Jan Geertzen Restaurant en Uitspanning 1012, nabij het station, Hotel St. Jansstraat Gearresteerd' ren naar hun werkelijke overtuiging daar omtrent. Niettemin hoopt hij evenwel, dat zij, die tegenstanders waren, nog eens zullen zien en moeten toegeven, dat de vereeniging toch nog zoo slecht niet was. Het grootste gedeelte der thans zittende leden is ook weer candidaat gesteld voor den Raad der nieuwe gemeente Eethen. Hij hoopt dan ook in dien nieuwen raad enkele oude leden van den gemeenteraad van Meeuwen aan te treffen. Verder gevoelt spreker behoefte den leden zijn dank te brengen voor de wijze waarop hier altijd is vergaderd. In tegenstelling met hetgeen we tegenwoordig zien in ver schillende andere gemeenteraden, is hier steeds bij de beraadslagingen aanwezig ge weest een prettigen toon, de meest wel- willeude verhouding en een werkelijk stre ven naar behartiging van de belangen der gemeente. Hij zegt daar als Voorzitter de leden dank voor. Hij zal het zeer op prys stellen in den nieuwen gemeenteraad mannen te zien, die zullen kunnen beraadslagen met dezelfde welwillende verhouding als het hier altijd gegaan is. Meeuwen zal voorzeker daarin steeds een voorbeeld kunnen blijven. Verder hoopt spreker dat het allen als scheidende leden van den ouden raad van Meeuwen in alle opzichten moge goedgaan. Ten slotte moet spreker zich ook met een enkel woord van dank richten tot den Secretaris, die hem steeds op voorbeeldige wijze in alle opzichten heeft bijgestaan, zelfs zoo, dat hij zich met tal van zaken haast niet te bemoeien had. Alles op de secretarie getuigde steeds van de grootste orde, nauwgezetheid en yverige plichtsver vulling. Steeds was alles op tijd klaar. De geheele administratie alsmede het archief geven blijk van nauwlettende behandeling. Spreker kon nooit eenig stuk vragen of de Secretaris heeft het onmiddelijk bij de hand. Spreker heeft dan ook niets dan lof en dank voor zijn arbeid in het algemeen en bijzonder belang der gemeente verricht. Doch niet alleen als ambtenaar berekend voor zyn taak, doch ook als mensch heeft spreker den Secretaris leeren kennen als iemand van karakter, iemand van wien hij nooit iets anders heeft ondervonden dan de meeste welwillendheid en hulpvaardigheid. Met groote waardeering wil spreker zulks hier even memoreeren en wijzen op de aangename verstandhouding en pretttige werkwijze die hier steeds tusschen hen heeft bestaan. Tot slot hoopt spreker dan ook, dat aan den Secretaris een werkkring moge worden toebedeeld in overeenstemming met hetgeen hy getoond heeft te verdienen en meent hiermede deze laatste vergader ing te kunnen sluiten. Tarief van den Plantenziekten- knndigen dienst voor Onderzoekingen van terreinen en in richtingen en van voor uitvoer bestemde planten, deeleri van planten, vruchten en zaden, ingaande 1 April 1923. (N.B. Voor onderzoek voor in- en door voer van kruisbessen of deelen dier struiken en van aardappelenwaarvan de in- en doorvoer voorwaardelijk is toegestaanwordt hetzelfde tarief ge heven als hieronder vermeld voor het onderzoek van voor uitvoer bestemde planten en aardappelen I. Voor onderzoek, waarvoor één bezoek of ten hoogste één bezoek per kalender jaar voldoende is, van terreinen en inrich tingen van a. ten hoogste 1 H.A. per bezoek f 1. b. meer dan 1 en ten hoogste 3 H.A. per bezoek f3. c. meer dan 3 en ten hoogste 5 H.A. per bezoek f5. d. meer dan 5 H.A. per bezoek fl.-- per H.A. tot een maximum van f10. Indien de onder a. en b. bedoelde ter reinen en inrichtingen gelegen zijn buiten den inspectiekring door den directeur-gene raal van den landbouw aan een ambtenaar aangewezen, is een minimum verschuldigd van f 5.per bezoek II. Voor onderzoek, waarvoor meermalig bezoek per jaar noodig is, van terreinen en inrichtingen van a. ten hoogste 1 H.A. per kalenderjaar f 3.— b. meer dan 1 en ten hoogste 3 H.A. per kalenderjaar f 9, c. meer dan 3 en ten hoogste 5 H.A. per kalenderjaar f 15. d. meer dan 5 H.A. per jaar f3.— per H.A. tot een maximum van f 30. Indien de onder a. en b. bedoelde ter reinen en inrichtingen gelegen zijn buiten den inspectiekring door den directeur- generaal van den landbouw aan een ambte naar aangewezen, is een minimum ver schuldigd van f 10.per jaar III. Voor onderzoek van voor uitvoer bestemde zendingen op plaatsen binnen den inspectiekring door den directeur- generaal van den landbouw aan een ambtenaar aangewezen a. losse planten per stuk f 0.10 b. aardappelen en sjalotten voor de eerste 200 balen per baal f 0.04 met een minimum per partij van f 0,10 voor de volgende 800 balen: per baal f0.026; voor elke baal meer IJ cent. b.b. aardappelen geinspecteerd aan de veilingen door een der aldaar aangestelde onbezoldigde controleurs voor de eerste 200 balen cent per baal, voor de vol gende balen 1 cent per baal. c. kruisbessen voor elke partijper 100 K.G. of gedeelte daarvan f 0.25 met een minimum per partij van f 2.50 d. zaden voor een pakje van ten hoogste 50 Gram f 0,05 van meer dan 50 tot en met 250 Gram f 0.10 van meer dan 250 tot en met 2000 Gram f 0.15 van meer dan 2000 Gram f 0.25 e. vruchten indien het gewicht per collo minder bedraagt dan 10 K.G. per ver pakkingsmiddel f 0.10; indier. het meer bedraagt: per verpakkingsmiddel f 0.25 f. andere zendingen indien het gewicht per collo minder bedraagt dan 10 K.G. per verpakkingsmiddel f 0.35 IV. Voor onderzoek van voor uitvoer bestemde zendingen op plaatsen buiten den inspectiekring door den directeur-generaal van den landbouw aan een ambtenaar aan gewezen hetzelfde tarief als genoemd onder III, met een minimum van f 5. V. Voor plombeering van zendingen per 100 plomben f 1.75 VI. Voor origineele verklaringen ten geleide van zendingenper verklaring f 0.10, onverminderd zegelkosten VII. Afschriften van verklaringen, als bedoeld onder VI, en waarmerking van afschriften ingericht volgens de voorschriften van het land van invoer kosteloos VIII. Na afloop van ieder kwartaal zendt de inspecteur, hoofd van den plantenziek- tenkundigen dienst, ten spoedigste aan hen, die aan dien dienst vergoeding verschuldigd zijn, eene gespecificieerde opgaaf van het verschuldigd bedrag en beschikt hierover, tenzij het reeds werd ontvangen, per post- kwitantie binnen 30 dagen na het zenden dezer opgaaf Villa. Indien drie weken na het zenden van de in het vorig artikel bedoelde op gaaf het verschuldigde niet is voldaan, wordt dit ter vergoeding van besehikkings- en administratiekosten verhoogd met f 0.50, tenzij de inspecteur, hoofd van den plan- tenziektenkundigen dienst, verlenging van dezen termijn heeft verleendvoor elke aanmaning tot betaling wordt het bedrag verhoogd met f 0.50. BINNENLAND. Tusschen buffers bekueld. De arbeider H. Jansen is op den losvloer van de Staatsmijn Hendrik te Brunsum bij het rangeeren tusschen de buffers van twee met steenkolen beladen wagons bekneld geraakt. Hij bekwam daarbij zulke ernstige inwendige verwondingen, dat hij naar het hospitaal moest worden vervoerd. Men vreest voor zijn leven. Zonder leiders Baarn zit nagenoeg zonder overheids personeel. De burgemeester heeft zijn ambt neergelegd, de Herv. predikant is vertrok ken, de Postdirecteur en de Rijksontvanger hebben den dienst met pensioen verlaten. o De zomertijd in 't land. Tot groot genoegen van verkleumde passagiers uit treinen en trammen wordt in verschillende café's in Friesland nog de kachel gestookt. Goed visckvrater Te Oosthuizen worden den laatsten tijd door hengelaars veel karpers gevangen. Een visscher heeft er op één dag 12 ge vangen, waaronder een van 10 pond. Vermist. Te Amsterdam wordt vermist de 10- jarige F. T., uit de 2de Van Swindenstraat. Hij is, na thuis bestraft te zijn/Vrijdag naar - school gegaan, doch toen hij op het schoolplein de moeder van het kind, naar aanleiding waarvan hij bestraft was, zag, is hij, blijkbaar uit vrees, door den onder wijzer ook nog gestraft te zullen worden, niet in de school gegaan en ook niet weer thuis teruggekeerd. Te Uithoorn wordt een 6-jarig knaapje vermist. Donderdagavond heeft het de ouderlijke woning verlaten. De eerste Kersen. Maandag werden de eerste Betuwsche meikersen door de firma W, Uddo per luchtpost toegezonden aan de Koningin, die, naar men weet, in Engeland vertoeft. Een Hollander die drie weken op Nor- derney had doorgebracht, is Donderdag te Norden (Oostfriesland) in den trein gear resteerd op vermoeden van diefstal van millioenen marken, waarmee hij zich naar Rijnland wilde begeven. o mrnmmmm.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1923 | | pagina 6