0 Draagt Bahlmann's Kleeding Heeren=costuums Kinderpakjes Pantalons Costuums naar maat 0 Hf Diarrheepoeders voor Kalveren. Navuilpoeder voor Koeien. Zogpoeder voor Varkens. Droespoeder voor Paarden. Voorde belijdenis KERKBOEKJES Ziet de Etalage Kunsttanden IJZERHANDEL Willem de Bruin C2. I I f1095.-. Fa. C. ROMEIJN Zn., GORINCHEM. Eind 8 115 bij de Waterpoort. Hoogstraat GORINCHEM. A.Vos-v.Mersbergen Gasthuisstraat 23 GORINCHEM. MIJMHARDT3 in alle formaten, bindingen en kleuren. Met gouden en zilveren slootjes. te HEUSDEN. Behandeling geheel pijnloos. Spreekuren 9-4, tegen de scherpst concurreerende prijzen den. Ook het vraagstuk van werk en tafeldienen is opgelost. Op een aanvraag meldden zich 40 mannelijke en 30 vrou welijke krankzinnigen als kok en tafeldie naar aan. En de kost is wat goed. Een ander bevreemdend verschynsel is, dat 74 razende gekken door de andere meer bezadigde krankzinnigen, o.w. die meenen God en koning van Engeland te zijn, terdege in bedwang worden gehouden. De eenige, dien men in {fit groote krank zinnigengesticht voor waanzinnig zou hou den is de directeur. Hij weet niet meer, of hij nog leeft en twijfelt aan zijn verstand. Het geheele bedrijf voor krank zinnigen wordt door louter gekken op per fecte wijze en methodisch in stand gehou den. Het meest rustige en voorbeeldige oord in het onrustige Ierland is het krank zinnigengesticht van Donegal. De geschie denis geeft te denkeu. »Msb.« o De anti-bolsjewistische opstand in Turkestan De opstand wint veld in Turkestan. De roode treepen hebben na verwoede gevech ten geheel Samarkand ontruimd. De terug keer van Trolzki zou noodig zijn geworden om de soldaten van het roode leger tot rede te brengen en er zou reeds wrijving zijn ontstaan tusschen Frenze en Trotzki, welke laatste zich vooral verzet tegen ze kere mutaties in de opperste leiding van het roode leger, die worden beschouwd al3 tegen hem (Trotzki) gericht te zijn. Vliegongeluk Bij een proefvlucht boven het vliegveld bij Lawton (Oklahama) raakte het vliegtuig in brand. De inzittenden, 3 Amerikaansche vlieger-officieren, vonden den dood in de vlammen. HRjuontploffing In de kolenmijn te Karwin (Tsiecho- Slowakije) is een ernstige ontploffing ge beurd. Veertien mijn wei kers werden ge dood. De materieele schade is zeer groot. Dr zijn bovendien nog 6 gewonden. PLAATSELIJK NIEUWS. 's Gravenmoer. Op Vrijdag 25 dezer zal te Breda de keuring plaats hebben voor de dienstplichtigen uit deze gemeente voor de lichting 1925. Giessen. Woensdag 16 April 1.1. vierde Ds. Benders zijn 25 jarig jubileum als predikant der Ned. Herv. Kerk voor Giessen en Rijswijk. Voor dien tijd diende hij de gemeente Zijderveld, waar hij 4 Dec. 1892 bevestigd werd in zijn ambt. Wegens droeve familie-omstandigheden hadden geen feestelijkheden plaats. Wei werd den geachten en beminden leeraar door de lidmaten een prachtig geschenk aangeboden, welk voorbeeld ook door Rijswijk zal worden gevolgd. De familie was zeer getroffen door deze hulde. Herpt. Alhier is overleden in den ouderdom van 78 jaren, de oud-Pauselijke zouaaf Hermanus Valk, geboren te Herpt in 1846. Hij begaf zich tweemaal riaar Rome om de rechten van den Pauselijken Stoel mede te verdedigen, n.l. in 1865 en 1866. De slag van Mentana is door hem mede gemaakt. Paus Pius IX verleende hem in 1867 de medaille »Fidei et Virlutec, Paus Leo XIII schonk hem de medaille »Bene Merentie« Had hij zich te Drunen gevestigd, zijn laatste levensdagen wenschtte hij in Herpt te slijten waartoe hy voor 10 dagen terug overging. Hij stierf op den dag dat zijn vrouw grafwaarts gedragen werd. Onder no. 6754 weid in het Ned. Rundvee-Stamboek opgenomen, de stier Gijs II van de Fokcontróle en Stieren- vereen. alhier. Deze stier werd in het najaar 1923 door genoemde vereeeiging op de fokveeverkooping van zwartbontvee door de Vee-export en Handelsvereeniging van het N.R.S. en de bonden van Fok- veevereenigingen in Overijssel en Zuid- West Drente te Meppel en stamt af van de beste dieren der fokveevereenigingen te Ruinerwold. Oudendijk. Vanwege het uitv. comité voor het te houden festival, zal op Zaterdag 19 April a.s., 's avonds 7 uur (Z.T.) in de 2de Openb. School alhier, een volksverga dering worden gehouden. Men hoopt dan een bespreking te openen over de te houden feesten op 24 Juli a.s. den dag na het festival. Binnenkort zal ook een inschrijving wor den geopend voor staanplaatsen van de verschillende tenten op het terrein. Dinsdagavond vergaderde in Café Vink, de afd. Woudrichem van den Bieten- bouwersbond. De heer F. C. Huizer, mede ter ver gadering aanwezig, gaf eenige inlichtingen aangaande het ontsmetten van bietenzaad met Germisan, om bietenbrand tegen te gaan. De Plantenziekten kundigen Dienst heeft reeds eerder daarop gewezen en zegt o.a. Aangezien de schimmel in 1923 in be langrijke mate op de zaadbieten aanwezig was, is de kans groot dat ook dit jaar bij j ongunstig wéér de schade door bietenbrand aanzienlijk zal zyn. Met algemeene stemmen werd besloten, voor gezamelijke rekening het zaad te later ontsmetten, en dit z< o spoedig mogelijk te doen. Tot bestuursleden der afdaeling werden gekozen de heeren Joh. Daim, H. v. Andel en H. de Lorm. De vergadering werd daarna gesloten. Waalwijk. Op de alhier gehouden Rijkspremiekeuring van stieren werden be kroond van de twee-jarige stieren met den len prijs de stier Antoon, 5751 S, van Gebr. Oerlemans v. d. Schans te Drongelen met 77-1 voor exterieur en 2,5 voor af stamming. Een zware, voldoend typische stier doch matig sterk gebouwd. Met den 2e prijs de stier Hendrik Floor, 6023 S,, van de Fokvereeniging te Alm- kerk met 77-1 punt voor exterieur en 2 voor afstamming, een geblokte stier met matig sterken rug. Van de één-jarigen verwierf de premie de stier Napoleon, van de Stapel no. 6438, van de Fokver. te Elshout met 77-4 p. voor exterieur en 4 punten voor afstamming, een vrij goed gelijnde stier met wat grof staartstuk. Woudrichem. De Erven Spoor, vee- en vleeschhandel alhier, kocht voor het a.s. Paaschfeest van den heer D. van Buuren te Meeuwen een os, die om zijn kolosale afmetingen aller aandacht trok. Naar schatting woog deze kolos minstens 2000 pond, levend gewicht. Daarbij toonde deze firma bij den rondgang door ons stedeke Geestelijke aFmaHinO, SiapeloosheidjOnrusr. Zenuwachtigheid voor en tijdens examens. Gebruik de renuwsHllen deen zenuwsterkende Zenuw-fablelTen Koker 75 eh meesteresse gedurende tal van jaren aan de vereeniging bewezen. In haar plaats werd thans gekozen mej. T. Lodder. BINNENLAND Vraag vooral döGChte voorzier» van de naam Ml JMHARDT nog een 2-tal pracht koeien, zoodat zij daarmede voor de Paaschdagen een groot deel der bevolking uit het Land van Altena van vleesch kan voorzien. Deze week werd de slagerij van den heer J. Spoor, die door verbouwing geheel gemoderniseerd is, heropend. Vele ingezetenen kwamen bij deze gelegenheid de familie gelukwenschen roet' deze ver betering. Het bestuur der melkveehouders- vereeniging benoemde in hare vergadering van Donderdag i.i. tot controleur voor melkonderzoek de heer H. Spiering alhier. Zaltbommel. De vereeniging »Fln- raliac hield Dinsdagavond haar jaarverga dering. De heer Dorgelo, secretaris, bracht een uitvoerig jaarverslag uit, dat onder dank werd goedgekeurd. De rekening en verantwoording werd nagezien en onder dankzegging goedgekeurd, in ontvangst op f794.14,, in uitgaaf op f577.95,, batig slot f 216,19, welk saldo op 1 Jan. 1923 bedroeg f 252 83. Mej. A. S. Klop, die als bestuurslid be dankte, wrrd warme dank gebracht voor de goede zorgen en diensten als penning- Door een stier doodgedrukt Te Beugen is de 80-jarige Ant. Reintj.es door een stier, dien hij uit den stal haalde, tegen een muur doodgedrukt. o Een andere lezing We vermelden in ons vorig rummer een bericht van het vHbld.c, volgens het welk een scheepsboot van den Nederland- schen motorschoener sBaldur® overvaren was en tot zinken was gebracht, van de tien inzittenden konden slechts vier gered worden. »De Memeier Dampfboote meldt daaren tegen, dat de »Bischof Ermaniet® op reis van Kellneraggen dicht bij Scharzerort overvaren is door de Hollandsche motorboot »Baldur« met het gevolg dat de »Bischof Ermaniett is gekelderd. Van de bemanning van laatstgenoemde boot, welke uit tien koppen bestond, werden er vier gered, welke door de »Baldur« te Memel zijn aangebracht. De Zemertyd Het St.bl. no. 160 bevat een kon, be sluit van 28 Maart j.l., tot schorsing van het besluit van den raad der gemeente Bovenkarspel van 8 Maart j.l. strekkende om de gemeenteklokken op 30 Maart j.l. niet in overeenstemming te brengen met de bij kon. besluit van 31 Januari j.l. bepaalde tijdsvervroeging. Doodelyk ongeluk Een chauffeur heeft Maandagnacht aan den Bunderweg te Maastricht het lijk ge vonden van den heer W. H. Hennekens uit Bunde, Naast het lijk lag de fiets van den heer H., waarmede hy den avond te voren uit Beek was vertrokken. Omtrent den oorzaak van den dood van den algemeen bekenden heer H., die den leeftijd van 57 jaar bereikte, tast men in het duister. Het waarschijnlijkst is, dat hij van zijn fiets is gevallen. Hij had ver wondingen aan hoofd en arm. 0 Droevig ongeluk De alleenwonende oude vrouw Schuiling te Assen kwam met de brandende kachel in aanraking en werd daarbij dermate ge wond, dat opneming in het ziekenhuis noodzakelijk was. Na eenige oogenbliken is de ongelukkige aan de bekomen brandwonden overleden. Het Drama te Valkensvaard Mevr. Desmet tot 3 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Het gerechtshof te Arnhem deed heden uitspraak in de zaak van Cornelia de Wert huisvrouw van M. Desmet, die beklaagd van poging tot vergiftiging van haar man en medeplichtigheid aan een op haar man op 5 Januari 1923 in de Valkenswaardsche bosschen door J. Kerssemakers gepleegden moordaanslag door het gerechtshof van Den Bosch was veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf. De Hooge Raad had het vonnis van het Bossche Hof vernietigd, op grond o.a. dat dit Hof zijn oordeel had gegrond op aan wijzingen door aanwjjzingen verkregen en de zaak naar het Arnhemsche Hof verwezen. De procureur-generaal van het Arn hemsche Hof eischte op 3 April "j.l. tegen beklaagde vier jaar gevangenisstraf met aftrek van preventief. De uitspraak op heden luidde 3 jaar gevangenisstraf wegens medeplichtigheid aan poging tot moord, onder aftrek der geheele preventieve hechtenis. *r Oudste, goedkoopste en soliedste Kleedingmagazijn te Qorinchem vanaf f 4.50 vanaf f 3.00 vanaf f 190 vanaf f 25.00 X- o 7/9 P. K. met electr. verlichting v 37a P. K. met kickstarter, koppeling, versnellingen, zeer geschikt voor beroep en sport, ook voor duo-rijden. Vanwege de lage Belg. PCCfi frankenkoers voor den billijken prijs van wUw«™i DISTRICTS-AGENTEN Laboratorium voor Scheikundig en Microscopisch onderzoek. In de van ouds bekende Zaak van W. 112 - HEUSDEN, zijn verkrijgbaar alle soorten fijne sigaren en Sigaretten, van de duurste tot de goedkoopste soorten. Aanbevolen merken: VELASQUES. SENOR1TAS. CHIC. IDEAL. ROYAL. VUELTA. IMPERATOR. Het Sei iemerk K AREL DE STOUTE NESTOR (Vorsten landen Sigaar.) Rookt het merk WEGWIJZERS- AHe soorten fijne sigaretten, een pracht-collectie HOUTEN PIJPEN. Aanbevelend ALS DOVEN. Verkrijgbaar in den Boekhandel van de Eind 114, b/d Waterpoort, Biiiyke pi*vjzen- behalve ZONDAGS. Tel Int 220 Vakkundige bediening. Prima kwaliteiten. Firma SCHOON C°. Firma L. J. VEERMAN

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 10