voor het Land van Heusden ea Altena, de Langstraat ea de Bommelervaard. no. 1383. Vrijdag 15 Juni Jan Geenzen, Afbraak. Kinkhoest „Pertolan" TE KOOP. KAPITAAL BESCHIKBAAR 6 H.M.VERHU op 10 JULI a. s. te Babyloniënbroek. M. Klerks Iop@?ilagerij Lood- e& Zinkwerken Pompennaketij. door M. C. Paarden op 10 JOU a.s. te BABILONIËNBROEK. Druivenborstsiroop Spoed! Spoed! EIKENPLANKEN, van Gebrs. DE BEUKELAAR Café- restaurant en Uitspanning Pelzerstr. o 65 Heusden. Aangespannen af te leggen afstand 20 K.M. binnen 1 uur 50 minuten. BEHOORENDE BIJ HET Hoedt U bijtijds. Kou, tocht, griep, koorts enz. veroor zaken tal van nieraaridoeningen. De nieren moeten dan den bijstand missen van de andere bloedreinigende organen de huid poriën, longen en ingewanden. Bij de dubbele inspanning en vaak verwaarloosd, is het geen wonder, dat de nieren het afleggen. Dan is het tijd om een nier geneesmiddel te gebruiken om de nieren op te wekken en te versterken. Spoedig gebruik- van Foster's Rugpijn Nieren Pillen kan ernstige gevolgen als rheu- matiek, ischias, spit, blaasontsteking, nier- zand, nierwaterzucht, niersteen voorkomen. Doe wat gij kunt om uw levenskracht op peil te houden, oefen uw ledematen en spieren, en zorg voor een goede bloeds omloop. Leef op verstandige wijze. Foster's Pillen geven betrouwbare hulp. Zij werken alleen op de nieren en blaas maar dit doen zij goed en terdege. Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken a fl.75 per doos. BINNENLAND. Weerbericht. Zooals aan de lezers van dit blad bekend is, worden dagelijks vanwege het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt bericht over de te verwachten weersgesteldheid telegrafisch naar verschillende deelen van ons land gezonden. Aan deze berichten wordt dan op die verschillende plaatsen op de een of andere wijze algemeene bekend heid gegeven. Op tal van plaatsen maken de dagbladen zich o a. zeer verdienstelijk door aan de verspreiding van die weerbe richten mede te werken. Voorts wordt reeds sinds eenige jaren het weerbericht ook 2 maal per dag (om 12.30 uur 's middags en om 8 uur 's avonds) draadloos uitgezonden door een radiostation. In verband met de wenschelijkheid van bezuiniging eenerzijds en van 'n spoediger ontvangst van de betichten anderzijds, ligt het in de bedoeling op den duur de ver zending per draad geheel te doen vervallen, hetgeen te eerder zal kunnen geschieden, wanneer het Instituut te De Bilt dit jaar van een station voor draadlooze telefonie zal zijn voorzien. Het voornemen bestaat aan hen, die zich bereid verklaren met een eigen ontvang toestel de draadlooze weerberichten gere geld op te riemen en bekend te maken, desgewenscht eene vergoeding toe te kennen, waarvan het bedrag nog nader zal worden vastgesteld. Daarnaast zullen aan hen, die bereid zijn berichten op te nemen, maar die geen ont vangtoestel bezitten dergelijke toestellen in bruikleen worden verstrekt, onder voor waarde, dat de weerberichten geregeld worden opgenomen en bekend gemaakt. Hiervoor kan geen vergoeding worden ge geven, terwijl de onderhoudskosten der toe stellen ten laste van de belanghebbenden (landbouwvereenigingen enz.) zouden moe ten komen. Mochten de lezers van dit blad bekend zijn met ontvangstations in hunne omgeving of mochten er zoodanige stations in hunne omgeving gevestigd worden, waarvan de eigenaars wellicht bereid zijn mede te wer ken aan bovenstaand doel, of mocht men één of meerdere personen kunnen opgeven, die bereid zijn, dit of het volgend jaar de berichten op te nemen, met een in bruik leen verstrekt toestel, dan zal het mij aan genaam zijn met de namen en adressen van deze personen in kennis te worden gebracht. Het behoeft geen nader betoog, dat het tijdig bekend zijn met de te verwachten weergesteldheid een groot land bouwbelang is. Daarom noodig ik bij dezen de besturen der landbouworganisaties in mijn ambtsgebied dringend uit boven staande aangelegenheid eens ernstig te overwegen. Met landbouworganisaties be doel ik in deze o.a. ook de Coöperatieve stoomzuivelfabrieken. Het wil mij toe schijnen, dat vooral de directeuren van deze instellingen in deze veel nuttigen arbeid zolien kunnen verrichten. Het zal mij aangenaam zijn, als ik te zijner tijd met de resultaten van de door mij bedoelde overwegingen van vele zijden bekend wordt gemaakt. Voor hen, die nog niet mochten weten, zij meegedeeld, dat mijn ambtsgebied zich uitstrekt van de Westelijke grenzen van Noord-Brabant tot de spooorlijn van 's Her- togenbosch over Tilburg naar Baarle-Nassau. De Rijkslandbouwconsulent voor Westelijk Noord Brabant, H. E. HUIZENGA. Breda, 6 Juni 1923. dus niet alleen door de melodie, maar ook door zijn inhoud, gemakkelijk populair kunnen worden, moet »inslaan« en daarvoor is toch wel de allereerste eisch, dat het eenvoudig en algemeen-bevattelijk is. Voldoet de bekroonde inzending aan dezen allereersten eisch ook maar eeniger- mate vraagt het »Hbl.t Het telkens terugkeerend refrein begint »Mocht nog Vader Willem leven, Die den oud vergeelden bond In zijn bloed heeft uitgeschreven» M*ent de jury dat zulk een refrein door het volk algemeen gezongen zal worden Het tweede vers begint aldus »De Tijd, die 't al hertoetst en keurt Staat voor geen oude waarborg in Het hoogste recht wordt lichst verbeurd En in verlies verkeert gewin. In het derde vers roept de dichter uit ïO leus voor Vrijheids krijg of peis - Die geesten door geen vrees geknecht In kloeke handen samenlegt». Men weet niet, wie meer medelijden verdienen de onderwijzers, die dergelijke verzen den kinderen zullen moeten leeren of de kinderen, die hun hersens met het instampen van deze gezophte en voor hen onbegrijpelijke woorden zullen moeten pijnigen. Het bekroonde vers kan misschien dienstig zijn voor andere doeleinden. Zoo lijkt het ons zeer geschikt voor de bekende opgaven op onderwijzers-examens»Maak een paraphrase van de volgende dicht regels», enz. Maar als de jury zich bij haar beoor deeling van de inzendingen heeft rekenschap gegeven van de bestemming van het ge dicht, een populair jubileumslied, dan vragen wij Welke voorstelling heeft ze van het bevattingsvermogen van ons volk en in het bijzonder van onze jeugd MIJMHARDT'S SALPIIAK-TABLETTEtl o- Ëeu lied dat niemand zal zingen. Zooals gemeld is een jubileumslied be kroond en wordt daarvoor een compositie gevraagd. Dat lied zal bij het a.s. jubileum van H. M. de Koningin moeten gezongen worden gezongen door het Nederland sche volk in al zijn lagen, oud en jong, ontwikkeld en onontwikkeld, gezongen op straat, op school, op feestelijke bijeen komsten, overal. Een dergelijk lied moet MIJriHARDTLS -■ MIJriMARDT'5 mmm MUÏ1HARDTS THIJM-5IR00P en V\0' .eswer; ndee^e Jeugdige belhamels. Een viertal belhamels heeft in het gemeentelijk eigendom »Het Witte Huis» te Purmerend, schandelijk huis gehouden. Met medegenomen sleutels openden ze de deur en vernielden een groote collectie ruiten en elecirische lampen. In dit gebouw, waar de kin iervoeding onderdak had gevonden, werden de electrische kook- apparaten vernield, 't behang van de wanden getrokken, 't kookgerei vernield en over den grond gesmeten. Toen gingen ze aardappelen koken en mag 't een wonder heeten, dat er geen brand is ontstaan. Het heele huis dreef van het water. De politie moest de deur intrappen, om zich toegang te verschaffen. De belhamels verstopten zich in het lange gras in den tuin, maar werden gegrepen eB naar het bureau gebracht. De jongste werd als onschuldig aan de vernieling, vrij gelaten, doch de drie overigen, oud 9, 10 en 11 jaar, werden eerst laat, nadat proces verbaal was opgemaakt, aan de ouders teruggegeven. o Wat er gebouwd werd. Er is in ons land de laatste jaren zeer veel gedaan voor verbetering van de volks huisvesting, ook te Amsterdam. Toen dezer dagen de geheele Amster- damsche raad in een paar toeristenaoto's onder leiding van wethouder De Miranda, de nieuwe stadsgedeelten bezichtigde, ver nam het gezelschap dat van 1905 tot 1 Jan. 1923 door particuliere bouwers 18176 woningen zijn gebouwd. De woningvereen. brachten er 13851 tot stand, zocdat men tot een totaal komt van 32017. Een aardig cijfer. Van 1905 tot 1923 verleende de ge meente een bedrag van meer dan honderd millioen aan woningbouwvoor- schotten, waarvan het Rijk meer dan tachtig millioen voor zijn rekening nam aan den gemeentelijken woningbouw is aan voorschotten toegestaan ruim twee en veertig millioen, waarvan het Rijk bijdroeg een kleine dertig millioen. o bevallen. Te Zaandam is het 10-jarig zoontje van den heer A. O. van een vrachtauto gevallen en aan de gevolgen overleden. o Verbrand. Ve Winschoten is de 80 jar ige S. de L. met brandwonden overdekt in zijn huis dood gevonden. Hij schijnt op de kachel gevallen te zijn. o Wijziging van de foreiisenbelasting. Naar de Res.bode verneemt, is men aan het departement van financiën dezer dagen gereed gekomen, met een ontwerp tot wijziging van de forensenbelasting. Aan de reeds jaren lang geopperde bezwaren wordt in dit nieuwe ontwerp voor een be langrijk gedeelte tegemoet gekomen. Het ontwerp is reeds aan den minister raad verzonden. De halve rent. Een wetsontwerp is ingediend tot wijzi ging van de Wet op het Statistiekrecht. De strekking van dit onderwerp is, blijkens de Memorie van Toelichting, om zonder schade voor 's Rijk3 schatkist den halven cent uit de administratie der directe be lastingen, invoerrechten en accijnzen te doen verdwijnen. Art. 4 der wet op het Statistiekrecht vormt hiertegen het eenige wettelijke beletsel. Burgerlijke Stand. HEUSDEN. Overleden: Anna Geertruida Banan, wed. van I. Boon, oud 75 j. BRAKEL, over Mei. Geboren: Gerrigje d. v. C. v. Dalen en G. v. d. Laar. Getrouwd: J. Kessler 28 j. met A. P. de Vries 31 j. W. Versteeg 33 j. met A. v. d. Wetering 30 j.J. Duister 27 j. met N. v. Wijk 32 j. Overleden: J. v. Dalen 48 j. echtg. van L. v. d. Linden M. Versteeg 52 j. wedn. van J. v. HemertJ. H. Versteeg 11 mnd. POEDEROIJEN, over Mei. Geboren: Elske d. v. J. v. d. Maas E. v. Veen Gerrit z. v. A. Mijdam en A. v. Kampen Aart z. v, J. C. Gijben en G. Verbeek Jan z. v. J. Groeneveld en A. v. Ballegooijen Gerrit z. v. T. v. d. Anker en H. Biesheuvel. Getrouwd: B. v. d. Stelt 20 j. met T. v. Ooijen 18 j. A. Naaktgeboren 31 j. met L. v. Heivoort 27 j. Overleden: J. v. Veen 5 j. J. v. Wijk 74 j. echtg. van J. v. Rijswijk J. Biesheuvel 71 j. echtg. van A. v. Vuuren J. C. v. d. Laar 16 j. Hotel St. Jansstraat 1012, nabg het station, Accountant. Leiden - - Hoogewoerd 123 TEL. INT. 901. Adviezen in en behandeling van alle belastingzaken. Balansen Rapporten. Vraagt tijdig inlichtingen. Ter gelegenheid van het op 11 JULI te houden Festival met Kermisse d'Eté, uitgeschreven op last van den Bond van Zang en Muziekgezelschappen in 't Land van Heusden en Altena. AANGIFTEN kunnen geschieden bij den Heer G. H. STRAVER te Babyloniënbroek tot 25 JUNI 1923, waar tevens inlichtingen zijn te verkrijgen. Voor liar,cl(lr-avexx komen alleen in aanmerking LAND BOUW PAARD EN. Prijzen f75.—f50.—, f25.flO.—f5.—. Inleggeld f 2.50. Bij genoegzame deelname zullen voor ringTijclen met paren belangrijke prijzen en voorwerpen worden uitgeloofd. Inleggeld f 2.onder inleggeld is tevens Bewijs van Toegang voor den rechtmatigen eigenaar inbegrepen op 10 JULI. Inlichtingen verstrekken verder de Commissieleden C. M. DONKER te Drongelen A. STRAVER Jz., Biesheuvel en G. v. d. KOPPEL te Dussen (polder). HET BESTUUR. Dagelijks uit de hand te koop 100.000 Waalsteenen, Balken 20X30 en 40X40 in alle lengten en maten, 1000 Meter Badding, 1200 2X3; 1000 Meter 3X4, 1000 12X6.50, 1000 Meter Tuin- latjes, Binnen- en Buitendeuren en hooge deuren, een partij I Balken en Ankers, Muurtegels en Wit- zand, enz. enz., te veel om op te noemen. Te bevragen bij Slooper DEUNEN. zenuw-, kramp- en slijm hoest, bronchitis, asthma en andere hoest-, keel- en lucht pijpaandoeningen geneest men met van Jacoba Maria Wortel- boer van Oude Pekela. Te bekomen a f 2.per flacon bij de verkoopers van Wortelboer's Artikelen. voorhekkedammen, brug dekken, varkensbodems enz. Eiken hek- en heiningpalen, brugleggers. IJzeren heining- en hek- palen, buizen- en ander ijzer werk. Ramen met kozijnen, deuren en verder huisafbraak. IJzeren reservoirs, stoom, machine 6 P K. met ketel. Te bevragenScheep- en huisslooperij. A. BENJAMINS, WOUDRICHEM. Tel. No. 16. BELEEFD AANBEVELEND. voor Hypotheken en credieten met en zonder borg. B. P. VAN WIJ- LAND, Administrateur, Buiten- walevest 30, Veerplein, Dordrecht, Telefoon 1281. Postzegel voor antwoord. Vereischt is M. C. Merrie's, goedgekeurd voor 1923, met overleg van dekbewijs van M. C. Hengst. Prijzen als volgt le prijs f 50.-. 2e prijs f 40.-. 5e prijs f30.-. 4e prijs f30.-. Verder zullen 10 prijzen worden toegekend groot elk f 25.-. Beoordeeling in de ring op het terrein na aflegging van genoemden afstandsrit. Aangifte kan geschieden bij den Heer II. STRAVER Jz. te Babiloniënbroek tot 25 Juni a.s. Uw logé's, Uw vrienden bij huisbezoek voelen zich behaaglijker bij h 7? OM zijn superioriteit. OSSENDRECHT, Telefoon No 2. ANTWERPEN, Tel. Nos. 1756/1758. Vertegenwoordiger Agentuur- en Commissiehandel „NIJS" Nieuwe Ginnekenstraat 5 te BREDA. BIJVOEGSEL Nieuwsblad Per doos 40 en 60 at Per flacon 40 ch Per flacon 60cl. Per flacon 75ct Verkrijgbaar" bij ApoEh.en Drogisten. s Groote Draverij en Ringrijden A.Richters Verrichtingsproef PEEKOFFIE

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1923 | | pagina 5