I Kwellende pijnen in Kiezen SAW A PIK III Vragen op rechtskundig gebied Het beste geneesmiddel tegen een trage lever, schele hoofdpijn, verstopping en slechte spijsvertering is een dosis Foster's Maagpillen. De pillen regelen de vloeiing der gal van de lever naar de ingewanden. Nu en dan een dosis Foster's maagpillen verzekert goede werking van lever en in gewanden, en is het beste voorbehoed middel tegen een slechte gezondheid. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f 0.65in apotheken en drogistzaken. Enorme petroleumbrand te YlUsingei In den nacht van Donderdag op Vrijdag is te Vliesingen brand uitgebroken in een met 1500 ton ruwe petroleum gevulde tank van de Ned. Petroleum- en Asphalt- fabriek. Het vuur sloeg weldra over op twee andere gevulde tanks en toen werd de toestand van uur tot uur ernstiger. Men kon niet anders doen dan de tanks laten uitbranden en alle schepen, die in de buurt van de fabriek lagen, weghalen. Eerst Zaterdagmiddag slaagde men er in met twee soorten vloeistof, die een brei- massa worden, den brand met succes te bestryden. Thans kan deze als afgeloopen worden beschouwd, al stijgt nog eenige rook van 't terrein op en al laat zich in de richting der sluizen ook een enkel venynig vlammetje zien. Er is nu goede gelegenheid om vast te stellen, dat de berichten die van andere zijden reeds Vrijdagmorgen werden gemeld, volgens welke alles in brand zou staan, gelukkig sterk overdreven waren, want hoe groot de ramp ook moge zijn, twee groote «n enkele kleinere tanks bleven voor het vuur gespaard en ook een deel der gebouwen alsmede de fabrieksschoor steen staan geheel overeind. Een der woningen op het terrein, die werd ontruimd, is weer gemeubeld en voor bewoning in gereedheid gebracht. De motorspuiten der gemeente worden nog gereed gehouden om zoo noodig dienst te doen. De schade wordt op meer dan een mil- lioen gulden geraamd. Helaas is by dezen brand een slacht offer, werkman Willeboordse, te betreuren. Over diens tragisch einde heeft de stoker Sinke, die Willeboordse het laatst heeft gesproken, een verklaring afgelegd. Deze verklaring is van belang voor het ontstaan van den brand. »Ik was«, aldus Sinke, »in den nacht van Donderdag op Vrydag om ongeveer 2 uur bezig kolen op een lorrie-wagon te laden voor de stookplaats. Toen Willeboordse op de tank klom, riepen wy elkaar nog een aardigheid toe. Ik zag, dat Willeboordse het mangat open maakte en zijn peillat in de tank liet zakken. Williboordse had geen lamp bij zich daar de omringende booglampen op het terrein voldoende licht verspreiden. Ook weet ik pertinent, dat Willeboordse geen brandende pijp of sigaar had. Is hij al vol vroeg ik hem. Maar in plaats van te antwoorden, schreeuwde Willeboordse plotseling: Help I Moord I Brand 1 Ik verbrand*. Ik klom de ladder op, maar wegens de groote hitte was het mij onmogeiyk ver der te gaan. Ik klom daarom de ladder af en ging alarm maken.» Tot zoover het verhaal van Sinke, dat het moeilijk maakt voor den brand een aannemelijke oorzaak te vinden. voor den strijd 1 Indien ik op de vlucht ga, is het omdat tegenstand nutteloos is. Ik zie u, die mij zoo goed kent, al vragen, waarom ik mij zelf niet heb gedood Wel, omdat ik niet wil, dat de schelmen, die den val der Kredietbank hebben veroorzaakt, voor altijd van mij zullen, zijn bevrijd. Ik ben zoo dwaas te gelooven, dat ik vroeg of laat een schitterende wraak zal nemen. O, ik weet het wel, ik heb veel op mijn geweten, ik heb velen arm en on gelukkig gemaakt, ik ben verantwoorde lijk voor vreeselijke rampen, maar hoe zwaar mijn fouten ook zijn, vooral het noodlot heeft mij verbrijzeld. Indien ik den storm nog een week had kunnen doorstaan, zou ik gered zijn. Alle elementen zijn losgebarsten tegen mij, ik moet wel op de vlucht gaan. Maar nog eens, ik geloof niet, dat ik geheel zal verloren zijn. Het schijnt me toe, dat ik op de volle zee zwem, ter prooi van wind en golven, en echter kan ik niet sterven. Vaarwel, Georges, onder al de rampen, die voor mijn rekening komen, mag niet de vernietiging van de familie de Kerlor zijn. In den vreeselijken toestand, waarin ik verkeer, doet die eene wroeging minder mij goed. Jij zult je vervloe kingen niet voegen bij die van zoovele ongelukkigen Wie weet zelfs of je mij niet zult beklagen. Vaarwel, ontvang de beste wenschen van hem, die zich thans niet meer durft flaansrerduisUriug op 14 Augustas Op 14 Augustus a.s. zal er een volledige maansverduistering zijn, die kort na den maansopgang begint en tot na middernacht duurt. PLAATSELIJK NIEUWS. Hensden. Mej. A. Keunen legde met gunstig gevolg te Breda examen af voor het M.U.L.O.-diploma. Onze stadgenoot, de heer G. van Bokhoven, verwierf het diploma handels correspondentie in de Duitsche taal (Ned. Handelsinstituut). De heer J. Verhoeven ontving een benoeming tot onderwijzer aan een R. K, bijz. school te Bladel. Aalburg. Alhier heeft zich ten huize van C. Bonman weder een geval van rood vonk voorgedaan. Aalst. Alhier worden pogingen in het werk gesteld om te komen tot oprichting van eene Christelyke School. Andel. J.l. Vrydag maakten de hoogste klassen der Chr. School, onder leiding van het personeel een reisje naar Den Haag en Scheveningen. Wild joegen de wolken, af en toe goot het water, zoodat het aanvankelijk een mislukking dreigde te worden. Gelukkig echter klaarde 's middags het weer op. Het grootste gedeelte van den tijd werd te Scheveningen doorgebracht, het strand toch heeft voor de jeugd altijd veel aan trekkelijks. En dan die wilde zee te zien in al haar kracht, met de hooge witge- kuifde golven, dat was werkelyk intressant. Het pootje baden had nog even groote bekoring voor de jeugd als anders. Door een strandfotograaf werd een tweetal aardige kiekjes van de groep genomen. Ook enkele tenten aan het strand mochten zich in een flinke klandizie verheugen. Was het wonder dat de tyd nog te vlug ging. Nu 't zonnetje even doorbrak, was het duinen klimmen heerlijk. De blijde stemming, die eerst wel wat geleden had, kwam ongemerkt terug. Met een sneltrein gingen ze 's avonds terug, wat niet minder heerlijk was. En de autobussen van een mensch- en kinderlievend man brachten de lieve jeugd by de wachtende ouders terug. Door vele ingezetenen was er voor gezorgd, dat de kinderen ont haald konden worden. Aan deze kindervrienden een woord van dank toe te roepen, alsmede aan het per soneel der school, lijkt ons op deze plaats volkomen gepast. Vergadering van den Raad dezer gemeente op heden Woensdag namiddag 4 uur Z.T. 1. Aanbieding en daarna voorloopige vaststelling der gem.rekening '23. 2. Opmaken voordracht tot benoeming van 2 zetters, wegens gewone af treding, 3. Af- en overschrijving begrooting 1924. Doeveren. Naar wij vernemen, zal de brug over het Oude Maasje worden her steld, tengevolge waarvan de weg eenige dagen zeer waarschijnlijk 4 en 5 Aug. voor het verkeer zal worden afgesloten. Het werk zal worden uitgevoerd door den heer Schoep, aannemer te Waalwijk. noemen uw ouden vriend, Jacques Ron anGuinec." Mariana behoefde slechts de eerste regels van dezen brief te lezen om alles te begrijpen. Ditmaal zou niets haar verhinderen om zich wreken. De heer Jacques Ronan-Guinec kwam i zeker nooit te Kerlor terug. Mevrouw Vernier zou zijn brief niet aan Georges de Kerlor ter hand stellen. Zij maakte hem zonder de minste aarzeling open en las hem geheel. Een triomfantelijk glimlachje kwam op haar gelaat. Eindelijk zeide zij. Dat is het begin van de ongelukken. Ik wist wel, dat mijn tijd moest komen Het schip der Kerlor's drijft naar de branding, zooals de lui aan het strand hier zeggen Al die weelde, waarmee zij de anderen de oogen uitsteken, is nu voorbij Ah, zulk een genoegen had ik me zeker niet voorgesteld om te smaken, toen ik het huwelijk van mijn neef met de mooie juffrouw de Penhoët bijwoonde. Mevrouw Vernier hield eensklaps op; zij fronste de wenkbrauwen. Ja, maar, hernam zij, deze ramp zal aan de intrigante de gelegenheid geven om de edelmoedige te spelen Zij zal haar geld, dat mr. Nerville haar bezorgd heeft, deelen met haar nieuwe bloed verwanten Georges zal verrukt zijn over deze edelmoedigheid Zij dacht eenige oogenblikken na en Drnnen. Veiling 25 Juli 1924. Erwten cent per K.G. Aardbeien 1934 3 Frambozen 31 3 Zwarte bessen 33 3 Roode bessen 15®28 33 3 Witte bessen 918 3 3 Tuinboonen i Wagenaars A\— Duitsche boonen 333 Princesse boonen 333 Diverse boonen Appelen 5|24 Peren 89| 33 3 Morellen 6J18| 3 3 t Idem Janbaasjes voor export (aan v. 10000 k.g. 8 Kersen 17—45 3 t Bloemkool 2J—12 stuk. Roode kool 5J14 Witte kool 333 Savoye kool Spitskool 4 3 Komkommers 5J Perziken 9 Augurken 3580 100 st. 's Gravenmoer. Donderdagavond zal in de Gereformeerde Kerk Ds. H. G. de Jonge en in de Chr. Geref. Kerk Ds. Zui- dersma van j's Gravendeel voorgaan in eene dankure. Nederhemert. Naar wy vernemen zal vermoedelijk de fanfare >St. Cecilia* uit Ammerzoden aanstaande Zaterdagavond iD den Theetuin van den heer O. v. d. Werken een concert geven. Nieuwendijk. De fanfare »Crecendo« alhier hoopt deel te nemen aan het con cours dat te Geertruidenberg in de maand Augustus gehouden zal worden. Is men goed ingelicht dan zal het de bedoeling zyn van het gemeentebestuur van Gorinchera vrije overtocht der auto busdiensten in het land van Heusden en Altena te geven. De auto van de N.V. »Huis en Haard*, te Amsterdam, passeerde Donder dagmiddag omstreeks halfdrie den Nieuwen- dijk. Nabij het fort »Altena« gekomen moest zij uithalen voor een paard en wagen van C. V., waarop als voerman gezeten was J. v. D. De auto week echter niet ver genoeg links, zoodat zij in aanraking kwam met de wa gen, waardoor de beenen van J. v. D. bekneld raakten tusscben auto en wagen, die daardoor erg bezeerd werden. Inmid dels was de anto vertrokken, doch aan het Sleeuwyksche veer werd deze ingehaald door den landbouwer C. V. en de politie, waarna proces verbaal werd opgemaakt. Naar we vernemen is de toestand van J. v. D. vrywe). Op het werk te Wieringen had C. V. Tz. het ongeluk een geladen kipkar over den voet te krygen, waardoor zyn voet zoo bezeerd werd, dat de hulp van een dokter moest worden ingeroepen. Na behandeld te zyn werd hij naar zijn woon plaats verroerd en onder behandeling ge steld van Dr. O verbosch. Rijswijk. De Zangvereeniging »De Lofstem* alhier, behaalde op het 24 dezer te Dordrecht gehouden concours een 2de prijs met 299 punten in de 3de Afd. gemengde koren. Raamsdonksveer. De leerlingen der Herv. M.U.L.O. School, Ant. Oosterling, Adri Oosterling, Annie Weeda en Lena haalde de schouders op. Bah, zeide zij ten slotte, de jonge mevrouw de Kerlor heeft haar Mexi- caansche piasters nog niet, er kan nog geheel wat gebeuren XXVII. Carmen en Robert. Mariana deed de gelofte om den brief van Jacques Ronan-Guinec te verbranden. Nooit zou de heer de Kerlor weten, dat zijn nicht de macht had gehad om het verlies van zijn vermogen tegen te houden. Ronan-Guinec was reeds op zeehij zou de veelsoortige bevolking der Zuid- Amerikaansche koloniën vermeerderen, hij zou zich niet meer bekommeren om zijn vriend Georges. Evenwel, na tot haar wraak besloten te hebben, begon Mariana nog na te denken. Zij vroeg zich af, of de verdwenen geldman niet nog eens den graaf de Kerlor zou herinneren aan den hem gedanen dienst en geen belooning in geld zou vragen. Maar Mariana stond bij deze gebeur tenis niet stil. Zij zou hardnekkig ontkennen, als Ronan-Guinec zijn onderhoud met haar vertelde, en volhouden, dat zij nooit een brief van dezen voor Georges de Kerlor had ontvangen. En vervolgens, overdacht zij nog eens, Koogenkamp slaagden voor Diploma B M.U.L.O. examen. R\ Rolffs slaagde voor de 3de klas der R. N. S. te Alkmaar en Jo van Dongen P.A.d. voor de 4de klas der Kweekschool te Zetten. Gedurende een maand zal de voet brug over de Donge voor de scheepvaart gesloten zijn, wegens reparatie, Alleen op bepaalde uren zal zij opengedraaid worden. Van de werf der Firma D. P. v. Suilekom Zoon, liep met gevolg van stapel een motorschip gebouwd voor rekening van den heer Jos. Buyks. Onze dorpsgenoot, de heer D. J. Schuller werd benoemd, naar wij vernamen, tot kantoorhouder van het hulppost- en telegraafkantoor te Capelle. Sleeuwijk. De heer A. W. v. d. Nat alhier behaalde op het Zangconcours te Dordrecht van den Zangersbond ïde Drie Provinciën*, met de Zangvereeniging van Andel een lsten prijs met 310 punten in de 2e Afd. en van Sleeuwijk een 2e prijs met 292 punten in de 3e Afd. Een waar succes. Sprang. Onder leiding van Mevr. Wolthers is alhier een 2| cents-vereeniging opgericht, welke zich ten doel stelt gelden in te zamelen ten bate der stichting voor vallende ziekte te Heemstede. Bij den landbouwer R. alhier stierf een koo welks vleesch voor de consumptie werd afgekeurd. Het cadaver werd nadat het vleesch met petroleum was overgoten, in den grond gestopt. Voor genoemde een heele schadepost. Veen. De Oranjevereeniging alhier zal op Vrydag 1 Augustus a,s., des n.m. 7 uur (O. T.), in de O. L. School een openbare vergadering houden, ter bespreking van een op 30 Augustus 4924 te houden kinderfeest. Ter herdenking aan de mobilisatie van 1914, zal op Woensdag 30 Juli onder klokgelui worden aangeplakt een manifest waarin de bevolking wordt gewezen op de beteekenis voor ons land van het gebeuren in 1914, terwyl op Donderdag 31 Juli n.m. 5 uur wederom gedurende een half uur de klok zal worden geluid. Tot leden der commissie als bedoelt in art. 131 der Gemeentewet zyn gekozen de heeren J, v. AndelJ. C. Blarikers P. Clement Azn.J. den Dekker; J. Kraaij C. G. Timmermans en Vos Jr. Waspik. Bij het hevige onweder, dat Donderdagnacht tusschen 1112 uur boven onze gemeente woedde, werd de arbeiders woning van J. v. d. Velden te Waspik- Boven getroffen, die totaal afbrandde. De regen, die in stroomen neerplaste, ging vergezeld van veel hagel. Tot onderwijzeres aan de Christelijke School alhier is benoemd mej. E. J. Teeuwsen te Doetinchem, Zonder aanleiding kreeg de knecht van den heer K. uit Raamsdonk, die hier Zondag per fiets passeerde van een veel belovend 15-jarig jongmensch, zekeren H. uit Geertruidenberg, eene snede over zijn jas. Aangifte werd gedaan bij de politie. Onze ijverige veldwachter de Koning wist den dader, die van zijn ongeveer 14-jarige broeder vergezeld was, te Waspik-Boven te achterhalen en tot bekentenis te brengen. dat Kerlor getroffen was door een vreese lijke ramp, die allen zou doen beven. Mariana was te goed op de hoogte met de omstandigheden van mevrouw de Kerlor om niet te weten, dat de on roerende goederen der gravin nog een zeer groote waarde vertegenwoordigden, maar men zou ze toch moeten verkoopen, Men zou niet langer kunnen spelen voor grondeigenaren, bezitters van een kasteel, men zou niet langer een arme bloedverwante kunnen vernederen. En mevrouw Vernier lachte stilletjes, terwijl zij er over nadacht, dat Georges de Kerlor, indien hij Hélène de Penhoët niet had getrouwd, ongetwijfeld Jacques Ronan-Guinec had ontmoet en zijn ver mogen kunnen redden. Maar al deze gebeurtenissen schenen haar toe zoo geloopen te zijn om haar, Mariana, te voldoen. Was alles niet haar ter wille geweest, was het geen gelukkig toeval, dat zij juist in de wacht kamer was, toen Ronan-Guinec daar binnen kwam, om haar een plan vol wraakzucht te doen uitdenken Zij voelde zich zeer getroost; zij was niet meer teneergeslagenzij kon met opgerichten hoofde terugkeeren naar de genoodigden en er luisteren naar de complimenten, die men haar maakte over haar schoonheid. Zij hoorde die gaarne, want ondanks al haar gezond verstand was Mariana de Sainclair ijdelook kende zij tegoed, de macht der schoonheid. Mariana, het hoofd opgeheven, met schitterende oogen, een bekoorlijken glim lach om de lippen, trad het salon weer Het mes werd in beslag genomen en proces verbaal opgemaakt. Werkendam. Zaterdag j.l. hield de Postduiven vereen. xWilhelmina* een wed vlucht van uit Schaarbeek (B.) Losgelaten 1 uur. Ie pr., D, Groene veld, 3 u. 14 m. 35 sec. 2e 3 F. v. Dortmond, 3 16 39 3e 3 J. Doesburg, 3 17 54 4e 3 G. Visser, 3 18 22 5e 3 C. v. d. Straaten 3 28 33 t Overduif J. Zwets 4 31 47 Bij het hevig onweder dat Donder dag j.l. boven ons dorp woedde is de bliksem ingeslagen bij J. Rosier. J. Visser, L. van Oord en Vink, allen wonende aan de Visschersdijk. Alles liep gelukkig nog al zonder brandschade af. Wijk. Naar wy vernemen zal de fanfare jOefening en Uitspanning* alhier op Zaterdagavond 2 Augustus, ter gelegen heid van de verjaardag van H. M. Koningin Emma, een concert geven in de muziektent. Zondagmorgen a.s. hoopt voor de Ned. Herv. Gemeente alhier op te treden da. Willemsen, predikant te Gronmgea. tanden en aan gezicht, ver drijft men door Tabletten Mij n hardt Koker 75 ct. Bij apoth. en drogisten. Als enkele erfgenamen hun part aan den jongsten broeder willen laten, heeft dan één niet willende het recht om alles te laten verkoopen Zoo niet, hoe moet ik handelen orn dit tegen te gaan Zoo ja, zijn er dan geen andere wegen te vinden, om het den jongsten broeder te laten behouden A. S. Art, 1112 van het Burgerlyk Wetboek zegt, dat niemand genoodzaakt is in een onverdeelden boedel te blijven, zoodat ieder erfgenaam ten allen tyde boedelscheiding kan vorderen. Indien een of meer der belanghebbenden weigeren of nalatig blyven tot de boedelscheiding mede te werken kan zy bij rechterlyk vonnis worden be volen. Zijn een of meer der erfgenamen van oordeel dat de onroerende goederen des boedels behooren te worden verkocht dan kan de Rechtbank dien verkoop be velen. De roerende goederen worden gewaardeerd tegen de waarde op welke zij bij de boedelbeschrijving geschat zyn, ten ware een of meer erfgenamen eene nadere schatting door eenen deskundige mochten verlangen. De door een der mede-erfgenamen ge- wenschte boedelscheiding kunt u op geen wijze tegenhouden. 't Best zal wel zijn, dat de overige erf genamen den met-willenden erfgenaam trachten uit te koopen. binnen. De arme Paul Vernier, die maar aldoor vroeg, waar zijn vrouw toch kon wezen, wilde zich bij haar voegen, maar dit ging niet zoo gemakkelijk de burggraaf Gaëton de Keralouët onderhield zich reeds met de jonge mevrouw Vernier. Gaëton was een zoon van een der bezoekers van de Guidelvince's, hij was de eenige van dezen kring, die de uit- noodiging hadden aangenomen op Kerlor. Het spreekt van zelf, dat de oom en tante van Georges schitterend door hun afwezigheid op het feest, ofschoon de gravin van Kerlor de beleefdheid tot het uiterst had gedreven en haar ver wanten een zeer hoffelijk gestelde uit- noodiging had gezonden. De burggraaf de Keralouët was een jongheer van ongeveer twintig jaar, nog bijna baardeloos, maar die reeds vrij wat trotsch was op zich zelf. Hij hield zich voor onweerstaanbaar. Hij naderde Mariana. Wel, begon hij, deze mooie dag nadert dus reeds zijn einde 1 En hij slaakte den zucht van ver lichting van een man, die ziet, dat een moeilijke taak weldra ophoudt. Zij antwoordde: U ziet er niet uit, slsof u u bijzonder vermaakt. En u? Ik? Ik ben blij, dat mijn neef trouwt met de vrouw, die hij liefheeft. Hij had het schitterender kunnen doen. Wordt vervolgd).

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 2