BEHOORENDE BIJ HET non Openbare Raadsvergadering van de gemeente DUSSEN, op Dinsdag 11 Maart n m. 3 nnr, VoorzitterEdelachtbare heer Snijders. Aanwezig waren alle leden. De Voorzitter opende de vergadering en las de notulen, welke ongewijzigd werden goedgekeurd en geteekend. Aan de orde van behandeling waren: ten eerste ingekomen stukken en mede- deelingen. Een verslag van de warenkeurings- dienst over 1923, laatste kwartaal, wordt voor kennisgeving aangenomen en op de secretarie ter visie neergelegd. Een schrijven van ff. v. Vugt, Polder Steenenmuur, waarin hij den Raad ver zoekt om eenige vergoeding voor zijn schoolgaand kind, dat te jWerkendam school gaat en daar in een koBthuis moet verblijven omdat de afstand veel te groot is om naar huis te komen Adressant heeft een groot gezin hij kan van zijn loon het kostgeld niet betalen, B, en ff. oordeelen dat dit verzoek moet ingewilligd worden, want bij de wet moet bij een afstand van meer dan 4 K M. f L- betaald worden, Dus ook aan adressant zou het bedrag van f 2 per week moet worden uitgekeerd. Al dus wordt besloten, Nu volgt een proces-verbaal van de kasopname bij den gem.-ontvanger op 26 Jan, 1waarbij de boeken en be scheiden in orde werden bevonden. Een schrijven werd daarna voorgelezen van de commissie voor een brandweer organisatie, afd, NB. van de Kon. Brand- weervereen, Een uitvoerige memorie van toelich ting volgt, waarvoor en voor welk doel die organisatie is opgericht (in 't kort de belangen van het brandweerwezen te behartigen en op hooger peil te brengen) en het verzoek aan den Raad om nog deze maand als lid dier organisatie toe te treden, De contributie bedraagt voor gemeenten van 1000 en minder zielen 43,—, van 2000 zielen f4,- per jaar en zoo successievelijk hooger. B, en ff. stelden voor om voor eerst een afwachtende houding aan te nemen. Werd alzoo aangenomen. Een verzoek van den heer C. Leemans om ontheffing van schoolgeld, adressant betaalt voor 3 schoolgaande kinderen flfiO per maand, terwijl hij voor 8 kinderen den kost moet verdienen. Voorzitter, Ja adressant had even moeten wachten, misschien is hij in de nieuwe schoolgeldverordening wel vrij, als hij tenminste vrij is van Inkomsten belasting, want daar is de schoolgeld- helfing op gebasseerd. M v, d, Pluijm. 'tls tochj voor die man erg veel. Voorzitter, Hij zal toch ook wel Inkomstenbelasting betalen, 'Nu volgde een nota van Ged, Staten met aanmerkingen op de begrooting 1924, welke echter alle van administratieven aard zijn (bv, sommige hoofdstukken en copie's moeten met rooden inkt zijn geschreven), zoodat de Raad ze niet be hoeft te behandelen. De aanvragen van de Bijzondere School besturen over 1924 werden nu voorge lezen. Voor de bijz school in wijk C (R. K, Jongensschool) de som van 1926 50, voor de R. K, biiz. Meisjes school in wijk C f1133-, voor de R K. bijz. school in wijk B f537.60, voor de bijz. school in wijk A f 380.—. De aanvrage werd voor allen toegestaan Be taalbaar in 2 termijnen op 30 Juni en 31 December. Een request van de ouders der school gaande kinderen van de school in wijk C werd voorgelezen, waarin zij den Raad verzoeken om de schooltijd met één uur te verzetten in verband met den a.s. zomertijd, wijl zulks in het gezin veel moeilijkheden oplevert. Voorzitter. De Raad is niet bevoegd om daar uitspraak over te doen. Het leerplan moet dan gewijzigd worden, hetwelk het werk i6 van het Hoofd der School in overleg met de Inspectie van het L. O Van zijn Excelentie den Minister van Binnenlandsche Zaken een schrijven, waarin hij den Raad mededeelt, dat met ingang van 30 Maart tot en met 5 October de zomertijd wordt ingevoerd. B. en ff. brengen hierbij ter tafel dat dan de po litieverordening in verband met het sluitingsuur der café's dient te worden gewijzigd, Zulks in 't belang der open bare orde. F. Hermans, ffat betreft de Hank (over Dussen kan ik niet oordeelen) ben ik daar tegen, ook in verband met de werkeloosheid De toestanden zijn op het oogenblik zoo, dat geen verlenging van het het sluitingsuur mag worden toegestaan. De ouders van de jongens die in de herbergen komen hebben liefst dat hun kinderen op tijd thuis zijn. Hoe meer tijd ze in de herberg door brengen, hoe meer ze hun zuur verdiend geld kwijtraken. Voor het reizigersver keer is dat iets anders, daarvoor zou dan wel een andere regeling te treffen zijn, L. v. Drunen. Ik ben het ten volle eens met Hermans, doch ik zou er bij willen voegen dat zulks ook goed is voor Dussen en niet alleen voor de Hank, De vorige keer is daar eenhoogen boom over opgezet", dat bij vroeger sluiten der café's de orde op straat werd ver stoord, doch ik geloof dat dat alles nog al goed is afgeloopen, Voorzitter. In den Polder is dat misschien anders maar 't geldt hier voor de geheele gemeente. Als hoofd der politie moet ik zorg dragen voor de al- geineene orde en mij zijn uit wijk B almachtig veel klachten ter oore geko men, de menschen hebben van de jon gens, als zij zoo vroeg op straat moeten slenteren, veel last, Dit is dan ook het voornaamste argument. L, v. Drunen, Het politie-rapport heb ik natuurlijk niet ingezien, daar weet ik niets van, maar ik kom hier ook wel eens 's avonds laat door ff ijk B en dan is alles rustig, dan hoor of zie ik niets. Middelkoop, ffanneer de ouders der schoolgaande kinderen den tijd willen zien verzet, dan kan dat niet, dan is de Raad daartoe niet bevoegd en voor de café's wel, dat schijnt mij een groote tegenstrijdigheid Voorzitter, Daar is niets aan te doen, men kan het leerplan niet wijzigen. Middelkoop, Op het platteland leven 9o pCt, der inwoners met den ouden tijd mee en op andere plaatsen in den om trek, bijna alle, is voor den zomertijd het leerplan gewijzigd, behalve in Dussen. Voorzitter. Dat is plaatselijk, ik zeg nog eens, daar moeten ze mee naar Den Haag. Middelkoop, In andere gemeenten, b.v. Almkerk, Meeuwen en Drongelen, alleen hier in Dussen Voorzitter Het kan hier niet. L. v Drunen, Ik meen uit uw spreken te mogen opmaken, dat u er anders over denkt dan het vorige jaar. Consequent gesproken, werkt u er aan mee, het sluitingsuur wilt u verzetten en het leer plan nietals men de wet wil hand haven moet men consequent zijn Het Hoofd der school moet het leerplan in overleg met de Inspectie Voorzitter. Ik sta hier als overheids ambtenaar en heb als zoodanig aan de overheid te gehoorzamen Om het leerplan te wijzigen, daaraan kan ik mijn mede werking niet aan gevendat is tegen de wet. Maar het sluitingsuur te ver zetten, dat is een Gem. Politieverord, L, v Drunen. Ik geloof, dat daar wel een mouw aan te passen zou zijn. Voorzitter. Maar 't gaat nu over het sluitingsuur, M v. d. Pluijm, Laat ons er over Uitslag der stemming aldus4 stem men voor verlenging van sluitingsuur, 1 tegen. Zoodat het voorstel van B. en ff. is verworpen. L v. Druuen, Voorzitter, u moet uit dat afstemmen van het voorstel niet opmaken dat de Raad tegenwerkt. U zat daar wel neen te schudden, maar u voelt wel Voorzitter, Hm. (verder onverstaan baar) Nu volgde de rondvraag, J v. Dijk Laatst is er een besluit genomen inzake subsidie N V. Alad ook voor de vereen „Moederschapszorg" te Heerlen. Van laatstgenoemde hebben wij een dankbetuiging ontvangen, doch van den Alad. hebben wij nog niets gehoord, Voorzitter, Als hij een jaar geloopen had in den Polder, doch dat is nog niet gebeurd v, Dijk 't Is toch aanvaard onder die voorwaarden en daar is toch een tijdstip aan verbonden Voorzitter, 't Is toeh in beginsel hé. L v. Drunen. Voorzitter, als ik v. Dijk goed begrijp, dan bedoelt hij dat zoo, dat beleefdheidshalve de Alad. toch wel een antwoord had kunnen geven, ofdatze de voorwaarde aanvaardde of niet. Joh, v. Dijk, 't Ligt toch in de lijn om de voorwaarden gesteld door een openbaar lichaam daarop te antwoorden, Dat besluit kan toch niet van eeuwig durende kracht zijn. L v, Drunen. Dan zullen we het vragen. G. v. d. Koppel. Ik geloof dat ze met 1 Januari in den Polder zouden rijden, Voorzitter, Dan staat de zaak heel anders, L, v. Drunen, Dan is er niets aan gelegen, dat we het besluit intrekken, Voorzitter. Maak er dan een voorstel van. L, v. Drunen, Voor de vorm zal ik het niet doen. J, v. Steen. Het besluit is genomen, dat de „Alad" f200 krijgt als hij door de Polder ook rijdt, De N V. heeft nu nog niets genoten, dus is ze ook geen dank verschuldigd, en om nu dat besluit in te trekken zou ik zeer kinderachtig vinden, L. v, Drunen, Hoe lang moet dat besluit loopen. v. Steen. Het kost toch niets. v, Dijk. Ik vind het niet kinderachtig, wel als ze eenmaal in den polder loopen en dan intrekken, dat zou ik kinder achtig vinden. L v. Drunen. 'tGaat er niet over om te weigeren Voorzitter, Laat ons dan 14 dagen op antwoord wachten, ik ben de „Alad" niet. Hiermee is dat weer afgehandeld, M v. d Pluijm. Voorzitter, hoe zit dat nou met die heul aan de Nieuwe Voorzitter, Ja, daarover bestaat ver schil van gevoelen, hoe die zaak wordt uitgewerkt Er is besloten om die Heul te verbreeden, hoe dat gebeurd, is door den Raad aan B. en ff. overgelaten, v, d Koppel. De Heul is eigendom van den Z H Polder, als ze daar aan breken, moeten ze het eerst toch nog Voorzitter, Ja zeker, we zullen vragen of de Z. H. Polder ook niet in de on kosten wil deelen v, d. Koppel, 't Plan is toch, om er een duiker onder door te leggen 1 Voorzitter, Ja, dat is 't plan, er be staan plannen welke bij mij liggen, het verschil loopt over f 10:' k f140. De weg wordt 10 Meter of 8 Meter breed. Verschillend geroep van „niet te smal 11" Middelkoop Voorzitter is nog al voldaan aan de aangifte van honden, want daar loopen er tegenwoordig zoo veel, je kunt niet meer de weg uilrijden Derde Blad M

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 9