voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat de Bonimelerwaard. MB. 1323 ypijdap 24 AüSüStOS Jan Gaerizen, mmwwsmgmx Restaurant en Uitspanning DE EINDELOOZE TAAK VAN VROUWEN. Gemiddeld werkt een huisvrouw langer dan ieder ander. De rust, die zij kan ne men, is slechts een onderbreking van haar nooit eindigende taak. Dit is te betreuren. Alle lichaamsorganen voelen de inspanning, vooral de nieren. Dan vertoonen zich urine- stoornissen, zenuwachtigheid, prikkelbaar heid, hoofdpijn, duizeligheid, pijn in den rug of in de lendenen en zijden, moede loosheid, bloedarmoede. Da vrouwen moeten er werkelijk op uit zijn om dit te veranderen. Meer tijd moet worden gevonden voor rust en voor ont spanning buitenshuis. Voorkom zoodoende de ontwikkeling van rheumatiek, water zucht, steenvorming, graveel, of nier- en blaasontsteking. Laat FosteHs Rugpjjn Nieren Pillen u nu helpen. Wacht niet, tot de vermoede nieren uitgeput zijn. Neem een verstandige leefwijze aan en vertrouw het herstellende werk aan Foster's Pillen toe. Verkrijgbaar in apotheken en drogist' zaken a f 1.75 per doos. BUITENLAND. Bandieten iu een danszaaal. Zeven gewapende bandieten hebben te Allendale, in den staat Michigan, een inval gedaan in een gebouw, waar een paar honderd dames en heeren aan het dansen waren. Zij hielden het gezelschap met hun revolvers in bedwang en vielen daarop de danseressen aan, teneinde haar juweelen te verkrijgen. In verschillende gevallen maakten zij van hun tanden gebruik om de halssnoeren stuk te trekken, die de draagsters weigerden voor hen los te maken. Na een buit ter waarde van 24.000 dollar te hebben bijeengezameld, snelden de bandieten het gebouw uit; zes dansers, die hen vervolgden en om de politie riepen, werden buiten het gebouw neergeschoten. Een politieman, die hen op de motorfiets nazette, onderging hetzelfde lot. De ban dieten ontkwamen. Volgens de laatste berichten zijn de vijf vermoedelijke daders gearresteerd. o Bloedige botsing tusschen plunderaars en boeren. Dinsdagnacht werd in de omgeving van Keulen een groep boeren, die op hun velden de wacht hielden, door een bende werk- loozen overvallen en ernstig met ijzeren stangen mishandeld. Twee boeren stierven aan de bekomen verwondingen. Later viel een gedeelte der bende in handen van de politie. Een duikboot gezonken. Een nieuw gebouwde Japansche duikboot is gezonken op een proeftocht by Kobe. Van de bemanning zijn 11 geied, 85 worden vermist. Het ongeluk had plaats tijdens een storm. Schepen zijn gezonden om de plaats der ramp te onderzoeken. o Be veertiende man aan tafel. Daar aan een diner in de rue Saint Maur te Parijs dertien personen aanwezig waren, drongen zij er op aan, dat er nog een man zou bijkomen, wijl 13 een on geluksgetal was. Een buitenstaander, zekere mijnheer Dudideur, werd uitgenoodigd het feest bij te wonen. Gedurende den maaltijd vermiste de concierge, die het diner had klaar gemaakt haar portemonnaie en beschuldigde Dudidier ze van de tafel te hebben weggenomen. Hij bedreigde haar met een mes, waarop zij zijn arm vastgreep en zich van het mes meester makend, het hem in de borst stak, In het hospitaal overleed hij aan zijn wonde. o Cevechl met een iuktvisch. Vrijdag hadden drie visschers hun netten uitgeworpen bij den vuurtoren van East bourne (Engeland). Opeens zagen zij een achtarmige reuzenpoliep, die in het metalen net, dat den voet van den vnurtoren be schermt, vastgeraakt was. Het monster worstelde lang en wist zich zelfs weer los te maken. Toen schoot het op de drie visschers af en sloeg zijn vangarmen om hun beeuen heen. De di ie visschers slaakten krelen van ontzet ting en sloegen met stokken op de poliep, die haar aanvallen niet opgaf. Wandelaars snelden de visschers ter hulp en slaagden er ten slotte in, het monster met slagen en steken af te maken. o Noodlottige hotelbrand in Ontario. Het Wawa-hote! aan het Bay-meer, in de provincie Ontario (Canada) is Zondag nacht door brand vernield. Er waren naar schatting 200 gasten aanwezig, van wie er een groot aantal worden vermist. De brand was zoo hevig, en breidde zich zoo snel uit, dot niemand tijd had zich te kleeden. In nachtgewaad verdrongen de gasten zich voor de vensters, terwijl vrouwen en kinderen angstkreten uitten. In hun wanhoop sprongen velen het raam uit, waarbij de meesten meer of minder ern stige verwondingen opliepen. Maar zelfs de mogelijkheid zich op deze gevaarlijke wijze te redden, bestond niet voor alle gasten. Sommigen van hen waren spoedig door den rook dermate bedwelmd, dat zij uiet meer aan redding dachten. Er zijn reeds 9 verkoolde lijken ge vonden, terwijl nog minstens 23 personen worden vermist. Men vreest echter, dat het aantal slachtoffers nog grooter zal zijn. Weder een auto in een rivier gestort. Uit Nice wordt geseind Op 3 K.M. afstand van Guillaumes is een automobiel in de Var gestort. Zes personen werden gedood, 13 gewond, naar verluidt allen Amerikanen. De oorzaak is onbekend. PLAATSELIJK NIEUWS. Andel. Toen Zaterdagavond de kranige dirigent van Andels Fanfare, W. J. Philipse, als naar gewoonte naar Andel kwam, werd hij door zijn corps afgehaald en werd hem een prachtigen krans omgehangen en ging het met volle muziek naar het schoollokaal waar directeur Philipse zoo menigen zweet druppel heeft gelaten om met goed succes den stiijd te ondernemen. Groot was zijn ge duld, daar van zijn wij vaak getuigen ge weest op de repetitie, maar den onvermoeide leider mag met voldoening terug zien op zijn werk. Wij wenschen hem met zijn corps van harte geluk met den eerste prijs in de eerste afd. behaald op het nationaal concours te Sleeuwijk. Als men bedenkt dat hij in den korte tyd van twee jaren, toen Andels Fanfare meer berucht als be roemd was, nu deze fanfare heeft weten te brengen tot den bovensten sport van de muziekladder, dan kunnen wij niet anders als den heer W. J. Philipse met zijn corps feliciteeren. Wij hopen dat Andeis Fanfare met Philipse aan het hoofd ons nog een reeks van jaren zal laten profiteeren van zijn schoone muziek en dat Andels burgerij de vereeniging zijn volle medewerking zal geven. Ter gelegenheid van de overwin ningen die behaald zijn op het nationaal concours te Sleeuwijk door de Chr. Zangver. Sursum Corda, dirigent de heer van de Nat, en het muziekcorps Andels Fanfare, dirigent de heer Philipse zal gezamelijk op Zaterdagavond 25 Aug., des avonds 7.30 op het school plein der openbare school een concert worden gegeven. Tot ons genoegen kunnen wij melden dat de minuutwijzer op de toren geheel klaar is. Van verre is thans duidelijk te zien hoe laat het precies is. Wij zullen hopen dat de klok met deze verbetering ook goed bij tijd blijft. Door den landbouwer C. Verwijs alhier, is een trektor aangeschaft voor het vervoeren van zijn dorschmachine. Almkerk. Op Zaterdag 25 Augustus hoopt in café M. van Herwijnen te Up- pelschendijk dhr. M. Jonkman uit Utrecht op te treden voor de afd. van den Ned. Bond van Arbeiders in het Landbouw-, Tuinbouw- en Zuivelbedrijf. Giessen, Maandagavond hield in café de Lorm, onder voorzitterschap van den heer A. D. van der Schans, de afdeeling van de N.-Br. Maatschappij van Landbouw een jaarvergadering, ter verrekening inkom sten zaaimachine en weegbrug, met de aandeelhouders. De rekening zaaimachine sloot in 1922 met een batig saldo van f 47.97|, aan zaai- loon werd ontvangen f351.05 in totaal f 399.02a. Besloten werd per aandeel van f10. f2.50 rente te betalen. Deze uitkeering met de gewone onkosten werd een bedrag van f377.72, zoodat na de uitkeeringen een goed slot van f21.30! overbleef. Op de weegbrug werd in 1922 gewogen 377017 K.G. bieten. Totaal aan weegloon ontvangen f 244 68. Voor aflossing en rente plus gewone onkosten was uitge trokken f 244.47, zoodat het batig saldo bedroeg f 0.21. De voorzitter, zoowel als de aandeelhou ders waren zeer tevreden over het gehouden beheer door den heer W. Nieuwenhuizen, secr.-penningmeester der afdeeling, zoodat hij dan ook aan het slot den dank der vergadering mocht in ontvangst nemen. Nieuwendijk. Bij de Geref. Gem. te Uithuizen is beroepen ds. H. de Bruijn alhier. Raamsdonksveer Dhren A. J. v. Onzenoort en J. v. d. Hoef slaagden voor voor de Hoofdacte, terwijl dhr. A. J. v. d. Waals acte Duitsch L. O. verwierf. Veen. De loting voor de lichting 1924 dezer gemeente heeft plaats te Heusden in het gemeentehuis op 3 September des voor middags 11 uur. Woudrichem. Aardappelveiling. 21 Augustus Blauwpitten f 4.30f 5.30 Eigenheimers f 4.20f 4 40 Poters f 2.00f 2.20 22 Augustus Blauwpitten f4.10 f5.00 Eigenheimers f4.20—f4.30 Alles per H. L, Waalwijk. De uitslag van den op 19 en 20 Augustus gehouden etalagewed strijd is als volgt N. C. van Dongen, bloemist, le prijs. Chr. Klerkx, meubelhandelaar, 2e prijs. Jac. Overgoor, comestibles, 3e prijs. Naar wij vernemen is de vereeni ging Waaiwijk's Belang voornemens om het vuurwerk, dat Woensdag door omstan digheden niet is ontstoken kunnen worden, te ontsteken op 31 Augustus. Wijk. De loting voor de ingeschrevenen van de lichting 1924 zal voor deze ge meente gehouden worden te Heusden op Maandag 3 September, des voormiddags ten 10.30 ure. Bij de Maandag j.l. gehouden ver pachtingen voor de toemaat, staande op het Groot- en Klein Korerizand, benevens op de weilanden de Kuiper, d'Ulven en Dorpsbosch waren de prijzen beduidend lager dan het vorige jaar. De totale opbrengst bedroeg dit jaar f384 tegen f1034 het vorige jaar. Marktberichten. GORINCHEM, 20 Aug. Op de vee markt waren aangevoerd 375 runderen, 18 nuchtere kalveren, 220 overloopers, 702 biggen, 0 schapen, 0 lammeren. De volgende prijzen werden besteed zware kalikoeien f 300f400 melkkoeien f240—f350; kalf vaarzen f230—f350; guiste vaarzen f 180i 220; pinken f 160 f200; graskalveren f40 f70, nuchtere kalveren f 24f 35, overloopers f 25f 45, biggen f 14-—f20; schapen f f lammeren f f ROTTERDAM, 21 Aug. Aanvoer 228 paarden, 40 veulens, 1086 magere en 634 vette runderen, 218 vette kalveren, 620 graskalveren, 210 nuchtere kalveren, 220 schapen of lammeren, 464 biggen, 7 bokken of geiten, 66 varkens. Koeien f 0.80 a fl.28; Ossen f 0.90 a f 1,20 stieren f 0.80 a f 1 18 kalveren f 0.95 a f 1.30, alles per kilo. Melkkoeien f 300 a f 475, kalfkoeien f 325 a f 450, stieren f 200 a f 575, pinken f150 a f200, graskalveren f50 a f150, vaarzen f250 a f 325, werkpaar den f 250 a f350, slachtpaarden f100 a f 200, hitten f 200 a f 300, veulens f 60 a f80, biggen f 12 a f20, varkens f26 a f46, slachtkalveren f 17 a f 22, fokkal veren f 25 a f 45. 's BOSCH, 22 Aug, Op de markt van heden werden aangevoerd 2289 stuks. 1072 stuks hoornvee, 1026 biggen, 64 zeugen, 35 schapen en lammeren en 92 kalveren. De prijzen waren als volgtKalfkoeien f 290 a f 420, kalfvaarzen f 240 a f 400, magere ossen en koeien f 180 a f 285, vette ossen en koeien le kw. 60, 2e kw. 52j et. p. p., pinken f 125 a f 180, zeugen f 70 f 120, biggen f 2 25 kt 2.75 p. w. schapen f 25 a f 40, lammeren f 20 a f 30. Ruime aanvoer, trage handel. ZALTBOMMEL, 21 Aug. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 206 biggen, prijs f 12 a f 24 22000 eieren, prijs 6! a 7J ct. p. st. 760 K.G. boter, prijs per K.G. room boter fl.05, boerenboter fl.00 a fl.10. Eótel St. Jansstraat 10-12, nabij het station, BINNENLAND Huis ingestort. Aan de achterzijde van het St. Vincen- tiusgesticht, in het Westeinde te 's-Hage, waar men bezig is te bouwen, is Dinsdag middag een huis ingestort. De bewoners van het nauwe slop, die eerst niet wisten wat er gebeurde, kondden aanvankelijk door de opgestoven kalk niets zien, ze hoorden slechts schreeuwen en gillen. Toen men zich rekenschap kon geven van het gebeurde, bleek het, dat de 26-jarige C. De Wit uit de Westerstraat gedeelte lijk onder het puin lag bedolven. Hij wilde niet worden geholpen en riep slaat me maar liggend. De gewonde kermde aan houdend en toen men er in geslaagd was, hem onder het puin van daan te halen, viel er niet aan te twijfelen, of hij was inwendig zéér ernstig gekneusd. Door het puin werden ook nog geraakt mej. de Ruiter, 23 jaar van den Noordwal. Deze kreeg ernstige verwondingen aan rug, arm en borst, terwijl haar zoontje, Johan, een kereltje van 14 maanden, zoo ernstig werd getroffen, dat één zijner beentjes er vrijwel by hing. Dit is 's avonds in het ziekenhuis geamputeerd. Voorts bekwam de 4-jarige Dientje niet ernstige verwondingen aan hoofd en schouder. Een schandelijk stukje is na het instorten van het huis uitgehaald. Terwij! een werk man het kindje, dat bij dat ongeval ernstig werd gekwetst, naar het ziekenhuis droeg, bemerkte hij bij terugkomst op het terrein, dat men zijn rijwiel had gestolen. Raadslid gearresteerd. Als 'verdacht van te zijn betrokken bij den diefstal van een aanzienlijke partij bloembollen is te Heemstede gearresteerd een Gemeenteraadslid aldaar, die in den Raad was gekozen voor de R.-K. Arbeiders partij. o Steiger ingestort Bij de Provinciale Electrische Centrale te Groningen is een gedeelte van een in aanbouw zijriden steiger ingestort. De 27- jarige werkman J. Bisschop, wonende te Gidem, geraakce er onder en werd ernstig gekwest. Hij is per auto naar het Aca demisch Ziekenhuis overgebracht. o Carbidontploffing. In de Lauwerierdwarsstraat te Amster dam waren eenige kinderen aan het spelen met een bus carbid. Een hunner schijnt water in de bus hebben gedaan en heeft er vervolgens een lucifer bij gehouden. De bus spatte uiteen en verwondde vyf kinderen min of meer ernstig, 4 hunner moesten per auto naar het Wilhelmina- gasthuis worden overgebracht. Hartjesdag. Amsterdam heeft Maandag weer zijn Hartjesdaggehad. Het is er nogal kalm toegegaan. Veel animo voor het stoken van vuurtjes was er niet. Trouwens de neerplassende regen en de brandweer maakten aan de weinige vuurtjes spoedig een einde. Hier en daar liepen personen lichte verwondingen op tengevolge van onvoor zichtigheid of het roekeloos werpen van vuurwerk, te midden van volksoploopen. De brandweer heeft 14 brandjes moeten blusschen, hoofdzakelijk in het Oosterpark en Muiderpoortkwartier. o Het gevaar van den weg. Pater Strang uit Den Bosch reed per fiets met een theologant en broeder J. Lau- reyns uit België naar Berlicum. De theo logant reed voorop, de broeder er achter en de pater kwam het laatst. De autobus de >Cito« reed hen tegvmuet in de richting Den Bosch, even buiten het dorp. De theologant was de autobus ge passeerd, maar de broeder kwam met zijn fiets onder de auto, met het gevolg, dat de zware wagen over zijn beide beenen ging. Beide beenen, linkerarm en rechter pols waren gebroken en verder constateerde de geneesheer nog schedelbreuk. 's Nachts is de broeder aan zijn wonden overleden. o Doodgetrapt door een paard. Te Grootegast is de koopman T. Pama door een paard getrapt en aan de gevolgen overleden. o Overreden. Vrijdag waren te Harlingen eenige kinde ren aan 't spelen op geladen kipkarretjes, die gebruikt worden bij de herstelling van den wal aan het Franekereind. De zesjarige Jan Huyser stond er achterop, toen de wagentjes begonnen te rollen. Hij viel er af, waarna bij de wielen over de borstkas kreeg. Zwaar inwendig gekneusd werd hij naar het ziekenhuis overgebracht. Het jongetje is Maandagmorgen aan de bekomen verwondingen overleden. Be gemeentefinanciën van Utrecht. De gemeenterekening van Utrecht over 1922 sluit met een voordeelig saldo ad f 4.286.964.94| aftn gewone middelen en een nadeelig slot van f 186.341.90 aan buitengewone, zoodat het totaal voordeelig saldo f 4.100.623.04! bedraagt. In een veenput, Mej. S. Verberg, wonende Johanna Pauli- nalaan te Delft geraakte Zondagavond bij het wandelen langs de Twee Molentjes vaart met haar vriendin in een veenput. Iemand die te hulp kwam raakte mede in den modder. Met behulp van planken mocht het toegeschoten hulp gelukken allen weder op vasten grond te brengen. Enkele uren later is mej. Verberg aan de gevolgen overleden. G— In de jenever gestikt. De bijna 80-jarige bedelaar W. Kerkerade is in de jenever gestikt. Heete koffie .gedronken. Het driejarig kind van zekeren Marten te Roermond is door het drinken uit ee pot heete koffie na enkele uren overleden# Een noodlottige vechtpartij. De 44 jarige expeditieknecht H. B. is bij een vechtpartij in de Wijde Broeder- steeS te Rotterdam, levensgevaarlijk ge wond. In bewusteloozen toestand is hij naar het ziekenhuis »Bergweg«jovergebrf o— Broedertwist. De justitie uit Heerenveen stelt ee^ derzoek in naar een ernstige mishap te Steggerda gepleegd. Twee br nen daar samen op een boerde jongste heeft zyn ouderen broe een mes in buik, hoofd en handen gv Gratieverleeuing, Het ligt in de bedoeling, ter geler beid van de herdenking van het rege^i jubileum der Koningin, op het voets en in den geest van hetgeen toenm geschied is bij de kroning van Hare jesteit en bij haar huwelijk, ook thans aan daarvoor in aanmerking komend- vangenen eenige kwijtschelding van st te verleenen en ook enkele veroordeeld wier straffen nog niet ten uitvoer ïf legd, in een dergelijke goedgunsti schikking te doen deelen. o Be crisis in den Ned. Voetbalbo Mocht Zondag op de algemeene dering van den bond geen oplossi kregen worden waardoor de eenheid blijft, dan zullen zoowel in het als in het Oosten op 9 September dan door de le klassers zei fat leiden competities een aanvang n o Ernstig ongeluk in dronkensej Op de West-Kruiskade te B greep de 45-jarige ketelbikker N onder den invloed van sterke keerde, naar de lantaarn rende autobus van den dien Piaslaan. Hij werd te, geworpen en kreeg de heen. Met een ernstige h en inwendige kneuzingen den Geneesk. Dienst naar het vervoerd, waar hij kort na aankom de bekomen verwondingen overle JÏOEG.M BEHOORENDE >J HET iomrsblai

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1923 | | pagina 5