Handwerken. HANDWERKEN. ÉÉN WASCH. TE KOOP k G. Cool te 8.B3.20 HA BOUWLAND A. M. Brouwer te Gorinchem SCHUUR, Openbare V erpachting. DUE WOK Kunsttanden B. STAP ZOON, AVONDTEEKENSCHOOL te Heusden. H. M. VERHULST LEIDEN, Notaris Van Gendt Hoogewoerd 123 Oproeping. Zal zich vestigen te WAALWIJK TANDARTS. Landbouwerswoning Notaris PAAP C. BOUMAN, publiek verkoopen: Openbaar Verpachten, verhuurd by opbod, Huis, Stalling. Schuur en Boomgaard te Babiloniënbroek. Notaris RIET RA Stap's griespuddingen. De cursus 19231924 vangt aan 1 OCTOBER a.s. ACCOUNTANT Vragen op rechtskundig gebied begin October publiek verhuren^ Eene ruime voor allerlei doeleinden geschikte publiek verkoopen: Behandeling geheel pijnloos. Spreekuren 9-4, den nacht heeft zich hetzelde herhaald en werden bovendien de palen meegesleurd tot bij de woning van den heer L., ten einde daarmede baldadigheid uit te voeren tegen het huis van laatstgenoemde. De heer Wente uit 's Gravenhage heeft zijn benoeming tot hoofd der Chr. school aan den Loonschendhk aangenomen. Dassen. J.l. Zondagavond had tijdens de nakerrais alhier een hevige vechtpartij plaats. Een zekere v. D. werd ernstig ge wond en moest zich onder geneeskudige behandeling stellen. De politie doet onder zoek. Het schijnt dat er hier in den pol- der nog al uilen huizen, tenminste, Zater- r^dag schoten 2 jagers, welke op patrijzen jacht waren, in een klein blokje suikerbie ten maar eventjes 6 van deze vogels terwijl er nög verschillende opvolgen. De boeren hebben dit jaar veel last van muizen op het veld. Men kan ver schillende suikerbieten zien staan welke heelemaal zijn uitgevreten en daardoor dood gaan. Er schijnt weer een ziekte in de aardappelen te zijn, op enkele plaatsen kon men reeds veel aardappelen op het veld zien liggen welke bedorven waren. Het is te hopen dat dit niet veel voorkomt. Drongelen. De Gemeenteveldwachter W. v. d. Pol, heeft op 7 September j.l. met zijn hond Breston te Wernhout deel genomen aan een Politie-hondenkeuring vanwege den Koninklijken Nederlandschen Politiebond. De hond behaalde 213 punten, zoodat aan zijn eigenaar het voorloopig certificaat werd uitgereikt. Hedel. In de Vrijdag gehouden raads vergadering werd goedgekeurd de rekening van het Burgerljjk Armbestuur over 1922 met een batig saldo van f 125.30| terwijl de gemeente-rekening over 1922 voorloopig werd vastgesteld in ontvangst op f37391.69 en uitgaaf op f 27.392.682, met een batig slot atl f 999.00!j. Raamsdonksveer. Groot de ont roering Maandagmorgen toeri de treurmare door het dorp ging, Adriaan Lankhuizen is overleden. Des Zondagmiddags op weg naar de kerk, werd hij onwel en reeds des avonds half elf was hij niet meer. De dood had een einde gemaakt aan het leven van hem, die door zijn vele goede eigen schappen in bijna elke vereenigir.g een voorname rol speelde. Op maatschappelijk, op kerkelijk gebied, overal was hij gezien en had een vooraanstaande plaats. Wat zal de gemeente hem missen, dien trouwen Raadsman en edelen burger. Evenwel, hoe veel te meer de Echtgenoote en kinderen, voor wie hij een trouwe, liefdevolle Echt genoot en Vader was. _^JS|U-ang. Het zoontje van G. viel in de Besoijensche steeg, van het paard, waar door zijn schouder ontwrichte. Door Dr. v. d. Meulen wed den schouder verbonden. Bij de j.l. Zaterdag gehouden eind- wedstrijd werd door de voetbalclub In ternos® alhier, den zilveren beker behaald. Bij den gehouden wedvlucht uit gaande van de postduivenvereen. »De Zwa luw® van uit Soigmies (België) werd door Arn. Snijders de le en 3e, door A. van Zeist de 2e en door Adr, Spuibroek de 4e prijs behaald. Uitwijk. In de tusschentijdsche va cature in de Herv. Kerk, ontstaan door het overlijden van twee ouderlingen, zijn als zoo danig gekozen Arie Nieuwenhuizen Pzn. en Bastiaan Geerts en in de bestaande vacature als diaken Leendert de Graaf. Door het prachtige weder der laat ste dagen zijn de werkzaamheden op het veld goed gevorderd. Er is van het staan de koren niets meer te zien dan de boonen. Er is nog mooi toemaat hooi gewonnen en gras genoeg. Veen. In den handel der aardappelen is weinig levendigheid. Eigenheimers worden gerooid en zijn goed van kwaliteit. Kleine partijtjes worden afgeleverd voor f 4 f4.25 de H.L. Tot loco-burgemeester voor deze gemeente is door burg. en wethouders benoemd de heer Schreuders. Waspik. Naar wij vernemen, zal ïWaspiks Mannenkwartet® op 25 Nov. a.s. deelnemen aan het internationaal concours te Breda, uitgeschreven door de Unie en zal bij die gelegenheid zingen in de hoogste eere-afdeeling. Door het bestuur der St. Elizabeths- vereeniging is tot magazijnmeesteres benoemd, mej. C. A. Tweehuizen, Schenkels. Waalwijk. Bij de gehouden najaars keuring van Springstieren werden slechts vier dieren aan de lijngebracht, waarvan drie goed en een afgegeurd werd. Goedgekeurd werden de stieren van P. Huijsmans te Sprang, A. C. Groeneveld ta Waspik en A. A. van Hulten te Oudheusden. m Wijk. Bij den landbouwer J. B. in de Oudestraat alhier, werden de vorige week voor de tweede maal aardbeien geplukt van den kouden grond en staan de planten wederom in vollen bloei. Donderdag 43 Sept. werd alhier het 25-jarig jubileum van H. M. de Ko ningin gevierd met een kinderfeest. 's Morgens om 9 uur kwamen de kin deren in de school bij elkaar en werd onder den Wilhelminaboom, nadat ds. Gobius du Sart een keurige rede had ge houden en de menigte »Dat 's Heeren ze gen op U daal® had gezongen, door de jeugd eenige liederen aangeheven en speelde de fanfare Wilt heden nu treden® en »Wilhelmus«. Hierna werden de kinderen op verschil lende wagens, wij telde er 25, gezet en stelde de stoet, waarbij verscheidene ruiters, versierde wagens en fietsen en vooraf gegaan door onze fanfare, zich in beweging en werd een tocht door de gemeente gemaakt, die circa 4 uur duurde. In school teruggekomen, werden de kinderen onthaald op ailerlei versnaperin gen en vingen verschillende kinderspelen aan, waarvoor fraaie pry zen beschikbaar waren. Allle kinderen ontvingen een jubileumbeker en de hoogere klassen een gedenkboek. Verschillende vaderlandsche liederen werden gezongen terwijl de kin deren de grootste pret hadden. Het Hoofd der school, de heer v. d. Heuvel, met de onderwijzeressen en on derwijzers wisten de kleinen voortdurend bezig te houden. Een woord van lof komt hun zeker toe. De plaatselijke Commissie van toezicht gaf ook blijk van belangstelling, terwijl de heer Burgemeester der gemeente voor elk kind, zoowel te Wijk als te Aalburg, een jubileumreep beschikbaar stelde. Des avonds gat onze fanfare een concert, dat door een groote menigte werd bijge woond. Hierna maakte men, omstuwd door kinderen, een rondgang door de gemeente. Ook de fanfare, die zich geheel belangloos had beschikbaar gesteld komt een woord van lof toe. Van 's morgens 9 uur tot 's avonds 10 uur, was zij in het tuig om er met hare muziek de stemming in te houden. Het talrijk publiek, ook van el ders, was opgeruimd en bleef in feestelijke stemming tot ruim middernacht bijeen, geen verkeerd woord werd gehoord. Tot slot een woord van dank aan de Commissie, die het geheele feest op touw heeft gezet en aan allen die tot bet wel slagen hebben medegewerkt. Op de vorige week Vrijdag gehou den keuring van springstieren te Heusden werden goedgekeurd de zwartbonte stieren van A. Kuipers en A. Bax alhier. Bij het opstellen van de fakkelop tocht op Donderdag jl. kwam het doch tertje van den heer S. alhier te vallen, waardoor haar schouder ontwricht werd. Geneeskundige hulp moest worden inge roepen. De prijzen der vette varkens zijn de laatste dagen ryzende en door de com- missionnairs wordt besteed tot 40 cent per pond. Zaltbommel. De heer P. M. Wink (v.d.), tot wethouder benoemd, heeft voor die benoeming bedankt. In de gehouden raadsvergadering is de in de vorige zitting niet herkozen heer Rutgers (a.-r.) gekozen met 8 tegen 3 stemmen. Ook deze be dankte. Na twee vrije stemmingen en een herstemming werd met 3 stemmen tegen 8 van onwaarde gekozen de heer G. A. de Jong (a.-r.). Deze heeft de benoeming in beraad gehouden. Begunstigd door mooi weer hield Floralia Zondag haar jaarlijksch Bloemen- feest. Tal van bezoekers toonden hun belangstelling en voor de kinderen was vooral de Zondagmiddag een waar kinderfeest. Gaf de Harmonie Gen. K. v. d. Heijden het matinée, Euterpe leverde 't avondcon cert. Over de uitvoering van beide muziek gezelschappen niets dan lof. Het Bestuur had voor alle kinderen, die bloemen inleverden, een versnapering in den vorm van een reep chocolade en een eierkoek, terwijl de prijswiDners ditmaal geen geld, doch kunstvoorwerpen ontvingen. Zailichem. Onze vroegere dorpsge noot, de heer M. A. van Loopik, is met ingang van 1 Oct. a.s. benoemd tot com mies der dir. belastingen en wordt te Stampersgat bij Rozendaal gestationeerd. Zondag 23 Sept. a.s. hoopt onze vroegere predikant ds. D. Th. Keck in de Ned. Herv. kerk te Zuilichem en Nieuwaal op te treden. Is een vrachtauto belast in de provincie Noord-Brabant Zoo ja, hoe hoog is die belasting Is er nog een speciale betaling voor weggeld Zoo ja, hoe hoog is dat Is er nog een verordening op een auto met massievebanden en luchtbanden. J. te V. Moet men om steun te trekken uit de rijkswerkeloozenkas beslist lid van een bond zijn Ik ben schoenmaker en werk voor eigen rekening voor een schoenwinkel. Als ik werkeloos wordt kan ik dan recht op steun doen gelden en zoo ja, waar moet ik mij dan vervoegen Burgerlijke Stand. ALMKERK, over Augustus, Geboren: Teunis z. v, L. de Graaf en A. Nieuwenhuizen Albertus z. v. H. Kolf en M. C. Kaliewaard Gerrigje d. v. C. v. Maastrigt en B. Ouwerkerk Hen- drika d. v. W. H. de Graaf en M. Kant Antonia d. v. P. v. Oudheusden en T. Lankhaar Elisabeth d. v. W. v. Vark en P. Heijstek Pietemella d. v. W. v. Dru- nen en P. v. Vark Hendrik Marinus z. v. C. v. d. Meyderi en A. C. Noorloos Bastiaan z. v. G. Romeijn en E de Later Jan Pieter z. v. P. v. Drunen en S. v. d. SteltGijsbertje d. v. G. v. d. Stelt en J. Rijken Dirkje d. v. A. Pullen en W. Pellikaan Johanna d. v. J. Tamerus en W. v. Gammeren. G e tr o u w d H. v. Herwijnen 28 j. met A. Kraaijveld 28 j. J. d. Jong 28 j. met W. Wijnands 27 j.A. v. Burgel 26 j. met W. v. Wyk 23 j.A. de Waal 24 j. met J. A. v. Herwijnen 18 j. Overleden: A. de Zeeuw 65 j. H. Duister 37 j. J. Hardenburg Bos 71 j. J. A. v. d. Made 74 j.T. de Rooij 52 j. WOUDRICHEM. Geboren: Johanna d. v. H. Verdoorn en J. S. P. Wilhelm Cornelis Christiaan Johannes z. v. C. Venderbos en N. Viveen Jacoba d. v. P. Struik en A. R. v, Straten Martinus Cornelis en Margaretha Elizabeth zoon en dochter van J. Ruis en C. v. Golverdingen. Ondertrouwd: A. v. Dijk met M. KantJ. H. Hollestelle en A. C. v. Straten deen kranten maar marken. Een Duitsche vliegmachine die poststukken vervoerde tusschen Duitschland en Engeland moest een lading maken in de buurt van Knocke aan de Belgische kust, tengevolge van motordefect. Volgens de Nation Beige zouden drie collis van de lading in werkelijkheid 5500 milliard mark bevatten, welke men ver moedt, dat bestemd waren om het lijdelijk verzet in de Roer te ondersteunen. De drie Duitschers die de bemanning van het vliegtuig uitmaakten, betuigden hun onschuld door te bevestigen, dat deze collis dagbladen bevatten. De marken zouden zijn in beslag genomen en een onderzoek zou zijn ingesteld. o Noodlottige oiitplefiing in een fabriek. Vrijdagavond had een geweldige ontplof fing plaats in een fabriek van de firma Bilcedda Alessi bij Quévy (België), Vier arbeiders zijn doodelijk gewond. Een vrouw uit Trelon en twee Poolsche arbeiders werden door de ontploffing gedood. Auto-ongeluk in Z. 0. Frankrijk. Zaterdagmiddag is, naar een B. T. A.» bericht uit Grenoble meldt, een auto uit Tours, waarin zich een tiental personen bevonden, omgeslagen op deri bergpas van Saint Béron, bij Saint Chartreuse. Uit het niet zeer duidelijk telegram schijnt te moeten worden opgemaakt, dat de auto van een hoogte van duizend meter is ge stort. Er zijn twee dooden en vier ge wonden. o ADVERTENTIEN. Om aan de valsche geruch- t0D, die omtrent mij de ronde doen, als zou ik een schuit dekriet ter waarde van f 900. weigeren te betalen een einde te maken, roep ik bij deze openlijk iedereen op, dit met bewijzen te staven. Laster, niets dan vuige las ter J. W. BOUMAN, Mr. Rietdekker, ANDEL. Mr. van Coothstraat, hoek Burgemeester v. d. Klok- kenlaan No. 49 Ondergeteekende biedt zich aan tot het geven van lessen in nuttige Aanbevelend, S. M. ZONNEVELD. Heusden. zal op Donderdag 27 Sept. en 11 Oct. 1923, telkens n.m. 2 uur precies (Z.T.) in Hótel >Central« te Heusden, bij inzet en toeslag VEILEN, zonder beraad Een flinke en solide met Schaar, uitmuntenden Boomgaard en Erf te Heesbeer, groot 81 A. 78 cA., toebehoorende aan Mej. Wed. H. COLIJN. GEVRAAGD, om aan huis te doen, Brieven onder letter B aan het bureau van dit blad. NOTARISSEN en 20.000 K.G., k f 13.per 1000 K.G. op den wagen geladen. Staanplaats: Polder Kal- verwaard, Biesbosch Werkendam. Adres: A. VAN DRUNEN, Pauluszand, Nieuwendijk. te WERKENDAM, zal op Vrijdag 21 September 1923 nam. 3 uur (zomertijd) in café DEKKER te A Imker k, voor vijf jaren, voor den Heer D. DEN DEKKER in den Emmikhovenschen polder aan Buitenkade in Zoetelaarsteeg onder Almkerk in 8 perceelen. Drie Trompetterstraat HEUSDEN, heeft voorhanden Zalm, Kreeft, Sardines, An- sjovisch, blikjes Garnalen, Kippered Herrings, Herrings in Tomate-saus, gesneden Os- setong in blik, Lunchtong, blikjes Ham en Kip, Tong en Kip, Lever-pastei, Soepen, Sausen, Sofa, Vruchten op Sap, Kersen, Abrikozen, Per ziken, Pruimen, Groenten in blik, versche Bakbokkem en gerookte Spekbokkem. Verder alle soorten Kruide nierswaren en aanverwante artikelen. zullen op DONDERDAGEN 27 SEPTEMBER en 41 OCTOBER 1923, telkens om 11 uur v.m. (wettelijke tijd) in Café Bouman te Andel, resp. bij inzet en toeslag (krachtens art. 1223, 2e lid B.W.) genaamd »de Ribschuur«, gelegen aan den Hoogen Maasdijk te Neer- Andel, nabij de Rib, met Erf, kadaster gemeente Andel, sectie A. no. 905, groot 2 Are 42 Centiare. Het College van Regenten der Godshuizen te Heusden, zal op ZATERDAG 22 SEPTEM BER 1923, des voormiddags ten 10j uur, ten herberge »'t Wapen van Amsterdam® te Heusden, bij H. van Strien, in het BIJ OPBOD: De 27 perceelen Boawland, zooals afgebakend zijn, van den Mannenbeemd onder Baardwijk. Voor den tijd van 5 jaar. Voorts zal worden om te beweiden, voor den tijd van 5 jaar: De Uitweg van den Man nenbeemd, groot 1.18.30 H.A. Nadere inlichtingen geeft de Op zichter N. KUIJPERS te Heusden. VAN te DUSSEN, zal te Babiloniënbroek (Meeuwen) bij Adr van der Beek Dzn. Donderdagen 20 en 27 Sept. 1923, bij inzet en toeslag, telkens nam. 6 uur (Z. T.) precies, Voor den heer Johs. in 't Veld. Woonhuis met Stalling, Schaar, Erf en Boomgaard, gelegen aan de Broeksche straat, kad. gemeente Meeuwen., B. nos. 173, 174 en 475, groot 38,70 Aren. Aanvaarding en betaling uiter lijk 27 Oct. 1923. Eind 114, b/d Waterpoort, Billjjke prijzen» behaLe ZONDAGS. Vraagt Uwen winkelier Iets fijns Iets aparts. Overal Verkrijgbaar Eenig adres voor den handel. Heusden. Aangifte van leerlingen vóór 23 SEPTEMBER a.s. bij een der Bestuursleden van de school. Het Bestuur Mr. C. W. v. Ommeren. J. Zonneveld. ADVISEUR VOOR BELASTINGZAKEN. Tel. Int. 1371. Inrichten, Controleeren en Bijhouden van alle boek houdingen. Speciaal adres voor land- en tuinbouwboekhoudingen. Vraagt inlichtingen bij den xAgent: A. v. d. POL, Wijk. t Met ingang van 15 September is aan het Keizersveer de winterdienst in werking getreden, zoodat ze de laatste boot om 6.45 uur overgaat. Na dien tijd moet alles per roeiboot worden overgezet. Wel een groot ongemak. H. MINKE, Minzaam aanbevelend.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1923 | | pagina 3