Tweede Blad voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. IC. 4408. Ilias 20 Jli Smetten. PUROL I FEUILLETON. „Het Kasteel van Kerlor." De Overwinning. BEHOORENDE BIJ HET Ouderdom en Gezondheid. De oude dag verklaart niet noodzakelijk nierzwakte, rugpijn, stijfheid der spieren, rhumatische pijnen en last met de urine bij menschen op leeftijdwant terwijl sommigen jong zijn op 80-jarigen leeftijd, zijn anderen oud als zij 60 zyn. Maar de oude dag brengt gezondheids wijsheid. Oude menschen zijn verstandig door de harde ondervinding, en zij zeggen »Wees opgewekt, maar ga niet laat naar bed. Vermijd zware maaltijden en buitensporigheden. Neem lichaamsoefening en de noodige rusU. Zoovelen verwaar- loozen deze eenvoudige regels en worden bygevolg te spoedig oud. Foster's Rugpijn Nieren Pillen passen oude menschen. Zjj regelen de urinewegen zonder de maag, lever of ingewanden te verstoren. Zij bevrijden bejaarde personen van rugpijn, verminderen de aanleg voor rheumatiek en helpen om de kwade ge volgen van urinezuur op het gezicht, het geheugen en het gehoor tegen te gaan. Duizenden danken hun goede gezondheid aan Foster's Pillen. Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken f 1.75 per flacon (geel etiket met zwarten opdruk). Kantongerecht te Hensden. Uitspraak 6 Juni. VleeschkeuringswetW. v. D., Meeuwen, f20 of 10 d. VisscherijwetM. L,, Dussen, f 5 of 3 d. verb, verkl.J. v. E., Eethen, f 3 of 2 d. verb, verkl. Jachtwet le herh. E, K,, DeWerken, f10 of 5 d. Arbeidswet 2e herh.D. H„ Dussen, 2X1 d. h. m. pr. van een half jaar; H. S., Giessen, 1 d. h. m. pr. van een half jaar H. S., idem, 2 d. h. m. pr. van een half jaar A, B., W'dam, 3 X f 2 of 3 X 2 d. Wapenwet: R. D., Ileusden, f5 of 3d. verb, verkl. 424 en 426 Sr. W. v. B., Haarsteeg, f 15 of 10 d. -j- 6 d. h. 431 Sr.C. H„ Heusden, f 5 of 3 d. Springstierenregl.D. R., W'dam, G. P., DeWerken, ieder f3 of 2 d. H. v, B., idem, 4 X, f 3 of 2 d. -f 3 X f 2 of 3 X 1 d. IJkwetC. R., Dussen, f 0.50 of 1 d. verb, verkl. LeerplichtA. N., Andel, f3 of 2 d. W. K., Veen, fl of 1 d. Motor- en Rijw.regl.H. J. D Heusden, •39 Ja, juffrouw, antwoordde bedaard Romain, die er geen vermoeden van had, dat de dood op den drempel van het huis stond. Hij voegde er bij Mijnheer is in zijn kamer Ik zal hem waarschuwen Onnoodig, zeide mevrouw de Kerlor, die niet zoo vlug kon loopen als Carmen en aan den arm van Hélène naderde. Carmen snelde naar de bibliotheek, de deur was gesloten. Het jonge meisje verbleekte. Opgesloten, mompelde zij. zich tot haar moeder wendende. Van den anderen kant door den tuin I hernam deze, zeer bleek. Er was inderdaad een tweede ingang, een glazen deur, die uitkwam op het terras achter het huis. De drie vrouwen gingen er heen, ten prooi aan een hevige ontroering. Carmen legde de hand op den knop, dien zij omdraaide. De deur ging open. Georges zat bij de tafel te schrijven. Zijn revolver lag naast hem. Hij keerde zich om, toen hij voet stappen hoorde en slaakte een kreet. Carmen 1 En u! u! zeide hij, toen hij zijn moeder en Hélène herkende. Mijn zoon, zeide de gravin op ernstigen f 15 of 10 d., intrekking rijbewijs voor 3 maanden. Motor- en RijwielwetJ. K., DeWerken, f 10 of 5 d. Prov. Wegenregl.A. v. d. P., WTijk, D. H., DeWerken, ieder f5 of 3 d.; H. v. S. Drunen, f2 of 1 d. Max. snelh. A'kerk K. d. G., Amersfoort, G. J. K., Bussum, ieder f20 of 10 d. J. B. en P. C. v. D., Utrecht, f 25 of 15 d. J. E., Bussum, H. M. en A. J. v. D. Utrecht, A. M. J. v. L Oosterhout, H. A. H. N,, Baarn, allen f 10 of 5 d. A. H. B., Breda, W, G d. W., W'dam, B. N., Sliedrecht, allen f5 of 3 d. J. F. J. H. S Loos- drecht, J. d. H., Brussel, ieder f 3 of 2 d. P. v. H., Antwerpen, f3 of 2 d.G. I., Brussel, f15 of 10 d, 427 Sr.J. v. W., Andel en J. N., Eethen, ieder f3 of 2 d. 461 Sr. Th. L. K., Herpt, f 5 of 3 d. Rijw. z. rem W. H., Dussen, f 3 of 2 d. Idem belW. C., DeWerken, J. J. H., Heusden, J. d. W., Made, O. v. d. VV., Nederhemert, allen f 2 of 1 d. Rijw. z. lichtH. C. v. E.. Vlijmen, f 2 of 1 d. overige overtredingen allen f3 of 2 d. Marktberichten. 's BOSCH, 18 Juni. Op de markt van heden werden aangevoerd 1661 stuks. 624 stuks hoornvee, 828 biggen, 55 zeugen, 41 schapen en lammeren, 113 kalveren. De prijzen waren als volgtKalfkoeien f 275 a f 420, kalfvaarzen f 265 a f 390, magere ossen en koeien f 180 a f 295, vette ossen en koeien le kw. 62^, 2e kw. 52j ct. p. p., pinken f 135 k f 210, zeugen f50 k f85, biggen f 1.25 fl.50p. w. schapen f 25 f 45, lammeren f 12 a f 24. Aanvoer kort. Handel traag. De Rotterdamsche eierreiling. Op de in ons Veilingslokaal, Delftsche straat 43, gehouden Veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f 5 80f 8.25 Eendeieren f 6.00f 6.95 Aanvoer 275000 stuks, ZALTBOMMEL, 17 Juni. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd: 186 biggen, prijs van f8 tot f14. 45000 eieren, prijs p. st. 6 a 7 ct. 760 K.G. boter, prijs per half K G. roomboter f 1.12|, boerenb. fl,20 afl.25. GORINCHEM, 16 Juni. Op de vee markt waren aangevoerd 163 runderen, 9 nuchtere kalveren, overloopers, 677 biggen, schapen, 78 lammeren. De volgende prijzen werden besteed zware kalfkoeien f 300f 400 melkkoeien f 250 f 350 kalfvaarzen f 200 f 350 guiste vaarzen f 180f 240 pinken f 100 f '150 graskalveren f f nuchtere kalveren f 20 f 30, overloopers f 20f 30, biggen f 6 f 16 schapen f f lammeren f 15—f24. ROTTERDAM, 17 Juni. Aanvoer 221 paarden, 2 veulens, 922 magere en 740 vette runderen, 278 vette kalveren, 30 graskalveren, 623 nuchtere kalveren, 215 schapen of lammeren, 160 biggen, 7 bokken of geiten, 1371 varkens. Koeien f 0.42^ a f 0.62j Ossen f 0.51 a f 0.61 stieren f 0.45 a fÓ 56; kalveren f 0.60 a f 0.88, alles per kilo. Melkkoeien f 350 a f 500, kalfkoeien f360 a f475, stieren f180 a f520, toon, ik wil niet, dat de laatste Kerlor zal eindigen met een zelfmoord Ik breng je je verloofde. Georges en Hélène keken elkander aan in hun oogen zag men den glans van een hemelsche vreugd, die niemand beschrijven kan. Mevrouw de Kerlor vroeg aan Hélène: Wil u, juffrouw de Penhoët, mijn zoon, Georges de Kerlor, aannemen als uw echtgenoot De beide jongelieden strekten de armen naar elkaar uitgeen van beiden had de kracht om een woord te spreken. Carmen riep uit Omhels haar, Georges, dat is het beste antwoord 1 Georges en Hélène omhelsden elkaar en wisselden hun eersten kus. Carmen nam zacht de hand harer moeder en leidde haar naar de tafel, waar de begonnen brief van Georges lag. De moeder en de dochter lazen de volgende regelen „Vergeef mij, moeder I Ik kan aan uw wil niet ongehoorzaam worden, noch leven zonder de vrouw, die ik liefheb Daarom moet ik sterven" De onderteekening alleen ontbrak. Hélène maakte zich los uit de armen van Georgeszij keek naar de moeder, die haar ontroering overwinnend, poogde te glimlachen door haar tranen heen. Kom, mijn dochter, mompelde de gravin. Hélène de Penhoët vleide zich in de armen van mevrouw de Kerlor Het jonge meisje riep uit: O, mevrouw 1 O mijn moederAan pinken f160 a f200, graskalveren f65 a f 90, vaarzen f 250 a f 315, werkpaar den f250 a f400, slachtpaarden f 100 a f210, hitten f150 a f300, veulens f70 a f 100, biggen f7 a f12, varkens f 15 a f 25, slachtkalveren f 20 a f 25, fokkal- veren f 25 a f 45. Verkrijtjb. bij Apoth en Dromden yfl INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Verzoeke beleefd opname van onder staand waarvan bij voorbaat mijn dank. Triomf, triomf, 'tis overwonnen, De schoolstrijd is beslecht Lang overlegd, met list verzonnen, Won men den strijd, maar niet naar recht. Hebt gij gedacht toen gij begont, Aan ouder en aan kind Was dit bij U van geen belang Sloegt gij dit in den wind Voedt moeder niet den zuigeling Met zorg steeds op tot kind? Spaart ze uit haar mond soms niet in nood Voor 't kindeke haar laatste brood Doch moet nu straks dit lievelingskind Naar school door weer en wind, Geen eindje, maar soms drie kwartier, Is dit voor d1 ouders een pleizier Doch gij die daar zoo zorgzaam zijt, Dat de school hier werd ontruimd, Gij kent deez' liefde zeker niet, Of hebt ge ze verzuimd Gij kent ze niet, ik weet het al, Anders had ge u geen van beiden U van uw vrouw en kinderen Ooit immer latan scheiden. Wilt gij alzoo voorbeeldig zijn Wie doet iets, dat niet kan Geef voorbeelden, die waardig zijn En wordt een ander man Hier kwamen gen paar ambtenaren. Met een bezi'inigings praatje Maar 't is te laat nu om te sparen Want 't geld is toch uit 't laadje. Dit noemt men nu de Gendersche helden, De mannen van daad en woord Maar 't kleine kindje moet het ont gelden. Is dit niet meer dan ongehoord? Maar ouders van schoolgaande kinderen Al is het ver, wees flink en wijs, Laat u door praatjes niet verhinderen Stuurt hen naar 't Openbaar onder wijs. Een Abonné. BINNENLAND. Jeugdig" bruidspaar Te Jutfaas is een paartje aangeteekend waarvan de bruid 67 en de bruidegom 69 u ben ik mijn geluk verschuldigd Maar ik zweer, dat ik u waardig zal worden, dat ik hem waardig zal zijn 1 XXII. Verloofd. De terugkeer naar Kerlor was een grooto verrukking voor allen. Het scheen der gravin toe, dat zij een zeer onaan- genamen droom had gehad, en dat zij terugkeerde naar het leven, nadat zij in het graf was geweest. Carmen schreide zacht, maar van vreugde, bij de gedachte, dat de jonge lieden aan haar hun geluk hadden te danken. Wat Georges en Héléne betreft, hand in hand gingen of zaten zij naast elkaar, vast overtuigd, dat zij elkaar reeds had den liefgehad, voor ze elkaar leerden kennen, en dat hunne liefde eeuwig durend zou zijn. Christiern, de groote Zweedsche hond, wachtte zijn meesters op met zichtbaar ongeduld bij het hek van het kasteel zoodra hij hen zag, sprong hij hen tege moet, alsof hij bij instinct begreep, dat zij aan groote gevaren waren ontsnapt, zonder dat hij er bij was om hen te verdedigen. Hij was het dus, het symbool van trouw, die welkom heette aan de jongverloofden. Zoodra zij op het kasteel waren aan gekomen, schreef de gravin aan den notaris Nerville om hem te verzoeken jaar oud is. De bruid is sedert 11 jaar weduwe. De bruidegom een »jonge borst.» o Half in bed Dinsdagochtend brachten de commies- dienstgeleider Jansen, de commies De Vries en de hulpkeurmeester Fokker, te Weesp, een bezoek bij den slager D. v. d. H,, aangezien het vermoeden bestond, dat er een kalf was geslacht, waarvan geen aan gifte was geschied. Het onderzoek ging nogal met moeilijk heden gepaard. In de slaapkamer pleegde v. d. H. ernstig verzet tegen commies Jansen. »In dat bed ligt mijn vrouw en je hebt hier niets te maken riep de slager ver ontwaardigd. Toen de ambtenaar wilde naderen, greep de slager hem vast en trachtte hij den heer J. de kamer uit te dringen. Deze liet den weerspanrtigen slager door den anderen commies en den hulpkeurmeester stevig vasthouden, waar na hij een onderzoek instelde. Toen hij de dekens wegsloeg, lag daar het ge slachte kalf in plaats van de slagersvrouw. De slager werd bij het ontdekken van het bedrog ziedend van drift en was niet meer voor rede vatbaar. De commies en de hulpkeurmeester vonden het raadzaam den winkel te verlaten en ook de commies- dienstgeleider wilde, daar toch de over treding eenmaal geconstateerd was, het voorbeeld volgen. Hij gleed echter uit, en terwijl hij op den grond lag, greep de slager een groot hakmes en wilde hier mede den heer Jansen te lijf. De vrouw van den slager trachtte tusschen beiden te komen, doch dit gelukte niet. De commies kreeg een diepe wonde in den rechterarm, waaruit het bloed stroomde. De getroffene vluchtte de straat op, en onmiddelijk werd de politie gewaarschuwd. De slager had inmiddels alle deuren afge sloten en weigerde de politie den toegang. Toen de politie-chef hem telefonisch op het verkeerde van zijn optreden wees, ontsloot hij eindelijk de deur en liet alle beambten weer binnen. Maar toen bleek dat het geslachte kalf inmiddels opnieuw verstopt was, Na lang praten liet hij het door zyn knecht te voorschijn halen. Van een en ander en ook van het verzet met geweldpleging werd proces-verbaal opgemaakt. Het geval bracht heel wat nieuwsgierigen op de been. o Plaatselijke keuze. De Tweede Kamer heeft met 44 tegen 30 stemmen het wetsontwerp Rutgers be treffende plaatselijke keuze aangenomen. o De Rijksmiddelen De rijksmiddelen hebben in Mei ruim f l millioen minder opgebracht dan verleden jaar, ondanks een vrij sterke stijging bij de inkomstenbelasting. Sedert 1 Januari is de achterstand tegenover verleden jaar nu reeds tot nagenoeg f82 millioen ge klommen. 0 Arme kleine Te Zevenhoven heeft het 2|-jarig zoontje van den landbouwer G. Mouriks een ketel kokend water over het lichaampje gekregen, Het jongetje is aan de gevolgen oyerleden. 0 De onbewaakte overwegen Op een onbewaakten overweg tusschen zonder verwijl op Kerlor te komen, ten einde een huwelijkscontract tusschen Georges en Hélène op te maken. Mevrouw de Kerlor verlangde, dat Georges aan zijn verloofde als trouwring haar eigen zou aanbieden, dien zij uit een kistje te voorschijn haalde, waarin de familie-juweelen werden bewaard. De datum van het huwelijk werd door de moeder vastgesteld op het einde van October. De jonge echtgenooten zouden Kerlor verlaten en een huwelijksreis doen. Maar Georges vroeg Hélène, wat zij daarvan dacht. Hij zelf hield er niet van om met zijn vrouw een deel van Europa door te vliegen hij wilde integendeel veel liever zijn eerste huwelijksweken doorbrengen in zijn stil en intiem ouderlijk huis, waar zijn liefde was ontkiemd en grooter geworden. Hélène keurde goed, wat haar meester wilde, terwijl zij tegen hem glimlachte. De gravin gevoelde zich gelukkig over dit besluit, maar tot geen prijs zou zij willen, dat Georges en zijn vrouw zich opsloten in dit kleine visschersdorp. Zij zouden te Kerlor blijven tot de eerste koude dagen kwamen, en zouden ver volgens het hotel aan het Pare des Princes bij het Bosch van Boulogne bewonen. Georges moest daarna de jonge gravin voorstellen in de Parijsche wereld, opdat Hélène er de plaats zou innemen, die zij er waardig was te bezetten. De gravin voegde er bij, dat zij zich volmaakt hersteld gevoelde van haar Maarsen en Breukelen is, naar het »Hbld.« mededeelt, door een trein uit Utrecht een rijtuig aangereden. Een meisje, dat naast den bestuurder zat, is gedood. De be stuurder zelf schijnt er goed te zijn afge komen. Het paard is vermorzeld. 0 Vasrerstikking Dinsdagmiddag bemerkte te Amsterdam een 14-jarig knaapje, dat van school kwam, toen de jongen de ouderlijke woning in de David Blesstraat no. 5 aldaar binnentrad, dat er een hevige gaslucht in huis hing, welke uit de keuken scheen te komen. Toen hij de deur opendeed, vond hij zijn zuster onbeweeglijk op den grond liggen. De knaap had de tegenwoordigheid van geest het raam te openen en het gas- kraantje ven het fornuis dicht te draaien. Vervolgens riep hij de buren er bij. Spoedig was de politie aanwezig. Men pro beerde door middel van kunstmatige adem haling het meisje weer bij te brengen, maar die pogingen faalden. Ook het zuurstofapparaat van den Geneesk. Dienst kon geen hulp meer brengen. Per auto- brancard werd het meisje, dat 22 jaar oud was, naar het O. L. Vrouwe Gasthuis gebracht, waar de dood werd geconstateerd. Vermoedelijk heeft het meisje per ongeluk tegen het kraantje gestoten. 0 Auto-ongeluk Zondagavond heeft op den Deventer- straatweg bij Zwolle een aanrijding plaats gehad tusschen een luxe-auto en een vrachtauto, waarbij waarschijnlijk de chauf feur van de vrachtauto zijn stuur kwijt raakte. De 27-jarige S. wandelde met zijn vrouw op het wandelpad, terwijl de vrouw den kinderwagen reed, waarin hun lj-jarig kind. Door de noodlottige wending naar rechts van de vrachtauto geraakten man, vrouw en kind onder de met 20 personen bevrachte auto. De vrachtauto werd door toegeschoten hulp gelicht en de heer S. wiens lichaam tusschen wiel en voorveer der vrachtauto was bekneld geraakt, werd met gebroken sleutelbeen, verwond aan gezicht en beenen, waarbij nog een bloedstorting werd gecon stateerd, deerlijk gehavend opgenomen. Bij de vrouw werden hoofd- en beenver wondingen waargenomen. Door den hevigen schrik, dien de vrouw verkeerende in gezegende omstandigheden bekwam, wordt van deskundige zijde gevreesd voor een blijvende hartaandoening. Het kind, dat met haar hoofdje was vastgeraakt in het onderstel van den kinderwagen, kreeg, behalve hoofdwonden, een lichte hersen schudding. De drie gewonden werden per auto naar het Sophiaziekenhuis te Zwolle ver voerd en vandaar naar hun woning over gebracht. De 25 jarige A. R., bestuurder van de luxe auto, deed onmiddellijk aangifte van het ongeval bij de politie. Proces-verbaal werd van een en ander opgemaakt. De beide auto's zijn in beslag genomen. De toestand van de 3 patiënten is re delijk goed, voor het leven wordt niet gevreesd. De kinderwagen werd totaal vernield, alsmede eenige kleedingstukken. De auto's bekwamen weinig schade. Noch de passagiers der auto's noch de bestuurders ondergingen letsel. 0 ongesteldheid, omdat zij er wel op rekende om te Parijs bij haar kinderen te wonen, althans den volgenden winter. Carmen was niet de laatste om dit verlangen harer moeder te steunen. De oogen van het jonge meisje schitterden van vreugde, wanneer zij dacht aan het Parijsche leven, aan de feesten, die haar daar wachtten, waarnaar zij zoolang had verlangd, hier aan het eenzame strand van den Oceaan. Men kwam dus op Kerlor in alle opzichten volmaakt overeen, terwijl men aan de weduwe de zorg overliet om alles in orde te maken. Toen begon er voor Georges en Hélène een onafgebroken reeks van heerlijke dagen. Zij zouden nooit hebben geloofd, dat er zooveel geluk op de wereld was. Eiken dag gingen zij met hun beiden uit, Carmen, die zij altijd uitnoodigden om met hen te gaan, weigerde dit regel matig, of als zij eindelijk haar tegen stand hadden overwonnen, wendde zij dadelijk, buiten het kasteel haar schreden naar den tegenovergestelden kant van de beide verloofden. Carmen riep, dat zij hun op een plaats, welke zij aanduidde, weer zou ontmoeten, maar zij kwam er nooit. Het groote geluk der verloofden ver rukte ook de teedere ziel van juffrouw de Kerlorvooral wanneer zij alleen was, verborgen achter struikgewas, in de schaduw der boomen, werd zij na denkend, droomerig. Er kwam een weemoedige trek op haar gelaateen lichte schaduw hechtte Nieuwsblad 1^* .slukloopen en schrijnen der huid, verbrande huid door de Zon.sVukcjeloopen voeten.Gebruik

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 5