Vughterstraat 19, 's-HERTOGENBOSCH, Het SOLIEDSTE en GOEDKOOPSTE adres CONCERT voor: TAFEL-, THEE- en ONTBIJTSERVIEZEN, MESSEN, LEPELS en VORKEN. KRISTAL EN GLAS. VERLAAGDE PRIJZEN. Telefoon 715. een afrastering zou zorgen. Van een be hoorlijke afrastering is op het oogenblik geen sprake. De Voorzitter zegt dat het in orde ge maakt zal worden. De heer Baggerman. Ik hoop dat het niet op de lange baan geschoven zal worden, net als met de rioleering bij den heer van Velzen en anderen, want dat is al in November gevraagd, maar dat is nog niet in orde, ik hoop dat het met die afraste ring niet zoo zal gaan. 6. dat er nog steeds niet in de be hoefte van water voorzien is aan de voor malige suikerfabriek. Ik meen, dat het afgestuit is, omdat er niet voldoende water zou zijn. Er is mij echter gebleken, dat er bij de laagste waterstand nog een put is, waar 3 of 4 Meter water instaat. 7. dan heb ik in de courant gelezen, dat B, en W. er in geslaagd zijn om gel den te krijgen voor het bouwen van wo ningen, is dat zoo Voorzitter. Neen, dat is niet waar. 8. dan is bij de begrooting gesproken dat de tarieven voor krachtverbruikers van electrischen stroom verminderd zou worden. Dat is nog niet gebeurd, 9. evenzoo is er toen over gesproken om te trachten een verpleegster te krijgen voor deze gemeente. Daar heb ik ook niets meer van gehoord. De Voorzitter zegtdaar staats mij niets meer van bij wanneer is dat geweest De heer Bogersdat is in de eerste vergadering ter sprake gebracht, die ik heb meegemaakt. De heer Baggerman dat is toen in een besloten vergadering behandeld. 10. dan nog iets over het terrein van de waterleiding. Zouden B. en W. niet kunnen probeeren van het Rijks-Bureau af te komen, door b.v. het overige werk over te nemen Het werk duurt nu al zoo heel lang. Of is het werk al aan de gemeente overge dragen Voorzitter. Neen, het is nog niet over gedragen en om van hel Rijksbureau af te komen, valt ook niet mee. Er is al druk over de zaak geschreven. U kunt er van overtuigd zijn, dat Werkendam by het Rijksbureau bekend staat als erg lastig. De heer Van Oord het Rijksbureau is een tweede P.N.E.M. Hierna zegt de heer Baggerman er is over de Haven een brandkraan die ont zettend veel water verslindt, die kraan heeft nu al 7 maanden gelekt, het wordt hoog tijd dat die eens nagezien wordt. ét Dan zou ik de aandacht willen vestigen op het riool onder aan het Sassendijk pad. De zinkput daarvan ligt veel te hoog, er kan geen water inkomen. Dan heb ik nog iets. Op 31 April heeft de vlag gewapperd van den watertoren en van de kerktoren. Die van den water toren heeft ook met den eersten Meidag gewapperd, hoe komt dat Wij vieren toch geen 1 Mei. Voorzitter. Die is per ongeluk blijven waaien, tot hoelang heeft de vlag gewaaid Baggerman. Nu ik meen den heelen 1 Mei dag, maar dat weet ik niet zeker. De heer Boon vraagt of de vlaggenstok op de kerktoren niet binnengehaald kan worden. Voorzitter. Die hebben we laten staan uit een punt van bezuiniging. Het plaatsen en weder opbergen van de stok kost nogal veel geld. Als de stok nu goed in de verf blijft kan deze lang meegaan. Boon. Is de stok goed bevestigd, kun nen er geen orgelukken mee gebeuren. Voorzitter. De stok zit goed bevestigd. De heer de Waard merkt nog even op dat het vroeger wel een mast van een klipper was, nu is het maar een gewone vlaggestok, die zal dus ook wel blijven zitten. Dan vraagt de heer Baggerman of het bedrag al ingevorderd is van de menschen die het geld van de waterleiding nog niet betaald hebben. Voorzitter. Er zijn menschen bij die onvermogend zijn. Baggerman. En dan die andere kwestie van de menschen die ook nog niet betaald hebben, is dat al voor elkaar. Voorzitter. Neen nog niet maar het heeft de volle aandacht. Dan wil de heer Baggerman nog even de aandacht vestigen op de avondsluiting van de winkels op Zaterdag. De winkeliers zouden nog graag een half uur verleDging van de sluiting willen hebben. Ik geloof dat er door de win keliers hier nog al veel schade met de sluiting geleden wordt. In de Werken is men nog open als hier al gesloten is. De menschen gaan dus dan naar deWerken toe. Voorzitter. Er is een verzoek ingekomen van winkeliers om verlenging, dat verzoek zal in de volgende vergadering worden behandeld. (In een vergadering van B. en W. is intusschen besloten om de winkelslui ting des Zaterdags met een half uur te verlengen). Baggerman. Dan heb ik nog iets, dat betreft eigenlijk een beginsel kwestie. De vergaderingen worden met gebed geopend, maar waarom worden die niet met dank zegging gesloten Ik weet wel in sommige kranten zegt men soms moeten wij er nog niet bij lezen of er een versje bij zingen ook®. Voorzitter. U doet daar een vraag zoo onverwachts, waar ik niet op voorbereid ben. Na hier nog even over gesproken te hebben zegt de heer Baggerman in een volgende vergadering met een voorstel te zullen komen. Niemand meer het woord verlangende gaat de raad in geheime vergadering over. PLAATSELIJK NIEUWS. te geven door de »Heusdensche Harmonie®, (directeur de Heer Joh. van Berkel te Ammerzoden), op de muziektent alhier, op Zaterdag 21 Juni a.s., des avonds om half acht (Z.T.) Programma: 1. Favori, Pas redouble. 2. l'Arménienne, Fantaisie. 3. Lente's Ontwaken, Ouverture. 4. Les Soldats du Génie Civil, Marsch. Pauze. 5. Leve 't 3e Batou 8e R. I., Marsch. 6. La Piébéienne, Fantaisie. 7. Voix Roumaines, Valse de Concert, 8. Cornelius-Marsch. 9. Finale. Hensden. Bij de hooigrasverpachtin- gen werd besteed als middeiprijs f 16. per 1000 halve kilo's op struik hoog in verband met het enorme gewas, doch V® minder dan verleden jaar. Even voorbij de stad ter hoogte van Bern werd in de afgeloopen week op de Maas een steur gevangen van 304 pond, die van de hand ging voor 49 cent per pond. Mej. E. Knoop en de Heer J. van Dijl, respectievelijk onderwijzeres aan en hoofd der U.L.O. school alhier, hebben dit jaar zitting in de commissie belast met het afnemen der examens van het M.U.L.O, diploma. Bij de werkzaamheden op de gas fabriek kwam tengevolge van het breken van een trap F. de B. zoodanig te vallen dat geneeskundige hulp moest worden in geroepen. Almkerk. Bij K. B. is het beroep, ingasteld door den Raad dezer gemeente tegen beslissing van Ged. State dezer prov. waarbij aan de Herv. Schoolvereeniging alhier medewerking tot beschikbaar stellen van schoolruimte werd gelast, ongegrond verklaart. (Almkerk krijgt dus een Herv. Chr. school. J.l. Zondag werd bjj den jeugdige M. Vink, bloedvergiftiging geconstateerd, nadat geneeskundige hulp was ingeroepen. Dezer dagen kwam een paarden koopman aan de woning van C. v. d. V. alhier. Niemand thuis treffend, nam deze koopman een spade en bewerkte daarmede de voordeur zoodanig dat deze geheel be schadigd werd, een gedeelte werd er uit- gestooten. De politie heeft de zaak in handen, de dader is reeds bekend. Dezer dagen slaagde voor het Di ploma Boekhouder, Handelsrekenen enz., de heer A. Vink alhier. Genoemde heer was leerling v. d. heer Versendaal te Werkendam. Aalst. Bij de verpachting van het hooigras op den uiterwaard *de Zaaiwaard® was Woensdag veel animo vooral onder de landbouwers buiten deze gemeente. Het gevolg was dat van de 25 perceelen slechts één werd toegewezen aan een inwoner. Er werd besteed van f 15 tot f 20 per 500 K.G. Er is veel voorraad aanwezig. De heer J. v. Bruchem heeft tegen 1 Aug. a.s. eervol ontslag aangevraagd als Hoofd der school alhier, welke betrekking hij reeds meer dan 50 jaar bekleed heeft. Aalburg. Woensdagavond, 25 Juni, om half zeven (O. T.), hoopt de heer Van Leeuwen uit Dordrecht in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden. Andel. De Dinsdag gehouden collecte voor den gewapenden dienst heeft opge bracht f 14.62. Capelle. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer A. Huysman, thans werkzaam op de gemeentesecretarie te Leiden, slaagde bij het dezer dagen gehouden examen van de Ned.Ver. voor gemeentebelangen voor administratie en controle gemeentefinnacien. J.l. Zaterdag speelde de korfbaicltb »Juliana« alhier een competitiewedstryd voor de N.B.Korfbalbond tegen een Eind- hovensche vereeniging op het terrein alhier. De uitslag was een gelyk spel. 22. Gedurende de maand Mei j.l. wer den alhier ter slachting aangegeven 2 paar den, 17 runderen, 1 kalf, 54 varkens en 13 geiten. Dassen. Zaterdagavond had in onze gemeente eene vechtpartij plaats waarbij de messen nog werden gebruikt. Twee personen werden gestoken, n.l. A. v. B. en C. V., waarvan eerstgenoemde verschil lende steken opliep in zijn nek en hoofd. De politie heeft de zaak in onderzoek. Eethen. Bij de Woensdag j.l. gehou den verloting ten bate van het Groene Kruis zijn de prijzen gevallen op de vol gende nummers der groene loten 240, 40, 357, 3, 64, 342, 32, 374, 305, 235, 173, 278, 367, 181,141,46, 302, 417, 184, 215, 484, 38,239,412, 279, 486, 195, 234,473,361,129,142, 213, 310, 34, 198, 49, 207, 72, 428, 320, 318, 172, 461,333,245,230,119, 153, 350, 395, 23, 375, 126, 255, 45, 304, 41, 411, 329, 455. Woensdag 25 Juni a.s., van 5 - 6 uur (O. T.), kunnen deze prijzen, op vertoon van het lot, worden afgehaald aan de school te Eethen, waar dan de 2e verloting (witte loten) zal gehouden worden. Genderen. Wat er in sommige krin gen gefluisterd wordt als zou de Autobus, Onzen Dienstee binnenkort weer worden opgeheven, kunnen wij met gerustheid tegenspreken, aangezien hiervoor niet de minste aanleiding bestaat. Wij zouden zulks ook betreurd hebben, daar deze Auto busdienst het algemeen belang ten zeerste dientzij heeft niet alleen het belangrijkste aandeel gehad, in het feit dat zoo onver wacht spoedig de tarieven zooveel lager zijn geworden, doch van niet minder be lang is zeker dat hare diensten zoodanig zijn gesteld, dat de verkeersgelegenheden in ons achterland aanmerkelijk zijn ver beterd, vooral ook door den kort geleden ingestelden avonddienst van haifacht naar Gorinchem en 8 uur van Gorinchem. Wij wenschen de Gebr. v. Wijk met Onzen Dienst® verder veel succes. Herpt. In den nacht van Woensdag op Donderdag is uit de boomgaard nabij de woning van J. v. Gammeren een kalf ontvreemd, waarvan aangifte bij de politie gedaan werd. Tot heden nog geen spoor van de daders ontdekt. Op Zondag 22 Juni zal de W.E. heer L. E. van Herpt, die jl. Zaterdag door Z. D. H. Monseigneur Diepen in de kathedraal van St. Jan tot priester werd gewijd, om 10 uur in onze parochiekerk zyn eerste H. Mis opdragen. De Z Eerw. heer Pastoor Timmermans zal alsdan eene predikatie houden. Door de jongelui uit de buurt zal eene versiering worden aan gebracht, terwijl ook het kerkgebouw in feestdooi zal prijken. Onze schutterij »St. Catharina« zal deelnemen aan het concours dat te Helvoirt »Disselberg« zal gegeven worden. Land van Altena. Tengevolge van het koude voorjaar, bleef de plantengroei langer uit dan menigeen wenschte. Plotseling als een tooverslag, kwam hierin veiandering, en maakten we een groei periode mee, als zelden beter. Gras was er dan ook al spoedig over vloedig in de weilanden aanwezig. Jammer dat de Uiterwaarden die deze streek voor een groot deel van hooi voorzien, in 't laatst van April nog werden overstroomd, waardoor de grassen een groot deel van hun kwaliteit verloren. Van de veldvruch ten valt op heden niets dan goed tot zeer goed te vermelden. Bijna overal kan de landman met tevredenheid op zijn akker neer zien, en waar dit niet het geval is, sohuilt de schuld meestal in de bemesting of verzorging van het land. Vroege aardappelen worden de volgende week reeds ter markt verwacht, wat pl.m. 14 dagen vroeger is dan het vorige jaar. De fruitboomen hebben dit jaar overvloedig gebloeid. Toch zullen niet alle soorten en voornamelijk hier de fijne soorten, zooals handperen aan de verwachtingen beant woorden. Men denkt dat nachtvorsten hieraan nog veel schade hebben toegebracht. Nieuwendijk. De alhier gehouden Pinkstercollecte bracht f 525,01 op. Bij de op 11 Juni 1.1., vanwege den Algem. Nederl, Zuivelbond gehouden examens te Arnhem, slaagde voor het di ploma centrifugist de heer P. Verheijden centrifugist aan de coop, zuivelfabriek alhier. Aan de oefeningen in Noord Bra bant en Limburg gedeeltelijk onder leiding van den Commandant van het veldleger, luitenant-generaal T. F. J. Muller Massis en den inspecteur der cavalerie gen.-maj. J. M. Benteijn, welke worden gehouden van 1725 September voor herhalings oefeningen komen voor deze oefeningen in aanmerking de dienstplichtigen der le en 2e Schoolcompagnie lichting 1918, 1919, 1920 Regiment Wielrijders. Nederhemert. Bij de laatste gehou den hooigrasverpachting aan de noordzijde was de opbrengst f 18 a 25 per duizend pond. Oudendijk. De werkzaamheden voor het in orde maken van het feestterrein voor het a.s. Festival zullen op 28 Juni a.s. publiek worden aanbesteed. (Voor bijzonderheden zie advertentie in dit nummer). Raamsdonksveer. Mej. H. van Dongen slaagde te Dordrecht voor het examen onderwijzeres. De scholier A. V. kwam al spe lende te vallen en brak daarbij een zijner armen. De collecte voor den Ger. Zendings- bond bracht hier slechts ruim f 116 op. De collecte voor den Gewapenden Dienst bracht in totaal ruim f 22 op, waarvan f 8 op 't dorp. Rossum. Bij de Maandag gehouden jaarlijksche verkooping van hooigras be steedde men naar schatting f 12 a f 14. per 1000 K.G. Sleeuwijk. De collecte ten bate van de zending, in de Herv. Kerk gehouden, heeft f 27,50 opgebracht. De heer A. A. v. d. Giezen alhier, thans onderwijzer te Oudendijk is in gelijke betrekking benoemd aan de neutr. bijz. school te Wageningen. Sprang. Alhier heeft de collecte voor den gewapenden dienst f 9.02 opgebracht. Van den voerman J. de Roon werd in de wei een zijner paarden door een ander paard zijn pooten stuk geslagen, zoodat het dier moest worden afgemaakt. Voor de R. een heele schadepost. Om te komen tot verkrijging van een nieuw orgel in het Ger. Kerkgebouw alhier is een orgelcommissie in 't leven ge roepen. Men is thans bezig met het aan bieden van een inteekenlijst voor de inza meling van wekelijksche of maandelijksche bijdragen. Veen. Met genoegen kunnen we mel den dat onze vroegere dorpsgenoot de heer J. W- Schmitz te Amsterdam den 18 Juni slaagde voor het arts examen. Bij de Woensdag gehouden ver pachting van den uiterwaard »de Ravens- waard® waren de prijzen naar verhouding van het grasgewas nog hoog te noemen. Enkele perceelen werden naar schatting verpacht tot f 20.per 500 K.G. De geheele opbrengst was circa f 600 lager dan 't vorige jaar. Met het rooien der nieuwe aard appels werd reeds een begin gemaakt. De eerste verzending naar 's Bosch en Breda hebben reeds plaats gehad. Naar we ver nemen is de uitkomst bevredigend. Alhier wordt gelegenheid gegeven tot het doen inenten van varkens tegen de vlekziekte. Zij die hiervan gebruik wen schen te maken moeten daarvan vóór 21 Juni a.s. ter gem.secretarie aangifte doen. Het uitvoerig en beredeneerd ver slag van den toestand dezer gemeente over 1923, is tegen betaling der kosten alge meen verkrijgbaar gesteld. Tevens is het inschrijvingsregister en één exemplaar van het alphabetisch register dezer gemeente voor de dienstplicht-lichting 1925 zijn van 11 Juni gedurende 10 dagen ter secretarie ter inzage nedergelegd. De collecte voor den Gewapenden Dienst heeft dit jaar f 7.20 opgobracht. Werkendam. Voor het beroep naar de Geref. Gem. alhier heeft bedankt ds. A. de Blois van Vlaardingen. Woudrichem. De opening der veiling voor het veilen van vroege aardappelen zal plaats hebben op Dinsdag 24 Juni a.s. nm. half drie. Daarna dagelijks veiling op dat uur. PREDIKBEURTEN. 22 JUNI (Zomertijd). (Coll. Bew.school) Geref. Kerk, vm. 10 en nm. 6 u. de heer Punt van Leerdam, (vm. Voorber. H. A.) Aalburgvm. 10,30 u. ds Prins uit Poederoijen. Aalst, vm. en nm. ds Leemans uit Delft. Almkerk, vm. 10,30 en nm. 7 u. ds Röth Geref. Kerk, vm. 10,30 en nm. 7 u. ds de Jong B'brock, nm. 3 u. dr Tjalma. ds Meyers Ger. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2,30 u. leesdienst Dusaen, vm. 10,30 u. ds Luttervelt Geref. Kerk, vm. 10 en nm. 3 u. leesdienst Doeveren, nm. 3 u. ds Rijnenberg. Eethenvm. 10,30 u. ds v. d. Berg '8-Gravenmoervm. 9,30 en nm. 2,30 u. ds Anker Ger. Kerk vm. 9,30 en nm. 2,30 u. ds de Jonge Chr. Ger. kerk vm. 9,30 en nm. 2,30 u. leesdienst. uit Waalwijk. Meeuwen, nm. 3 u. ds Luttervelt. NederhemertZz. vm. 10,30 u. ds Muller uit Driel. Nz. geen dienst Nieuwendijk, Geref. Kerk, vm. 10,30 en nm. 6,30 u. ds de Bruijn. Raamsdonk(Dnm. 2 u. ds Wolthers. (F.), vm. 9,30 u. leesdienst. Geref. Kerk, vm, 9.30 u. en nm. 5 u. ds Steyling uit Apeldoorn. Sleeuwijk, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds Feijkes Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds Beumee Sprang, vm. 9,30 u. ds Wolters. Ger. Kerk, vm. 9,30 leesdienst en nm. 5,30 u. ds de Jonge. Ger. Gem. vm. 10,30 en nm. 3 u. leesdienst. ds Gobius du Sart. Waspik, vm. 9,30 en nm. 2,30 u. ds Jonkers Werkendamvm. 10 en nm. 6 u. ds Kalkman. Ger. kerk A, vm. 10 en nm. 6 u. ds André Ger. Gem. vm. 10 u. en nm. 6 u. leesdienst. Chr. Ger. Kerk, vm. 10 en nm. 6 u. leesdienst INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Raadsvergadering gemeente Veen, In de raadsvergadering der gemeente Veen, welks verslag voorkomt in uw blad van 4 en 6 Juni j.l. wordt door den Weth. Schreuders verklaard datnsedert de inning van de Gem. Inkomstenbelasting aan het Rijk is overgegaan, het onbillijke voor de belastingbetalers is gekomen. Hoe de heer Schreuders, als Wethouder, die stelling durft te verkondigen, is mij een raadsel. De verordening tot heffing van een Gem. Inkomstenbelasting wordt toch zeker juist door de leden van den Raad vastgesteld, terwyl het Rijk niets anders heeft te doen dan te innen, het geen door de Gemeenteraad is vastgesteld. Dat nu een arbeider met een inkomen van f 600, na aftrek van f 400 levensonderhoud, door het Rijk nog geschat wordt op f 7 is pure onzin. Mijnheer Schreuders, u weet even goed als ik, dat een arbeider met een inkomen beneden f 800 aan het Rijk geen cent be hoeft te betalen, doch alleen aan de ge meente. In bijna geen gemeente is de belastingdruk dan ook zoo zwaar als juist in de gemeente Veen, maar dit is niet de schuld van het Rijk, doch juist van derf gemeenteraad,. Het geheele betoog van den heer Schreu ders is dan ook niets anders dan de in- Firma ALPH. HUPSCH Heusden, vm. 10 u. ds Huijgens Capelle, vm. 9,30 u. en nm 2,30 u. Heesbeen, nim 3 u. ds Huijgens. Loomchendvfffj^ïm. 9,30 u. ds^luhlnikkel Veen, vm. 10,30 u. dr Tjalma. Wijk, vm. 10,30 en nm. 7 u.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 2