Fotografisch Atelier A. A. COERTSE, Vergrootingen naar ieder portret. - Ook aan huis te ontbieden. GORINCHEM. Lijsten in alle maten. fei] W# I?» li» lp (fl Manspakken vanaf f 1.90. EIND B. 119, MIJMHAKDF3 FRANS VAN DIJL Costumes naar Maat vanaf f 23.50 ZIE DE ETALAGES. Hanze Noodwet. ZATERDAG 30 JUNI voorheen J. O. GOETHALS. Gorcum's Oudste en meest vertrouwde Kledingmagazijnen. verschillende revolverschoten en wondde haar ernstig. De reden van die daad is onbekend. Dat deze voorvallen niet mede werken om het lijdelijk verzet te breken, kan iedereen begrijpen. Ze moeten, dat kan niet anders, den haat tegen de vreemde indringers doen toenemen. Het heeft er allen schijn van, dat men voor 't oogenblik verder van een overeenkomst af is, dan ooit. Te Londen schijnt men zich niet te kunnen vereenigen met de langzaamheid waarmede Brussel en Parijs het bekende vragenlijstje van Baldwin niet-dan-wel behandelen. Baldwin, die reeds in het Lagerhuis en elders verklaard heeft spoed te willen maken met de jongste Duitsche nota, heeft, het getreuzel van Poincaré en den wankelen Theunis moede, zijn gezant te Parijs, lord Crewe, naar Poincaré ge zonden, om dezen mede te deelen, dat Londen het aangenaam zou vinden als Parijs en Brussel eens wat voortmaakten met de beantwoording van het vragenlijstje. Crewe moest vernemen, wat hij reeds lang wist, n.l dat Brussel huiverig was voor een beantwoording van alle vragen, zoolang de Belgische binnenlandsche toestanden nog niet in het reine waren en dat Parijs liever wil afwachten in welke richting de Belgische minister crisis zich ontwikkelt. Parijs ziet er dus een gevaar in, om alleen te staan tegenover Londen. Zooiets kan Baldwin hoogstens rustiger maken, want hij moet de conclussie trekken, dat Brussel en Parijs met zyn gevraag in de maag zitten. De Belgische kabinetscrisis die ook nog steeds niet opgelost is, schijnt toch tot een einde te geraken, althans Theunis heeft gisteren Donderdagavond den Koning me degedeeld, dat hy zich met de kabinets formatie zou belasten, dat heden zal wor den samengesteld. De liberale linkerzijde van Kamer en Senaat heeft een motie aangenomen, waarin hulde wordt gebracht aan de oprechte en vaderlandslievende pogingen van Theunis. Zij verklaarde zich bereid, de voorstellen van den premier te onderzoeken zonder verbintenis, doch op strikt onpartijdige wijze en bezield van het verlangen om de eenheid van het land te verzekeren. Met betrekking tot den militairen diensttyd en de kwestie der Gentsche Hoogeschool, her haalde zjj vertrouw^» te stellen in den premier en sprak zij den wensch uit, dat de liberale ministers hem ook verder hunne medewerking zullen verleenen. Na een langdurige zitting heeft ook de ïechterzijde haar vertrouwen in Theunis uitgesproken. komen hol" rush doorï gebruik van "i :J| Zenuw-lablelren Koker75ch Vraag vooral de echte voorzien van de naam MIJN HARDT BINNENLAND. De reis van bet Koninklijk gezin naar Engeland. De Koningin is Dinsdagavond te 7 uur met de j>Batavier V« naar Engeland ver trokken. Te 6 uur 10 arriveerde H. M. met prinses Juliana aan het Maasstation met den trein uit Apeldoorn. Prins Hen drik, die per auto uit Den Haag was ge komen, was ter ontvangst aan het station. Onmiddellijk werd in auto's naar de Boompjes gereden, warr de Batavier V« ter vertrek gereed lag. Met het koninklijk gezin maken de reis mede de heer Laman Trip, adjudant der Koningin, freule Sloet en freule Van Swinderen en een vriendinnetje der prinses, mejuffrouw Berger. Woensdagmiddag arriveerde de vorstelyke personen te Londen, waar de Engelsche Koninklijke familie aan het Victoria-station aanwezig was ter begroeting. Het gezel schap verbleef een kwartier in de wacht kamer, daarna zette de Hollandsche Koninklijke familie de reis voort naar Ambleside in Westmoreland, waar zij haar zoraervacantie in streng incognito, onder den titel van Graaf en Gravin van Buren, hoopt door te brengen. o Na langdurige besprekingen en verdedi ging door Minister de Geer, is de Hanze Noodwet met 74 tegen 3 stemmen aan genomen. Tegen stemden de heeren Braat en Kersten en Mej. van Dorp. Minister de Geer verklaarde zich bereid de garantie te beperken tot credieten, die noodig zijn om de bedrijven in stand te houden en door te werken en dus niet tot afdoening van de credieten. Door correspondentie met de A. C. B. zou daarover reeds volle overeenstemming zijn verkregen zoodat alle verband met de Hanzebariken reeds is doorgesneden. De credieten bedragen in totaal 4 mil- lioen gulden, waarvan de Staat hoogstens 2 millioen gulden voor zijne rekening neemt. Bovendien neemt de Ned. Bank genoegen met 50 pCt. Staatsgarantie als ^premier risque«, waardoor de krachtige medewer king van die bank nog meer is verzekerd. o liet drama te Den Haag. Over het echtelijk drama aan den Schenkweg te Den Haag meldt men nog aan het »Hbld.« Het slachtoffer, de 64 jarige advocaat, had te zamen met een anderen advocaat, te Rotterdam zijn kantoor. De vermoorde woonde nog niet zoo lang in Voorburg aan de Laan van Nieuw Oost-Indië. Vroeger woon de hij altijd in Rotterdam, waar hij zeer geacht en bemind was om zijn persoonlij ke goede eigenschappen. Menschen, die de familie van naby gekend hebben, schilde ren hem als een opgewekte, vriendelyke per soonlijkheid, ven wien men onmogelijk kan aannemen, dat hij zich schuldig gem aakt heeft aan daden, waarvan zijn vrouw hem klaarblijkelijks verdacht. De 60-jarige echt- genoote heeft in een plotseling opgewekte vlaag van jaloezie gehandeld. De 60-jarige moordenares is door de politie meegenomen. Het tragische in dit droevige familiedrama is, dat zij zich nog niet be wust schijnt, het slachtoffer van een my stificatie te zijn. Het slachtoffer moet nog gezegd hebben, dat zijn vrouw niet mocht worden vervolgd, omdat zij in een valschen waan gehandeld heeft. Vrienden en be kenden der familie voelen het gebeurde als dubbel pijnlijk, omdat het echtpaar kort geleden het 40-jarig huwelijk had herdacht en eenig jaren te voren op heel ongelukkige wijze te Arnhem zoon en schoondochter verloren had. o Een liefdesdrama. Bij Eindhoven is uit het water opge haald het lijk van de 21 jarige Allegonda van Heivoort. Laatstelijk woonde z.j in Bergen op-Zoom, waar zij in betrekking was als bediende in een melksalon. Haar ouders wonen te Strijp. Zij was Zondag avond per trein, die ongeveer 10 uur te Eindhoven arriveert, aangekomen uit Ber- gen-op-Zoom in gezelschap van zekeren Alfons K., met wien zij verkeering had, schryft men aan de »'s B. Ct.« Deze K. is eveneens in Bergen-op-Zoom werkzaam geweest als kellner, doch daar hij voor haar en voor zich niet meer den kost kon verdienen, was hij met haar naar Eind hoven afgezakt. Zij gingen van het station naar de ouderlijke woning van K., waar echter het meisje niet wilde binnengaan. Zij bleef n.l. tegen den deurstijl geleund staan huilen en weigerde op herhaald ver zoek binnen te treden. Aangezien de ver keering met Kniet naar den zin harer ouders was, had zij de ouderlijke woning destijds verlaten en kwam zij dan ook niet meer thuis. Plotseling liep zij van de ouderlijke wo ning van K., waar zij weigerde binnen te gaan, weg en moet gezegd hebben »ik ga dan maar naar mijn zuster in Stratum toe en als deze mij niet wil hebben, dan weet ik wel wat mij te doen staat. Deze zuster is gehuwd en moet ergens op het Bloemenplein in Stratum wonen. Bij onderzoek is gebleken, dat zij daar echter niet is geweest. In hoeverre nu deze K. al dan niet schuldig is in deze zaak en of hier van misdaad kan gesproken worden, staat nog niet definitief vast, maar hy moet haar nageloopen hebben. In elk geval is K. Maandagmiddag door den commissaris van politie en den inspec teur van de recherche in de ouderlijke woning te Strijp aan de Bomstraat gear resteerd en naar het commissariaat over gebracht om daar aan een ernstig en lang durig verhoor te worden onderworpen. Naar we vernemen ontkent K. het meis je nog, nadat 't van uit de ouderlijke wo ning wegging, gezien te hebben, doch hij discht daarvan zulke twijfelachtige verhalen op, dat men geen termen aanwezg achtte om hem in vrijheid te stellen. Hij zit dan ook in arrest. FAangzien nu door een bewoner in de buurt van de plaats van het gebeurde pertinent werd beweerd, dat het meisje geroepen heeft »Laat me los I«, denkt men hier stellig aan misdaad, vermoedt men althans dat iemand haar te water heeft geworpen. Er zijn ook verschillende menschen, die omstreeks twaalf uur Zon dagavond »Hulp, hulp I« hebben hooren roepen. Ook twee agenten van politie, daar juist in de buurt surveilleerende, moe ten dat gehoord hebben. Op dat hulp geroep zijn ze aanstonds toegesneld en toen zij bij de Dommel aankwamen, zagen zij nog net een kringetje in het water. Blijk baar heeft zij al drijvende om hulp geroepen. Aanstonds toog de politie aan 't dreggen tot diep in den nacht, doch tevergeefs inmiddels waren ook de commissaris en inspecteur der recherche ter plaatse ver- wel als volgt: Heel uur, »Het Looze Visschertje Half uur Een liedje van de Zee, terwijl bij de kwartieren de voorspelen dier liederen gespeeld worden. Van de scheepswerf der firma De Haan Oerlemans alhier liep met goed gevolg te water, de stalen sleepboot No. 25, gebouwd voor buitenlandsche rekening. Deze boot is lang 21 M breed 5 M. en hol 3 M. en wordt voorzien van een stoommachine, waarvan de afmetingen 241X390X672 zijn m/m. met een stoom ketel geschikt voor een stoomdruk van 12 Atm. van de navolgende afmetingen 3130X2700 m/m., verw. oppervlak 90 M2. Ook wordt de boot voorzien van een stoom- stuurwerk en van electrisch licht. Mejuffrouw van Gendt alhier, slaagde voor het eind-examen Gymnasium te'sBosch. De Woudrichemsche visschers ha iden deze week het buitenkansje een steur te vangen van 150 pond. Almkerk. Woensdag j.l. had bode Buchner alhier, het ongeluk, toen hij met zijn wagen vanaf Gorinchem met de veer boot te Sleeuwijk arriveerde, met zijn voet Door gestadige toename onzer clientèle zijn wij genoodzaakt onze Magazijnen op den LANGENDIJK aanmerkelijk uit te breiden Reden, waarom wij binnen eenige dagen het naast ons gelegen winkelpand van bij het onze zullen trekken. Om voor deze verbouwing Jg maken worden vanaf alle voorradige CONFECTIEGOEDEREN tegen extra lage prijzen opgeruimd. Speciale aanbieding van schenen ook dezen hebben de heele om geving afgezocht, doch zij vonden geen spoor. Maandagmorgen zette men het dreggen voort en vond men nabij de brug aan de Paradijslaan het lijk. Eigenlijk staat men hier dus nog voor een duistere zaak, daar het niet vast staat, hoe het drama zich heeft afgespeeld. Men verdiept zich natuurlijk in allerlei gissingen en de looze geruchten zyn ook nu weer niet van de lucht. Ieder vertelt er het zijne van. Dit staat vast, dat het meisje brave en nette ouders heeft, voor wie zulk een diep tragisch einde een zwaar en schier onover komelijke slag beteekent. Van het kind hebben ze echter veel verdriet ondervonden. K. staat over het algemeen niet gunstig aangeschreven. Een later bericht meldt dat K. heeft bekend het meisje te hebben verdronken. PLAATSELIJK NIEUWS. Hensden. Deze week zijn de aria's op 't carillon door nieuwe vervangen en bekneld te raken tusschen de boot en de aanlegplaatsnadat B. per rijtuig naar zijn woning was gebracht, moest genees kundige hulp worden ingeroepen. Drongelen. Vergadering van den Raad dezer gemeente, op Vrijdag den 29en Juni 1923, des nam. ten 6 uur (O. T Te behandelen onderwerpen le. Ingekomen stukken. 2e. Wijziging Begrooting 1922. 3e. Aangaan kasgeldleening. Drunen, VeHing 28 Juni 1923. Peulen 2931J ct. per K.G. Erwten 22|25 Aardbeien 4159 Kersen 66 j Giessen. De gewone jaarlijksche paar denmarkt valt dit jaar op Dinsdag 3 Juli a.s. Evenals andere jaren, wordt een ta melijke aanvoer verwacht, terwijl de ker misvermakelijkheden wederom niet zullen ontbreken. Gameren, 25 Juni. In de hedenavond gehouden raadsvergadering werd behandeld het verzoek van de ouders der leerlingen aan de openbare lagere school te Gameren, tot intrekking van 't Raadsbesluit van 2 Juni jl. inzake verlegging van den school- kring. Het verzoek werd verdedigd door bur gemeester Hobo, die, hoewel zelf voorstan der van bijzonder onderwijs, meende, dat het niet aangaat, hun, die voor hun kin deren openbaar onderwys verlangen, be lemmeringen in den weg te leggen. De tot stand gekomen bevrediging moet eerlijk worden nageleefd. Het besluit van 2 Juni noemt hij een groot onrecht aan de voorstanders van openbaar onderwijs aangedaan. Het onderwijs wordt verslechterd, door dat één leerkracht 7 leerjaren voor zijn rekening krijgt, Nu de openbare school er toch is, gaat het niet aan ze op te heften ze telt 44 leerlingen, dus de wet staat het niet toe of het onderwijs te verslechteren. Bovendien zou de beoogde bezuiniging van de voorstellers van schoolkringverleg- ging niet worden verkregen. Hun maat regel komt de gemeente op f 300 te staan. Het hoofdbezwaar is evenwel dat het gevallen besluit in strijd is met de bevre diging. Na verdere verdediging door den heer Westerhof (S.D.A.P.), die in gelijken geest sprak, werd het verzoek met 4 tegen 3 stemmen afgewezen. Er zijn inmiddels een drietal verzoeken aan de Kroon gericht, om het besluit te vernietigen. Herpt. Woensdagavond werden twee kinderen van H. de Vr. door een motor fiets overreden. Het meisje werd deerlijk aan de beenen en het onderlijf, het andere, een jongentje, werd aan het hoofd minder ernstig verwond. De eerste hulp werd spoedig door Dr. Auër verleend. De landbouwer J. v. d. W. alhier had het ongeluk bij het uitryden der veer pont te vallen en kwam daardoor onder zijn eigen voertuig terecht, waardoor hij werd overreden. Zeer ernstig werd hij aan een been en arm gekwetst, waarvoor geneeskundige hulp noodzakelijk bleek. Bij het hooilossen had van S. het ongeluk met zijn hand in een zeis te stooten, welke naast de kar tegen den hooitas hing. De hand werd half afge sneden. Dr. Ojto verleende direct de eerste hulp. Nieuwendijk. Tot onderwijzer aan de Chr. School alhier is benoemd de heer S. de Vries te Alphen a. d. Rijn. Deze week werd bij den landbouwer S. v. H. een eendje geboren met 4 pooten. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer H. A. v. d. Hoven van Genderen, is de vorige week benoemd tot Hoofd eener Chr. School te Rotterdam. Woensdagmorgen had de arbeider A. C., werkzaam op een der buitenpolders in den Biesbosch, het ongeluk onder een geladen kipkar te komen, waarop een ge wicht bevond san 3000 pond. De arbeiders die daar mee aan den arbeid waren verleende direct hulp, evenwel bleek dat onvoldoende kracht aanwezig was, ter stond werd een paard er voor geplaatst, die de kipkar van de plaats trok en zoo doende werd de persoon uit zijn benauwde positie gered. Dr. Overbosch verleende geneeskundige hulp. Verleden week werd door eenige dames een rondgang door onze gemeente gedaan, om gelden in te zamelen voor het Nat. Huldeblijk van H. M. de Koningin en werd een bedrag van ruim f 50 gecol lecteerd, Dezer dagen kon men in den Gijsbertpolder den arbeider O. nog aardap pelen zien poten. Wat zal er van dezen laten oogst nog binnen gehaald worden Raamsdonksveer. Alom wordt hier geklaagd over het menigvuldig voorkomen van slakken, die vooral aan de tuinboonen heel wat schade aanrichten. Door enkele jongelui werd een R.-K. voetbalclub opgericht, die zij den naam »D.O.V.« (De Onderlinge Vrienden) gaven. Sprang. Met goed gevolg werd door den heer D. Timmermans alhier het eind examen aan de R. K. Kweekschool te Waalwijk afgelegd. Heden Zaterdag houdt de postduiven- vereen. *De Zwaluwex een wedvlucht met jonge duiven van uit Baarle-Nassau. Sleenwijk. Bij D. M. van den Heu- VerbouviiBS-OnrBjijii Bergeijk en Stufkens

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1923 | | pagina 2