Tweede Blad lo. 4390. vrijdao 18 April W ki 'onz/g jf])e zeep der voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. A I' nu r. 1 I m. BEHOORENDE BIJ HET DOOR OVERSPANNING EN ZORGEN. Mannen zoowel als vrouwen hebben onder zenuwachtige, beproevende omstan digheden gewerkt. Ztj raakten overwerkt en missen de kracht om de bacillen van gevatte influenza of koude te bestrijden. Het bioed raakt overladen met overtollig urinezuur, de nieren worden ondermijnd door de te groote inspanning en spoedig volgen verschijnselen als hoofdpijn, dui zeligheid, zenuwoverspanning, urinekwalen, graveel, waterzuchtige oogen, rheumatische spieren en door urinezuur aangetaste ge wrichten, stijve schouders en pijn in den rug. Daartegen worden Foster's Rugpijn Nie ren Pillen aanbevolen, en er dient geen kostbare tijd verloren te gaan. Uitstel leidt al te vaak tot rheumatiek, spit, steen vorming, ontsteking van de nieremof blaas, en nierwaterzucht. Zelfs ongeneeslijke kwalen kunnen door verwaarloozing ont staan. Als uw nieren verzwakt zyn door zorgen en overwerking, tocht, koude, epidemische koorts, schadelijke bezigheden enz., wendt U dkn met vertrouwen tot Foster's Pillen. Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken a f 1.75 per flacon (geel etiket met zwarten opdruk). Vervolg Raadsverslag gemeente VEEN. Benoeming onderwijzeres aan de O. L. School. Het aantal leerlingen dat de school bezoekt, maakt het noodzakelijk dat een 5de leerkracht wordt benoemd. Op de voordracht zijn geplaatst: 1. mejuf P. Snijders te Oud-Vosmeer; 2 mejuf. J. Middelkoop te Utrecht; 3. mej.Aleman te Zierikzee. De beide eerste sollicitanten hebben proefles gegeven, waarbij de Schoolop ziener tegenwoordig was. Naar aanlei ding hiervan wordt door het Hoofd der School en door den Schoolopziener ter benoeming aanbevolen mej. Middelkoop. Bij de stemming verkreeg mej. Mid delkoop 5 stemmen, 1 stem werd uitge bracht op mej. Snijders en 1 in blanco Alzoo gekozen mej. Middelkoop. Wijziging begrooting 1924. Van den Rijksontvanger is te veel ontvangen een bedrag aan Inkomsten belasting, groot f 388,30, welk bedrag is terugbetaald. Hiervoor komt geen post op de begrooting voor. Geen der posten van ontvangst zijn hooger te ramen, zoodat de uitgaaf ge vonden moet worden door verlaging van den post voor vleeschkeuring, met f 50.voor keuring van waren f 80. en de rest f 58.30, van den post voor nij verheidsonderwijs, waarvoor geen uit gaaf zal behoeven te geschieden. Met algemeene stemmen wordt deze wijziging goedgekeurd. Bij de rondvraag informeert de heer 't Lam, of de belasting over 1922 toen deze nog aan de gemeente was, geheel is geind. Spr. hoort zooveel wan klanken daarover en ook namen noemen van hen die nog niet betaald hebben, en dit naar zijne meening heel goed kunnen. De Voorzitter geeft den raad, ter secre tarie inzage te nemen van de nog open staande en oninbare posten. De heer v. Andei zegt dat ook van de hondenbelasting niet veel terecht komt, spr. zou aan deze belasting ook meer de hand willen houden. Wil men niet betalen, dan zou hij de verplichting willen opleggen de honden vast te houden en zoo men dit niet doet dan de honden laten dood schieten. De heer v. d. Pol voelt wel iets voor strengere toepassing der belasting, er loopen zooveel honden. De Voorzitter zegt dat de ingezetenen met hun honden nog iets kunnen verdie nen b.v. met mollen vangen, schiet men ze dood dan is dit afgeloopen. De heer Schreuders vraagt of er nog iets komt van de reparatie van den toren, of is dit voor goed van de kaart? De herstelling is hoog noodig en men hoort er niets meer van. De Voorzitter meent dat men nog eens zou kunnen schrijven aan de ver- eeniging voor Monumentenzorg, die be loofd heeft nog eens te zullen komen .F i u.1 'F Na veel jaren van afzonde? ring en overpeinzing heb ik het geheim ontdekt, dat niet zal nalaten in Holland groot opzien te verwekken. Na menging van allerlei bijzondere ingrediënten, is het mij gelukt, een zeepsoort van on? gekende kwaliteit samen te stellen. J)eze zeep heb ik „Hermit Soapw gedoopt Huismoeders, voor ik verder iets omtrent deze zeep ga vertellen, moet ge Uw winkelier eens een pakje vragen. Ge bemerkt dan zelf de wonderlijke samen? stelling. Prijs per stuk \2lh cent kijken. De heer v. Ballegooijen vraagt of het niet beter is dat B. en W. zelf eens naar den Haag gaan, spr. verwacht daar meer van, dan van schrijven. De heer Schreuders zegt, als er niets aan gebeurd, op een gegeven oogenblik de spits naar beneden komt vallen. De Voorzitter stemt toe, dat er iets aan moet gebeuren, dat het echter zoo erg is, dat de spits zal vallen, daarvan gelooft spr. niets. De heer van Ballegooijen vraagt wie de kosten zal hebben te betalen als er een stuk van de spits op het dak van de kerk valt De Voorzitter acht het 't beste de Vereeniging voor Monumentenzorg nog eens af te vragen of er iets van herstel ling kan komen. De heer Schreuders voelt meer voor het voorstel van den heer v. Ballegooijen. De heer Jiskoot vraagt of het niet goed is, te wijzen op het gevaar, dat de toren op 't oogenblik oplevert. De Voorzitter zegt dat men zich in den Haag daar niets van aantrekt, men wil een subsidie verleenen, omdat de toren een oud gebouw is, deze is voor 1400 gebouwd. Besloten wordt nogeens te schrijven, komt er dan geen antwoord, dan kunnen andere maatregelen beraamd worden. De beer Jiskoot vraagt of de bepalin gen niet verscherpt kunnen worden, be treflende de maximum-snelheid voor auto's op den dijk, ze rijden met groote snelheid den gevaarlijken bocht om, daar moeten vandaag of morgen ongelukken van komen. De grootste schuldigen zijn de autobussen. DeVoorzitter zegt dat hier weinig te gen te doen is. Aanschaffing van een chronometer kost veel geld en dan blijft het nog moeilijk een strafbaar feit te constateeren. Op voorstel van den heer Smits wordt besloten de ondernemers der autobussen aan te schrijven en te verzoeken, op de gevaarlijke plaats met minder snelheid te rijden, wordt daaraan geen gevolg gegeven, dan zullen andere maatregelen worden getroffen. Niets meer te behandelen zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. PLAATSELIJK NIEUWS. Rijswijk. Maandagmiddag werd door de slagers Spoor uit Woudrichem, met een drietal Paaschrunderen een rondgang door ons dorp gemaakt, hierbij bevond zich een kolosalen Os, die het respectabele gewicht had van 933 Kilo's. Het vee had in deze gemeente nogal veel bekijks. Sprang, Maandagavond werd door haar oprichter, Ds. C. Lindeboom van Amsterdam, ter gelegenheid van het zilveren jubileum der Ger, Jongelingsvereeniging alhier, de feestrede uitgesproken. Na een inleidend woord door Ds. de Jonge behandelde den geachten spreker het n.v. onderwerp »Na 25 jarena. In zijn inlijdend woord maakt spr. zijn gehoor duidelijk het verschil dat er bestaat tusschen het jubileum van een persoon of van een vereeniging. Daarna herinnerde spreker zijn gehoor aan de oprichting en de moeilijkheden hieraan verbonden. Her dacht met een enkel woord aan de mede oprichters en noemde hierby in het bijzonder de namen Vos, Zwart, v. d. Schans en v. Oosterhout en wijdde eenige woorden van nagedachtenis aan wijlen H. Zwart en meende niet te veel te zeggen, dat ook hij veel gedaan had voor de organisatie. Hij was iemand godvruchtig van hart, maar wat onvrijmoedig van geest. Een overzicht werd gegeven van de aansluiting bij den bond van J. V. op G. G. Ver volgens hoe de J. V. een uitheemsche plant is, van uit Engeland overgebracht. Schetste daarna de beteekenis van het vReveik en den opkomst van het Ned. J. V. 't welk op algemeene Chr. grondslag staat. Toond aan waarom vele met dit verbond niet konden sa&mgaan en hoe men kwam in 1888 tot oprichting van den bond van J. V. op G. G. en liet hierbij uitkomen het verschil van opvatting tusschen die twee groote bonden. Bracht daarna naar voren de Bonds idé. Hoe dat de vereen, moet zijn de plaats, waar de jongeling opgevoed wordt voor zijn positie die hem later bij zynen mannelijken leeftijd wacht in de kerk, staat en maat schappij. Zij wil voortbouwen op den grondslag, gelegd in gezin, school en chat, onderwijs. Voorts brengt spr. een heilgroet aan de Noord-Brabantsch-Limburgsche af* deeling van J. V. op G. G. Tenslotte wekt spr. de jongelingen op te zien op de toekomst. Gij hebt, aldus spr., naar ik hoop Uw Koning lief, maak dat gij dit idealisme niet verliest. Laat den levensmoed niet los maar bid den Heere, dat dezen moed u by blijft. In peroratie wekt spr. de jongelingen op te zijn kloeke belyders van het Krui3 van Chfistus, houdt u pad zuiver, Wordt wat ge zijt, zonen der reformatie, het beeld der vaderen wenkt. De stryd der vaderen wacht. Ds God der vaderen roept U. Hierna werd gezongen Ps, 105 5, waarna Ds. Lindeboom sloot met dank- egging- Burgerlijke Stand. WIJK, over de maand Maart. Geboren: Arie Cilis z. v. K, A. v. Beusekom en K. BoumanAntonie Laurens z. v. K. de Kok en T. van Wijk Maria d. v. M. v. Tilburg en M. Versteeg Dina d. v. D. de Waal en D. Tijen Maria Gerdina d. v. Th. M. J. v. Alphen en J. de Fijter Anneke d v. D. Bleijenberg en P. Poorter Hermina Teuntje d. v. K. v. Rijswijk en J. L. Kiep. Overleden: A. Nieuwkoop 27 j.; L. A. Versteeg 8 m.H. Ph. Schouten 60 j., echtg. v. H. Lakerveld. VEEN, over Maart. Geboren; Adrianus Johannes z. v. J. Duyster en N. van Wijk Lauwrens z. v. J. van Ballegooijen en P. E. Mans Gysbert z. v. T.wan Tilborg en J. van Ballegooijen. RECHTZAKEN. Uitspraak Arr.-Rechtbank 's Bosch A. F. te Heusden, overtr. art. 246 sub 247 W. v. Str. onderzoek gelast naar geestvermogens. Kicttw^lad m n mw a, i; MOK! mPïï -* tUSSIM HU m,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 5