Rechtszaken, zoo wel bij Rechtbank als bij Kanton gerecht, innen van Schuldvor deringen, regeling zaken van debiteuren met hunne schuldei- schers, maken van Contracten. Reqnesten, enz. enz. Bill ij k e Conditiën. Zondags na 1 nnr kantoor gesloten, die zich zwak en luste loos gevoelendie gedurig vermoeid zyn, zoodat hun alles te véél is die na uitputtende ziekten niet weer op kracht komen die te veel vergden van hun krachten, of die door andere oorzaken het weerstandsvermogen hebben verloren, ia- iSWMIXONE een versterkingsmiddel van den eersten rang, dat alle dergelijke mid delen vér achter zich laatdat snel en af doende ingrijpt in de oorzaak van bovenge noemde kwalen en door duizenden in en buiten ons vaderland met dank baarheid wordt geroemd. SANGUINOSE kost per fl. f2.—, per 6 fl. f 11.12 fl. f21.—. Te verkrijgen bij Apo thekers en Drogisten. Wacht u voor namaak. VAN DAM Co. De Riemerstraat 2c/4 Den Haag. Flesschen worden te- genomen. Agentschap GOlllNCllEIN, AUKELSTI14ATD76, Telef. III. Groote voorraad onderdeelen tegen de bekende sterk verlaagde pryzen. Zwanenbergs huishoudzeep per stuk Zwanenbergs Zeeppoeder per pak Lux per pak Persil per pak van een half pond Stijfsel prima per pond 10 ets 126 ets 30 ets. 20 ets. 14 ets. met bons. Vraagt onze eerste kwaliteit Bleekpoeder gegarandeerd 38 procent Chloor, geheel oplosbaar. Uw logé's, Uw vrienden bij huisbezoek voelen zich behaaglijker bij OM zijn superioriteit. OSSENDRECHT, Telefoon No 2. ANTWERPEN, Tel. Nos. 1756/1758. Vertegenwoordiger Agentuur- en Commissiehandel „NIJS Nieuwe Ginnekenstraat 5 te BREDA. Het beste en goedkoopste adres voor POMPEN, KOPER- LOOD- en ZINKWERK is Wijksche straat 3 HEUSDEN. Aan het zelfde adres van fijne goeder-en, als BOORDEN, MANCHETTEN, OVERHEMDEN, BLOUSE, GORDIJNEN, enz. enz. jicht, spit in de rug, stijve en stramme ledematen, rug pijn, verstuikingen, spierpijn, kneuzingen, zenuwpijn, len denpijn, spierverrekkingen en verder alle rheumatische aandoeningen en pijnen die ontstaan zijn tengevolge van gevatte koude, geneest men met het heerlijke wrijfmiddel Wortelboer's Olie van Jacoba Maria Wortelboer. Verkrijg baar a f 2 per flacon bij de verkoopers van Wortelboer's Artikelen. BIJVOEGSEL puwsblad A.Richters %.8 Ji DE GAPER PEEKOFFIE o»»

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1923 | | pagina 5