Tweede Blad Hicttw;bla4 U'M vrijóao 16 p 'at 'ft heerlijke huishouazeep Wdt wordt de mch blank! w voor hei Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. Hoedt U bijtijds. ■Lij ".donzig schuim e zeep der vxfien! Ruime auto- garage's BEHOORENDE BIJ HET Kou, tocht, griep, koorts, enz./veroor zaken tal van nieraandoeningen. lie nieren moeten dan den hijstand missafri van de andere bloedreinigende organen^ de huid poriën, longen en ingewanden. Bij de dubbele inspanning en vaak /verwaarloosd, is het geen wonder, dat /de nieren het afleggen. Dan is het tiin om een nier geneesmiddel te gebruik/n om de nieren op te wekken en te vej/terken. Spoedig gebruik va/ Foster's Rugpijn Nieren Pillen kan ernstige gevolgen als rheumatiek, ischias,/spit, blaasontsteking, nierzand, nierwateVzucht^ niersteen voor komen. Doe wat gij Jtunt om uw levenskracht op peil te ho/den, oefen uw ledematen en spieren, én/zorg voor een goede bloeds omloop. Lee/ op verstandige wijze. Foster's Killen geven betrouwbare hulp. Zij werkyf alleen op de nieren en blaas maan/dit doen zij goed en terdege. Verknjgbaar in apotheken en drogist- zakemA fl.75 per flacon (geel etiket met zwmrten opdruk). BINNENLAND. Aan brandwonden overleden. De »Asser Crt,« meldt, dat A. ter Wal te Dwingeloo die, ernstige brandwonden gekregen had door een ongeluk met een groote hoeveelheid kokende melk, overleden is. Hij laat een vrouw en vier kinderen na. De toestand van beide andere slacht offers is bevredigd. Te Koudekerk (Z.-H.) heeft een kindje van 11 maanden van den winkelier C. van W., doordat het dek van het wiegje, waarbij met het oog op een ziekte van de kleine werd gestoomd, met het stoomtoestel" in aanraking kwam en in brand geraakte, ernstige brandwonden gekregen. Het kind is spoedig daarna overleden. Oplichting voor f36,000. Twee jongelui van even 20 jaar hebben bij een bankinstelling te Amsterdam op vervalschte uitbetalingsformulieren een be drag van f36.000 geïnd. Zij hebben zich met het geld uit de voeten gemaakt en zich waarschijnlyk naar het buitenland begeven. Eén van hen was kantoorbedieHTÏif bij een handelsfirma. Hij vgjid iti de brandkast uitbetalingsformulieren in blanco getee- kend met één' naam. Daar twee hand- teekeningeri voor de uitbetaling vereischt zijn, zette hij er een valsche handteekening bij voorts vulde bij het genoemde bedrag in, dat zonder bezwaar werd uitbetaald. De medeplichtige is een vriend van den kantoorbediende. (Hbld.) Verduistering ,De rechtbank te Breda veroordeelde den postbeambte d. B. te Tilburg wegens ver duistering van brieven tot negen maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. De steenkolenhandelaar J. K. te Tilburg werd veroordeeld tot negen maanden ge vangenisstraf, wegens het vcrvalschen eener kwitantie. Neder-Betuwe Nu is de tijd daar, om een bezoek te brengen aan de Betuwe die thans in een waar lustoord is herschapenKersen- en Perenboomen, die als het ware met een helder wit kleed zijn overdekt, staan in vollen bloei. H. M. de Koningin, met land en volk, zoowel in voor- als tegenspoed zoo geheel medelevende, is voornemens op 21 Mei a.s. een bezoek aan de Betuwe te brengen om de overweldigende pracht te aanschouwen. Zondag 18 Mei a s. zal de schoonheid zijn hoogtepunt hebben bereikt. De mooiste route is van Geldermalsen naar Resteren of omgekeerd. Een fout in het gebierte-reglster In een der gemeenten in den Noord oosthoek van Friesland zou binnenkort het huwelijk worden voltrokken van 'n paar jongelui. Dezer dagen werd den bruide gom verzocht even ten gemeentehuize te komen, daar men een boodschap aan hem had. Wie schetst echter de verbazing van den jongen man, toen de ambtenaar van den Burgelijken Stand hem mededeelde, dat hij in de geboorteregisters stond inge schreven als te zijn een kind van het vrouwelijk geslacht. En daar het huwelijk tusschen twee personen van dezelfde kunne verboden is, werd hem medegedeeld, dat zijn huwelijk voorloopig niet zal kunnen worden voltrokken. WVIlicht zal eetst verbetering van de geboorteakte dienen plaats te hebben. Voor den hewusten jongeman en zijn aanstaande is dit minder aangenaam, wijl zij nu naar alle waarschijnlijkheid nog wel een paar maan den zullen moeten wachten, voor zij in het huwelijksbootje kunnen stappen. o Een bedrag ran f 25,000 vermist Een bediende van een handelsvereeniging op de ICeizergracht ie Amsterdam die daar zeer lang werkzaam was geweest, werd in de maand Maart ongesteld. Hij vroeg en kreeg ziekteverlof. Hij kwam op den vastgestelden datum niet terug en bij in formatie aan zijn woning bleek, dat hij op reis was. Daar de man op het kantoor coupons knipte en verzilverde, liet de directie een en ander nagaan. En toen bleek, dat vermist werden 4 aandeelen Tarakar» Petroleum Maatschappij, 4 aan deelen Kon. Petroleum Maatschappij en 1 obligatie Southern Pacific Railway, voor een gezamenlijk bedrag van f25,000. De Pestcheque en dirodienst Naar de Msb. meldt, verklaart de com missie Konig, die tot taak had deregeeting van advies te dienen omtrent het meest gewenschte stelsel, dat bij de heropening van den Postcheque- en Girodienst zou moeten worden gevolgd, in haar rapport, dat binnenkort verschijnt, zich op verschil lende punten niet bevoegd om een beslis sing te nemen en definitieve voorstellen aan de regeering te doen. Kon. bezoek aan Ticl In den loop der volgende week, zal de koningin met klein gevolg na een tocht door de Betuwe, een officieel bezoek aan de gemeente Tiel brengen en ten stad- huize worden ontvangen door het gemeente bestuur. In de spoedeischende vergadering van den gemeenteraad van Tiel is in verband met het bezoek van de koningin, dat thans op 21 dezer^ bepaald is, medegedeeld, dat H. M. het noenmaal zal gebruiken in een spoorrijtuig, daartoe gestationeerd bij het station Tiel waar B. en W. haar verwel komen zullen. Daarna is de ontvangst ten stadhuize en een tocht door de heelestad. Ook aan Buren zal H. M. een bezoek brengen. De raad heeft aan B. en W. een blanco crediet verleend voorjJê officieele ontvangst. Namens de soc. dem. fractie verklaarde de heer VarfEck, dat zijn partij, hoewel gekant tegen het koningschap, niet tegen de ontvangst van H. M. als hoofd van den staat was. De voorzitter gaf de ver zekering, dat de ontvangst een eenvoudig karakter zou dragen. De nieuwe Burgemeester ran Groqjngen De Staatscourant bevat de benoeming tot burgemeester van Groningen van jhr. mr. dr. L. H. N. Bosch ridder van Rosen thal thans burgemeester van Brummen. o Autebusltynen tusschen de hoofdsteden Naar de Tel. verneemt, zijn besprekingen gaande inzake de oprichting van 'n finan cieel krachtig concern, dat zich tot doel stelt het exploiteeren van autobuslynen, niet tusschen kleinere plaatsen, maar op grooteren afstand, aanvankelijk tusschen de hoofdplaatsen van Nederland. De bedoeling zit voor, de passagiers in uiterst moderne autobussen te vervoeren tegen tarieven, welke lager zijn dan die der spoorweg maatschappijen. Bosch' flannenkoor naar Partys Van officieele zijde deelt men mede dat de reis van de Kon. Vereen, 's Bosch' Mannenkoor naar Parys zal plaats vinden van 5 tot en met 10 September a.s. Een kind aan den ketting Dinsdag stond de 45-jarige lompenkoop man J. Meijers te Heerlerheide te Maas tricht terecht, terzake van vrijheidsbero ving van zijn negenjarig dochtertje Maria. De buren hadden de politie er op attent gemaakt, dat beklaagde (die 7 kinderen had) met zijn vrouw den boer opging en dat hij dan dat kind aan een ketting vastbond, gesloten met een stevig slot, terwijl de ketting aan een haak in den muur was vastgemaakt. Bekl. verdedigde O 9 7 HEBT SE AL>f£N STUKJE HERMIT SOAP BEKOCHT? 12% ets. per shdt f' zich door te zeggen, dat het kind anders wegliep. Het O. M. wees or het beestachtige van zoo'n handelwijze en 6ischte wegens vrij- heidsberooving drie maanden gevangenis straf. Bet ilrama te Wychen De justitie zet het onderzoek inzake den dubbelen moord te Wychen, in verband waarmede de gebroeders v. d. E. en den zwerver K. v. M. zich in arrest bevinden krachtig voort. Zoo als bekend werkte C. v. d. B., een der gearresteerden als smid te Grave. Zaterdagavond voor den moord had hij volgens mededeelingen van zijn moeder zooals gewoonlijk zijn weekgeld gegeven. Maandagmorgen is hij weer gewoon naar zijn werk gegaan. Te Lunen bezocht hij een café, waar hij zijn gelag met een bankbiljet van f 25 betaalde. Toen hij te Grave aan het werk was en een auto met drie politieagenten verscheen, was het volgens afgelegde verklaringen aan hem te merken, dat hg vermoedde dat de politie om hem kwam. H»t angstzweet brak hem uit. Bij zijn arrestatie werd nog een bedrag van f 22,50 op hem bevonden. Wat van M. betreft, aldus de N. R. Ct„ deze kwam den Vrydagavond voor den moord aan het huis van zijn zwager op het Heiveld. Zijn zwager liet hem bin nen en gaf hem een deken. Hij heeft dien nacht op den vloer geslapen. Zijn zwager achtte het raadzaam den geheelen nacht het, licht te laten branden, daar hij bang voor hem was. Zaterdagmorgen vertrok M. in de richting Nijmegen en keerde 's avonds met een lekken band om zijn fiets terug. Zijn zwager met diens zoon hebben den band zoo spoedig mogelijk hersteld, opdat van M. maar weer vertrekken zou. Van M. is daarop weer vertrokken en werd Zondagmorgen te zeven uur te Leur aangetroffen. Gedurende den Zondag is hg meermalen te Alverna en Woezik, beide buurtschappen van Wychen, gezien. Nader wordt gemejjta|pt*rde aangehou dene C. v. d. een van de drie verdachten van den moord op Willems en diens zuster te Wychen heeft een volledige bekentenis afgelegd. Hij deelde mede, dat hij en Van Mun ster in den bewusten nacht van 4 op 5 Mei tusschen 12 en 2 uur 's nachts de woning van Willems zyn binnengedrongen terwijl P. v. d. Broek buiten bleef staan wachten. P. wilde met deze daad niets te maken hebben. Door het leven dat het tweetal maakte, ontwaakte de vrouw. Zij liep naar voren en ontmoette daar de 2 inbrekers. De arme vrouw werd bedreigd vermoord te zullen worden, wanneer zij om hulp riep. Hierop viel zij op de knieën en begon te bidden. Het tweetal begaf zich vervolgens naar de slaapkamer van boer Willems. Met een houten hamer sloeg Van Munster Willems bewusteloos. Daarop ging Van Munster terug naar Trui Willems en pleegde niet nader te noemen handelingen met zijn slachtoffer, waarna hij haar met een houten hamer doodsloeg. Na dit gruwelijke werk, begaf het tweetal zich weer naar de slaapkamer van Wil lems, welks laatste nog steeds bewusteloos lag. Van Munster heeft toen den ouden boer met een houten hamer den schedel ingeslagen. Beiden hebben vervolgens het geheele huis onderzocht. Het resultaat van -dit onderzoek was poover. Slechts f 31,50 werd gevonden. Van Munster gaf hiervan een bankbiljet van f 25 aan C. v. d. Broek, maar wilde hiervan f 5 terug ont vangen. C. v. d. Broek gaf hem onmid dellijk f 3 terug, terwijl hij de overige 2 gulden, die hij verschuldigd was, den vol genden morgen aan Van Munster over handigde in het cafétje te Neder-Asselt, waar, zooals wij reeds meldden, Van Munster gesignaleerd was, Het is gebleken, althans volgens ver klaringen van C. v. d. Broek, dat deze moord niet een paar weken van te voren in elkaar is gezet. De honden van de buren zijn nl. niet vergiftigd. C. v. d. B. heeft verklaard dat op den avond van den moord Van Munster, zyn vrouw omstreeks 11 uur heeft opgezocht. Het drietal heeft zich daarop begeven naar een wachthuisje van het spoor, waar zij een half uur ge slapen hebben. Daarna heeft van Munster voorgesteld om zich naar de woning van Willems te begeven en te zien, wat daar te verdienen was. Van Munster blijft tot nu alle schuld ontkennen. 13ezoek van /óuds bekend H6tel Café Restaurant Uitspanning. St. Jansstraat 10-12 'S BOSCH. Tel. Interc. 436 Station N.A.B.O. SLEEÜWIJK-'s BOSCH Burgerlijke Stand. WASPIK. Over de maand April. Geboren: Hubertus Jozephus z. v. J van Dongen en C. W. Montens Adrianus z. A. Verduijn en D. Faro Adriana Eli sabeth Maria d. v. Th. A. de Bont en D. H. M. VerschureAdriana Helena d. v. P. Vervoort en E. H. Roos; Norbei lus Johannes z. v. J. Gommers en M. Kusters Catharina Lucia Maria d. v. J. C. Meijs en C. P. Verschure Lucia Huiberdiha d/ v. A. van Dongen eri E. A. H. Boom Leonardus Wiihelminus z. v. L. van den Hoven en W. van der Heijden, Ondertrouwd: A. van Kuijk 27 j. en M. M. Mathijsen 27 j. Overleden: H. A. Martens, wed. v. B. A. Klerks 74 j.A. H. Vervoort 10 d. W. van Etten 9 m. SPRANG-CAPELLE. Over de maand April. Geboren: Albertus Johannes z. v. J. A. Kuijsten en P. Braspenning Margaretha Pieternella d. v. G. Rozenbrand en P. Ver duin Jacobus Wilhelmus z. v. A. W. Bergmans en J. H A. Netten Arie Leendert z. v. J. Ph. W. Sneep en J. H. G. v. d. Giessen Hendriek z. v. G. Paans en B. KerstEiisabeth Catharina d. v. J. H. Oerlemans en M. M. de LintElisabeth d. v. J. Koenen en P. RosMaria Hen- drika d. v. D. Hoefnagel en M. M. Spie lings Catharina Jannie d. v. B. P. Tim mermans en H. F. v. DongenCornells Antonie z. v. Tilborg en J. Verhagen Jan Adriaan z. v. J. Molewijk en M. Timmer mans. H u w e 1 ij k e n P. Verschuren 51 j. en M. A. de Bie 55 j.W. v. d. Schans 22 j. en M. Goedhart 24 j.M. v. d. Poorte 49 j. en J. Groeneveld 36 j. Overleden: A. J. Kuysten 2. d, W. Westerink 5 m.A. J. Timmermans 11 m. ALMKERK. Over de maand April. Geboren: Leena d. van W. H. de Graaff en H. van Houten Hendrik z. van H. Verhoeven en M. P. Roubos Leendert z. v. G. v. Haaften en G. v. Haaften Adriana d. v. A. v. Mastrigt en M. Ruij- ter Cornelia d. v. A. Romyn en F. A. SchoenmakersGeertrui d. v. G. Scher mers en M. Romyn Sijke d. v. C, v. d. Wal en C. Pruijsen Zeger z. v. R. To- lenaars en B. v. d. SteltPaulus z. v. N. de Graaf en A. J. Meidam. Ondertrouwd: G. Prins 25 j. met A. Heiblom 39 j,J. A. v. Breugel 33 j. met J. Pruysen 28 j. Getrouwd: G. de Peuter 27 j. en M. de Bok 27 j.P. Rombout 25 j. en A. v. Breugel 26 j.M. van Helden 29 j. en J. v. Breugel 22 j.E. v. d. Stelt 26 j. en J. H. Röben 22 j.H. Ouwer- kerk 30 j. en J. Ouwerkerk 23 j. Overleden: N. Zwart 57 j. JVJet de invoering van de Hermit Soap hebben wij bewezen, dat het mogelijk is een huishoudzeep in den handel te brengen in een aangenaam \jandoende verpakking en van betere kwaliteit tegen den ruraal voor huishoudzeep te betalen prijs. Het feit, dat Hermit XK>ap vrij is van hars. hetgeen hij andere huishoudzeepen niet xjet geyal is. is de reden waarom de wasch zoo ötarik en helder wordt rmit

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 5