M. NORT, Zusterhuis C 494 GORINCHEM. Varkens en Koeien. lolfabriek Je Heep", Capelle (H.-Br.) 1 'HERTOGENBOSCH. DROGISTERIJ L. COOPS INSECTENPOEDEL INSECTENPOEDERSPUITEN. Sterke zenuwen Kunsttanden Fiima G. VHOTE HENEEIKS ,,'T WOONHUIS" 's-HERTQGENBOSCH. BRIL, LORGNET, SO EASY of ieder ander model, alsmede voor Glazen, Etui's of reparaties bü Opticien., Het BESTE KR ACHTVOER voor Firma A. L. SAEEP Co. R) Havenstraat 5 Gasthuisstr.hoek Haarstraat, GORINCIIFH. bank en kantongerecht erfenis- en HUURaange, C. ftoutnan, Jfcusden. MEUBELMAGAZIJNEN 's-HE RTOGEN BOSC H Salon- Huis- en Slaapkamerameuble menten, Geschilderde meubelen Redden en Matrassen. LAAGSTE PRIJZEN. Vughterstraat 4648 Telef. 922 Behandeling geheel pijnloos. Spreekuren 9-4, Bezichtig onze magazijnen. Als gij van uw Oogarts een voorschrift ontvangt, vraagt dan eerst PRIJSOPGAAF VOOR UW Tevens Gorcum's soliedste adres voor Parapluies en Reparaties! s Maandags op de Markt tegenover Café SCHOUTEN. Belangrijk hooger gehalte aan eiwit- en vet stoffen dan andere meelsoorten als b.v. maismeel en gerstemeellager in prijsanalyse ter inzage. Sneller gewichtstoename en beter kwaliteit spek bij Uw Varkens. Hooger melkopbrengst bij Uwe Koeien. Vraagt een proef bij Uwen Handelaar EN DOET trw VOORDEEL. g I p| CI/AM Behandeling van 1 nAnimnirif PROCEDURES bij RECHT- legenheden. CONTRACTEN, REQUESTEN enz. enz. Uillij Lee Conditiën. maken sterke menschen. Gelukkig wie ze heeft in dezen tijd die zoo gewel dig veel van de zenuw kracht eischt. SANGUINOSE is het eenvoudig natuurmiddel dat de zenuwkracht onder houdt en versterkt. De SANGUINOSE is het beste middel tot be strijding van de neuras thenie (zenuwzwakte) en al hare gevolgen. Wilt gij op den duur sterke zenuwen, neem geregeld eiken dag één eetlepel Sanguinose. Liefst een uur vóór den maaltijd. SANGUINOSE kost per flacon f2.6fl.f 11. 12 fl. f 21.—. Te verkrijgen bij de meeste Apothekers en goede Drogisten. Wacht voor namaak. VAN DAM Co., De Riemerstraat 2c/4. Den Haag KAPITAAL. beschikbaar voor Hypotheken, als mede credieten met en zonder borg. Br. met porto voor antw. B. P. VAN WIJLAND, Administrateur, Buitenwalevest 30 Telefoon 1281, Dordrecht. Vanaf heden dagelijks VERSCHE verkrijgbaar bij Eind 114, b/'d Waterpoort, Billijke prijzen. behalve ZONDAGS. V ughterstraat 4048 RUIME SORTEERING: Wij zijn bekend om onze prima afwerking en Bij ons gekochte meubelen worden door ons per eigen VRACHT AUTO thuis bezorgd zonder eenige prijsverhooging. Beste en meest bekende adres der Zuidelijke Provincieën, MEUBELMAGAZIJNEN PLAATSELIJK NIEUWS. Andel. Vrouw de F. en vrouw V. gingen samen melken ieder met een hon denkar. Om gauw thuis te zijn zouden ze maar mee rijden, dan ging het toch vlugger. Vrouw V. die achter reed had schijnbaar meer haast als vrouw de F., zoodat ze maar voorbij zou rijden. Doch ook de honden zijn wangunstig op elkaar, als de een harder gaat als de ander. Het gevolg was, dat de honden al vechtende in de sloot terecht kwamen, vrouw de F. wist bijtijds uit de hondenkar te springen, doch vrouw V. kon niet voorkomen dat ze in den sloot terecht kwam. Spoedig werd alles op 't drogen gebracht en liep dat ongeval betrekkelijk goed af. Onze dorpsgenoot de heer A. Mille- naar kreeg dezer dagen de blijde tijding dat hij met goed gevolg geslaagd is voor het diploma Handelsrekenen. Wy wenschen hem geluk met deze onderscheiding. Giessen. Zondagavond deden zich bij alle leden van het gezin van den heer Schouten en zij die daarmede dien mid dag aan tafel hadden aangezeten, ziekte verschijnselen voor, gevolgd door brakingen en diarrheè. Alles wees erop dat door vergiftiging deze menschen onwel waren geworden, zoodat de hulp van dokter Overbosch uit Almkerk werd ingeroepen, die dit vermoe den bevestigde. Na middernacht herstelden de zieken al meer en meer, zoodat Maandagmorgen alle gevaar geweken was. De vergiftiging wordt gezocht in het gebruik van spinazie, waarin mogelijk ver keerde planten zyn terecht gekomen. Zaltbommel, 17 Juni. Vergadering van het Gecombineerd College van Bom- melerwaard boven den Meidijk van Dinsdag 47 Juni. VoorzitterDijkgraaf H. C. de Jongh. Aanwezig 12 leden. Afwezig Hoofdge- erfden Maas en M. de Geus. Na opening komt aan de orde Instal latie J. A. de Jongh. Nadat dezen den vereischten eed heeft afgelegd, zegt de Voorzitter ongeveer het volgende Mijnheer De Jongh, na 't afleggen van den eed neemt u zitting als Hoofdgeë/fde. Uwe familie is geen onbekende in dit District. Uw grootvader, G. de Jongh, die zitting nam in 1838, werd opgevolgd door zijn zoon P. C. de Jongh een 60- tal jaren hebben zij samen het District bestuurd. Toen kwam er stagnatie door verboden aanverwantschap, doch nauwelijks was deze opgeheven of gij werd gekozen. De kiezers hadden in u net volste ver trouwen. Helaas moest deze vacature ontstaan door 't overlijden van den heer H. A. Dingemans. Gij, als zijn opvolger, zijt tevens de eerste dien ik in de hoe danigheid van Dijkgraaf heb te installeeren ik reken 't mij een voorrecht dat gij juist die eerste zyt. Ik weet, dat de belangen van 't Districht door u met de meeste nauwgezetheid zullen behartigd worden, roep u van harte 't welkom toe en verzoek u uwen zetel in te nemen. De heer J. A. de Jong dankt voor de toegesproken woorden en geeft de verze kering, dat hij zooveel mogelijk zal trachten de belangen van het District te behartigen zich op haar voorhoofd. Zij ook gevoelde de behoefte om lief te hebben, om zich te geven aan den beminde. Hoe verlangde zij naar den man, die haar zou kunnen winnen. Zij haakte naar hem met al de kracht harer ziel. De gravin ging maar zelden uithare gezondheid was vrij voldoende geworden, maar dr. La Roche had haar de geringste vermoeienis verboden. Hélène en Georges mochten dus elkander liefhebben in alle vrijheid en elkaar dat zeggen zoo vaak ze wilden. Alleen de boschjes en de bloemen van het schoone park van Kerlor hoorden hun bevende bekentenissen. Uren lang bleven zij in de koele schaduw van de hooge boomende klok van het kasteel moest hun mededeelen, dat zij verwacht werden door mevrouw de Kerlor en Carmen, eerder kwamen zij niet. Verder deden zij uren achtereen wandelingen op het stranddicht tegen elkander aangedrukt liepen zij over het zand, terwijl de zee kwam aanrollen en soms bijna hun voeten bespoelde, terwijl de wind hun zachte woorden van liefde en teederheid meevoerde. Als zij dan den namiddag hadden doorgebracht in de buitenlucht, dan schitterden hun oogen met een levendi- gen glans, hun bloed vloeide vlugger door de aderen, en op hun wangen was een heldere blos. Zij waren jong, zij waren mooi, zij aanbaden elkander, zij zagen een toe- en hoopt steeds prettige samenwerking te zuilen vinden. De notulen worden gelezen. De heer v. d. Graft kan zich niet herinneren dat besloten is om de pensioenspremie op 1 Jan, 1924 te doen ingaan. Uit de toe lichting van den Voorzitter en nadere be vestiging van Hoofdgeërfde De Geus blijkt wel degelijk, dat die datum is genoemd. Notulen vastgesteld. Ingekomen goedkeuring van Ged. Staten op 't besluit betreflende verhaal van pen sioen-premie en inkoop. Na urgentie-verleening wordt 't voorstel van den Dijkstoel om pensioenstorting te doen ingaan op 1 Jan. '24 en den inkoop op 1 Juli a.s. goedgekeurd. Nog zijn goedgekeurd door Ged. Staten besluit polder Rossum, tot aangaan leening ter voorziening in kasgeldbesluit van het College betreffende gratificatie rijks- veldwacht en Nieuwaal betreffende verhaal pensioen-premie op ambtenaren. komst voor zich zonder schaduw, zonder wolken. De gravin en Carmen vonden de beide jongelieden bewonderenswaardig. En zij niet alleen waren van deze meeningal degenen, die in aanraking kwamen met de beide verloofden onder vonden denzelfden indruk, een vereering als men gevoelt bij het voorlezen van een dichtstuk vol liefde. Eén oogopslag was voldoende om te begrijpen, dat deze beiden voor elkaar waren geschapen. De bevolking van het dorp verheugde zich reeds in het vooruitzicht der huwelijksfeesten. De inwoners van Kerlor hadden, on danks de politieke veranderingen, ondanks de wijzigingen in de zeden, hun oude toewijding bewaard aan hun heeren, en deze laatsten oefenden nog altijd de oude weldadigheid uit, welke nooit gemist was, sinds de eerste Kerlor dit visschersdorpje tot zijn woonplaats maakte. Al de brave lieden van het dorp zagen met vreugde het tijdstip tegemoet, dat de schoone toekomstige gravin de Kerlor over hen zou heerschenallen hielden reeds van haar, zooals men gehouden had van de moeder van Georges, toen deze meyrouw de gravin van Kerlor was geworden. En Georges en Hélène, die zicb om ringd wisten door zooveel sympathie en liefde, gevoelden zich uiterst gelukkig Op zekeren morgen hadden de heer de Kerlor en zijn verloofde besloten om tusschen de rotaen van Kernéach wat Medegedeeld wordt, dat kasopname bij den districts-ontvanger beeft plaats gehad, alles in orde werd bevonden en in kas was f30,757,08 Ingekomen besluiten van de polders Bruchem, tot verharding van wegen over een breedte van 2| M. met raming van kosten f 1200; dit bedrag te dekken uit de verkoopssom van het polderhuisje en het restant daarvan ad f 500 te beleg gen op 't Grootboek Hedel, tot aangaan geldleening f 3000 ter voorziening in kasgeld, aflosbaar in loopenden dienst Zuilichem, tot verleenen van f 10 gra tificatie aan G. Kanzelaar, polderbode en om aan M. van Veen, stierenhouder, te verleenen een toelage groot f 100 Zaltbommel gratificatie van f 20 aan gemeente- en f 10 aan rijkspolitie, bene vens f 40 aan den veldschutter van Hors- sen bij diens 40-jarig jubileum Hedel, gratificatie van f 50 aan rijks- en gemeente-politie Ammerzoden en Well gratificatie f 50 aan rijks- en gemeente politie Zuilichem, om aan enkele arbeiders recht van opstal van hun woningen te verleenen Hedel, tot verleenen van t 30 subsidie aan de vereeniging geitenfokkerij Nederhemert om de toelage voor het houden van een dekstier terug te brengen van f 250 op f 175; Kerkwijk om de huur van 't polderhuis, bewoond door den Rijksveldwachter Lohr, terug te brengen op f 50 Aalst, om aan H. Maas een stukje poldergrond te verkoopen voor f 1 Gameren, om aan Spiering een per ceeltje grond te verkoopen tegen 25 ct. per c.A Zaltbommel, tot betaling van f 120.122 uit onvoorzien en af- en overschrijving van f 240.25 inzake verhaal bijdrage pensioen ambtenaren Ammerzoden en Well tot af- en over schrijving van f 2480, aanvulling begroo ting met f 1122.732 en id. Stoomgemaal f 400 voor herstelling, Begrootingen der Dorpspolders voor 1924'25. De commissie heeft geen op merkingen te maken goedgekeurd even eens de nader ingekomen verbeterde re kening der polders Hedel en Bruchem. De ingekomen staat mutatie van eigen dommen der polders voor kennisgeving aangenomen. Voorstel tot verhooging der jaarwedde van den secretaris. Schorsing der openbare vergadering. Na omkomen van ruim een uur her opening. De voorzitter deelt mede, dat de Dijk stoel 't voorstel betreffende verhooging salaris secretaris heeft teruggenomen. Hierna sluiting. Mevrouw de Kerlor er verdrietig door werd. Wat zou er worden van haar plannen met betrekking tot den heer de Saint- Hyrieix Zij onderzocht deze plannen, zij hield er van om er over na te denken, zon der ze mee te deelen aan anderen. Zij had er wel met Hélène over gé- sproken, voordat zij de scene met Ge orges had gehad, maar later niet meer. De gravin hernam nu tot Carmen Weet je wel dat je mij ongerust over je maakt? En waarom, lieve moeder Omdat ik zou willen, dat jij ook ver loofd waart. En met wien Mevrouw de Kerlor zuchtte. Georges is op het punt om te trou wen. Hij krijgt tot vrouw het beste aller wezens. De oogen van Hélène vulden zich met tranen van dankbaarheid, meneer de Kerlor dankte met een blik innig zijn moeder. Deze wendde zich weer tot hare doch ter, die thans niet meer zoo vroolijk was Maar jij, Carmen blijft er over. Lieve moeder, hernam het jonge meisje, u zou toch niet willen, dat uw zoon en uw dochter u tegelijkertijd verlieten. Dat is waar, erkende Mevrouw de Ker lor, die als alle moeders zich gaarne scheidde van haar kinderen, en toch ook niet gaarne zag, dat zij ongetrouwd bleven. Ik ben echter oud. {Wordt vervolgd.) te gaan wandelen. Georges zeide tot Carmen Ga je vandaag met ons mee Dank je, antwoordde het jonge meisje, ik ga den anderen kant op. Je weet dat ik van tegenstellingen houd. Ik houd van niets meer, ik houd van niemand meer, vervolgde juffrouw de Kerlor, terwijl zij de hoofden van Georges en Hélène in haar armen hield en beur telings kuste. Zij voegde er een oogen blik later bij Ik heb tegenwoordig zonderlinge nei gingen Ik wil in afzondering leven Ik ben geboren voor de afzondering Georges zei glimlachend Wij zullen eens zien, of gij dezen winter evenzoo spreekt. De oogen van Carmen schitterden zij sloeg haar handen ineen, als een jong meisje, wie men heel wat moois voor spiegelt. Vervolgens hernam zij met iets spot- tends, de armen over de borst kruisend en het hoofd schuddend Kom, kom, zonder mij zou je niet naar Parijs gaan. De gravin riep met haar mooisten moederlijken glimlach uit Je dwingt mij ook er heen te gaan, ofschoon ik liever niet wil. Carmen ging nu haar moeder omhelzen en zeide tot deze U moeder, u bent verrukt, maar u wilt het niet zeggen O, u houdt zoo veel van bals en diners en partijen U bent een vrouw van de wereld, moe dertje, zeker waar Mevrouw de Kerlor lachte van harte mee. De goede gravin, met haar zilverwitte haren, haar kalme verlangens, haar stillen wensch om weldra grootmoeder te worden, hield heelemaal niet meer van de Parijsche genoegens, maar zij wist, hoeveel haar dochter er van hield en zij, als een rechtgeaarde moeder, daeht alleen aan de genoegens harer kinderen. Zij hernam glimlachend Jij dicht mij fouten toe, die je zelf hebt; maar wees maar niet bang, ik neem ze aan. Laten we maar veronder stellen, dat ik je smaak deel. Als je eenige jaren ouder bent, en als je wat ernstiger bent geworden, zullen wij eens zien of de verlokkingen van Parijs nog dezelfde aantrekkingskracht voor je heb ben. Ik ben zeker, dat Hélène er niet zoo naar verlangt als jij. Het jonge meisje antwoordde niet, maar uit haar blik en een beweging bleek voldoende, dat zij gelukkig was met het geluk van Georges en overal het liefst wilde zijn, waarheen deze haar voerde. Carmen hernam Hélène heeft niets gezien, kent niets dan Bretagne. Wij zullen haar oordeel het volgend jaar eens vragen. Nu bes te mama, zal ik je een concessie doen. Als ik geen jonge dame meer ben om wie alle heeren zich verdringen, is het mogelijk dat ik ook meer geneigd ben tot een kalm en stil bestaan. Maar ge lukkig zoo ver zijn we nog niet. De gravin fronste de wenkbrauwen. Haar dochter had de laatste woorden zoo kalm en gelukkig uitgesproken, dat Sneep's Grofmeel i Aardbeien ,,'T WOONHUIS"

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 6