Vughterstraat 19, 's-HERTOGENBOSCH, Het SOLIEDSTE en GOEDKOOPSTE adres Bloed- voorTAFEL-, THEE- en ONTBIJTSERVIEZEN, MESSEN, LEPELS en VORKEN. KRISTAL EN GLAS. VERLAAGDE PRIJZEN. Telefoon 715. Door overspanning en zorgen. Mannen zoowel als vrouwen hebben onder zenuwachtige, beproevende omstandigheden gewerkt. Zij raakten overwerkt en missen de kracht om de bacillen van gevatte in fluenza of koude te bestrijden. Het bloed raakt overladen met overtollig urinezuur, de nieren worden ondermijnd door de te groote inspanning en spoedig volgen ver schijnselen als hoofdpijn, duizeligheid, ze nuwoverspanning, urinekwalen, graveel, waterzuchtige oogen, rheumatische spieren en door urinezuur aangetaste gewrichten, stijve schouders en pijn in den rug. Daartegen worden Foster's Rugpijn Nie ren Pillen aanbevolen, en er dient geen kostbare tijd verloren te gaan. Uitstel leidt al te vaak tot rheumatiek, spit, steen vorming, ontsteking van de nieren of blaas, en nierwaterzucht. Zelfs ongeneeslijke kwa len kunnen door verwaarloozing ontstaan. Als uw nieren verzwakt zijn door zorgen en overwerking, tocht, koude, epidemische koorts, schadelijke bezigheden enz,, wendt u dan met vertrouwen tot Foster's Pillen. Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken k fl.75 per flacon (geel etiket met zwarten opdruk). Hevige keude in Amerika. Een enorme koude golf teistert New- York. Er zijn reeds 12 slachtoffers. Uit Garry wordt bericht, dat 18 vrouwen, die een ski-party bijwoonden, stierven tenge volge van de ontzettende koude. o Gruwelijke moord. De politie te Reims is op het spoor gekomen van een ongehoorde misdaad. Voor drie maanden verdween de 33- jarige autobestuurder André Chaussinaud. De politie won inlichtingen in bij de 33- jarige vrouw en de 15 jarige dochter van den vermiste. Deze toonden zich echter zelf zeer bezorgd, hoewel haar houding tamelijk verdacht voorkwam. De politie stelde een onderzoek in en vermoedde dat een jongeling, zekere Roger Lamotte meer van een en ander af wist. 's Avonds voor zyn verdwyning was Chaussinaud met Lamotte en de twee vrouwen naar de bioscoop geweest. Hij had toen bemerkt, dat de jongeman liefdesbetrekkingen met zijn dochter wilde aanknoopen. Een heftige woordenwisseling met den jongeling volgde, maar toch begaf Chaussinaud zich den volgenden dag met Lamotte naar zyn landhuisje te St.-Bnce. Hier ontstond andermaal een woorden wisseling, waarbij de jongeling zijn tegen stander met een revolver doodde. Na hem te hebben gedood, begroef hij 's nachts zijn slachtoffer voorloopig in den tuin. Een maand later trokken de vrouwen met den moordenaar naar St.-Brice. De dochter ontkleedde het lijk van haar vader, waarna Lamotte de twee beenen met een bijlslag van den romp afhakte. De romp werd daarna in een ton geplaatst en het hoofd, dat buiten de ton uitstak, eveneens afgehouwen. In den stal werden de bloedige over blijfselen in den grond gestopt, waarna een cementen vloer er over werd gelegd. Al deze feiten werden door de schuldigen bekend. De twee vrouwen en de jongeling zijn ter beschikking van den procureur der enkel woord, deed geen enkel gebaar, om hem in den waan, dat zij zijn vrouw was, te doen blijven. >Mijn geliefde Suzanna mijn beste Suzanna,sprak de gewonde nogmaals zacht. Toen fluisterde hij »Mijn Suzanna je lippen geef my een zoen.c De omstanders zagen hoe een vuurrood het gelaat der gouvernante overtoog. Maar de troosteres besloot haar rol ten einde te spelen en bood volstrekt geen tegenstand. Zij rilde ternauwernood. Zich voorover buigende, drukte zij hare lippen op die van den stervenden. Toen zij zich ophief, ging de dokter naar het bed. Het hoofd van Georges de Laincel viel achterover, zyn handen waren uitgestrekt en dokter Revel, die de hand op het hart hield, gevoelde, dat het niet meer klopte. De jonge officier had het tijdelijke met het eeuwige verwisseld. Maar de glim lach, die om zyne lippen speelde, de ernst, die op zijn gelaat zetelde, legde getuigenis af, dat hij met den laatsten kus ook den jaatsten ademtocht had uitgeblazen. republiek gesteld en in de gevangenis opgesloten. Granaatoutpleffing. De 60-jarige landbouwer Petrus Blauwaert uit Haasdonk (België) werkte op een veld met een riek toen de riek stiet op een granaat, die ontplofte. De ongelukkige werd ernstig verwond armen en beenen werden hem afgerukt. Hij verkeert in levensgevaar. Zeven brandweerlieden omgekomen. Zeven brandweermannen te Pittsburg werden gedood tydens een brand in een olieraffineerderij aldaar docr een val van een ladder in een tank, welke geheel ge vuld was met brandende olie. 0-5 Het verkeer in het Roergebied. Uit het Roergebied wordt gemeld, dat het de Fransche regie nog steeds niet is gelukt het normale verkeer ook slechts bij benadering te herstellen. Vooral de cir culatie der wagons gaat zeer langzaam. Van 17 Dec. '23 tot 8 Jan. '24 zijn 34.000 wagons meer het Ruhrgebied bin nengegaan dan er zyn uit teruggekeerd. In leidende kringen van den mijnbouw ver wacht men Fransche klachten over de leveringen der herstelkolen, daar de vast gestelde hoeveelheden ten gevolge van leemte in het verkeer niet konden worden geleverd. Onhoudbaar is ook de toestand tengevolge van het feit, dat aan bederf onderhevige goederen vertien dagen drie weken op de overgangsstations moeten b|ijven liggen, voordat de douaneformali teiten zyn vervuld. BINNENLAND. Zeereevers gevat. In den nacht van Zondag op Maandag j.l. lag prauw 38 van de Oost Java Prauw Mij. aan de Hoekkade van Tandjong Perak by het K.P.M.-gebouw te Soerabaja ge meerd met lading van nogal groote waarde, voor het s.s. ïMeijer* der Pakketvaart. Een andere prauw, van den Madoera-wa! komende, naderde het eerste vaartuig, waarin behalve de djoeroemoedi nog eenige andere inlanders gezeten waren. Het bleek, dat de Madoereesche prauw aan zeeroovers van den overwal toebe hoorde, want één der vrybuiters sommeerde den djoeroemoedi van prauw 38, om in het ranke bootje der roovers, over te stap pen, aan welk verzoek door den onthutsten djoeroemoedi werd voldaan. Eenige roovers gingen daarop in praaw No. 38 over en onderwierpen deze aan een onderzoek. Een der matrozen wist echter op een onbewaakt oogenblik aan land te gaan, waar hij dadelijk een op post staanden politie-agent met het geval op de hoogte stelde. Deze waarschuwde op zijn beurt den sectie-commandant der havenpolitie, die er dadelijk, vergezeld van eenige mannen, met het poiitievaartuigje op uit ging, om de Madoereezen den pas af te snijden. Deze rooken onraad en wendden, weer in hun prauw teruggekeerd, het roer en liepen in de val. Eerst trachtten zij, door plat op den bodem van de prauw te liggen aan de aandacht van de politie te ontkomen, doch toen zy zich ontdekt VI- Deze kus zou roejuffrouw Leverdays nim mer vergeten. Zij zag altijd, als zij alleen was, het gelaat van den stervenden officier, zij ge voelde nog altijd de hartelijke omhelzing van zijn armen, de liefkoozing zijner lippen. Met zoovele anderen werd het stoffelijk overschot van Georges de Laincel op het kleine kerkhof te Pierre de Champs ter aarde besteld, een klein plekje, dat in de nabijheid van het kasteel Villerupt lag. Eiken avond ging de gouvernante er heen, om op het graf eenige bloemen te strooien. De oorlog was geëindigd. Op zekeren dag ontving mevrouw de Villerupt een schrijven van mevrouw Suzanna de Lain cel. Zy had den dood van haren man ver nomen, zij had gehoord, waar hij begraven lag en mevrouw de Villerupt hartelijk dank zeggende voor hare lieve bemoeiingen deelde zij mee, dat zij zoude overkomen, om de kist te doen opgraven en naar het familie graf te vervoeren. Eens op een avond bevond mejuffrouw Leverdays zich onder gewoonte bij het graf van den luitenant. Het jeugdig meisje zagen, sprongen zij overboord. Toch wist de politie ze, naar de »N. S. Ct.c meldt, allema&l in te rekenen. Onderzoek aaar ernstige overtreding. Naar het sHsgz.c meldt, wordt door de politie in Den Bosch een onderzoek in gesteld in verband met een ernstige over treding van art. 250 Wetb. van Strafrecht. Enkele vooraanstaande personen uit Den Bosch moeten hierbij betrokken zijn. Een 104-jarige overleden. In den ouderdom van ruim 104 jaar is te Rijsbergen overleden Jan Mathijsen. Verdronken. De matroos J. W. M. uit Dordrecht, die dienst deed op het Rijnschip »Albe- richtc, achter »Keulsche Vaart 5c, is Maandag ovei boord geslagen en verdronken. Diamnten havreiyk. Den 31 sten Januari hoopt het echtpaar L. Pauptit—De Zoete te Loosduinen, het diamanten huwelijksfeest te vieren. o Gevaarlijke vergiiaing. Twee zoontjes van den agent van politie M., van het Gagelplein te Den Haag, waren ziek en de dokter schreef voor beide kinderen medicynen voor. In de apotheek zijn echter deze medicijnen verwisseld. Doordat de etiketten verkeerd werden opgeplakt, kreeg het jongetje van 10 maanden het drankje te slikken, dat was bestemd voor het jongetje van 3 jaar. Zaterdag is het jongste kind overleden. Nadat de vergissing aan het licht kwam, heeft een sectie op het lijkje plaats gehad, Gebleken is, dat vrij zeker het kindje niet tengevolge van het innemen van het ver keerde drankje is gestorven. Als doods oorzaak wordt nekkramp opgegeven. Tegen den assistent-apotheker, die de vergissing heeft begaan, is proces-verbaal opgemaakt. o Waarschuwing. De commissaris van politie, toegevoegd voor den justitieelen dienst aan het hoofdbureau van politie te Amsterdam deelt mede, dat bij hem klachten zijn ingekomen omtrent het Algemeen Assurantiekantoor »Minervac (directeur J. L. H. Engelen), gevestigd geweest zijnde 2e Helmerstraat 20 en Heerengracht 355, te Amsterdam. Voornoemd kantoor wordt alléén ge dreven door Engelen voornoemd, die per soonlijk tracht cliënten te winnen, zich dan noemt directeur of hoofdinspecteur, naar gelang van de omstandigheden en door zyn enormen woordenvloed en de mededeeling, dat hij op beurspolis verzekert tegen een premie, belangrijk beneden die van groote maatschappijen, den indruk weet te wekken, dat men met een reëele maatschappij te doen heeft. Hy neemt echter eigen risico, doch blijkt bij eventueele schade der verzekerden niet in staat te zijn aan zijn financieele ver plichtingen te voldoen, Fen kippenei van een half pond. Als een bijzonderheid wordt gemeld, dat door een der kippen van den kippen houder in de gemeente Egmond aan Zee nam de verwelkte bloemen weg, en legde er nieuwe voor in de plaats. Een dame in zwaren rouw, begeleid door den dood graver, naderde en trots hare diepe smart kon zij hare verbazing niet onderdrukken, toen zij de gestalte der gouvernante zag Weet^u, wie hier begraven ligt, me vrouw ?t sik heb hem slechts in zijn stervensure gezien,gaf mejuffrouw Leverdays kalm en ernstig ten antwoord, vmaar de om standigheden hebben mij weduwe gemaakt c Zij glimlachte treurig. >0, nu begrijp ik het,< gaf de dame in den rouw ten antwoord »u is het edele meisje, waarvan mevrouw de Villerupt ge sproken heeft, die met zooveel toewijding den doodsstrijd van mijn George heeft ver licht Mejuffrouw, sta mij toe, dat ik u omhels ik haal den kus terug, die mijn man u gegeven heeft !c En in een hartstochtelijk oogenblik vielen de bedroefde vrouwen elkaar om den hals, drukten de lippen op elkaar en weenden Einde. een ei is gelegd, dat het respectabele gewicht heeft van een half pond. De kortste omtrek van het ei bedroeg 20 c.M. en de langste 23 c.M. Pokken aan boord. Dinsdagmiddag kwam uit New-York in de haven van Rotterdam aan het stoom schip >Grootendijkc, van de Holland Amerika-lyn.' Dit schip had op 15 Jan. op den Atlantischen Oceaan drijvende ge vonden den in nood verkeerenden schoener »Anny M. Parckerc, op weg van Oporto naar Newfoundland. De >Grootendijk« nam de uit 8 personen bestaande bemanning aan boord en zette de reis voort naar Rotterdam. Onder deze bemanning is pokken geconstateerd en een der leden van deze bemanning is gedurende de reis daaraan overleden. Bij aankomst in den Nieuwen Waterweg droeg het schip de gele vlag in top, als teeken dat er besmettelijke ziekte aan boord heerschte. o Dure verkieiingsattributen. Blijkens het rapport der finantieele commissie uit den gem.raad van Weesp, over de gem.rekening 1922, welker goed keuring nog aanhangig is, heeft de aan nemer P. Plaat, thans raadslid, die 13 stemhokjes voor de stembureaux moest leveren, daarvoor een rekening ingediend vanf 1194,26, Diens broeder, den heer J. C. Plaat, kreeg een vordering betaald van f183 voor het oliën der stemhokjes, zoodat deze verkiezingsattributen aan de gemeente ruim f 100 per stuk hebben gekost. De eerste rekening is betaald zonder dat het vereischte visum van den gem.- opzichter er op stond. Luchtvaart NederlandEngeland. Nu in Engeland een spoorwegstaking is uitgebroken, heeft de K. L. M., ten einde vooral zakenmenschen ter wille te zijn, terstond maatregelen genomen om extra vliegtuigen tusschen Amsterdam, Rotterdam en Londen in te leggen. Deze vertrekken 's morgens zoo vroeg mogeiijk, omstreeks half acht, en toeren denzelfden dag terug. De overtocht duurt 3 uur. PLAATSELIJK NIEUWS. Hensden. 21 Januari j.l. vergaderde de afd. Heusden van den Centralen Bond van post- en telegraafpersoneel in het Wapen van Amsterdam <r alhier. De Voorzitter, de heer K. v. d. Velden, opende met korte doch krachtige woorden de vergadering en sprak de hoop uit, dat de afd. Heusden zich zal scharen achter het bondsbestuur voor de te voeren actie, die te wachten staat. Hij stelde voor, met de door hem voorgelezen circulaire accoord te gaan en dit aan het bondsbe stuur mede te deelen. De Voorzitter deelt verder mede, dat een schrijven is ontvangen van het bondsbestuur waarin wordt kennisgegeven, dat binnen korten tijd een buitengewoon congres ge houden zal worden te 'a Hage en waarin wordt verzocht, dat alle afdeelingen afge vaardigden zullen zenden. Het voorstel van den Voorzitter, om ook van de afd. Heusden afgevaardigden naar het buitengewoon congres te zenden, wordt met algemeene stemmen aangenomen. Als afgevaardigden werden gekozen de heeren K. v. d. Velden en G. Kuijpers. Verder brengt, de Voor zitter en de heer Hoesen een woord van dank aan den heer Kuijpers, die 1 Maart e.k. den dienst met pensioen gaat verlaten, voor hetgeen hij als bestuurslid in het belang van de afd. en der leden al die jaren heeft gedaan. Steeds was hij op zijn post, hij was een flink lid voor de organisatie. De belangen van de afd. Heusden heeft hij naar zijn beste weten behartigd. De heer Kuypers werd hierop benoemd tot eere-lid. De Voorzitter sprak de wensch uit, dat hij nog jaren van zijn welverdiende rust zal mogen genieten en dat hij als eere-lid de vergadering nog wel eens zal bijwonen. De heer Kuijpers dankte den Voorzitter en den heer Hoesen voor de waardeerende woorden hem toegesproken en sprak de hoop uit, dat de leden van de afd. Heusden, wanneer hij den dienst met pensioen heeft verlaten, hem niet zullen vergeten. Zijn deur staat voor ieder bondsraakker en oud collega steeds open en hij vertrouwt dat zij hem niet zullen vergeten, doch hem meermalen met een bezoek zullen vereeren. vinnen, negenoogen, steenpuisten, oude- en verwaarloosde wonden, brand-, snij- en steekwonden enz. geneest de wereldbe roemde Oprechte Winsuzner Zalf. Verkrijgbaar bij Apoth. en Drog. Gen Agent J C. DE VRIES, Winsum (Gron.) Te Heusden, J. N. W. Brugman, coiffeur; Aalburg, Antonia Bouman Veen, Wed. J. Vos Bzn. Andel, J. G. Schouten Go- rinchem, Firma Schoon Co., Apothekers Hoogstraat. Als eere-lid zal hij gaarne gebruik maken de vergaderingen te bezoeken, als het be stuur hem hiervan kennisgeeft, hoopt hij zijn restende jaren nog met de organisatie mee te leven. De Voorzitter sloot de vergadering met een woord van dank aan de aanwezigen voor hun trouwe opkomst. Almkerk. Ingaande 1 April a.s. is door den heer G. de Leeuw, gem.-ontvanger alhier, als zoodanig eervol ontslag gevraagd. Op de laatst gehouden jaarverga dering van de politievereeniging »Samen- werking«, gevestigd te Sleeuwijk, werden tot bestuursleden gekozen de heeren J. C. J. v. d. Brugge, C. Kraaieveld, S. v. d. Ruit, P. v. d. Wiel, en BretveU, Respec tievelijk tot Voorzitter, Secretaris, Penning meester en Commissarissen. 1s Gravemoer. De heer J. van Wil ligen, destijds hoofd eener jongensschool te Batavia, heeft zich beschikbaar gesteld als tijdelijk onderwijzer aan de Christelyke school te Klein-Dongen. Deze week werden alhier in het café van H. Leemans bioscoopvoorstellingen gegeven. Gameren. Door H. H. Kerkvoogden der Ned. Herv. Gemeente is aanbesteed het leveren van 3 landhekken in 2 perceelen. Uitslag als volgt H. van Kuijl, le perceel f 101. 2e f 71. H. van Sloten le f 96. 2e f 66. J. W. v. Ballegooijen le f 98. 2e f 56.25 G. Nieuwenhuizen le f 95. 2e f 52.50 Het door den polder besteedde levering van 2 brugleuningen H. van Kuijl f39. H. van Sloten f 44. G. Nieuwenhuizen f31.25 J. W. v. Ballegooijen f30.75 Nederhemert. De naaivereeniging »Dorcas«, onder leiding van mevr. Kluin, heeft deze week haar werkzaamheden ge ëindigd. Daartoe in staat gesteld door verschillende bydragen der ingezetenen heeft zij kunnen vervaardigen 12 boeze roens, 12 hemden, 12 lakens, 12sloopen, 7 mansbroeken, 2 vrouwenbroeken, 2 vrouwenrokken, 2 kinderrokje, 10 lage vrouwenschorten, 8 meisjesbroeken, 10 kinderhemdjes, 2 galgeschorten, 4 kinder jurkjes, 2 vrouwengalgeschorten, 4 kinder schortjes, 2 manshemden, 1 paar kousen. Al deze kleedingstukken zijn uitgereikt aan behoeftige gezinnen, voor wie dit alles een wolkomen verrassing was. Een woord van dank aan mevrouw Kluin voor de goede leiding, aan de leden der vereeni- ging voor hun nuttigen arbeid, en aan hen, die door hun geldelijke gaven dit werk gesteund hebben, is hier zeker op zijn plaats. Firma ALPH. HUPSCH

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 6