voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. do. 4341. Wag 26 October BEHOORENDE BIJ HET DE WERKELIJKE OORZAAK VAN PIJNLIJKE GEWRICHTEN. Rheumatiek is' dé bekende naarp voor pijn in de gewrichten, den rug, de lede maten en vrijwel alle lichaamsdeelèn. De als rheumatiek bekende |Éjn is in werkelijkheid te wijten aan overtóllig urine zuur in het bloed, door zwakte/der nieren veroorzaakt, hetgeen voorkomen#nad kunnen worden door bijtijds Foster's Rugpijn Nie ren Pillen te gébruiken. Het overtollig urinezuur ^vormt scherpe kristallen, die zich afzette^ in de spieren, gewrichten en zenuwen erlangs de wanden der aderen. Bij beweging^ van een spier of zenuw, waarin zich urinezuur kristallen heb ben afgezet, ondervindt «en scherpe, hevige, verschietende pijn. ]$li verloop van tijd vormen zich ontstokefj zwellingen. Rheu- matische pijnen in cfe dijstreek noemt men ischias, in den rugspieren spit, enz. Zoodra gij rheumatische pijn bespeurt een onaangenaam of verlamd gevoel in den rug of gij laat krijgt van urinekwalen, is het verstandig met het gebruik van Foster's Nieren Pillen te beginnen. Dit geneesmiddel helpt de nieren om uit het bloed de vergiften af te voeren, die rheu matiek, ischias, zenuwpijnen, waterzuchtige zwellingen, rugpij*, niergruis, enz. veroor zaken. Reeds meer dan 50 jaren worden Foster's JPillen met goed gevolg tegen zulke kwalen gebruikt. Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken f 1.75 pér doos. Vergadering van den Raad der gemeente ANDEL, op Woensdag 17 Oct. des nam. 2 uur. VoorzitterEdel Ach tb. Heer A. D. v. d. Schans. Secretaris: WelEd. Heer B. v. Andel. Aanwezig zijn de heerenVerwijs, Naaijen, Schouten, en v. Houwelingen. Afwezig de heerenMillenaar, v. d. Vliet en Kalis. Nadat de Voorzitter de vergadering op de gebruikelijke wijze heeft geopend, leest de Secretaris de notulen der vorige vergadering, die daarna zonder op- of aanmerking worden goedgekeurd. Uit de notulen blijkt, dat de gem.- rekening in de vorige vergadering voor- loopig is vastgesteld in ontvangst op f 58682.57, in uitgaaf op f58263.14 en alzoo sluit met een voordeelig slot van f719.33; de rekening van het electrisch bedrijf een nadeelig saldo aangeeft van f3790.—. Aan de orde is, op voorstel van den Voorzitter, eerst punt 2 der agenda, n.l. begrooting van het electr. bedrijf 1924. De heer Schouten brengt namens de commissie van onderzoek rapport uit en zegt dat deze de verschillende pos ten zoo goed mogelijk heeft gecontro leerd. Van aanmerking op deze be grooting is geen sprake, alleen is de commissie gebleken, dat het noodzakelijk is te trachten, zooveel mogelijk stroom te verkoopen. In de vorige vergadering is het electr. bedrijf zoo breedvoerig besproken, dat thans niet bij vernieuwing hierover behoeft te worden geredeneerd. Het mocht de commissie evenwel in de verste verte niet gelukken te ontdekken, hoe de kostprijs voor de stroom door de P.N.E.M. berekend wordt. Ze zal den Voorzitter niet vragen haar dit te leeren, doch acht het wel wenschelijk, dat een paar raadsleden of het college van B. en W. eens een samenkomst met de directie van de P.N.E.M. hadden om met een en ander eens goed op de hoogte te worden gebracht. Wat is de oorzaak dat de stroom de eene maand aanmer kelijk meer kost dan de andere. Als veel stroom wordt afgenomen is deze veel goedkooper, dan wanneer weinig stroom wordt betrokken, dit maakt een aanmerkelijk verschil. Spr heeft per soonlijk den indruk, dat niet wordt gerekend zooals de raad aanvankelijk heeft gemeend dat gerekend zou worden. De commissie begrijpt de berekening niet goed, ze weet dat het zit in het Via gedeelte, doch het is haar niet duidelijk en acht het wel goed hiermede eens goed op de hoogte te worden gebracht, opdat alle mis- en wantrouwen wordt weggenomen. Iedereen weet, dat er te kort komt bij het bedrijf, let men echter op andere plaatsen, dat moet men blij zijn dan dit te kort niet nog grooter is. Er bestaat gegronde hoop, dat het bedrijf zich hier nogeens zal bedruipen. De Voorzitter belooft, met de wenschen der commissie rekening te zullen houden en als geen der heeren iets m:er heeft in het midden te brengen, zou hij de begrooting van het bedrijf willen vast stellen in ontvangst en uitgaaf op f 10200. De heer Schouten maakt de opmerking, dat het geraamd nadeelig saldo dus f4000 bedraagt. Het bedrijf zal echter spoedig door zijn grootste aflossing heen zijn en heeft men dan van zelf ook minder aan rente op te brengen. De eerste leening voor het eigen bedrijf vormde eerst wel een naadeel, doch komt nu aan het bedrijf ten goede. De schuld bedraagt thans nog f47000, met inbegrip van de laatste leeningoor spronkelijk bedroeg deze f69000, zoodat reeds f 22C00 is afgelost, terwijl over 1924 nog f3000 zal worden afgelost, over 10 jaar is de eerste leening geheel weg. Met algemeene stemmen wordt de be grooting hierop goedgekeurd, zooals zij door B. en W. is aangeboden. Aanbieding gemeentebegrooting 1924. Ook over het onderzoek dezer begrooting brengt de heer Schouten, namens de commissie rapport uit, en zegt deze, dat in de eerste plaats voor deze begrooting geldt, wat in de notulen wordt gezegd over de rekening 1922. Niet alleen wat de samenstelling, doch ook wat de stand betreft Van den algemeenen klaagtoon hoe de begrooting sluitend te krijgen, ia hier geen spoor te ontdekken. Men zou eigenlijk op den toestand der financiën kunnen roemen, doch deze gunstige toestand is slechts betrekkelijk, want de gemeente is alleen zoo ruim bij kas, omdat hier zooveel belasting wordt ge heven. Als men deze nagaat, dan treft men aan 100 opcenten op de Vermogen belasting. 100 opcenten op de Inkomsten belasting, 50 op de pers. belasting, 80 op de gebouwde, 20 op de ongebouwde eigen dommen, dus alles bij elkaar beloopt de belasting een aardig cijfer. De com missie is evenwel van oordeel, dat met het oog op de tijdsomstandigheden nog niet tot verlaging van de belasting zal kunnen worden overgegaan.- De commissie heeft in de begrooting ook een donkere plek voor de gemeente aangetroffen. In sommige omliggende gemeenten wordt Andel wel eens beschouwd als een mil lionaire, vanwege de vele bezittingen, die zij voornamelijk in Andelerbroek bezit Juist, deze bezittingen vormen de donkere plek in de begrooting. De inkomsten van de bezittingen der gemeente zijn geraamd op f 4250.hieronder is be grepen een bedrag van f960.voor weilanden buiten Andelerbroek, zoodat voor deze laatste overblijft een bedrag van f3292.De uitgaven die de ge meente echter voor deze bezittingen heeft te doen zijn geraamd op f 5391. rekent men voor onderhoud der weilanden een bedrag van f100.dan blijft voor Andelerbroek een uitgaaf van 15291. over. Spr. vraagt den Voorzitter of hier onder alle lasten, dus ook dijk-, polder en grondbelastingen zijn begrepen. De Voorzitter antwoordt hier op toe stemmend. Dan is volgens den heer Schouten f100.voor het weiland te laag geschat en zal dit wel een bedrag van f200.moeten zijn. Inplaats van een nadeelige saldo op Andelerbroek van f1999.wordt dit dan f1900.De gemeente heeft ook een gemeenteopzichter die een salaris geniet van f800.stelt men dit salaris voor opzicht en andere werkzaamheden voor de helft ten laste van Andelerbroek, dan blijft er nog een tekort van f 1500.dat is dan de werke lijkheid. Uit dit oogpunt beschouwt zou men het verstandigste doen deze bezitting zoo spoedig mogelijk van de hand te doen. Doch er staat iets anders tegenover, de donkere plek in de begroo ting heeft ook een lichtzijde. Tegenover de directe voor- en nadeelen, staan ook in directe voordeelen. De commissie heeft op de begrooting geen post voor werkverschaffing aangetroffen. Dit kan alleen omdat B. en W. de werkzaamheden van Andelerbroek zooveel mogelijk ver- deelen, met het oog op de werkloosheid en de toestand van het bedrijf. Van deze zijde beschouwt heeft de bezitting dus groote waarde voor de gemeente. Spr. gelooft, dat de cijfers de eerste jaren geen be langrijke verandering zullen ondergaan. In het Dag. Best. is wel eens besproken om het bouwland om te zetten in wei land, doch dan was ook de gelegenheid voor werkverschaffing verdwenen. De begrooting die in ontvangst en uitgaaf is gesteld op een bedrag van f21.265.15, geeft een bemoedigend beeld. In het verband met het feit echter, dat vooreerst geen voordeel is te behalen uit den polder Andelerbroek, ten tweede belastingver laging zeer wenschelijk zou zijn en ten derde de commissie iets op de begrooting heeft gemist, wat er op den duur moeilijk op gemist zal kunnen worden, n.l. een post voor woongelegenheid voor een dokter, is het dus wel wenschelijk wat de financiën betreft, nauwkeurig reken schap te geven van de uitgaven. De commissie wilde een voorstel in over weging geven, wat betreft het verhaal der pensioenbijdragen der gemeente ambtenaren. Het is een ieder bekend, dat het Rijk 81/s pCt. van de pensioen storting harer ambtenaren verhaald, de commissie zou willen voorstellen ook hier 8l/j pCt. te verhalen. De commissie heeft nog een tweede voorstel, onder de gemeente-ambtenaren is er ook nog een die duurtetoeslag ge niet, spr. gelooft dat de tijd van duurte toeslag is geweken. Indertijd is duurte toeslag verleend om des te gemakkelijker tot de gewone uitgaven terug te keeren. Waarschijnlijk zullen indeprov Noord- Brabant verschillende gemeentebesturen zijn die het bejammeren, dat niet meer met duurtetoeslag is gewerkt. Vooreen dokter wordt nog f50.duurtetoeslag uitgetrokken, ook deze zou de commissie willen doen vervallen. Dan heeft de com missie nog een derdevoorstel, gedurende een reeks van jaren is het niet mogelijk geweest een geneesheer te hebben, doch thans moet de vraag gesteld worden, is er nu of in de naaste toekomst de ge legenheid niet, om in Andel een inwonend geneesheer te krijgen. Zoo dikwijls is hierover gesproken, dat spr. het niet noodig acht het belang hierover naar ooren te brengen, hij vertrouwt dat allen van dit belang overtuigd zijn. Er zijn ook 0veel bezwaren, een dezer is wel dat een geneesheer in onze gemeente moeilijk aan een geschikte woning kan komen, daarom was het voorstel der commissie op de begrooting een post van f1000. te zetten, om daaruit een woning beschik baar te stellen. Men kan hier wel tegen aanvoeren er is nog geen oproeping voor een geneesheer gedaan, doch de commissie meent, dat zoolang er geen bedrag op de begrooting beschikbaar is, het moei lijk is een oproeping te doen en al staat dit op de begrooting dan is er nog geen enkele reden voor, om indien het niet noodig is dit te gebruiken. Over de kwestie of men zelf een woning zal bouwen, of een bedrag voor woninghuur beschikbaar zal stellen, daar over beslist dit besluit in geen enkel opzicht, het is alleen de bedoeling dat door B en W. in overleg met den raad het bedrag ge bruikt kan worden. De commissie adviseert den raad, be houdens de 3 genoemde zaken, de be grooting goed te keuren. De Voorzitter zegt, dat met het oog op de sterke progressie bij de Vermogen belasting, door de 100 opcenten, de be lasting voor de groote inkomens niet gering is. De heer Schouten zegt, juist daarom ook te hebben gesproken over verlaging. De Voorzitter zal thans antwoorden op het verhaal der pensioenstorting. De commissie stelt voor 8ys pCt. te verhalen. Wordt daartoe echter besloten, dan wordt zoo iets door Ged. Staten niet goedge keurd en beroep bij de kroon staat in deze niet open. Ged. Staten van Noord- Brabant keuren geen verordening goed waarbij meer verhaald wordt dan 3ys pCt. Verhaal van 872 pCt. zou in Andel alleen worden toegestaan voor den Burge meester, veearts en administratur van het Electr.bedrijf, de overige ambtenaren hadden tot heden premievrij-pensioen, bij die salarissen is geen hooger verhaal dan pCt. toegelaten. De heer Schouten wil geen uitzonde ring maken, bij alle 8'/2 pCt verhalen of bij niemand. Het bezwaar door den Voorzitter aangevoerd, is wel ernstig, of dit echter voldoende is, om een billijke zaak ongedaan te laten is een andere vraag. De raad wordt door Gedep. St. verplicht tot vaststelling der salarissen, zooals zij ze voorstelllen. Men heeft het vorig jaar hier nog gezien, dat op een schijven van het gemeentebestuur, om herziening der jaarwedden, door Gedep. Staten alleen werd geantwoord, dat zij van een nieuwe verhooging hadden af gezien en dat alleen door den Raad het percentiegeld kan worden geregeld zooals hij dit zelf wenscht. De burgerij zon der uitzondering moet het met belang rijk minder inkomen doen, dan eenige jaren terug. De ambtenaren hebben reeds de gunstige bepaling, dat hunne weduwen en weezen pensioen genieten dat daarvoor 87a pCt. moet worden ge stort, acht spr, niets onbillijks, vooral als men daarbij in aanmerking neemt dat het Rijk de gem.besturen hierin voorgaat. Is in deze de onbillijkheid niet aan de zijde van Ged. Staten Immers het geld voor die pensioen bijdrage moet ook komen- uit de beur zen van de burgerij, cent van zich zelf, dit moet allemaal door belastingen bij elkaar gebracht worden. Wat het bezwaar van den Voorzitter betreft, den niet goedkeuring van een enventueel raadsbesluit, spr. wil zich geen oogenblik vleien, dat Ged. Staten dit raadsbesluit zouden goed keuren, terwijl hooger beroep niet open staat. Laten zich echter alle gem.besturen hierdoor beïnvloeden en wordt G. S. geen enkel besluit ter goedkeuring voorgelegd, dan bestaan daartegen twee ernstige bezwaren. Ten eerste hooren Ged. St. dan niet wat in den boezem der burgerij leeft en ten tweede behoeven de gem.- bestoren toch niet geheel klakkeloos genoegen te nemen met wat Ged. Staten hun opleggen. De Voorzitter zegt, dat de Raad zelf moet weten wat hij wil doen; te Giessen heeft men het ook geprobeerd, doch men krijgt het niet goedgekeurd en te Rijswijk wacht men eerst af hoe het in Giessen afloopt. De gelegenheid om een verordening te maken om 8yg pCt. te verhalen staat altijd nog open. Men mag het Rijk niet vergelijken met de gemeente Vergelijkt men het salaris van een gem secretaris ten plattelande met dat van een Hoofd der school, dan is dit niet gelijk. De heer Schouten merkt op, dat dit voorbeeld niet voor vergelijking vatbaar is. Men moet de salarissen meer in het globaal nemen, naar hij meent, zijn de salarissen der ambtenaren door el kaar met 260 pCt. verhoogd. De Voorzitter acht dit mogelijk, doch er zijn meer voorbeelden te noemen, die kunnen aantoonen dat de salarissen tusschen rijks- en gem.ambtenaren niet in een goede verhouding verkeeren en deze in het nadeel van de gemeente ambtenaren uitvalt. Het Rijk heeft de salarissen veel meer en vroeger verhoogd dan de gemeentebesturen, vooral in de provincie Noordbrabant, daarom keuren Ged. Staten een besluit, waarbij meer dan 372 pCt. verhaald wordt, niet goed. Het voorstel van de commissie hierop in rondvraag gebracht, om 872 pCt. te verhalen, wordt aangenomen met alge meene stemmen. Wat het inhouden van de duurtetoe slag voor den geneesheer betreft, bij wien het duurtoeslag is gebleven en geen vast inkomen is geworden, lijkt het den Voorzitter, dat de jaarwedde voor den dokter die slechts f50 aan duurtetoeslag, meer bedraagt dan in 1914 niet in voldoende mate is verhoogd. Het zou naar zijne meening onbillijk zijn, deze daarom voor 1924 reeds in te trekken. De heer Schouten merkt op, dat B. en W. toch reeds f100 duurtetoeslag hebben geschrapt van de jaarwedde van een ambtenaar van het electr. bedrijf, deze houdt nu slechts f200 over. De geneesheer geniet een jaarwedde van f350 met f50 duurtetoeslag wort f400. De vermindering bedraagt bij deze dus slechts 78 en nie* 7s zooals bij den ambtenaar van het G.EB. Is dus f50 duurtetoeslag behoorlijk geweest gedu rende de achter ons liggende jaren, dan komt het spr. voor dat een verlaging van 127a pCt niet onbillijk is, naar zijne meening is de levensstandaard wel 20 pCt. lager. De heer Verweijs vraagt, wanneer het salaris van den dokter is vastgesteld, hij meent dat dit reeds van ouden datum is. De Voorzitter weet dit niet, hij heeft het salaris hier zoo aangetroffen. De heer Schouten merkt op, dat het salaris eerst f300 is geweest en later is verhoogd tot f 350, onder voorwaarde dat drie gezinnen n eer behandeld zouden worden. Het voorstel om de duurtetoeslag in te houden wordt hierop in stemming gebracht, tegen stemden de heeren Ver weijs en van Houwelingen Voor de heeren Naaijen en Schouten, zoodat het voorstel in de volgende vergadering nog eens in stemming zal worden gebracht. Wat het plaatsen van den post van f1000 op de begrooting betreft, om po gingen te doen tot het verkrijgen van een eigen geneesheer, komt het den Voor zitter gewenscht voor anders te handelen. Hij zou hiervoor een memoriepost op de begrooting willen plaatsen. Worden er geen pogingen in 't werk gesteld, dan behoeft men niet naar middelen uit te zien tot dekking, in het andere geval zou het bedrag gevonden kunnen wor den uit den post onvoorziene uitgaven, die tot een bedrag van ongeveer f1700 op de begrooting staat. De heer Schouten is het hiermede niet eens, f1000 is geen klein bedrag, zoo'n som is zoo maar niet gevonden. Twee jaar geleden b.v. ging het over het voor stel om de landerijen in Andelerbroek zelf te spitten of de landerijen te verhuren onder voorwaarde, dat de huurder zelf zou spitten. De begrooting liep toen over f800 en spitten door de gemeente moest toen achterwege blijven, omdat er geen geld voor was. Nu loopt het over f1000, dat is dus nog meer. Het geldt hier een zaak die zeker reeds 25 jaar aan de orde is, en het gemis van een eigen dokter wordt thans zeker niet minder gevoeld dan vroeger. Er is een langen tijd geweest dat het bezwaarlijk was, zoowel wat het beschikbaar zijn van een woning betreft, als het getal dokters, pogingen te doen een eigen dok ter te krijgen, doch misschien is de ge legenheid daartoe thans gunstiger. Vroe ger was er geen denken aan, dat een dokter, zooals thans gebeurt, een adver tentie plaatste, om een praktijk te zoe ken. Dokter Smits te Veen wordt ouder, wat diens plannen zijn, weet spr. niet, doch de tijd dat hij zijn praktijk zal neerleggen, komt steeds dichter bij en het is spr. altijd een raad sel geweest, waarom Veen wel en Andel niet een dokter op de gemeente kan hebben. Wacht men, dat de dokters plaats te Veen door een ander is voor zien, dan is de gelegenheid niet zoo gunstig meer. Men heeft mij wel eens tegengevoerd de dokter krijgt hier geen praktijk, doch dit heeft de veearts Poot bewezen, die had direct een heele prak tijk. De Voorzitter meent dat het bezwaar lijk is de post onvoorziene uitgaven met f1000 te verminderen en deze terug te brengen tot een goede f 600, plaatst men den post dus op de begrooting, dan zal deze uit belastingen gevonden moeten worden. De heer Schouten voert hiertegen aan, dat volgens bewering van den Voorzitter dekking uit den post onvoorziene uit gaven practisch wel zou kunnen geschie den dan moet dit echter ook theoretisch kunnen. De Voorzitter zegt, dat de f 1600. voor onvoorziene uitgaven beschikbaar blijven, doch hij het verkeert van den raad zou vinden zoo deze nu reeds tot f 600 terug te brengen, plaatst men een memoriepost, dan kan van den post onvoorziene uitgaven zooveel als de raad noodig oordeeld worden gebruikt en blijft het toch in de gedachte. Wordt de uit getrokken post van f1000 niet gebruikt en moet er later van worden overge schreven, dan is daarvoor de machtiging van Ged. Staten noodig. De -heer Schouten blijft bij zijn mee ning dat belastingverhooging niet noodig is, de post kan gevonden worden uit de onvoorziene uitgaven, staat hij op de begrooting dan is er meer zekerheid dat er pogingen in het werk zullen worden gesteld. Wordt het bedrag niet gebruikt, dan blijft het altijd beschikbaar voor af- en overschrijvingen. De Voorzitter stemt dit toe, de weg is alleen wat langer. De heer Verwijs voelt veel voor het voorstel van den Voorzitter en betwijfelt of men wel een dokter zal krijgen. De heer v. Houwelingen is er bevreesd voor, nog meer lasten op de gemeente te leggen, wil men een eigen woning bouwen, dan zal dit nogal wat kosten. De heer Schouten meent, dat eerst de vraag gesteld dient te worden, of de gemeente nog een uitgaaf van f 1000.— kan lijden. Antwoord men hierop toe stemmend, dan is er ook geen bezwaar tegen de f 1000 op de begrooting te zetten. Met dit bedrag kan men geen woning bouwen, doch dit behoeft ook niet. Men kan er een bedrag voor beschik baarstellen als tegemoetkoming in de huur. Of men kan een bedrag leenen voor den bouw eener woning en uit dit bedrag de rente vergoeden., Krijgt de gemeente een dokter dan zal* deze ook belasting hebben te betalen, die men gerust op 'n f300 mag stellen. Het voorstel der commissie om f 1000 op de begrooting te zetten, wordt in stemming gebracht. De heeren Verwijs en v. Houwelingen stemmen tegen, de heeren Naaijen en Schouten voor. Thans komt het voorstel van den Voorzitter in omvraag voor een memorie post. Tegen stemden de heerenNaaijen, Schouten en v. Houwelingen. Voor de heer Verwijs. Nu wordt de geheele begrooting in stemming gebracht. De heer Schouten merkt op, dat als de begrooting thans niet wordt goedgekeurd, dan het voorstel van de commissie in de volgende vergadering nogeens in stemming komt. Uitslag der stemming is, tegen de heerenSchouten en Naaijen. Voor de heerenVerwijs en v. Houwelingen. Kohier hondenbelasting. Vaststelling halfjaarlijksch. Dit kohier met 12 aanslagen en een bedrag van f 10wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. Aanvulling politieverordening, vloek- verbod. Op voorstel van B. en W. wordt art. 4 der politieverordening aangevuld met een bepaling, dat het op straffe van ten hoogste 6 dagen, verboden is Gods Heiligen Naam te lasteren, of daartoe gelegenheid te geven. De Voorzitter zegt, dat B. en W. van oordeel zijn, hierop geen geldboete te moeten stellen. Met algemeene stemmen wordt de verordening aldus gewijzigd. Intrekking verordening levensmid- delenbedrijf Met algemeene stemmen wordt deze verordening ingetrokken. Bij de rondvraag zegt de heer v. Houwelingen, dat mijnheer Calame hem heeft gevraagd, hoe de raad denkt over het geven van avondschool. De Voorzitter zal onderzoeken of er nog belang in dit onderwijs gesteld wordt, dan kan in de volgende vergade ring hier nader over worden gesproken. De Voorzitter zegt, dat al meermalen is gesproken over een lichtpunt aan de lste stoep, de kosten hiervoor zouden bedragen f20.De lantaarn met de paal is er, het loopt alleen over het aan leggen der leiding. Verder heeft de kantoorhouder gevraagd de lantaarn bij het postkantoor op den draad der straat verlichting te zetten. Besloten wordt den lantaarn aan de stoep te doen plaatsen. Wat het licht punt aan het postkantoor betreft, hierna zal eerst onderzocht worden of het rijk niet voor de verlichting heeft te zorgen. Niemand verder het woord verlangende sluit de Voorzitter de vergadering. SIJÏJEtSEE JlicswsUad X

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1923 | | pagina 9