Vughterstraat 19, 's-HERTOGENBOSCH, Het SOLIEDSTE en GOEDKOOPSTE adres voorTAFEL-, THEE- en ONTBIJTSERVIEZEN, MESSEN, LEPELS en VORKEN. KRISTAL EN GLAS. VERLAAGDE PRIJZEN. Vragen op rechtskundig gebied Telefoon 715. Ondendijk. Het fanfarecorps »Kunst na Strijde directeur de Heer C. van Dijk, zal op 29 Febr. a.s., te Almkerk in de zaal van den Heer Dekker, eene uitvoering geven, waarbij zij hare donateurs vrijen toegang toezegt. De vergadering der landb. vereen. ^Samenwerking* van Maandagavond was in hoofdzaak belegd, om een bespieking te houden over den verkoop van bieten. Voor men echter tot deze bespreking overging, deelde de Eere-Voorzitter de Heer F. C. Huizer, een en ander mede over aankoop en prijzen van zaai- en pootgoed en kunst mest. Als bestuurslid vacature C. Vink Wzn. werd gekozen de heer J. G. van Hoven, die deze benoeming aannam. De Eere-Voorzitter zette daarna uiteen waarom het bestuur met een voorstel kwam de te zaaien bieten en bloc te verkoopen. De gezamelijke verkoop van melk in deze streek had volgens hem, al duidelijk den boeren aangetoond, wat door samenwerken tot stand gebracht kan worden. Mocht op dezen avond het bestuursvoor stel ingang vinden, dan zal men trachten de landbouwers in 't Land van Altena, ook voor deze zaak te winnen, wat wellicht niet moeilijk zal zijn, daar men algemeen niet tevreden is, over de wijze, waarop door de Centrale SuikerMij. de laatste jaren, de bieten werden gekocht. Ook heeft het bestuur inlichtingen ge vraagd bij den Bond van Bietenverbouwers in Z. H. en is daarop een uitnoodiging ingekomen, tot bijwoning eener vergadering die Dinsdag a.s. te Rotterdam zal worden gehouden. Het Bestuursvoorstel werd al vrij spoedig aangenomen, en een lijst van deelnemers opgemaakt, waaruit byna algemeene deel neming viel op te maken. Zij, die niet ter vergadering aanwezig waren, kunnen zich nog opgeven bij den Heer H. van Andel (vice secretaris). Eveneens werd besloten, dat een afgevaardigde de ver gadering in Rotterdam zal bywonen. De voorjaarslevering om saperphosfor steeg tot 30000 K.G. terwijl voor het be stellen van Zw.-Amoniak Chilisalpheter en Kalizouten, de gelegenheid zal worden opengesteld. Bij de rondvraag, vroeg het lid v. d. Nat inlichtingen aangaande het verslag proefmesten van varkens, waarop de Eere- Voorz. een en ander riader uiteenzette. Ook werd gevraagd of het niet mogelyk zou zijn, voor gezamelijke rekening een scheeepslading stroo aan te koopen. Bij een niet te hoogen prijs, bleek hiervoor nog wel animo. De vergadering werd daarna gesloten. Ra&msdonksveer. Van den heer P. v. D. werd een rijwiel, dat hij eenige oogenblikken onbeheerd had laten staan, gestolen. De leerlinge v. Br. viel en bezeerde daarbij haar pols zoodanig, dat geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen. Tot dekking van het tekort van de samenwerkende Zendingsvereenigingen werd alhier f54 bijeengebracht. Door de slagers werd Het varkens- vleesch met 10 cent per pond verlaagd. Door de C.N.W.B. werd uit zijn kas eenige financiëelen steun verleend aan de uitgeslotenen in Twente, alsmede aan enkele arbeidersgezinnen te Deurne. Veen. In de heden gehouden Raads vergadering werd met algemeene stemmen tot onderwijzeres aan de openbare school benoemd Mej. van Rijswijk te Wyk en Aalburg. Bij den landbouwer V. alhier wierp deze week een zeug, welke hij pas had aangekocht, niet minder dan 15 jongen. Voorwaar een buitenkansje voor den eige naar. Waspik. Bij het op hol gaan van 't paard van den Heer De J. wilde deze van den wagen springen, waardoor hy viel en zich ernstig vooral aan het hoofd bezeerde. Bij den Heer D. binnengebracht, werd hem de eerste hulp verleend. Inmiddels was het paard opgevangen en kon De J. zijn weg weer vervolgen. Werkendam. Krachtens besluit der laatste bestuursvergadering is de gymna stiekvereniging »Oefening Kweekt Kracht* alhier, van plan den 5en Maart 1924 een propaganda-avond te geven. Deze avond, waarvan het programma geheel uit gymnastiek en daarmede nauw in verband staande oefeningen is samen gesteld, heeft ten doel de inwoners een kleine voorstelling te geven van het werk dezer vereeniging. Ieder begrijpt, het nog korte bestaan dezer vereeniging bezien, dat nog geen buitengewone oefeningen naar voren kunnen worden gebracht. Deze vereeniging betracht niet alleen bevordering van den gezondheid door lichamelijke oefeningen, doch ook verster king van den volksgeest en vaderlandsch liefde onder het motto »In een gezond lichaam huist een krachtigen geest*. Gymnast zijn is het middel om zich ten volle te ontplooien. Door behendigheid en gezond verstand, welke beide ontspruiten door de gymnastiek kan men op den voorgrond treden, kan men vooraan staan het verhoogt de kracht des volks. Daar deze vereeniging uit alle deelen der bevolking bestaat, wordt groote belang stelling verwacht op dezen avond. Een ieder vergete vooral niet deze ver eeniging op dien avond zyn steun toe te zeggen, of door een flinke bij Irage in de kas der vereeniging van zijn belangstelling te doen blijken. Morgen, Zaterdagavond, zal in de Oude School van 47 uur de benoeming plaats hebben van 1 gemachtigde voor het kiescollege der Ned. Ilerv. Kerk, in de plaats van den heer H. Visser Czdie diaken werd. Wijk. Donderdagmiddag ontstond een begin van brand in de woning van R. v. d. P. alhier, nabij de bakkerijschoorsteen Gelukkig werd het onheil spoedig opgemerkt en wist men met vereende krachten den brand spoedig meester te worden, waardoor een groote ramp in deze bevolkte buurt werd voorkomen. Hedenmorgen was de Maas weer met een laag ijs bedekt, dit is gedurende dezen winter voor den vierden keer. Wondrichem. Het bestuur van de melkveehoudersvereeniging alhier, ontving Dinsdag bericht, dat met ingang van 15 Febr. a.s. de melkprys met 1 ct. per liter wordt verlaagd, voor levering aan N.V. Galah Cond. milk te Rotterdam. In café Wilhelm zal op Dinsdag 19 Febr, a.s., 's avonds 6 uur, de land en tuinbouwver. »Land van Altena*, hare gewone jaarvergadering houden, tot het doen van rekening en verantwoording, verkiezing bestuursleden, vaststelling salaris sen van het personeel enz. - INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Geachte Redactie. Beleefd verzoek ik U opname van onder staand stukje in Uw veelgelezen blad by voorbaat mijn hartelijken dank. Den laatsten tijd wordt er hier in Heus- den nog al eens gecollecteerd voor ver schillende doeleinden, waarbij dikwijls een mooi sommetje wordt ontvangen. Nu is mijne vraagwaarom wordt er niet eens een collecte gehouden voor de werkloozen, die dan bij hunne enkele gul dens steungeld (die ze o, zoo hard noodig hebben voor voeding) wat er bij krijgen om zich eens wat kleeren aan te schaffen, zooalsondergoed, klompjes en schoentjes enz. voor de kinderen. Want er zijn in ons stadje huisgezinnen, waar de kinderen haast geen kleertjes aan het lichaam heb ben, geen dekentjes op hun bedje en met baalzakken liggen toegedekt. Is dat niet treurig Wat waren de werkloozen blij en dank baar, dat ieder van onzen Hooggeachten Heer Burgemeester enkele weken geleden een stuk spek konden gaan halen, opdat ze zich eens te goed konden doen aan zoo'n hartig stukje. Ook de Heer Th. van 't Hooft gaf hun allen een verrassing. Daarom, geachte ingezetenen van Heus- den, laat ons nu eens een collecte houden voor de werkloozen, opdat ze dan wat warme kleertjes kunnen koopen voor het gezin ze zuilen ons zoo dankbaar zijn. Heb medelijden met de arme kindertjes. Niemand zal U de deur wyzen en God zal 't U looner., voor Uwe goede werken. Een niet-werklooze. J. S. K. Heusden, Febr. 1924. Burgerlijke Stand. HEUSDEN. Geboren: Johanna Maria d. v. J, H. van Eggelen en J. v. d. Meijden Pe ter Dirk z. v. J. Ton en R. v. Lopik Frederika Maria Theodora d. v. C. A. Snijders en A. v. Koevorden. Ondertrouwd: W. A. de Waal 30 j. en E. Winnink 20 j. Overleden: Jacobus Duijsters 84 j., wedn. v. G. Dukino Matheus v. Sint- truyen 73 j., echtg. van H. A. Schouten. DEWERKEN en SLEEUWIJK. Geboren: Cornelis z. v. J. v. d. Heuvel en N. Koman. Ondertrouwd: Pieter Willem v. d. Dag 21 j. met Jannigje Jacoba Vos 19 j. Getrouwd: W. v. d. Heuvel 28 j. met Cornelia Anna v. Driel 25 j. PREDIKBEURTEN 17 FEBRUARI. (Coll. Bew.school). Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 6 u. leesdienst. (vm. Voorber. H. A.) Aalburgnm. 6 u. ds Prins, Poederoijen. Almkerkvm. 9,30 en nm. 6 u. ds Röth. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds de Jong. ds de Bruin. ds Anker. Chr. Ger. kerk vm. 9,30 en nm. 2.30 u. leesdienst. Geref. Kerk, geen opgaaf. NederhemertZz. nm. 2 u. ds Kluin. (Afscheid). Nz. geen dienst. Nieuwendijk, Geref. Kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds de Bruyn. Raamsdonk(Vvm. 9.30 u. de heer v. d. Kolff, Dubbeldam. (D.), nm. 2 u. dezelfde. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 3 u. ds de Jonge van 's Gravenmoer. Sleeuwijk, vm. 9.30 u. ds Feijkes. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds Beumee. Ger. Gem. vm. 9.30 en nm. 2 u leesdienst. ds Gobius du Sart. Waspik, vm. 9.30 en nm 2 u. ds Jonkers. Werkendam, vm. 10 en nm. 6 u. ds Kalkman. Nutszaal, nm. 6 u. ds. de Kat Angelino van Gorinchem. Ger. kerk A, vm. 10 en nm. 6 u. ds André. Ger. Gem. vm. 10 u. en nm. 6 u. leesdienst. Chr. Ger. Kerk, vm. 10 en nm. 6 u. ds Barth. W oensdag nm. 6.30 u. ds Barth. Een weduwnaar trouwde in 1919 met eene weduwe. Ieder had uit het vorige huwelyk één kind. Voor die kinderen zijn zoowel bij het overlyden van de eerste vrouw van den weduwnaar als bij het overlyden van den eersten man der weduwe destyds toeziende voogden benoemd. Nu is de hertrouwde weduwnaar overleden en nu is myne vraag of de hertrouwde we duwe nu nog voogdes blijft over het kind uit het eerste huwelijk van den weduwnaar geboren. Door het huwelijk van den weduwnaar met de weduwe werd de weduwnaar medevoogd over het kind der weduwe en de weduwe ondervoogdes over het kind van den weduwnaar. Nu is de weduwnaar gestorven en daardoor het huwelijk ont bonden, waardoor de medevoogdij der weduwe over het kind van den weduw naar is geëindigd. Over het kind uit het eerste huwelijk van den weduwnaar moet thans een voogd worden benoemd. Mijn buurman wil een benzine-installatie oprichten met ondergrondsch reservoir en bovengrondsch aftap-inrichting. Geeft de wet ook aan, hoever zulk een inrichting van huizen of andere gebouwen verwijderd moet zyn, zoo ja, hoever. X. Voor de oprichting eener benzine-instal latie moet, ingevolge de Hinderwet, ver gunning worden gevraagd aan Burgemeester en Wethouders. Ontstaat door de op richting gevaar voor de omgeving, dan moeten Burg. en Weth. de vergunning weigeren, tenzij door het stellen van voor waarden aan het gevaar kan worden tege moet gekomen. De Hinderwet bevat geene bepaling, waarbij is bepaald hoever eene inrichting, als in uwe vraag bedoeld, van huizen of andere gebouwen verwijderd moet zyn. Mogelijk bestaat er in uwe gemeente eene plaatselijke verordening, die zulks bepaalt. Dit ware te informeeren op de secratarie. Bestaat zoodanige verordening niet dan kunt U bezwaren inbrengen tegen de aan te vragen vergunning, ingevolge de Hin derwet. Zoodra eene aanvraag daartoe is ingekomen wordt dit door Burgemeester en Weth. openlaar bekend gemaakt en tevens worden daarbij dag en uur, waarop bezwaren kunnen worden ingebracht, ge publiceerd. Genieten Raadsleden, die opgekomen zyn in eene vergadering, die wegens on- voltalligheid niet kon doorgaan, toch pre sentiegeld Moet eene firma, die minder dan f 2000 verdient ook in het Handelsregister worden ingeschreven Marktberichten. GORINCHEM, 11 Febr. Op de vee markt waren aangevoerd 220 runderen, nuchtere kalveren, 150 overloopers, 300 biggen, 0 schapen, 0 lammeren. De volgende pryzen werden besteed zware kalfkoeien f 300f450 melkkoeien f250-f350; kalfvaarzen f250—f350; guiste vaarzen f180f240; pinken f120 f160; graskalveren f f nuchtere kalveren f 24—f 40, overloopers f 24f 40, biggen f8f 14 schapen f f lammeren f f ROTTERDAM, 12 Febr. Aanvoer 257 paarden, 26 veulens, 1361 magere en 708 vette runderen, 140 vette kalveren, 41 graskalveren, 1349 nuchtere kalveren, 33 schapen of lammeren, 149 biggen, 7 bokken of geiten, 44 varkens. Koeien f 0.70 a f 1.05 Ossen f 1. a f 1.18 stieren f 0.92 a f 1.08 kalveren fl.20 a f 1.80, alles per kilo. Melkkoeien f375 a f500, kalfkoeien f350 a f490, stieren f150 a f500, pinken f120 a f170, graskalveren f80 a f140, vaarzen f190 a f 280, werkpaar den f250 a f400, slachtpaarden f 100 a f200, hitten f150 a f 300, veulens f90 a f130, biggen f 10 a f 17, varkens f 20 a f 40, slachtkalveren f 12 a f 17, fokkal veren f 20 a f 40. De Ratterdaancke elerreiliag. Op de in ons Veilingslokaal, Delftsche straat 43, gehouden Veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f 6.55f 8.55 Eendeieren f 8.05f 8,50 Aanvoer 125000 stuks. ZALTBOMMEL, 12 Febr. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd: 98 biggen, prys van f 12 tot f 18. 39000 eieren, prys p. st. 6 a 7 ct. 780 K.G. boter, prijs per half K.G. roomboter f 1.35, boerenboter f 1.20 a f 1,30 's BOSCH, 13 Febr. Op de markt van heden werden aangevoerd 1584 stuks. 922 stuks hoornvee, 454 biggen, 83 zeugen, 41 schapen en lammeren, 84 kalveren. De pryzen waren als volgtKalfkoeien f375 k f420, kalfvaarzen f280 a f410, magere ossen en koeien f 185 f 290, vette ossen en koeien le kw. 60, 2e kw. 52j ct. p. p., pinken f155 k f260, zeugen f 70 f120, biggen f2.f 2.50 p. w. schapen f 20 a f 40, lammeren f af Aanvoer redelijk. Handel stug. RECHTZAKEN. Uitspraken Bossche Rechtbank. E. S. te Woudrichem stond terecht wegens vernieling. Er was voor f 7.50 schade aangericht, beklaagde werd gesom meerd, dat bedrag aan de benadeelde te voldoen. Met het al of niet betalen wordt bij de strafmate rekening gehouden. Daarom werd de verdere behandeling der strafzaak 14 dagen uitgesteld. De rechtbank sprak J. B. te Almkerk vry van de hem te laste gelegde bescha diging. H. v. W., 21 jaar, koopman te Heus den stond in hooger beroep terecht, be klaagd ter zake van mishandeling van J. G. Dollekens. Voor den politierechter was beklaagde deswege veroordeeld tot f 20. boete sub. 10 dagen hechtenis. Eisch bevestiging van het vonnis. BINNENLAND. Ontslagaanvrage uit z'n ambt. Naar het »Hbld verneemt heeft de directeur-generaal van posterijen en telegrafie, de heer Körtig, ontslag uit zyn ambt ge vraagd tegen 1 April a.s. o Een meinecdige politieagent. Voor de rechtbank te Arnhem heeft terecht gestaan de politieagent D. de J aldaar, die als getuige in een zaak tegen den landbouwer Th. H. Otten te Didam voor het kantongerecht te Arnhem een valsche vei klaring onder eede zou hebben afgelegd. Er werd 1 jaar gevangenisstraf tegen hem geëischt. De ambtenaar van het O. M. was van meening, dat er geen sprake kon zijn van een vergissing, en dat ver moedelijk valsche schaamte bekl. heeft weerhouden, zijn ongelijk te erkennen. o Zyn kameraadje een oog uitgeslagen. Twee jongens te Moordrecht, R. en P. geheeten, die in een stilstaand rijtuig waren geklommen, begonnen daar te stoeien en wel zoo hardhandig, dat zij een der ruiten van het rijtuig verbrijzelden. Er ontstond daarop ruzie over de vraag, wie deze zou betalen. P. ging niet accoord met het voorstel van R. om samen de kosten te dragen en om kracht bij te zetten aan zijn woorden, ging hij R. te lijf en sloeg hem het linkeroog dicht. De jongen zal dit vermoedelyk niet meer kunnen gebruiken. o Op het kerkhof overleden. De 70-jarige H., die deelnam aan een begrafenis te Blyerheide, werd tijdens de plechtigheid op het kerkhof plotseling onwel en zakte ineen. Toen men hem opnam bleek hy overleden te zyn. Een onwillige gemeenteraad. Men meldt uit Hoogwoud aan de Msb. Ondanks een aanmerking van Ged. Staten van Noord Holland op de begrooting, waar bij verzocht wordt de salarissen van Bur gemeester en ontvar)ger daarop te brengen voor bedragen door Ged. Staten vastge steld, peigerde de raad met 4 tegen 5 stemmen daaraan gevolg te geven. Even zoo werd geweigerd geld uit te trekken voor bijdragen aan de gemeente Heorn ten behoeve van ieerlingen uit Hoogwoud, die inrichtingen voor middelbaar en hooger onderwys in die stad bezoeken. BUITENLAND. Een duel tusscheu vader en zooa. Uit Casale Principe, een klein plaatsje in de buurt van Napels, wordt het vol gende bericht over een duel tusschen vader en zoon gemeld De vader, Antonio Campolungo genaamd, was 50 jaar. Hij had een zekere ver maardheid in de buurt gekregen als een sluwe veedief. Met dit bedryf wist hy voornamelijk tijdens den oorlog tamelijk rijk te worden. Hij was zelfs in staat een groote boerderij te koopen, die hij samen met zijn zoon exploiteerde. Beiden waren mannen met een woesten aard en zy verkeerden dikwijls in staat van dron kenschap, waarbij het gewoonlijk tot hef tige woordenwisselingen en som3 zelf tot een handgemeen kwam. Dezer dagen was zulks weer het geval, en toen heeft zich het drama afgespeeld, welks verloop uit de bijomstandigheden en de ligging hunner beide lijken valt af te leiden. Zij wapenden zich met pistolen, en daagden elkander tot een duel uit. Beiden waren uitstekende schutters en zonder eenigen twijfel vast besloten te dooden. De wapens moeten vrijwel terzelfder tyd zijn afgevuurd, daar de vader gedood werd door een kogel in het hart, terwijl de zoon door het hoofd geschoten werd, en eveneens dadelijk dood moet zyn ge weest. De lijken werden dicht bij de boerdery gevonden door een aantal boeren in den omtrek, die de schoten hadden gehoord, en op het geluid er van waren komen toesnellen. Firma ALPH. HUPSCH Heusdenvm. 10 u. ds Huijgens, Aalst, vm. ds Muller. B'broek, nm. 2 u. dr Tjalma. Doeverennm. 2 u. ds Rijnenberg. Dussen, vm. 9,3d u. ds Lutterveld. Geref. Kerk, vm. 9 en nm. 2 u. Drongelen, geen dienst. Oenderenvm. 9,30 u. ds Rijnenberg. Geref. Kerk. vm. 9.30 en nm. 2 u. de heer v. d. Zanden (Cand. tot den H. Dienst, Putten). Gravenmoervm. 9,30 en nm. 2 u. Heesbeennm. 2 u. ds Luttervelt. Meeuwen, nm. 2 u. ds v. d. Berg. Sprang, geen opgaaf. Uitwijk, vm. 9.30 en nm. 2u.dsdeWit. Veen, vm. 9.30 u. dr Tjalma. Wijk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 2