GORINCHEM. DORDRECHT. Beddegoederen Complete Meubileeringen Tapijtgoederen in geen SPROETEN Grootste en Goedkoopste Speciaal-Magazijnen Vitrages. I^and.lau.isstoffen.. Gordijnstoffen. Allovernets. Kapok Bedstellen f26.50, f36 50, f42 50. Veeren Bedstellen f58.f68.f78.volslagen 2 persoons met peluw en 2 kussens. Houten Ledikanten 2-persoons f8.25, f9 75, f 10.80. IJzeren Wit Lak Ledikanten met Staaldraad Matrassen 114 50, f 18.50, f24 50. Enorme sorteering KARPETTEN. Alle soorten. Alle maten. Alle prijzen. ZEILEN en LINOLEUMS, rijke keuze, de laagste prijzen. Steeds de grootste Voorraad. Steeds de Laagste Prijzen. Bezoekt onze Magazijnen. Steeds het Nienwste. geleefd en thans moeten boeten voor hare bedreven zonden, hetgeen door de kiezers 't best wordt bespeurd uit hun aanslagbiljet van de plaatselijke belastingen, maakt dat velen slechts hen willen kiezen, die de gemeentehuishouding zoo zuinig mogelijk wenschen te besturen. Juist het verlangen naar gemeenteraden, van wie verwacht mag worden dat „bezuiniging" hun eerste en voornaamste doel is, zal er zeker het zijne toe bijdragen om meer dan gewone belangstelling voor de aanstaande Raads verkiezingen te wekken „Bezuiniging" is in het belang van de beurs der kiezers en we weten allen wel dat Nederlanders tamelijk gevoelig voor iets zijn, indien hun financiën er beter van kunnen worden. enkel huisgezin mag de Winsnmer Zalf ontbreken. Ze geneest de hard nekkigste zweren, wonden, uitslag, snij* en brandwonden, kloven, barsten, aangezichtspuistjes, enz. enz. Prijs per bus f 0.75 en f 1.35. Verkrijgbaar bij Apoth., Drog. en vele Winkeliers. Te Heusden J. N. W* Brugman coiffeur, Aalburg Antonia Bouman, Veen Wed. Jan Vos Bzn., Aridel J. G. Schouten, Gorinchem Hoogstr. Firma Schoon Co. Apothekers. Gen.-Agent J. C. DE VRIES, Winsam (Gr.) PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderconfectie is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hinthamerstraat 69, 's-Bosch, voor deze Omstreken het beste en voordeeligste adres. Heusden. Op Zondag 6 Mei, om 10 uur vm., zal optreden in de Luth. Kerk alhier, Ds. Dr. J. Toxopëus van Breda. Aan het postkantoor alhier en de daaronder resorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand April ingelegd f 11621.29, terugbetaald f 11043.35. Het laatste door dat kantooor uitgegeven boekje draagt het nummer 9288. Woensdagavond werd in het Pa tronaatsgebouw eene vergadering gehouden, om te komen tot oprichting der «Fanfare der H. Familie«, De opkomst van be langstellenden was zeer groot. Nadat door den heer J. Sens het doel van deze vergadering zakelijk en duidelijk was uiteengezet, werd tot de heroprichting besloten en gaven zich van de oud-leden der Fanfare een 8-tal personen op. Na uiteenzetting van reglement en de voor waarden tot aansluiting gaven zich een 18-tal nieuwe leden op. Tot Instructeur der nieuwe leden werd benoemd de heer De Vaan alhier. Daar geen berichten van den te benoemen Directeur waren ingekomen, zal deze nader worden bekendgemaakt. Tot Bestuursleden werden gekozen de heeren L. de Mol, PresidentJoh. de Mol, vice-PresidentJoh. van Laarhoven, Secretaris N. Brouwers, Penningmeester Jac. v. d. Staak en M. de Bont, 1ste en 2de Commissaris. Besloten werd de oud-leden, welke niet ter vergadering waren, persoonlijk te be zoeken. De Scherpschutters van «St. Blasius» behaalden te Berkel den lsten korpsprijs. Door de maréchaussee alhier werd hedenmorgen onder Heipt een mandenmaker uit deze gemeente aangehouden, die een wagen banden vervoerde voor het vervaar digen van manden. Wagen en hout werden in beslag ge nomen en de voerman onder verdenking van diefstal overgebracht naar de maré- chausséekazerne. Andel. Te beginnen Woensdag 9 Mei zal er voor meisjes en vrouwen gelegen heid zijn om een knipcursus te volgen, die gegeven wordt door mej. B. uit 's Bosch. Voorwaar een prachtige gelegenheid om daarvan te profiteeren. B. Broek. Voor het te houden festival alhier is de n.v. Feestcommissie samenge steld. Eere-Voorzitter de EdelAchtb. Heer Brune, Burgemeester Eere-leden de heeren A. Straver Wz., A. v. d. Beek Mz., W. Lankhaar Cz., T. van Rijnsbergen, A. Vos Cz.,Feestcommissie J. Overwoei, Voor zitter M. Colijn, vice-Voorzitter Joh, Lankhaar, 1ste Secretaris C. Th. Prince, 2de Secretaris W. M. Branderhorst, 1ste Penningmeester C. v. d. Beek Dz., 2de Penningmeester H. Dekker, Algem. Bestuurslid G. II. Straver Jz., A. J. Lankhaar, C. Lankhaar Cz. en W. Ver hoeven, Commissarissen. Besloten is om op 10 Juli, des daags voor het festival, een harddraverij te houden voor landbouwtuigpaarden met daaraan verbonden concours-hippique. Capelle In de jl. Woensdagmiddag ten raadhuize alhier gehouden vergadering van den Raad der gemeente Sprang-Capelle werden tot ambtenaren van den Burgelijken Stand benoemd de heeren A. M. Rijken en C. Meijertot leden der schattings commissie werden benoemd de heeren R. Middelkoop, P. v. d. Hoeven, C. Meijer en H Kerst, terwijl tot onderwijzeres aan de openbare lagere school in de kom te Capelle met algemeene stemmen benoemd werd mej. N.M. de Visser teHooge-Zwaluwe. Genoemde mejuffrouw heeft hare benoe ming aangenomen en is inmiddels al in functie getreden. Gedurende de maand April werd in de Rijkspostspaarbank op het hulppost kantoor alhier ingelegd f 3086.53 en terug betaald f 1326.22. Het aantal inlagen bedroeg 55, dat der terugbetalingen 16. Er werden 101 telegrammen behandeld, waarvan 60 verzonden en 41 ontvangen, terwijl 226 telefoongesprekken gevoerd werden, waaronder 25 celgesprekken be nevens 4 telefoonoproepberichten. Volgende week Donderdag (Hemel vaartsdag) zal onze gemengde zangvereen. »'t Rozenknopje» onder leiding van haren directeur, de heer N. Snijers van R'veer, deelnemen aan het concours te Ginneken in de afdeeling «Uitmuntendheid». We wenschen deze vereeniging dien dag veel succes. i Door den visscher J. R. alhier werd deze week een vischotter buitgemaakt, welk dier een lengte had van ongeveer IJ meter. Voor genoemde visscher een bui tenkansje. De landbouwer J. K. alhier vond jl. Donderdag een zijner beste werkpaarden dood in den sloot liggen. Voor genoemde landbouwer een heele schadepost. A.s. Zondagnamiddag half drie hoopt Ds. A. Meijers voor de Ned. Herv. Gem. alhier zijn intreerede te houden, na eerst des voormiddags half tien door zijn ambt genoot Ds. W. A. Eerdbeek uit Standaard buiten bevestigd te zijn. Genderen. Dinsdagmiddag j.l. had alhier de installatie plaats van het nieuwe Hoofd der Chr. School bij deze gelegenheid werden de kinderen op chocolademelk ge- tracteerd. Onder blijk van zeer veel belang stelling zoowel van de ingezetenen als van familie en kennissen van buiten, vierden gisteren de echtelieden Huibert v. d. Mooren en Antoinnette Branderhorst en Jan Schreu- ders en Maria Branderhorst hun gou'fen huwelijksfeest. Reeds vroeg in den morgen wapperde van vele huizen de driekleur en '8 avonds bracht het muziekkorps een sere nade. Nieawendijk. Met zekerheid kunnen we melden, dat de Geref. Knapenvereen. met Hemelvaartsdag een reisje zal gaan maken naar Rotterdam het vervoer zal geschieden per motorboot van den heer M. de Hoog vanaf Sleeuwijks' veer. Ver der kunnen we nog meedeelen dat degenen die buiten de vereeniging staan deze reis ook mee kunnen maken, aanmelding hier van moet geschieden bij de leiders. In verband met bovenstaand bericht kan nog meegedeeld worden dat de Geref. Kna- penvereeniging van Sleeuwijk ook dezelfde reis zal maken, ook personen die buiten de vereeniging staan, kunnen de reis mee maken, aanmelding bij de leiders. Deze combinatie zal zeker de gezelligheid ver- grooten. Wij wenschen deze vereenigingen veel succes. - 17 Mei a.s. zal te 's Bosch van wege de Geref. Kerken in Noordbrabant en Limburg een ouderling conferentie ge houden worden, waar als spreker zal op treden prof. Hoekstra van Kampen met het onderwerp «De verantwoordelijkheid van den ouderling tegenover de openbare belijdenis». Verder zal ter sprake komen de resultaten der jeugd onderling. Zaterdagavond zal in de consistorie kamer een vergadering plaats hebben der oudervereeniging. In de openbare vergadering der Oranjevereeniging, gehouden te Almkerk, werd besloten, dat Almkerk zelfstandig op zal treden (als afdeeling). Verder werd besproken ook een afdeeling te verkrijgen aan den Nieuwendijk, die ook zelfstandig op zal treden, hiervoor zal hoogstwaar schijnlijk volgende week een openbare ver gadering worden gehouden onder leiding van Burgemeester Egberts. Ds. de Bruin alhier ontving een beroep van de Geref. Kerk te Dedemsvaart. Raamsdonksveer. De heer A. Dolk, gekomen van Oosterhout, trad met ingang van 1 Mei in functie als burgwachter op de Rolbrug over de Donge. Tot predikant der Ned. Herv. Ge meente werd alhier, beroepen de ZeerEerw. heer Ds. den Oudsten van Dinteloord. Aan het Postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand April ingelegd f 10487.27 en terugbetaald f 17115.44. Gedurende de maand April gaven de verkeerscijfers Postcheque en Girodienst de volgende bedragen. Gestort, bijgeschreven en overschryvin gen totaal f 464802.95. Uitbetaald, afgeschreven f 474254.41. Gedurende de maand April passeer den in het geheel 1622 op- en afvarende vaartuigen met een totaal inhoud van 139341 ton de Rolbrug. Sprang. Gedurende de maand Maart werd alhier op 's Rijkspostspaarbank belegd f3466.44 en terugbetaald 2024.65. Over de maand April werd ingelegd f 5905.55 en terugbetaald f2201.13. Onder vele blijken van belangstel ling herdachten de echtelieden A. L. de Jong en M. van Dieraen hun gouden hu welijksfeest. Reeds vroeg in den morgen wapperde van de woningen der buren de nationale driekleur. Vele prachtige bloem stukken benevens verschillende cadeau'a werd deze in onze gemeente zeer geachte familie aangeboden. Sleeawijk. Bij de op Dinsdag j.l. ge houden zitting van het Centraal stembureau tot nummering der candidatenlijsten voor den Gemeenteraad is door het lot de volg orde aldus vastgesteld no. 1 lijst Verhagen no. 2 lijst Hoeke no. 3 lijst de Koter no. 4 lijst van An- rooijno. 5 lijst de Boom no. 6 lijst Kolfno. 7 lijst Pellikaan no. 8a lijst Koman no. 8b lijst van 't Sant no. 9 lijst Walraven. Van 1 Mei 1922—1 Mei 1923 zijn ten Gemeentehuize alhier 1702 kostelooze weggeldrijkaarten uitgereikt. Waspik. Onze geachte dorpsgenoote, mej. Joh. van den Rijken, die dezer dagen slaagde voor haar examen onderwijzeres, is thans reeds benoemd, om zoo spoedig mogelijk in dienst te treden, als onderwij zeres aan de R. K. bijzondere jongens school te Zevenbergschen Hoek. Door het Bestuur van het «Wit- Gele Kruis» werd tot bestuurslid van het dames-comité dezer vereeniging gekozen, mej. M. van Son. Woadrichem. Vrijdag 27 April j.l. hield de Coöp. Boerenleenbank alhier, in café van Gooi, onder leiding van den heer F. C. Huizer, (Voorz. Directeur) hare 3de Algem. Vergadering. De Voorz. wees er in zijn openingswoord op, dat het al meer en meer blijkt, dat deze bank in een groote behoefte voorziet. Uit het jaarverslag bleek dat het leden tal steeg van 40 tot 52. Aan spaargelden werden ingelegd 34781 gld.terugbetaald 23008 gld., terwyl er een omzet was van pl.m. 158000 gld. De zuivere winst be droeg 235 gld. Het salaris van den kas sier bleef onveranderd, aangezien de kassier de heer B. C. Bouman geen verhooging wenschte. De aftredende leden van het Bestuur, Raad van Toezicht en plaatsvervangende leden, resp. de heeren J. Spiering, A. Vink Lzn., J. van Straten Jzn. en D. Borg, wer den met bijna algemeene stemmen her kozen. De Voorz. sloot te ongeveer 9 uur deze geanimeerde vergadering, met dank aan de leden voor de trouwe opkomst. De vorige week gehouden «Emma- bloem-collecte» bracht in de verschillende gemeerite's alsvolgt op: Rijswijk fl7.82j; Giessen fll,83|; Oudendijk f 7.811 Woudrichem f 35.91 Veen f 13.65 Sleeuwijk f 33.02J Andel 35.69Veerboot WoudrichemGorinchem f35.20. Totaal f 190.95. Gaarne brengen wij nogmaals onzen dank aan de dames, die hunne medewerking hebben verleend tot het bijeen brengen van dit bedrag, alsmede aan de milde geefsters en gevers. De levering van pl.m. 600 halve raudsmanden voor rekening van de Veilings- vereeniging alhier werd opgedragen aan de mandenfabriek G. Verbeek te Veen voor 75 cents per stuk. Werkendam. In de op Dinsdag j.l. gehouden zitting van het Hoofdstembureau is bij loting de volgorde vastgesteld van de ingeleverde candidatenlijsten voor de verkiezing van den gemeenteraad. De volgorde is Lijst 1, C. Baggerman, Staatk. Geref. 2, W. de Waard, Vrijheidsbond. 3, P. T. v. Griethuisen, Vrijz. Dem. 4, C. van Wijk, S.D A.P. 5, C. Bogers, Chr. Hist. 6, J. van Oord, Ant. Rev. Dinsdag j.l. herdacht de heer van Herp, hoofdonderwijzer van de Chr. school aan de Keizerstraat, den dag waarop hij voor 25 jaar als onderwijzer zijn functie aanvaardde. Dat het den jubelaris dien dag niet aan huldeblijken ontbrak kan men wel begrypen. Het schoolpersoneel gaf hem zeer mooie cadeaux. Ook de schoolkinderen bleven niet achter en verrastten hem in hooge mate met hun cadeaux. Menig bloemstuk werd hem ten ge-1 schenke aangeboden door ingezetenen uit] deze gemeente. De schoolkinderen werden des morgens op verschillende versnaperingen onthaald en kregen dien middag vacantie.j Het was dan ook voor den heer v. Herp en de zijnen een recht gelukkige dag. Gisterenmiddag overleed te Utrecht, na een korte ongesteldheid, onzen geachten Burgemeester, de heer A. Sigmond, in den ouderdom van 45 jaren. De ontslapene was sedert 27 October 1913 burgemeester in de gemeente de Werken en Sleeuwijk, van af 29 Januari 1915 burgemeester dezer gemeente en tevens Hoogdijkheemraad van het Water schap ^het Oudland van Altena.« vroeg in IvoorjaaM Lop bijVyds een pol SPRUTOL 1 y;PrkrijQb.bij alle dropje Vergadering van den Raad der gemeente WERKENDAM op Vrijdag 27 April nm. 7 uur. Voorzitter EdelAchtb. Heer A. Sigmond. Secretaris: WelEdelen Heer J. A. Timmermans. Afwezig de heeren C. de Gelder en C. v. Wijk, Na de gebruikelijke opening door den Voorzitter worden de notulen der vorige I vergadering voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Aan de orde is 1. Ingekomen stukken. a. Een aanmerking van H. H. Gedep. Staten, betreffende de begrooting dienst 1923, waarin gevraagd wordt of den aftrek van de pensioenen van de gem.ambtenaren moet bedragen 8 of 8| pCt. Besloten wordt dit bedrag vast te stellen op 8J pCt. b. Een aanmerking van voornoemd college betreffende den dienst 1921. c. Goedkeuring schoolgeldregeling. d. Een verslag van den toestand van de gemeente Werkendam over 1922. e. Procesverbaal van kasopneming bij den gem.ontvanger, waaruit blijkt, dat alles in behoorlijke orde is bevonden. f. Verslag van de Commissie tot wering van schoolverzuim. g. Een adres van het bestuur van den Bond tegen het schenden van Gods Heiligen Naam, door vloeken, waarin het gemeente bestuur verzocht wordt, maatregelen te willen nemen om het vloeken tegen te gaan. De Voorzitter deelt mede, dat daarin al door de politie-verordening voorzien is. h. een adres van Mej. Piek waarin zij verzoekt om vermindering voor het betalen van water, van het waterleiding bedrijf, daar f 67.50 per jaar te veel is. Zij is maar met 2 personen en gebruikt dien tengevolge zeer weinig water. Ook heeft zij nog een welpomp en zou het best zonder het water van het waterleiding bedrijf kunnen stellen. Voorzitter. Wij kunnen hier geen uit zondering maken er zijn wel meer menschen die een klein gezin hebben en deze zouden dan allemaal om vermindering kunnen vragen. de Waard. Als we meters hadden was het veel beter dan betaalde men niet te veel of te weinig. Paans. Het metersysteem is ook niet niet goed. De arme menschen gebruiken veel water en deze zouden dan boven hun draagkracht moeten betalen. De heer de Waard is verder van oor- A&Mgjggt- «ïgssjfcfjsr '.«Vï' V*';,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1923 | | pagina 2