Tweede Blad voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. No. uoo. Wag 23 ii Glazen Flacons, Geel Etiket Foster-Mc Ciellan Go. London. Firma L J. CAHIERS Jan Geertzen, C. BOUMAN, van 3'2< 5 en 6 cent. Wij vestigen er de aandacht op, dat Foster's Rugpijn Nieren Pillen thans uitsluitend verkocht wor den in verpakt in met zwarten opdruk. Weigert alle andere ver pakkingen. ÏJdoniig schuim S2)e ieep der wgieti! KAPITAAL. BEHOORENDE BIJ HET BUITENLAND. Hittegolf! Uit Berlijn wordt gemeld Na het fslechte weer der vorige dagen en het klagen der Berlijnsche burgers over den allesbehalve milden inzet van »der schone Monat Mai« is Duitschland's hoofdstad plotseling bezocht door een ware hitte-golf. Het kwik steeg tot 27 gr. C. in de schaduw. De warmte-golf heeft zich (volgens berichten der Meteorologische Laboratoria) niet beperkt tot Duitschland alleen, doch verder voortgezet door Midden-Europa en ook naar Frankrijk. Een voorlooper van deze hitte-periode is eenige dagen geleden in Rusland waar genomen. Nog verwacht men stijging van tempe ratuur. In de bergstreken, vooral in het Fichtel- gebergte en het Ertsgebergte, is de warmte naar verhouding nog heviger. De weerberichten voorspellen, dat dit warmte-tijdperk nog wel eenigen tijd zal aanhouden. De „doodeiyke straal" De heer Grindell-Matthews, de uitvinder van den »doodelijken straal®, waardoor heele legers buiten gevecht kunnen worden gesteld, heeft aan de »Daily Chronicle® verteld, dat hij uit Frankrjjk een vorstelijk aanbod heeft gekregen, een aanbod, dat hij, om zijn eigen woorden te bezigen, schier onmogelijk kan afslaan. De Fransche firma, die hem het aanbod heeft gedaan, is de maatschappij »Chantiers du Rhóne®, te Lyon. Hij gaat er heen om proeven te nemen. De uitvinder klaagde daarbij over gebrek aan waardeering in zijn eigen land, al heeft dan de Britsche regeering blijken van belangstelling in zijn werk gegeven. Voorts vertelde hij o.a. nog, dat zijn uitvinding op twee wijzen kan worden toegepastzij kan dooden of op een afstand van drie of vier mijl menschen machteloos maken, zoo, dat zij gevangen kunnen worden genomen en na hun herstel geen nadeelige gevolgen ondervinden. Ëeu ongeluk met de Simplouexpres De Simplonexpres is op weg naar Italië bij Adelsberg op een goederentrein gebotst, waarbij vier menschen gedood en vijf zwaar gewond zijn. De dienstdoende spoorweg ambtenaar heeft zich een kogel door het hoofd gejaagd. De botsing was een gevolg van verkeerden wisselstand. Een 21-jarige moordenares Het hof van assizen van Henegouwen heeft een 20-jarige vrouw, Fernanda An- tonneau geheeten, tot 20 jaar dwangarbeid Hermit Soap gemaakt wordt. Overal ziet ge thans het mooie roode 12V2 cent per pakje. ^ermHjvaj) maakt Uw wasch blank en helder. beschikbaar voor Hypotheken, als mede credieten met en zonder borg. Br. met porto voor antw. B. P. VAN WIJLAND, Administrateur, Buitenwalevest 30 Telefoon 1281, Dordrecht. Drie Trompetterstraat HEUSDEN, heeft voorhanden Zalm, Kreeft, Sardines, An sjovisch, blikjes Garnalen, Kippered Herrings, Herrings in Tomate-saus, gesneden Os- setong in blik, Lunchtong, blikjes Ham en Kip, Tong en Kip, Lever-pastei, Soepen, Sausen, Soya, Vruchten op Sap, Kersen, Abrikozen, Per ziken, Pruimen, Groenten in blik, versche Bakbokking en gerookte Spekbokking. Verder alle soorten Kruide nierswaren en aanverwante artikelen. In den Boekhandel van de te HEUSDEN, zijn verkrijgbaar veroordeeld, wegens moord op haar echt genoot, een oorlogs-invalide, gepleegd. In 4920 gehuwd, verliet zij hem in 1922 reeds en daar zij geen toestemming van hem kon krijgen voor een echtscheiding, besloot zij hem uit den weg te ruimen. Zij bakte een koek voor hem, waarin zij strychnine deed, bracht hem met één harer zusters een bezoek en overhandigde hem het gebak. Zij zeide het zelf ge proefd en uitstekend gevonden te hebben en overreede hem het ook te proeven. Zij lachte om zijn opmerking, dat het bitter smaakte. Nadat de man van het baksel gegeten had, ging zij heen. Antonneau werd eenige minuten later onwel en stierf op straat, nadat hij aan voorbijgangers verteld had, wie hij ervan verdacht, hem vergiftigd te hebben. Zijn vrouw werd gearresteerd en legde tenslotte een bekentenis af. Een gril van de natuur Te Moskou is de vrouw van een bekend arts uit Wladiwostok met haar kind aan gekomen, een jongen van pl.m. vijf jaar, die volkomen het uiterlijk van een volwassen man heeft. Da jongen is als een normaal kind geboren, maar ontwikkelde zich bui tengewoon snel en heeft nu een vollen baard, een snor en een diepe basstem. Zijn spieren zijn zoo sterk ontwikkeld, dat de meeste volwassenen hem niet aan kunnen. In geestelyk opzicht is hy nog een ge woon kind. Zijn bewegingen zijn onzeker evenals dit bij alle kinderen van zijn leeftijd het geval is. Ook zijn grillen, wenschen en smaken bevinden zich in volkomen over eenstemming met zijn leeftijd. Het kind is nu in een kinderziekenhuis opgenomen. Alle toegepaste middelen om den te voorspoedigen jongen van zijn »ziekte« te genezen, hebben voorloopig geen resultaat opgeleverd. Autobandieten te New-York Uit New-York wordt gemeld Zaterdagmiddag heeft de Now-Yorksche politie een geregeld gevecht met eenige autobandieten geleverd, in Broadway. Van beide zijden werden honderden schoten gelost. Den roovers gelukte het aanvakkelijk met hun buit, gestolen koop waar, te ontsnappen. Toen plotseling de auto stil moest houden, kon één der in zittenden, die licht gewond was, gearres teerd worden, de overige wisten te ont snappen. Griezelige vondst Tien jaar geleden verdween te Bingen aan den Rijn de dienstbode Christine Vogt, Dezer dagen, bij het herstellen van een huis, vond men haar lijk in staande hou ding in een hollen wand. De moordenaar, die het lijk moet hebben ingemetseld, is destijds heimelijk naar Amerika vertrokken. Het geheim van de „Dixmude" ontsluierd. Een telegram uit Ajaccio meldt het vinden op de kust van Propriano (Zuid- West Corsica) van een flesch, welke de volgende boodschap bevatte ïBenzine op zijnde, zijn wij aan den storm overgeleverd. De bemanning van de »Dixmude«, Vaarwel. Lang leve weet, is het Fransche he in Frankrijk®. Zooals men stuurbare luchtschip de aDixmude® December j,l. op de kust van Sicilië ver gaan. Marktberichten. 's BOSCH, 24 Mei. Op de markt van heden werden aangevoerd 2325 stuks. 748 stuks hoornvee, 4266 biggen, 83 zeugen, 470 schapen en lammeren, 88 kalveren. De prijzen waren als volgtKalfkoeien f 295 a f 445, kalfvaarzen f 275 a f 425, magere ossen en koeien f 200 a f 340, vette ossen en koeien 4 e kw. 62J, 2e kw. 52^ ct. p. p., pinken f145 k f215, zeugen f60 f95. biggen fl.50 k f 2.00 p. w. schapen f25 a f50, lammeren f 40 a f 23. Aanvoer redelijk. Handel redelijk. ROTTERDAM, 20 Mei. Aanvoer 273 paarden, 3 veulens, 4473 magere en 706 vette runderen, 408 vette kalveren, graskalveren, 968 nuchtere kalveren, schapen of lammeren, biggen, 14 bokken of geiten, 1798 varkens. Koeien f 0.40 a f 0.60 Ossen f 0.50 a f 0.61 stieren f 0.49 a f 0.52 kalveren f 0.42J a f 0.75, alles per kilo. Melkkoeien f 350 a f 500, kalfkoeien f385 a f490, stieren f170 a f530, pinken f150 a f220, graskalveren f af vaarzen f 250 a f 325, werkpaar den f 250 a f400, slachtpaarden f 100 a f445, hitten f430 a f300, veulens f 400 a f160, biggen f8 a f 15, varkens f 18 a f 34, slachtkalveren f 12 a f 17, fokkal- veren f 20 a f 40. ZALTBOMMEL, 20 Mei. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd; 177 biggen, prys van f7 tot f 15. 88000 eieren, prijs p. st. 5J a 6J ct. 900 K.G. boter, prijs per half K.G. roomboter fl.20, boerenboter f 1af 1.10. BINNENLAND. Smokkelarij op groote schaal. De Duitsche grensbeambten zijn een smokkelarij van auto's en motorrijwielen op het spoor gekomen. In den tyd dat de koers van het Duitsche geld erg daalde werden groote partijen auto's naar Neder land verkocht, die nu weer by nacht en schemer naar Pruisen worden gesmokkeld. Als de aanvoerder van een wijdvertakte smokkelaarsbende wordt een Nederlander te Bellingwolde beschouwd, die in Duitsch land zijn helpers heeft zitten. o Windhoos Te Nieuwe Pekela zijn door een wind hoos de huizen van A. Remders en J. Bakker verwoest. Kiuderbeul De politie te Bergen heeft een man gearresteerd, die op de kermis te Hennes kyklustigen trachtte te trekken door een voorstelling van den gruwelijksten aard. De onmensch liet namelijk zijn 10-jarig dochtertje barrevoets over rood-gloeiende ijzeren staven loopen. Om te voorkomen, dat het meisje haar voeten te erg brandde, had hij deze met vet ingesmeerd. Een goede vangst In het begin van deze maand heeft de politie te Rotterdam twee jongens van 18 jaar gearresteerd, die zich in de laatste maanden aan talrijke diefstallen van pakken en pakjes hadden schuldig gemaakt. Meestal werd van onbeheerd staande wagens ge stolen en het aantal aangiften, vooral van daar ter stede gevestigde vervoeronderne- mingen, was zeer groot. Eerst met de aanhouding der dieven kwam er een stil stand. Na een verhoor van dezen ging de politie er toe over, den koopman A. K. te arres teeren, die er van verdacht werd, de heler van de gestolen waren te zijn geweest. Men slaagde er echter niet in op het ge- stolene beslag te leggen. Toch waren er aanwijzingen genoeg om het drietal naar het Huis van Bewaring over te brengen. Dezer dagen is de Centrale Recherche nog eens wezen kijken in de woning van den koopman, ergens op Kralingen. Men doorzocht het heele huis en wilde reeds onverrichterzake terugkeeren, toen men toevallig een bergplaats ontdekte, vlak onder het dak. Daar bleek zich een reusachtige voorraad van de meest uiteen- loopende goederen te bevinden. Alles werd naar het Hoofdbureau op het Haag- scheveer overgebracht waar een gedeelte door verschillende firma's als haar eigen dom is herkend. Omtrent de herkomst van het meerendeel echter is men nog in het onzekere. De in beslag genomen partij omvat o.m. een baai harde was, doozen jockey-petten, rijwielzadels, pakken sokken, pakken touw, een groote partij broches en manchet- knoopen, sporthemden, zwarte en bruine schoenveters, twee pakken wollen dekens, verschillende coupons manufacturen, divan- kleeden, blouses, peignoirs, pakken werk kielen, vachten, rollen paardenhaarvoering, coupons damast, meubelstof, voering, een partij gummiwaren, gummizoien en hakken, fotografiepapier, coupons graslinnen, lood- zekeringen, twee zakken rietspijkers enz. enz. De partij omvat een waarde van eenige duizenden guldens, Noedlottig ongeval Het 2j-jarig zoontje van den landbouwer K. op Overa te Princenhage viel eenige dagen geleden met zijn voorhoofd op een spijker, die diep in het vleesch doordrong. Tengevolge van dit ongeluk is het ventje overleden. Kind verbrand Te Asten wierp Zondag een jongetje spelenderwijs een brandenden lucifer op de kleeding van zijn 9-jarig zusje. Het kind raakte in brand en is aan de bekomen brandwonden overleien. Het conflict in de Twentsche textielnijverheid Men meldt uit Enschedé Ten aanzien van de werkhervatting op de fabrieken Schuttersveld, Rigtersbleek, Jannink, Zuiderhagen, Tubantia, Roombeek, Menko Brinkstraat, Bamshoeve en Menko Room weg kan gemeld worden, dat het aantal werklieden, dat de fabriek ingegaan is op Maandag 5 Mei, bedroeg 1409, na dien aanzienlijk verminderde en op j.l. Maandagmorgen bedroeg 938. Bij de gemeentelijke controle van de administratie van het Enschedésche comité der ongeorganiseerden zijn zooveel onre gelmatigheden ontdekt, dat de burgemeester de vergunning tot collecteeren heeft inge trokken. Behalve de 74 agenten der Enschedésche politie zijn thans voor hand having van de orde te Enschedé aanwezig 25 rijksveldwachters, 31 marechaussees en 125 man militaire politie. o Berichten van den Flantenziekten- knndigen Dienst. Bespuiting tegen den Amerikaanschen Kruisbessen meeldauw DePlantenziektenkundige Dienst te Wage- ningen raadt alie kruisbessentelers met aan drang aan ter bestrijding van den Amerikaan schen meeldauw hun kruisbessenstruiken te be spuiten met zgn. Alcalische Bourgondische pap. Gedurende een vyftaljaren reeds is deze bespuiting de beste en meest afdoen de bestrijdingswijze dezer ziekte gebleken. De bespuiting moet thans worden uitge voerd, korten tijd na de bloei. De sproei- vloeistof wordt bereidt uit IJ KG. koper vitriool en K.G. sodex (watervrije soda) op 100 Liter water. De beide stoffen worden afzonderlijk opgelost, om snel te werken, zoo noodig, in warm water, het kopervitriool slechts in houten of geëmail leerd vaatwerk. De beide oplossingen moeten afgekoeld zjn voor zy bij eikaar gevoegd worden. De bespuiting moet zoo uitgevoerd wor den, dat vooral de onderzijde der takken en de daaraan hangende bessen geraakt worden, daar hierdoor alleen de ziekte op de bessen kan worden voorkomen. Het is thans tijd voor de bespuiting. dus voor dat de ziekte op de bessen wordt waar genomen. Het middel is, een middel ter voorkomig van de ziekte. Met een goed en op tijd uitgevoerde bespuiting kan men zijn geheelen kruisbessenoogst vrij houden van meeldauw. Nadere inlichtingen wor den gaarne gegeven door den Plantenziekten- kundigen dienst te Wageningen en door de op verschillende plaatsen gevestigde ambte naren van den Dienst. 13ezoek van ouds bekend Hótel Café Restaurant Uitspanning. St. Jansstraat 10-12 '3 BOSCH. Tel. Interc. 436 Kfcnwsblad Kijk eens aan den achterkant y/h stukj Wanneer ge aan Jen achterkant van het bekende stukje Hermit Soap kijkt. Jan zal het LJ opvallen, dat de fabrikanten het recht hebben verkregen het Koninklijke Wapen te voeren. Dit is het bewijs voor U, van welk een aard de fabriek is. waar pakje verkoopen. Door een pakje Hermit Soap te koopen weet ge wat ge krijgt; een in elk opzicht bijzondere huishoudzeep. Uw winkelier heeft Hermit Soap voorradig rermt Minzaam aanbevelend.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 5