duioegsel voor iet Land van lensden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaari. ho. y09. frijtieg 1 Juli Asthma Abd ij siroop INGAANDE 9 JULI 1923. MAANDAG. DINSDAG, 1 DONDERDAG en VRIJDAG. WOENSDAG en ZATERDAG Officieel verlaagde Tarieven P. J. FURSTER. benauwdheden Noodseinen. De dienstregelingen, zooals die zijn uitge geven 14 Febr. 1923 zijn nog steeds van kracht, maar dit zijn enkele EXTRA diensten tol nader aankondiging. DE ONDERNEMER, BEHOORENDE BIJ HET Geen wonder, dat Moeder bij tijden prik kelbaar wordt Haar tobberig werk bin nenshuis, wasschen, strijken, verstellen, poetsen en de eindelooze huishoudelijke zorgen zouden door geen man verdragen worden. Wees voorzichtig I Prikkelbaarheid, pijn in de lendenen en zijden, hoofdpyn, rugpijn, urinekwalen, zenuwachtigheid en duizelingen zijn seinen van nierverzwakking. Om zich te hoeden voor ontwikkeling van de lange nasleep van nog ernstiger nier stoornissen, is het tyd om aan zichzelf te denken en de worstelende nieren met Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen te helpen. Dit speciale niergeneesmiddel is geen alles genezend middelhet werkt alleen op de nieren en blaas, en het baat tegen pijn lijke verschijnselen van nier- en blaaskwalen, als nierzand, rheumatiek, steenvorming, waterzucht, ischias, spit, blaasontsteking en urinezuurvergiftiging. Passend voor jong en oud, diende geen huis zonder Foster's Pillen te zijn. Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken a f 1.75 per doos. BINNENLAND. Ernstig motorongeluk. In de Ferdinand Bolstraat te Amsterdam is een bejaarde vrouw, wonende in den omtrek van de Rustenburgerstraat, tusschen een moterrijwiel en een muur bekneld geraakt en op slag gedood. Uit de Ferdinand Bolstraat bij de R.A.I. kwam een motorrijder aangereden. De motorcar had een geweldige vaart. Gekomen bij de Albert Cuypstraat trachtte de berijder deze straat met groote snel heid in de richting van de Ruijsdaelkade in te schieten. Hij nam echter, volgens ooggetuigen, den hoek Ferdinand Bol-, Albert Cuijpstraat met zulk een verbazende snelheid, dat de machine Hit de bocht schoot en links van den weg het trottoir opvloog tegen den muur van den winkel van Kreyraborg Co. Een oude vrouw, daar ter plaatse op de kleine steentjes loopende, werd tusschen muur en machine zoodanig bekneld, dat de levensgeesten onmiddellijk waren geweken. De motor rijder werd door den schok tot midden op den rijweg ran de Ferdinand Bolstraat gesmeten. Hij is in bewusteloozer. toestand door den Geneeskundigen Dienst naar het binnengasthuis vervoerd, hij heeft een schedelbreuk opgeloopen. Ook het lijk der vrouw is naar dat gasthuis overgebracht. Het rergiftigingg'eral in de Adelaarsstraat te Utrecht. De oplossing gevonden. Er zullen velen zijn, wien de gedachte aan het geval men zou haast zeggen mysterie van de Adelaarsstraat te Utrecht reeds ten deele ontschoten is. Algemeen werd het vermoeden uitgesproken, dat dit mysterie wel 'n mysterie zou blijven. Toch is het eindelijk aan de deskundigen gelukt de oplossing te vinden, schryft het »U. D.« Reeds eeriige dagen bevindt zich voor het huis in de Adelaarsstraat, waar zich verleden week het zoo droevige ongeval afspeelde, een politiepost, die aan ieder, behalve justitie, politie en deskundigen, den toegang weigerde. Wat de reden daarvan is L I. Zondagmiddag is door den rechter commissaris en den commissaris van politie, vergezeld van recherche en deskundigen, nogmaals een zeer uitgebreid onderzoek ingesteld. Deze deskundigen waren hoofdambtenaren der gasfabriek, die ver schillende technische proeven ten huize der slachtoffers hebben genomen. Bij dit onder zoek moet, naar verluidt, zijn gebleken, dat de vermoedelijke vergiftiging te wijten kan zijn aan het zich ontwikkelen van gift gas. Naar men mededeelde, heeft men in het bloed der slachtoffers sporen van het uiterst giftige koolmonoxyde (C. O.) gevonden, dat uit het gewone lichtgas onder bepaalde omstandigheden zich kan afscheiden. Het is natuurlijk, zonder de meest officieele gegevens, niet te zeggen, dat het hier een geval van koolmonoxyde-vergiftiging is, doch uit wat men mededeelde is zeer zeker met vrij groote stelligheid als de vermoedelijke oorzaak de koolmonoxyde te noemen. Men zal zich herinneren, dat gedurende den bewusten nacht een klein gaspitje in het slaapvertrek, dat vry klein is naar schatting een 15-tal kubieke meters en waar de vier slachtoffers hebben geslapen, heeft gebrand. Dit gaspitje was een hang- gloeilichtje, dat zoo laag mogelijk gedraaid was. Het is nu zeer wel mogelijk, dat deze vlam naar binnen is geslagen, wat de ontwikkeling van koolmonoxyde bevor derd heeft. Zooals men weet is de werking van dit gas op de menschelijke organen, juist door de zeer sterk oxydeerende eigen schappen, buitengewoon snel en verwoestend. De reeds gedane proeven worden onder- tusschen door de scheikundigen tot op heden nog voortgezet. Men wil natuurlijk alle mogelijke zekerheid hebben vandaar dat deze proeven desnoods met behulp van levende dieren worden gedaan. Wanneer Uw leven dag en nacht gekweld wordt door benauwd heid op de borst of bij de adem haling, maakt dan de taaie, kleve rige slijm los met de slijm oplos sende Abdijsiroop waardoor gij spoedig zult bevrijd zijn van die angstige be klemming en dat verstik kende gevoel. Daardoor zult U spoedig weer vrij diep kunnen ademhalen. De is beproefd bij verwaarloosde verkoudheid, hardnekkigen hoest, bronchitis, influenza, griep, hooikoorts, slijmhoest, kinkhoest, keelpijn en borst pijnen. Overal per flacon 230 gram f 1.90, 550 gr. f3.60, ±1000 gr. f 6.Eischt handteekening L. I. AKKER, Rotterdam. Kritieke toestand van „De Tribune." Het partijbestuur der Communistische Partij heeft, naar »De Tribune* mededeelt, Zaterdag j I. langen tijd beraadslaagd over den financieelen toestand van dit blad. Het resultaat daarvan is geweest, dat het partijbestuur het niet mogelijk acht' hebben het blad langer te handhaven, tenzij er »En tusschen van de partijgenooten en geestverwanten van planten. een buitengewone hulp komt. De toestand is derhalve uitermate kritiek. Het partijbestuur aldus wordt verder medegedeeld zal volhouden zoolang het kan, maar het kan zonder buitengewone hulp slechts een kwestie van dagen zijn. Er zijn binnen enkele dagen minstens f 3000 noodig om de meest dringende schulden af te doen. 't gezaaide, krioelde 't LANDBOUW RUBRIEK. Oudendijk. Zooals men de vorige week in de bladen heeft kunnen lezen, hadden enkele landbouwers met aan het hoofd de heer F. C. Huizer (H. d. S.) het plan gevormd, zich aan te sluiten bij de excursie vanwege de N. B. M. van Landb. om een bezoek te brengen aan de aard appelproefvelden van het Centraal Comité inzake keuring van gewassen te Wageningen. Ook te Almkerk bleken zich enkele landbouwers voor deze reis te interesseeren, als voorman de heer J. de Wit, (onderw aldaar), 't Gevolg was dat door combinatie van deze twee groepen het mogelijk werf voor gezamelijke rekening een autobus a te huren. Bij informatie bleek de heer Furster te Wyk (ondernemer van de autobusdienst Woudrichem's Bosch) voor matigen prijs genegen te zijn, met zijn nieuwe, zeer gerievelijk ingerichte autobus no. 4, deze reis te maken. Begunstigd door zonnig weer had Za terdag 30 Juni dan deze excursie plaats Door per auto te reizen, had men thans een goede gelegenheid, de door haar vrucht baarheid bekende Betuwe, te bezichtigen De reis, die zoowel heen als terug, zeer voo»spoedig en tot aller tevredenheid plaats had, gaf ons veel te zien en te leeren Zoo zagen wij onder de gemeente Her- wijnen de eerste kersenboomgaarden, ter wijl wy verderop zelfs groote perceelen met deze boomen bezet zagen, waarvan de vruchten ons tegenlachten. Gerekenc naar het Land van Altena, ziet men in de Betuwe betrekkelijk weinig weiland, maar bestaan de meeste bedrijven voor 't grootste deel uit bouwland en boomgaard. De stand van de aardappelen en bieten was echter beneden 't middelmatige. Erger was het nog met ontelbare korenvelden die reeds in de verte met hun verraderlij gele kleur, de overmachtige groei van on kruid verrieden. Haver, boonen en erwten stikken gewoonweg onder 't vuil en wi; met ons boerenverstand beschouwden ze dan ook als hopeloos verloren. Hadden wy Vrijdagavond nog ons Alg Ned. Landbouwblad ontvangen, zeker zou den wij de woorden van Poot Jr. herhaald De sprake van onkruid drong sterk tot mij door. Thans hoorde men in onzen wagen meer dan eens de zucht slaken »hoe i3 't mogelijk, dat men in zoo'n vrucht bare streek, zoo weinig zorg aan zijn bouw land wil besteden. We willen hopen dat het landbouwonderwijs ook in die streek meer en meer zal doordringen en de boeren zal overtuigen, dat naast zuiver pootgoed een goede grondbewerking onmisbaar is om het bedrijf te doen rendeeren. Tot zoo ver een kort relaas van onze reis, zou ik al onze indrukken nauwkeurig willen weergeven, dan zou ik daarover enkele kolommen mee vullen. Dit is echter niet mijn doel, wel wil ik u zoo getrouw mogelijk weergeven, wat wij op de proef velden gezien hebben. Iedereen is niet in de gelegenheid zelf deze velden te bezichtigen, maar hij zal dan toch ook wel eens gaarne lezen, wat in het belang van de aardappelteelt, dat toch ook z ij n belang is, wordt gedaan. Vooraf kan ik echter niet nalaten, ook namens alle medereizigers, nogmaals onzen dank te brengen aan den heer Furster, die persoonlijk met bewonderingswaardige bekwaamheid, ons over kronkelende paden, dijken en wegen door de Betuwe voerde. Ik moet dan onwillekeurig nog terug den ken aan den moeilijken tocht vanaf Rhenen over die hooge Grebbedijk, met zijn vooral voor automobielen zoo gevaarlijke helling, aleer wij onze plaats van bestemming be reikt hadden. Ons bezoek aan den Rossentuin. Bij aankomst werden wij aan den tuin ontvangen door den heer J. D. Koeslag, landb. Ingenieur te Wageningen, tevens Secretaris van het Centraal Comité inzake keuring van gewassen te velde. Na de vriendelijke begroeting begon on der zijne leiding de rondgang en toonde hij ons een proefveld van plm. 300 per ceeltjes eigenheimers, welke proefveldtjes elk 100 planten bevatten. (Ook het ge zelschap uit Zevenbergen was inmiddels gearriveerd en werden de groepen gecom bineerd). De heer Koeslag vertelde ons toen, dat door het Centraal Comité aan de verschil lende keuringsdiensten was verzocht een bepaald aantal monsters van te velde goed gekeurde aardappelen in te zenden. De Friesche maatschappij van landbouw had niet aan dit verzoek gevolg gegeven, anderen daarentegen wel. De proef is opgezet, opdat het Centraal Comité eenigzins een oordeel krygt over de meerdere of mindere nauwkeurigheid, waarmede de resp. landb. Mij. keuren. Slot volgend nummer. Vertrek van n.m. Vertrek van n.m. Vertrek van v.m. Vertrek van n.m. Vertrek van n.m. Vertrek van n.m. n.m. Vertrek van n.m. n.m. 's Bosch 5.45 Woudrichem 8.15 Woudrichem 8.15 's Bosch 5.45 Woudrichem 8.15 's Bosch 12.00 5 45 Woudrichem 2.15 8.15 Vlijmen 6.00 Rijswijk 8.20 Rijswijk 8.20 Vlijmen 6.00 Rijswijk 8.20 Vlijmen 12.10 6.00 Rijswijk 2.20 8.20 Haarsteeg 6.10 Giessen 8.25 Giessen 8.25 Haarsteeg 6.10 Giessen 8.25 Haarsteeg 12.25 6.10 Giessen 2.25 8.25 Herpt 6.20 Andel 8 35 Andel 8.30 Herpt 6.20 Andel 8.35 Herpt 12.35 6.20 Andel 2.30 8.35 Heusden 6.25 Veen 8.40 Veen 8.40 Heusden 6.25 Veen 8.40 Heusden 12.45 6.25 Veen 2 40 8.40 Aalburg 6 35 Aankomst Wijk 8.50 Wijk 8.50 Aalburg 6.35 Aankomst Wyk 8.50 Aalburg 12.55 6.35 Wijk 2.45 8.50 Wijk 6.40 Aalburg 9.00 Wyk 6.40 Wyk 1.00 6.40 Aalburg 2.55 Veen 6.50 Heusden 9.20 Veen 6.50 Veen 1.15 6.50 Heusden 3.10 Andel 7.00 Herpt 9 30 Andel 7.00 Andel 1.30 7.00 Herpt 3.15 Giessen 7.10 Haarsteeg 9.50 Giessen 7.10 Giessen 1.40 7.10 Haarsteeg 3.30 Rijswijk 7.15 Vlijmen 10.00 Rijswijk 7.15 Rijswijk 1.45 7.15 Vlijmen 3 40 Aank. Woudrichem 7.20 Aank. 's-Bosch 10.15 Aank. Woudrichem 7.20 Aank. Woudrichem 2 00 7.20 Aank. 's-Bosch 3.55 aan de veerboot aan de veerboot aan de veerboot (Gorinchem) (Gorinchem) (Gorinchem) ingaande 9 Juli 1923. Woudrichem's Bosch f 0.95 per rit. Heusden Woudrichem f0 60 per rit. Rijswijk 9 f 0.90 Aalburg 9 f 0.50 9 9 Giessen 9 f 0.85 9 9 Wijk 9 f 0.45 9 9 Andel f 0.80 9 9 Veen f 0.35 9 9 Veen 9 f 0.70 9 Andel 9 f 0.30 9 9 Wijk f 0.65 Giessen 9 f 0.25 9 9 Aalburg 9 f 0.60 9 9 Rijswijk 9 f 0.20 9 Heusden 9 f 0.50 9 en omgekeerd. Herpt f 0.40 9 9 Haarsteeg f 0.30 Vlymen f 0.25 9 9 Van plaats tot plaats 20 cent per rit per persoon. Nieuwsblad EXTRA DIENSTEN tot nader aankondiging der Autobusdiensten „De Onderneming" te Wijk. 9

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1923 | | pagina 5