Tweede Blad voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. No. 4396. tfriag 7 Mei o IfOl rnrnm V v*±ndere huisho^^ Q)onzig schuim fj)e zeep der wijzen!" To//et zeep li .f 3? AF BEHÖORENDE BIJ HET SLEEPT GIJ iederen dag naar uw werk, afgemat en uitgeput door pijn in den rug Bjj dui zenden is dit het geval. En het is zoo vaak onnoodig, want meestentijds is de oorzaak een nierkwaal, die door Foster's Rugpijn Nieren Pillen verzacht en gebeterd kan worden. Nierkwalen komen veel voor onder alle standen, maar worden zoo dikwijls ver waarloosd, omdat zij zich zoo ongemerkt jarenlang kunnen ontwikkelen zonder dat men de ware oorzaak verdenkt. En noch de broodwinner, noch de moeder van het gezin kunnen, wanneer eindelyk de oorzaak wordt begrepen, voldoende rust nemen. Let op uw nieren en houd deze gezond. Voortdurende rugpijn is een waarschuwing van nierzwakte, evenals pijnlijke, ongere gelde urineloozing en abnormaal uitziende urine. En als gij tevens last hebt van rheumatische pijnen, hoofdpijn, vermoeid heid, zenuwachtigheid en duizeligheid, neem dan uw maatregelen. In het begin zijn nieraandoeningen het gemakkelijkst te ge nezen. Gebruik Foster's Rugpijn Nieren Pillen om de zwakke nieren op te wekken, te verzachten, te versterken en genezen. Zij zyn over de geheele wereld bekend. Zij genezen niet alles en werken niet op de maag, lever of ingewanden. Juist het feit, dat zij alleen en zeker op de nieren en blaas werken, verklaart het groote succes van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken a f 1.75 per flacon (geel etiket met zwarten opdruk). Kantongerecht te Hensden. Strafzitting van het Kantongerecht op Vrydag 2 Mei 1924. Een kleine zitting van goed dertig zaken, terwijl slechts zes beklaagden zijn ver schenen. Nadat een zaak tegen een jeugdigen boosdoener is behandeld met gesloten deuren, verschijnt voor den Kantonrechter T. M. F. welke met een motorrijwiel sneller heeft gereden over den Nieuwendijk, dan aldaar geoorloofd is. Beklaagde beweert met dien motor niet langzamer te kunnen ryden, wat niet als excuu3 wordt aangenomen. De snelle motor bezorgt hem f10 boete of vijf dagen hechtenis. De volgende beklaagde heeft tijdens dooiweer met een wagen een te zware vracht vervoerd. Hij blykt een grappen maker te zijn, en vraagt eerst met een doodonschuldig gezicht hoe of hij 't weten kon dat dit niet mocht. Gewezen op de afkondiging door 't gemeentebestuur zegt hymaar als dat nu eens niet aange plakt was, wat dan« en ligt tenslotte een brief van zijnen burgervader over. Deze zaak wordt 14 dagen aangehouden, om dan nog eens nader te kunnen onderzoeken hoe het met die aanplakking zit. Daarna verschynt weer eens een oude bekende, een der autobus-chauffeurs wien ten laste gelegd is, dat hij vroeger van zijn standplaats is vertrokken dan in de dienstregeling staat. Hij erkent dat feit maar wijst op een vermoedelijke fout in de dagvaarding. Ook deze zaak wordt uitgesteld tot 16 Mei, tot nader onderzoek. De beklaagde vindt dit niet aangenaam, daar hij sedert 1 Mei naar verre streken is vertrokken en liefst geen tweede reis wil maken, maar er is niets aan te doen. Een volgende beklaagde heeft zich in volle vaart per rijwiel door een automobiel laten trekken, zooals hij zegt uit plichts besef, om den chauffeur nog een boodschap mede te kunnen geven. Hij zegt dat de auto niet snel reed, maar toch blijkbaar wel zoo hard, dat hij ze niet voorbij kon fietsen. Als hij hierop wordt gewezen, beweert hij niet in staat te zijn 20 K.M. in 't uur te kunnen fietsen. Zijn gevaarlijke liefhebberij bezorgt hem een boete van f5 boete of anders mag hy drie dagen gaan zitten. Dezelfde straf wordt uitgesproken tegen iemand uit Veen, die zyn hit los op den weg had laten loopen. Beklaagde doet een verbaal waaruit blijkt, dat zijn kleine jongen van elf jaar op zijn paardje zou passen, maar deze was maar weer naar huis gegaan. Nog nooit had iemand last van den hit gehad zei hij. De Kanton rechter vindt dit toch een gevaarlijke wijze van doer, die ze in Veen niet schijnen te kunnen afleeren, en veroordeelt beklaagde tot bovengemelde straf. De andere zaken, waarin de beklaagden niet zijn verschenen, worden na schorsing alle bij verstek behandeld. Geen van deze zaken zijn van bijzonder belang. BUITENLAND. Iemand met heel wat op ztyn kerfstok Daar de Spanjaard Antonio Clusia y Buse door een Fransche rechtbank bij verstek was veroordeeld tot 5 jaar opsluiting, werd door de Fransche regeering de uitlevering aangevraagd van dezen oplichter. De kerel werd aangehouden in een hotel te Barcelona en zou worden uitgeleverd, toen het Spaansche gerecht ontdekte, dat de uitlevering van Buse, onder verschillende namen, werd aangevraagd door 6 Euro- peesche landen en 2 Amerikaansche recht banken. Men besloot dan Buse uit te leveren aan de Yoego-Slavische regeering, wier ver zoek om uitlevering het eerst was inge komen. Toen kwam de kerel met de onthulling, dat hij onder verschillende namen in Spanje zei? 54 maal was veroordeeld. Daar hij echter steeds bij verstek was veroor deeld, moesten de 54 processen worden herzien, waardoor deze aartsoplichter nog eenige jaren ongestoord zou kunnen leven. De kerel heeft over de geheele wereld menschen in totaal voor 15 millioen francs opgelicht. Hij trad in het huwelijk met 7 jiyige meisjes, met wier bruidschat hij daarna de plaat poetste. Onder zijn slacht offers is de dochter van markies Bonilla, hoofd der politie in Venezuela. Na den eersten huwelijksnacht poetste de kerel met den bruidschat de plaat. Men slaagde er echter in hem aan te houden en hij werd opgesloten in een krankzinnigengesticht, waaruit hij echter weldra ontvluchtte. Eenige jaren geleden zond hij een tele gram aan de regeering van het eiland Mauritius, meldende dat de koning van Spanje, op wien Bus gelijkt, aldaar zou aankomen. Hij werd er feestelijk ont haald, het garnizoen bewees hem de mili taire eer en de pseudo-koning van Spanje vertrok, na uit de regeeringskas een pakje banknoten te hebben »ge!eend«. Gruwelijk drama. De Londensche politie heeft onlangs (op Goeden Vrijdag) een been gevonden, dat van een vrouwenlichaam bleek te zijn ge amputeerd. Dezer dagen werd in de vesti aire van het Waterloostation een tasch in bewaring gegeven, waarop bloedvlekken zichtbaar waren. Scotland Yard werd ge waarschuwd en detectives hielden in het station een oogje in het zeil. Vrijdag kwam een man de tasch afhalen. Hij werd on- mideilijk gearresteerd. In Scotland Yard vond men in de tasch met bloed bevlekte kleedingstukken eener vrouw. Detectives vertrokken naar de badplbats Eastbourne, waar in e»n landhuisje het onderzoek werd voortgezet.' Men vond er ook overblijfselen van een vrouwenlichaam. Aan de hand van hetgeen men heeft gevonden, heeft men kunnen vaststellen dat deze overblijfselen moeten hebben behoord aan een jonge vrouw, die na haar dood in stukken is gesneden. De politie zet haar onderzoek voort. O—- De kertste weg. Een hotelhouder te Parijs riep Zondag de hulp in van de politie om twee van zijn logé's, die hij op heeterdaad had be trapt, terwyl ze bezig waren diefstal te plegen in de kamers van andere logé's, te arresteeren. Een der dieven, een bij de politie bekende hotelrat, sprong, toen de politie hem wilde grijpen, uit een raam van de vierde verdieping. In zeer ernstigen toestand is de man naar een ziekenhuis overgebracht. Zijn kameraad is in verze kerde bewaring gesteld. o Pestepidemie. Uit een verklaring van het Britsche ministerie in Indië blijkt, dat in de Pendjab van 1 Januari tot einde Maart 38.000 personen aan de pest zijn gestorven, van wie 25.000 alleen in Maart. In de week van 12 tot 19 April waren ruim 12 000 personen aan de ziekte gestorven. De epi demie is niet zoo hevig als vroeger wel eens het geval is geweest, doch heeft toch ontstellende afmetingen aangenomen. De epidemie wordt bestreden met inenting en desinfectie. In een week zijn 30.000 per sonen ingeënt. Tot 19 April werden 260.000 personen ingeënt. Het Fransche geboortecijfer. Het Fransche geboortecijfer blyft dalen op onrustbarende wijze. De Nationale Bond voor den aanwas van de bevolking van Frankrijk, waarvan de oud-minister, het Kamerlid Isaac, voorzitter is, deelt hierom trent o.a. de volgende cyfers mee. In de tien grootste steden van Frankrijk Parijs, Marseille, Lyon, Bordeaux, Rijsel, Straats burg, Nantes, Toulouse, St. Etienne en Le Havre is het geboortecijfer in de eerste drie maanden van dit jaar 3338 lager ge weest dan in de drie OAereenkomstige maanden van 1921. Toen zijn er 27.200 kinderen geboren, in het eerste kwartaal van Jdit jaar slechts 23.862. Sinds 1921 neemt het geboortecijfer geregeld af. .Het sterftecijfer is daarentegen in dit eerste kwartaal aanmerkelijk toegenomen, verge leken bij dat van verleden jaar. Toen be droeg het aantal sterfgevallen 23.982, tegen 26.907 in het eerste kwartaal van dit jaar. Het aantal sterfgevallen heeft dus in dd tien grootste steden van Frankrijk over de eerste drie maanden van dit jaar het aantal geboorten met 3045 overtroffen. Gestorven door het kussen van een hondje. Het is bekend, dat honden gevaarlijke parasieten op ons over kunnen brengen, die zelfs den dood kunnen veroorzaken. Zoo is thans door een wettelijk voorge schreven post-mortem-onderzoek, op een Londensche dame verricht, vastgesteld, dat deze tengevolge van kusjes, die ze aan haar schoothondje, welk mormel ze verafgoodde, in overvloed pleegde te geven, is overleden. De geheimzinnige aard harer ziekte had het gerecht aanleiding gegeven een nauw keurig onderzoek naar de doodsoorzaak der patiënte te doen instellen. In het lichaam der overledene werd 'n worm ontdekt van de soort als die, welke alleen in de ingewanden van honden wordt gevonden. Bij de afkondiging van de doodsoorzaak door den rechter, nam deze de gelegenheid te baat om een ernstige »hygiënische« waarschuwing tot het publiek te richten, waartoe dit noodlottig geval aanleiding gaf. BINNENLAND^ Het relletje te Leerdam. Men meldt uit Leerdam, dat drie per sonen, onder wie een broer van het slacht offer, die betrokken waren bij het relletje te Leerdam, waarbij de 21-jarige J. v. O. door een politieagent werd neergeschoten, zwaar geboeid naar de gevangenis te Tiel zijn overgebracht. Dat de vechtpartij ont stond op de kermis, is onjuist. Sinds 1914 is de kermis afgeschaft. Noodlottige stoeiparty. Terwijl de vrouw van den heer M. te Breda stoeide met haar 19-jarigen zoon kwamen beiden te dicht bij het geopende kelderluik en stortten naar beneden. De zoon kwam met zijn hoofd op de steenen terecht en bleef bewusteloos liggen. De moeder bekwam erge hoofdwonden en klaagde over pijn in den rug. De toestand van den zoon is levensgevaarlijk. o Een 17-jarige jongen doodgestoken Eenige jongelieden te Nieuw-Vennep (Haarlemmermeer) konden het niet ver dragen, dat de timmermansknecht W., geboren te Groningen, met een meisje liep. Reeds meermalen hadden zij hem gewaar schuwd, deze, in hun oogen verkeerde handelingen niet verder voort te zetten. Zondagavond verscheen hij weer met het meisje op den Hoofdweg. Het paartje werd gevolgd door een aantal opgeschoten jongens, die er een einde aan wilden ma ken door een vechtpartij uit te lokken. Toen er eenige klappen waren gevallen, greep W., bemerkende, dat het ernst was, in drift en vermoedelijk uit zelfverdediging een mes uit zijn zak en stak daarmee den 17-jarigen P. T. in de hartsteek, waardoor deze onmiddellijk dood was. De politie was spoedig ter plaatse en arresteerde den dadei, terwijl alle personen meegevoerd werden naar het hoofdbureau van politie. Het conflict in de Twentsche textiel nijverheid Men meldt uit Enschedé aan de »N. R. Ct.« Van fabrikantenzijde vernemen wy, dat, waar de hervatting van het werk uitslui tend door intimidatie wordt tegengehouden, de fabrieken opengesteld zullen blijven. Deze omstandigheid, aldus deelde men mede, mag geen invloed oefenen op het eens genomen besluit. Het spreekt vanzelf, dat de onvolledigheid van het personeel tot grooote moeilijkheden aanleiding geeft, welke zich vooral in de spinnerij, waar de eene groep op de andere is aangewezen, doen gevoelen, In de wevery, waar de arbeiders zelfstandiger werken, is dit niet zoozeer het geval. Het aantal werkwilligen wordt inmiddels grooter en dit bedroeg, naar men mede deelde, Maandag 1996 en Dinsdag 2855. Het Burgerlijk Armbestuur heeft de steunregeling voor de uitgestotenen inge trokken. De soc.-dem. raadsfractie heeft den burgemeester gevraagd, een spoedver gadering van den gemeenteraad te beleg gen om over deze intrekking te interpel- leeren. o Bliksem ingeslagen Bij een onweder, dat boven Eiserveen (Dr.) woedde, sloeg de bliksem in de woning van J. Middel. De kinderen, die met vader en moeder aan tafel zaten, werden van hun stoelen geslagen en bleven bewusteloos liggen. Een ruit werd verbrijzeld. De kinderen, die na eenige oogenblikken weer bij kwamen, bleken gelukkig niet gewond. Ernstige hoofdwonden opgeloopen Op den hoek ven de Eendrachtstraat te Apeldoorn werd een 3-jarig meisje door een «uto gegrepen en een eind meegesleurd, tengevolge waarvan de kleine ernstige hoofd wonden opliep. Verhooging rau bieraccijns en van invoer op bier en thee De Eerste Kamer heeft Vrijdagmiddag het wetsvoorstel tot verhooging van den accyns op bier en van het invoerrecht op bier en thee aangenomen met 17 tegen 12 stemmen. Tegen stemden de sociaal-democraten, de vrijz.-democraten en de R. K. leden de heeren Haazevoet en Franssen. In verband met het bovenstaande moge hier volgen hetgeen waarmee de schrijver van de ^Schetsen van Geld- en Fondsen- markU in de »N. R. Ct.« van gisteren begint »Vrijwel op hetzelfde oogenblik, waarop de Eerste Kamer ten onzent het wets ontwerp tot verhooging van het invoer recht op thee heeft aangenomen en de Minister van Financiën verdere uitgiften van staatsleeningeu in uitzicht heeft ge steld, is in Engeland een begrooting inge diend, welke niet alleen de rechten op thee beneden het peil van vóór den oorlog heeft gebracht, doch waarin ook is voorzien in verdere aflossing van de openbare schuld. De tegenstelling tusschen een land, dat de volle lasten van den oorlog heeft gevoeld, en één, dat gelukkigerwijze tot de neutra len mocht worden gerekend, is wel schrij nend en geeft ruimte tot vele gedachten, welke, wij vreezen het, voor de inwoners van ons land niet steeds tot de aange naamste zullen behoorenc. Moordaanslag te Tilburg Tengevolge van een oude veete ontstond Maandagnacht tusschen den 25-jarigen ar beider C. v. Veen en zekeren A. V. Dies- sen in de Kapelstraat te Tilburg een vecht partij, waarbij laatstgenoemde met een mes een ernstige wonde bekwam aan den rechter benedenarm de slagader werd n.l. door gestoken. Diessen is naar het Gasthuis vervoerd. Zijn toestand is tengevolge van het vele bloedverlies zorgwekkend. Het slachtoffer is gehuwd en vader van één kind. De dader is gearresteerd. De onbewaakte overwegen Op den onbewaakten overweg der spoor wegen aan den Broekschen Parallelweg te Helmond gebeurde een ongeluk, doordat een voor een kar gespannen paard van den landbouwer M. aldaar, niet wilde doorloo- pen. De kar werd door den trein gegrepen en totaal vernield. De voerman noch het paard bekwamen gelukkig eenig letsel. Door een tram overreden Op de Weteringschans te Amsterdam, voor de Weteringstraat is het asphalt ge deelte opgebroken. Dat gedeelte is afgezet met touwen. Tusschen deze touwen en de tramrails liep Dinsdagmiddag een ongeveer 60-jarige vrouw. Ze hoorde de tram achter zich aankomen, achtte zich waarschijnlijk niet veilig en is toen plotseling de tram rails overgestoken. Ze werd gegrepen door den motorwagen en kwam er onder. Bijna onherkenbaar werd haar Ijjk er onder uit gehaald. Het is door de politie in beslag genomen en vervoerd naar het Binnen gasthuis. .v - zuinigheid ■■■V ■HO De bijzondere eigenschappen van Hermit Soap vindt U hierboven nog eens afgebeeld. Eerstens is Hermit Soap de aangewezen toilet- zeep, daar zij vrij is van hars, samengesteld uit de edelste vetten en zacht welriekend geparfumeerd. 1 weedens is Hermit Soap ongeveer in de zelfde prijsklasse als de ordinaire Huishoudzeepen. Dat komt omdat van den aanvang af gerekend is op een geweldigen omzet. Ten derde hebt ge van Hermit Soap veel langer plezier in uw fonteinbakje dan van andere zeepen. Hermit Soap smelt niet weg, maar behoudt van begin tot eind haar schuimende kracht. Laat deze factoren eens goed bij U nawerken, dein zult ge zeker zoo spoedig mogelijk de proef nemen. Koopt eens een stukje bij uw winkelier èi 127a cent JHetiwsblad

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 5