nette Dienstbode TE IIUUR C. Bouman A.Vos-v.Mersbergen Benig, mmïrn, Gonsistentvet en PoetsKatoen. WerKplaais ïiscMi 13. Hinkel WijHscPestr. 10. B. STAP ZOON, ZEER BILLIJK Vlaggen, Lampions, Guirlanders, enz. enz. ADELBERG - Markt - WAALWIJK. HENRI L. VAN GRINSVEH SefeQenügid lol Renareeren m Motoren en Rijmelen. Firma DÖEDE1JNS-VISSER, Notaris VAN GENOT AARDBEIEN MEIKERSEN BANANEN DRUIVEN TOMATEN Stap's griespuddingen. HET HUISJE Verkoop Boerderij- inventaris, Vee, enz. publiek verkoopen iurgerSj Union, Grumto, iCopitig Albert Vugterstraat 136 (nabij Berewoudstr.) 's-BOSCH. Telephoon No. 12 HEUSDEN. publiek verhuren: HEUSDEN Goedkoopste adres. zienlijk. Vele nieuwsgierigen van hier en elders gingen het ongewone schouwspel bezichtigen. Sedert Maandag zijn op de lijn DrunenHeusden de groote zware locomotieven in dienst gesteld, die reeds eenigen tijd op de lijn Bosch—Tilburg dienst doen, het ongeval gebeurde met een dezer locomotieven. Een slecht begin dus. Deze week keerden uit de gezond heids-kolonie te Velp wederom een paar meisjes terug, die uitgezonden waren door het Groene Kruis. De kinderen, die daar respect. 5 en 10 weken vertoefden hadden een gewichtstoename van 5 tot ruim 9 pond een bewijs, hoe uitstekend een ver blijf in zoo'n kolonie is voor de gezondheid. Almkerk. Naar wij uit goede bron vernemen zal het fanfarecorps «Nooit Ge dacht® alhier op 31 Aug. a.s. ter gelegen heid vau de verjaardag van H. |M. de Koningin, een buitengewoon concert geven in den tuin van den heer C. Dekker alhier. De Bondsririg »Altena« op Geref. grondslag hoopt a.s. Donderdag in het In stituutlokaal te Nieuwendijk (gem. Almkerk) een vergadering te houden 's avonds 8 uur (Z. T.) Op Zaterdag 25 Aug. a.s. 's avonds 7.30 uur (Z. T.) zal in de zaal van M. van Herwijnen te Uppelschendijk, de heer M. Jonkman uit Utrecht optreden voor de afd. v. d. Ned, Bond van Arbeiders in het Landbouw, Tuinbouw en Zuivelbedrijf. Beneden-Langstraat. De opbrengst der aardappelen en ot k de kwaliteit daar van is over het geheel niet zoo erg gunstig. Vandaar kan er wel op een flinken prijs worden gerekend. Voor de goede soorten betaalt men reeds tot f 5.per H.L. Dassen. Naar wij vernemen zal het jubileumfeest voor de schoolkinderen enz. alhier gelijktijdig plaats vinden met de kermis. Bij den heer v. d. P. alhier, staat thans 6en perenboom voor de 2e maal in bloei. Eethen. De najaars aanbesteding van het Waterschap de «Polder van Eethen® zal gehouden worden op Donderdag 30 Augustus. 's Gravenmoer. De loting voor de Nationale Militie, lichting 1924, zal voor de ingeschrevenen uit deze gemeente ge houden worden te Waspik op 3 September a.s., om 10 u. 45 min. v.m. De jubileumfeesten in deze gemeente zullen gevierd worden op Woensdag 29 en Donderdag 30 Augustus a.s. Het programma daartoe is als volgt samengesteld Woensdag, om 7 uur v.m. opening met kanonschoten. Feestrede door den Eer e-Voorzitter van het Comité, den EdelAchtbaren Heer D. Smits, Burgemeester. Kinderoptocht met Muziekkorps. Kinderzang op het versierde feestterrein aan de Vaart. Des Middags. Op het versierde feest terrein aan de StraatRingrijden voor paren met versierde tilbury's. Volksspelen. Gedurende de Volksspelen Concert door het fanfarecorps Euterpe®. Des avonds Zanguitvoering, Concert en Schitterende Verlichting. Donderdag des voormiddagsKinderspelen op het versierde feestterrein aan de Straat. Des namiddagsGroote Optocht. Des avonds Zanguitvoering en concert op het versierde feestterrein aan de Vaart. Fakkeloptocht. Vuurwerk aan de Haven, Haarsteeg. Zaterdagmiddag had op het wegen-kruispunt alhier een botsing plaats tusschen de stoomtram Waalwijk-'s Bosch en een uit Woudrichem komende autobus. De ruiten der autobus werden alle ver brijzeld. Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. Loon op Zand. Zondagmiddag heeft op den weg van hier naar Tilburg een ernstig ongeval plaats gehad, dat gelukkig nog betrekkelijk goed is afgeloopen. De stuurinrichting van een uit Loon op Zand komende autobus geraakte op den weg naar Tilburg defect, juist terwijl dn tram pas seerde. De autobus kwam voor de loco motief terecht, welke het gevaarte oppakte. Tengevolge van de botsing kwam de autobus onderstboven in de sloot terecht. Wonder boven wonder zijn de 16 passagiers er goed afgekomen. Een slechts bloedde nogal. De autobus is geheel in elkaar gedrukt. De locomotief bekwam eenige schade. De tram kon haar reis vervolgen. Herpt. Op het examenvoor landbouw- leeraar, gehouden te Wageningen op Maan dag en Dinsdag jl., siaagcfe onze dorpsge noot, den heer J. G. Ceelen, hoofd der R. K. Bijzondere School. De harmonie »de Eendracht« bracht den nieuwen landbouw- leeraar eene serenade waarbij de president der harmonie den heer Ceelen geluk wenschte met zijn behaald succes. De heer Ceelen J bedankte de harmonie voor de hem ge brachte hulde en sprak den wensch uit dat hij, met den boerenstand samenwerkend hier het zijne er toe zou kunnen bijdragen om den boerenstand tot grooteren bloei te brengen. Moge het den heer Ceelen gegeven zijn vele jaren in ons midden te zijn om alzoo de welvaart der boeren te kunnen behartigen. Haamsdonk. Op de aanbesteding voor het bouwen van een winkelhuis met slacht plaats voor den heer Joh. van Gent te Raamsdooksveer (Architect A. N. J. Snijers) werd als volgt ingeschreven Chr. v. d. Ploeg, Geertruidenberg f 9577 C. Broekhoven, Oosterhout - 9600 A. Willemen, - 9304 Nooten Krijnen, - 8190 J. Ligtvoet, - 8517 v. d. Zanden, - 9580 A. v. Duren, Ranmsdonksveer - 8265 D. A. v. Alphen, - 8547 H. Molewijk, - 8725 Ottevanger, Nieuwendijk -10800 Gunning volgens bestek. Sprang. De heer W. Lijssen voorheen onderwijer aan de Chr. school alhier, slaagde j.l. Vrijdag voor het examen Hsofdacte. Door bekkeslag werden j.l. Maan dag namens het bestuur der Chr. school alhier ter vergadering opgeroepen, de ouders der schoolgaande kinderen, om zoo mogelijk te komen tot het houden van een kinderfeest ter viering van het regee- ringsjubileum van H. M. de koningin. Bij de j.l. Zaterdag gehouden wed vlucht van uit Chimaij (België) georgani seerd door de postduivenvereen. «De Zwa luw® alhier, door Arn. Snijders delsteen door Adr. v. Zeist de 2de prijs behaald. Veen. De commissie opgericht met het doel om het fanfarecorps »Wilhelmina« financieel te steunen, heeft succes gehad met haar rondgang bij de ingezetenen. Een bedrag van f 150 was de opbrengst. Dus een mooi buitenkansje, waarmee be stuur en leden zeer in hun schik waren. Woudrichem. Donderdagmiddag kwam een auto van den heer G. in botsing met een koe, waardoor de auto tegen den walmuur liep, zoodat een voorwiel en spatbord verbrijzeld werd. Het verkeer, dat op dit uur van den dag zeer druk is, wegens het vervoer van aardappelen naar de veiling, was gedeeltelijk gestremd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Aardappelveiling 20 Aug. Aangevoerd 80 H. L. Blauwputten f 4.60f 5.50 Poters f2.00—f2.40 Alles per H.L, Fruitveiling 18 Aug. Kruideniersperen (geel) 1622 cent. Yellow Transporant 2023 Keswiek Coolin 810 Valappelen 24 j» Alles per K.G. Waspik. Met medewerking van het duo De Groot uit Amsterdam, zal Waspiks Mannenkoor op Maandag 27 Aug. in de zaal der vereen., bij den heer H. van IerselMontens, een matiné geven. Toen de landbouwer Z. met wagen en paard den onbewaakten overweg aan Vrouwkensvaart wilde passeeren, was juist een trein, welke hij niet gezien had, in de nabijheid. Z. had nog juist den tijd en had tegelijk de tegenwoordigheid van geest zijn paarden naast de rails te plaatsen, waardoor hij aan een ernstig ongeluk ontkwam. Aan verschillende vermakelijkheden is met de a.s. kermis vergunning verleend om te komen, o.a. aan een zweefmolen, schouwburg, bioscoop, schommels en ver schillende andere tenten en kramen, zoodat er voor iedereen en van alles te genieten zal zijn. Waalwijk. De heer Jo. Helmsing, voorheen onderwijzer aan de Chr. school alhier, slaagde j.l. Zaterdag te Rotterdam voor de Hoofdacte. Werkendam. Zondag j.l. werd de afscheids-leerrede van Ds. van Reenen pre dikant bij de Geref. Gem. door br. Bag german voorgelezen. Tot tekst was ge kozen Jeseja. Na afloop der dienst richtte br. Bagger man het woord tot de gemeente. Spr. herinnerde de gemeente aan de komst van Ds. v. R., hoe hij, met nog 2 anderen Ds eens had nitgenoodigd, om een predik beurt te vervullen, en hoe reeds twee van die drie het tijdige met het eeuwige hebben verwisseld. Vervolgens richtte spr. zich tot de fam. van den vertrekkersen leeraar voor zoover die tegenwoordig was. Tot slot werd staande gezongen Psalm 121 vers 4. Het kerkgebouw was geheel gevuld. De Fanfare «Kunst na Arbeid® te den Biesbosch behaalde op het te Sleeuwijk gehouden concours met 232 punten in de 4e afdeeling een 3en prijs. Maandagavond vergaderde het Be stuur der Oranjevereeniging alhier. Er werd een schrijven voorgelezen van onzen geachten Burgemeester, waarin mede gedeeld werd, dat hij zijn benoeming tot Eere-Voorzitter der Oranjevereen. aanvaardt. Er werd nog medegedeeld dat door de 3 alhier bestaande zangvereenigingen ge- zamelijk een cantate zal worden uitgevoerd. Het programma is vastgesteld als volgt Woensdag 5 September, 's Morgens kerkdienst in alle kerken. 1 uur optocht schoolkinderen en tractatie. 3 uur volksspelen en wel voor jongens Ruitergevecht op tonnen, Mastklimmen, wedloop met hindernissen. Voor meisjesZakloopen, Stoelendans, Torinenkruien. 7.309 uur Concert op het terrein, 9 uur Lampionoptocht (opstelling op het terrein), Donderdag 6 September. 7.30 uur Herauten door het dorp, 10 uur Historische en Allegonische optocht, 1 uur Ringrijden met buitengewone attractie, 810 uur Concert Na afloop schitterend vuurwerk. Het feestterrein ligt achter den molen en het is de bedoeling om 'savonds het ge- heele terrein te verlichten. Burgerlijke Stand, HEUSDEN. Geboren; Huiberdina Johanna d. v. D. Vos en H. C. Nieuwkoop. Getrouwd: P. J. IJpelaar 28 j. en M. C. Schoenmaders 30 j. DE WERKEN en SLEEUWIJK. Geboren: Huibert z. v. A. van Bur- gel en E. M. de Rooij Dirkje d. v. A. Versteeg en T. van der SteltMaria Ca- tharina d. v. G, van der Bend en H. A. van DelftMaria Adriana d. v, W. Stof- felen en H. G. Verhoeven. Ondertrouwd: J. Daim 25 j. en A. van Vuuren 23 j. Overleden: W. Visser 81 j., echtg. v. A. Damen J. vari der Pijl 2 j. H. v. d. Berg 79 j., wed. van G. v. d. Schuit B. Schaddelee 76 j., wed. van A. van de Werken. De orentreoming in Britsch-Iudiè 150.080 slachtoffers. De jongste berichten uit Rancoon geven de officieele raming van de door de over strooming in het Irrawaddydal veroorzaakte schade87.000 H.A. rijstland zijn ver woest, waarbij nog komt de enorme uitge strektheid rijstland, welke nog overstroomd is. Indien het water tegen het midden van de volgende maand gaat zakken, dan zou van deze oppervlakte nog ongeveer 22.000 hectare opnieuw kvnnen worden beplant. Bijna 150.000 slachtoffers ontvangen steun van regeeringswege en hun aantal vermeerdert met den dag. In een der ga- teisterde steden staan van 9200 huizen 4200 geheel onder water, terwijz een groot deel van de overstrooming zeer lest onder vindt. Greote brand te Tréport. Volgens de dagbladen heeft een groote brand de gebouwen van den zeevaartdienst te Tréport verwoest. De schade beloopt verschillende millioenen. Een onwillige gemeenteraad. De burgemeester der gemeente Stellen dam riep de leden van den raad ter ver gadering bijeen, o.m. tot onderzoek der geloofsbrieven. De meerderheid weigerde echter te komen, omdat zij meende dat de lijst der anti-revolutionnaire candidaten, ingediend bij de gemeenteraadsverkiezing, niet in orde was. Een der raadsleden was in hooger beroep gegaan bij Ged. Staten, die evenwel de lijst goedkeurden. o Veen. Het fanfarecorps Wilhelmina® dat zoo triomfantelijk uit den strijd kwam op het concours Sleeuwijk, gaf Vrijdag avond een flink concert, in haar tent op het erf van den heer S. Enkele meisjes hadden de aardigheid gehad de tent met vlaggen en lampions te versieren. Ook werden nog bij deze gelegenheid bloempjes verkocht wat een buitenkansje gaf om ruim f20 in de kas van Wilhel mina te storten. Niettegenstaande het re genachtige weer was er veel belangstelling van het publiek. Bij monde van den heer Verbeek, werd het corps met haar emi- nenten directeur den heer v. d. Akker uit 's-Bosch in een keurige toespraak van harte gelukgewenscht met haar behaald succes. ADVERTENTIEN. Wegens huwelijk der tegen woordige, wordt gevraagd, om direct in dienst te treden, een P.G., zelfstandig kunnende werken. Brieven onder letter H. aan het Bureau van dit blad. van ele Godshuizen, naast de Barak, is voor een klein gezin. 2 kamers, 2 slaapplaatsen, zolder en 2 schuren. Te bevragen bij den Voorzitter, H. RECKLEBEN. te HEUSDEN, zal op VRIJDAG 31 AUG. e.k. v.m. 11 u. precies (Z.T.) bij Wed. ZONNEVELD te Veen, Voor 5 jaar voor Ned. Herv. Kerk te Veen. BOUWLAND „de Zevenhond" aldaar. voor Diaconie aldaar BOUWLAND „de Armen- morgen" aldaar in 9 perc. te Drnnen »GIERSBERGEN.« Verkrijgbaar bij Drietrompetterstraat te Waalwijk, zal Maandag 27 Augustus 1923 des voormiddags 10 ure ten huize en ten verzoeke van Johanna van Kasteren en Eciit genoot op GIERSBERGEN onder Drunen k contant, Een 4-jarig bruin werkpaard (merrie), twee melkkoeien waar onder een z.g. versche koe, een kalf circa 10 maanden, een geit, 20 kippen, een hoog- en lage kar, dorschmachine met manége, stroo- mangelwortelen schoffel machine, treizelmolen, wan, grondbascule, paardentuig, touwen en boomket- tings, slijpsteen, grondwals, koren- vat, kruiwagen, beerkist met pomp, ploeg, egge, melkkannen, houtwerk en verder landbouwgereedschappen. Voorts den haishoudelijken inboedelw.o. kasten, stoelen, tafels, spiegel, kachel, kleerkist, keukengerief, trapnaaimachine, heeren- en dames rijwiel, enz. Verder 5 koopen te veld staande boekweit en 3 koopen aard appels. Alles te zien ten dage der ver- kooping van voormiddags 18 uur tot den aanvang verkoop. In de van ouds bekende Zaak van W. 112 - HEUSDEN, zijn verkrijgbaar alle soorten fijne sigaren en Sigaretten, van de duurste tot de goedkoopste soorten. Aanbevolen merken: VELASQUES. SENOR1TAS. CHIC. IDEAL. ROYAL. VUELTA. IMPERATOR. Het Seriemerk KAREL DE STOUTE NESTOR (Vorsten landen Sigaar.) Rookt het merk WEGWIJZERS. Alle soorten fijne sigaretten, een pracht-collectie HOUTEN PIJPEN. Aanbevelend ALS BOVEN, De Ondergeteekende levert uit voorraad alle gewenschte merken rijwielen, zooals en verder alle voorkomende merken tegen streng Concurreerende prijs. Ook alle gewenschte onderdeelen. Beleefd aanbevelend, v h. de Firma Steenbergen en Van Hoften. Vraagt Uwen winkelier iets fijns Iets aparts. Overal Verkrijgbaar Eenig adres voor den handel. Heusden. voor Feestcommissies en Winkeliers te koop Groote partij v.h. Firma J. F. WORST, GOUDSMID, OPTICIEN. HORLOGEMAKER. So Easy Glazen -f- en f 1 OO. BrillenGlazen -j- en f 0.90. Ronde bollen glazen f 1.25. Prima doublé So Easy met ovale glazen f3.75. met ronde glazen f 4.50. Extra aanbieding nikkelen brillen f 1.50. Levering, met en zonder voorschrift van H. H. Doctoren, binnen 2 uren. Vanaf heden is het tarief DRUNEN-HEUSDEN f 2.— en 25 cent per K.M. Groote reizen verminderd tarief. Te verkrijgen nieuwe onderdeelen tegen ZEER billijken prijs. Aanbevelend Jac. H. van Hoften. Luie AatB-ïerkiiriirichtint

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1923 | | pagina 3