Vughterstraat 19, 's-HERTOGENBOSCH, Het SOLIEDSTE en GOEDKOOPSTE adres naar Gorinchem. Grootste Manspakken voorraad Jongenspakken Grootste en Goedkoopste Kleedinghuis voor eiken stand en leeftijd. |M voor: TAFEL-, THEE- en ONTBIJTSERVIEZEN, MESSEN, LEPELS en VORKEN. KRISTAL EN GLAS. VERLAAGDE PRIJZEN. Wij vergoeden f 15. de Reiskosten per Autobus, Kinderpakjes Broeken (Bukskin) Werkbroeken f 4 90 f 3.90 f 1.95 f 1 90 f 1,95 tot in de beste kwaliteiten tmm 'MM Bezoekt onze magazijnenLangen Dijk B192,193,194. Telefoon 715. Oneerlijke bewaker Een agent van politie te Roosendaal was belast met het bewaken van den toegang van den passantenkamer, welke de goederen bevatten van vreemdelingen. Bekl. trad er zelf binnen en ontvreemdde uit de goederen van een Amerikaan een biljet van 400 dollar. Het gerechtshof te Den Bosch veroor deelde bekl. te dier zake in hooger beroep conform den eisch tot een maand gevan genisstraf. Droevig ongeluk Men seint uit Batavia De administrateur van de onderneming aangegeven als f 159.40, dit moet zijn f 15659.40. Tot president-kerkvoogd der Ned Herv. Gem alhier, is benoemd de Heer Mr. C. W. van Ommeren, Kantonrechter. Tot leden der commissie, belast met het afnemen van het examen voor candidaat-gem.secretaris in 1924, zijn o.m. benoemd de Heeren H. J. van Eggelen, Burgemeester, en Mr. C. W. van Ommeren, Kantonrechter, beiden alhier. Onze stadgenoot, de Heer J. B. Sens, Ambtenaar ter Secretarie te Drunen, is met ingang van 1 Juni benoemd tot le Ambtenaar ter Secretarie te Hazers- woude. brak. Dr. Overbosch verleende genees kundige hulp. Indien tusschentijd schijnt M. B. den motor te hebben willen probeeren, waar door hij in brand vloog. Voor den betrok kene een schadepost. Capelle. Gedurende de maand Maart werd in de Rijkspostspaarbank op het hulppostkantoor alhier ingelegd f 1835,92 SPOOR OF BOOT aan iederen kooper, die boven een bedrag van aan kleeding koopt Spoor of Boot (Heen en terug). Ingaande Zaterdag 12 April tot en met Maandag 9 Juni (Pinkstermaandag). j V.--> Medan (Deli-Mij.), de heer P. A. M. van Oorschot, is tengevolge van het wegslaan van een brug door de bandjirrende Deli- rivier met zijn auto in die rivier gestort. De auto is benedenstrooms aangespoeld. De heer Van Oorschot is gered, maar zijn echtgenoote en de chauffeur zijn ver dronken. PLAATSELIJK NIEUWS" Voor Dames- en Kinderconfectie is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hinthamerstraat 69, 's-Boscb, voor deze Omstreken het beste en voordeeligste adres. Hensden. In het verstag van de Coöp. Vereen. »Volksbelangc is een zet fout gesloopen. De omzet ovep 1923 steat In den ouderdom van 78 jaar over leed Woensdag alhier, de heer Lambertus Hurkmans, oud-hoofd der R. K. School te Velddriel. Naar wij vernemen, heeft de collecte bij de ingezetenen, gehouden door het bestuur der Fanfare en de Harmonie, on geveer f 500 opgebracht. Thans zal den Raad een subsidie worden verzocht uit de gemeentekas, en om de tent in eigendom der gemeente te doen over gaan. Almkerk. Maandagmorgen geraakte de Schipper van der P., liggende met zyn vaartuig te Nieuwendijk gem. Almkerk, toen hij door de »Sluisc wilde schutten, omhoog, met 't gevolg dat het schip zonk. J.l. Maandag had het zoontje van den heer P. alhier het ongeluk by het spelen zoodanig te vallen dat hy zijn arm en terugbetaald f 1486,19. Het aantal inlagen bedroeg 38, dat der terugbetalingen 18. Er werden 33 telegrammen behandeld, waarvan 17 verzonden en 16 ontvangen, terwijl 233 telefoongesprekken gevoerd werden, waaronder 29 cefgesprekken, en een telefoonoproepbericht. De heer W. de Roon te 's Graven moer zal 1 Mei e.k. zijn betrekking van hoofd der O. L. School in voormalig Vrijhoeve-Capelle aanvaarden, terwijl Mej. A. van Campen te Heerlen is benoemd tot onderwijzeres aan de school met den Bijbel te Loonschendijk en haar nieuwe functie ook op dien datum zal aanvaarden. By het lossen van hout aan de zagery te Labbegat had de werkman M. S. alhier het ongeluk zijn hand dermate te verwonden, dat geneeskundige hulp noodzakelyk was en door Dr. Köhler ver leend werd. J.l. Maandag geraakte het paard met bespanning van den molenaar M. alhier op de NieuweVaart te water. Met zeer veel moeite werden paard en wagen weer op het droge gebracht. Behoudens eenige materieele schade liep dit ongeval zeer goed af, Na gehouden aanbesteding der ge meentewerken gedurende 1924 is het metselwerk gegund aan M. in 't Veld te Sprang voor f 110,het timmerwerk aan Gebr. van Willigenburg te Sprang voor f198,en het glas- en verfwerk aan de Wed. J. J. van der Waals voor f 389,—. De dezer dagen gehouden aanbe steding van een woonhuis voor den Heer R. van Drongelen alhier werd gegund aan den laagsten inschrijver, de heer C. P. Treffers te dezer plaatse voor de som van f4300.-. Nieuwendijk. Woensdagmorgen ging den heer A. de L. met zijn motorfiets naar Almkerk, na een poosje gereden te hebben brak den voorvork van zijn flets waardoor by bewusteloos neerviel. Een persoon die voorbij kwam, bemerkte A de L. die inmiddels weer by kennis was gekomen. Hy kun zyn reis verder per voet naar huis afleggen, terwijl zijn fiets naar W. Bax, motorhersteller vervoerd werd om de noodige reparatie te ondergaan. De toestand van A. de L. is vrijwel. Rijswijk. Bij de vorige week gehou den verpachting van weiland in eigendom der gemeente was de opbrengst iets min der dan vorig jaar. Op de O. L. school alhier, zal ook dit jaar de zonnetijd weder gehandhaafd blijven. Ook bij den landbouwer A. S. al hier, is het mond- en klauwzeer uitge broken. Raamsdonksveer. Naar wij verne men bestaat het plan de beweegkracht op de werf van de N.V. Scheepsbouwwerven v.h. P. en A. Ruijtenberg uit te breiden door plaatsing van 2 electromotorer. Maandag en Dinsdag na Paschen houdt de R. K. Toorieelvereenigmg «Kunst na Arbeideen grooten Propagandafeest- avond, waarop o.m. zal optreden de Heer Kolkman. Een kindje van den heer K. trok een pot met heete pap over zich en be kwam geweldige brandwonden, vooral aan het eene beentje. De heer D. Lankhuijzen Sz. werd op de vergadering te Roosendaal gekozen tot Bestuurslid van de Coöper. Beetwoitel- fabriek te Zevenbergen in de vacature ont staan door het overlijden van zijn broeder A. J. Lankhuijzen. Bij den heer R. werden door een kat 11 duiven gedood. Ook een schade- postje. Sprang. Over de maand Maart werd aan het hulppostkantoor alhier op de Rijks postspaarbank belegd f 1969.28 en terug betaald f 4890.82. Onze dorpsgenoot, de heer A. Maat, kantoorbediende op het postkantoor te Kaatsheuvel is overgeplaatst naar het kan toor te Waalwijk. Maandagavond 14 April, hopen voor de Ger. Jongel.-vereen, met het oog op haar zilveren jubileum op te treden, in het Ger. kerkgebouw alhier, Ds. C. Lindeboom met het onderwerp »Na 25 jaren« en Ds. H. L. Both van Arnhem, zal een opwek kend woord spreken. Woensdagavond 16 April hopen de leden oud-leden, de begunstigers en genoodigden dit feit in het zaaltje van den Chr. volks bond feestelyk te herdenken. A.s. Zondag voormiddag zullen by de Ned. Herv. gemeente de nieuwe lid maten bevestigd worden. Veen. De rijksveldwachter Bretveld, alhier, wordt met ingang van 21 dezer overgeplaatst naar Gaanderen, gemeente Doetinchera. Naar we vernemen, is de uitvoering van het Fanfarecorps »Wilhelmina«, onder leiding van den Heer v. d. Akker uit 's Bosch, bepaald op 19 April a s. Op uitnoodiging van de vereen. •Volksontwikkeling* zal de heer Smink, Evangelist te 's Gravenhage, deze maand alhier nog eene lezing houden. Bij den landbouwer d. B. alhier heeft zich onder het vee een geval van mond- en klauwzeer voorgedaan. De ziekte schijnt zich toch nog uit te breiden, doch is van lichten aard. In de heden Donderdagmorgen ge houden raadsvergadering waren met den Voorzitter alle leden tegenwoordig. Met 6 stemmen werd besloten tot het aangaan eener kasgeldleening, groot f 2500. De heer Schreuders stemde tegen. Tot onderwijzeres werd als 5de leer kracht aan de openb. School met 5 van de 7 stemmen bepoemd mej. Middelkoop te Utrecht. 1 stem werd in blanco en 1 op mej. P. Snijders uitgebracht. (Volledig verslag in een volgend nummer.) Wijk. Op Maan 'ag 14 April, 's avonds 7 uur, hoopt voor de Anti-Rev. Kiesvereen. op te treden, in het Oude Schoollokaal, de WelEd.Gestrenge Heer L. F. Duymaer van Twist, Lid der Tweede Kamer der Staten-Generaal. Toegang vrij. Waspik. Bij den boer is op 't oogen blik veel werk. Met bemesten, zaaien van bieten en poten van aardappelen is men druk bezig. Jammer, dat het warme weer zoo lang op zich laat wachten. Door het voortdurend koude weer ziet het er met den groententeelt slecht uit. Er worden nog niets dan bakgroenten aangevoerd, die tegen hooge prijzen van de hand worden gedaan. Werkendam. De slotavond voor dit seizoen van het Dep. Werkendam der Mij. tot Nut van 't Algemeen, oorspronke lijk vastgesteld op 28 Maart j.l., doch wegens omstandigheden uitgesteld, is ge geven op Donderdag 3 dezer. Vele leden van het bloeiende Dep. had den van de gelegenheid tot introductie ruimschoots gebruik gemaakt, zoodat toen de Voorzitter, iets over half acht, de ver gadering opende, de zaal flink bezet was wat zeker voor een deel wei een gevolg was van 't feit dat deze avond uitsluitend door eigen leden werd georganiseerd. Muziek-, Tooneelspel en Zang hielden den geheelen avond de aanwezigen aangenaam bezig. 't Zou te ver voeren nader op alles in te gaan en we willen dan ook volstaan, met er op te wijzen, dat deze avond een succesavond werd. Voorzeker zal het Dep. goed doen ook een volgend seizoen weer een dergelijken avond te organiseeren. 't Was lang na middernacht toen de laatste bezoekers hoogst voldaan huiswaarts keerden. Wij lezen in het avondblad van de N. R. Ct. van Donderdag Aan de Vleeschhouwersstraat te Nijmegen zijn vanochtend 6 uur de achtermuur en een gedeelte van de eerste .en de tweede verdieping van het volkslogement het Zwarte Anker ingestort. Een van de acht logeergasten, de 72-jarige koopman W. den Hollander, vermoedelijk uit deze gemeente, geraakte orider het puin bedolven. Hij werd dood gevonden. Een man en een vrouw werden licht gewond. Waalwijk; Met het boren van nieuwe bronnen bij den watertoren is men thans druk bezig. De weikzaamheden vlotten goed, terwijl de resultaten schitterend zijn. De firma A. en J. de Kort, Stoom- schoenfabriek alhier, gaat hare fabriek aan merkelijk uitbreiden, zoodat meerdere ar beiders aan het werk kunnen worden ge steld. Een goed teeken. De goede werking van het Schoenen wetje komt hoe langer hoe meer naar voren. De fabrieken werken allemaal druk, zoodat er gelukkig geen werkloozen meer zijn. De fabrikanten moeten echter hun product nog tegen zeer lagen prijs afdoen, wil worden verkocht, zoodat de loonen der arbeiders vanzelf nog - zeer laag zijn, wat weer zijn invloed heeft op de koopkracht van de massa, iets wat de winkeliers hier helaas maar al te veel ondervinden. Voor deze categorie is het dan ook een tijd van malaise. Hensden. Wederom heeft zich hier een geval »an roodvonk voorgedaan. De ziekte blijkt gelukkig niet van ernstigen aard te 2ijn. Van de 13 ingeschrevenen voorde Nat. Mil. lichting 1925, zijn 2 ongeschikt en 1 tijdelijk ongeschikt verklaard, ter wijl 1 niet was verschenen. o Hugo Stinnes de bekende groot-industriëel in Duitschland is te Berlyn op 54-jarigen leeftyd overleden. v Firma ALPH. HUPSCH i Babiloniënbroek. De motorrijder Janson uit Dussen, kwam met zijn motor rijwiel door ons dorp gereden. Op zeker oogenblik weigerde de motor en plaatste hem bij den rijwielreparateur M. B. alhier, terwijl hij zelf op gereedschappen uitging om hem te maken. Vrij Reizen per Autobus, BERGEIJK STUFKENS

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 2