VERLOREN ROOKT Nog voorradig: Mooie collectie f"V 6611 nStCostuum Mantel Q| Overjas aan billijke prijzen, Ani. Remie Breestraat U Heusden. Groothandel in OPGERICHT 1816. it U op Waarschuwing. FirmaSCHOON&C0. 1 in KOFFIE en BOTER met prachtige Cadeaux Depothouder J. SNIJDERS, Heusden. Flor de Santosa- Economie: La Paz Zandblaadjes i La Paz Reclame. Karei I Sigaren: J. Vergouw-Vcrschurc Rheumatiek AKKER'S Kloosterbalsem HEUSDEN. VRAAGT PRIJSCOURANT totaal onwerkzame producten origineele geplombeerde verpakking Engstraat 76, HEUSDEN. Sigarenmagazijn „JAVA" Telegram-adres KEUNEN. Telefoon Interc. No. 8. Alle soorten prima belegen WIJNEN, LIKEUREN en GEDISTILLEERD, aan scherp concnrreerende prijzen Stichtelijk Onder de lidmaten der oud-Gerefor meerde kerk te 's Gravenpolder bestaat den laatsten tijd oneenigheid tusschen voor- en tegenstanders van ds. Kersten van Ierseke, het bekende Tweede Kamerlid. Zondag morgen kv.am het in de kerk tot heftige tooneelen, waarbij men zelfs bijna hand tastelijk werd. Des middags begon het opnieuw en verliet men de kerk, de avond dienst werd niet gehouden. Iet Ned. flciantsehap te Brussel. Op het Nederlandsch Gezantschap te Brussel had een groot soirée plaats, dat o.m. werd bijgewoond door Prins Leopold, verscheidene diplomaten en Belgische poli tici, benevens door tal van vooraanstaande personen uit de Nederlandsche kolonie. o^— Nederland en Rusland. Naar het Nederl. Correspondentiebureau te 's Gravenhage verneemt, heeft de heer S. Hermer secretaris van de vertegenwoor diging der sovjet-regeering te Londen op zijne doorreis van Moskou naar Londen, een bezoek gebracht aan het departement van Buitenlandsche Zaken, en aldaar de zienswyze van zijn regeering uiteengezet, nopens een hervatting van betrekkingen tusschen Rusland en Nederland. Nederland en Polen. Zaterdag beginnen te Warschau de on. derhandelingen over een te sluiten Handels verdrag tusschen Polen en Nederland, waarby als onderhandelaars zullen optreden de Poolsche minister van Nijverheid Kiedron en de Nederlandsche gezant Vart Asbeck. Bosch- en Heidebrand. Van Zaterdagmiddag half 2 tot 's avonds 8 uur heeft te Drunen een groote bosch- on heidebrand gewced. Vele hectaren hei en eenige mastbosschen, toebehoorende aan de gemeente Drunen, zijn een prooi van do vlammen geworden. Diefstal. Do recherche te Amersfoort heeft aan gehouden C. A. A. S. V., verdacht van diefstal van f 700 ten nadeele van eon handelaar in Tilburg. o Verdrenken. Dinsdagmorgen heeft men te Kinderdijk den 21-jarigen A. Groendijk verdronken in een sloot gevonden. Te pletter gereden. Te Maastricht is Maandagmiddag zekere Bemelmans, boodschapper van het klooster Rijckholdt, die op de Groote Gracht zich, op de fiets zittende, aan een vrachtauto vasthield, door een vrachtauto van Fisette, die van den tegenovergestelden kant kwam, te pletter gereden. Stakingsreehtparty. Voor de Rechtbank te Amsterdam stond Dinsdag terecht een 46 jarige steenzetter, die bij de steenzetters-staking aan den overkant van het IJ een werkwillige met een mes in den schouder gestoken had. Het gebeurde den 7en Januari. De werkwillige arbeiders van het werk »'s Zo mers Buiten" hadden een jongen naar den bouw ^Tuindorp" gestuurd om benzine te halen. De jongen kwam terug zonder benzine en met een kapotten klomp. Hij verhaalde dat een viertal postende stakers hem by de Wingerdstraat hadden vafge- tuigd". Twee werkwilligen begaven zich toen naar de postende stakers. Beklaagde die zich onder het viertal bevond, had zijn jas uitgetrokken, een mes te voorschyn gehaald en daar mede één der werkwilli gen een steek in den schouder toegebracht. De getroffene was daarna op zijn beurt op beklaagde losgegaan en had hem ge slagen tot hij bewusteloos neerviel. Eisch 4 maanden gevangenisstraf. êntreld. In het hoofdpostkantoor te Amsterdam is iemand van f 95 ontrold. Een loopknecht heeft men op het Am- stelveld aldaar een portefeuille inhoudende ruim f 100 afhandig gemaakt. Paaich vee-Tentoonstelling 's-llertogenbosch. De voorbereidende werkzaamheden voor de te houden Paaschvee-Tentoonstelling, die zal worden gehouden niet op Woensdag 46 April maar op Woensdag 9 April 1924, zyn in vollen gang, en het Comité belast met de uitvoering, mag reeds alle medewerking ondervinden. In het eere-comité voor de Tentoonstel ling hebben zitting genomen de navolgende heeren Eere-Voorzitter Mr. F. J. van Lanschot, Burgemeester van 's-Hertogenbosch. Leden Jhr. Mr. A. F. O v. Sasse v. IJsself, Lid der Tweede Kamer J. Schef- fers, F. van Meerwijk en M. Krijgsman, Wethouders van 's-HertogenboschP. J. 't Hooft, Inspecteur van het Veeartsenij- kuridig Staatstoezicht in Noord-Brabant Jos. Meijring, voorzitter van de Dioc. Ver- eeniging voor den Handeldrijvenden en Indu8trieelen middenstand »De Hanze", bisdom 's-HertogenboschKapelaan Man- ders, geestelijk adviseur van de afdeeling 's-Hertogenbosch van »De Hanze" Mr. R. C. Tilman, voorzitter van 's-Hertogenbosch' Belang C. van Hootegem, directeur van het Gemeentelijk Slachthuis te 's Herto genbosch C. van Tilburg, voorzitter van den Bond van Veehandelaren voor Noord- Brabant. Burgerlijke Stand. BRAKEL. Over de maand Januari. Geboren: Cornelis z. van W. van Dalen en F. van Dalen Jielis z. van W. J. Ermstrang en J. A. van Dalen Hen- drina d. van H. van Kooij en A. Brand. Getrouwd: L. van Dalen 26 j. en H. Pelle 30 j.H. de Boef 27 j. en J. Grandia 21 j. POEDEROOIJEN. Over de maand Januari. Geboren: Johan z. van G. J. van der Laar en D. Schaap Pieter Adriaan z. van A. van der Mooren en A. Emans; Janneke d. van L, Schreuders en J. van Veen Gerrit Marinus z. van G. van de Werken en M. van BrakelJulia d. van A. Ravenhorst en M. KuijntjesCornelia d. van P. van den Anker en W. van Veen. Overleden: C. de Boef 76 j.H. van Veen 75 j. 's Gravenmoer. Geboren: Johannes Antonie z. v. A. H. van Gooi en M. Rosenbrand Govert Pieter z. v. C. van der Schans en J. Blom. Gehuwd: J. M. van der Dassen 26 j. en C. van der Pot 21 j. Overleden: J. van Gooi 18 j. H. Kuijpers 71 j. ALMKERK, over Januari Geboren: Jan Willem, z. van W. Schmidt en W. de Hom; Maaike, d. van M. Littooy en M. v. AndelGeertje, d. van J. v. Rooy en A. Biesheuvel Simon Arend, z. van W. H. v. Helden en E. VerschoorGoverdina, d. van H. v. d. Pijl en A. N. Noorloos Elizabeth, d. van H v. Herwijnen en A. Kraaiveld Arie Hendrik, z. van Z. v. d. Stelt en J. W. PruijsenCornelis Korstiaan, z. van M. Verlee en S. v. Hoven Wouter, z. van J. P. Dibbits en T. Koekkoek Pieternella, d. van J. W. Jansen en P. KantJohanna Petronella, d. van W. de Peuter en H. Donkersloot. Ondertrouwd: Adr. Besemer, 38 j., met S. A. Nieuwenhuizen, 18 j. Getrouwd: B. Koekkoek, 25 j., en J. A. Ottevanger, 25 j.P. v. d. Nat, 26 j., en G. v. d. Wiel, 23 j.R. de Raat, 21 j., en J. Zwart, 20 j. Overleden: A. v. Haaften, 70 j. H. v. Burgel, 73 j. C. v. d. Ven, 17 j. A. Kant, 66 j. W. v. Ryswijk, 45 j. T. v. Breugel, 78 j. EETHEN, over Januari. Geboren: Petronella Anna, d. van H. Vos en W. B Straver Jenneke An- tonetta, d. van C. Heijstek en J. Redeker Cornelis, z. van H. Lankhaar en J. v, Arkel Johanna, d. van P. L. v. Wijk en P. VersteegFrederika Johanna, d. van P. Nolen en H. J. Langedijk. Gehuwd: Th. M. J. van A!phen> 23 j. en Joh. de Fijter, 21 j. Overleden: W. v. d. Pol, 82 j., wed. A. de Poorter P. W. Boll, 86 j. J. v. d. Koppel, 78 j., wed. J v. Drunen B. Genet, 52 j., echte, van H. J. van Houwelingen Joh. Bax, 84 j.. echtg. van G. Louwers; D. v. Beek, 52 j. P. de Wind, 33 j., echtg. van C. N. de Haan. BUITENLAND. Gr*ot geveeht in een gevangenis. Maandagmorgen heeft een algemeene ontvluchtingspoging plaats gehad uit de gevangenis te Pittsburg. Twee bewakers werden gedood, vele gevangenen gewond. De eerste aanwijzing van deze poging was een dynamietontpiofflng aan den ingang van de gevangenis, toen de misdadigers hun poging begonnen. Toen de gevangenen uit de gevangenis snelden, begonnen de bewakers te schieten. Sommige gevangenen beantwoordden het vuur, daar zij op onverklaarbare wijze aan schietmateriaal waren gekomen. De bewa kers werden bijgestaan door de plaatselijke politie. Na een gevecht, dat twee uren duurde en waarbij van traangas gebruik werd ge maakt, slaagde men er in de gevangenen te ontwapenen. Geen enkele gevangene is ontsnapt. Vrooiyke begrafenis. Te Amiens zullen de inwoners een zon derlinge /begrafenis te zien krygen. Dezer dagen is daar n.l. overleden een zekere Jules Tantót, directeur van een bekend café concert. De man was bekend wegens zijn zonderlinge opvattingen. Thans blijkt dat hy in zijn testament heeft verzocht te worden begraven op een eigenaardige wijze. Hij verlangt n.l. dat een muziekkorps, waarvan hij jarenlang voorzitter is geweest, tijdens zijn begrafenis alle vroolijke wijsjes speelt, zoowel onderweg als de lijkstoet zich naar het kerkhof begeeft, als op het kerkhof zelf. Tantót, die zeer rijk was, heeft nagenoeg zijn geheele vermogen aan liefdadigheidinstelliugen te Amiens vermaakt. o Groote fabrieksbrand. Te Brierfleld heeft een groote brand gewoed in een katoenfabriek. De grond stoffen-bergplaats der fabriek was in een minimum van tijd in vlammen gehuld. Het drie verdiepingen hooge gebouw was in 2g uur volkomen vernield. De schade wordt op 1.200.000 gulden geschat. De gebouwen waren het eigendom van de Brier field Loom and Power Company, terwijl vier fabrieksfirma's betrokken zijn by het verlies van grondstoffen. Kerk ineengestort. Als bij zooveel gebouwen in Noord Frank rijk, die door ontploffingen of geschutvuur op hun grondvesten zijn geschokt, waren ook de fundamenten der kerk van Roger- ville niet meer in orde. Dientengevolge is Woensdagnacht opeens heel de kerk in gestort, zonder dat iemand er iets van heeft bemerkt. Pas des morgens zagen de dorpelingen de desolate verwoesting van het Godshuis. o Ëngelsrh stoomschip vergaan. Uit Lissabon wordt gemeld, dat van het Britsche s.s. »Mora« 17 leden van de be manning zijn verdronken, onder wie de kapitein. De »Mora«, die op reis was van Man chester via Rotterdam naar Italië, behoorde toe aan de firma Strick en Co. Ltd., te Londen. Het schip mat 5067 bruto reg. ton. is uw geld NOOIT, indien U schoenen koopt bij Wy hebben steeds het nieuwste en het beste in voorraad tegen sterk concnrreerende prijzen. Tevens verkrijgbaar alle aanverwante artikelen, zooals Sehoencrèmes, Veters, inlegzolen, enz. enz. Ook spons- en stennzolen welke pijn en vermoeid heid voorkomen. Aanbevelend, H. VAN HERWAARDEN ZOON, Engstraat 76, -:- HEUSDEN. bestaand* uitNikkelen Serviezen, Porceleinen Koffie- Thee- en Ontbijtserviezen alle losse onderdeelen apart verkrijgbaar, Boler- warmers, Alpaca Lepeltjes in étui, Schilderijen, Klokstellen, Brood trommels, enz., tegen inwisselen van bons. Cadeaulijst gratis verkrijgbaar by den ZIE ETALAGE. de bekende merken blauw, rood en bruin. SPECIAL FAVORITE ROYAL CARONA SUPERIORES DELGADO REMO PETITOS enz. enx. Prachtsorteerlng Tabaks- Sigaren- en Sigarettenpypen, ook in étui. HEUSDEN. Minzaam aanbevelendANT. METSELAAR. Dames- eri Meisjesjumpers en Kinderjurken aan verlaagde prijzen. Thans vanaf f 2 50 tot f4.50. Mans-, Jongens- en Kindertruien. Kinderpakjes. Zijden- en Wollen Shawls vanaf 50 ct. tot f 1.95. FRACHTDASSEN. Jumperwol beneden inkoops prijs 39 ct. per knot, per 3 knotten kleur naar keuze k 31\ ct. Aanbevelend: Botermarkt 76 HEUSDEN. De smartelijkste aanvallen worden gemakkelijk ver licht door 't gebruik van Akker's Kloosterbalsem, wereldberoemd wrijfmid- del, dat diep in de huid doordringt. Algemeen ge prezen om zijn verzach tende en genezende wer king bij alle wonden, winterhanden en -voeten, lendenpijn en verstuikin gen. Koopt heden nog Eischt nieuwe verpakking in cartons pl.m. 20 gr. f0.50;pl.m 50 gr. fl. pl.m. 100 gr. f 1.75. Alom verkrijgbaar. komt dan bij Dames- en Heerenkleermakerij Wilt U zekerheid hebben, dat U in dezen tijd van geneesmiddelenzwendel geen verkocht worden onder den naam van Homceopatische Geneesmiddelen, betrekt dan Uwe praeparaten in bij de Depóts der Homoeopathische Cen tral officin Dr. WILLMAR SCHWABE, voor Gorinchem alleen vertegenwoor digd door Apothekers, HOOGSTRAAT. van JUrwaard?» Zoo», Wat U niet in de étalage zietvindt U binnen. Maat- en réparatiewerk wordt door ons ving en sterk gemaakt en kenrig afgewerkt. Depót Kennen-jVialintirc mimi LIKEURSTOKERIJ.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 6