DIENSTBODE, KERSEN K. LANTiNGjf, Notaris COOL ie Ansel, een HUIS en ERF PUBLIEKE ÏERKQOPING 130 Eiiyelsche deKKIeeden, een partij tenten Boumatt, Keusdctt. de eerste snede M A.Vos-v.Mersbergen Zoo juist ontvangen prachtige stoffen 73as et aar, ^mmerjoden 9 VAN WIJK Goedkoopste uurwerkmagazijn. Bijbels en Kerkboeken te koop, Uiterwaardsch Hooigras. Solied atelier voor het reparee- ren van alle soorten uurwerken onder langdurige garantie. voor Dames- en Heerencostuums. - 8.00 Hoogstraat B 653, GORINCHEM. Vragen op rechtsknndig gebied Nieuwe rijwielen vanaf 65 gulden publiek verkoopen overcomplete legervoorraden publiek verkoopen, f 15.00 - 2.50 - 2.00 - 5.90 Firma L. J. VEERMAN, Botermarkt, HEUSDEN. Beneden Langstraat. De aardappe len worden zeer schaarsch nog goede consumptie-aardappelen worden dan ook verkocht tegen f 7.f 8.per H.L. Het nieuwe gewas staat, alhoewel onge lijk, vrij goed. Uit het Land van Altena worden reeds de nieuwe aardappelen aan gevoerd a f 0.70 per vijfkop. De pluk der aardbeien is in vollen gang en de opbrengst is werkelijk goed. De prijs bedraagt 15 17 ets. per pond. Nederhemert De Harmonie »De Eendrachtc uit Herpt, gaf j.l. Donderdag een in alle opzichten goed geslaagd concert, in den theetuin van O. van de Werken alhier. Volgens vooraanstaande directeurs van andere muziekkorpsen, werden alle nummers onberispelijk ten gehoore gebracht. Ook was er naar omstandigheden heel veel belangstelling. Raamsdonksreer. De schuur van den heer W. R. werd door de Gemeente politie, als staande gedeeltelijk op anderer erf, afgebroken. Den anderen morgen vond de politie de door hen gezette grens palen met pikkeldraad tegen den grond liggende. De werkman W. K. viel van een op de helling liggend schip en brak daar door een arm. De werknemer v. d. H. op karwei zijnde klemde dusdanig eenige zijner vin gers dat inroeping van geneeskundige hulp zeer noodzakelijk was. Tot hoofd van de R. K. meisjes school op het Dorp werd benoemd de Eerw. Zuster Alvasina, Hoofd van de R.K. school te St. Antonie. De heeren H. v. Bracht, J. Waes, Uts Sirvirski behaalde het Handelsdiploma ingesteld door de Hanze. Bij landbouwer de Br. werd een kalf geboren dat slechts 3 pooten heeft. De vrouw van schipper van Strien werd onderweg onwel, zakte ineen en moest bij een ander binnengedragen wor den. Haar toestand was van dien aard dat zij niet vervoerd mocht worden. Bij het laten zakken der waterleidings luizen in de Donge werden van den werk man 2 vingers zoo goed als geheel afge knepen. 9 Sleeuwijk. Donderdagavond 1,1. sloeg het paard bespannen voor een rolslee en bestuurd door v. A. alhier, op den straat weg op hol. Doordat de slee tegen een telefoonpaal slingerde, kon het paard tot staan gebracht worden. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats, doch de achteras van het voertuig brak doormidden. Naar wij vernemen, zal de muziek- vereen.* »Wilhelmina« ook deelnemen aan het Zang- en Muziekconcours te Geertrui den berg. De Werken en Sleeuwijk. By K. B. is toegelaten, als uitsluitend ter bevor dering van de verkrijging van onroerend goed door landarbeiders werkzaam, de vereeniging, genaamd Yereeniging ter be vordering van de verkrijging van onroerend goed door landarbeiders Vlijt Gedijt«, gevestigd alhier, kring de gemeente De Werken en Sleeuwijk. Waalwijk. Tot Hoofd der in Sept. te openen Nuts U. L. O. School is benoemd de heer J. v. d. Wal te Harderwijk. Onder vele blijken van belangstelling herdachten de echtelieden Ds. Kuipéri en mevrouw Kuipéri-Michnershuizen den dag waarop ze voor 50 jaar geleden in het huwelijk werden verbonden. Het sympathieke echtpaar ontving tal rijke bewijzen van belangstelling. Naar men verneemt, heeft Z Exc. minister Aalberse het beschermheerschap der Int. Tentoonstelling van Schoen- en Lederindustrie en aanverwante artikelen 1925 Waalwijk aanvaard. Alsnog zijn toegelaten als lid van het Eere Comité de heer J. B. Timmermans Wzn., oud-Voorzitter der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Waalwijk, oud-lid der Prov. Staten enz, alhier en de heer M. A. van Loon (Fa. G. v Loon, Leder-import Waalwijk) te 's Hage. Waspik. Naar wij vernemen is bij onderhandschen verkoop de Scheepsbouw- werf der firma Frans Rijsdijk alhier over gegaan aan de firma W. Schram en Zonen te Bolnes. De groote reparatie- en nieuw bouw van schepen zal hier worden voort gezet. De collecte voor den gewapenden dienst bracht hier f 14.68 op. De eerste nieuwe overlandsche aar dappelen worden hier verkocht voor f 1 per 5 L. Kwaliteit bevredigend. Naar schatting is hier hooigras verpacht tegen f 12 per 500 K G. Of schoon het nieuwe hooi, dank het gunstige weer van uitstekende kwaliteit, en de op brengst goed is, wordt toch verwacht, dat de hooibouw voor de pachters niet erg winstgevend zal zijn. Hoeveel jaren moeten er zijn verloopen, eer een voldane factuur kan worden ver nietigd. G. Wr De vorderingen van kooplieden voor de koopwaren aan particulieren geleverd, ver jaren door verloop van 5 jaren. Echter kan aan hem, die zich öp deze verjaring beroept, de eed worden gevorderd dat de schuld werkelijk betaald is. Het verdient dus aanbeveling om uwe voldane nota's voor geleverde koopwaren ten minste 5 jaren te bewaren. Als een kleinzoon bij zijn grootouders inwoont en de eigen kinderen niet weten of den inboedel is vermaakt, hoe moet ik dan handelen om hier achter te komen, wanneer de notaris mij niet wil verhooren Kan dit kosteloos geschieden S. N. Ik heb een huis, waaruit de huurder is vertrokken. Nu blijft zijn zoon er maar inwonen, moet ik dat laten welgevallen D. B. BINNENLAND. Neerlantls Koningin als Bemiddelaarster De overeenkomst tusschen Hongarije en Zwitserland in zake het arbitagegereebts- hof is tot stand gekomen. In gevailen, waarin deze staten zich niet zouden knn- nen verstaan omtrent de aanwijzing van een arbiter, zal de koningin van Nederland dezen aanwijzen. Kroondomein rentambt Oosterhout De koningin heeft benoemd tot rent meester van hat Kroondomein in het rent ambt Oosterhout den heer L. v. Lennep, landbouwkundig ingenieur te Princenhage. Bloedige vechtpartij te Apeldoorn Zondagmorgen had op den Arnhemschen weg te Apeldoorn een bloedige vechtpartij plaats, welke haar oorzaak vond in het feit, dat mej. L., die te YVageningen met G ondertrouwd was, meer behagen toon de te hebben in S. uit Zwolle, met wien zij was medegegaan. De bruidegom die met een kameraad H. op zoek was naar de trouwelooze bruid, vond haar Zondag morgen om 11 uur in gezelschap met haar vriend aan den Arnhemschen weg. Na ADVERTENTIEN. Mevrouw DE GELDER, Jan Heinstraat 32, Den Bosch, vraagt per 1 Augustus a s. een flinke zelfstandig kunnende koken en werken, v.g.g.v. Werkster aanwezig. vanaf Donderdag 20 Juni in den boomgaard te MEEUWEN van A. H. G DE JONG VERHAGEN. Sterrestraat Z10, Heusden, levert alle soorten tegen scherp concur- reerende prijzen. Reparatie spoedig en billijk. Beleefd aanbevelend, alsboven. zal op ZATERDAGEN 28 JUNI en 5 JULI a.s., telkens 3 uur n.m. (Zomertijd), in Café Smulders te R ij s w ij k, aan het Uitwijksch Dijkje te Rijs wijk, thans bewoond door Arit. Smits. Vrij van huur. een korte woordenwisseling volgde er ter stond een hevige vechtpartij, waarbij men zich van messen en steenen bediende en die tengevolge had, aldus de Crt. dat H. een ernstige steekwonde in den rug bekwam welke een ontzettend bloedverlies veroorzaakte en S. zwaar aan het hoofd gewond werd en bovendien een levensgee vaarlijke steek in den buik opliep. G., ds ongelukkige bruidegom, bevindt zich than- in arrest. o Herdenking Mobilisatie 1914 Het Nationaal Comité Herdenking Mobi lisatie 1914, dat onder bescherming staat van de koningin en de koningin-moeder, heeft een eere-comité bijeengebracht, waar in o.m. zitting hebben prins Hendrik (eere voorzitter), de leden van het tegenwoordig kabinet en van het ministerie Cort van der Linden, de commissarissen der koningin in de provincies Noord-Brabant, Limburg, Zeeland, Zuid-Holland en Gelderland, de voorzitter der Eerste Kamer, de vice-pre sident van den Raad van State, zeer vele actief dienende en gepens. hoofdofficieren van land- en zeemacht, w.o. de oud-op perbevelhebber luit.-generaal Snijders, enz. enz. o Beioek van Amerikaansche oorlogsschepen Onder commando van vice-admiraa! Mac. Cully zullen het vlagschip Wyoming en het stoomschip Arkansas van 14—25 Juli e.k. een bezoek aan Nederland brengen en daartoe te Rotterdam binnenvallen, komende van Torquay, na dit bezoek vertrekkende naar Gibraltar, op een oefenreis voor circa 1000 adelborsten van het Marine-Instituut van Annapolis. De schepen zijn bemand met ruim 100 officieren, 1000 adelborsten en circa 2000 matrozen. De gemeente Rotterdam zal o.a. een feest aanbieden ten stadhuize en de Hol landAmerikalijn zal op 24 Juli e.k. 's avonds een afscheidsfeest aanbieden aan boord van haar stoomschip »Rotterdam«. Voorts zullen verschillende excursies groepsgewijze door Nederland worden ge maakt. Bezocht worden Dordrecht, Am» sterdam, Alkmaar, Arnhem, Apeldoorn, Noordwijk aan Zee, Middelburg, Gouda, 's-Gravenhage, Scheveningen en Utrecht. »Deze bijzonder geschikte gelegenheid zal tevens dienstbaar worden gemaakt tot ten uitvoer brengen van een reeds lang beraamd plan om de vertegenwoodigers van de Amerikaansche pers in West-Europa Nederland nader te keren kennen en hen te toonen, dat Nederland niet in 2 dagen is afgezien. Eea aardig prijsje Te Willemstad werd verkocht hoeve aDijkzichtf, groot 24 II.A. aan G.N. de Lint aldaar voor den fabelachtigen prijs van f 72363 55. Droevig ongeluk Zondag te circa half drie had op den Goirleschen weg te Tilburg een droevig ongeluk plaats. De heer J. J. Rozenbrand te Kaatsheuvel begaf zich per rijwiel naar de T.W.E.M. Ter hoogte van het café Jachtlust week de rijder, die zich eerst op het fietspad bevond plotseling naar rechts uit, blijkbaar om den weg over te steken en zijn fiets in Jachtlust te stallen. Op dat moment was het op den weg buitengewoon druk daar tal van auto's en motorfietsen, zich naar de T.W.E M. be gaven. Juist toen de heer Rozenbrand zich naar de overzijde sein te geven zich naar de overzijde van den weg begaf kwam hem een autobus uit de richting Tilburg achterop gereden, bestuurd door den heer De Kort (Tilburg), die op een afstand van circa 8 meter niet spoedig ge noeg kon stoppen, den fietser greep en dezen dwars over het hoofd reed. In be- wusteloozen toestand werd hij in Jachtlust ondergebracht, waar dr. Clerx te Tilburg de eerste geneeskundige hulp verleende. Deze gelastte onmiddellijk overbrenging naar het gasthuis. Zonder tot bewustzijn te zijn gekomen is de heer Rozenbrand die 62 jaar oud is en weduwnaar aldaar te 5 uur overleden. De auto werd in beslag genomen. Uit het eerste onderzoek, dat ter plaatse werd verricht is komen vast te staan dat den chauffeur waarschijnlijk geen schuld treft. Deze is meer te zoeken in het buiten gewoon drukke verkeer in verband met het gebrekkige toezicht daarop eri de on voldoende wegbreedte. Verdronken Te Kessel (L.) is Zaterdag een onder wijzer der o. I. school bij het baden in de Maas verdronken. Te Sappemeer is het 3-jarig zoontje van den heer W. Patje in een kolk bij het houtstek Maathuis verdronken. De Kon. familie naar Zweden De Kon. familie wordt zoo wordt uit Stokholm gemeld, a.s. Zaterdag in Zweden verwacht. Koningin Wilhelmina reist incognito en brengt den 22sten dezer een bezoek aan koning Gustaf op zijn kasteel Tullgarn. Denzelfden dag vertrekt de Koninklijke familie naar Upsala en van daar naar Abisko, in Lapland, waar zij de midzomerdagen zullen blijven. Smokkelaars Te^Glanerbrug hebben de commiezen vijf koeien in beslag genomen, die over de grens waren gesmokkeld. Een der geleiders de anderen kozen het hazenpad raakte handgemeen met de commiezen en wist van een hunner de dienstrevolver te bemachtigen, welk wapen hjj op den be ambte richtte. Onbekend met de inrich ting ervan, gelukte het hem niet, de re volver te doen afgaan. Hij vluchtte daarop, doch is later door de Duitsche politie ge arresteerd. De koeien bleken ontvreemd te zijn uit de weide van een Duitschen landbouwer. o— Door den electrischen draad gedood Te Leek is de negenjarige G. Oostinga in een mast van het electrisch net ge klommen en door aanraking van den hoog spanningsdraad direct dood gebleven. o Een „duikboot" in de Hoorusche Hop Woensdagavond heeft, volgens de »N. R. Ct.« dr. Naber, leeraar in de wis- en natuurkunde aan de H. B. S. te Hoorn, in de Hoornsche Hop proeven genomen met een duikboot van uiterst primitieve constructie, zooals in 1600 door Cornelis Drebbel werd vervaardigd. Deze boot werd zooals bekend, onder water voortgeroeid door roeiers, die gekleed waren in water dichte costumes en lucht inademden, welke in fleschreservoirs werd medegevoerd. De heer Naber, die met een tweede persoon met deze »duikboot« door de Hop manoeuvreerde, had begrijpelijkerwijze veel bekijks van de zijde der bevolking. De relletjes te Leerdam De rechtbank te Tiel heeft Donderdag uitspraak gedaan in de zaak tegen de drie jonge mannen uit Leerdam, S., Van O. en O., tegen wien 5 dezer resp. vier, zes en zes jaar gevangenisstraf is geëischt wegens hun deelnemen aan de vechtpartij tegen de politie te Leerdam, waarbij de 20-jarige J. van Opijnen door den agent van politie, Van der Horst, met een revol ver is doodgeschoten. Aan S. was ten laste gelegd opruiing en mishandeling, aan de beide anderen poging tot moord. Alle drie beklaagden zijn veroordeeld tot 8 maanden gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis. Waar woont Broekhuys I Het Alg. Politieblad meldt, dat de Of ficier van Justitie te Amsterdam verzoekt te worden bekend gemaakt met Je woon- of verblijfplaats van W. H. Broekhuy-, geboren te Deventer 17 Juni 4883. op Maandag 30 Juni des voormiddags 40 uur, zullen door Deurwaarder J. W. VAN LEEUWEN te Gorinchem, in de »Doeien« a/d Molenstraat te Gorinchem, publiek a contant worden verkocht de navol gende grootendeels nieuw, anderdeels ge bruikt, doch in uitstekenden staat, waterdichte en andere, in verschil lende afmetingen en kwaliteiten en voor vele doeleinden geschikt. 26 en 42 persoons, ook een deels nieuw, anderdeels gebruikt, doch in uitstekenden staat. De goederen zijn te bezichtigen des morgens tóór den verkoop van 940 uur tegen betaling van 10 ets. De dekkleeden worden by ver koop geheel uitgelegd. J. W. VAN LEEUWEN, Deurwaarder. Groenmarkt 515, Tel. No. 234. Vanaf heden dagelijks VERSCHE verkrijgbaar bij zal DINSDAG 1 JULI 4924, v.m. IOV2 uur (Zomertijd), in Café Sprenger te S 1 e e u w ij k, onder Woudrichem en Sleeuwijk, voor den heer W. P. Kalis, van de Aanwassen en van de Uiterwaarden, het Klein Gors, het Groot Gors er. de Groesplaat, in perc. als van ouds. Breeder bij biljet. In de van ouds bekende Zaak van W. 112 - HEUSDEN, zijn verkrijgbaar alle soorten fijne sigaren en Sigaretten, van de duurste tot de goedkoopste soorten. Aanbevolen merken: VELASQUES. SENORITAS. CHIC. IDEAL. ROYAL. VUELTA. IMPERATOR. Het Seriemerk KAREL DE STOUTE NESTOR (Vorsten landen Sigaar.) Rookt het merk WEGWIJZERS. Alle soorten fijne sigaretten, een pracht-collectie HOUTEN PIJPEN. Aanbevelend ALS BOVEN. Hoewel de prijzen der stoffen steeds stijgende zijn, kunnen wij wegens vroegtijdig inkoopen te doen, onze oude prijzen blijven handhaven. Uitsluitend Maatwerk. Prijzen der Costuums vanaf 30 tot 65 gulden. Aanbevelend, Dames- en Heeren=Kïeermakerij. Prachtige hangklok met slagwerk Nikkelen Heerenhorloges vanaf Prima wekkers Zilveren Dameshorloges Zilveren Heerenhorloges OPGERICHT SEDERT 1880. in verschillende prijzen voorhanden in den boekhandel van de Aardbeien

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 3