Derde Blad voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. is. 4394. Vrijdag 2 Mei m m. m ^2)onzió ,J)e zeep der wijzen FKUILLKTOili. „Het Kasteel van Kerlor." Elr zijn kleinigheden, die dikwijls van heel groot belang zijn. Bij de vervaardiging van Hermit Soap hebben wij langdurige proefnemingen gedaan, wat betreft vorm en grootte van het stukje, zeep. Hoe onhandig kan een plat vierkant stukje zeep worden, wanneer de handen vochtig zijn en het elk moment wegspringt. Naast de bij zonder goede eigenschappen, door de bijzondere samen stelling, is Hermit Soap geliefd door het handige formaat en 4en heerlijken frisschen geur. Hermit Soap is speciaal gemaakt voor de dameshand. Vraagt Uw winkelier eens een. stukje a 121/2 cent. BEHOORENDE BIJ HET BUITENLAND. Ken rumoerige vergadering Men meldt aan de N. R. Ct. uit Berlijn In een in het Noorden van Berlijn ge houden sociaal democratische verkiezings vergadering drongen dichte drommen communisten binnen. Er werd bloedig gevochten en niet minder dan 20 personen werden zwaar gewond. De politie ont ruimde de zaal. Stormweer Aan de westkust van Frankrijk woedt van Vrijdag af een zware storm uit het zuidwesten. Aan de kust van Bretagne moet het vooral verschrikkelijk weer zijn geweestde zee was buitengewoon woest. Maar ook op het land heeft de storm duchtig huis gehouden en vooral aan de vruchtboomen in het kustgebied groots schade aangericht. Een hevige stormvlaag heeft in de buurt van Bourges een auto, waarin zeven men- schen zaten, tegen een boom geslingerd en vervolgens in een sloot geworpen. 2 der inzittenden werden op slag gedood, 3 anderen levensgevaarlijk gewond. Twee menschen slechts zijn ongedeerd. Vliegongeluk Op het oefenterrein voor vliegers te Villacomblay hield de kapitein vlieger Monet landingsoefeningen toen op een gegeven oogenblik zijn toestel met den kop omlaag neerstortte in het bosch van Biévres. De machine werd verbrijzeld èn Monet werd op slag gedood. Zijn lijk werd naar het militaire hospitaal te Versailles over gebracht. De groote vliegtocht De Fransche vlieger Pelletier d'Oisy, die uit Bunder Abbas vertrokken was, is te Karachi aangekomen, wat een recordvlucht van Europa naar Indië beteekent. Pelletier d'Oisy is in het geheel slechts 38 en een half uur in de lucht geweest. Ërnstige mijnramp Tengevolge van een ontploffing in de Bentwoodmijn werden meer dan 107 mijn werkers levend begraven. Er zijn reeds 2 lijken opgehaald. Ver scheiden mijnwerkers, die nog levend werden bovengebracht, stierven. Nadat de puinhoopen, die den ingang blokkeerden, waren opgeruimd, vonden de redders 5 dooden en 46 ernstig gewonden. 25 Welnu, zeide zij, ik twijfel niet meer aan uw oprechtheid. Ach, dank u, juffrouw Ik stem er in toe, uw vrouw te worden. Hoe lief heb ik u 1 Maar staat u mij toe om één voor waarde te stellen Ik neem haar aan, welke zij ook is. Toen zeide zij, hem met een bekoor lijken glimlach aanziende Ik geloof niet, dat zij u te moeilijk zal vallen Ik wensch ik wil, dat uw huwelijk hier gevierd zal worden en wel zoo spoedig mogelijk, omdat gij te Parijs wordt verwacht. De jonge beeldhouwer was verrukt Mariana voorkwam zijn wenschenhij zou zich onmiddellijk met de toebereid selen bezig houden. Juffrouw Sainclair stak hem haar hand toe, die hij met kussen overdekte. Zij scheen verteederd en zag Paul vol gevoel aanin werkelijkheid sloeg haar hart niet vlugger dan gewoonlijk, en de ontroering van dezen jongen man liet haar heel koudzij zelf gevoelde zich geenzins verteerderd. Een weinig mede lijden en sympathie voor den hartstocht, dien zij inboezemde, dat was alles Maar de beeldhouwer was te zeer vol vreugde om het gelaat zijner beminde te bespiedendeze zou zich bovendien Uit den ingang komt rook. Er bestaat weinig hoop, dat de andere mijnwerkers levend zullen worden aangetroffen. o Deedelljke ontploffingen Sinds eenigen tijd waren arbeiders werkzaam aan het sloopen van het tucht huis te Yperen. In een punt op het aan het gebouw grenzend terrein hadden twee mamen granaten, die zij gevonden hadden, geworpen, welke ze later kwamen wegha len. Tijdens deze bezigheid ontplofte een der helsche machines en een der twee mannen werd gedood, de andere zwaar gewor.d. Den volgenden dag was een at beider uit Gheluvelt met gevonden granaten bezig toen eveneens een der moordtuigen ont plofte. Ook deze man werd gedood. Zijn lijk werd vreeselyk verminkt. o Verduistering De federale rechtbank te Indianapolis heeft gouverneur Mc. Cray van Indiana schuldig bevonden aan verduistering bij den postdienst. De rechter weigerde den beklaagde tegen borgstelling op vrije voeten te stellen. verklaarde nog nooit een beklaagde voor zich te hebben gezien, die zoo vaak de wet had overtreden, ul. niet minder dan 2500 maal. Een dergelijk individu behoorde volgens den rechter in de gevangenis. Volgens de wet blijft Mc. Cray evenwel nog gouverneur, totdat hy van zijn ambt vervallen wordt verklaard. In zijn functie begenadigde hij, hoewel zelf in de gevan genis daarom nog een man, die tot levens lang was veroordeeld. BINNENLAND. 0«k een wapen Maandag maakte een 50-jarig koopman, afkomstig uit Roermond, die in de Wes terstraat te Utrecht koopwaar aan bood, zich boos op een dienstbode, die omdat de man naar jenever rook weigerde iets van hem te koopen. De man wan delde op twee krukken, daar hy een been miste, maar ging met een van de krukken het dienstmeisje te lijf. De man is door de politie aangehouden. Ëen dierenbeul In den avond van 23 December vochten in de Wagenaarstraat te Amsterdam twee herdershonden. De eigenaar van een der vechtersbazen, een voerman, probeerde de honden uit elkaar te jagen. Hij greep den anderen beet, tilde het dier met de voorpooten van den grond en liet het weerloos bijten door zijn eigen hond en trappen door zijn broer, een leerling machinist. Daarna gooide hij het mis handelde dier den winkel in waar het thuisbehoorde. De leerling machinist be roemde er zich op, dat zijn Amerikaansche puntschoenen degelijk werk hadden verricht. Inderdaad stierf de hond spoedig na deze mishandeling. En bij een sectie op het lijk bleek, dat het optreden van D. meer dan erg was geweest. De twee broeders, die zich daaraan schuldig hadden gemaakt, stonden Dinsdag terecht voor de Amster- damsche Rechtbank. De veearts, die de sectie had verricht, verklaarde, dat dit geval de ergste vorm van dierenmishandeling was, die hij ooit had ontmoet. weten te vermommen voor een beter ziel- kundigegdan Paul Vernier. De arme jongen was opgetogen. Zijn kunstenaarsnatuur liet hem niet toe om na te denken, om te gaan redeneeren. Hij meende, dat Mariana een groote opoffering deed door hem als echtge- noote aan te nemen. Hij meende, dat zij hem niet kon liefhebben, dat zij meer toegaf uit barmhartigheid, en hij deed zich dan ook de gelofte om altijd alleen voor haar te leven, die hij aanbad, voor haar een slaaf te zijnen haar minste wenschen zouden voor hem be velen zijn. Indien Mariana niet verblind ware door haar haat en haar jaloezie, indien zij de verheven gevoelens van Paul Vernier kon begrijpen en waardeeren, indien zij afstand had willen doen van haar onzinnige eerzucht, en even onzin- nigen haat, dan zou zij naast dezen mooien en goéden man al de genoegens van den huiselijken haard kunnen vinden. Maar terwijl Paul sprak, was zij in den geest te Kerlor, en duizend verwenschin- gen stegen in haar op tegen die menschen daar, terwijl zij glimlachte tegen den beeldhouwer. Arme Vernier Mijn vriend, hernam Mariana, ik moet u nu verlatenik heb verscheidene boodschappen te doen, voor ik mijn leerlinge terug kom halen. Hij antwoordde Ik zal u opwachten U moet mij zeggen of ik mij zal voorstellen aan den heer Nerville. Zij hernam De Officier van Justitie requireerde tegen ieder der beklaagden twee maanden ge vangenisstraf. Zonnetijd, zenertyd en middelbare ttyd De zonnetijd heeft te Diever (Drente) een middelbaren Nederlandschen tijd doen ontstaan. De toren der N.-H. Kerk aldaar geeft zomertijd aan en die der Gerefor meerde Kerk zonnetijd, wat 'n heele ver warring gat voor de schoolgaande kinderen, waarom men daar de school laat beginnen en eindigen volgens een eigen tijd, die juist in 't midden valt tusschen zomer- en zonne tijd. Zoo zijn beide partijen tevreden ge steld I (Hbl.) likdoorns, wratten, aangezichtspuistjes, win terhanden en -voeten, open beenen, steen puisten, bloedvinnen en alle mogelijke won den enz. enz. geneest men met de wereld beroemde Oprechte Winsumer Zalf. Verkrijgbaar bij Apoth. en Drog. Te Heusden, J. N. W. Brugman, coif feur Aalburg, Antonia Bouman Veen, Wed J. Vos Bzn. Andel, J. G. Schouten Gorinchem, Firma Schoon Co. Apothe kers Hoogstr. Gen.-Agent J. C. DE VRIES Winsum (Gron.) Brand Dinsdagmorgen heeft een brand gewoed in de brikettenfabriek van de firma Assel- bergs en Co. te Bergen op Zoom. De brandweer tastte het vuur met kracht aan en wist het tot de brikettenfabriek te be perken. Een aanzienlijke schade wordt door verzekering gedekt. De oorzaak is onbekend. o llit het raam gevallen Het 5-jarige zoontje van den heer Joh. H. aan de Keizerstraat te Gorinchem viel Dinsdag uit een raam van de 3de verdie ping op de straat. Hoewel ernstig aan het lichaam ge kneusd, bestaat er hoop, dat het knaapje in het leven blijft. Onvoorzichtig De 55-jarige huisschilder C. G. S. te Gorinchem, was Dinsdagochtend in de kalk zandsteenfabriek »De Merwedei aldaar aan het verven. Toen hij naar benedén moest, had men de ladder weggenomen. Hy trachtte toen zonder ladder af te stijgen, doch zijn voet gleed uit en de man viel van een 4 a 5 meter hoogte op een rollaag van een muur. Ernstig gekwetst in zijn rug heeft men de ongelukkige per auto naar zyn woning vervoerd. o Naar de Betuwe Vooral dit jaar worden allen, die daar toe gelegenheid hebben, aangeraden een tochtje naar de Betuwe te ondernemen. De bloei, die bij blijvend gunstig weer zal vallen in de periode 110 Mei, beloofd zeldzaam te worden, omdat alles tegelijk opengaan zal. Wat in geen tientallen van jaren is gebeurd, wordt dit jaar verwacht; de Engelsche kroos en de appel kunnen tegelijk bloeien. üe moordaanslag te Ottersum De adv.-gen. bij het Gerechtshof te Den Bosch eischte Dinsdag bevestiging van het vonnis der Rechtbank, waarbij C. B. land bouwer te Ottersum, wegens moordaaan- slag op zijn vrouw, die slechts werd ge wond, doordat zij wist te vluchten, werd veroordeeld tot 6 jaar gevangenisstraf. Ëcn gevaarlijke dienstbode. In de Juliana v. Stolberglaan te 's Hage is aangehouden een 25-jarige dienstbode, die Zaterdagavond het tweede meisje, dat in denzelfden dienst was als zy, met een hamer op het hoofd had geslagen. Bij haar arrestatie verzette zij zich. Daar zy wei gerde, zich aan te kleeden, werd zij, ge wikkeld in een deken, naar het politiebureau overgebracht. er van in overeenstemming zijn met de opvatting er van. De gravin de Guidel- vinec zou dezen eersten slag toebrengen. Over het gelaat der gouvernante vloog een trek van bijna duivelsche vreugde. Indien Paul Ver nier haar op't oogen blik gezien had, zou hij haar zeker minder verleidelijk hebben gevonden. Hoe zal ik mij op je allen wreken mompelde juffrouw de Sainclair Ik zal je allen in mijn macht krijgen Het is me al of ik ze om genade hoor smeeken Maar ik zal onverbiddelijk blijven Ik wilde met Georges de Kerlor trouwen, men veroordeelt mij een man te huwen, die mij onverschillig is, die mijn meester zal wezen, en voor wien ik, door de onderdanigheid, waarin hij mij houdt, ten laatste haat zal gevoelen O, ik zal ze allen doen lijden, hen ten doode martelen Juffrouw Monique Aubierge vertelde, zoodra zij thuisgekomen was, aan mevrouw de Guidelvinec alles, wat zij had vernomen. De gravin was verschrikt. Zij maakte er dadelijk den graaf mee bekend deze slaakte een kreet van ontzetting. In zijn hoedanigheid van verwant van Penhoët, was hij niet een der laatsten geweest om de arme Marthe Gérard te beschuldigen, en hij had dus het zijne bijgebracht tot het dubbele ongeluk, dat onze lezers zich herinneren. Het echtpaar Guidelvinec vond het nog niet genoeg, dat men den dood van Ja, u moet hem een visite maken Ik zal hem en zijn vrouw waarschuwen. En zullen ze mij wel ontvangen? Is een notaris niet gewoon, dat men hem over een huwelijk komt spreken? Zij glimlachte tegen Paul, drukte hem nog eens de hand en verliet hem, die opgewonden van vreugde was. Toen zij buiten was, riep zij uit met een boozen glimlach Welnu I Indien ik het huwelijk van Georges niet kan verhinderen, zal ik in elk geval de voldoening smaken, vóór hem getrouwd te zijn! De minste fout in haar operaties kon schaden aan de sombere plannen der gouvernantezij droeg kennis van het gevaar, dat zij liep. Allereerst vroeg ze zich af, welken indruk het bericht van haar huwelijk zou maken op de bewoners van het kasteel te Kerlor. Scheen dit huwelijk niet een weinig overhaast Neen, Mariana zou Paul Vernier wel onder de plak houdenhij zou leeren gehoorzaam te wezen. Zij zou een mooien kleinen roman uitdenken, begonnen op het kasteel, waar de jonge beeldhouwer toen aan den arbeid was. De zaken hadden toen hun natuur lijken loop genomen. Mariana had geen melding durven maken van deze liaison en van haar plannen aan mevrouw de Kerlor. Zij zou nu verklaren geen eer zucht te bezitten en wel te weten, dat ze geen schitterend huwelijk kon doen. Paul Vernier had overigens een mooie toekomsthij bracht de aristocratie van zijn talent mee, welke wel den naam van de Sainclair waard was. Kortom, zij hadden elkander trouw gezworen. De gravin zou het vertrek van het jonge meisje op rekening dezer liefde stellen. Als alles zou zijn geëindigd voor den burgemeester en den geestelijke, zou aan de wetten der zedeleer voldaan zijn, want Paul en Mariana hadden elkaar niets te verwijten hunne betrek kingen waren altijd van reinen aard gebleven. Indien het huwelijk zoo spoedig plaat3 had, dan kwam dat door zeer gewone omstandigheden omdat de beeldhouwer zoo spoedig mogelijk naar Parijs moest. Van dien kant kon men Mariana niets verwijten. Binnen enkele dagen zou zij naar Kerlor gaan, en, glimlachend, met neergeslagen oogen, beschroomd, zooals verloofden behooren te zijn, zou zij haar weldoenster vragen om haar zegen te geven op deze eerlijke vereeniging. Op deze wijze zou voor juffrouw de Sainclair, nu mevrouw Paul Vernier geworden, steeds de toegang openstaan tot het kasteel Kerlor. Te Parijs zou zij des winters worden ontvangen in het hotel aan het Pare des Princes bij het bosch van Boulogne. Zij zou kennis dragen van alles, wat er in de familie voorviel, en niemand zou haar ooit verdenken schuldig te zijn aan de vreeselijke dingen, die zij voor de familie de Kerlor in den zin had. Opdat deze groote plannen ten volle zouden gelukken, moest de uitvoering ermi jgr>~y^ Nieuwsblad T

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 9