DloorziUerte^b PU ROL (lende plekken. Verbrande of ver- Schroeide huid doordezon Gebruik om de kostbare lading van het indertijd bij Terschellieg gezonken schip »Lutine« te bergen. Reeds velen, nog kort ge leden een Engelsche maatschappij, hebben dat werk zonder veel succes beproefd. Incident op een kerkhof Men schrijft uit Eindhoven Vrijdagavond omstreeks 8 uur bevond zich een zekere F. in dronken toestand op den Boschdijk en drong tegen den wil van zjjn vrouw en een zuster van hem het kerkhof van de parochie van het Noord binnen, het kruis op het graf zijner moeder willende uitrukken, roependeMoeder, kom er uit. Door een saamgestroomde menigte werd de dronken man van het kerkhof verwijderd, waarna hjj andermaal over een heg sprong en het kerkhof binnen drong, waarbjj zich dezelfde schandalen herhaalden. Jammer genoeg was er geen politie in de omgeving. o Zeo'n straf zal wel helpen Een veehouder, die te Amsterdam twee bussen met water vermengde melk af leverde, werd door de Amsterdamsche Rechtbank veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf, wegens het afleveren van drinkwaren, wetende dat zij vervalscht zyn en die vervalsching verzwijgende, twee malen gepleegd. Diefstal op groote schaal Te Venlo is bij de firma Coehorst een diefstal op groote schaal ontdekt, waar aan zich de 16-jarige magazynknecht A. J. G. J. dezer firrna heeft schuldig ge maakt, daarbij geholpen door eenige hand langers, den 16-jarigen L. K en diens broeder J. K. De twee eersten ontvreemd den de diverse goederen, terwijl de laatste een en ander kocht en weer bij den yzer- handelaar H. van de hand deed. Een door marechaussée ingesteld onderzoek had tot gevolg, dat in beslag werden genomen als zijnde van de dief stallen afkomstig 50 rieken, 50 pakken nagels, 20 pakken draad, 14 rollen kippengaas, 15 pakken schroeven, alsmede meer andere ijzerwaren. De ontvreemde goederen bestaan uit 200 schoppen, 200 rieken, 200 pakken nagels, 40 kookpotten, deurknoppen, vylen enzoovoorts. De 26-jarige K. is op last der justitie aangehouden de anderen, die ook waren gearresteerd, zijn weer vrijgelaten. o Ongeluk militaire auto Zaterdagmiddag is te Schaarsbergeri onder Arnhem op den Kempenbergerweg een militaire Spijkerauto, komende uit Harskamp, vermoedelijk door het defect geraken van de stuurinrichting, tegen een boom gereden. De inzittende majoor Van Drunen werd evenals de chauffeur uit den wagen geslingerd. De derde inzittende, een kapitein, zag het ongeluk aankomen en sprong even voor de botsing uit den De officier was zeer ontwikkeld. Hij had Georges op al diens vragen geant woord. In den loop van het onderhoud had de heer de Kerlor, over de rol spre kend, die Frankrijk speelde in den vreemde, de koloniale quaesties aange roerd. Robert had daarbij ideeën ge openbaard, die den ander niet bevielen. Toch bleef daarom evengoed de vriendschap tusschen hen bewaard. De jonge officier had meegedeeld, dat hij een verlof had van een maand, welke hij zou besteden met Bretagne te be zoeken. Hij had nog nooit Punt Raz bezocht en wilde er eenige dagen ver toeven. Kapitein, zei Georges, u moet mij iets beloven, Wat dan, graaf? Mijn huwelijk heeft 22 October plaats, ik hoop, dat u het zult bijwonen. Hélène voegde daaraan toe met haar gewone bevalligheid Wij rekenen op u, meneer. Carmen keek den officier aan. Zij wilde haar verzoek voegen bij die van haar moeder en van juffrouw de Penhoët, maar zij zweeg eensklapshet was of de tong haar den dienBt weigerde. Robert d'Alboize merkte haar plotse linge ontroering op, gedurende den ge- heelen dag was hij verrukt geworden door den natuurlijken levenslust van het jonge meisje. De kapitein antwoordde Den 23sten verlaat ik Frankrijk om naar Zweden terug te keeren. Carmen vond ineens de heerschappij over zich zelf terug. wagen, doch geraakte niettemin gewond. Majoor Van Drunen heeft ernstige hoofd wonden bekomen. Ook de kapitein is aan het hoofd gewond. De chauffeur had gering letsel, doch was totaal overstuur. De gewonde officieren zyn naar het Diaconessenhuis vervoerd, de chauffeur naar het gemeenteziekenhuis. Braid op de „Java" De Maatschappij «De Scheldeheeft Zaterdag een door haar uit Engeland ont vangen telegram van den volgenden inhoud aan het Departement van Marine doorge seind «Hedenochtend te tien uur brak een brandje uit in het ketelhuis van den kruiser Ja vac. De brand is thans gebluscht. De schade is niet zeer belangrijk. De volle-brachtsproef is uitgesteld. De tJavac zou in de Iersche Zee proef varen. Ongelukken By 't grersplaatsje Millingen is by het sloopen van een ouden molen de arbeider J. Wemkotter door een neervallende ijzeren plaat zoodanig getroffen dat zyn buik werd opengereten en hij kort daarop aan de gevolgen is overleden. Te De Lier geraakte dezer dagen de kleeding van mej. J. Doorduin in brand, waardoor zij hevige wonden bekwam. Naar het ziekenhuis Bethel te Delft ver voerd, is zy aan de gevolgen bezweken. Te de Lutte bij Oldenzaal is het 2-jarig zoontje van G. O. H. overleden aan de verwondingen, die de kleine bekwam, door dat een ketel kokend water op het kind viel. Bij het uitzwavelen van inmaakflesschen te Alphen a. d. Rijn is een dame in vlam geraakt. Zy bekwam ernstige wonden. Men vreest voor haar leven. o 31S sollicitanten voor 1 plaats Voor de betrekking van hoofd eener school te Amsterdam hebben zich in totaal aangemeld 315 sollicitanten. Hiervan wa ren er uit Amsterdam 256, w.o. 11 vrou wen. De leeftyden der gegadigden uit Amsterdam zyn 4 boven 50 jaar, 37 van 5060 jaar, terwijl de overige beneden 50 jaar zijn. BUITENLAND. Kleine oorzaken, groote gevolgen Een 7-jarig kind te Villeneuve d'Entraunes bij Nizza, speelde in een schuur met lucifers, en gooide ten slotte een brandend houtje in een hoop droge olijfbladeren. Deze vatte vuur en stak de schuur in brand. De wind stond op het dorp, en de brand breidde zich zoo snel uit, dat reeds 27 van de 30 huizen in vlammen waren opgegaan, voordat er valdoende hulp Was geboden. Na den moordaanslag op Zagloel. MacDonald heeft een telegram aan Zagloel Pasja gezonden, waarin hij zyn leedwezen over den gepleegden aanslag te kennen geeft en de hoop uitspreekt dat hij toch in staat zal zijn te Londen te komen om met hem te confereeren. De opstand in Brazilië. Volgens een bericht uit New-York is te Washington een telegram van den Zij zeide op opgewekten toon Welnu, kapitein, er blijft u niets anders over dan de wapenen neer te leggen. U bent onze gevangene op den trouwdag van Georges en Hélène. Dat neem ik aan, riep vroolijk Robert d'Alboize uit Maar tot dien tijd moet u mij vrij laten op mijn eerewoord. Afgesproken, hernam Georges, zijn hand drukkende. Ik zal op den vastgestelden dag op Kerlor zijn, besloot de officier. Paul Vernier leidde zijn jonge vrouw wegmiddernacht had geslagen. Een rijtuig wachtte de jonge echte lieden op bij de deur van het huis. Paul en Mariana begaven zich naar Kerneis, naar het kleine huisje, waarvan wij gesproken hebben. Deze stille tocht in de duisternis, had bekoorlijk moeten wezen. Mariana, die geen behoefte meer gevoelde, om haar gelaat te dwingen een uitdrukking van vreugde aan te nemen, wierp het masker af. Een doffe woede deed haar hijgen. Paul Vernier, vervuld van een groot geluk, drukte de handen zijner vrouw en bedekte die met kussen. Hij bemerkte niet, dat haar zachte huid gloeide van de koorts. Het hardnekkig stilzwijgen van Mariana stelde de beeldhouwer op reke ning eener heel natuurlijke beschaamd heid. Bevend van hartstocht, met de be schroomdheid van een rijk gewordene om te genieten van zijn fortuin, had hij haar een kus ontroofd, dien zij zich echter wel wachtte hem terug te geven. Amerikaanschen consul te San Paulo ont vangen, waarin deze mededeelt dat de opstandelingen meester zijn van de stad, en aan de burgery bescherming van leven en eigendom hebben toegezegd. De gouver neur van den staat San Paulo heeft de stad verlaten. o Spoorwegongeluk in Frankrijk. Een passagierstrein uit Straatsburg naar Parijs heeft bij het station Vitryla-Ville een goederentrein aangereden. Verscheidene personen zijn ernstig gewond. Volgens een later bericht zijn er 3 dooden en een vijftiental gewonden. Droogte en sprinkhanenplaag Generaal Hertzog heeft, naar de Times meldt, Zondag 27 Juli aangewezen als een dag van verootmoediging en gebed in ver band met den noodtoestand veroorzaakt door de langdurige droogte en de sprink hanenplaag. o Vermoord Uit Mexico wordt gemeld, dat Herbert Vereker, een neef van burggraaf Jellicoe en ambtenaar bij de Mexican Eagle, door bandieten nabij Vera Cruz is ver moord, omdat hij weigerde zijn geld af te geven. Vereker's lyk is te Tampico binnengebracht. Iedereen heeft fcij tijden een zacht laxeer middel noodig voor de lever en ingewanden. Foster's Maagpillen werken rechtstreeks op de lever, wekken de vloeiing der gal op en verschaffen natuurlijke werking der ingewanden. Slaap, eetlust en een goed humeur worden door Foster's Maagpillen verzekerd. Prijs per flacon van vijftig ver- suikerde pillen f 0.65in apotheken en drogistzaken. PLAATSELIJK NIEUWS. w Heusden. Naar wij uit goede bron vernemen zal de nieuwe begraafplaats der Ned. Herv. Kerk alhier, gelegen onder de gemeente Oudheusden met 1 November a.s. worden opengesteld. Onze stadgenoot B. J. v. Ommeren werd bevorderd tot de 5de of hoogste klasse van de R. K. Hoogere Handelschool te Waalwijk. Voor het overgangsexamen van hetsted. Gymnasium te 's-Bosch, slaagde onze stadgenooten Fr. Uhl van de 3de naar de 4de klasse (voorwaardelijk), J. C. v. Om meren van de lste naar de 2de klasse. Bovendien werd mej. A. G. de Haan alhier, toegelaten tot de lste klasse der H.B.S, te 's-Bosch. Onze stadgenoot A. J. Bouman, die voor een paar weken slaagde voor het onderwijzer-examen, werd benoemd tot onderwijzer aan de Christelijke School te Wjjhe. Almkerk. Dezer dagen slaagde voor het toelatingsexamen voor de Chr. kweek school te Gorinchem, de heeren J. C. v. Vielen en P. v. Iperen alhier, Beneden-Langstraat. Naar vette en ook exportvarkens komt meerdere vraag Voor deze laatste besteedt men f 0.65 per K.G. Jonge biggen worden ook iets prijziger en worden verhandeld aan f 7 k f 10 per stuk. De weg, dien zij volgden, was die van Kerlor. O, waarom was Mariana genoodzaakt om onderweg op te houden? Voor één uur in den nacht kwamen zij in het kleine huisje aan. Den vorigen dag had pastoor Sebastien alles in orde gemaakt. De kamer van Mariana geurde naar thym en naar andere geuren uit de velden van Bretagne. Zij zond de dienstbode weg, zij wilde zich alleen ontkleeden. Zij wierp zenuwachtig haar bruidskroon en haar ruiker van oranjebloemen op de tafel. Een diepe zucht ontvlood haar borst. Daarna nam haar blik een onheil spellende uitdrukking aanom haar opeengeperste lippen kwam een bittere glimlach. Haar wanhoop was bijna geworden een afkeer, een minachting van zich zelf. Met een stille woede dacht zij na. Toen kwam er een zinsbegoocheling over haar. Zij verbeeldde zich, dat Georges de Kerlor in deze kamer moest komendat zij, Mariana de Sainclair, gravin van Kerlor was geworden. Met een wilden hartstocht stak zij de armen uit, en zij mompelde Georges Georges Het was Paul Vernier, die binnen kwam. Haar begoocheling was heen, en terwijl de beeldhouwer haar in zijn armen nam, dacht zij slechts aan de wraak, aan Georges de Kerlor, dien zij haatte, omdat zij hem niet mocht beminnen Wordt vervolgd.) Voor het plukken van zwarte bessen en frambozen komen thans handen te kort. De oogst der bessen valt dan ook een en al mee. Zij brengen aan de veilingen van 30 tot 35 cent per K.G. De prys der frambozen valt niet mede. Capelle. Bij het te 's-Bosch gehouden toelatingsexamen voor de le klasse der Rijks Normaallessen is o.m. geslaagd Toosje Quiryns, leerlinge der O. L. School in de Kom alhier. By de gehouden verkiezing van een kerkvoogd by de Ned. Herv. gemeente aan den Loonschendijk is gekozen de heer A. Huijsman, die voor deze benoeming even wel bedankt heeft. Drunen. Veiling 11 Juli 1924. Erwten 13J cent per K.G. Aardbeien 11 28 Frambozen Zwarte bessen 31J—32 Roode bessen 11* Witte 9 12 Tuinboonen Snijboonen Duitsche boonen Princesse boonen Appelen Peren 4 11J 16—33 3g—11J stuk 41 Peulen Kersen Bloemkool Roode kool Witte kool Savoye Veiling 14 Juli 1924. Erwten 10J cent per K.G. Aardbeien 15—36 Frambozen Zwarte bessen 34J Roode bessen 14 Witte bessen Tuinboonen 4£—6£ Snijboonen 17 J30 Duitsche boonen Princesse boonen Appelen Peren Peulen 6|—14J Kersen 2653 Bloemkool 7|14 stuk. Roode kool 14*» Witte kool Savoye kool Spitskool 4 Dassen. Zondagavond kwart na acht is alhier op den grooten straatweg een ernstig autoongeluk gebeurd, dat betrekkelyk nog goed is afgeloopen. Een zware Picarne-wagen G. 8157 komende van Breda, welke nog naar Am sterdam moest, kwam in volle vaart, doordat de stuurinrichting defect geraakte, tegen een van de langs den weg staande boomen terecht. Van de inzittenden, bestaande uit 6 heeren, 2 dames en een kindje van 4 jaar bekwamen 3 heeren zeer ernstige snijwonden en groote kneuzingen, 2 heeren onbeduidende snijwonden, terwijl een van de dames den schouder uit elkaar heeft gevallen. Wonder boven wonder hadden een dame, een heer en het kindje geen enkel letsel. Spoedig was alles voor de ongelukkigen in de weer. Een der heeren welke aanwezig was, reed spoedig naar den dokter alhier, die niet thuis was. De geestelijkheid ter plaatse gekomen, oordeelde het noodig aan een der heeren de H.H Sacramenten toe te dienen. Na voorloopig wat te zijn afgewasschen is 't gezelschap door enkele auto's naar Raamsdonksveer vervoerd, om daar onder geneeskundige behandeling te worden gesteld. De auto werd totaal vernield. De schok is zoo aangekomen, dat rie boom door de voorste as is heengedrongen en staat raidden in de auto. Het zoontje van den heer v. d. P. alhier viel dezer dagen zoodanig van een wagen, dat geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen. Eethen. Vanaf heden te verkrijgen belastingplaatjes met houder by den kan toorhouder van het hulppostkantoor alhier. 's Graoenmoer. Vrijdagmorgen bracht Z.E. de Commissaris der Koningin in Noord- Brabant een bezoek aan deze gemeente, bij welke gelegenheid de kas en boeken van den Gemeenteontvanger werden ge- inspecteerd en een onderzoek werd inge steld naar de verdere administratie der secretarie. Van de verleende audentie werd door verschillende ingezetenen gebruik ge maakt, naar we vernemen in hoofdzaak om te spreken over de waterverontreini ging door fabrieken uit naburige gemeenten. Hedikhaizen. Zaterdag had hier een ongeval plaats, dat betrekkelyk nog goed is afgeloopen. Het paard van den land bouwer P. de Wilt uit Herpt dat voor een lagen wagen gespannen was, stond op 't erf van de kinderen P. van Geffen en sloeg door onbekende oorzaak op hol in de richting van Herpt. Slingerende vloog de wagen over den weg zoodat iedereen verschrikt de vlucht nam. De landbouwer J. van Ooyen rende het hollende paard >er flets na en 't mocht hem gelukken iet dier tusschen Hedikhuizen en Herpt met levensgevaar tot staan te brengen, waardoor waarschijnlijk groot onheil werd voorkomen. Meeawen. Donderdag a.s. zuilen de hoogste klasse van de lagere school alhier, in vereeniging met die van Babiloniënbroek en Eethen een plezierreisje maken naar Arnhem en omstreken. In den nacht van Zaterdag op Zon dag j.l. brak in de kom der gemeente een feilen brand uit in de woning en slagerij van W. v. Dr. alhier. Te half twee ongeveer werden de dorps bewoners uit hun slaap opgeschrikt door het gegil en geroep van brand. In minder dan geen tijd was de geheele bnurt op de been en aanschouwde den rossen gloed van de reeds door het dak heen slaande vlam men in de woning van v. Dr. Ook de aangebouwde woning van A. V. postkan toorhouder, stond weldra in lichten laaien. Inmiddels klonk reeds het angstwekkende geklep der torenklok door het luchtruim en werd de brandspuit door rappe handen ter plaatse gebracht. Na «enig verwjjl tengevolge van lekke slangen kon overge gaan worden tot bespuiting van den naast gelegen woningen. Het brandend perceel was evenwel niet meer te redden. Groot gevaar bestond voor eenige met rieten daken gedekte woningen in den z.g. »Hoek«. Een dier daken begon reeds te branden, doch het vuur kon gelukkig nog bytjjds gebluscht worden. De ramp zou anders groote nitbreiding hebben aangenomen, wijl dan waarschijnlijk de geheele buurt aldaar een prooi der vlammen zou geworden zijn. Een geweldige vonkenregen werd voort durend tegen den toren en de Ned. Herv. kerk gedreven. Juist den vorigen middag was op de kerk een nieuwe leibedekking klaar gekomen, was dat niet het geval ge weest, dan was zonder twijfel ook het dak dier kerk in vlam geraakt en de ramp zou voor Meeuwen niet te overzien zijn ge weest. Na eenige uren was het perceel geheel uitgebrand en het gevaar voor de omliggende perceelen geweken. Uit de woning van v. Dr., die afwezig was, kon niets, uit het andere perceel zeer weinig gered worden. Als vermoedelyke oorzaak wordt genoemd kortsluiting der electrische geleidingen. Een geregelde toezicht op den staat der brandbluschmiddelen en een opgezette tijden probeeren der brandspuit zal, zooals ge bleken is ten zeerste gewenscht zijn, te meer alwaar dezen keer van andere dorpen geen hulp met brandspuiten kwam. Oosterhoot. Vrijdagmiddag is de 24- jarige zoon van den landbouwer Const. Verbunt aan den Groenendijk hij het baden jammerlyk verdronden. Des nachts eerst werd zyn lijk gevonden. Deze week zal het 25-jarig bestaan der Stoomzuivelfabriek «Eendracht aan het Oosteind* feestelijk worden herdacht. Woensdag zullen de mannelijke leden aan eeD vereenigden maaltijd bijeenkomen, terwjjl Donderdag is bestemd voor de vrouwen. Raamsdonksveer. Door den veld wachter Schampers en den Rijksveldwachter Timmermans werd Zaterdag opgevischt het lijk van zekeren B. uit den Horst, die onder deze gemeente in de Donge verdron ken was by het baden of zwemmen. Aihier werd een Vereeniging opge richt tot het stichten en instandhouden van een vereenigingsgebouw voor Protest, belangen. 30 Personen traden tot de Ver eeniging toe. Een bestuur werd gekozen en bestaat nu uit de heeren J. P. van Dongen Torman, J. Lankhuizen Sz„ J. Tig- chelaar, P. A. v. Dongen en A. Redert. Een kind van veldwachter de K. viel in een sloot en werd door het flink optreden van T. S. van een wissen dood gered. Mej. H. v. Dongen Ph.d. werd uit 51 sollicitanten benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. school te Groot-Ammers. Het' concours Hippique werd nu vastgesteld op 15 Augustus a.s. Het negenjarig dochtertje van C. V. had een kunstbaard om deze kwam met een brandende kaars in aanraking, met het gevolg dat het kind dusdanige brandwon den bekwam, dat opname in het Gasthuis noodig was. Een zekere W. T. sneed een der marechausseés alhier over den pols. Natuur lijk werd hy ingerekend. N. Verduin, leerling der Herv. Bijz. M.U.L.O. alhier, slaagde voor de le klas R. N. School te 's-Bosch. bij wielrijders,Schrijnende en smeb'" VerKrijqb Qij Apolh en Drogistenj

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 2