ËllieilSt N.A.O.D. Notaris van Gendt, H AVE R. de te veld staande HAVER Bestuur der Domeinen. Het Nagras In d8 van ouds Hetende zaak A. VOS-VAN MERSBERGEN, Kalif 10 ct. sigaar. P. J. FURSTER, Q. van der Maaden Firm L. J. VEERMAN CAHIERS KINDERSPEELGOEDEREN A. Q. v. d. HEIDEN Weiland Uiterwaard Verkooping Fruitgewassen, De Ontvanger der Registratie C. BOUMAN, Wijk en Aalburg. openbaar verkoopen Notaris Cool te Andel, zal worden gehouden publiek verpachten INFORMEERT of vraagt PRIJS, NAAIMACHINES onder garantie. van 3' 2, 5 en 6 cent. Markt.No. 85, 's-Hertogenbosch. Vragen op rechtskundig gebied (bij opbod): de 7 9 kofGevos bles EGa, V. Rinaldo v.G. v. Everdingen te Heusden de 45 zwarte bles Nelly, V. Cicero de 20 koperbruine witvoet III,V. Harres de 10 9 donkerbruine Badina, V. Prins Hendrik, alle drie van J. v. Bergeyk A'z. te Wyk. de 43 9 bruine Wera, V. Ehrenberg, van J. W. Burghout teEethen; de 9 goudvos Cora XXXVIII, V. de 6 9 bruine Fiatta I, V. Sigismund, beide van J. P. Dibbits te Almkerk de 10 9 bruine Bedussa I, V. v. L. v. Eethen te Andel de 4 9 roodbruine Hajansa, V. Diri gent, van C. A. Koekoek te Almkerk de 40 9 zwartbruine Balbine I, V. Ctcero, van G. J. Hartgers te Doeveren, de 40 9 zwarte Batonia I, V. Cicero van G. Millenaar te Andel de 44 9 zwarte Gamone, V. Angelo de 11 9 zwarte Lydia ex Queeny, V. Generaal beiden van J. Tim mermans Wz. te Waalwijk de 5 9 zwartewitvoetCicera,V. Cicero van AW. Verhoeven te Herpt de 11 9 goudvos Aranka, V. Cicero; de 3 9 roodbruine Itopia, V. Sigis mund, beiden van H. Smits te Waspik de 13 9 roodbruine Aline, V. Equier de 9 9 donkerbruine Carita, V. Ehrenknabe de 14 9 roodbruine Dina II, V. Cicero de 8 9 zwarte witvoet Dot, V. Utz de 5 9 kastanjebruine Gea, V. Iwan; de 5 9 goudvosGienetje, V. Galadijn de 4 9 bruine Hestia, V. Caladijn de 20 9 donkerbruine Ida, V. Diamant, alle acht van Gebr. Oerle- mans-v.d. Schans teDrongelen de 8 9 bruine witvoet Diska, V. Adriaan van A. A. v. Vugt te Dussen en de 3 9 bruine Immanenta, V. Baldur van Wed. de Bont te Raams- donk. Mejuffrouw A. C. P. Stijnis alhier, slaagde voor het examen Rijksklerke by de Directe belastingen. Wees liever verstandig dan spijtig waarom niet heden een flacon Foster's Maagpillen gekocht Dit geneesmiddel wekt de lever op, regelt de vloeiing der gal, draagt zorg voor goede spijsvertering en houdt de ingewanden werkzaam. Dit beduidt reiner bloed, betere zenuwen en een helderder hoofd. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f 0.65in apotheken en drogistzaken. Openbare vergadering van den Raad der gemeente ALMKERK, op Vrijdag 18 Juli n.m. 2 uur. Afwezig de heeren J. Snoek en H. D. v. d. Meijden. Voorzitter de Edel- Achtb. Heer J. W. Egberts, Burge meester. Secretaris de Heer C. J. v. d. Wiel. De Voorzitter opent de Vergadering met gebed en verzoekt den Secretaris de notu len der vorige vergadering voor te lezen, welke na een kleine opmerking van den heer Van Leeuwen wordt goedgekeurd. Aan de orde zijn ingekomen stukken. Een schrijven van Ged. Staten, houdende goedkeuring rekeningl923 en de begrooting 1925 van de Gezondheidscommissie te Heus- den goed te keuren. De gemeente Alm kerk moet in deze bijdragen voor 1925 de som van f 216.96. Een schrijven van den heer C. de Bok alhier, waarin hij den Saad bericht als lid van het Burgerlijk Armbestuur te bedanken. De voordracht van B. en W. ter voor ziening in deze vacature bestaat uit de Heeren G. Tolenaars en C. T. Noorloos, waarvan eerstgenoemde met meerderheid van stemmen wordt gekozen. Tevens worden tot leden van het College van Zetters gekozen de heeren A. Groene- veld en P. Colijn. Een schrijven van eenige bewoners van de Achtersteeg alhier, waarin zij den Raad verzoeken, met het oog op den zeer slechten toestand der watervoorziening nabij hunne woningen, daarin te voorzien. Adressanten geven den Raad in overweging door 't leggen van Duikers in dezen toe stand verbetering te brengen. B. en W. komen in deze zaak met geen voorstel, men is niet tot een overeenstemming ge komen. De Voorzitter brengt weer ter sprake zijn voorstel (indertyd gedaan) tot oprich ting van een watervoorzieningsfonds. Uit de gevoerde dicusie's blijkt, dat door de langdurige droogte zeer waarschijnlijk deze toestand is ingetreden. De Voorzitter stelt voor dit adres aan te houden. Een schrijven van Ged. Staten, betref fende een besluit tot het aangaan, van een geldleening groot f 18.000 voor deze ge meente, waarin de Raad bericht wordt nog eenige verandering, noodig tot goed keuring aan te brengen. Ged. Staten verzoeken in het besluit alsnog te vermelden de namen der geld schieters, alsmede te bepalen de aflossing op 1 Jan. 1926. Aan een en ander zal worden voldaan. Ook vraagt hetzelfde college toezending van de winst- en verliesrekening 1923 van het electr. bedrijf dezer gemeente. De Voorzitter zegt, dat deze kan worden toegezonden. Thaüs is aan de orde, het Voorstel van B. en W. tot wijziging der begrooting 4923. De Voorzitter licht het voorstel van B. en W. eenigszins toe. Daar deze toelich ting, gedaan door den Voorzitter, niet goed door de heeren wordt begrepen, stellen de leden voor, dat ook de heer Secretaris zyn meening te dien opzichte kenbaar make en wordt besloten dit in geheime vergadering te doen. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering en gaat de Raad over in geheime zitting. Nadat ongeveer een uur geheime ver gadering is gehouden, wordt deze weer openbaar. Als vergoeding voor de uitkeering van het bedrag, ingevolge art. 103 der L. 0.- wet, wordt vastgesteld f 7.50 per leerling over 1922. Hierna wordt den Raad de voorloopige vastgestelde Gem.rekening 1923 aange boden. Een commissie bestaande uit de heeren Walraven, Verschoor en Donker, wordt benoemd tot het nazien van deze rekening. Bij de gebruikelijke rondvraag, deelt de heer v. Leeuwen mede, dat hij laatst op den toren is geweest en zegt, dat de klok wel eens schoongemaakt mag worden. Spr. zegt, dat deze erg bevuild is door de vogels, 't welk de klank zeer doet ver minderen. De heer de Jong vraagt, of er dan geen gaas voor zit. De heer v. Leeuwen zegt, dat er nu nieuwe gaas is aangebracht. De heer Verschoor vraagt, wanneer de lichtafnemers op de Giessen Eng schade loos zullen worden gesteld, voor hunne lichtpunten (deze zaak is nog niet afgedaan). De heer v. d. Wal zegt, dat hem per soonlijk indertijd door de Elec.-commissie, by monde van den heer Ottevanger, is gezegd, dat zij het zouden ontvangen. De heer Verschoor stelt voor, een bedrag van f 10 voor ieder beschikbaar te stellen, terwyl dan door de gemeente Giessen ook in deze kan worden bijgedragen. Over deze aangelegenheid zal met het gemeentebe stuur van Giessen worden gecorrespondeerd. Ook vraagt spreker of de ingezetenen, die een nieuwe woning bouwen ook in genot worden gesteld van 2 gratis lichtpunten. De Elec. Commissie zal in deze zaak met een voorstel komen. De heer Koekkoek zegt dat de lijkwagen er zeer onoogelijk uit ziet en stelt voor deze wat te laten opknappen. De heer de Jong zegt ook al eens over deze zaak gesproken te hebben. De Voorzitter deelt mede, al eens een opgaaf van kosten te hebben gevraagd, doch tot nogtoe geen voldoende gegevens heeft ontvangen. Ook vraagt de hear Koekkoek, naar boven ziende, of het niet doorregend op zolder. De Voorzitter meent van niet, want zijne meubelen, aldus spreker, staan ook nog op zolder te kraaien 1 De heer de Jong stelt voor om de »Balie« in de Raadszaal te verplaatsen, zóó, dat de plaats voor het publiek aan de straatkant komt. Spreker zegt dat dit een heele kleine kosten is. De heer Koekkoek wil dit werk publiek aanbesteden, terwijl de heer Ottevanger van meening is, dat het een bedrag van f 10 niet te boven zal gaan. Besloten wordt B. en W. machtiging te verleenen tot het verder handelen in deze zaak. Niets meer aan de orde sluit de Voor zitter deze openbare vergadering. Als enkele erfgenamen hun part aan den jongsten broeder willen laten, heeft dan één niet-willende het recht om alles te laten verkoopen Zoo niet, hoe moet ik handelen om dit tegen te gaan Zoo ja, zijn er dan geen andere wegen te vinden, om het den jongsten broeder te laten behouden A. S. Heeft een werkgever het recht, om het werkvolk te ontslaan met een dag, wanneer deze voor den tijd van 14 dagen door hem zijn aangegaan D. A. Kantongerecht te Hensden. Uitspraak 4 Juli 1924. TrekhondenwetG. V., Veen, f 2 of 1 d. en 2 maal f 1 of 2 maal 1 d. Arbeidswet 4e herh.A. BW'dam, 2 maal f 3 of 2 maal 2 d. 455 Sr.C. d. R., Kaatsheuvel, f 20 of 10 d. BoterwetTh. d. V., Hedikhuizen, f 3 of 2 d. Baggerregl.H. v. d. P., Almkerk, f2 of 1 d. LeerplichtM. G. T., Veen en J, v. d. L„ Haarsteeg, ieder f 1 of 1 d. Springstierenregl.: J. B., deWerken(2X) 2 maal f3 of 2 maal 2 d. L. A. B., Wijk, en D. v. B., Meeuwen, ieder f3 of 2 d. H. d. B., Almkerk, f 2 of 1 d. Motor- en rijwielregl.M. J. v. O., f 5 of 3 d.W. T. C., Genderen, f 3 of 2 d. en f10 of 5 d.W. H., Leerdam, C. d. R., Giessen; K. v. d. S., deWerken J. E. S., deWerken, allen f 3 of 2 d. J. d. D., Almkerk, f 10 of 5 d. Maximumsnelheid A'kerkC. d. L„ A'dam C. v. O., Breda, allen f5 of 3d. Maximumsnelheid W'chem M. W. B., Gorinchem, f3 of 2 d.M. J. v. d. B,, Leerdam, f5 of 3 d. 460 Sr.: IJ. S., W'chem, f3 of 2 d. 427 Sr.: L. H. v. d. H., Haarsteeg. f3 of 2 d. Visschery wetW. S., W'chem f 5 of 3 d.G. H., W'chem, f 3 of 2 d. Prov. wegenregl.J. K.. Sleeuwijk, f 5 of 3 d.J. v. T., Rijswijk, f 3 of 2 d. 426 Sr.C. S. Ar., CapelleD. W. N.{ Capelle, ieder f 4 0 of 5 d, BUITENLAND. Hevige gerechten in de tiriekseke Manier Woeste tooneelen hebben zich in den nacht van Vrijdag op Zaterdag in de Grieksche Kamer *van Afgevaardigden af gespeeld. Het was zóó erg dat sommige afgevaardigden elkander met de vuisten be werkten, terwijl voorts ook wandelstokken er aan te pas kwamen. Op een gegeven moment zag men zelfs twee oud-ministers even buiten den ingang van de zaal op den stoffigen marmeren vloer van den wandelgang worstelend over den bodem rollen en met de vuisten hevig op elkaar losbeuken. Deze woelige zitting, die Vrijdagavond zeven uur, aanving duurde voort tot de volgenden morgen acht uur. Bet let van de „Douglas lawsou" Volgens een bericht uit Sedney is al daar tyding uit Port Darwin ontvangen, dat het schip Douglas Mawsonc, dat reeds een maand over tijd is, en reeds als ver loren was gerapporteerd, door inboorlingen van Queensland is afgeloopen, die de man schappen vermoordden en de vrouwen naar het binnenland hebben weggevoerd. Een sterke macht is uitgezonden, die zal trach ten de gevangenen te bevryden. De opstand ia Brazilië Men verneemt van de Braziliaansche grens, dat de opstandelingen te St. Paul zich in een wanhopigen toestand bevinden. De regeeringstroopen, die de opstande lingen vyf maal de baas zyn in sterkte, beletten eiken steun van buiten. Zij trachten de opstandelingen uit de stad te lokken, teneinde niet genoopt te zijn deze plat te schieten. ADVERTENTIEN. Ondergeteekende bericht, dat a.s. DONDERDAG de diensten van 11.20 en 4.45 uit Woudrichem en 2.50 en 7 uur uit 's Bosch NIET znllen onderhonden worden. De Ondernemer G. GARSTMAN. zal op Donderdagen 31 Juli en 14 Angnstns 1924 telkens n.m. 7 u. precies (zomertijd) ten herberge van J. A. VERHOEVEN, te Herpt, bij inzet en toeslag veilen, t/v. van den heer Th. II. LANGERWERF. 1°. Een perceel uitmuntend „de Kollekampen" in de Zegge- laars te HERPT groot 1.93.60 H.A. in 2 perc. resp. groot 1.09.65 en 0.83.95 H.A. en massa. 2°. Een perceel uitmuntend te NEDERHEMERT groot 1.01.80 H.A. VAN Het Goilege van Regenten der Godshuizen te Heusden, zal op Zaterdag 26 Juli 1924, ten 11 uur (N.T.) voorm., in het Wapen van Amsterdam* bij H. van Stiien te Heusden, in het op het Perceel in de Oosters, links van den weg naar het Boseh 't Manland, groot 1.55.60 H.A., in 5 perceelen, zooals afgebakend is. Nadere inlichtingen verstrekt de Opzichter N. Kuypers te Heusden. is voornemens de jaariijksche Publieke Verkooping van onder de gemeenten Andel, Giessen, Rijswijk, Woudrichem, Sleeuwijk, Eethen, Almkerk, Veen en Wijk, te houden op DONDER DAG 14 AUGUSTUS 1924, nam. 3 uur, (zomertijd) in Café Bouman te Andel. Aangifte van de perceelen liefst vóór Woensdag 30 Juli a.s., met het oog op het gereedmaken der biljetten. De jaariijksche nagras verpachting te Heusden voor den ONTVANGER DER REGISTRA TIE EN DOMEINEN te Werken dam, op DONDERDAG 7 AUGUSTUS 1924, v.m. 10 uur, in het hotel »het Wapen van Amsterdam* te Heusden. Boekjes k f 0.25 by H. van Strien te Heusden, by den Waard- man te Drongelen en bij voor noemden Ontvanger. N B. Perceelen 8 t/m 127 en 173 t/m 180 zullen worden be weid, voorloopig met 120 scharen. te WAALWIJK, zal op Donderdag 31 Juli 1924 v.m. half tien zomertijd bij de Weduwe GERRIS te Waalwijk, der gronden in het Zuiderwinterbed der Bergsche Maas, perc. 56a t/m. 84a alleen om te weiden, in negen combinaties de rest om te hooien. Boekjes 20 cent. van Vischmarkt 112 HEUSDEN, zijn verkrijgbaar alle soorten fijne SIGAREN en SIGARETTEN van de goedkoopste tot de duurste soorten. Aanbevolen merken Seriemerk VREDE. Imperial 20 ct. sigaar, Royal 15 Boquet 12 9 9 Petitos 10 9 9 (in kistjes van 10 st.) Seriemerk HOFNAR. Exeelent 10 ct sigaar. Pikant 8 9 9 Patent 6 9 Alle soorten fijne Sigaretten. Rookt het merk CUBA OVERAL 6 ct. sigaar. Aanbevelend, ALS BOVEN. Drie Trompetterstraat HEUSDEN, heeft voorhanden Zalm, Kreeft, Sardines, An sjoviseh, blikjes Garnalen, Kippered Herrings, Herrings in Tomate-saus, gesneden Os- setong in blik, Lunchtong, blikjes Ham en Kip, Tong en Kip, Lever-pastei, Soepen, Sausen, Soya, Vruchten op Sap, Kersen, Abrikozen, Per ziken, Pruimen, Groenten in blik, versche Bakbokking en gerookte Spekbokking. Verder alle soorten Kruide nierswaren en aanverwante artikelen. Met het oog op het a.s. Festival te Oudendijk zullen a.s. Donderdagmiddag en 's avonds van en naar het feestterrein extra bussen rijden der Autobusdienst »De Onderneming« te Wijk. Vertrek vanaf WIJK n.m. 12.30 (zomertijd) 4.15 Des avonds bij genoegzame deelname gere gelde diensten. Laatste rit na afloop van het vuurwerk. Vraagt prjjs voor gezelschapsreizen, zéér billyke prjjzen. De Ondernemer, Tel. No. 9. alvorens U een RIJWIEL koopt, inruilt of laat moffelen, bij Levert concurreerend de meest bekende en s 01 i e d e merken REPARATIE INRICHTING. mNÉ - *~*-V 'i IÉIéÉ 1 In den Boekhandel van de te HEUSDEN, zijn verkrijgbaar is beslist het beste en goedkoopste adres voor School, Schrijf- en Teekenbehoeften Schoonmaak- en Huishoudelijke Artikelen. Kerkboeken en Rozenkransen, Leder- en Staalwaren, Byouterieën, Tabak- en Sigarenpijpen. Groote sorteering Mondorgels. Groote «orteering in Religieuse Beelden en Stolpen. ZIET DE PRIJZEN IN DE ETALAGE. Minzaam aanbevelend. Festival Oudendijk. „Jc Kleine Winst"

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 3