JWinsumer Zalf Uitslag stemming voor den Gemeenteraad. Schouwvoering. gebruik te maken van de blanke wapenen en de revolvers. Aan de zijde der be- toogers zou een doode gevallen zijn. Ook te Gelsenkirchen hadden ernstige uitspattingen plaats, die ten slotte op bloe dige vechtpartijen uitliepen. De strijd duurde verscheidene uren. Er vielen 2 dooden en meer dan 20 gewonden werden in de ziekenhuizen gebracht. is het ware geneesmiddel dat wonde ren verricht. Zij geneest radicaal brand- snij- en open wonden, fijt, likdoorns en wratten, oude eti verwaarloosde wonden, open beenen, alsmede de hard nekkigste zweren, enz. enz. Prijs p bus f 0.75 en fl.35. Verkrijgbaar bij Apoth. Drog. en vele Winkeliers. Te Heusden J. N. W. Brugman coiffeur, AalburgAntonia Bouman, Veen Wed. Jan Vos Bzn., Andel J. G. Schouten, Gorinchem Hoogstr. Firma Schoon Co. Apothekers. Gen -Agent J. C. DE VRIES. WiDSum (Gron.) BINNENLAND. Doodgereden Men seint uit Maastricht Even over de Belgische grens is de motorrijder Croux uit Lanaeken werkzaam aan de brouwery aldaar, op den weg naar Lanaeken, met zijn motorrijwiel tegen een boom gereden en op slag gedood. De man was gehuwd en vader van 11 kinderen. o Te Barneveld hebben weken lang een paar vreemdelingen voor de zending ge collecteerd en honderden guldens inge zameld. Later is gebleken, dat deze collectanten zich zelf als zendeling be schouwden en van het geld goede sier maakten. o Ongelukken Een zandtram is te Scharsterbrug door de openstaande brug over de Lemsterryn gereden. Twee wagens liggen in het water en versperren gedeeltelijk het vaarwater. De tramlijn Joure-Lemmer is versperd. Geen persoonlijke ongelukken. o Te Boskoop viel een tweejarig kind van K. in 'n tobbe met kokende zeepsop, met het gevolg dat het kind daarna overleed. BEKENDMAKING BURGEMEESTER EN WETHOUDERS van HEUSDEN, brengen ter openbare kennis, dat op Zaterdag 2 Juni a s. des namiddags pl.m. 6 uur schouw zal worden gevoerd over straten en goten, in deze gemeente, zullende deze alsdan behoorlijk moeten zijn gereinigd en van gras en onkruid gezuiverd, op straffe bij de algemeerie politieverorde ning bepaald. HEUSDEN, 24 Mei 1923. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. J. VAN EGGELEN. De Wethouder, VAN EVERD1NGEN. PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kiriderconfectie is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hinthamerstraat 69, 's-Bosch, voor deze Omstreken het beste en voordeeligste adres. oogst verwacht wordt. Haver en erwten staan malsch, de bieten echter hebben geleden met het koude natte weer. De vroege aardappelen beginnen uit te komen. Herpt. Naar we vernemen zal de Harmonie »de Eendracht* met medewer king van de Zangvereeniging »Tot bloei der Toonkunst* uit Baardwijk a.s. Zondag een uitvoering geven in de zaal van den Heer J. A. Verhoeven alhier. Tegelijk met den laatsten kermisdag belooft hef een heele drukte te worden. Nederhemert. De voerman H. v. H. had, terwijl hij een kar steenen aan de steenfabriek haalde, het ongeluk dat bij het oprijden van de stoep het paardentuig brak en de kar steenen op den grond en op het paard viel, waardoor dit eenige verwondingen aan de pooten opliep, De voerman bracht het er met den schrik af. Raamsdonksveer. Op het nationaal concours te Zevenbergen behaalde de Harmonie »De Eendracht* den 3en prijs in de Afdeeiing Uitmuntendheid. Sprang. Den schoenmaker de J. had het ongeluk van zijn fiets te vallen waar door hij zulke kwetsuren aan zijn borst opliep dat hij geneeskundige hulp van dr. J. v. d. M. moest inroepen. Vrouw v. T. had het ongeluk van den zolder te vaileri, boven wonder kwam zij met den schrik en enkele schrammen aan haar arm vrij Werkendam. De Zanvereeniging U. d. I. alhier behaalde op het concours te Nieuwerkerk a. d. IJssel een 2e prijs in de 3e afdeeiing met 292 punten. Jammer dat de vereeniging schijnbaar niet haar gelukkig oogenblik had en daarom met een te kort van 8 punter, zich een le prijs zag ontgaan. De Zangvereeniging »Soli Deo Gloria* maakte Pinkstermaandag met twee auto- omnibussen een pleizierreisje naar Breda. Des morgens om half acht vertrokken zij uit Werkendam. Hoewel het weer niet erg aanlokkelijk was besloot men toch de reis te maken. De dag werd genoeglijk doorgebracht. Het mastbosch te Breda werd doorkruist en allen genoten van het mooie natuurschoon, 's Avonds acht uur keerde allen in de meest opgewekte stem ming huiswaarts. Wijk en Aalburg. Wegens het regen achtige weder waren slechts 2 vereeni- gingen n,l. »Excelsior« Capelle en »Excel- sior* Kaatsheuvel opgekomen om deel te nemen aan de sa iewedstrijden op den 2e Pinksterdag j.l. Uitslag der wedstrijd was in 't voor deel van sExcelsior* Capelle n.l. met 71, zoodat »Excelsior« Capelle den le prys won en »Exceisior« Kaatsheuvel den 2e prijs. Wijk. Woensdagavond had alhier, op de muziektent de feestelijke huldiging van de muziekvereniging en haren bekwamen Directeur, naar aanleiding van het behaalde succes te Utrecht. De heer v. d. Maaden sprak directeur en leden in keurige rede toe en wenschte haar geluk met het be haalde succes. Hierna hing de jonge juf frouw A. v. d. Mooren den Directeur een krar.s om en hechte een krans aan het vaandel. Nadat de vereeniging nog een paai' muzieknummers had doen hooren trok men naar het café van de Wed. v. d. Maaden, waar de leden werden onthaald. Heusden. Voor de verlofgangers der lichtingen 1910, 1911, 1912 uit deze gemeente zal het onderzoek worden ge houden ten Raadhuize op 7 Juni a.s. Naar we vernemen hebben de op 17 dezer gekozen leden voor den gem.- raad allen hunne benoeming aangenomen. Naar we vernemen doet zich een geval van roodvonk voor by een 7-jarig knaapje alhier en is dit naar de barak overgebracht. Vanwege de Nat. Vereeniging tot bevordering der Paardenfokkerij in Neder land, van de afdeeiing Noordbrabant, zal op Maandag 28 Mei v.m. 9.30 uur een keuring worden gehouden van merriepaarden. Genderen. Tengevolge van de regen periode die we achter den rug hebben, zyn de werkzaamheden op het land zeer opgehoopt't wordt dan alzoo thans druk met het wieden van erwten, haver en bieten. Veel tijd zal hiervoor niet be schikbaar zijn aangezien een vroege hooi Vergadering van den Raad der gemeente WERKENDAM, op Vrijdag 18 Mei, des namiddags 8 uur. Voorzitter de Heer J. Visser L B. Secretaris de Heer J. A. Timmermans. Aanwezig 8 leden. Afwezig de heeren C. de Gelder, J. J. v. Oord en C. v. Wijk. Te 8.15 uur opent de Voorzitter deze vergadering. De Voorzitter doet mededeeling van het volgend ingekomen stuk Een schrijven van H. H. Ged. Staten, waarin deze een kleine aanmerking maken op de begrooting, betreffende de pensioen regeling van de gemeente ambtenaren. Aan de orde is punt 2 der agenda. Een schrijven van de Herv. Schoolvei- eeniging, waarin zij verzoekt om haar f925 toe te staan voor de begrooting van het schoolplein. Voornoemd schoolbestuur zou het plein met 90 M2 willen vergrooten. B. en W. zijn van oordeel dat dit niet afdoende is. Deze zouden genoemd school bestuur voor willen stellen om het plein te vergrooten met 150 M', anders loopt men de kans dat over een paar jaar weer om vergrooting gevraagd wordt. Kieboom. Is het plein dan werkelijk zoo klein en zou men niet met 90 M2 kunnen volstaan? Voorzitter. Het is werkelijk te klein. B. en W. zijn onder het speeluur wezen kijken, maar de kinderen slaan er bijna tegen elkaar. B. en W, worden gemachtigd om aan meer genoemd schoolbestuur voor te stellen om het plein met 150 M2 te vergrooten, maar mocht dit zulks niet willen dan zal het met 90 M2 vergroot worden. Wordt^.overgegaan tot behandeling van punt 3 der agenda. Benoeming lid der commissie van school toezicht in de plaats van den heer A. C. van ter Tooien, Voorgesteld werd de heer van den Broek, hoofd der openbare school in den Bieschbosch. Alle stemmen werden uitgebracht op den heer v. d. Broek. Thans is aan de orde punt 4 der agenda. Voorstel van B. en W. om een beton muurtje te bouwen, nabij het terrein van de nieuwe Geref. school, ter voorkoming van vervuiling daar ter plaatse. De kosten bedragen f 400, behalve het ophoogen van het terrein, waarvoor men echter den grond uit de binnenhaven kan gebruiken. J. de Klerk. Kan de woningbouwver- eeniging hiervoor niet zorgen, het is toch immers diens terrein Voorzitter Wij zullen het muurtje nu maar laten zetten, want de woningbouw- vereeniging moet toch de centen uit de gemeentekas krijgen. Dit voorstel wordt aangenomen. De Voorzitter deelt nog mede dat in een der vorige vergadering een besluit was genomen om een leening aan te gaan van f 8000, waardoor men dan de kosten van de kaimuur en de rioleering betalen kon. Nu blijkt dat het geld niet noodig is. B. en W. stellen daarom voor deze leening dus niet aan te gaan. Met alge- meene stemmen werd hiertoe besloten. Bij de gebruikelyke rondvraag wordt het woord gevraagd door den heer J. de Klerk, deze merkt op dat de voet van de Nieuwe weg vol putten en kuilen is. Het water blijft daar ter plaatse voor de brug staan. Eigenlijk moest de geheele straat eens nagezien worden, want deze is ook niet in orde. Kieboom. Is er al een gem.arbeider aangesteld Dat was toch het voorstel van den heer J. de Klerk, deze arbeider zou dan de straat in orde kunnen houden. De Voorzitter deelt mede, dat er besloten was om geen arbeider aan te stellen, daar er toch niet altijd gestraat kan worden. Dan vraagt de heer Kieboom, of er met de rioleering achter de huizen van juffrouw Mensert nu eens begonnen kan worden, de sloot zit daar ieder oogenblik dicht, het lijkt er wel een modderpoel. Of zou de gemeente die stegen willen bestraten. Voorzitter. Dat kunnen we niet doen, het is particulier eigendom. De heer J. de Klerk deelt nog mede, dat het urinoir op het Slik in een slechten toestand verkeert. De stank is er ver schrikkelijk. Het urinoir zou eigenlijk opgeruimd moeten worden, of het zou wat verder van de weg moeten komen te staan. De heer Hakkers vraagt, of er hier ter plaatse ook een verordening op winkel sluiting op Zondag is, deze meent dat er op Zondag niet verkocht mag worden Schmidt. Laai ieder hierin vrij. Die naar de kerk wil gaan op Zondag die gaat, maar laat dan ook diegenen vrij die op Zondag een sigaar of iets dergelijks willen koopen. Voorzitter. De politieverordening zou eigenlijk eens geheel herzien moeten worden, dan zou in dit geval ook voorzien kunnen worden. De heer Paans stelt voor, om het stroom verbruik voor het electrisch licht met 10 ct. per Kilowatt uur te verlagen, maar de Voorzitter vindt het beter om den prijs dit jaar nog op den ouden voet te laten. Het vorig jaar is het bedrijf bevredigend geweest, als het dit jaar nu weer zoo goed gaat, kan het een volgend jaar ver laagd worden. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering en wordt over gegaan tot behandeling bezwaarschriften H. O. Andel. Bij de gemeenteraadsverkiezing alhier zijn gekozen de heeren J. G. Schou ten (aftr.), G. Millenaar (aftr.), Adr. Naijen (A.-R.), P. van Houwelingen (aftr.), P. Kalis (Chr.-His.), C. Verwijs (aftr., V. B.) en M. v. d. Vliet (aftr., Arbeiderspartij.) De raad is alzoo met twee nieuwe leden samengesteld. De heer Z. Bouman wenschte niet meer in aanmerking te komen en de heer de Fijter is niet herkozen. Sleeuwijk. Tengevolge van de op 22 Mei gehouden verkiezing voor den gemeen teraad, zuilen de navolgende personen de eerstkomende vier jaar zitting hebben in den gemeenteraad 3 of 4 Anti-Rev. D. Koman, Verstraten, Rosier en L. van 't Sant. 2 Lijst Verhagen (rechts) Verhagen en D. van Arkel. 1 Chr. Hist, C. de Boon. 2 Vryheidsbond C. Pellikaan en Arn. Dekker. 1 of 2 S. D. A. P. Gulden en van Anrooy 1 Plattelander (rechts) O. Walraven. Over één zetel heerscht verschil van nieening. Het stembureau wees die zetel toe aan de Antir., doch de S. D. A. P. schijnt er ook aanspraak op te kunnen maken (restenquestie). De raad zal dus zijn 8 rechts en 3 links of 7 rechts en 4 links. De raad was als volgt 7 Antir. Koman, Verstraten, Hoeke, Pruisen, De Ruijter, Verhagen en van Arkel. 2 Vrijheidsbond C. Pellikaan en A, Koifï. 2 S. D. A. P. var, Anrooy en opengev. zetel daarvoor van Zanten. Er hadden dus zitting 7 rechts, 4 links. Raamsdonksveer. Tot Raadsleden werden gekozen de heeren D. Lankhuijzen Gz. en J. v. Woerden, beiden A.R., J. P. v. Dongen Torman en P. A. v. Dongen, alle drie C. H., P. Broeders, Dr. Lips, J. de Klijn, J. J. de Jong, C. H. v. Rijn. E, C. de Wit, J. C. Schoenmakers en C. J. Kanters, alle acht R. K. De C H. winnen 1 zetel, de R. K. ver liezen er een. 's Gravenmoer. Gemeenteraadsver kiezing. Uitgebracht 477 geldige stemmen. Lijst 1 (A.-R.)W. Versteeg 68, G. Hoefnagel 7, G. Verhagen 39, P. van der Dussen 9, J. P. van Dongen 2, A. Borst lap 37, D. J. van der Sar 2, C. Dekkers 8. Samen 172. Gekozen W. Versteeg aftr., en G. Hoefnagel. Lijst 2 (Lib): Mevr. Millenaar-Loef! 131, C. de Jong 35, A. van Willigen 5, A. van Suijlekom 7. Samen 178. Ge kozen Mevr. Millenaar-Loeff, C. de Jong aftr., en A. van Willigen. Lijst 3 (Gemengd) C. Mouthaan 72, W. Begeer 10, Chr. Timmermans 34, C. C. Dekkers 9 en A. Heyblom 2. Samen 127. Gekozen C. Mouthaan aftr., en Chr. Timmermans. Slechts 3 aftredenden zijn herkozen. De fanfare bracht alle gekozenen een serenade. Veen. Bij de op heden Donderdag 24 Mei gehouden stemming voor den ge meenteraad werden 332 stemmen uitge bracht, waarvan 326 geldige en 6 stemmen van onwaarde. Lijst 1 J. v. d. Pol 30, M. Smits 35. Lijst 2 C. Schreuder 33, J. d. Dekker 6, C. G. Timmermans 18, T. D. Jiskoot 30, A. G. Vos 10. Lijst 3: Ant. 't Lam 61, J. A. v. Andel 26, P. Clement Azn. 9, Adr. Verbeek 5, J. C. v. d. Velden 4, G. Roza 3, Corn, d. Dekker 1. Lijst 4 J. v. Bitllegooijen 30, J. v. d. Velden 2, M. M. Kraai 1, J. Kraai 3. Gekozen zijn de heeren J. v. d. Pol, M. Smits, C. Schreuder, T. D. Jiskoot, A. 't Lam, J. A. v. Andel, J. v. Ballegooijen. Wijk. Bij de Woensdag plaats gehad hebbende stemming voor den gemeenteraad werden uitgebracht in totaal 848 geldige stemmen en 53 van onwaarde. Te Wijk 600 geldige en 36 van on waarde. Te Aalburg 248 geldige en 17 van onwaarde. Stemdistr. I Stemd. II Lijst 1 B. v. Wijk 55 3 (A.-R.) G. v. d- Pol 60 14 T. A. Smokers 8 33 J, J. Millenaar 7 E. de Graaff 23 18 J. L. v. Os 23 10 2 G. P. L. Bouman 100 14 r 3 A, Bouman Cz. 46 15 Neutrale Kiesvereeniging. 4 K. v. d. Velden 216 115 B. Roza 34 11 J. v. d. Pol 5 5 R. v. Rijswyk 3 2 B. v. Loon 10 M. Bergeyk 5 C. v. Son 4 8 Kiesdeeler bedroeg 12177- Zoodat gekozen zijn de heerenB. v. Wijk, G. v. d. Pol, K. v. d. Velden, B. Roza, J. v. d. Pol, R. v. Rijswyk en G. P. L. Bouman. Woudrichem. Uitslag stemming Gem. Raad gehouden 22 Mei 1923. Aantal kiezers 995. Uitgebracht 877 stemmen, waarvan geldig 847. Kiesdeeler 121. Lijst 1 (Antir.)M. D. van Wendel de Joode 107, Arie Vink Czn. 10, B. van Straten Bzn. 9. G. J. van Hoven 1, T. Wijn belt 8, J. Spiering 22, J. Bos 3. Lijst 2a (S.D.A.P.)U. Viveen Jzn. 49, J. Struik Wzn. 30, P. van Straten Pz. 14, J. Viveen Jzn. 5, T. A. Hartman Az. 10, G. Groeneveld Gz. 1. Lyst 2b (V. D.)J. Spoor Jz. 148, A. v. d. Wiel 98, C. M. Schaap 25, A. M. Spoor geb. Bleeker 36, W. Bron 15, H. van Andel 10, H. J. van Gooi 6. Lijst 3 (C. H.): C. Merkx 35, A. B. Holster 48, P. van Straten Sz. 18, A. v. d. Nat 9, J. M. Kentie 59, B. M. Borg 19., P. van Tilburg 13, A. C. Havelaar 17, A. Vink Lz. 10, J. v. Straten Sz. 12. Vermoedelijk gekozen de heeren M D. van Wendel de Joode (Aftr.), J. Spoor Jz. (Aftr.) A. v. de Wiel (Aftr.), C. M. Schaap-, W. Viveen, C. A. Merkx (Aftr.) en A. B. Holster. Zaltbommel, 23 Mei. Bij de heden gehouden verkiezingen voor den gemeente raad werden gekozen de heeren Van Gelder (Tuinders), J. Mooring, H. Kaasjager, J. De Koff (S.D.A.P.), H. L. Philips, J. H. Pitter (onafh. vrijz.), P. M. Wink (V.D.), R. Rutgers (C.H.), G. A. de Jongh (A R.), G. B. W. Meyer en Th. H. Schoonenbeek (R.K.) De S.D.A P. verliest een zetel, die thans wordt ingenomen door den afgevaar digde der tuinders. Werkendam. Stemming Gern. ver kiezing. Lyst 1 Staatk. Geref.C. Baggerman Bz. 125, H. C. Vos 7, J. H. Vink 1, C. T. de Waal 0, L. v. Elzelingen Bz. 4, T. Westerhout 10 totaal 156. Lijst 2 Vrijh, Bond W. de Waard 80, T. de Klerk 24, H. Glerum 14, J. B. Zomer 0. Mej. M. W. H. Masseus geb. Ridderhof 9, D. Koman 0, L. v. Drunen 4, totaal 131. Lijst 3 Vrijz. Dem. Bond P. T. v. Griet huizen 44, C. J. P. Meerdinck 4, P. J. A. Bril 6, G. Pruissen Jz. 12, totaal 66. Lijst 4 SD.A P.; C. v. Wijk Gz. 78, D. Schmiet 8, J. C. de Kleijn 1, H. C. de Haan 0, D. v. Zuiddam 1, totaal 88. Lijst 5 Chr. Hist. C. H. Bogers 295, C. de Boon 20, P. Holster Bz. 4, Joh. C. Visser Jz. 10, A. Rijkers Jz. 2, H Visser Cz. 0, C. A. Paans Az. 1, totaal 332. Lijst 6 A R J. J, v. Oord 227, C. Hakkers 53, H. Groeneveld 8, C. W. Kie boom 4, J. Visser Jz. 6, W. Visser 6, C. Ippel Jz. 0, J. M. v. d, Straateri 1, A. den Dunnen Az. 7, totaal 312. Aantal uitgebrachte stemmen 1101 waar van 17 van onwaarde." Niet uitgebracht 474 stemmen. De kiesdeeler is dus 986/ii- Het aantal zetels is dus als volgtStaatk. Geref. 2. Vrijh. Bond 1, Vrijz. Dem. 0, 5.D.A.P. 1, Chr. Hisf. 4, Ant. Rev. 3. PREDIKBEURTEN 27 Mei Hemdenvm. 10 u. ds. Huijgens. (Collecte Bewaarschool) Geref. Kerk, vm. 9.30 leesdienst en nm. 6 u. leesdienst. ds. v. d. Sluis, 's'Gravenmoer, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Anker. Ger. Kerk vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. de Jonge. Chr. Ger. kerk vm. 9,30 en nm. 2.30 u. leesdienst. Geref. Kerk vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. de Bruin. van Capelle. (D.), vm. 9.30 u. leesdienst. Sleeuwijk, vm. 9.30 u. ds. Feijkes. Geref. Kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Beumee. Ger. Gem. vm. 9.30 en nm. 2 u. leesdienst. Pras van Klundert. Nutszaal, nm. 2.30 u. ds. de Kat Angelino van Gorinchem. Ger. kerk A, vm. 10 en nm. 6 u. ds. André. Ger. Gem. vm. 10 u. en nm. 6 u. leesdienst. Chr. Ger. Kerk, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. de Vries, Em.predikant Heiligersberg. Wijk, vm. 9.30 u. ds. Gobius du Sart. Waspik, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. Jonkers. Burgerlijke Stand. HEUSDEN. Overleden: Govert Cornelis Vos, 20 jaar. I Aalburggeen dienst. Andelvm. 9.30 en nm. 2 u. ds v. d. Put. Aalstvm. 9.30 u. ds. Muller, Kerkdriel. Almkerk, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Röth. Geref. Kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Meijers van Ierseke. Dussenvm. 9.30 ds. Benders van Rijswyk nm. 6 u. ds. Kalkman van W'dam. Geref. Kerk, vm. 9 en nm. 2 u. ds. de Bruin. Drongelen, nm. 2 u. ds Huijgens. Doeverennm. 2 u. ds Gobius du Sart. Eethengeen dienst. Genderen, vm. 9.30 u. ds. Rijnenberg. Geref. Kerk. vm. 9.30 en nm. 2 u. Herptgeen dienst. Heesbeennm. 2 u. dr. Tjalma. NederhemertNz. 6.30 u. ds Kluin. Nieuwendijk, geen opgaaf. Raamsdonk(Vnm. 2 u. ds. Meijer Sprangvm. 9.30 en nm 2 u. ds. Wolthers. Ger. Kerk, vm. 9,30 nm. 2.30 u. leesdienst. Uitwijkvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. de Wit. Veen, vm. 9,30 u. dr. Tjalma. Werkendamvm. 10 en nm. 6 u. ds.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1923 | | pagina 2