StandplaatsWATERPOORT. Lachen. VROUWEUTEMMEES. Lachen HEUSDEN. Groothandel in Zaterdag 2 uur. ROODKAPJE EN DE WOLF. Zaterdag 8 uur. ftooie Hans K watta=S old at e n OPGERICHT 1816. Reiziger Komt II op aanvraag gaarne Pezeeken. NED. TOONEELGEZELSCHAP VRAAGT PRIJSCOURANT Kermisklucht in 3 bedrijven. Groote Kinder- en Familie-voorstelling Volksschets in 5 bedrijven door D.Jansen Militaire Klucht in 3 bedrijven Prijzen: 60 cent, fl.en fl.25 plus rechten. Die een genoeglijke avond wil doorbrengen, bezoeke de SC HOUW BUIIG. Telegram-adres KEUNEN. Telefoon ïnterc. No. 8. Alle soorten prima belegen WIJNEN, LIKEUREN en GEDISTILLEERD, aan scherp concurreerende prijzen Inval in een nachtcafé te Rotterdam. De politie hield reeds lang een pand op den Haringvliet N.Z. te Rotterdam in de gaten, waarin een nachtcafé gevestigd is. Herhaaldelijk had men er al een inval ge daan en telkens meerdere personen aan getroffen. Tot nu toe was men er evenwel nog niet in geslaagd, den eigenaar op den verkoop van drank te betrappen. Steeds had deze kans gezien, flesschen en glazen tijdig te verstoppen. Zaterdagnacht echter is het gelukt, het heerschap te snappen. Te ongeveer half drie drong men er on verwacht binnen en men trof er behalve den eigenaar twee personen vonder gelag aan. Niet minder dan 22 flesschen wijn, champagne, bier, boerenjongens en limonade konden in beslag genomen worden. Tegen den eigenaar werd proces-verbaal opgemaakt Ernstig «ngeiuk Twee personen verbrand. Men meldt uit Heerlen In de Akerstraat te Heerlen tegenover het politiebureau heeft een verschrikkelijk ongeluk plaats gehad. Het nog geen twee maanden gehuwde echtpaar Hardi was in de keuken bezig met eenig huishoudelijk werk. Op de kachel stond een pot met was, benzine en terpetijn te koken. Door tot nu toe onbekende oorzaak sloeg de vlam in het brandbare goedje. De vrouw trachtte den brand te blusschen, maar haar kleeren vatten vlam en weldra stond de 20-jarige vrouw in lichte laaie. De 24-jarige man trachtte de vlammen te dooven, maar ook zijn kleeren vatten vlam. Door op den grond te rollen, trachtten beiden de vlammen te blusschen, maar het mocht niet baten. Daarop snelden zij luid gillend en ker mend de straat op. Het was alsof men levende fakkels zag. Door hun geschreeuw snelden politie en buren toe en met jassen en dekens trachtte men het vuur te dooven. In deerniswaardigen toestand werden zij daarop naar het politiebureau gebracht, waar aanstonds eenige geneesheeren hulp boden. Vervolgens werden beiden ongelukkigen naar het ziekenhuis vervoerd. Men wanhoopt aan hun behoud, daar de huid geheel verbrand is. o Valsche bankbiljetten Er zyn valsche bankbiljetten van f 40 in circulatie. Ze zijn te herkennen aan drie hoofdgebreken de kleur is lichter, de hamer van den man aan het aanbeeld is dunner, formaat eenigszins kleiner. Ontevredenheid onder militairen te Hillingen Uit ontevredenheid over het eten, zijn Maandagnamiddag 41 militairen uit het Remontdepot te Millingen weggeloopen. 3 soldaten kregen echter berouw en keerden eenigen tyd later terug, terwijl de overige 38 naar De Harskamp zijn gewandeld. Ongelukken Te Zevenbergen is in de rivier de Mark het lijk drijvende gevonden van den sedert lsten Paaschdag vermisten 47-jarigen D. o De nieuvro Directeur van den Postcheque- en Girodienst Tot directeur van den postcheque- en girodienst zal, naar de N. R. Ct. verneemt, den markies en de markiezin de Penhoët had veroorzaakthun vijandschap keerde zich nu tegen een nieuw slachtoffer, eveneens onschuldig, tegen Hélène de Penhoët. Dien avond kwamen er op het kasteel van Guideloinet een dozijn notabelen uit den omtrek bijeen. Aan de whisttafel zag men de heeren de Kermengug, de Kerandren, de Ker- goulevent, de Keralouët. Er waren nog eenige edellieden van lageren rang. Ook de maire der plaats was er tegenwoordig. Tweemaal per week vierde men te Guidelvinec kleine, geheimzinnige gods dienstoefeningen, met gezangen der oude Choards, plechtige, roerende wijzen. Deze lieden, deze monarchalen, die den graaf van Parijs „Monseigneur" noemden, hadden niets geleerd en niets vergeten. Zij wilden niet weten, dat Philips van Orleans, de Philippe Egalité der geschiedenis vóór den dood van zijn neef Lodewijk XVI had gestemd, zij herinnerden zich de heldendaden der Orleantische partij, zij dachten alleen aan de tochten onder den standaard met de lelies, tegen de avonturiers met de driekleur. Het was aan deze menschen, grijs ge worden in hun verouderde opvattingen, dat de gravin de Guidelvinec, vóór haar gasten tot de whisttafeltjes te veroor- deelen, al de slechtigheden onthulde, die op het kasteel Kerlor plaats hadden. De teekenen van afkeuring in deze bijeenkomst waren algemeen en de gravin ontving volmacht om te handelen, onder leiding van WILLY VELTMAN van Amsterdam. PRIJZEN 75, 50 en 25 CENT door D. JANSEN. Plaatsbespreking van 11 tot 3 nar aan de Schouwburg. De pauzen zullen opgeluisterd worden met muziek. Niets wordt vertoond, dat zedekwetsend is. worden benoemd de heer J. Lazonder, thans directeur van het postkantoor te Rotterdam. De heer Lazonder zal Maandag 5 Mei zijn nieuwen werkkring aanvaarden. Dezer dagen is het koninklijk besluit van zijn benoeming te wachten. Een gedenkraam voor de Nieuwe Kerk te Delft Uit New-York wordt aan de N. R. Ct. gemeldt, dat Edward Bok, ter eere van bet regeering8jubileum van de koningin, een gedenkraam voor de Nieuwe Kerk te Delft heeft geschonken. o Koningin Wilhelmina Jubileum-Fonds De koningin heeft enkele dagen geleden een bedrag van 73,200 Zwitschersche franken ontvangen, bijeengebracht door Nederlanders en vreemdelingen in en buiten Zwitserland, als een fonds uit dankbaarheid jegens hare Majesteit en als blijvende herinnering aan haar regeeringsjubileum in 1923. Aan pit fonds is, met toestemming van H. M. den naam gegeven van Koningin Wilhelmina Jubileumfonds 4923. Het zal worden afgedragen aan het bestuur der Vereeniging tot behartiging van de belangen van Nederlandsche longlijders, te Amsterdam welke vereeniging haar Nederlandsch sana torium te Davos heeft. Marktberichten. GORINCHEM, 28 April. Op de vee markt waren aangevoerd 680 runderen, zooals zij wilde. Zij ging naar baar schrijflessenaar en schreef daar den volgenden brief. „Aan mevrouw de gravin de Kerlor, op het kasteel Kerlor. Mevrouw I „Er zijn, ondanks het verdriet, dat ik er over heb, oogenblikken in het leven, waarin ik wel genoodzaakt ben mij te herinneren, dat gij mijn zuster zijt; geloof, dat deze herinnering pijnlijk voor mij ismaar de plicht dwingt mij om met alle macht te protesteeren tegen de heilig-schennis, die gij wilt plegen. „Reeds zijt gij het onderwerp van vele gesprekken en vele spotternijen in geheel Bretagne gij zult de algemeene veront waardiging ten top doen stijgen, wanneer gij wilt, dat de laatste der Kerlor's, van dit doorluchtig geslacht, dat even hoog staat als dat van mijn man, de dochter huwt van een verloren vrouw, die den roemrijken naam der Penhoët's door de modder heeft gesleurd, „Daartoe komt men onvermijdelijk, mevrouw, als men zijn trouw en zijn koning verloochent. „Al uw verwanten, al degenen, die nog de zwakheid hebben uw vrienden te zijn, zullen uit alle macht verzet aan- teekenen tegen dit huwelijk en ik be zweer mijn neef Georges om er van af te zien, anders zal de straf van God hem treffen. „Vaarwel, mevrouw, wij willen niet hopen, dat gij ons deze diepste verne 45 nuchtere kalveren, 425 overloopers, 825 biggen, 0 schapen, 0 lammeren. De volgende prijzen werden besteed zware kalfkoeien f 350f450 melkkoeien f 275f 375 kalfvaarzen f 250f 350 guiste vaarzen f200f250; pinken f450 f 225 graskalveren f f nuchtere kalveren f 20f 35, overloopers f 25f 40, biggen f 8—f20; schapen f J lammeren f f 's BOSCH, 30 April. Op de markt van heden werden aangevoerd 2605 stuks. 4447 stuks hoornvee, 4495 biggen, 89 zeugen, 421 schapen en lammeren, 83 kalveren. De prijzen waren als volgtKalfkoeien f275 a f425, kalfvaarzen f250 a f400, magere ossen en koeien f 490 a f 290, vette ossen en koeien 4e kw. 60, 2e kw, 50 ct. p. p., pinken f440 a f210, zeugen f60 k f400, biggen f4.75 k f 2.25 p. w. schapen f 25 a f'45, lammeren f 42 a f 24. Aanvoer ruim. Handel vrij goed. ROTTERDAM, 29 April. Aanvoer 240 paarden, 5 veulens, 2044 magere en 728 vette runderen, 268 vette kalveren, graskalveren, 4469 nuchtere kalveren, 57 schapen of lammeren, 278 biggen, 43 bokken of geiten, 4474 varkens. Koeien f 0.37| a f 0.60 Ossen f 0.50 a f 0.57j stieren f 0.45 a f 0.54 kalveren f 0.57| a f 0.90, alles per kilo. Melkkoeien f 325 a f 490, kalfkoeien f375 a f480, stieren f450 a f420, pinken f420 a f490, graskalveren f af vaarzen f 200 a f 300, werkpaar den f300 a f400, slachtpaarden f470 a f300, hitten f200 a f350, veulens f400 a f' 4 60, biggen f8 a f46, varkens f20 a f36, slachtkalveren f44 afl7,fokkal veren f 20 a f 28. De Rotterdamgche eierreiling. Op de in ons Veilingslokaal, Delftsche straat 43, gehouden Veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f 4.50 f7.45 Eendeieren f 5.55f 6 45 Aanvoer 225000 stuks. ZALTBOMMEL, 29 April. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd: 238 biggen, prijs van f 8 tot f 44 50. 74 000 eieren, prijs p. st. 5| a 6£ ct. 860 K.G. boter, prijs per half K.G. roomboter f4.45, boerenboter f 0.90 a f4.05 PLAATSELIJK NIEUWS. dering nog zult aandoen. „Gij zoudt een te zware verantwoorde lijkheid op u laden op den dag van het jongste oordeel. „Gravin de Guidelvinec." De brief werd voorgelezen, op de post gedaan, en men had algemeen de vol doening van een vervulden plicht, toen men zich aan de whist tafeltjes zette. XV. Bij de kaartlegster. Onze lezers zullen ons nu toestaan om voorloopig Bretagne te verlaten, Wij zullen hun geen geschiedenis uit het verleden opdisschen, maar het oogen- blik is nu gekomen om onzen lezers twee personen voor te stellen, waarvan zij dikwijls hebben hooren spreken door den Slak en Zéphyrine. Wij gaan naar Rose Fouilloux, in het huis 89bis bewoond door de kaartlegster, in de Rue des Trois-Gouronnes. Rose was ongeveer dertig jaren oud naar het uiterlijk zoowel als naar het innerlijk geleek zij op haar zuster. Zij was groot en scheen sterk, maar haar gelaat een trek van vermoeidheid haar porselein-blauwe oogen kregen alleen glans, wanneer zij de kaarten in de hand had dan had haar blik inderdaad iets profetisch was Rose Fouilloux echter alleen, dan vielen haar wimpers zwaar Wondrichem. Maandagavond ontstond er een begin van brand ten huize van den heer J. B. alhier, wat door de buren werd opgemerkt. De brandspuit, die spoedig ter plaatse was, kon wegens het defect raken der slangen maar korten tijd water geven. Toch kon men 't vuur in zijn aanvang stuiten en bleef het bepaald tot een binnen brand, waarby een bed en eenige meube len verloren gingen. Het perceel kreeg echter veel waterschade. In de vergadering van den Raad van Dinsdag 29 April 1.1., werd benoemd neer over haar oogen. Het gelaat was hoog gekleurdhet was zelfs te rood, ofschoon de kaart legster in dien tijd zeer matig was hetwelk alweer bewijst, dat Zéphyrine niet op haar oudste zuster geleek. Het gelaat van juffrouw Fouilloux had die bedriegelijke bios, die dadelijk het oog van den geneesheer treft, en die een vreeselijke kwaal aanduidtde tering, de kwaal zonder medelijden die zooveel slachtoffers maakt. Rose wist niet, dat zij een teringachtige waszij had nog slechts zeldzame aan vallen van benauwdheidmaar sinds eenigen tijd, sedert de geboorte van Claudinet vooral, hoestte zij veel. Zij ontving bezoek van een klant van den Boulevard Richard-Lenoir, een weduwe, die wreed beproefd was door een groot aantal rampen in haar gezin, een juffrouw Midoux, keukenmeid bij een grooten fabrikant, die te Parijs een magazijn had van gegoten ijzeren voor werpen. Rose Fouilloux had in de getrokken kaarten van juffrouw Midoux vier vrou wen gevonden, wat beteekende, dat zij weldra ten huwelijk zou worden gevraagd wel waren er ook drie boeren bij, die de zaak weer in gevaar brachten, maar de vier zevens hielpen haar weer vooruit alle tegenwerkingen zouden niet baten. De keukenmeid was zeer voldaanze gaf twee francs aan Rose Fouilloux. Het consult was afgeloopennu zaten er niet meer een kaartlegster en een vrouw, die deze raadpleegde, bijeen, maar twee vrouwen, die zaken bepraatten, tot gem.-secretaris en ambtenaar van den Burgerlijken Stand, de heer C. van Rijs wijk, 4e klerk ter secretarie alhier. In de Woensdag gehouden verga dering van stemgerechtigde ingelanden om het Waterschap »de Oude Ban<r, werd tot bestuurslid herkozen de heer L. Vink alhier. Voor het Waterschap »Honsewyk«, werd eveneens herkozen de heer O. C. Dekker te Sleeuwijk. Voor het Waterschap »de NieuweBan«, werd gekozen tot Voorzitter de heer P. Dekker Bzn. te Sleeuwijk. Gekozen tot lid van dat bestuur, de heer Ant. Daim Jzn. alhier. Werkendam. Het bestuur der onlangs opgerichte vereeniging voor Chr. Uitgebreid Lager Onderwijs bestaat uit de heeren \\L Beukenkamp, voorz. M. J. v. Oord, vice-voorz.A. Hakkers, secretarisD. Bakker, vice secretarisC. W. Deenik, penningmeester L. B, van der Straaten, J. Visser Jzn., Joh. Visser Jzn., allen alhier, en B. W. Buizer en A. Penning Azn. te Almkerk, en Joh. Heystek te Nieuwendijk. Waalwijk. B. en W. stellen den raad voor aan de Besoijensche Woning- bouwvereeniging een crediet toe te staan van f 32.000 en aan het Gemeentelijk Woningbedrijf een bedrag van f 464.000. welke haar aan het hart gingen. Hoe gaat het met uw zoon? vroeg juffrouw Midoux. Rose Fouilloux begon te glimlachen en haar gelaat kreeg een zachter uit drukking. Zij antwoordde Sedert acht dagen vind ik hem veel beter. Kom, dat doet me genoegen. Ik dank u wel, juffrouw Midoux. U begrijpt, juffrouw Fouilloux, ik heb er twee verloren en daarom Ik beklaag u Indien mijn Claudinet mij ontnomen werd, ik geloof, dat ik in het water zou springen. En Rose begon vreeselijk te beven. Kom, kom, zeide de keukenmeid, zulke gedachten moet men niet hebben De arme kleine is zwak, hij is moeilijk groot te brengen, maar hij zal naar u aarden, hij zal wel breed en sterk worden Altijd als hij er bovenop komt. Zooals ik u zeg, hij schijnt me beter toe Mag ik hem eens zien Hij slaapt nu Dan wil ik hem niet wekken Maak hem niet wakker uit zijn slaap, dien lieven engel Loopt hij al Hij begint zoo'n beetje. De kaartlegster loosde een diepen zucht. Denk eens aan, hij is al veertien maanden I zeide ze. O, hij is niet erg ontwikkeld. (Wordt vervolgd.) SCH0UWBUR6. Kermis Alhier. LIKEURSTOKERIJ

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 10