Het SOLIEDSTE ejL-Ji&KBIfÜOPETÉ adres mmmi Vughterstraat 19, 's-HERTO( ^Schrale w xAj£bv^ an Geertzen, HEE^iTÓNTBIJTSERVIEZEN, MESSEN, LEPELS en VORKEN. KRISTAL EN GLAS. VERLAAGDE PRIJZEN. Ruime aüfo- garage's Telefoon Eren sigaren koepen Een onbekend gebleven man, die Maan dagavond te Amsterdam voor een dame twee pakjes droeg, heeft zich in de Spui straat, voorgevende sigaren te gaan koopen, van haar verwyderd en is riet meer terug gekomen. Een der pakjes bevatte o.a. een spaarboekje, waarop een bedrag van f 2000 staat ingeschreven. Tjalkschip gezonken Op het Tjeukemeer is tengevolge van het stormachtige weer het houten tjalk schip de »Twee Vriendent gezonken. Schipper J. de Jong, uit Giethoorn, was met een lading steen van Appingedam op weg naar Blesse. De opvarende wisten zich in een sloep te redden. Het schip, dat niet in het vaarwater zit, is niet verzekerd. Niets buitensteken Toen de conducteur van een bijwagen van lijn 6 te Amsterdam, Maandagavond in de Sarphati'straat zijn hoofd te ver buiten -den wagen uitstak, kwam hij in aanraking met een passeerende auto, waar door hij twee hoofdwonden kreeg. De man is in het Onze Lieve Vrouwe gasthuis verbonden. let KottinklQk bessek aan de Hssfdstad Maandagmorgen om 10 uur arriveerde de Koninklijke Familie aan het Centraal Station te Amsterdam, waar ter ontvangst aanwezig waren de burgemeester W. de Vlugt en de kamerheeren in buitengewonen dienst jhr. Six en jhr. mr. Roëll. Toen de Koninklijke Familie op het stationsplein kwam en plaats nam in het wachtende hofrijtuig werd zij toegejuicht door de wachtende menigte. Voorafgegaan en gevolgd door een eere-escorte ruiters reden de vorstelijke personen het Damrak op. Hier stond langs den weg de menigte geschaard, die de Koninklijke Familie toe juichte. Zoo reed de stoet naar den Dam. Daar was reeds vroeg in den morgen de drukte, die steeds op het ruime plein bij een koninklijk bezoek heerscht. Onder hoeragejuich van de menigte en onder de tonen van het Wilhelmus, ge speeld door een militair muziekkorps, stapte de Koninklijke Familie uit het rytuig en ging zij het paleis binnen. Dadelyk daarop verscheen zij op het bordes en terwijl de muziek opnieuw het Nederlandsche volks lied speelde, juichte de menigte nogmaals de Koninklijke Familie toe. Korten tijd daarna ging Prins Hendrik met Prinses Juliana naar Artis, waar alles roet aandacht werd bezichtigd. Ten paleize had ondertusschen een audiën tie plaats. Vele hooggeplaatste officieren in keurige uniformen reden per auto of rijtuig af en aan. Het was tegen eenen toen het kleine groepje menschen, dat voor het paleis was blyven wachten, begon aan te groeien. Steeds grooter werd de menigte die de Koninklijke Familie wilde zien uitrijden voor den rijtoer. Om ongeveer half twee begon de politie weder haar afzettings- werk. Precies om twee uur nam de Koninklijke Familie in het wachtende rij tuig plaats. De eere-escorte voegde zich weer bij het rijtuig en de rijtoer nam een aanvang. In zes open rytuigen werd uit gereden. In den eersten landauer zaten de hoofdcommissaris, de heer Marcusse en de hoofdinspecteur der afdeeling *Voer- wezen« de heer Bakker; in den volgende burgemeester De Vlugt, dan bereden politie, daarna het koninklijk rijtuig met ie Koningin den Prins en de Prinses, en drie rytuigen met het koninklijk gevolg. Na een langen rit, waarbij de belangstelling van het pnbliek zeer groot was, kwam men op den Dam terug. En kort daarna óntving de Koningin de Gedeputeerde Staten van Noord-Holland in audiëntie, waarna verschillende civiele autoriteiten hun opwachting bij H. M. maakten. Verder in den middag brachten de Prins, Prinses Juliana en de Prinses Von Erbach een bezoek aan de diamantslijperij van de firma S. J. Asscher. De dag van Dindag begon met een .audiëntie voor verschillende commissies, in weiken tijd de Prins en de Prinses een bezoek aan het Muiderslot brachten. In den namiddag vond een rytoer plaats, een bezoek aan de voorjaars- tentoonstelling in Arti et Amicitae en daarna werd de Groote Synagoge bezocht, waar de Hcoge Gasten werden welkom geheeten door den voor- fitter van den kerkeraad mr. B. E. Asscher, die een hartelijke toespraak hield. Na hem sprak de opperrabijn, A. S. Onderwijzer en werd de Koningszang gezongen, waarna een bezichtiging van verschillende geëxpo seerde voorwerpen volgde. Deze dag werd met een rit door een groot deel der stad besloten. Schapen door een hond gebeten In het weiland van de Modelboerderij »De Sierkan« aau den Houtweg te Loos duinen vond men Zaterdag elf schapen en vyftien lammeren gedood of zoodanig ge beten, dat ze afgemaakt moesten worden. Dat is de tweede maal binnen korten tijd, de vorige keer werden er twaalf dieren ernstig gebeten, waarvan vijf moesten afgemaakt worden. Men meent nu te weten van wien de kwaadaardige hond is. o Een mooie gift Bij zijn aftreden alsdirecteur der N.V. Lym- en Gelatinefabriek »Delfu heeft dr. F. G. Waller de, hem volgens de statuten persoonlijk toekomende, 5 pCt. van de overwinst gedurende 5 jaar ter beschikking gesteld van een fonds, dat uitsluitend moet worden aangewend in 't belang van het personeel der onderneming. De waarde van dit fonds bedraagt thans ongeveer f150.000. - o— Onveiligheid tea plattelande Men schryft uit Barneveld, dat in den nacht van Maandag op Dinsdag aan de Amerfoortsche straat aldaar op niet minder dan vyf plaatsen is ingebroken, of een poging daartoe is aangewend. Van de daders geen spoor. De mewril te Drachsterettinpagiiie Men meldt uit Leeuwarden Twee der vyf verdachten, die werden aangehouden in verband met den moord te Drachtstercompagnie, n.l. R. Schollen en F. Booustra van de Boelenslaan, zijn uit de preventieve hechtenis ontslagen. Het onderzoek tegen de drie gebroeders Van der Heide uit Drachtstercompagnie duurt voort. De oplichting door nagemaakte postwissels De Vierde Kamer der Rechtbank te Amsterdam heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen H. van Ronkel en L. Hom- merson, die zich te verantwoorden hebben gehad wegens de oplichting op groote schaal van den Staat door middel van bedriegelijk nagemaakte postwissels. De Rechtbank veroordeelde Van Ronkel tot twee jaar en zes maanden en Hommerson tot twee jaar gevangenisstraf, overeenkomstig den eisch van het O. M. o lit den trein gevallen Een 4-jarig kind is Zondagmiddag op reis van Amsterdam naar Stadskanaal nabij Amersfoort uit een coupé 3e klasse ge vallen, doordat het portier openging waar vóór het kind stond te kijken. Met twee ernstige hoofdwonden en een gebroken beentje werd het kind naar het Elizabeth Ziekenhuis te Amersfoort overgebracht. Fraude met renteiegels De politie te Hengelo heeft naar Almelo overgebracht een beambte van de Kamer van Arbeid wegens fraude gepleegd met rentezegels. Voor eenige hondarden guldens was verduisterd. Het kespen in België Men schryft van de grens. De rage der inwoners van de steden en dorpen tegen de Belgische grens ge legen, om in België alle mogelijke en on mogelijke zaken te gaan koopen, is thans, tengevolge van het stijgen van den francc, weer aan het luwen. Het beste bemerkt men dit te Roosendaal aan het station, waar het tot vóór kort een druk verkeer op Antwerpen was, terwijl er momenteel niet van eenige drukte kan gesproken wor den. De ophooping van vrachtgoed in de douane-loodsen is thans eveneens voorbij. In de Belgische grensgemeenten ondere gingen de levensmiddelen een aanzienlijk- prijsverlaging. Te Fsschen verlaagden de pryzen van rundvleesch met fl per K G., brood met fr. 0.15, koffie met fr. 2 per K.G. Boter en eieren ondergaan eveneens een aanzienlijke daling. Onder de winkeliers te Bergen op Zoom, Roosendaal enz. heeft het verminderej van den kooplust in België, een heele op luchting gebracht. o Bij deze verpachting kwam duidelijk aan het licht, dat er in deze streken voor net scharen van veulens weinig liefhebberij bestaat. De meeste perceelen werden door Brabanders gepacht. Zaltbommel. Maandag had de ver pachting plaats der hooi- en weilanden, behoorende aan 't Groot-Bommelsche Gast huis. De opbrengst bedroeg f18,389 tegen f23,250 in 1923. stoelgang, Qal ensliim, r Beslagenlong .Gele gelaais kleur. Gebruik hiertegen MIJNHARDTS LAXErER-TABLETTEN Agent voor WIJK bij Hensden P. J. FURSTER. Ëeu echtpaar in den gemeenteraad In de «Bredasche Courante van 28 Maart j I. wordt vermeld, dat in de raads vergadering. van Donderdag 27 Maart de heer Th. Neve als lid der vroedschap ge ïnstalleerd werd. Dit nieuwe lid der so ciaal-democratische fractie had reeds een naamgenoote in den gemeenteraad van Breda zitten, n.l. zijn eigen vrouw. Toen wat later een motie inzake een verboden rijjool in behandeling kwam, vbracht de stemming deze \errassing (of eigenlijk is 't niet zoo buitengewoon) dat man en vrouw het toch niet altijd eens zyn. Im mers mevr. Neve was tegen en de heer Neve was voor de rijjool U Men vraagt zich natuurlyk af hoe het mogelijk is dat man en vrouw tegelijk in den Raad kunnen zitten. De »Gemeente- weU (art. 21 en 22) voorziet er in dat niet zitting kunnen hebben personen die door bloedverwantschap of zwagerschap in den len ot 2en graad of huwelijk onder ling verbonden zijn. Echter is er een overgangsbepaling, die bepaalt, dat bedoelde artikelen niet van toepassing zijn op per sonen, benoemd verklaard ingevolge een condidaatstelling, welke heeft plaats gehad vóór de in werkirgtreding van deze wet. Welnu, de candidaatstelling heeft den tweeden Dinsdag dier maand April van het jaar 1923 plaats gehad. Na 1927 zal een rggval als zich hier heeft voorgedaan, dus nieKmeer mogelijk zyn. Jfruwe huid. Gesprongen*^ «handen.Springende iippen^R PLAATSELIJK NIEUWS. Aalburg. Op Maandag 14 April zal door den Heer A. Bouman alhier weder een nieuwe Aut< busdienst, genaamd xAltenat, worden geopend op het traject Woudrichem's Bosch, Beneden Langstraat. De pryzen van kalveren en varkens bewegen zich alhier in dalende richting. Men besteedt voor vette kalveren 80 a 90 cents, vette varkens 33 k 34 ets. per K.G., nuchtere stier kalveren f 12 a f 16, koekalveren f 20 f24 en jonge biggen f 10 f 44 per stuk. 's Gravenmoer. In de stal van den landbouwer A B. is het mond- en klauw zeer uitgebroken. Nederhemert. De verpachting van hooi- en weilanden van den dorpspolder benoorden de Maas heeft dit jaar f 500 minder opgebracht dan het vorig jaar. Bij de Maandag gehouden scharen-ver- I pachting op den Doornwaard van Mej. den Dekker te Andel brachten de vee- van f 81 tot f 86 en paardenscharen f 76 op per schaar. De verpachting scharen op den Arkens- waard van den heer Peletier brachten de vee- f 84 tot f 97 en paardenscharen f 86 per schaar op. In het Raadsverslag is het gespro kene door den heer v. d. Werken, over de subsidie voor demping moerasgrond in de doode Maas niet duidelijk weergegeven. Het geeft hier den schyn of aan dit werk slechts 5 personen hebben gewerkt, waar van 3 die niet werkeloos waren. Dit moet zijn 5 6 personen, die in aanmerking kwamen, totaal dus 9 personen, met een gezagvoeder. De heer v. d. Werken ver klaarde verder dat, zoo er een 20-tal personen werk door konden vinden en de subside-aanvrage in het najaar was gedaan, het eert ander geval was geweest en hij aan sterk voor subsidieverlening zou zijn geweest. Oudendijk. De uitvoering der Z<ingv. Kunst na Arbeid werd ditmaal nadat de heer Spielings, directeur, een welkom had uitgesproken, geopend met »Mijn Neder- lurtdvan Mangold, een aardig zangstukje met fraaien tekst. Meerdere dergelijke liederen, zooals »Nederland en Oranjet van Pijlman, enz. trokken onze aandacht. Een lied dat wel het meest insloeg was wel »Byenliedje« van Roeske, 't daverend applaus was wel verdiend. Veel studie hadden de leden gemaakt van voordracht en samenspraak, zoodat zy ons eenige aangename uren verschaften, waarvoor het publiek zich zeer dankbaar toonde. Met een slotwoord van den directeur werd deze goedgeslaagde uitvoering gesloten. Raamsdonksveer. Door den Alg. Ned. Wielr. Bond is als bondsbenzine-de- pothouder aangesteld de heer T. M. "Fransen alhier. Woudrichem. Tot voorzitter van de afdeeling Woudrichem van den Bond van Melkveehouders is in de plaats van den heer B. Holster (aftr.) gekozen de heer C. M. Schaap. In de vergadering van den Gem. Raad werd besloten vergunning aan te vragen bij den Minister van Waterstaat, tot het verbeteren van het Heusdensche vischwater. Gekozen werd tot lid der schattings commissie (vac. Wierkx), de heer C. M. Schaap. Well. Bij de j.l. Maandagavond alhier door notaris H. C. de Jongh gehouden groote verpachting in café van Duynen, werden voor de perceelen die geregeld geweid worden, ongeveer dezelfde prijzen besteed als het vorige jaar, terwyl voor de te hooien perceelen naar evenredig heid minder besteed werd dan voor de te weiden perceelen. Marktberichten GORINCHEM, 31 Maart. Op de vee markt waren aangevoerd 139 runderen, 12 nuchtere kalveren, 246 overloopers, 586 biggen, 0 schapen, 0 lammeren. De volgende prijzen werden besteed zware kalfkoeien f300 —f400 melkkoeien f225f350; kalfvaarzen f220 f350; guiste vaarzen f180f250; pinken f!J0 f140; graskalveren f f nuchtere kalveren f 20 f 35, overloopers f 20f 40, biggen f10f 15 schapen f f lammeren f f 's BOSCH, 2 April. Op de markt van heden werden aangevoerd 1377 stuks. 462 stuks hoornvee, 707 biggen, 89 zeugen, 29 schapen en lammeren, 90 kalveren. De prijzen waren als volgtKalfkoeien f270 a f395, kalfvaarzen f235 a f370, magere ossen en koeien f 170 f 265, vette ossen en koeien le kw. 60, 2e kw. 52J ct. p. p., pinken f130 k f210, zeugen f 60 k f 100, biggen fl.75 a f 2.25 p. w. schapen f 20 a f 40, lammeren f af Vet vee williger, overigens traag. ROTTERDAM, 1 April. Aanvoer 215 paarden, 15 veulens, 1029 magere en 684 vette runderen, 163 vette kalveren, graskalveren, 2066 nuchtere kalveren, 21 schapen of lammeren, 198 biggen, 4 bokken of geiten, 1360 varkens. Koeien f 0.35 a f 0.60 Ossen f 0.50 a f 0.572stieren f 0.42J a f 0 52kalveren f 0 62J a f 0.92|, alles per kilo. Melkkoeien f 350 a f 450, kalfkoeien f 350 a f 450, stieren f 200 a f 450, pinken f 100 a f150, graskalveren f70 a f130, vaarzen 1190 a f 250, werkpaar den f300 a f450, slachtpaarden f 100 a f210, hitten f140 a f300, veulens 1100 a f160, biggen f6 a f 14, varkens f20 a f35, slachtkalveren f 15 a f 18, fokkai veren f 20 a f 30. De Rctterdamgche elmeiling, Op de in ons Veilingslokaal, Delftsche- straat 43, gehouden Veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f 4 50f 6.30 Eendeieren f 4.95f 5.50 Aanvoer 275000 stuks. ZALTBOMMEL, 1 April. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd: 166 biggen, prys van f8 tot f16. 100000 eieren, prijs p. st. 4J a ct. 880 K.G. boter, prijs per half K.G. roomboter fl.15, boerenboter fl.05. Bezoek van ouds bekend Hótel Café Restaurant spanning. St. JaWraat 10-12 '8 BOSCH. Tel. Intree. 436 Station N.A.B SLEEUWIJK-'s BOS Firma ALPH. HUPSCH Zuiveren hei bloed Per doos 60ci.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 6