Und van altena No Uitgave: Firma L* J. VEERMAN, Hmisderu 4419 Woensdm 30 Juli 1924 ïiit Telefoon no. 19. Postrekening no. 91535. „Het Kasteel van Kerlor." Dit blad verschynt WOENSDAG en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.25, en franco per post beschikt ƒ1.40. Afzonderlijke nummers 6 cent. Adverientiën van 1 6 regels 90 cent. Elke regel rneer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 uur en Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. BUITENLANDSCH OVERWICHT Het schijnt met de conferentie te Londen nog niet erg te vlotten. Er komen wel geen stellige berichten et het zijn voor namelijk geruchten en beweringen, doch het staat wel vast dat de vorderingen, tot heden gemaakt, niet van veel beteekenis zyn. Naar luid van een dier berichten zouden Herriot en Theunis, toen Macdonald voor stelde onmiddellijk een einde te maken aan de militaire bezetting van het Roer gebied, dit zeer nadiukkelijk van de hand hebben gewezen. Een telegram dat be moedigender luidde, repte van een voor- loopig accoord tusschen de Franschen en Engelschende eersten zouden politieke garanties erlangen, wanneer zij bepaalde toezeggingen deden voor de gradueele ont ruiming van het Roergebied. Maar aan gezien deze bizonderheden zijn ontleend aan een der vele »naar verluidt«-teiegram- men, is het meer dan raadzaam de nuchtere feiten, die altyd het welsprekendst zijn, af te wachten. Eveneens volgens deze geruchten zou er op 't oogenblik onder de Fransche de legatie ter conferentie eenig verschil van meening heerschen en wel tusschen Herriot en zijn Minister van Oorlog, generaal Noliet. De eerste zou geneigd zyn, concessies te doen ten einde een accoord te vergemak kelijken, maar de tweede wenscht wat verder te gaan dan tot dusver is geschied. Kolonel Logan, de Amerikaansche toe hoorder bij de C. v. H. heeft Maandag morgen in de commissie die de kwestie van een in gebreke blijven van Duitsch- land en de daarop te nemen sancties moet behandelen voorgesteld aan de door de commissie uitgewerkte regeling nog het volgende toe te voegen: De Duitsche regeering en de Commissie van Herstel zullen vertegenwoordigers aan- wyzen, die in onderhandeling met de ban kiers zullen treden ten einde te komen tot een gemeenschappelijk accoord over de voorwaarden voor de leening van 800 mil- lioen goudmark. De Fransche experts hebben in beginsel dit voorstel aanvaard hetwelk in overeen stemming is met het vredesverdrag waarin aan de Commissie van Herstel het recht wordt gegeven haar bevoegdheden op an deren over te dragen en prioriteiten toe te staan. De Engelsche expert Snowden verzette zich evenwel tegen dit voorstel. 50 Jacques, die een enorme arbeidskracht ontwikkelde, stelde zich niet meer te vreden met zijn plaatselijke bemoeiingen. Parijs lokte hem, trok hem aan. Hij kwam er. De zetel van de Algemeene Crediet- bank van het Westen werd overgebracht naar Parijs, in de rue Le Pelletier, het maatschappelijk kapitaal werd uitgebreid tot een som van vijftien millioen francs. Vier huizen werden onderhands gekocht, gesloopt; een groot weelderig ingericht gebouw kwam er voor in de plaats. De maatschappij werd een naamlooze vennootschap op aandeelen, met een veranderlijk kapitaal, d. w. z dat dit steeds kon worden uitgebreid. Voor het groote gebouw verrees een monumentale stoep, een trotsche reeks kolommen droeg een groot balkon, als men binnentrad, kwam men in een on metelijke vestibule, alles gebouwd met een verwonderlijke snelheid, die den architect alle eer aandeed. Het geheel geleek volkomen op de inrichting der Amerikaansche instellingen. De algemeene Credietbank van het Westen kreeg spoedig naam in de hoofd stad. Het huis te Quimper, gesticht door den vader van Jacques Ronan- Guinec, waar zooveel millioenen waren omgezet, waar Jacques was geboren, werd Zooals men bemerkt is er met dat alles weinig vooruitgang te bespeuren en blijft afwachten de boodschap. De strijd in Brazilië duurt nog steeds voorr. Do Braziiiaansche minister van Ooriog heeft een proclamatie gericht tot de bevolking van de stad Sao Paulo. Daarin deelt hij mede, dat de federale troepen de langzame belegerifig van de stad zullen opgeven en haar zullen aanvallen met zware artillerie. In de proclamatie wordt tevens de bevoiking van de stad aangespoord, de stad te verlaten, opdat de regeeringstrcepen volle vrijheid van handelen zullen hebben. Dezo proclamatie i3 zoowel draadloos als door middel van vliegmachines boven de stad verspreid. De Biaziliaarische regeering de*lt ineen officieel communiqué mede, dat de opstan delingen voortdurend terrein verliezen. Een bericht door de Braziiiaansche ambassade te Washington ontvangen meldt, dat de federale troepen in plaatselijke gevechten een groot aantal machinegeweren hebben veroverd en honderd man hebben gevangen genomen. De meesten hunner zijn vreem delingen. De hevigste veldslag, die nog in Brazilië plaats vond, speelde zich Zondag af in 't bijzonder ten Zuiden van Sao Paulo. Het schynt dat de federalen de stad met zwaar geschut hebben gebombardeerd. De re bellen beantwoorden dit met een krachtigen tegenaanval, waarbij de federalen op eenigc punten werden teruggedrongen. Officieele berichten ontbreken echter. BINNENLAND. Vee-invoer iu België De Belgische »Moniteur« bevatte een besluit betreffende den invoer van Neder- landsch vee in België. De melkkoeien, alsmede de koeien en vaarzen in verge vorderde dracht zullen zjja onderworpen aan de gewone quarantaine in de grens- stallen van Selzaete, la Clinge, Weelde, Esschen, Achel, Maaseyck of Visée, de andere runderen en kleine herkauwers zullen zijn onderworpen aan de quarantaine in de inrichtingen te Schapenbrug, Middel- bourg, Watervliet, Santvlist, Meersel, Arendonck of ia Plank. Schapen en geiten zullen ook toegelaten worden in de quarantaine-inrichtingen van Achel. Dit besluit wordt van kracht op 1 Aug. maar een filiaal. Weldra werden andere onder-afdee- lingen gevestigd te Nantes, te Lorient, te Vannes. De zaak nam een ongehoorde vlucht, die sommigen beangst maakte. De Credietbank deed grootsche zaken, die verhandeld werden op de Parijsche effectenbeurs. Zij wedijverde met do voornaamste financieele instellingen. De jeugdige vermetelheid van den jongen bankier begon de groote geld- wereld te Parijs in beweging te brengen de bankiers belegden een krijgsraad. Jacques, wiens stoutmoedigheid geen grenzen kende, wierp zich in nog grooter ondernemingen. Hij had Parijs bij verrassing genomen Parijs zou zich op hem wreken. Jacques bad als vriendin een danseres aan de Opéra, die men Croquette noemde. De equipages van Croquette baarden groot opzien in Parijs en verhoogden nog den naam van Jacques Ronan-Guinec, terwijl zij voor goed dien van een rijtuig fabrikant vestigden in de Champ-Elysées. Jacques werd overal ontvangen, een voorrecht, dat zelfs aan rijkeren dan bij niet altijd beschoren was. Hij kocht de stoeterij van een over leden sportman, wiens kleuren dikwijls overwonnen hadden op de renbaan. Hij betwistte de schilderijen der grootste meesters aan de rijkste liefhebbers. De Parijzenaars van naam op alle gebied toonden zich zeer welwillend voor den jongen millionnair, die de kunst kende om zich zijn plotseling opgekomen weelde te doen vergeven, wijl hij zich Gearresteerd Te Kamen in Weslfalen is de Neder lander K. St. uit Barop gearresteerd. Hij had geruimen tijd onder valsche voor spiegelingen den directeur van het slacht huis, dr. M. geld afgeperst. Ken onvoorzichtige fietsrijder Een fietsrijder, die zich te Schagen aan een autobus vasthield, is bij het los laten zoodanig komen te vallen, dat hij in deerniswekkonden toestand met twee gebroken ribben, zware inwendige kneu zingen en een hersenschudding werd op genomen. Frausch bezoek De Fransche opleidingsschepen »Tomtne<i en »Meuse« en de Fransche torpedoboot »Glaive« zullen van 814 Augustus te Amsterdam verblijven. Doodelijk ongeluk Te Velseroord is op het terrein der Amsterdamsche Ballast Maatschappij de 59-jarige gehuwde arbeider J. M., door een zandtrein gegrepen en gedood. o Dom Men meldt aan de »Msb.« Te Klazienaveen werd een 20-jarig meisje, dat een tuberculeuse knie had, vleesch van een geslacht geitje op de zieke knie gelegd als onfeilbaar geneesmid del. Het meisje is aan lykvergiftiging over leden. De ramp op de Schelde Begrafenis der slachtoffers. Zaterdagmorgen heeft op de algemeene begraafplaats te Vlissingen de teraarde bestelling plaats gehad van vier der slacht offers van de visschersramp van 18 Juli en wel schipper Jasperse en zijn beide zoons en van A. de Nooyer. Op de begraafplaats waren met vele belangstellenden aanwezig de burgemeester, die een treffends toespraak hield en de wethouders, de heeren Huson en Laernoe3 en de commissaris van politie. Ook werd gesproken door Ds. Talma, hervormd predikant. Ds. Voorhoeve, eveneens hervormd predi kant, ging voor in gebed, waarna een zoon van schipper Jasperse en een van de Nooyer dank brachten. gedroeg als een volmaakt gentleman. Maar het is beel duidelijk, dat juist door al deze dingen een groote nijd en baat tegen hem werd ontketend van de groote geldmannen, zijn concurrenten. Weldra begonnen de aanvallen van dezen tegen de vesting in de rue Le Pelletier, heftige, onedele, maar onwrik bare aanvallen. De plannen der vijanden bleven wel onzichtbaar, maar de grond werd langzamerhand ondermijnd. Evenwel bemerkte Ronan-Guinec op zekeren dag, dat hem de eerste valstrik was gelegd. Hij lachte er mee. Hij deed een roemrijken uitval, met zooveel kracht en zooveel schranderheid, dat de vijanden, een oogenblik terug weken. Jacques Ronan-Guinec kocht voor duizenden aan waarden, die sinds eenigen tijd zwak stonden. Er was dien dag aan de beurs een prachtige rijzing in een groep metalen, terwijl juist een machtige maatschappij ze wilde doen dalen. De „Algemeene Kredietbank van het Westen" won schitterend bet eerste ge vecht op deze wijze. Jacques overwon. Stella Villiers kreeg een halssnoer van diamanten, dat 120.000 francs kostte. De jonge danseres riep in geestdrift uit: Dit halssnoer is de druppel, die de kruik doet overloopen. Dat was zoo haar gewone manier van spreken. Jacques kocht een paleis voor zes millioen aan het plein l'Etoile. Hij betaalde voor een span paarden Oneeriyk belastingambtenaar Een ambtenaar van de belastingen te Amsterdam, die op een der kantoren be last is met het ontvangen van de belas- tingpenningen der burgerij, heeft een be drag van ongeveer f 400, hetwelk hij van een belastingbetaler heeft ontvangen, niet verantwoord. De politie heeft den ambtenaar aange houden. - o Gevaarlijk speelgoed In het dorpje Isselburg nam het 7-jarig zoontje van den arbeider Z., terwij! zijn ouders afwezig waren, een oud verroest flobertgeweer, om er mee te spelen. Schertsenderwijze legde hij het wapen aan op zijn 5-jarig broertje, waarby het wapen afging en een kogel den halsslag ader doorboorde. Toen de 80-jarige groot vader op het hulpgeschrei kwatn toesnellen, bleek het knaapje reeds te z»jn overleden. o Hoofdwoord te VGravenhage De bewoner van perceel 105 aan de Riemerstraat, te Den Haag de 67-jarige heer v. d. S., een alleenwonend rentenier, is Vrijdagmiddag om half een dood in de voorkamer van zijn huis gevonden, liggende in een groote bloedplas. Een ruit aan de straatzijde was stuk. De gordijnen zaten vol bloedvlekken. Buren hebben omstreeks 11 uur het breken van een ruit gehoord. Volgens het oordeel der politie heeft men hier met een roofmoord te doen, want in de woning ligt alles overhoop en van den verslagene waren de handen gebonden. v. d. S. die een goede collectie an tiquiteiten bezat, ontving volgens een fa milielid nog al veel bezoek. Buren hebben v. d. S. s'morgen om* stesks 9 uur nog gezien. In het Gemeentelijke Ziekenhuis is Vrij dag het lijk van den rentenier v. d. S. gerechtelijk geschouwd. Het bleek, dat het slachtoffer niet min der dan 20 steken in hst voor- en achter hoofd, in den nek en de oogen waren toe gebracht. De meeste waren met een mes geschied, doch ook enkele met een schaar. Zooals bekend werd het tafelmes reeds dadelyk door de politie gevonden, waarna ook de schaar in de kamer is aangetroffen. Zoowel het broodmes als de schaar ble ken eigendom te zijn van den rentenier. De seciie wees verder uit dat ook de een enorme n prijs. Gedurende een maand was hij de man, die het meeste geld verkwistte te Parijs. Nooit had men, sinds langen tijd, zulk een stortregen van goud zien neerdalen. Een heel goeie jongen, heel edel moedig, vergat Jacques Ronan-Guinec niet de ongelukkigen, of ten minste hen, die zich dien naam gaven om de aan dacht te trekken, hetzij door hem klagende brieven te schrijven of hem verhalen te doen van ellende en tegen spoed. Hij gaf aan zijn bedienden last om veel aalmoezen weg te geven. Hij strooide zijn weldaden rond als een koning, die blij is over een roem rijke overwinning En ziehier nu, wat Jacques Ronan- Guinec schreef aan den graaf de Kerlor „Mijn beste Georges. Ik ben verloren. Ik doe je deze bekentenis, omdat jij de eenige man bent, voor wien ik de achting heb bewaard. Iedereen heeft me verraden Ik ben geruïneerd. De Algemeene Kredietbank van het Westen" zal binnen enkele dagen vallen. Ik heb geen tijd om u nadere in lichtingen te geven. Weet alleen, dat ik val onder de slagen van een vreese- lijk complot van geldmannen te Parijs. Ik wil echter niet, dat jij meegesleept wordt in mijn val. Op het oogenblik, dat ik je schrijf, is je fortuin nog on aangeroerd. Maar je zult het alleen terugkrijgen, als je getrouw de aanwijzi- gingen volgt, die ik je geef. schedel was ingeslagen met den poot van een tafel, waarvan men de stukken in de k'amer had gevonden. Feestelijkheden afgelast De burgemeester van Breskens heeft besloten, dat bij het bezoek van de Kon. familie aan Bteskens op 8 Augustus geen feestelijkheden zullen plaats hebben. Er zal een collecte worden gehouden voor de nagelaten betrekkingen van de slachtoffers van de ramp op de Schelde. o De dubbele moord te Culemborg Vrijdagavond 7 uur is de verdachte van den dubbelen moord te Culemborg, de 35.jarige F. H., ontslagen rechercheur van politie aldaar, op last van den officier van justitie opgesloten in een cel van het politiebureau te Tiel. Den chef van de politie werd opgedragen, den arrestent nauwkeurig te laten con troleeren, wat van uur tot uur geschied is. Om 4 uur 10 min. Vrijdagochtend hebben de agenten Reintjes en Leenders zijn cel door het schaftgat belicht. II. richtte zich toen op in het bed en zei*Wat benne jullie bang.« Blykbaar had hij niet geslapen. Agent Leenders, die vervolgens even voor 5 uur controleerde, zag toen den beklaagde hangen aan den nippel, waar tegen overdag het rustbed wordt opgeslagen. Dadelyk heeft hy H. losgesneden en daar deze nog warm was, terstond de kunstmatige ademhaling toegepast, echter zonder gevolg. Inmiddels was de gem.» geneesheer, dr. De Haan, gewaarschuwd, die om 5 uur 20 min. kwam en vaststelde dat de dood eerst kort tevoren kon zijn ingetreden. H. heeft dus uitvoering gegeven aan het voornemen, dat hij bij zijn vorige aan houding, kort na den moord, den rechter commissaris had aangekondigdals ik weer wordt aangehouden, pleeg ik zelf moord Hy hec-ft den knoop in het touw, waarmee het zeil, waarop hij rustte, in de ijzeren burrie is vastgeknoopt, in den rechterbe nedenhoek, losgemaakt, daarna het einde door den nippel, waartegen overdag het bed wordt opgeslagen, gehaald en zich opgehangen. Het lijk is naar de Algemeene Begraaf plaats overgebracht. Ga morgen naar Parijs. Vraag je stukken op Je hebt er twee duizend als mijn geheugen mij niet bedriegt. Die vertegenwoordigen een kapitaal van ongeveer een millioon en honderd duizend francs. Laat alles binnen vier dagen ver- koopen. Gelast je agent om je effecten bij fracties te verkoopen honderd bij de opening der beurs, honderd een half uur later, enzzoodat je eiken dag 500 stukken verkoopt. Dan ben je ze over vier dagen kwijt. Doe wat ik je zeg, aarzel geen oogenblik. Heb vooral geen gewetenswroeging, je kent de verschrikkelijke wereld nog niet, die jou je fortuin wil ontrukken. In naam van je moeder, van je zuster, van het jonge meisje, dat je gehuwd hebt, ik verneem zoo juist van je huwelijk je hebt niet het recht om door belachelijke gevoeligheid je te laten meeslepen, je zoudt daardoor bespot worden door de wereld en een slacht offer van mijn handelingen zijn. Ik heb jou alleen gewaarschuwd. Bewaar het geheim. Alleen tot dien prijs koopje het behoud van je vermogen. Mijn val zal eerst over acht dagen bekend worden, op den gewonen maan- delijkschen vervaldag. Ik heb mijn personeel meegedeeld, dat ik een reis naar Londen doe, voor een zeer belangrijke zaak. De waarheid is, dat ik naar Hê,vre ga, om me in te schepen voor de Nieuwe Wereld. Ik heb mijn krachten ingespannen r bet Land grwaar hr v

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 1