Stukloepen PUROL I en doorloopen dep huid en schrijnende pfekken.Gebruik H Verkrijqb by Apolhen Drogisten] eisch en de zoo succesvolle Blue-Band campagne zal ongtwijfeld ook den lezer van dit verslag nog versch in het geheugen liggeD. Wij hebben de ervaring opgedaan, dat de aanzienlijke sommen, welke aan deze campagne werden ten koste gelegd en welke geheel ten laste van het boek jaar 1923 werden afgeschreven, door het ongeëvenaard succes, hetwelk, daarmede werd behaald, ruimschoots werden gecom penseerd*. Storm bereu Amsterdam De windvlagen, die Zaterdag en Zondag nacht de hoofdstad teisterden hebben hier en daar nog al veel schade veroorzaakt. Daar verschillende schuttingen dreigden te bezwijken en vele steigers zwak schenen, werd de brandweer er bij gehaald om on gelukken te voorkomen. Ook in park en plantsoenen heeft de storm zich doen gelden. Het aantal boomen, dat ontworteld werd, is echter niet groot. Op verschil lende punten van de stad werden door de brandweer reclameschuttingen en uitsteek sels van gebouwen, die gevaar liepen op den openbaren weg te belanden, verwij derd. Verder hadden de rukwinden het speciaal gemunt op de tallooze antennes, die in den laatsten tijd op de Amsterdam- sche daken zyn verrezen. Verscheidene radio-amateurs hebben Zondagmorgen na hun ontwaken een weemoedigen blik ge worpen op de plek waar eens hun anten ne gestaan moet hebben. Vergiftigingsgerai te Rotterdam.^. Aan de Crt. wordt uit Rotterdam ge meld: De schipper van het in de Koningshaven liggende lichterschip Willem van Driel 64, G. van Teeffelen genaamd, voelde zich Zaterdagmorgen onwel. Des middags wer den echter ook zijn 3 kinderen ziek, bij welke zich dezelfde verschijnselen voorde den. Dr. Poot, constateerde, dat de kin deren vergiftige gassen hadden ingeademd. Bjj onderzoek bleek nu, dat zich in het ruim van het schip, waar zich een groot aantal kisten met »ferra solution* bevond, dampen van kiezelsteenzuur hadden ontwik keld. Waarschijnlijk door den regen was de solution nat geworden en op deze wij ze waren de dampen ontstaan. De drie kinderen, de lj-jarige Geertui- da, de 3-jarige Johannus en de 5-jarige Cornelia, werden onmiddellijk per auto van den geneeskundigen dienst naar het zieken huis vervoerd en aldaar opgenomen. Het jongste kind is aan de gevolgen overleden. De toestand van de beide an dere kinderen is vrij ernstig. Hen moet zich weten te behelpen De Raad van Emmen besloot de barak van de Politietroepen aan te koopen en in te richten voor landbouw-, huishoud en industrieschoolverder om de bovenzaal van de Rijkslandbouwwinterschool in te richten tot raadszaal. naar beneden gestort. Hij viel neer te midden van brandende voorwerpen. Toen trad er plotseling een doodsche stilte in. Allen hielden hun adem in. De commandant der brandweer en Etienne waren het eerst bij Francois. Deze, verdoofd door den val, hield de pop krampachtig vast, Hij was op den rug gevallentoen hij zich omvat voelde door twee armen, deed hij een poging om zich op te richten. Maar er scheen een roode nevel voor zijn oogen te komen het was hem alsof zijn hoofd was gebarsten. Hij sloot de oogen en loosde een diepen zucht. Mijn vriend, zeide de commandant, waar ben je gewond Franyois zuchtte nog eens. Toen mompelde hij Geef Jacqueline aan het kleine meisje. En hij hield de pop aan* het meisje toe, dat verschrikt was komen aaDloopen. En toen hij daarop zag of liever hoorde, hoq het kleine meisje hem met kinderlijke erkentelijkheid dankte, gleed er over het gelaat van Frangois Cham pagne, ondanks zijn lijden, een trek van groote vreugde. Poulot boog zich over hem heen. Hij zeide Frangois mijn vriend mijn oude, beste vriend 1 Heb je iets gebroken? O, ben jij het, Etienne bracht Champagne met moeite uit Ik ben blij, dat jij daar bent Toen voegde hij er na eenige oogen- blikken bij Je zult Rose wel waarschuwen Je Een, die tegen een steetje kan.... Op den Fellenoord te Eindhoven werd een voerman van een steenfabriek in die gemeente door een auto overreden. Een der wielen ging den man over de borstkas. De man bleek in het geheel niet gekwetst en vervolgde zijn weg alsof er niets ge beurd was. Een gemeente, die haar betalingen heeft gestaakt De gemeente Oudepekela is niet meer in staat haar financieele verplichtingen na te kojnen. De betalingen zijn gestaakt. Berichten van den Plantenziekten- knndigen Dienst. Bestriding ran rupsen in Kruisbesienstrulken Op vele plaatsen worden de kruisbessen- struiken kaal gevreten door de bessenbast- aardrupsen (de larven van de bessenblad- wesp). Nu de bloei der struiken overal wel geëindigd is, is er geen bezwaar te gen, het gemakkelijkste en meest afdoende bestrijdingsmiddel toe te passen, n.l. bespui ting der struiken met een oplossing van 1 ons Parijsch groen of Urania groen per 100 Liter water. Om verbranding van het blad te voorkomen is toevoeging van 4 K.G. kalk op de hierbovengenoemde hoe veelheid water gewenscht. Ook een oplossing van chloorbarium (IJ K.G. op 100 Liter water), doodt de bast aardrupsen, terwyl meestal ook na een bs- spuiting met aloalische Bourgondische pap, die korten tyd geleden ter bestrijding van den Amerikaanschen kruisbessen Meeldauw werd aanbevolen, (en waarvoor het nu het juiste oogenllik is) deze bastaardrupsen sterven. Parijsch of Uraniagroen is echter het meest afdoende bestrijdingsmiddel. Nadere inlichtingen worden gaarne ver strekt door den Plantenziektenkundigen dienst te Wageningen en door de op ver schillende plaatsen gevestigde ambtenaren van dien Dienst. Berljjn. Het kabinet-Marx is afgetreden. President Ebert heeft het ontslag aan vaard. Ebert heeft het kabinet verzocht de werkzaamheden te willen voortzetten totdat hy erin geslaagd is 'een nieuwen rijkskanselier te vjnden. PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderconfectie is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hinthamerstraat 69, 's-Bosch, voor deze Omstreken het beste en voordeeligste adres. Hensden. Vierde de heer L. Merkx den 6 Januari van dit jaar zijn 50-jarig jubileum als lid der H. Familie, met 5 Juni a.s. hoopt hij den dag te herdenken, dat hij voor 25 jaar als bediende werk zaam werd gesteld in de slijterij van den heer L. Verhoeven. Tot Voorzitter van de Fanfare der H. Familie isgekozen de heer C. J. M, Merkx, in plaats van den heer J. B. Sens, die deze gemeente heeft verlaten. De uitslag van het bondsconcours van scherpschuttersvereenigingen op het terrein van St. Blasius isle korpsprys St. Chrispijn, Besoijen, 2e St. Jan Baptist, Kaatsheuvel, 3e Juliana, Dongen, 4e Prin- zult haar zeggen, dat het niets beteekent Binnen enkele dagen is alles over Dat moet wel omdat wij gaan trou wen Jij zult Claudinet voor mij kus sen, dien armen jongen! Jij zult nog aan Rose zeggen, dat, wat zij in de kaarten heeft gezien Meer kon Champagne niet zeggen de glimlach week van zijn gelaat, hij verloor het bewustzijn. De geneesheer kwam. Hij onderzocht den gewonde, terwijl Etienne Poulot er bij stond vol wanhoop. Hij herhaalde. Ik had in plaats van Frangois moeten gaan Ik ben een ellendeling Welnu? vroeg de commandant den geneesheer. Deze antwoordde Er is niets gebroken Ik zie geen wonde Het zal de plotselinge val zijn, die hein het bewustzijn heeft doen verliezen Laat den man naar het hos pitaal brengen 1 U hebt goede hoop, dokter? O zeker ten minste Hij aarzelde en fronste de wenkbrauwen. Ten minste als er geen inwendige kwetsuur is XIX. Moeder en Zoon. De gravin de Kerlor had den brief ontvangen van mevrouw de Guidelvinec. Haar eerste gewaarwording nadat zij den brief had gelezen, was een billijke ver ces Juliaua, Vlijmen, 5e St. Joris, Nieuw- kuik, 6e St. Blasius, Heusden. Naar wij vernemen krijgt het stel sel van den omgaanden rechter de over hand. Zooals men weet was er een voor stel, om J der kantongerechten op te heffen. Onlangs hebben we een stelsel bepleit van den judex ambulans de kantongerechten zouden dan blyven waar ze zijn, alleen zouden, voor zoover het de kleinere kantons betreft, twee of drie kantons door een rechter bediend worden. Inmiddels hebben tal van gemeenten, op het voorbeeld van Heusden, geadresseerd tot behoud van haar kantongerecht, subsidair vooor den rei- zenden rechter. Naar ons nu ter oore kwam, zoo schrijft de Residentiebode, is ook de minister voor dit stelsel gewonnen, evenals trouwens, zooals we vroeger reeds berichten, vele Kamerleden voor den omgaanden rechter veel meer voelen dan voor afschaffing der kantons. Onze stadgenoot, de heer H. van Beersum, slaagde de vorige week voor het eind-examen gediplomeerd verpleegde. Ammerzoden. De vergadering van aandeelhouders der N.V. De Bomraeler- waard, fabriek van melkproducten alhier, heeft den heer P. W. van der Schans tot directeur benoemd. Andel. J.l. Donderdag had onder groote belangstelling de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van wy- len den heer I. Schouten, die zoo nood lottig om het leven kwam. De doode werd gedragen door de leden der Chr. Zangvereen. vSursum Corda*. Het was een ontroerend gezicht. De vrouwelijke leden der Zangvereen. hadden zich om de baar geschaard. Op het graf werd het woord gevoerd door Ds. A. B. v. d. Put, die op treffende wijze het plotseling sterven teekende en riep de schare het Waakt, het waakt ten alle tijden* toe. De heer H. Vogelaar sprak als Voor zitter der Zangvereen. een ernstig woord. Hij vertolkte op teedere wijze de gevoelens van de leden, die in Schouten een vriend hebben verloren. De heer Vogelaar ge voelde ontroering van het graf en wenschte de bedroefden den troost des Heeren toe en citeerde het 6choone vers van Gassaert Laat nu in angst en pijn, O God, mij niet alleen. Wien heb ik buiten U Immers niet een. Vordert Gij alles nu 'k Zwijg, want ook dit is recht. Zijt Gij de Meester niet En ik de knecht. Hoor, Heer myn klagen, Hoor, mijn geween. Laat mij bij 't open graf, O God, niet gansch alleen. Almketk. De heer A. F. den Boeft, onderwijzer a.d. Bijz. School te Nieuwen- dijk, is in gelijke betrekking benoemd te Rotterdam. Ged. Staten dezer prov. hebben het beroep van het Bestuur der Christ. Schoolvereen. aan den Verlaatschen dijk al hier, inzake het met de gemeente gerezen verschil over de afrekening der kosten van een schoollokaal, niet-ontvankelijk verklaard. Morgen (Hemelvaartsdag) hoopt ontwaardiging. Wat fabeltje was dat? Wie had haar zuster zoo slecht ingelicht? Waarvoor hield men haar, dat zij zoozeer werd be- leedigd Men durfde Georges aanvallen, men beproefde den goeden naam van dit aan biddelijk en reine kind te rooven, uit wier blikken de onschuld harer ziel sprak. Mevrouw de Kerlor kon haar vrees maar niet overwinnen. Zij was bang, dat er iemand was, die strikken spande voor de rust van haar en haar kinderen. Maar wie had dan toch aan mevrouw de Guidelvinec medegedeeld, dat juffrouw de Penhoët op het kasteel haar intrek had genomen? Als bij instinct begreep de moeder van Georges, dat deze brief, hoezeer zij er ook van verontwaardigd was, haar toch zou nopen tot eenige voorzichtigheid. Zij moest een oog in het zeil houden. Maar zij wilde ook weten, wie dezen laster verspreidde. Maar was het wel alleen laster? Lag er geen grond van waarheid in? Was haar moederlijke waakzaamheid voor Georges niet groot genoeg geweest? Zij vroeg dat zich zelf angstig af. Neen, dat was niet mogelijk. De jongelieden kenden elkander ternauwernood. De brief bevatte slechts onzinnige verdacht makingen. Zeker, George had duidelijk getoond, dat hij veel hield van de arme weeze maar dat was heel natuurlijk, het lag in zijn edelmoedige natuur om de armen te ondersteunen, er sympathie voor te gevoelen, Ds. Roth alhier voor de Herv. Gem. des voormiddags 10.30 uur op te treden. Beneden-Langstraat. Naar aardap pelen bestaat nog goede vraag, terwijl de marktprijs vast is. Voor de goede klei- soorten besteedt men f6 a f7 en voor de zandsoorten f 3,50 a f 4,per H.L. Op de lichte gronden komt het nieuwe gewas mooi op, doch op de zwaardere gronden zeer ongelijk. Capelle. Vorige week Dinsdag was het voor P. Groen en echtgenoote een heugelijke dag, daar zij dien dag hun 50- jarig huwelijksfeest vierden. Aangezien op hun verzoek wegens familieomstandigheden geen buitengewone drukte van deze brui loft gemaakt was, ging zij in alle stilte voorbij. J.l. Donderdag had het echtpaar P. Sprangers op de Nieuwevaart alhier het voorrecht zijn gouden huwelijksfeest te vieren. Door de jongelui uit de buurt was voor het huis een prachtige eereboog ge plaatst, welke des avonds door talrijke electrische lampjes verlicht was. Den ge- heelen dag ondervond het jubileerend echt paar ruime belangstelling, die zich in woord en daad uitte, terwijl ons muziekgezelschap »Kunst na Arbeid* het gouden echtpaar des avonds onder geweldigen toeloop van volk een serenade bracht, bij welke gele genheid de oudjes door den president van het gezelschap in hartelijke bewoordingen werd geluk gewenscht. De korfbalclub »Juliana« uit deze gemeente speelde j.l. Zaterdag te Tilburg een competitie-wedstrijd voor den N. Br. korfbalbond tegen O. N. A. aldaar. Deze wedstrijd eindigde in een 31 overwinning voor het Tilburgsche twaalftal. Morgen Donderdag zal het Leger des Heils ouder gewoonte wederom een openluchtsamenkomst houden op een perceel weiland aan de Nieuwevaart, daartoe wel willend afgestaan door den eigenaar, den heer Wt B. Rijken alhier. Morgen Donderdag zal voor de Ned. Herv. Gemeente alhier optreden Ds. A. Meyers, des voormiddags te half tien uur. By den landbouwer v. B. alhiej stierf j.l. Zondag een paard tengevolge van koliek. Voorwaar een groote schadepost. Dassen. Maakten wij de vorige week melding dat de heer P. v. Dalen (te Hank) een kind had gered. Thans kunnen wy melden, dat deze persoon verleden week reeds 2 kinderen van een gewissen dood heeft gered. Te 's Gravenhage is overleden gen. majoor W. B. Westhoff. De Heer West hoff is den 14en Juni 1839 geboren in deze gemeente. Op 16-jarigen ieefiijd trad hij als kannonier vrijwillig in militairen dienst bij het 2de reg. yest.-artillerie, waarna op 28 December 1859 zijn aan stelling tot 2de luitenant bij het korps volgde. Van 1869 tot 4880 was de heer West hoff gedetacheerd bij de artillerie-, stapel en constructiemagazijnen, van welke functie hij met dankbetuiging werd ontheven. Met ingang van 1 Mei 1891 werd de overledene bestemd voor de betrekking van hoofdofficier, toegevoegd aan den inspecteur van de artillerie, waarna hij op 7 April 1893 werd benoemd tot luit.-kolonel in welken rang hij roet 1 Febr. 1895 werd benoemd tot commandant van het korps pantserfort-artillerie. Op 25 October 1898 volgde zijn be- George had gewild, dat juffrouw de Penhoët Mariana verving bij zijn moeder; het was de wensch van Carmen; het was ook die van de gravin zelf. Maar deze vriendschap bleef onschul dig, zij ging niet dieper, zij vond geen wederkeerige liefde. Overigens had de gravin een te hoogen dunk van haar moederlijke autoriteit om te vreezen, dat Georges zou trouwen, of zelfs verliefd worden zonder toestemming zijner moeder. Zij had altijd in hem gevonden een liefhebbenden en gehoorzamen zoon, be reid haar minste wenschen in te willi gen, waarom zou hij nu anders worden Maar hoe dat alles ook ware, op dit oogenblik werd haar hart verontrust door een bangen twijfel. Dat was reeds de eerste uitwerking van den noodlottigen brief. Zeker, mevrouw de Kerlor dacht er niet aan, dat Georges ooit kon meenen, zijn naam te geven aan juffrouw de Penhoët. Die gedachte verdiende zelfs in haar oog geen aandacht, zonder dezen brief zou zelfs het denkbeeld nooit in haar zijn opgekomen. Want ondanks de oprechte teederheid, waarmede mevrouw de Kerlor de jonge dame behandelde, die zij in haar huis had opgenomen, vergat zij toch nooit, dat Hélène een moeder had gehad, die den naam onwaardig was, door haar bij verrassing genomen. En nu vond mevrouw de gravin wel, dat het onwaardig van haar was, en van haar zoon, om aandacht te schenken dooréén potSPRUTOL^Kffi noeming tot kolonel-commandant van het 2e reg. vest.-artillerie, waarna de heer Westhoff met ingang van 16 November 1900, dus na een militairen diensttijd van ruim 45 jaren, waarvan bijna 41 als of ficier, werd gepensioneerd onder toekenning van den rang van generaal-majoor. Raamsdonksveerj De heer J, G. Lankhuijzen Pz. werd gekozen tot Bestuurs lid van den Sandoelsche Polder. Voor rekening van de heer W. v. Geene te Vlijmen werd een sleepschip van 150 ton op stapel gezet op de werf van de N.V. Scheepsbouwwerven v.h. P. en A. Ruijtenberg alhier. Groot is de rupsenplaag die voor komt op de kruisbessen en aalbessenstrui- ken. Vele struiken staan bladloos. Een uitwijkende auto reed tegen een huis en bekwam daarbij dusdanige averij dat de reis niet voortgezet kon worden. De heer P. Pruyssens Fz. werd door den Chr. Nat. Werkm. Bond gekozen voor één jaar als afgevaardigde naar de verschillende vergaderingen van het Pro vinciaal Comité van N.-Brab. en Limburg. Sprang. Zondagmiddag met de tram die om 5.20 uur alhier vertrekt, haa in de Besoyensche Steeg nabij het Richtspad een ernstig ongeluk plaats. De landbouwer J. v. Z. zat met zijn 7-jarig kleinzoontje op een melkwagen, juist toen de tram pas seerde schoot de hond op den stoomtram toe waardoor het knaapje voorover tegen den achtersten wagen viel. In weerwil het krachtig remmen van den machinist werd het jongetje nog een eind weegs meegesleurd. Vreeselyk bloedend uit ver schillende wonden aan zijn hoofd werd hy den tram ingedragen en in het café Pullens door de onmiddellijk ontboden geneesheeren Dr. J, v. d. Meulen uit Sprang en Dr, Langemeyer uit Waalwyk verbonden. Door de politie uit Waalwijk is hy later per brancard naar zijn grootouders vervoerd. De hond had ook nog eenig letsel be komen, terwijl Van Zeist zelf, met den schrik vrij kwam. Heden is de toestand van het knaapje redelijk, doch nog niet zorgeloos. Waspik. Bij de publieke aanbesteding van een huis voor den landbouwer J. Geuneren alhier, bouwkundige de heer A. de Bruijn, werd ingeschreven als volgt J. v. d. Broek, Waspik, metselwerk, f 2768 Ade Graauw timmerwerk, f 1935 massa, f 4695 A. Mutsaers metselwerk, f 2460 Gebr. Boom R'donk, tmmerwerk, f1700 P. de Graauw Waspik, massa, f 4020 Van onwaarde 1 biljet. Het werk werd gegund aan P. de Graauw. Werkendam. Voor het beroep naar de Geref. Gem. alhier heeft bedankt Ds. Verhagen te Middelburg. Beroepen naar deze gemeente Ds. A. de Blois te Vlaardingen. aan een dergelijken brief, maar toch was haar moederlijk hart vol zorg over de komende gebeurtenissen, en die zorg overwon de verontwaardiging. Neen, zeker, zij kon niet in zulk eene onzekerheid blijven; zij wilde niet meer van die venijnige brieven ontvangen, die haar al te zeer deden lijden. De gravin nam zich voor, den volgen den dag met haar zoon te beraadslagen. Zij zouden dan samen vaststellen, hoe zij zich hadden te gedragen. Ook zou het niet verkeerd wezen, om Carmen's raad in te winnen, zij was in sommige dingen zeer schrander. Wat Hélène de Penhoët aanging, er was volstrekt niet aan te twijfelen dat deze niets moest weten. Ook in dit op zicht, zou Georges het eens zijn met zijn moeder. De gravin gevoelde zich iets meer gerust, toen ze tot dit besluit was ge komen. Maar den volgenden morgen gevoelde zij reeds weer twijfelingen. Zij was bang voor den strengen blik, welken Georges op haar zou slaan, als hij vernam, dat zijn moeder geloof sloeg aan zulk een zotte historie. Vervolgens vroeg de gravin, wier hart steeds werd verscheurd door den twijfel, zich af, of zij, om een betere overtuiging te erlangen, niet de verhouding van George en Hélène moest nagaan. Gedurende het ontbijt hechtte haar blik zich meer dan eens op den jongen man en het jonge meisje. S zelfs de grootste en ÜjK donkerste verdwijnen Kg Verkrijgbaar bij alle drogisten Wordt vervolgd

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 2