Wonden Klooster balsem klaagde niet met hem had willen regelen. De Kantonrechter zeide, de verdere be handeling der zaak 44 dagen te willen uitstellen om beklaagde alsnog gelegenheid te geven de schade met van Sinttruijen t op de eene of andere wijze te regelen. J. d. B. te Babyloniën broek was op een avond op bezoek geweest in den Veenschen molen en had daar stellig een glaasje meer gedronken dan wel heilzaam voor hem was. Toen hij naar huis ging kwam hij onder weg in het stille avonduur een meiske tegen dat hem scheen te bekoren en aan hetwelk hij zijne liefde wilde doen blijken. Hij deed het volgens het proces-verbaal niet op de wijze, waarop een jongeling gewoonlijk een lid van het zwakkere ge slacht voor zich tracht te winnen, want hij pakte haar zoo hardhandig beet, dat zij op den grond viel. Waar beklaagde gedeeltelijk ontkende achtte de Kanton rechter het noodig de verdere behandeling der zaak 14 dagen uit te stellen om alsdan getuigen te hooren. C. v. d, P. metselaar, verblijvende in een volkslogement te Heusden stond terecht voor openbare dronkenschap bij 4e herhaling. Beklaagde moet nu naar den krententuin want de Kantonrechter veroordeelde hem tot 3 dagen hechtenis en opzending naar eene Rijkswerkinrichting voor den tijd van één jaar. Vergadering van den Baad der gemeente WIJ K, op Vrijdag 20 Juni nm. half vijf. VoorzitterEdelAchtb. Heer R. J. van Doveren. Secretaris WelEd. Heer E. Sluijmers. Aanwezig de heeren K. v. d. Velden, B. v. Wyk, J. v. d. Pol en R. v. Rijswijk. De Voorzitter opent de vergadering met gebed. Daarna worden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd. De Secretaris deelt mede, dat Ged. Staten verlangden dat de begrooting der Ebbe volgens de nieuwste voorschriften werd ingericht, aan welk verlangen is voldaan. Besloten wordt de begrooting thans op nieuw ter goedkeuring aan Ged. Staten toe te zenden. De heer G. P. L. Bouman komt ter vergadering. Ingekomen is Van Ged. Staten de goedkeuring van het raadsbesluit tot onderhandsche ver pachting, voor den tijd van 3 jaren, van een stukje land aan J. Bouman. 2. Adres van het Dag. Bestuur van het Waterschap »de Polder van Aalburg«, inhoudende verzoek om den paal van het eiectrisch net, staande nabij de lange stoep, 50 c.M. achteruit te zetten, omdat hij gevaar oplevert voor het verkeer. Dit adres is thans op gezegeld papier gesteld. In de vorige vergadering was hetzelfde verzoek ingekomen, doch aange zien het toen op ongezegeld papier was geschreven, kon het niet worden behandeld. De Voorzitter zeSt, dat de paal er al 3 jaar staat en er nog nooit geen klachten Ik heb groote gebreken, Hélène, dat weet ik. Ik heb ze nog niet opgemerkt, ant woordde zij met groote bekoorlijkheid. De zee gromde nog, maar zij had haar grootste hoogte bereikt, en daarmee scheen haar grootste kracht gebroken, zij klotste minder hevig. De jonge lieden keken terug naar de plek, die zij hadden verlaten, en waar zij door de golven zouden zijn verrast, indien zij niet ijlings waren gevlucht. Georges wees Kernéach aan, dat zich op ongeveer een kilometer afstands be vond. De hoogste rots stak uit boven het water als een eiland, dat het geweld der golven trotseert. Onze wandeling was zoo heerlijk, zeide Georges. Wij kunnen haar nog eens weer doen. Dat is waar. Wat mij aangaat, ik vind het ook goed. Wij hebben een grootsch schouw spel voor ons en wij kunnen het samen bewonderen. Ik wil me niet meer veel-eischend toonen dan jij, Hélène. Hij keek haar met liefde aan. Maar zul jij, vervolgde hij, je niet ver velen in de grot der zeemeeuwen Jn 't geheel niet En bovendien, ik zal het je maar vertellen ik gevoel me een beetje vermoeid. We kunnen hier wat uitrusten, voor dat wij onzen weg vervolgen. Naar den kant van Kerlor? Neen, we gaan naar Kernéach, on danks wind en zee. Zou het niet te ver wezen? over zijn ingekomen. Spr. verklaart zich tegen inwilliging van het verzoek, begint men met het verzetten van dezen paal, dan zullen er wel meer aanvragen inkomen want dan zijn er wel meer palen die nu en dan wel eens hinderlijk zijn voor het verkeer. Wil men echter niet tegen den paal oprijden, dan moet men maar even wachten en niet doorrijden. De heer v. Wijk is het met dit gevoelen eens spr. heeft den toestand daar eens opgenomen en hij moet toegeven dat er misschien nu en dan wel eens oogenblikken zijn, dat de paal gevaar oplevert, doch hij staat onderaan de stoep en in de stoep kan men toch niet zoo hard rijden. Bestaat er dus gevaar dat men elkaar met twee voertuigen tegenover den paal moest passeeren, dan moet men maar even wachten en voor zichtig zijn. Daarbij zullen de kosten van het verzetten zeer waarschijnlijk niet gering zijn. Met algemeene stemmen wordt hierop besloten op het verzoek afwijzend te be schikken. Vaststelling vermenigvuldigingscijfer voor de plaatselijke inkomstenbelasting. Het voorstel van B. en W. is het ver menigvuldigingscijfer te bepalen op 2, het vorig jaar bedroeg dit 2.3. De heer Roza komt ter vergadering. De berekening is, dat men met vast stelling op 2 komt aan een bedrag van f 11000.Volgens de begrooting is er wel slechts f 10000.noodig, doch met het oog op mogelijke afschrijvingen zouden B. en W. het bedrag van f'11000. willen aanhouden, vooral omdat de belasting toch reeds heel wat minder wordt. v. Wijk. Acht de Voorzitter die f 1000 noodzakelijk over Voorzitter. Uit voorzichtigheid wel, er zijn gemeenten die meer dan f 1000 aan het rijk moeten terug betalen, omdat zij te veel vooruit hadden ontvangen. v. d. Velden. Misschien zou het ver menigvuldigingscijfer geen 2 behoeven te zijn. In '22 bedroeg de heffing f 22 600, '23-'24 f17.500 en nu f 11 000. Bij een heffing van 5 pCt. met een verme nigvuldigingscijfer van 2.3 betaalde men f 11.50 van elke f 100, nu met 2 f10 of f150 per f 100 minder en als we nu gaan rekenen dat het belastbaar inkomen omhoog gaat, dan zal 2 pCt. niet noodig zijn, temeer daar er de laatste jaren over schoot en er een voordeelig saldo was. Secretaris. Er is gerekend dat het belastbaar inkomen hetzelfde blijft, de Inspecteur verwacht wel dat het zal gaan stijgen, doch wij hebben daarmede nog geen rekening durven te houden. Voorzitter. Het vorig jaar is er niet overgeschoten, met 2 3 kwamen wij niet aan f 17000. Secretaris. Daarom zijn wij thans bang lager te gaan dan 2. Roza. Ik zou ook niet te ver omlaag gaan, want dan zitten we het volgend jaar misschien weer vast. Secretaris. In 22/23 kwamen we aan de raming minstens f 4000.door onze raming steeds ruim te nemen hebben wij daaraan geen strop gehad. Roza. Het kan beter mee- dan tegen vallen. v. Wijk. Het is ook moeilijk het uit te rekenen tot den laatsten cent, het is al mooi dat het minder wordt. Voorzitter. Wij moeten zorgen, dat er Binnen een uur zal de weg weer vrij geworden zijn. Maar dan zal het laat in den avond zijn, als wij op het kasteel komen. Indien uw moeder eens ongerust werd Zij weet, dat je met mij niets hebt te vreezen. Zij weet bovenal, dat jouw wijsheid en voorzichtigheid mij zullen terughouden van vermetele daden, Mijn moeder zou minder gerust wezen, als Carmen in je plaats was. Die lieve Carmen, zij zal nu ook wel bij zich zelf vragen, wat er van ons ge worden is. Zij zal dat niet meer vragen, als zij op onze plaats van samenkomst ver schijnt. Wij hebben besloten naar de grotten van Kernéach te gaan, wij zullen ons plan uitvoeren. Ik zal je gehoorzamen, mijn vriend. Je ziet het, hernam Georges, op half vragenden toon. Nu beginnen mijn fou ten je reeds in het oog te springenik toon je nu al, hoe stijfhoofdig ik ben. Ik moet steeds mijn wil doordrijven. Hélène antwoordde Maar een vaste wil wijst op een vast karakter, dat zich niet plooit en nooit moedeloos wordt. Dat is een goede hoe danigheid. Hij keek haar aan, alsof hij op haar gelaat een zweem van spot zochtmaar zij had uit volle oprechtheid zoo ge sproken. Georges werd een weinig verlegen. In zijn eerlijkheid wilde bij niet, dat zijn verloofde zich vergiste. Hij zou haar integendeel eerder willen beschermen tegen haar goed hart, dat weigerde om zooveel in kas komt, dat er geen nadeelig slot meer is. Met algemeene stemmen wordt hierop het vermenigvuldigingscijfer vastgesteld op 2. Verpachting grasgewas Groot Korenzand opbreügst 1924. perceel I f 83. II 400.— III 117.— IV 126.— V 60.— Klein Korenzand 232. de Kuiper 87. wei d'Ulven 90. Dorpsbosch 1ste perc. 104. 2de v 126. 1923. f463 160.— 174.- 172.— 78.— 235.— 86.— 93.- 135.— 152.— Ebbe. Totaal f1125.— f1448.— Perceel I f143.f106. II 153.— 151.— III 159.— 152.— IV 205.Sportterr. V 178.— 171.— VI 172.— 489.— VII 149.— 187.— VIII 152.— 185.— IX 141.— 181.— X vervallen. 45. XI 46.— 140.— XII 53.— 115.— Totaal f1551.— f1622.— De vergadering wordt heropend en het gepachte wordt den pachters gegund. Bij de rondvraag zegt de heer v. Wijk nog een woordje te willen spreken over het geval met de woning van T. Bleijenberg. Spr. zegt alles geprobeerd te hebben om den man aan een woning te helpen, alle pogingen waren steeds vruchteloos om dat met hem niet viel te praten en hij voor geen reden vatbaar was. Spr. heeft Bleijenberg echter thans zoo ver weten te krijgen dat hij geld op zijn eigendom wil opnemen, zoodat er een woning ge bouwd kan worden. Van de bestaande bouwvallige woning kunnen steenen en afbraak gebruikt worden, zoodat voor het bouwen slechts een bedrag van 8 a 9 honderd gulden gemoeid zal zijn, dat ge leend zou kunnen worden tegen pCt. Bleijenberg kan deze rente echter niet op brengen, zoodat de gemeente of het Burg. Armbestuur deze zal dienen te be talen. De notaris die voor het geld zal zorgen, gaf de verzekering dat, als de gemeente of het Burg. Armbestuur de eerste kwitantie in haar bezit heeft, zij later de gedane voorschotten altijd van de erfgename kan terugvorderen. De man zoo laten zitten is onmogelijk, vandaag of morgen valt de woning m, en komen er ongelukken van dan krijgt de gemeente de schuld, niet bijtijds te hebben inge grepen. Bovendien is aan deze oplossing nog het voordeel verbonden, dat de ge vaarlijke bocht wordt weggenomen, aan gezien de woning iets terug zal werden gebouwd. Nu is het de vraag, of Ged. Staten zullks goedkeuren dat de gemeente de rente zal betalen. De Voorzitter betwijfelt dit laatste, daarbij behoort deze kwestie geheel bij het Burg. Armbestuur thuis, deze heeft te beslissen of zij betaling der rente op zich wil nemen. De Raad zou alleen in eenige onvolmaaktheid te zien in den man, dien zij had gekozen als aanstaan den echtgenoot. Hij achtte het een on ver biddelij ken plicht, zich aan Hélène te toonen zooals hij was. Hij hernam Mijn lieve Hélène, ik zou niet gaarne willen, datje heerlijk vertrouwen in mij veranderde; maar eerlijk gezegd, vindt je niet, dat het oogenblik nu is geko men, om ons te laten zien van onze slechte zijde Je staat daarop, Georges Ja, ik hecht er veel aan. Totnog toe heb je in mij slechts een liefheb bend vriend gevonden, die natuurlijk slechts eiken zweem van een gebrek ver borg, zoo goed als hij maar kon. Jij, zoo edelmoedig? Ja, dat moet je wel verbazen, want het verbaast me zelf ook. Ik heb mij dikwijls anders aan je laten zien, dan ik in werkelijkheid ben. Dat is niet eerlijk I Hélène riep uit Je wilt dus, dat ik ook je zeg, hoe ik niet alle volmaaktheden in mij vereenig Ik zou je niet gelooven, hernam hij op warmen toon. Waarom wil je, dat ik minder oprecht zal zijn dan jij Hélène, ik bemin je! Ik twijfel er niet aan, mijn vriend! Beloof me, dat je nooit aan mijn liefde zult twijfelen, geen enkel oogenblik in je leven. Je zoekt tevergeefs om mij verschrikt te maken, Georges, ik heb op jou al mijn vertrouwen gesteld. beginsel er zich voor kunnen uitspreken, dat hij een dergelijken post op de rekening van het Burg. Armbestuur zou goedkeuren. De leden vei klaren zich eenparig voor goedkeuring van een dergelijken post. De heer G. P. L. Bouman, tevens lid van het Burg. Armbestuur, zal deze zaak verder met de andere leden van het Burg. Armbestuur bespreken. De heer v. Wijk vraagt, of er reeds is geïnformeerd, naar de kosten van aan sluiting aan het electr. net van de bewoners op de Wijksche Steeg. De Voorzitter antwoordt, dat de kosten nog niet bekend zijn, doch dat de P.N.E.M. verzocht zal worden deze kosten op te geven. De heer J. v. d. Pol vestigt de aan dacht op het gevaarlijke van de electrische leiding aan zijn woning, hoog noodig dient daar een paal te worden geplaatst. De aftak is nu op een dunne drieduimsche plank bevestigt, die deze op den duur niet kan houden. Door verplaatsing van den paal bij Nieuwkoop die geen licht meer afneemt was de zaak met geringe kosten te verhelpen. De Voorzitter belooft een onderzoek te zullen doen instellen en zoo noodig ver betering in den toestand te doen brengen. De heer v. d. Velden zou gaarne tegelijk geinformeerd willen zien naar de mogelijk heid van aansluiting van Kröp in de Polstraat met een paal of 5, die elders kan worden weggenomen, was deze aan gesloten. De heer Bouman meent, dat wel eens is beweerd dat de transformafor niet sterk genoeg was, om het licht zoo ver te brengen. De heer J. v. d. Pol heeft er weieens met een electriciën over gesproken, die verklaarde dat het wel kon. De heer v. d. Velden meikt op, dat Krop een tamelijk belastingbetaler is en zou daarom, al was het dat de afname der stroom, alleen de rente dekte, willen aansluiten. De heer v. Wijk zegt, dat dit motief niet kan gelden, achter in de Veldstraat zitten ook flinke belastingbetalers, die ook goede afnemers van het eiectrisch licht konden worden, doch met het oog op de groote kosten, is nog niet over aansluiting te denken. Dezelfde spreker vraagt of het licht bij het brandspuithuis in orde is gebracht, de vorige week was het niet in orde. De Voorzitter zegt dat een nieuwen meter is aangebracht en het licht thans weer in orde is. Hierop wordt de vergadering gesloten. Uw eerste taak 's morgens zij zorg te dragen voor goede ontlasting. Als dit niet geregeld geschiedt, krijgt gij hinder van hoofdpijn, gedruktheid, maagpijn, onzuiver bloed enz. Foster's Maagpillen genezen verstopping, regelen de lever, maag en ingewanden, en versterken zoodoende uw geheele gestel. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f 0.65in apotheken en drogistzaken. PLAATSELIJK NIEUWS. Hensden. De heeren C. de Raad te Meeuwen en P. de Wilt Pzn. te Herpt slaagden ook voor het mondeling gedeelte candidaat gemeente-secretaris, zoodat zij thans het diploma verworwen hebben. Ik wil, dat jij de gelukkigste, de meest benijdenswaardige van alle vrouwen zult zijn. Ik vraag alleen de meest beminde te zijn de door jou beminde. O, Hélène, als ik naar je luister, vraag ik me zelf af, of ik zulk een schat wel ooit waardig zal zijn. O, zeker, want jij waart de eerste om hem te ontdekken, zuchtte zij. Deze woorden drongen diep in het hart van Georges door. O, wat zal ik jaloersch zijn Hèlène maakte een beweging van ver rassing, de heer de Kerlor had deze woorden met een groote stemverheffing uitgesproken. Hij herstelde zich echter en zeide Wat zou ik jaloersch zijn, wanneer ik een andere vrouw had getrouwd. Zij glimlachte daarop weer en hernam Jaloezie is eigenlijk liefde. Ik wil, dat mijn echtgenoot jaloersch zal we zen. Dat zal mij een bewijs zijn, hoe lief hij mij heeft. De zee sloeg tegen den voet der grot, nu en dan sprong het schuim in den ingang, verderop echter werd het gewoel der golven minder, de wind ging meer naar het westenmen gevoelde, dat de kalmte in de natuur terugkeerde. Vischschuiten, gebruik makend van den vloed, verlieten de havenzij werden sterk heen en weer geschud, en toen zij in de wijde zee kwamen, schenen zij op de golven te dansen. Een groote stoomboot ging voorbij, achter haar bleef een lange streep zwarte rook in de lucht hangen, tot de wind j.l. Zaterdagavond gaf de »Heus- densche Haimoniec haar eerste concert in de muziektent, dat uitstekend slaagde. De verschillende muzieknummers werden op verdienstelijke wijze ten gehoore ge bracht. Veel belangstellenden woonden dit concert bij. Op 6 Juli a.s. zal het eerste concert der fanfare plaats hebben. Van de scheepswerf der firma De Haan Oerlemans alhier liep met goed gevolg van stapel het stalen sleepschip genaamd »Laurentius« gebouwd voor den heer De Bot te Ammerzoden. Het schip is groot c.a. 550 ton en heeft de navol gende afmetingen lang 50 M. breed 6.54 M. en hol 2.27 M. Aalburg. Het hoenderpark »Altena« alhier houdt zich buitengewoon op den legwedstrijd te Nijmegen. Met slechts 5 dieren staat dit hoenderpark no. 2. Van 1 Nov. '23 tot 42 Juni '24 legden 5 kippen van dit hoenderpark aldaar niet minder dan 732 eieren, voor een bedrag van f 73.46, d. i. voor iedere kip een bedrag van by na f 15 in 32 weken, Almkerk. J.l. Zaterdagavond vergader de in de zaal v. d. hr. C. Dekker alhier onder groote belangstelling de Herv. School- vereeniging, onder leiding van haren Voor zitter Ds. Röth Ned. Herv. Predikant. Na opening door den Voorzitter met ge bed werden de Notulen der vorige ver gadering voorgelezen en goedgekeurd. Hierna neemt de Voorzitter het woord en deelt in korte trekken mede het ver loop van de werkzaamheden van 't bestuur Alsmede dat de school in de hoogste instantie is toegezegd. Ook deelt spreker om alle misverstand uit den weg te ruimen, eenige bijzonderheden mede op 't financieel gebied waarin ten volle blijkt, dat de ouders welke hunne kinderen naar de toe gezegde school zenden, in geen geval daar van om finantiëele reden behoeven af te zien het schoolgeld is, zegt spreker op alle scholen gelijk. Hierna heeft de bestuursverkiezing plaats. De aftredende heeren n.l. Van Leeuwen en Banger werden herkozen. Tevens krijgt het bestuur machtiging om de verdere zaken af te handelen. Na eenige bepreking van nog verschil lende ter zake dienende, onderwerpen, wordt deze vergadering door den Voor zitter met dankzegging gesloten. A.s. Zondag zal in de Ned. Herv. Kerk alhier een collecte worden gehouden ten bate voor de Diaconie. De j.l. gehouden collecte in de Gerf. Kerk alhier bracht op, ruim f 89, Druneb. Veiling van 20 Juni. Kruisbessen 44f42 ct. p. K.G. Aardbeien 1344 Erwten 4824 Peulen 29 33 Kersen 42 58 Bloemkool 41—17 stuk Tuinboonen 46 K.G. Veilig van 23 Juni. Kruisbessen 43 ct. per K G. Aardbeien 7 35 Erwten Peulen 27 Tuinboonen 8<j Kersen 42-54 Savoye kool 4 stuk Spruitkool 8J Bloemkool 1143£ die verstrooide. De heer de Kerlor, wiens trekken eerst zich sainentokken, werd weer kalm. Hij had slechts naar zijn verloofde te kijken om weer onder den indruk harer be koorlijkheid te komen. De stille ontevredenheid, die hij eerst gevoelde, week weer, zijn blik werd hel der, hij begon weer te lachen. Ik geloof, zeide hij, dat je mij niet van veinzerij kunt beschuldigen, ik toon je al mijn gebreken en tekortkomingen. Zij hernam met een bekoorlijke spotternij Ik kan me inderdaad voorstellen, dat menig meisje zich tweemaal zou beden ken, als zij je zoo hoorde spreken. Wat mij betreft, het is toch te laat. Ik neem u, meneer, met al uw gebreken. Lieve Hélène 1 En is het nu gedaan met je zelfbe schuldigingen Ja. Hélène reikte hem de hand toe, en zeide op plechtigen toon Ik vergeef je, maar onder voorwaarde, dat je nooit zult twijfelen aan Hélène de Penhoët. Nooit, herhaalde hij met krachtige stem. Je zult altijd, wat er ook ge- beure, de liefste, dè reinste en trouwste der vrouwen blijven. Nooit zal er een schaduw van wantrouwen jegens jou in mij opkomen. De jaloezie, waarvan ik je gesproken heb, en die woest en i verschrikkelijk in mij kon opvlammen I en die mij misschien tot dingen kon M verleiden, waarvoor ik huiver, nooitM zal ik haar kennen tegenover jou. m Wordt vervolgdM Ërzaakt door branden, snijden 3ten, builen eninsectenbeten ijk behandelen met AKKER's

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 2