Kunsttanden Erfhuis Aalburg. H.H. Schoenmakers Bericht van Inzet. r MIELE (Burgen Devenier *m W aschinaehmes en Mangels de best®. Bierlaagh v. d. Heijden Staats-Panama-Kanaalloten Verlopen, publieke verkooping, Eind 114, iifiMii b/d Waterpoort, bill il Behandeling geheel pijnloos. Spreekuren 9-4, een Zilferen Horloge zijn Markt WAALWIJK. Ijzerwaren. - Gereedschappen. Huishoudelijke artikelen, Waschfornuizen. Landbouw en alle andere Gereedschappen. Grasmaaimachines f 14. TREKKING 15 MEI a.s. INSCHRIJVING Een geheel lot slechts f 3.— Zondag is door de Scherpschotters- ver§eniging »St. Blasiust alhier, haar jaar- lijkschen feestdag gehouden. Tegen 12 uur trok de Vereeniging vanaf het Hótel »Het Wapen van Amsterdam», begeleid door de Fanfare der H. Familie in optocht door de stad. De stoet was samengesteld als volgt Heraut te paard met banier der feest vierende Vereeniging. Fanfare der H. Familie. Open landauwer bespannen met twee sierlijk opgetuigde paarden. Vogeldrager. Schutters met geweer en insigne, voorafgegaan door den Keizer, de heer P. van den Oever, en den Koning, de heer A. van Bladel, deze omhangen met de antieke en ryk met medailles ver sierde zilveren halsketting met vogel. Eerst werden de EdelAchtb. Heeren Burgemeester en Kantonrechter, resp. als Beschermheer en Eere-Voorzitter en de Heeren Joh. de Mol en Dr. Auër als Eere-Leden der Vereeniging afgehaald en hield de Vereeniging eene ommegang door de straten van onze stad en bereikte tegen half 1 het schietterein op »Bastion Hol- landia». Tegen half 4 was het vogel schieten afgeloopen en was de heer H. v. Diem, de Secretaris der Vereeniging, de gelukkigen schutter, die met een welgemikt schot den vogel deed neertuimelen, waarop hy als koning werd uitgeroepen. De Eere-voorzitter wenschte den nieuwen Koning geluk met het behaalde succes en herdacht verder de vereeniging St. Blasius, welke hij steeds meer groei en bloei toe- wenschte. Daarop had tegen 4 uur de teiugtocht naar het Wapen van Amsterdam plaats, alwaar de leden eenigen tijd gezellig bijeen bleven in de Sociteitzaal, daar wegens de kermis de andere zalen door den enormen grooten toeloop niet disponibel waren. Hier bood de Beschermheer den Koning, de heer H. van Diem, een prachtvol cadeau aan n.l. een sierlyk schoorsteengarnituur, en liet deze aanbieding vergezeld gaan met een toepassenden toespraak. Hierna bleef men nog eenigen tyd ge zellig byeen. Beneden-Langstraat. De prijzen der vette varkens zijn zeer dalend. Er wordt, levend gewogen, 36 a 37 cent per g K.G. besteed. Jonge biggen staan ook laag in prijs en gelden slechts f 10 af 14 per stuk. Kalveren en pinken zijn stijgend. Capelle. Gedurende de maand April werd in de Rijkspostspaarbank op het hulp postkantoor alhier ingelegd f 1464.73 en terugbetaald f 2210.97. Het aantal inlagen bedroeg 33, dat der terugbetalingen 26. Er werden 77 telegrammen behandeld, waarvan 31 verzonden en 46 ontvangen, terwijl 300 telefoongesprekken gevoerd werden, waaronder 25 celgesprekken, be nevens 4 telefoorioproepberichten. Het echtpaar C. Timmermans en J. Hooimayers, wonende op den Hoogen- akker alhier, vierde j.l. Zaterdag zijn gouden huwelijksfeest. In en om de woning was alles prachtig versierd, terwyl van alle huizen in de buurt de vlag wapperde. Des morgens werd het echtpaar in een ver sierde auto, voorafgegaan en gevolgd door familieleden op versierde fietsen, naar de R. K. Kerk te Waspik gereden, ten einde een heilige mis van dankzegging by te wonen. Geheel den dag werd verder ge feest, terwyl de nog krasse oudjes talrijke bljjken van belangstelling in ontvangst mochten nemen. Ons muziekgezelschap »Kunst na Arbeidt bracht het gouden echtpaar des avonds een serenade, De landbouwer P. C. v. S. alhier vond vorige week een zyner beste werk paarden, waarvoor hem enkele dagen te voreo nog f1000 geboden was, dood in het land liggen. Hoewel verzekerd, is het toch voor genoemden landbouwer een grooten schadepost. Vorige week had mej. B. in de Nieuwstraat alhier by het schoonmaken het ongeluk van een trap te vallen met het noodlottig gevolg, dat zij haar arm dermate bezeerde, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen, welke door Dr. Kohier verleend werd. Onze dorpsgenoote, Adriana Snij ders Pd., mocht j.l. Zondag den dag her denken, waarop zij 25 jaar onafgebroken als dienstbode in betrekking was by de fam. P. v. Es te Amsterdam. Ongetwijfeld heeft zy dien dag talrijke bewijzen van belangstelling met dit zeer zeker zeldzaam jubileum ontvangen. Gedurende de maand April werden ten gemeentehuize alhier voor de vleesch- keuring aangegeven 20 runderen, 51 var kens en 16 geiten. ra Gravenmoer. Door het hulptele graafkantoor zyn in de vorige maand behandeld 38 telegrammen, waarvan 14 verzonden en 24 ontvangen. Het aantal telefonische gesprekken be- ,0eg 382. Op de Rijkspostspaarbank werden 17 inlagen gedaan ten bedrage van f 1987.60, terwijl ook 17 terugbeta lingen plaats hadden ten bedrage van f2814.10. Hedel. Bij de alhier door den architect J. C. Metz Azn. te Zaltbommel gehouden aanbesteding voor een te bouwen woon- en achterhuis voor den heer C. v. d. Steeg aldaar werd als volgt ingeschreven J. van Hekezen, Hedel f 4850. S. van Diggelen, Well 4828. Gebrs. Goesten, Ammerzoden 3 4345. J. A. J. Vermeeren Zaltbommel 4234.— J. Merkx, Ammerzoden 4229. T. van Willegen, Gameren 3 4094. H. J. v. d. Meijden en J. Rie- bergen, Zaltbommel 3980.50 Begrooting f4100. Raamsdonksveer. Gedurende April werd aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren ingelegd f 9048,14 en terugbetaald f21710,39. Gedurende de Aprilmaand passeer den 1537 op- en afvarende stoombooten en zeilschepen met een totaal inhoud van 151793 ton de Rolbrug. Door de kinderen der Chr. School op 't Veer werd het afgeloopen schooljaar ruim f 60 voor de Zending byeen gebracht. De werkman de R. kreeg een stokje ijzer in den duim. Deze liep kort na dien geweldig op. Bloedvergiftiging werd ge constateerd. Wijk. Tot kantoorhouder bij de pos terijen alhier is benoemd de heer A. van Suilichem te Buurmalsen. Waspik. Nadat Zaterdagmiddag om streeks 5 uur een postduif van N. S. alhier uit Mons (België) was aangekomen, bracht de heer C. W. den ring per fiets naar het clubgebouw. Onderweg had hij het ongeluk den ring in te slikken, zoodat hij onverrichterzake moest terugkeeren. Ofschoon dit voor S. een teleurstelling was, hopen we, dat het voor W. geen onge- wenschte gevolgen zal hebben. De uitslag van den postduiven wed strijd sNog Sneller» is als volgt Los uit Mons (België) uur onbekend. Ie pr., P. Ypelaar 4 u. 45 min. 8 sec. 2e 3 P, de Bont 4 59 29 3e Th. de Graauw 5 7 19 4e Th. de Graauw 5 9 50 t 5e P. de Graauw 5 9 55 le overduif H, v. d. Vleuten 5 10 39 BUITEXLAXD. Auto in een ravijn Naar uit Agen (Frankrijk) wordt ge meld, is een toeristenauto by Tonneins in een ravyn gevallen. Toen er hulp ten plaatse verscheen, had een der toeristen reeds opgehouden te leven. Drie anderen inzittenden van de auto werden min of meer zwaar gewond. o I Twee vliegtuigen gekotst. Bij Cambridge zijn twee vliegtuigen op duizend voet hoogte op elkaar ingevlogen. Beiden ploften neer en werden vernield. De vlieger-officier Martin, die een vecht- vliegtuig bestuurde, kwam om. De vlieger officier Young, die in het andere vliegtuig zat, ontsnapte op wonderbaarlijke wijze aan den dood. De twee vliegtuigen waren zich aan het oefenen. Onlusten in Afghanistan Stammen uit de streek van Kohat zijn in opstand gekomen tegen zekere hervor mingen van den emir, welke zij beschouwen als strijdig met de mohammedaansche wet. De opstandelingen hebben een Afghaansch regiment in een hinderlaag gelokt en een aantal geweren en een hoeveelheid munitie buit gemaakt. Ook zouden zy eenige zwakke buitenposten tot overgave hebben gedwongen. De Afghaansche regeering heeft versterkingen gezonden naar het tooneel der onlusten. Burgerlijke Stand. DEWERKEN en SLEEUWIJK. Geboren: Aart Gerrit z. v. C. Pelli- kaan en J. F. W. Kentie. Overleden: Adriana Wilhelmina Johanna de Voogd 84 j., wed. v. G. M. Sigmond Aart Gerrit Pellikaan 1 dag. WIJK, over April. Geboren: Dirkje Antonia d. v. J. O. v. Rijswijk en H. v. Helden Jan Go- vert z. v. A. den Dekker en J. Colijn Arie z. v. A. v. Berkel en D. Bouman Gysbertje d. v. H. A. Bouman en A. Garst- man Roelof Johannes z. v. H. v. Doveren en C. J. ChampagnePieternella d. v. J. v. Rijswijk en Chr. van KapelAgje Guil- jana d. v. G. Mans en D. W. v. Kuijk. Getrouwd: J. Bouman 26 j enM. Vos 22 j.J. Storchart 27 j. en G. J. Sodderland 25 j. Overleden: M. Treffers 72 j., echtg. v. T. Colijn. 's GRAVENMOER. Geboren: Christoffel z. v. A. Melsen en P. de GeusAntonie Roelof z. v. D. de Geus en P. Rutters Johanna Elisabeth d. v. J. A. Blom en C. Vriens. Getrouwd: C. van Eersel 32 j. en J. M. Dekkers 30 j. Overleden: J. A, van Gooi 2 m. Voor de vele bewijzen van deelneming ondervonden bij het overlijden van onzen ge- geliefden Oom, Behuwd- en Oud Oom WOUTER DE ROOIJ betuigen wij onzen harte- lijken dank. Familie DE ROOIJ. Dussen, 5 Mei 1924. Billjjke prijzen. behalve ZONDAGS. op den weg van Eethen naar Aalburg, Tegen belooning terug te bezorgen bij C. van Enkhuizen te Eethen. DOXDERDAG 8 MEI 1924, des namiddags ten 2 uur (Z. T.), ten verzoeke en ten huize van Mejuffr. de Wed. Versteeg, Pol straat Aalburg, tegen contante betaling: van tafels, stoelen, kasten, spiegels, lampen, kleeden, zeil, enz., enz. Te zien vóór den verkoop. W. C FRIEDLI, Deurwaarder. Op een welvarende dorp in de Bommelerwaard bestaat gelegen heid tot vestiging voor een pro testant schoenmaker. Woning dis ponibel. Brieven onder letter K aan het bureau van dit blad. Xotarisren COOL te Andel en BROUWER te Gorinchem, berichten dat de onroerende goederen van de heeren C. Mil- lenaar en W. Bouman c.s. te Aal burg by inzet en hooging zijn ge bracht Café en logement met over turn te Aalburg op f 5100. Mandenmakerij te Aalburg op f 4500 Huis te Wijk op f 1200. Toeslag 8 Mei a.s. n.ra, 2 uur (N.T.) in café Millenaar te Aalburg. £<!77ITfflTnïït>l o f U Een goede fiets, zooals de Burgers ELN. R. Superbe staat steeds gereed U te brengen waarheen ge wilt. Ge hebt minimum krachtsverbruik en maximum genot. Kunt ge U voorstellen dat er nog menschen zijn, die zich zoo verstandig- vinden een fiets te koopen van een onbekend merk Welke garantie hebben zij Hoeveel uren van ergernis? Een Burgers E. N. R. Superbe is een veilige geld belegging. Het is tevens een belegging in genot! Hofleverancier Agent voor Heusden J. H. VAN HOFTEN. 3 Wijk bij Heusden: P. J. FURSTER. 3 Aalburg A. P. MICHAËL. 3 Almkerk W. v. d. WATER. 3 Nieuwendyk W. BAX. HET VOORDEELIGST ADRES IS Verschijnt slechts één keerUitknippen EERSTV OLGEXDE op de In geheel Nederland wettig geoorloofde Jaarlyks vier trekkingen met volgende prijzen 2 Hoofd- k 500,000 Fr» 1,000,000 2 prijzen 250,000 500,000 4 i) 100,000 400,000 4 10,000 40,000 4 3 5,000 20,000 20 3 2,000 40,000 200 3 3 1,000 200,000 1600 400 640.000 1836 prijzen met totaal Fr». 2,840,000 uitbetaalbaar direct na iedere trekking in ■mm..Hollandsch Geld In het geheel geen nieten I Elk lot een prijs Minste prfls Fr. 400.—. Maandel. storting voor Trekkingslijsten franco-gratis na iedere trekking. Uitvoerig Prospectus gratis-franco wordt op aanvraag direct toegezonden door de N.Y. Hoilandsche Crediet- en Obligatiebank Maatschappelijk Kapitaal f500.000.Kon. goedgek. 1911 Amsterdam - Telefoon 24410 - P. C. Hooftstr. 165 BESTELBRIEF. Afknippen en opzenden aan de Hoilandsche Crediet- en Obligatiebank. A'dam, Postbox 577. Ondergeteekende bestelt hiermede op Land v. Heusden t«n geheel Sfaatj-Panattia-lfattaaltof tegen maandel. storting van f3.welke in post zegels*), zilver bons*), per postwissel*) kunnen worden voldaan en verzoekt omgaande toezending v. h. orig. Nummer, daar hij reeds aan de a.s. trekking van 15 MEI wenscht deel te nemen. Verzoeke toezending van prospectus gratis-franco Het niet gew. doorhalen. Adres duidelyk schrijven. Naam Woonplaats Straat Provincie 3 3

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 3