Tweede Blad voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. No. 4364. Vrijdag 18 Januari li V Nog voorradig: Mooie collectie J. Vcrgouw-Vcrschurc Prima Wijnen p j B. STAP ZOON A. DE GRAAFF Kunsttanden ft SANAPIRIII ÊfilMBtCostuum Mantel 01 Overjas Ui Hij Ie prijzen, Anl Re Breeslraat Ik Heusden. %ma L J. CAHIERS DENRI L. VAN GRINSVEN Tel. No. I - MEEUWEN. Grootste Ringenmagazijn Behandeling geheel pijnloos. Spreekuren 9-4, van 3'|2, 5 en 6 cent. REPARATIE-INRICHTING. I Een Bietensnijder (nieuw), diverse restanten ijzerwaren en geëmailleerde ar tikelen, worden tegen zeer lagen prijs opgeruimd. Een partijtje gebruikte Heeren- en Damesrijwielen, voor elk aannemelijk bod. Een gebruikte Ornamentkachel, geheel compleet en in goeden staat, voor spotprijs. Éecjen de kwellende pijnen in aangezicht tanden en kiezen? v.h- Firma J- F- WORST, BEHOORENDE BIJ HET DE WERKELIJKE OORZAAK VAN PIJNLIJKE GEWRICHTEN. Rheumatiek is de bekende naam voor pijn in de gewrichten, den rug, de lede maten en vrijwel alle lichaamsdeelen. De als rheumatiek bekende pijn is in werkelykheid te wijten aan overtollig urine zuur in het bloed, door zwakte der nieren veroorzaakt, hetgeen voorkomen had kunnen worden door bijtijds Foster's Rugpijn Nieren Pillen te gebruiken. Het overtollig urinezuur vormt scherpe kristallen, die zich afzetten in de spieren, gewricht en zenuwen en langs de wanden der aderen. Bij beweging van een spier of zenuw, waarin zich urinezuurkristallen hebben afgezet, ondervindt men scherpe, hevige, verschietende pijn. Na verloop van tijd vormen zich ontstoken zwellingen. Rheumatische pijnen in de dijstreek noemt men ischias, in de rugspieten spit, enz. Zoodra gij rheumatische pijn bespeurt een onaangenaam of verlamd gevoel in den rug of gij last krijgt van urinekwalen, is het verstandig met het gebruik van Foster's Nieren Pillen te beginnen. Dit geneesmiddel helpt de nieren om uit het bloed de vergiften af te voeren, die rheu matiek, ischias, zenuwpijnen, waterzuchtige zwellingen, rugpijn, niergruis, enz. veroor zaken. Reeds meer dan 50 jaren worden Foster's Pillen met goed gevolg tegen zulke kwalen gebruikt. Verkrjjgbaar in apotheken en drogist zaken f 1.75 per flacon (geel etiket met zwarten opdruk). BUITENLAND. Nieuwe aardbeving in Tekio. Naar uit Osaka wordt geseind is zoowel de telegrafische als de telefonische verbin ding tusschen Osaka en Tokio verbro ken door een krachtige aardbeving, die 's ochtends om kwart voor zes, pl. tijd, had gewoed. In Tokio zijn de tramdienst en de watervoorziening gestaakt. Het spoor wegverkeer tusschen Tokio en Jokohama staat stil. Naar gemeld wordt is geen ernstige schade aangericht en verwacht men dat de verbroken verbindingen spoedig zullen worden hersteld. Uit Peking wordt over de aardbeving in Japan nog gemeld, dat de keizerlijke familie in veiligheid is. In Soegamo, een voorstad van Tokio, brak brand uit. Er is een trein in de Banjoegawa-rivier gevallen, terwijl tusschen Gotamba en Tokio zes treinen werden om vergeworpen. Volgens de ambtenaren van het centrale observatorium was het centrum der aard beving nabjj den Tanzawaberg in de pro vincie Sagami. Zij duurde twaalf minuten. Naar men gelooft zijn er een vijftigtal dooden te Tokio en te Jokohama en de buitendistricten. Velen zijn gewond er zijn geen slachtoffers onder de buitenlanders. o Van een vlieger-kapitein. Een Duitscher, bekend als Leo Karl soldaat in het Fransche vreemdelingen legioen, jWerd te Oran (Algiers) gearres- teerd wegens moord, spionnage en desertie. Hij heeft thans aan den generaal-com- mandant te Algiers geschreven, dat zijn ware naam Karl Heinz is en dat hij de befaamde Duitsche kapitein-vliegenier is, die tydens den oorlog 28 Fransche vliegtuigen vernield heeft. Niet zoo zeer op den grond van deze prestaties, dan wel wegens zijn rang als officier, verlangt hij in de gevangenis niet als gewoon soldaat behandeld te worden. Men gelooft, dat de man de waarheid zegt. De moord, door hem met behulp van een anderen Duitscher gepleegd geschiedde op een inlandschen soldaat, die hem moest bewaken. Briefwisseling met de Duitsche autoriteiten voor spionnage-doeleinden deed hem in de val loopen. -o— Een fuif in de welken. Politiemannen te San-Antonio (Amerika) bemerkten een dezer dagen een vliegtuig, dat op ongeveer 500 meter hoogte gevaar lijke buitelingen verrichtte en alle stuur scheen te hebben verloren. Langzaam daalde het toestel en beschreef verscheidene kee- ren na elkaar een acht boven een groep huizen. Ten slotte bleef het toestel aan een boom haperen en viel op den grond te pletter. Van onder de ruïne kwam een vrouw te voorschijn, die, na haar haren wat te hebben goedgedaan, op de vlucht sloeg. Midden in het verbrijzelde toestel bemerk ten de politie agenten een man, die met verdwaasd gezicht zat rond te kijken. Op een gegeven oogenblik stond hij op en liep om het toestel heen. Toen bemerk ten de agenten dat hij smoordronken was. In het toestel zelf werden verscheidene flesschen whisky gevonden. Alleen in het droge Amerika kan het natuurlijk bij iemand opkomen een fuif in de wolken te gaan houden. Nieuwe reuzen-luchtschepen. Het Britsche ministerie voor luchtvaart heeft drie luchtschepen van een geheel nieuw type besteld. Ze zullen geheel van staal worden vervaardigd, zelfs de schroeven. Deze luchtschepen zullen worden gebruikt voor het trans-Europa-luchtverkeer. De ruimte voor de passagiers is zeer comfor tabel ingericht. Er wordt electrisch licht in aangelegd en tevens is er een inrichting waar men electrisch kan koken, zoodat men tijdens een vlucht ook kan dineeren. Deze luchtschepen zijn zoodanig geconstru eerd, dat ze ook op het water kunnen drijven. Ze krijgen een snelheid van 160 K.M. per uur. Men is voornemens in de toekomst een heele vloot van deze lucht schepen te bouwen. o De sneeuwval. Uit Genève wordt gemeld In verschil lende gedeelten van Zwitserland valt nog steeds veel sneeuw. De Arlbergspoorweg is opnieuw door een lawine geblokkeerd. Verschillende dorpen in de buurt van Genève zijn door den zwaren sneeuwval geisoleerd. Trein geplunderd, De Sovjet-bladen melden, dat een pas- sagierstrein op de spoorlijn Kief—Odessa geplunderd is. Een rooversbende van een 20 man nam het treinpersoneel gevangen en dwong den machinist onder bedreiging met den dood den trein te stoppen. In alle wagons werden de reizigers van hun geld en kostbaarheden beroofd. Voor een aanzienlijk bedrag aan geld, kostbare voor werpen, kleederen enz. werd gestolen. Een expeditie, uitgezonden om de roovers op te sporen, is onverrichter zake terug gekomen. in Uw rug, lendenen of spieren. Pyn door rheumatiek, jicht, podagra, ischias, stram heid, stijven nek en rheumatische zenuw pijnen. Probeer eens Akker's Klooster balsem. Hij maakt uw spieren lenig, ge neest alle ongemakken en lijden, die door bovengenoemde ziekten ontstaan. Neem heden eens een proef. Morgen zijt gij ver baasd en tevreden over de uitwerking er van. BINNENLAND. Tweede ba* er Dinsdag had de eerste vergadering van de Tweede Kamer plaats, die bijna geheel voltallig was. Alle ministers ware aanwezig, behalve de heeren Colijn en De Visser. De loges, de gereserveerde en de gewone tribunes ware overv.ol. Geïnstalleerd werd het nieuwbenoemde lid De Groot. De voorzitter verleende daarna het woord aan den minister van Binnenlandsche Zaken en -Landbouw, om namens den raad van ministers de volgende regeeringsverklaring af te leggen Mijnheer de voorzitterDe kabinets crisis welke intrad na de beslissing der Kamer op 26 October, krachtens welke het ontwerp-Vlootwet was verworpen, heeft 7 Januari geleid tot niet-inwilliging van het verzoek om ontslag van het zittende kabinet. Nu de vorming van een nieuw ministerie, ondanks dit tijdsverloop onmogelijk bleek en daarbij een langer slepend blijven van de crisis niet in 's lands belang kan worden geacht, meenden wij ons niet te kunnen onttrekken aan den plicht, de verantwoor delijkheid voor het bewind te blijven dragen. Onder deze omstandigheden stel ik er prijs op met het oog op verdere samen werking met de Staten-Generaal en de klaarheid in de verhouding tot deze ver gadering het volgende te verklaren De beslissing der Kamer van 26 October wordt door het kabinet in de gegeven omstandigheden als feit aanvaard. Het treffen van een voorzienning inzake de maritieme verdediging zal daardoor eerst kunnen volgen op maatregelen tot herstel van het financieel evenwicht. De bereids benaamde maatregelen ter genezing van het ziekteproces, dat 's lands financiën doormaken, staan thans op den voorgrond. Middelerwijl zal de regeering de ver zorging der maritieme verdediging opnieuw ter hand nemen. Zij behoudt zich voor, dienaangaande spoedig nadere voorstellen in te dienen. Bij de beantwoording van het voorloopig verslag der Kamer betreffende hoofstuk I der Staatsbegrooting voor 1924 zal de regeering de meest geschikte gelegenheid vinden, omtrent verschillende daarin ter sprake gebrachte punten van regeerings- beleid nader hare meening uiteen te zetten. De regeering doet nu een beroep op de medewerking der Staten-Generaal in de overtuiging dat zij handelt in den geest van uwe vergadering wanneer zij haar thans uitnoodigt tot gemeenschappelijken arbeid, ten einde de aanhangige vraag stukken de oplossing te geven, die het land zoo dringend behoeft. Koniiikiyk bezoek. Naar men verneemt, heeft H. M. de Koningin het voornemen om in de laatste dagen van Maart óf begin April het jaar- lijksche bezoek aan de hoofdstad te brengen. De Postchéque- en Girodienst. Naar de »Rsb.« verneemt, wordt deze week een begin gemaakt met de uitzending van de afrekeningen, vervaardigd volgens de aan den girodienst bekende gegevens, betreffende de rekeninghouders van 4 tot 400.000. Werktydverlenging. De minister van Arbeid heeft onder bepaalde voorwaarden een werktijdverlen ging toegestaan voor het drukkerijbedrijf in 1924. De moord te Ëtten. De verdachten P. Bals, G. van Peer en A. van Settem, die Zaterdag naar Breda overgebracht zijn, hebben een bekentenis afgelegd. P. Bals heeft de doodelijke wond toegebracht. Behalve deze drie misdadigers uit Sint Willebrord zijn te Breda voorgeleid J. Versteylen en R. Blaezert, de eerste heeft eveneens bekend. Dank zij de samenwerking tusschen de gemeente-politie uit Sprundel en Etten, de brigade der koninklijke marechau&ée te Sprundel en Etten en de twee te Sprundel gestationeerde rijksveldwachters is deze zaak zoo spoedig tot klaarheid gebracht. Een berucht inbreker gerat. Zooals we meldden, werd er te Oldenzaal in den nacht van Vrijdag op Zaterdag op vier plaatsen ingebroken en werd een der daders, een Duitscher, na een schot in den buik te hebben ontvangen, gevat. Een tweede dader, ook een Duitscher en zeer berucht inbreker, werd thans door de politie te Gron8u gearresteerd, na een jacht van anderhalf uur en nadat zeven schoten op hem waren gelost zonder hem te treffen. Tijdens de vervolging zwom de dader twee keer door de rivier de Dinkel. Vele voor werpen, van diefstal met inbraak afkomstig, waren nog in zijn bezit en zijn door de eigenaars herkend. PLAATSELIJK NIEUWS. Andel. Op Maandag 44 Jan. hield de geiten-fokvereeniging Goede Verwachtingc haar tweede jaarvergadering. De voorzitter opende de vergadering met een passelijk woord, sprak de leden allen een hartelijk welkom toe en dankte hun tevens voor de goede medewerking in het afgeloopen jaar. Ook den bokhouder, tevens boekhouder, bedankte hij voor de goede uitvoering zijner werkzaamheden. Daarna werd de secretaris in de gelegenheid gesteld de notulen der vorige vergadering voor te lezen, die on veranderd werden goedgekeurd. Nu wer den wij door den secretaris nog verrast met een breedvoerig jaarverslag, waaruit iedereen der aanwezigen kon merken, dat onze vereeniging nog steeds groeit. Ik hoop, dat dit kleine boompje van pas 2 jaar oud, op mag groeien tot een grooten volslagen boom, die zyn takken eenmaal uitstrekt over het geheele land van Heusden en Alfena. Dat zal dan ook pas het beste gaan, wanneer onze naburige gemeenten ook zulk een geiten-fokvereeniging oprichten, want dm konden we tegelijk opk samen werking krijgen. Toen kwam onze pen ningmeester aan de beurt met zijn jaar verslag, wat niet minder interessant was om aan te hooren. Eerst werden wij ver blijd met de groote inkomsten der kas, maar daarna werden we verschrikt door de enorme uitgaven aan het slot van zijn verslag was er toch nog een klein batig saldo, wat maar beter is niet te noemen. Om kort te gaan, hebben secretaris en penningmeester hun besf goed gedaan in het verloopen jaar, en we hopen, dat deze in het pas begonnen jaar wederom hun beste beentje zullen voorzetten. Maar ook de overige bestuursleden myn oprechten dank. Wij kunnen niet anders zeggen, als, het was een recht gezelligen avond, zoodat wij wel wenschten, dat iedere week door onze vereeniging zoo'n avondje werd ge houden. Het ware te wenschen, dat die leden, welke wat traag zijn de vergade ringen bij te wonen, ook eens wat beter opkwamen zij moesten begrijpen, hoe leer zaam zulk een vergadering is. Aan het slot zei de voorzitter allen har telijk dank voor de trouwe opkomst. Steenen, Pannen, Plavuizen, Namensche Tegels, Hardstee- nen Platen lang 150 bij 1 M., Planken, Baddings, Opleggers, Strooken, I Balken, Ankers en Gegoten Kolommen, Balken in alle maten en lengten. Te bevragen bij M. KLERKS, Slooper te Drunen. Bloedarmoede Zenuw* zwakte Algemeens verslapping. In alle gevallen van bloedarmoede, zenuw zwakte of algemeene slaptetoestanden, is de Sanguinose het middel dat snel en afdoende ver andering brengt. Een groot voordeel van de Sanguinose is, dat zij ook door de zwakste ge stellen verdragen wordt, en geen schadelijke bij werktuigen vertoont Neem er de proef van. Maar zorg dat gij de echte Sanguinose hebt. Wacht u voor namaak. Sanguinose kost per ff f 2—, 6 ff. f 11.—, 12 ff. 21.— Met duidelijke gebruik- aanwijzing. Bij alle eerste Apothe kers en voorname Drogi sten verkrijgbaar. VAN DAM Co. De Riemerstraat 2c/4, Den Haag Dames- en Meisjesjumpers en Kinderjurken aan verlaagde prijzen. Thans vanaf f 2 50 tot f4.50. Mans-, Jongens- en Kindertruien. Kinderpakjes. Zijden- en Wollen Shawls vanaf 50 ct. tot fl.95. FRACHTDASSEN. Jumperwol beneden inkoops prijs 39 ct. per knot, per 3 knotten kleur "naar keuze 37J ct. Aanbevelend: Botermarkt 76 HEUSDEN. Per flesch. Vin d'Origine f 1.20 La Rose Ludon 1.40 Vin de Graves 2.— Oude Malaga 1.60 Museato Samos 1.60 Samos t> 1.40 Span. port 1.40 Tarragona port 1.60 Alcoholvrije likeuren1.— Bij 12 flesschen rabat. Beleefd aanbevelend, HEUSDEN. EUd 114, b/d Waterpoort, Biliyke prijzen. behalve ZONDAGS. TS komt dan bij Dames- en Heerenkleermekerij In den Boekhandel van de te HEUSDEN, zijn verkrijgbaar Vuchterstraat 136, 's-BOSCH. Trouw- en Verlovingsringen in meer dan 300 stuks. Horloge-armbanden in Doublé Goud en Zilver in alle prijzen. KLOKKEN vanaf 10 gld. WEKKERS vanaf f 1-60 Jtienwsblad AFBRAAK. EXTRA KOOPJES f Per Koker van 25Tabl 75 Cent. Bij Apothekers en Drogisten PhannFabrAMlJNMARDT-Zeist..

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 5