Brand' of Vughterstraat 19. 's-HERTOGBtBOSCH, I ÏAFEI- ™KE- e" ontbijtserviezen, messes, lepels en vorken. VERLAAGDE PRIJZEN. Raamsdonksveer. SlLtmïZEM Co s Sank. Uw f eisUw vriend— 'Burgen life S)evenkr KRISTAL EN GLAS. SPAARBANK. Vragen op rechtskundig gebied v Telefoon 715. de inneming van San Juan Baptista de hoofdstad van den slaat Tabasco, die j.l. Dinsdag plaats vond, de campagne tegen de opstandelingen in Zuid-Oostelyk Mexico ten einde was gebracht. Een Hehjeskastscheol te Los Angelos af gebrand 18 kinderen omgekomen. Reuter seint uit Los AngelosEen meisjeskostschool is Zondag door een brand verwoest. Achttien meisjes van den leeftijd van vijf tot vijftien jaar kwamen om het leven. Drie meisjes worden vermist, terwijl er 25 gewond zyn. Gestort Kapitaal f 55,000.000,- Reservefonds - 42.000.000,- f97.000.000 - Telefoon No. 15 Kantooruren van 9«4. Zaterdags van 9 12* Handels- en Landbouwcredieten. Rekeningen-Courant. Deposito's. Effecten (uitsluitend soliede belegging). Coupons. Vreemd geld, Inschrijvingen Grootboek. Assurantiën. Reiscredietbrievenop 3600 betaalkantoren Administratie van vermogens. SAFE DEPOSIT-INRICHTING (Brand- en inbraakrrtye Lipskluis.) ZEÈR SCHERPE CONDITIE's. Indien gewenscht bediening aan huis. Spaarboekjes worden bij eerste storting gratis verstrekt. Nadere inlichtingen verschaft gaarne DE DIRECTIE. ltegens en overstrooniingeu Zondag viel in vele deelen van Engeland en Wales een hevige slagregen en het weervooruitzicht is niet veranderd. De regen was hier en daar zoo hevig, dat binnen enkele uren groote gebieden in vele graaf schappen waren overstroomd. Uit vele streken wordt belangrijke schade tengevolge van de overstroomingengemeld. De rivier Severn die zeer gezwollen is door het water van de Welsh-heuvels, steeg snel en heeft groote landbouwstreken onder water gezet. Een tentoonstelling liep onder en Zondag moest worden besloten de ten toonstelling te sluiten. Het vee, dat reeds op de tentoonstelling was, kon werden gered. Ook op andere plaatsen hadden over stroomingen plaats. De regen ging vergezeld van hevig on weer. De plasregens, die vooral in het Noor delijk en het Westelijk deel des lands gevailen zijn, hebben ernstige stoornis te weeggebracht in den spoorwegdienst. Tal •van hoofdwegen zyn voor het verkeer onbruikbaar. Zelfs in het Theemsdal staat het water op 't oogenblik belangrijk hooger dan het gewone aomerpeil. De stijging bedroeg in 2 etmalen 2 voet. De hareiibeweging (e Antwerpen Gedurende de maand Mei 4924 liepen de Antweipsche haven binnen 846 zee schepen, samen 1,664,330 ton metend. Gedurende dezelfde maand van 't vorig jaar waren het 681 schepen, samen me tende 1,461,241 ton. Er is dus voor de maand Mei een ver meerdering te boeken van niet minder dan 165 schepen en van 503,089 ton. Deze cijfers bewijzen dat de haven van Antwerpen, verre van geleden te hebben, zooals sommigen beweerden, yan den tij- deiyk ongunstigen toestand van sommige Scheldeplassen, integendeel het verkeer hêeft zien toenemen op een meer dan be vredigende wyze. o De doodeiyke straal Een vroegere piloot van het Amerikaan- schfl leger, luitenant Walter Sulter, heeft zich, naar de Daily Telegraphmededeelt, bereid verklaard met een machine op te stijgen en den doodelijken straal op zich te laten inwerken op een hoogte van 1000 tot 2000 voet, teneinde hiermede de deug delijkheid van de uitvinding van Grindell Matthews aan te toonen. Sulter verklaarde zich volkomen bewu3t te zijn van het ge vaar, dat hij gaat loopen. Hij zal echter met vreugde zyn leven offeren als hij er toe kan medewerken toekomstige oorlogen te voorkomen. De vrouwelijke banbrcorer Zooals gemeld, heeft dezer dagen een vrouwelijke barikroover te Farmington (111.) de noodige sensatie verwekt, door met een baby op den arm, en een dreigende re volver in de rechterhand, al het geld van een plaatseiyke bank op te eischen en daarmee in een eveneens onder revolver- bedreiging gerequireerde taxi op de vlucht te gaan. Zij werd een uur later gearres teerd. Men had het nummer van de auto kun nen opnemen en de politie zat deze on- middelijk op het spoor. Weldra hadden eenige motorrijders van de politie deze in gehaald. Zij richtten hun revolvers op het meisje, dat geen weerstand bood en vol komen kalm bleef. Men vond nog onge veer 1000 dollar op haar, doch de ge stolen som was veel grooter geweest. Het lieve kind verklaarde naderhand, dat zij niet anders gedaan had dan de bank dwin gen, haar terug te betalen hetgeen zij rechtens te vorderen had. Dit wordt echter door den bankdirecteur ontkend. De ontploffing te Boekarest Het Roemeensche consulaat te Amster dam deelt het volgende mede De berichten, die kort na de ontploffing te Boekarest werden verspreid, zijn zeer overdreven. Dit ongeluk, op zichzelf ernstig, raakt in geen opzicht de nationale verleiding van het land. De minister van oorlog heeft aan het parlement verklaard, dat het depot, waar het ongeluk heeft plaats gehad, slechts gedeeltelijk is verwoest. Het aantal slachtoffers bedraagt niet meer dan drie dooden, en een twintigtal gewonden terwijl de materieele verliezen en schade in de stad minimaal zijn. De staat van beleg afgekondigd Volgens een telegram uit Belgrado vech ten te Skoetari 1700 opstandelingen tegen 300 gendarmes Gemeld wordt, dat de commandant van de gendarmerie is gedood. Volgens een telegram uit Milaan rukken zesduizend nationalisten naar Tirana op. De staat van beleg is afgekondigd. Moord op llohert Vrank. Wij hebben dezer dagen melding ge maakt van de ontvoering en vermoording van den 44-jarigen Robert Frank, zoon van een millionair te Chicago. Het onderzoek in deze zaak heeft het sensationeele feit aan het licht gebracht, dat de jongen door twee zijner mede studenten is gedood. De daders zijn de 19-jarige Nathan Leopold, wiens vader ook milionair en fabrikant van papieren doozen is en de 18 jarige Richard Loeb, zoon van den vice-president der Sears Roebuck Company. Beide jongelui, die een volledige bekentenis afgelegd hebben, zijn uitstekende studenten aan de universiteit te Chicago. Het tweetal heeft verklaard, dat zij het plan hadden opgevat om een jongen te ontvoeren, wiens ouders rijk waren, ten einde zoodoende een losprys te bekomen, die hen in staat zou stellen een reisje naar Europa te maken. Bij de uitvoering van dit plan gingen zij als volgt te werk Zij lieten den jongen Frank in een auto plaats nemen, waarna één hunner hem op het hoofd sloeg, hem bond en hem snel naar een afgelegen plaats vervoerde. Daar ontkleedden zij het lijk en poogden het onkenbaar te maken met een zuur, dat zij uit de scheikunde-klas van de universi teit gestolen hadden. Vervolgens wierpen zij het lijk in een greppel. De studenten moeten verklaard hebben, dat zy den jongen ontvoerd hebben uit een zucht naar avonturen en om een los prijs van 10.000 dollar in handen tekry- gen. Later begaf hun de moed en besloten zij den jongen te dooden om de sporen van hun eerste daad uit te wisschen. Gelijk men weet, hadden de ouders van den ontvoerden jongen toegestemd in het betalen van den losprijs en wachtten zij op den terugkeer van hun zoon, toen hun de droeve tijding gewerd, dat diens lijk ge vonden was. In de plaats onzer inwoning wordt met varkens druk gehald, zelfs zijn er personen die na Nieuwjaar 1924 reeds 3 4 keer uitgehald hebben, zoodat wij als slagers geen kans hebben zelf te slachten, in al dien tijd. Wat toch hoogst onbillijk is 1 Nu is mijn vraag le. Mogen »geen slagers* ook hallen 2e. Zoo niet, wat dient dan gedaan om dat euvel te onderdrukken. L. V. De Minister van Arbeid heeft indertijd als zijn gevoelen te kennen gegeven, dat het zoogenaamde uithallen of uitpondsn slechts tweemaal per jaar aan denzelfden persoon kan worden toegestaan. Geschiedt het meermalen dan is er naar het oordeel van den Minister sprake van een slagerij, voor de oprichting waarvan vergunning noodig is volgens de Hinderwet. Wij merken evenwel op, dat 's Ministers meening niet steunt op eenig wettelijk voorschrift, en mitsdien de vraag of iemand eene slachterij heeft in ieder bijzonder geval door den rechter zal moeten worden beslist. Achten de slagers zich verongelijkt door het veelvuldig uithallen bij een bepaald persoon, die geen slager van beroep is, dan kunnen zij zich tot de politie wenden met het verzoek proces verbaal te willen opmaken. snij-, steek- en stootwonden winterhanden en -voeten, dauw-, baard- en ringworm, steenpuisten, bloedvinnen, enz. enz. geneest men met de wereldberoemde Oprechte Winsnmer Zalf. Gen.-Agent J. C. DE VRIES, Winsum (Gron.) Verkrijgbaar bij Apoth. en Drog. Te Heusden, J. N. W. Brugman, coiffeur Aalburg, Antonia BoumanVeen, Wed. J. Vos Bzn.Andel, J. G. Schouten Gorinchem, Firma Schoon Co. Apothekers, Hoogstraat. PLAATSELIJK NIEUWS. Dassen. Op Vrijdag 30 Mei j.l. is door stemgerechtigde ingelanden van liet Waterschap »het Zuiderveld* benoemd tot lid in het bestuur de heer L. Hoevenaren, Eethen. Door den Raad dezer ge meente, F. W. Colet en 25 andere lid maten der Hervormde Gemeente te Gen- deren, D. v. Gammeren en 9 andere ouders van te Genderen schoolgaande kinderen en de afdeeling Heusden van het Onderwijzers Genootschap was beroep bij de Kroon ingesteld tegen een besluit van Ged. Staten van Noord-Brabant, waarby werd besloten tot opheffing van de openbare lagere school te Genderen gemeente Eethen welke school werd bezocht door 22 kinderen. De Raad van State verklaarde, aan gezien in de gemeente 7 scholen zyn gevestigd, waarvan 6 openbare, met 269 schoolgaande kinderen en 11 onderwijzers, waarvan 7 hoofden, de opheffing in het financieel belang van de gemeente. De afdeeling Heusden van het N. O. G. werd niet ontvankelijk verklaard in haar beroep, omdat zij niet een persoonlijk be lang bij de al of niet opheffing had, ter wij! de andere beroepen als ongegrond zynde werden afgewezen. Nieuwendijk. Door het druk ver keer in ons dorp met auto's, motoren enz. bevinden zich hier enkele borden, waarop zeer duidelijk de maxium-snelheid is aan gegeven. Hierop letten de chauffeurs alsmede de motorrijders heel weinig of in 't geheel niets, doch onze yverige politie, zooveel te beter. Dit ondervond deze week weer een tweetal motorrijders, op verzoek der politie moet gestopt worden, een der motorrijders gaf hieraan geen gehoor, en snelde door tot Sleeuwijksche veer na den anderen motorrijder gehoord te hebben kon deze zijn reis weer aanvaarden, doch nu niet alleen maar met zijn tweeën, n.l. de politie Tevissen achter op de duo. Zij ont moetten den vluchteling op Sleeuwijk waar hy kennis maakte met de politie. Een woord van dank aan veldwachter Tevissen voor het kordaat optreden. Door de firma Bax, Rijwiel- ea Motorhersteller, is een tweede luxe auto 'L Agenten voor Heusden: J. H. v. HOFTEN Aalburg: A. P. MICHAEL. Wijk bij Heusden P. FURSTER. Almkerk W. v. d. WATER. Nieuwendijk W. BAX. aangekocht. Deze firma wil haar zaak vol gens den eisch des tijds inrichten, zij bied boven dit alles, nog het reizende publiek de gelegenheid om zich tegen zeer lage prijzen te laten vervoeren. Daar zulks een groot be lang is voor onze inwoners, twijfelen we niet dat zeer veien dezen ondernemer zullen steunen, Naar we vernemen wordt alhier weder een nieuwe weegbrug gebouwd, naast de Coöp. Graanmaaiderij, dat is de vierde weegbrug die ons dorp zal rijk zijn. Maandagmiddag had een der paarden bespannen voor de petroleumwagen der firma Santman te Gorinchem het ongeluk te struikelen en een poot te breken. Na eenige moeite werd het dier uit den kant gehaald en op de weide geslacht. Voor zeker een schadepost voor de firma Sant- man. Pinkster-Maandag zal de knapen- vereeniging Benjamin* een plezierreisje maken per autobus. Het mond- en klauwzeer dat ook in deze gemeente nog al hevig heersehte, is gelukkig tot stand gekomen. Nieuwe gevallen doen zich tot op heden niet meer voor. Zaterdagmiddag 1.1. werd aanbesteed voor de heeren gebr. Keiler alhier het verbouwen van een landbouwerschuur, waar voor ingeschreven werd door de heeren A. de Later te Nieuwendyk voor f 4293 J. van Breugel j> f 3849 H. C. Ottevanger f 3809 Aan den laagsten inschrijver werd het werk gegund. Naar wij vernemen zal met Pinkster- Maandag, 's middags 2 uur, twee. sprekers optreden aan de loswal. Alle voor de afdeeling S.D.A.P, Hoogstwaarschijnlijk zal een geestelijke ook hierbij aanwezig zijn. Oudendijk. De inschrijving voor staan plaatsen voor het Festival wordt woensdag avond a.s. gesloten, terwijl Donderdag 12 Juni te 11 uur v.m. (Z.T.) in café, de opening zal plaats hebben. (Voor bijzonderheden, zie advertentie in dit blad.) Raamsdonksveer. Tot Bestuurslid van den Ouden Polder werd gekozen de heer J. A. Lankhuijzen Pz. Door ingelanden van den Polder Achter de Hoeve* werd tot Secr.-penningm. gekozen de heer J. Lankhuijzen Sz. Met de rioleering van de Suiker straat is een aanvang gemaakt. Zoo zal dan die zoozeer noodzakelyke verbetering tot stand komen. Gedurende de maand Mei passeer den 1645 op- en afvarende stoombooten en zeilschepen met een gezamenlijke in houd van 162237 ton de Rolbrug. Sleeuwijk Dinsdagmiddag geraakte te ongeveer twee uur een op den straat weg passeerende auto in brand. De ge- heele wagen werd vernield zoodat den automobilist niets anders restte, dan z'n reis te voet voort te zetten. Waspik. Van de werf der N. V. Scheepsbouwwerven v.h. P. en A. Ruij- tenberg werd met goed gevolg te water gelaten het nieuwgebouwde kanaalschip »Ilupe« groot circa 860 ton, bestemd voor den heer J. H, Vermeeren te Raamsdonk. De kiel zal worden gelegd voor een kem- penkanaalschip van 550 ton voor denheei A, Smits te Waspik. Aan de bedevaart naar Brielle na men uit deze parochie slechts 7 pelgrims deel. A.s. Zondag 8 Juni zal de post duivenvereniging *Nog Sneller* hare wed vlucht houden uit Corbeil. Wijk. Door de Maatschappij tot Detail verkoop van Petroleum te 's Hage, is een verzoek ingediend om vergunning tot op richting van een ondergrondsche benzine- bewaarplaats met aftapinrichting, op het perceel bij G. Garstman te Aalburg. Firma ALPH. HUPSCHI Het SOLIEDSTE en GOEDKOOPSTE adres AGENTSCHAP Ge kunt U gewoonweg niet voorstellen, hoeveel® plezier ge van een goed rijwiel hebt, en met hoe veel genoegelijke uren ge Uw leven verlengt. Laat U toch niet inpalmen door zoogenaamde „koopjes", die later „echte koopjes" blijken te zijn. Belegt Uw geld veilig in de Burger» EN. R. Superbe

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 11