Een reuzensucces hebben wij met onze FOTOKAARTEN Fotohandel en Atelier „DE KROON" Adverteeren de beste reclame QORINCHËM KORTENDIJK 98 Telefoon 156. Tot aller tevredenheid voldoen deze aan de hoogste eischen der Moderne Fotografie. is X Id de koude Een zonderling soort bezuiniging is te Vlodrop toegepast. Het was in de hooge ruime schoollokalen huiver-koud, vooral voor de kleine stumperds wantal twee dagen had de gemeente, die heele H.A. bosch in eigendom heeft, de school zonder brandhout laten zitten. Toen dan ook des morgens om halftien nog geen sprake was van aanvoer, kon de kleine hope des va derlands het niet langer meer aanzien, dat haar onderwijzers en onderwijzeressen aan kippenvel stonden te laboreeren. En de kleine snaken togen er op uit, naar moeder, en keerden terug, trotsch mee torsende een busseltje aanmaak-hout voor meesters kachel. Het was een leuke op tocht, al die baasjes in optocht de school lokalen te zien binnentrippelen, beladen met een bundel sparretwijgen. Maar de proef lukte schitterend, en er kwam allengs een dragelijke temperatuur in de klassen. Van kwaad tot erger Een dame uit Bussum fietste over de heide nabij het kamp, toen ze plotseling bemerkte, dat ze haar gouden armband horloge had verloren. Ze stapte af, legde haar rijwiel neer en begon te zoeken. Na eenigen tijd vergeefs te hebben gezocht, keerde zij terug en vond haar rijwiel gestolen. De onfortuinlijke dame heeft de politie met het geval in kennis gesteld. Door een vrachtwagen doodgereden Dinsdag is de 11-jarige P. J. Ooster- baan, van den Hofdijk te Rotterdam, toen hy aldaar op een met meel beladen vracht wagen wilde klimmen, gevallen, waarna hij een wiel over den buik kreeg. Ernstig inwendig gekwetst is de knaap naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar hij kort daarop overleed. Het spionnagegeval te Maastricht Voor de Rechtbank te Maastricht werd "Mnsdag tegen den sergeant-majoor R. G. 3 jaren gevangenisstraf geëischt, met 'ging, wegens het verhandelen van bescheiden. 17 varkens gestikt •i heer Vogelaar in de Katwjjksche v onder Pijnacker, zijn 17 varker.s cS.% door opsluiting in te kleine ruimte. De dieren zijn voor de consumptie af gekeurd. Doedeltyk ongeval Te Alphen a. d. Rijn is de 81-jarige v. d. Linde van de trap gevallen en dood opgenomen. Waarschuwing De commissaris van politie te Alphen aan den Rijn waarschuwt, niet in handels Juffrouw de Kerlor antwoordde met gedempte stem: Begrijp je nu, dat de wanhoop een laagheid is? Ja, je hebt gelijk, zeide Hélène Jij hebt mij tweemaal gered. Hebt ons allen lief, mijn beste en je zult zoo je schuld afdoen. Ja, Carmen Geheel mijn hart, mijn leven is voor u Ik bid God, ik zal Hem zonder ophouden bidden, dat Hij zelfs de schaduw van een verdriet weg- neme van dit huis Maar, vervolgde Hélène met bewogen stem, indien ooit de Hemel u eenige smart zendt, ik zal altijd bereid zijn u te troosten En indien jij behoefte hebt aan mijn toe wijding, reken op mij, in welke omstandig heden gij ook verkeert Naar allen schijn zou juffrouw de Kerlor wel nooit behoefte hebben aan den troost en den steun van juffrouw de Penhoët, maar hoe edel en oprecht waren deze verzekeringen van toewijding en dankbaarheid. De rijke erfgename, dankte dan ook de weeze met een weisprekenden blik, die scheen te zeggen: Ik weet, dat jij een oprechte vriendin bent een zuster 1 De gravin wendde zich nu tot Hélène met een glimlach en een schittering in haar oogen. Zult gij u niet al te zeer vervelen op Kerlor, juffrouw Hélène? vroeg zij. O, mevrouw, antwoordde het jonge meisje, vraagt u maar aan Carmen, in welken toestand ze mij heeft gevonden I Uw dochter zal u zeggen, of ik op zulk relaties te treden met Joh. Krumpelman, koopman, wonende te Alphen aan den Rijn, Julianastraat 74, alvorens bij hem inlich tingen te hebben ingewonnen. Bewusteloos geslagen Vrijdagmorgen is onder de gemeente Zaamslag, liggende ia de sloot, bewusteloos gevonden een 48-jarige jongen, De Vries, die naar de ouderlijke woning is vervoerd en overleed zonder tot het bewustzijn te zijn gekomen. Later is gebleken, dat deze den avond te veren, te Terneuzen met een meisje wandelende, had blootgestaan aan baldadigheid van een groep jongens en dat hij onder meer met een grooten steen tegen het hoofd werd geworpen. Het gaf de justitie aanleiding een onder zoek in te stellen. Het parket uit Middel burg is gearriveerd met een deskundige voor de sectie van-het lijk. Ook de zeven jongens worden meegevoerd naar Zaamslag voor het verhoor. Slapte in de Sigarenindustrie Het geheele personeel van de sigaren fabriek der firma Hulscher te Deventer, circa 60 personen, is Zaterdag j.l, wegens slapte in het bedrijf ontslagen. Betere tijden Verleden week zijn in de Rotterdamsche haven meer schepen binnen gekomen dan in een eenige andere week daarvoor, ook voor den oorlog. De argelooze voetballers Toen Zondagmiddag de voetbalvereni ging »Vriendenschaar« uit Culenborg zich naar Baam begaf, om daar een match te spelen, vervoegde een onbekend persoon te Utrecht zich by hen in den trein. Deze gaf zich uit als verslaggever, vroeg hun namen enz., maar gaf tevens den raad, in Baarn voorzichtig te zijn met hun geld, omdat daar, volgens hem nog al eens »gerold« werd. Daarop hebben de goed- geloovige Culemborgers al hun geld (circa f 110. in een koffertje gedaan. Na de match was het koffertje met den vriende- lyken raadgever verdwenen o Ds. N. J. C. Schermcrhorn voorgesteld voor NobeFs Vredesprijs Het Norsk Social Anarkistish Forbund, gesteund door het Zweedsche, heeft, meldt »Het Vad.« het Nobelcomité voorgesteld den vredestijd toe te kennen aan den Nederlandschen anarchist en anti-militarist Ds. N. J. C. Schermerhom, voor zijn krachtige agitatie voor den wereldvrede. Hoender ziekte Te Amersfoort en omgeving is een hoender-ziekte uitgebroken. De dieren sterven bij tientallen. Mond- en Klauwzeer Stand van het mond- en klauwzeer in Nederland gedurende de week van 2330 Maart j.l.: Aantal ProvinciënVeebeslagen Gemeenten Groningen 5 4 Friesland 27 14 Drenthe 7 4 Overijsel 29 11 Gelderland 89 33 Utrecht 45 23 Noord-Holland 49 31 Zuid-Holland 481 124 Zeeland 26 22 Noord-Brabant 126 59 Limburg 14 12 een uitredding mocht hopen Het overige van den dag verliep zoo snel voor de bewoners van het kasteel Kerlor, dat men met een levendige ver wondering hoorde zeggen door een huis knecht Mevrouw, er is gediend Het diner was zeer gezellig. De gravin gedroeg zich tegenover Hélène, alsof de nieuwaangekomene reeds sedert langen tijd onder het gastvrije dak van Kerlor had vertoefd. Carmen, die de gedachten harer moeder kon lezen, werd steeds geruster. Zij wilde blikken wisselen met Georges, haar makker en medeplichtige in deze daad van goedheid, maar zij bemerkte, dat de jonge man alleen oogen had voor Hélène, en dat hij deze aankeek met een bewondering, welke hij trachte te verbergen. Eensklaps kwam er een denkbeeld in Carmen op. Zou het mogelijk zijn dacht zij. Vervolgens spotte zij over haar ge woonte om gevolgtrekkingen te maken. Bemint men dan zoo ineens vroeg zij zich zelf af. Des avonds won de nieuwe huisge- noote geheel en al het hart der gravin, door eenige bladzijden uit Lamartine voor te lezen. De stem van Hélène wist de mooie regels van den dichter zoo harmonisch te doen klinken, dat het mevrouw de Kerlor toescheen, alsof zij voor het eerst al de schoonheden er in opmerkte. Toen ieder naar zijn vertrekken ging, ondervroeg Carmen haar moeder Totaalv' 898 337 Een dierenbende aangehouden In verband met den verleden week te Middelburg plaats gehad hebbenden dief stal van tabak, zyn door de politie drie jongens aangehouden resp. 18, 19 en 20 jaar, alle oude bekenden, waarbij bleek, dat dit drietal ook schuldig was aan den diefstal van pakken lucifers uit een ander pakhuis, terwijl er reden is in hen ook de daders te zien van enkele andere kleine diefstallen, die in den laatsten tijd aldaar hebben plaats gevonden. Een tweetal andere medeplichtigen aan een of meer dezer diefstallen wordt nog gezocht. De drie aangehoudene zijn Maandag aan de justitie voorgeleid, een hunner die van vroeger nog wat op te knappen had, is naar een Rijksopvoedingsgesticht overge bracht. Doodslag Maandagmiddag zijn te Namule, bij Namen, twee Nederlandsche schippers aan het tvjisten geraakt. Al ruzieënd, zijn ze 'u café binnengeloopen en daar heeft een van hen, de 40-jarige F. H. uit Amsterdam, met 'n flesch 'n hevigen slag toegebracht op het heofd van den 29-jarigen M. K. uit Steenbergen, die, naar het ziekenhuis te Namen gebracht, daar is overleden. o Aangemeld Bij de politie te Dordrecht heeft zich een 51 jarige nachtwacht uit Amsterdam aangemeld, die voor een bewakingsmaat schappij in de hoofdstad kwitanties moest innen en met het geld er vandoor was gegaan. Het bedrag was ongeveer f100 «ij i3 aan de Amsterdamsche politie over geleverd. Verlaging ran porto De heer T. S. Noordhoff, voorzitter van den Centr. Ned. Ambt. Bond, deelde in 'n salarismeeting te 's Gravenhage bij een bespreking over het georganiseerd overleg mede, dat bij dit overleg is geleken, dat het in de bedoeling van den Minister van Waterstaat ligt om, teneinde aan de in dustrie tegemoet te komen, hetbuitenlandsch briefport van 20 op 15 cents te verlagen, terwijl voorts stadsbriefkaarten van 5 cents zullen worden ingevoerd. Met dezen maat regel zal fl^ millioen gemoeid zijn. o De Arbeidageschillenwet Bij Kon. Besluit van 7 April is bepaald, dat de Arbeidsgeschillenwet 1923 in wer king zal treden met ingang van 16 April 1924. Voor de uitvoering van die wet is het Rijk verdeeld in vier districten, waarvan omvatten het le district de provinciën Friesland, Groningen en Drente het 2e district de provincie Noord-Holland het 3e district de provinciën Zuid-Holland, Utrecht en Overijsel, benevens bet gedeelte der pro vincie Gelderland, dat gelegen is benoorden de Waai het 4e district de provinciën Limburg, Noord-Brabant en Zeeland, be nevens het gedeelte der provincie Gelder land, dat gelegen is bezuiden de Waal. Door de Koningin zijn benoemd tot Rijks bemiddelaars in het lste districtMr. dr. E. van Ketwich Verschuur, burgemeester van Groningen 2de districtMr. S. de Vries Czn„ oud- Minister van Financiën, te 's Gravenhage 3de districtIr. H. A. van Ysselsteyn, oud-Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, te 's Gravenhage 4de districtIr. L, A. Fruytier, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal te 's Gravenhage. Burgerlijke Stand. WOUDRICHEM. Geboren: Willemina d. v. W. Hof man en L Viveen Johannes z. v. S. H. Bax en C. Akkerboom. Ondertronwd: R. de Geus 24 j. en A. G. voor den Dag 25 j. WASPIK, over de maand Maart. Geboren: Johannes Paulus z. v. G. C. Montens en A. P. van Beers Mache- lius z. v. J. Kramer en W. van Etten Johannes Maria z. v. M. A. Kuijsters en J. W. SuosElisabeth Johanna Maria d. v. A. A. J. van den Born en N. A. Ver- bunt. Getrouwd: P. J. Kanters 26 j. en Th. van Eersel 25 j. W. H. Schott 26 j. en G. H. Boezer 22 j Overleden: K. Woutstra 80 j. L. Pruyzen, echtg. v. M. J. van Dongen 76 j.A. van Gorkum, wed. v. W. Zijl- mans 76 j. A. de Klijn, echtg. v. N. Smits 72 j. Marktberichten. Nu mana Ik ben verrukt, mijn kind 1 antwoord de de gravin. Mijn vooringenomenheid was onrechtvaardig, ik erken het nederig. Jij hebt mij met je drieën overwonnen. Van zijn kant zeide Georges tot Hélène Gij hebt in deze sombere woning den zonneschijn gebracht juffrouw; en ik ben overtuigd, dat door u mijn moeder beter zal worden. Ach, menesr, zuchtte Hélène, indien ik werkelijk deze macht had, hoe zou ik God danken. Den volgenden dag verklaarde de gravin, dat zij zich heel goed gevoelde zij overdreef wel een beetje, maar de waarheid was, dat de komst van Hélène op de gezondheid der oude dame een gunstigen invloed had. Na het ontbijt kwam men overeen een tocht in den omtrek te doen De gravin verlangde, dat juffrouw de Penhoët haar den arm zou geven. Met hun vieren volgden zij de paden, aan welker randen de boterbloempjes bloeiden. Zij gingen in het gras zitten, aan den voet van een heuvel, waar zij het uitzicht hadden op een der talrijke mooie plekken, die er zoovele voorkomen in Bretagne. De gravin verzocht Hélène om een ruiker veldbloemen voor haar te plukken. Toen het jonge meisje daarmee bezig I was, zag mevrouw de Kerlor peinzend naar haar. De goede vrouw dacht aan den on- zekeren staat van dit mooie en ernstige kind en haar bleeke wangen bemerkende en haar treurige oogen, vroeg zij zich droevig af, wat er in het leven zou worden van zooveel reinheid en teeder- heid. Was het niet te vreezen, dacht de gravin, dat Hélène in spijt van al haar goede hoedanigheden, toch nog eens zou toonen het bloed in zich te hebben van de markiezin de Penhoët, dat zij ook het bewijs zou geven van de noodlottige wet, die de moderne tijd had gevonden, de wet der erfelijkheid, volgens welke alle ondeugden der ouders zich zetelen in het bloed der kinderen, evengoed als de eerlijkheid en de reinheid? Christirn, de Zweedsche hond, dien men niet had willen meenemen, ver scheen nu bij een kromming van den weg. Hij was aan zijn ketting ontsnapt en had het spoor van zijn meester gevolgd. Hij liet op luidruchtige wijze zien, hoe blij hij was, hen allen te hebben gevonden en niet het minst ontving Hélène de Penhoët een deel van zijn liefkoozingen. Het was een bekoorlijke dag en de avond was nog hartelijker, nog gezelliger dan de vorige. Hélène toonde nu, hoe prachtig zij kon borduren, de gravin maakte haar een welgemeend compliment, en zij kon niet nalaten tot Carmen te zeggen Men zou nooit gelooven, dat je beiden in hetzelfde klooster bent opgevoed. Mevrouw de Kerlor vroeg de meening van haar zoonGeorges verklaarde GORINCHEM, 7N April. Op de vee markt waren aangevoerd 177 runderen, 7 nuchtere kalveren, 126 overloopers, 514 biggen, 0 schapen, 0 lammeren. De volgende prijzen werden besteed zware kalfkoeien f300f400 melkkoeien f 250f 350 kalfvaarzen f 200f 250 guiste vaarzen f170f220; pinken f70 f 110 graskalveren f f nuchtere kalveren f 20f 35, overloopers f 20f 35, biggen f 8f 14 schapen f f lammeren f f 's BOSCH, 9 April. Op de markt van heden werden aangevoerd 1702 stuks. 629 stuks hoornvee, 817 biggen, 115 zeugen, 57 schapen en lammeren, 84 kalveren. De prijzen waren als volgtKalfkoeien f270 k f395, kalfvaarzen f235 a f370, magere ossen en koeien f 185 a f 275, vette ossen en koeien le kw. 60, 2e kw. 52, ct. p. p., pinken f 140 f 215, zeugen f60 A f 100, biggen fl.75 k f 2.25 p. w. schapen f 20 a f 45, lammeren f af Aanvoer redelijk. Handel williger. ROTTERDAM, 8 April. Aanvoer 212 paarden, 22 veulens, 1335 magere en 736 vette runderen, 197 vette kalveren, graskalveren, 1933 nuchtere kalveren, 46 schapen of lammeren, 221 biggen, 17 bokken of geiten, 1227 varkens. Koeien f 0.35 a f 0.60 Ossen f 0.50 a f 0.58 stieren f 0.45 a f0 52 kalveren f 0.60 a f 0.921, alles per kilo. Melkkoeien f' 300 a f 450, kalfkoeien f350 a f450, stieren f200 a f500, pinken f 100 a f150, graskalveren f70 a f130, vaarzen f190 a f 250, werkpaar den f 330 a f 450, siachtpaarden f 100 a f200, hitten f150 a f300, veulens f 100 a f170, biggen f8 a f 13, varkens f20 a f35, slachtkalveren f 15 a f 19, fokkal- veren f 20 a f 28. De Rotterdamsche eierreiling. Op de in ons Veilingslokaal, Delftsche straat 43, gehouden Veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f 5.50f 7,20 Eendeieren f 5.35f 5.75 Aanvoer 275000 stuks. ZALTBOMMEL, 8 April. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd: 158 biggen, prijs van f9 tot f 15. 95.000 eieren, prijs p. st. 4J a 6 ct. 800 K.G. boter, prijs per half K.G. roomboter f 1.15, boerenboter fl.05. vroolijk, dat hij die zijner moeder deelde. Carmen deed eerst, of ze boos was en pruilde een beetje, toen echter barstte zij in een schaterlach uit. Het is waar, erkende zij, maar als Hélène toen hard werkte- en ik luierde, dan kwam dat, omdat ik mij later eens zou kunnen vernederen voor haar Een kus der „vernederde" aan haar vriendin bewees, dat zij niet in 't minst boos was. Zij voegde er op een toon van schalk- schen ernst bij Indien men vooruit wist, zou men zijn voorzorgen nemen, maar men denkt al tijd te laat aan deze dingen. Georges was er in geslaagd zich een weinig af te zonderen met Hélène. Hij zeide op een innigen toon Indien Carmen er niet in geslaagd was, u te overtuigen, en indien u ge weigerd hadt om te Kerlor te komen, dan zoudt u van mij een diep ongeluk kig mensch hebben gemaakt, juffrouw. Het jonge meisje beefde even, maar zij kon z'ch niet verklaren, waarom deze woorden haar zoo onuitsprekelijk ont roerden. In haar kamer gekomen gevoelde Hélène zich zeer opgewonden, ter prooi aan een onrust, die plotseling over haar was gekomen en die zij vroeger nooit had gekend. Gedurende meer dan 2 uren bleef zij wakker liggen, nadenkend, zonder een verklaring te kunnen geven van haar verwarde gedachten vol vrees. {Wordt vervolgd.) 6 voor I Gulden

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 6