Tweede Blad voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. 88.4388, Vrijdag 11 April Staat ter dekking Staat ter dekking „ALLON" W. K. C. Rijwielen Burgers E. N. R. AUTO'S. „Hardi de Dinieloord". STAAT TER Mil, STAAT TER DEKKING 8 4 2". „CAR L O CORDAAT FEUILLETON. „Het Kasteel van Kerlor." B 1080 Agent der bij PETER BOÜMAN te AALBURG, BEHOORENDE BIJ HET DE WERKELIJKE OORZAAK VAN PIJNLIJKE GEWRICHTEN. Rheumathiek is de bekerde r aam voor pijn in de gewrichten, den rug, de lede maten en vrijwel alle lichaamsdeelen. De als rheumatiek bekende pijn is in werkelijkheid te wijten aan overtollig urine zuur in het bloed, door zwakte der nieren ver oorzaakt, hetgeen voorkomen had kunnen worden door bijtijds Foster's Rugpijn Nieren Pillen te gebruiken. Het overtollig urinezuur vormt scherpe kristallen, die zich afzetten in de spieren, gewrichten en zenuwen en langs de wanden der aderen. Bij beweging van een spier ot zenuw, waarin zich urinezuur kristallen hebben afgezet, ondervindt men scherpe, hevige, verschietende pijn. Na verloop van tijd vormen zich ontstoken zwellingen. Rheumatische pijnen in de dijstreek noemt men ischias, in den rugspieren spit, enz. Zoodra gij rheumatische pijn bespeurt een onaangenaam of verlamd gevoel in den rug of gij last krijgt van urine- kwalen, is het verstandig met het gebruik van Foster's Nieren Pillen te beginnen. Dit geneesmiddel helpt de nieren om uit het bloed de vergiften af te voeren, die rheumatiek, ischias, zenuwpijnen, water zuchtige zwellingen, rugpijn, niergruis, enz. veroorzaken. Reeds meer dan 50 jaren worden Foster's Pillen met goed gevolg tegen zulke kwalen gebruikt. Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken a fl.75 per flacon (geel etiket met zwarten opdruk) RECHTZAKEN. Uitspraak Rechtbank 's Bosch. A. K. te Waalwijk, verduistering f 4 boete of 1 dag hechtenis. J. v. R. te Kaatsheuvel, openbare dron kenschap, hooger beroep op een vonnis van het Kantongerecht te Waalwijkvonnis ten aanzien van de straf vernietigd, 3 weken hechtenis en 1 jaar opzending naar de Rijkswerkinrichting. Voorwaardelijk. Uitspr. Rechtbank Tiel. C. O. te Ammerzoden, vervalsching boter, 6 m. gev., proeftijd van 3 jaar. Kantongerecht Zaltbommel. Uitspraak van strafvonnissen op 20 en 25 Maart 4924. TrekhondenwetA. R. te Wellseind f3 of 2 w. t.J. v. M. te Kerkdriel f45 of 40 a. h.H. v. O. te idem f 4 of 4 d. h. 19 Zij hief trotsch het hoofd op meteen zegevierenden trek op haar gelaat. Me vrouw Nerville keek haar op ditoogen blik aan. Zij vond echter spoedig haar bekoor- lijksten glimlach terug en antwoordde haar meesteres Juffrouw de Penhoët schijnt mij toe de volmaaktheid zelve te zijn Ik zal verrukt wezen, als ik haar tot vriendin heb. XI. Gedeelde Liefde. Het was vier uur in den middag, toen het rijtuig met Carmen en Hélène in het dorp Kerlor aankwam. Juffrouw de Penhoët, die het dorp nog nooit had gezien, werd levendig bewogen toen zij het visschersdorp zag, dat zoo prachtig en schilderachtig ge legen was aan de zee. Wij zijn er, zeide Carmen Hier is ons domein, lieve vriendin Ik belast er mij mee om tegenover u de honneurs er van waar te nemen Ik wil, dat je, Yoor er een maand voorbij is, al de bijzonderheden er van kent. Het rijtuig ging het hek door en reed bij G. v. d. BEEK L.Gz. te Genderen, de 3-jarige Stamboek en Goud Vos hengst Bt-kroond in 1922 op de Nationale Tentoonstelling in Den Haag en in 4923 op de Centrale Premie keuring te Breda. Afstamming V. Laboureur d'Isaac B 310 M. Coquette B 345 Dekgeld f 40.plus f4.voor Stamboek, te voldoen bij de eerste toelating. Bij gebleken drachtigheid f 7. bovendien of f 15.in eens bij eerste toelating. Verkochte paarden f48. voor de Dorpen B.-Broek, Hill, Dussen, Meeuwen, Eethen en Gen- deren. Ook verkrijgbaar Agent der FORD, BUIK EN CHEVROLET Aanbevelend: M. BRANDERHORST, Rijwielhandel, B.-BROEK (N.Br.) bij O. v. d. WERKEN op 't Eiland Nederhemert de vier-jarige Belgische Stamboek- en Premiehengst Y. B. no. 16691. Kleur goudvos met druipkol. Goedgekeurd voor het geheele Rijk. Deze hengst heeft verleder, jaar i verwekt 90 procent veulens, waar van reeds enkele extra zware zijn te bezichtigen. Dekgeld f8.bij gebleken drachtigheid 1 8.bovendien. Paarden die na dekking worden verkocht, worden als drachtig be rekend. Veer vrij. KAPITAAL. beschikbaar voor Hypotheken, als mede credieten met en zonder borg. Br. met porto voor antw. B. P. VAN WIJLAND, Administrateur, Buitenwalevest 30 Telefoon 4281, Dordrecht. eiken DONDERDAG bij ADR1AAN DE GRAAF te BABI- LON1ENBROEK de warmbloed premie hengst ingeschreven onder N. 194 N. Tg. CARLO 13 843. den voor het geheele Rijk goedgekenrden, meermalen bekroonden 6 jarigen Bruinen Belgischen Stamboek- en Premiehengst Af Vaderzijde „Mon Rêve de Roeulx B 28" Campioen van België; AistammenaeMoederzijde „ciaridine B 1803" uit Laboureur d'Isaac B 310. «CARLOstaat reeds bekend om zijn zware afstamming en extra bevrachting. „CARLO" komt eiken Dinsdag gedurende de maanden April, Mei en Juni te beginnen 8 April bij C. M. Donkers te Drongelen en dezelfde maanden te beginnen 11 April eiken Vrijdag bij J. Klerks Caté Elshont. Overige dagen thnis. 1>EKGEEJL»I> f 10.plus fl.voor Stamboek, te betalen bij de eerste toelating. Bij gebleken drachtigheid f7.bovendien, of f15.— ineens. Verkochte paarden worden als drachtig gerekend. Merries welke veraf komen kan per briefkaart een dekuur worden besproken. RijksrivierdijkenregelementM. B., on bekend, verzet vervallen verklaard. Als opkooper geen register aanhouden C. D. te Zaltbommel f 6 of 6 d. h. LeerplichtwetD. R. te Wellseind f 3 of 3 d. h.C. F. S. te Zuilichem, J. M, te Zaltbommel, P. v. B. te Gameren, allen f2 of 2 d. h. Mollen-, Egels- en KikvorschenwetH. Q te Hedel, f 8 of 8 d. h. Dieren arbeid doen verrichten op pynlijke wijze S. V. te Veen f 25 of 15 d. h. VisscherijwetJ. A. V. te Wellseind f 8 of 8 d. h. Arbeidswet 4919: H. v. V. te Zuilichem 2 maal f 1 of 2 maal 4 d. h.G. C. W. v. O. te Gameren f 1 of 4 d. h. A. P. V. ZaltbommelC. v. L., A. W. D., H. J. de B., allen onbekend, G. J. B., P. A. V., beiden te Amsterdam, allen f 2 of 4 d. h.J. P. v. E. te Zaltbommel f 1 of 1 d. h. Motor- en RywielwetP. v. S. te Zaltbommel vryspraak J. W. v. W. te idem f 45 of 10 d.H. de H. te Wijk f5 of 5 d. h. Motor- en RijwielreglementA. v. D. te Bruchem f 2 of 4 w. t.A. T. S. te Waalwijk f2 of 2 d. h.M. K. T. te Zuilichem, f 3 of 3 d. h.G. A. v. K. door de groote eikenlaan naar het kasteel. Hélène zuchtte. Deze eeuwenoude eiken, deze bloemperken, deze vijvers herinnerden haar aan het kasteel Pen hoët; maar het lieve kind was alweer dankbaar en blij, dat dit alles toebe hoorde aan de Kerlor's, wier innige goedheid haar zoo aan het hart ging. Carmen nam Hélène bij de hand en zonder haar den tijd te gunnen om tot zich zelf te komen, leidde zij haar de breede trap op met de leuning van ge smeed ijzer. Een bediende opende de deur van het groote salon. De gravin de Kerlor was gezeten in een langen lagen stoel. Voor haar stond een leestafeltje bedekt met boeken. Georges stond rechtop naast zijn moeder. Toen juffrouw de Penhoët binnentrad, ging de gravin opstaan en nam den arm van haar zoon zij deed eenige schreden naar de weeze, die zeer diep boog. Juffrouw, zeide mevrouw de Kerlor, ik ben mijne dochter dankbaar dat zij u hier heen heeft gebracht Niemand kan u een vader en een moeder vervangen, maar als u wilt zal iedereen u liefhebben in dit verblijf Zal je het aannemen, mijn kind? Hélène opende de lippen om te ant woorden. maar zij was innerlijk zoo ontroerd, dat zij geen woord kon uit brengen. Zij viel voor de gravin op de knieën en bedekte de hand, die haar werd toe gestoken, met kussen. Arm kind, mompelde mevrouw de Kerlor, met een hart vol medelijden. te Gameren f 8 of 8 d. h. Openbare dronkenschap P. J. v. D. te Bruchem f 3 of 3 d. h. BINNENLAND. Brand in een papierfabriek Door onbekende oorzaak ontstond Dins dagmiddag brand in de papierfabriek «De Stink muien* van de Gebr. Van Delden te Noord-Apeldoorn. De brand brak uit in een met riet bedekte houten papierloods, waarin een groote vi orraad bordpapier en 4 vaten olie aanwezig waren. Dit gebouw met voorraad ging geheel in vlammen op. De schade bedraagt vele duizenden gul dens. Alles was op beurspolis tegen brand schade verzekerd. Nederland en België Een B. T. A.-telegram uit Brussel meldt, dat de «Dernière Heure* meedeelt inlich tingen te hebben ingewonnen bij het de partement van buitenlandsche zaken, waar om het vraagstuk der herziening van de verdragen van 4839 steeds hangend blijft. Aan het blad moet geantwoord zyo, dat er ten aanzien van de Wielingen nog steeds onvereenigbare standpunten zijn, België Zij trok de weeze op en omhelsde haar moederlijk, vervolgens deed zij haar naast zich plaats nemen. Carmen met de oogen vol tranen, herinnerde zich alles wat op dezen dag was voorgevallen. Zij had de voldoening Hélène te hebben ontrukt aan groote gevaren. De ontvangst door haar moeder en broeder, aan haar arme vriendin bewezen, de dankbare houding dezer laatste, was voor juffrouw de Kerlor de beste belooning. De gravin vroeg haar dochter of er bevelen gegeven waren, opdat het juf frouw de Penhoët aan niets zou ont breken. Het was Georges die antwoordde. Hij had er voor gezorgd. Carmen zeide daarop, dat zij aan Hélène had beloofd, dat alles, wat aan de weeze behoorde, en dat nog te Brest was, naar Kerlor zou worden gebracht. Georges verklaarde, dat hij daarvoor onmiddellijk zorg zou dragen Terwijl hij den terugkeer van zijn zuster afwachtte, was de ionge man ten prooi geweest aan den grootsten ziels angst Nu eens twijfelde hij niet, of Carmen zou slagen, dan weer gaf hij zich aan de diepste moedeloosheid over Had juffrouw de Penhoët niet ver klaard, dat zij slechts „later" op het kasteel kon komen? Had zij er zelfs niet bijgevoegd „misschien I" Maar wanneer Carmen schipbreuk leed in haar herniewde poging, indien zij alleen terugkwam te Kerlor, wat zou Georges dan doen? Hij beminde Hélènehij beminde haar eischt de volkomen souvereiniteit over de Wielingen op en Nederland heeft dezelfde aanspraken, welke het staaft met historische en juridische argumenten en het geeft eens deels voor, dat de geul het eindgedeelte van de rivier de Schelde vormt en dien tengevolge behoort tot' het riviergebied van Nederland. België betwist deze stelling en doet op merken, dat ais zy juist ware, niet ver klaard zou kunnen worden, waarom Neder land tijdens den oorlog niet geprotesteerd heeft tegen de schending van zijn terri toriaal gebied door Duitsche onderzeeërs en door Engelsche schepen, die een aanval gingen doen op Zeebrugge. Deze beide stellingen blyven tegenover elkaar staan en het schijnt moeilijk ze met elkaar in overeenstemming te brengen. Tot er zich een oplossing voordoet, in staat beide landen te voldoen, blijft men een afwachtende houding aannemen. Teleurgesteld publiek Wegens opheffing der zaak van zekere De B. te Gorinchem zoo luidde de aankondiging zouden Dinsdag meubelen enz. publiek in de Doelen verkocht worden. Juist toen de verkoop zou aanvangen, verscheen de deurwaarder v. Leeuwen en hartstochtelijk, hij had haar lief met een te dwazer genegenheid, wijl hij niet wist, of hij ooit weer in tegenwoordig heid dezer blonde maagd zou komen, wier oogen den hemel weerkaatsten En nu kwam ze hier, schooner nog in haar verdriet, roerender in haar ver latenheid Georges kon dus hopen, dat het vurig verwacht geluk eens zou worden verwezenlijkt Hij had de hand van Hélène met warmte gedrukt Juffrouw de Penhoët maakte den besten indruk op de gravin, die zich de gelofte deed, dat zij aan de weeze al de bewijzen van genegenheid zou geven, die bedroef den kunnen troosten Wij zouden ons vergissen, indien we meenden, dat mevrouw de Kerlor in baar medelijden ook de markies en de markiezin den Penhoët omvatteneen, mevrouw de Kerlor geloofde nog altijd aan een „fout des vaders", maar met haar hoog gevoel van rechtvaardigheid, wilde zij niet, dat de dochter daaronder zou lijden En opdat de ontvangst volmaakt zou zijn en er geen schaduw zou vallen op de algemeene hartelijkheid, kwam op dit oogenblik Christirn binnen door de geopende deur en vroeg een liefkoozing van Hélène Het was een prachtige Zweedsche hazenwind, staalgrijs van kleur, die Georges en Carmen steeds vergezelde op hun tochtjes Christirn was niet verkwistend met zijn liefkoozingen, de wijze, waarop hij Hélène aanzag, bewees, dat hij haar legde beslag op de goederen, tot groote teleurstelling van het kooplustig publiek. De verwekker van het mond- en klauwzeer De Berlijnsche correspondent van het »Hbld.« meldt Maandagavond hebben in de Mikrobio- logische Gesellschaft de directeur van het Hygiënische Instituut der veeartsenijkundige Hoogeschool, prof. dr. Frosch en zyn mede werker prof. Dahmen, mededeelir.gen ge daan betreffende een nieuwe ontdekking die, wanneer de bijzonderheden juist zullen blijken van verregaande beteekenis zal zijn voor de bestryding van besmettelijke ziekten, onder het vee, vooral van het mond- e klauwzeer. Nadat het prof. Dahmen na veel mo' gelukt was den verwekker van 't m en klauwzeer te kweeken, mocht Frosch er na jarenlangen arbeid in slagen dezen verwekker, die zoo klein is dat hij zelfs aan het met de krachtigste micros coop gewapende oog ontsnapt, aan waar nemingen en onderzoekingen te onder werpen. Het bleek te zijn een staafje van een tienduizendste m.M. Ook is het prof. Frosch gelukt den verwekker van de longziekte vast te stellen. dadelijk beschouwde als een vriendin des huizes. De gravin en haar kinderen merkten dit gelukkig voorteeken op. Juffrouw de Kerlor werd in haar her innering teruggevoerd naar het klooster van St. Joseph, te Quimper, en duizend herinneringen kwamen in haar op, de een al aangenamer dan de andere. De lange dagen, doorgebracht achter de muren van het klooster, zoo treurig voor de meesten der leerlingen, waren voor Carmen gewefest een ingaan tot het leven vol zonneschijn, vol glimlachjes, vol genegenheid, dank zij de tegenwoor digheid van juffrouw de Penhoët, wier beminnelijk en kalm karakter het woelige kind terstond had ingenomen. Hélène bromde op Carmen, wanneer deze eens ondeugend was geweest, en het was aardig om te zien, hoe het groote meisje stilletjes luisterde naar de vermaningen van het kleinste. Bovendien werd Hélène de Penhoët de lieveling der meesteressen en van alle medeleerlingen. Ook wist Carmen wel wat zij te doen had, als zij vreesde voor strafzij ver zocht Hélène om haar tusschenkomst en de zaak was gewonnen. Juffrouw de Penhoët zeide met diepe ontroering Je moeder, je broer, en je zelf, gij hebt allen de weeze ontvangen, alsof zij deel uitmaakte van uw familie Aan de eenzame op deze wereld biedt gij een tehuis, een steun, vertroostingen, die zij kan aannemen, zonder te blozen Heb dank Heb dank uit het diepst mijner ziel 1 Nieuwsblad

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 5