Vughterstraat 19, 's-HERTOGENBOSCH, Het SOLIEDSTE en GOEDKOOPSTE adres voor TAFEL-, THEE- en ONTBIJTSERVIEZEN, MESSEN, LEPELS en VORKEN. KRISTAL EN GLAS. VERLAAGDE PRIJZEN. Pijnloos scheren. Telefoon 715. geering in precies denzelfden geest staat tegenover de dringende noodzakelijkheid van een algemeen® overeenstemming. Het gemeentebestuur van Dusseldorp heeft den bouw van een door de Franschen geëischte artilleriekazerne geweigerd, daar het rijk niet bereid was de kosten op zich te nemen. De stad had opdracht gekregen niettemin uiterlijk op 17 Mei met den bouw te beginnen. Geschiedde dit niet, dan zouden de leiders van het gemeente bestuur en van de groepen in den raad in hechtenis worden genomen. Zaterdag is met den bouw geen begin gemaakt. Dientengevolge zijn de Franschen begonnen een aantal voorname gebouwen in beslag te nemen, te weten een fabriek van de Rheinmetall, de fabriek Rheinstahl, ver schillende slachthuizen, de manége van de politie, alle indertijd voor de Schupo ge bouwde woningen, 145 in getal, verschil lende vergaderlokalen en het heele Kunst palast. Vóór het inzeepen éérst de baardoppervlakte stevig inwrijven met een weinig Parol. Hierdoor laat zich de meest gevoelige huid volstrekt pijnloos scheren. Purol in Doozen van 30, 60 en 90 cent, bij Apoth. en Drogisten. Vraag meteen bij hen de gratis Handleiding over Pijnloos Scheren. BINNENLAND. Ongelukken. Uit Oostwold wordt gemeld Maandag morgen heeft bij den aanbouw van een boerderij in deze gemeente een ernstig ongeluk plaats gehad. Timmerlieden en arbeiders waren bezig de gebinten van een schuur te plaatsen, toen op een gegeven oogenblik een takeltouw brak, met het noodlottig gevolg, dat een zware balk naar beneden viel, welke terecht kwam op het hoofd van den 40-jarigen Pieter de Boer, wonende te Lettelbert. De ongelukkige was onmiddellijk dood. Hy laat een vrouw met 7 kinderen achter. De arbeiders De Haan en Wiersema liepen lichte kwetsuren op. Te Alteveer, gemeente Nieuwepekela, is de gehuwde Werk van der Laan van het dak eener fabriek gevallen. De on gelukkige was direct dood. Dinsdagmorgen is op het werk en de afgraving van den St. Pietersberg het lijk gevonden van den 35-jarigen werkman A. Koppen, wonende op Hoogfrankrijk aldaar. Het lijk lag onder afgevallen gesteente en was grootendeels bedolven. Waarschijnlijk is het dus, dat er een ongeluk gebeurd is tijdens het werken van den nachtploeg, zonder dat dit door de medearbeiders is bemerkt. Te Muntendam is de arbeider-telegrafist H. H. met een slingerbal tegen den slaap getroffen en aan de gevolgen overleden. Het is de groote spuit, zeide Poulot, reeds naast Frangois Champagne zittend. De paarden trokken aan, de wagen ratelde heen, de bel weerklonk zonder ophouden om de menschen en rijtuigen te waarschuwen. Gelukkig waren er op dit late uur niet veel meer. Het had reeds middernacht geslagen. Met het harde geratel, met het meta len geluid der bel, met het licht der flikkerende fakkels, waarvan de gloed weerkaatste op de koperen helmen der mannen, op het beslag der spuit, met het groote rumoer trok de stoomspuit de volle aandacht der menschen, die nog op straat waren. Er werden groepen gevormd op de trottoirs, op de hoeken der straten, op de vluchtheuvels, om de brandweer te zien voorbijgaan. Men hoorde allerlei vermoedens op peren Het is aan den kant van het plein Clichy. Neen, het is dichterbij. Weineen, het is minstens bij den Triomfboog, Maar zij waren reeds voorbij. Aange duid was als de plaats, waar zij heen moesten, het plein Monceau. Wel, oude jongen, zeide Champagne tot Poulot, je schijnt nog te slapen. Word toch wakker Het is al in orde, antwoordde Poulot, zich schuddend, vervelend, niet waar? Maar weet je, waarover ik droomde? Op dit oogenblik schudde de wagen vreeselijk er was een gat in de straat, hetwelk de straat werkers half open hadden laten liggen, daar ze niet klaar Het onweer Te Lage Zwaluwe werd de zwingelschuur van P. Polak door het inslaan van den bliksem door brand vernield. Een koe van den landbouwer de L. werd in de weide door het hemelvuur gedood. o Door een lichte keelontsteking was minister Van Karnebeek verhinderd in de Eerste Kamer bij de behandeling van de Begrooting Buitenlandsche Zaken aanwezig te zijn. Met 27 tegen 9 stemmen besloot de Kamer toch met de behandeling van de begrooting aan te vangen. De koninklijke familie naar Noorwegen De koninklijke familie heeft het voor nemen in het laatst van Juni weder een reis naar Noorwegen te maken. Het verblijf in dat land zal ongeveer vijf weken duren. Als voorloopige datum van vertrek is 20 Juni vastgesteld. Nobel's rredeiprtys Naar de »Times« mededeelt, behoort tot de candidaat voor den Nobelprijs voor den vrede dr. H. C. Muller, te Den Haag. PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderconfectie is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hinthamerstraat 69, 's-Bosch, voor deze Omstreken het beste en voordeeligste adres. Hensden. Het voornemen bestaat in Juni de kinderen der kindsheid in optocht door de stad te laten trekken, zooals vroe ger meermalen geschiedde. In den stoet zullen voorkomen groepen betrekking heb bende op de Missie etc. Van de werf van de Firma de Haan Oerlemans alhier, werd heden met goed gevolg te water gelaten de stalen motor ge naamd »Serphine« gebouwd voorrekening van den Heer F. de Nijs Terneuzen. De hoofd afmetingen zijn 31,50 M. X 5.40 M. X 2,20. De boot wordt voorzien van een Berkel Hoogdruk motor 66 P.K. en is speciaal bestemd voor de vaartop de Zui derzee en Zeeuwsche stroomen. Het laad vermogen bedraagt ca. 200 Ton. Op de vrijgekomen helling werd terstond de kiel gelegd voor een Rhein-Herne ka naalschip groot ca. 1360 Tons, waarvan de afmetingen zijn lengte 80 Meter, breedte 9.50 Meter en holte 2 50 Meter eveneens voor Nederlandsche rekening. Zondag 25 Mei zal voor de Lu- thersche gemeente op treden Ds. Dr. Toxo- peus uit Breda. De visscher M. v. d. B. had het geluk met de peur nabij het Bernsche veer een paling te vangen van 9 pond. Almkerk. Mej. Bouman, onderwijzeres a. d. Bijzondere school te Waardhuizen (gem. Almkerk) had het ongeluk bij het fietsen zoodanig te vallen, dat zij haar pols brak. Naar wij vernemen hoopt het leger waren gekomen. Ja, zeide Fran§ois, toen ze weer goed er wel zaten, je droomde, dat je op mijn bruiloft waart. Dat is waar, verklaarde Poulot ver baasd. Jij maakte het hof aan een der bruids juffers. Dat is alweer waar. Ook antwoordde zij mij niet heel gunstig. Maar, Frangois, je bent dus waarzegger Dat moet mèn wel gelooven. Maar ja, 't is waar, het is niet te ver wonderen, jij, die kennis hebt aan een kaartlegster. Etienne bemerkte niet, dat zijn ant woord Frangois bedroefde, want hij ver volgde Dat had je echter, mijn beste Cham pagne, ook moeten waarzeggen, dat we dezen nacht nog zulk een uitstapje zou den maken. Misschien 1 mompelde de beminde van Rose. De brandweer was reeds voorbij het standbeeld van Maarschalk Money ge rateld. Daar bemerkten zij reeds een rooden gloed aan den hemel in het Noordwesten. De brand was in de rue de Prouy. Terwijl de wagen der brandweer voor bijging werden de vensters aan de straten geopendmen zag hoofden verschijnen, gedekt met slaapmutsen. Enkele minuten later kwam men op de plaats der ramp. De politieagenten hadden reeds de allereerste maatregelen genomen, door de menigte tegen te houden, die opdrong des Heils* (van Gorinchera) op 29 Mei a.s. van 5 tot 7 uur n.m. (Z. T.) op het erf bij den Korenmalen alhier, een openlucht samenkomst te houden. Bokhoven. Alhier is Maandagochtend bij een kort doch hevig onweer de bliksem geslagen in de boerderij van J. B. De ge- heele boerderij, huis en stallen, is in asch gelegd. Eenige varkens en kippen zijn in de vlammen omgekomen. Doeveren. Gedurende het hevige on- weder dat tusschen Zondag en Maandag nacht j.l. boven ons dorpje woedde trof de bliksem op twee plaatsen en wel bij de landbouwers J. H. Boll en H. v. d. Staak, gelukkig echter zonder onheil of veel schade aan te richten. Dassen. De heer H. de Vries had het ongeluk bij het schoonmaken van zijn werkplaats zoodanig van een ladder te vallen, dat hij een flinke wond aan zijn hoofd bekwam. Mej. van Moergestel-Donkersloot ontving dezer dagen, aan vrijwillige Ouder domsrente, een bedrag van ruim f 400 ineens uitgekeerd. Gebleken was, dat zy in 't register van geboorte onjuist was ingeschreven. Vrijdag (16 Mei), beschenen door de gouden stralen der voorjaarzon, om- groend door de ontluikende lente, omgeurd door het zacht aroma van bloemen en bloesem vierde het Echtpaar Verhoeven hun gouden echtvereeniging. »Jong Dussen« was al dagen te voren in de weer om aan dit achtenswaardig paar hun hulde te brengen. Bij rijk en arm staat Verhoeven in hooge achting. Vooral zijn werkgevers getuigen van hem dat hij altijd een zeer plichtsgetrouw werkman is. De »Vlasserij« J. v. Vark en Co. waar Verhoeven meer dan een V* eeuw met nauwgezetheid en tevredenheid zijn arbeid heeft verricht is dan ook vol lof over dezen werkman. En als de vrucht van een zoo'n werk zaam leven geniet dan ook de 87-jarigen grijsaard met zjjn 77-jarigen echtgerioote, een poëtisch schoonen levensavond. In den stillen avond van 16 Mei bracht dan ook de fanfare »Wilhelraina« een serepade de huideklanken ontlokt aan de koperen in strumenten vervulden de ijle luchtsferen. Omringd van al het schoone en liefelijke wat een Meiavond en dankbare menschen kunnen schenken ontving het gouden Eeht- paar met een dankbaar hart de vele blij ken van warme deelneming en belangstel ling. Namens familie en het herdenkende echtpaar dankte de heer Boender buurman en H. d. S. in welgekozen woorden de hulde brengende menigte. Herpt. Dinsdagmorgen werd door den Z.Eerw. Heer Timmermans, pastoor der parochie, de eerste steen gelegd der nieuwe R. K. kerk. De plechtigheid werd bijge woond door vele Heeren Geestelijken uit deze streek en van elders. Bovendien deden vele parochianen door hun tegenwoordig heid van hunne belangstelling blijken. Oudendijk. Dinsdagavond vergaderde het Uitv. Comité voor het te houden Fes tival waarbij werd geinstallineerd de sub- naar het brandende huis. Het was een nieuw gebouwd hótel, dat in brand stond. Men was vooral bang, dat het vuur den winkel van een kruidenier zou aan tasten, die in de benedenverdieping woonde van het huis er naast. Daar lagen heel wat vaten olie en sterken drank, die nieuw voedsel aan het vuur zouden hebben gegeven, en dan zou tevens een heel blok huizen be dreigd zijn. De slang werd gelegd, de pomp ge steld, opdat men weldra water zou kun nen geven. De menschen uit het kleine hdtel wa ren allen reeds gevlucht, die van het huis daarnaast waren nog bezig te red den wat zij konden. Het trottoir lag bezaaid met stukken huisraad, linnengoed en keukengereed schap. De warmte werd onverdragelijk, de rook verstikkend. Er viel een regen van vonken neer, alsof er een vuurwerk werd afgestoken. De brand nam met vreeselijke snel heid toe. De pomp begon water te geven, stroo men werden in de eerste verdieping ge spoten. Men hoorde, te midden van het geluid der machine het eigenaardig gebrom van de vlammen, die het eene na het andere voorwerp verslonden, het gekraak van het hout, waaraan het vuur knaagde. De ontroerde menigte drong steeds meer op, de brandweergasten hinderend in hun werk. commissie voor de te houden feestelijkheden. In deze commissie namen reeds zitting de heeren A. van Vucht Azn., L. Biesheuvel, J. D. Kant, Aart Vink Czn., A. Vink Czn. en P. van Vugt J.Wzn. Besloten werd zoo mogelijk ook een kin derfeest te organiseeren, waaraan door het Uitv. Comité de noodige voorbereiding zal worden gegeven. (Wij verwijzen onze lezers nog naar de in dit blad voorkomende advertentie, aan gaande de inschrijvingen voor genoemd festival.) Nederhemert. Onze muziekvereeniging »Concordia« hoopt in Augustus deel te nemen aan het te houden concours voor muziek- en zanggezelschappen te Gorinchem. Onder het vee op den Arkenswaard is ook mond- en klauwzeer uitgebroken. Bij den landbouwer A. S. is alhier een koe gestorven die een paar dagen ziek was. De veearts vermoedt van inwendig mond- en klauwzeer. 0< k bij den land bouwer Ant. B. lag alhier in het veld een zijner pinken dood, vermoedelijk gestorven aan 't vuur. Raamsdonksveer. Een kind van den* heer B, viel in een sloot. Gelukkig kwam de kleine met een nat pak en den schrik vrij. Bij den landbouwer V. werden de runderen ten tweede male door het mond en klauwzeer aangetast. Het verzoek van het Bestuur der R. K. School op 't Veer om gelden voor den aanleg van een terrein voor lichame lijke oefeningen, werd door den Raad der gemeente ingewilligd. Van de werf der N.V. Scheeps- bouwwerven v.h. P. en A. Ruijtenberg werd met goed gevolg te water gelaten het sleepschip genaamd Oriongroot 825 ton, gebouwd voor den heer F. Carlebiür te Rotterdam. Bij mej. wed. Fens werden vijf kippen door een hond gedood en nog en kele verwond. Een tweetal waren netjes begraven. Door het stopzetten van een hoe pelmakerij kwamen ruim 70 arbeiders zonder werk. De kostelooze koepokinenting zal alhier Woensdag om half drie plaats hebben. Sleeawijk. Zondag jl.- kwam alhier een wielrijder uit Woudrichem te vallen en brak een been. Ten nadeeie van J. V. alhier is in den nacht van Zaterdag op Zondag j.l. een rijwiel gestolen. Sprang. J.l. Dinsdag werd de keet van zekeren J. de J. die op den grond van C. v. U. langs de Oude Straat stond, door den deurwaarder verwijderd. Daar dit houten huis niet uit elkaar mocht worden genomen, waren veel handen noodig om dit gevaarte op een wagen te zetten, waarmede het naar de Sprangsche Vaart is vervoerd en daar op een stukje'gemeente grond is gezet. Doordat de bewoners zich zoo nu en dan nog al eens op brutale wijze tegenover den deurwaarder en politie Gelukkig kwam een nieuwe brigade politieagenten de orde herstellen, de menigte terugdringen. Plotseling riep een stem uit Maar er zijn nog menschen in het hótel I Men kan de ontroering gissen, die deze woorden teweeg brachten. De officier der brandweer liep naar den man, die dit had gezegd en vroeg haastig eenige uitlegging. Spoedig, riep hij toen uit, de ladders. Het bevel werd even vlug uitgevoerd als het was gegeven. Op de tweede verdieping, zeide de chef, is nog een klein meisje. Frangois Champagne en Etienne Pou lot riepen tegelijkertijd uit: Wij zullen haar redden. Twee kameraden hielpen om de ijzeren ladder op te stellen. Ondertusschen waren er nog brand weermannen van andere posten gekomen. Ds vlammen van alle kanten aangeval len, maakten geen vorderingen, maar bereikten toch nog een dreigende hoogte. Onder de menigte liepen de meest verontrustende geruchten. Het was niet één persoon, die in het hótel was achtergebleven, maar weldra een geheele familie. Vrouwen wrongen de handen, klaag den en jammerden en beweerden, dat een groote ramp onvermijdelijk was, De mannen verloren insgelijks het hoofd. Alleen de brandweergasten bleven koel en kalm, moedig en onversaagd. Zij streden met elkander, wie de moe- uitlieten, bracht een en ander veel volk op de been. De landbouwer J. v. Z. vond j.l. Woensdag één zyner beste melkkoeien dood in de weide liggen. Voor hem een heele schadepost. Veen. In verband met de oprichting van eene groene kruis afdeeling te Wijk en Aalburg werd alhier Dinsdagavond eene vergadering gehouden, welk door 47 per sonen werd bijgewoond. De heer C. Nieuw koop uit Drongelen was voor deze gelegen heid uitgenoodigd om het nut van het Groene Kruist breedvoerig te bespreken. Spreker wist dit op eenvoudige doch zeer duidelijke wijze aan het publiek weer te geven. Na afloop werden door de aan wezigen een drietal personen aangewezen nl. de heeren J. Blankers, Jac. v. d. Pol en A. Vos, welke zitting zullen nemen voor een voltallig bestuur te Wijk en Aalburg. We mogen hopen, dat de nieuwe afdeeling in de toekomst veel nut mag afwerpen. De aardappelen hebben zich de laatste dagen tengevolge de malsche regens zoodanig ontwikkeld dat op verschillende plaatsen deze reeds worden gehakt. Woadrichem. Naar de commissie tot behoud van het Postkantoor alhier, heden vernam, zal in afwachting van het advies van de bij beschikking van 30 Augustus 1923 door den Directeur der Posterijen en Telegraphie ingestelde Commissie tot Reorganisatie van den Post- Telegraaf- en Telephoondienst, de beschikking inzake terugbrenging van het Hoofdkantoor te Woudrichem tot een Hulpkantoor, worden aangehouden. Was door den hoogen waterstand der vorige week de visscherij op finten zeer slecht, deze week is die aanmerke lijk beter. De prijzen zijn inmiddels ook sterk gedaald. Waspik. Gistermorgen vond de land bouwer J. v. D. een zijner koeien dood in de wei. Voorwaar een heele schadepost. A.s. Zondag zal de Harmonie een muzikale wandeling maken naar Dongen, tot het houden van het traditioneel dauw- trappen. A.s. Zondag zal de postduivenver- eeniging »Nog snellere: haar wedvlucht houden van uit Pont St. Maxence. Wijk. Zondagmorgen had de machinist van een motorboot, liggende nabij de Band waard, het ongeluk met zijn hand te dicht bij de machine te geraken. Deze werd gegrepen en de polsader werd afge sneden, wat een groot bloedverlies bezorgde. Spoedig werd de hulp van Dr. Schmitz te Veen ingeroepen, welke erger wist te voor komen. Werkendam. Voor het beroep bij de Geref. Gem. alhier heeft bedankt Ds. A. Verhagen van,. Middelburg. Mej. J. v. d. Weg onderwijzeres aan de Chr. Ger. School alhier is in gelijke betrekking benoemd te Dordrecht. Dinsdagavond j.l. had het zoontje van P. Kloots het ongeluk om met z'n arm bekneld te geraken tusschen de stoot- digste daden zouden doen. Deze mannen waagden hun leven om dat van men schen te redden, die hun geheel onbe kend waren, of aan het vuur schatten te ontrukken, waaraan zij nooit het minste deel zouden hebben. Frangois Champagne was de grootste onder deze nederige helden. Het was met ware doodsverachting, dat hij zich in het vuur waagde, in de gevaarlijkste plaats doordringende met een zekeren wellust, en te midden van de grootste hitte en den dichtsten rook zijn glimlach bewarende. Zijn stoutmoedigheid maakte zijn chefs wel eens ongerust, maar het was onmo gelijk hem terug te houden, wanneer hij zich in een brandend huis wierp. De commandant had gezegd Er is nog een klein meisje in. Frangois deed een geweldigen sprong. Een klein meisje! herhaalde hij, aan Claudinet denkende, die hij voor twee uren vaarwel had gekust, en die door hetzelfde gevaar zou kunnen worden be dreigd. Een kind, waarvan de moe der ontroostbaar is, haar kleine voor altijd verloren wanend. Komaan, wij zullen eens zien. Hij klom de ladder op, gevolgd door Poulotdeze laatste wachtte even om naar beneden te zienFrangois sprong vlug op het balcon der tweede étage. De hitte had de ruiten doen springen. Champagne kon de glazen deuren openen. Aller blikken waren thans angstig gericht op dit gedeelte van het bran dende huis. Wordt vervolgd.) Lt Firma ALPH. HUPSCH

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 2