Het SOLIEDSTE en GOEDKOOPSTE adres Vughterstraat 19, 's-HERTOGENBOSCH, 1 theekopje, voor TAFEL-, THEE- en ONTBIJTSERVIEZEN, MESSEN, LEPELS en VORKEN. KRISTAL EN GLAS. VERLAAGDE PRIJZEN. Telefoon 715. Inbraak bty Peek es Cloppenburg te Rotterdam Een rechercheur te Rotterdam ontmoette twee mannen, zoo meldt de «Tel.* die op een handwagen een kist vervoerden. Op zijn vraag wat deze kist bevatte, zetten zij het op een loopen. Bij onder zoek bleek de kist de in den nacht van Maandag op Dinsdag bij de inbraak bij de firma Peek en Cloppenburg ontvreemde coupons stof tevatten, die een waarde van pl.m. f4000 vertegenwoordigen. o Op de fcuffeljacht Men meldt uit Doetinchem aan de »N. R. Ct. Een op transport zijnde buffel van het naar Arnhem overgebrachte Burgers' Die ren park is gisteren te Beek gem, Bergh uit den wagen gebroken. Het beest is in de bosschen gerend, waar er thans jacht op gemaakt wordt. o Honderdjarigen De weduwe Grietje van Heerewaarden, te Leeuwarden, is Woensdag 101 jaar ge worden. v Gisteren werd mej. de weduwe J. Punt, te Willemstad, 100 jaar. Overredea Te Heerlerheide is een vijfjarig doof stom kind door de tram overreden. Het kind werd deerlijk verminkt en overleec aan de gevolgen. Door den bliksem gedood Te de Maten zijn tijdens een hevig on weer een drietal koeien, toebehoorende aan den landbouwer B. Schrijvers, in de weide door den bliksem gedood. De Danzebank te 's-Bosch De Arrondissements-Rechtbank aldaar deed 5 Augustus 1.1. uitspraak in de vee besproken cessiezaken der Hanzeband (debi- teus zoekt crediteur). Den eicsh der Cura toren toewijzende, besliste zyT dat schulden aan de bank niet kunnen worden gecom penseerd met opgekochte vorderingen. Deze uitspraak werd voornamelijk gegrond op de overwegingen, dat de ingeroegen com pensatie de door de wet gewenschte ge lijkheid van schuldeischers verbreekt en dat zij daarenboven in stryd is met de verkregen rechten van derden. Debiteuren die op een of andere wijze eene vordering op de bank hebben weten te verkrijgen zullen dus desniettemin hunne schuld aan de Hanzebank in contanten moeten be talen. DootlelQke ongevallen In de Pijperstraat te Rotterdam heeft W. V., wonende Watergeusstraat, een kist op het hoofd (gekregen, tengevolge waarvan hij een schedelbreuk bekwam en zijn kaak op drie plaatsen brak. De man werd naar het ziekenhuis aan den Berg weg vervoerd. Daar is hij aan de ge vol gen overleden. Valschc Rijwielmerken Er duiken telkens geruchten op, da nagemaakte rijwielmerken te koop worden aangeboden, Ofschoon de gegrondheid dier geruchten tot dusver niet is gebleken schijnt het toch nuttig het publiek er voor te waarschuwen, zich op onregelmatige wijze van een rijwielmerk te voorzien. Wie, ook onbewust, met een nagemaakt merk rydt, staat in ieder geval bloot aar. bekeuring wegens het rijden zonder het vereischte belastingmerk, immers zonder een geldig belastingmerk. Bovendien ech ter is hij die opzettelijk een nagemaakt merk gebruikt, strafbaar met gevangenis straf van tenr hoogste zes jaren. De belastingmerken zijn uitsluitend ver krijgbaar gesteld op de hoofd-, bij- en hulpkantoren der posterijen. e Nieuwe postzegels Inplaats van de bestaande frankeer zegels van 1, 2, 2| en 4 cent zullen in deze waarde zegels van een nieuw type worden uitgegeven. De zegels van het thans in omloop zijnde type blijven geldig voor de frankeering. De verstrekking van de nieuwe zegels aan de kantoren zal ge leidelijk plaats vinden, naarmate de voor raad van het bestaande type raakt uitge put. PLAATSELIJK NIEUWS. Heusden. Het instructievaartuig «Prins Hendrik* met aan boort de directeuren en leeraren van de Binnenvaartscholen kwam Dinsdagavond van Utrecht alhier aan. Gedurende den tocht werden be prekingen gevoerd over de verplichtheid van correspondentie-onderwijs voor schippers en schipperskinderen, welke besprekingen werden ingeleid door den heer J. van itavenswaaij, directeur der vereeniging voor correspondentie-onderwijs. Bij Kon. besluit is aan P. T. van Griethuizen, op zijn verzoek, met ingang van 1 September eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van kantonrechter-plaats- vervanger in het kanton Heusden, onder dankbetuiging voor de als zoodanig be wezen diensten. Bij Kon. besluit is benoemd tot ambtenaar van het O. M. bij de kanton gerechten te Groningen, Appingedam en Dnderdendam, ter standplaats Groningen, mr. J. S. Loke, die eenigen tijd geleden ambtenaar bij het kantongerecht alhier is geweest. Aalburg. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer C. Zoon, thans onderwijzer te Dordrecht, slaagde Dinsdag j.l. te Utrecht voor de akte Fransch. De prijs der zoete melk is vanaf Maandag j.l. gebracht op 9 cent per L., vanaf boerderij. Almkerk. Het zoontje van den Gem. Veldwachter alhier, kreeg dezer dagen een gevulde koffiekan over het lichaam. De kleine werd hierdoor ernstig gebrand, zoo dat geneeskundige hulp moest worden in geroepen. De heer C. W. M. v. Veelen alhier, is benoemd als onderwijzer aan de Chr. School te Rotterdam. De heer M, C. v. Veelen, vroeger onderwijzer aan de Chr. School alhier, slaagde dezer dagen voor het examen Hoog Duitsch M. O. Dinsdag j.l. had de zoon van den Broodbakker M. G. v. S. alhier het onge luk met zijn wagen met brood in een sloot aan de Voorsteeg te raken. Daar de kwaliteit hier door niet verbeterd was, moest bovengenoemde wéér huiswaarts keeren, om op nieuw zijn wagen te vullen. Drunen. Veiling 5 Aug. 1924. Kruisbessen cent per K.G. Erwten Aardbeien Frambozen Zwarte bessen Roode bessen 16—33 Witte bessen Tuinboonen 4£—5!j 27 82 18 19 —21 2—28 31 26 24 44 9-29 stuk. 6|11 1 8 2 6J 25—95 100 st. Snij Wagenaars Duitsche boonen Princesse boonen Diverse boonen Appelen Peren Morellen Pruimen Sjalotten Kersen Bloemkool Roode kool Witte kool Savoye kool Spitskool Komkommers Perziken Augurken 's-Gravenmoer. In de Dinsdag alhier gehouden vergadering van stemgerechtigde ingelanden van het Waterschap «Beoosten de 's Gravenmoersche Vaart* is de heer W. Kielen E.zn. alhier als lid van het Dag. Bestuur herkozen. Nieuwendijk. De aardappelziekte on der de vroege aardappelen breidt zeer sne uif. Onder de »Doornpitten« is de ziekte heel erg. Velen zijn aan het rooien der aardappelen begonnen, doch moeten er vee op het land achterlaten die geheel of ge deeltelijk bedorven zijnze worden echter zeer goedkoop aangeboden. Naar men verneemt is alhier de vlekziekte onder de varkens uitgebroken. Nader bericht men dat de gevreesde ziekte zich niet verder uitbreidt, doch met het mond- en klauwzeer worden weder nieuwe gevallen geconstateerd. Donderdagavond 31 Juli van 5 5.30 uur nam. luidde de torenklok ter herdenking van het feit dat het 10 jaren geleden was, dat de mobilisatie werd af gekondigd. Vele menschen zag men naar het schoolplein der Bijz. school wandelen. Een groote menigte was bijeen gekomen om de toespraak van den Burgemeester, Een gezwel ter grootte van een werd in 3 dagen radicaal C|&I1CZ$SV1| zooals de Heer G. KOOLMA te Ulrum [Gr.], ons verklaarde. Gezwellen, steenpuisten, bloedvin nen, negenoogen, snij- en brandwon den, baard-, ring- en dauwworm, zwerende borsten, open beenen ge nezen volkomen en vlug door de Oprechte Winsnmer Zalf. Alleen echt vranneer ieder bus roar- lien is ran onto handteekening t J.C. DË VRIES. Gen.-Agent J. C. DE VRIES, Winsum (Gron.) Verkrijgbaar p. bus k 75 cent en fl.35 bij Apoth. en Drogisten en Winkeliers. Te Heusden, J. N. W. Brugman, coiffeur Aalburg, Antonia Bouman Veen, Wed. J. Vos Bzn.Andel, J. G. Schouten Gorinchem, Firma Schoon Co. Apothekers,Hoogstraat. den EdelAchtbare Heer Egberts te beluis teren. Te 7.45 uur arriveerde de Burgemeester. Z.E.A. opende de bijeenkomst met het laten zingen van Psalm 150: I met bege leiding van de fanfare «Crescendo« en de Zangvereen. «O.K.K.* Spr. wist de aandacht te trekken toen hij herinne ringen uit de mobilisatie naar voren bracht. Door Gods zegen werd de vijand van onze erven geweerd. Onze dappere zonen kon den met het geweer aan den voet den vyand aan onze grenzen afwachten. Ja zegt spr. dat zelfs de snelle bewerking der mo bilisatie door een onzer hoogstaande man nen, den heer Colijn in 1911 was gedic teerd. Verder wees hij er op dat de dank aan God nooit mag worden nagelaten, want Hij alleen was het, Wien de eere toekwam. Spr. eindigde met het laten zingen van 2 coupletten van het Wilhelmus, onder be geleiding van de fanfare en Zangver- een. «O.K.K.* deze bijeenkomst. Bij deze gelegenheid werd voor de mobi lisatie-slachtoffers gecollecteerd hetgeen op bracht de som van f 37,32. Voor Alm- kerk bedroeg de opbrengst f25.70 en voor Waardhuizen en Uitwijk f 17.13. Een woord van dank aan den EdelAchtb. Heer burgemeester, aan de fanfare «Cres cendo* met haren directeur den heer Wal raven en de Zangvereen. «O.K.K is zeker hier wel op zijn plaats. Raamsdonksveer. Gedurende de maand Juli passeerden in totaal 1730 op en afvarende vaartuigen, met een gezameri- lijken inhoud van 168,683 ton, de Rolbrug. Sleeuwijk. Bij besluit van Gedepu teerde Staten zijn voorloopig vrijgesteld van den Dienstplicht wegens broederdienst A, van Breugel, D. Brlenen, B. A. de Rade, J. Rosier, T. van der Stelt, J. A. Sterken- burg en J. Versteeg. Sprang. Gedurende de maand Juli werd aan het hulppostkantoor alhier op 's Rijkspostspaarbank belegd f 3427.66 en terugbetaald 3133 53. Yeen. Op 13 Aug. a.s. hopen de echtelieden M. Dammers en E. de Jong hunne 50 jarige echtvereeniging te her denken. Aan C. den Dekker, J. A. den Dekker en J. van Pinxteren, ingeschrevenen der lichting 1923, is bij besluit van Ged. Staten van N.-Brabant voorgoed vrijstelling van dienstplicht verleend wegens broeder- dienst. Wijk, Woensdagmiddag j.l. werd een paard van de wed. W. Bleijenberg plot seling ziek en was enkele oogenblikken later dood. Voorwaar een groote schadepost. Van de dienstplichtigen 1925 zijn bij besluit van Ged. Staten dezer prov. d.d. 17 Juli j.l. G no. 531, voor goed van den dienstplicht, uit hoofde van broe derdienst, vrijgesteldJ. A. Bouman, J. H. v. Kapel, N. Kuypers en J. v. Loon, terwijl voorloopig zijn vrijgesteldJ. Bouman en D. v. d. Steenhoven. Vergadering van den Raad dezer gemeente op Dinsdag 12 Aug. vm. 11 u. Te behandelen onderwerpen I. Ingekomen stukken. 2. Verpachting van toemaat ('s svonds 6 u.) 3. Het opmaken van een aanbeveling voor twee leden van het Zetters-college, aftreding N. van der Maaaen en W. Mouthaan. 4. Onbewoonbaarverklaring van de woning van T. Bleijenberg. 5. Het uitbrengen van advies omtrent het wetsontwerp betreffende de ver eeniging van Wijk en Aalburg en Veen. Werkendam. Heden (Zaterdag) zal de postduivenvereniging Wilhelinina* al hier een wedstrijd houden van uit Cour- selles-Motte. Wondriehem. Bij de Vrijdag te Rot terdam gehouden examens vanwege de «Vereen, tot bevordering van de mode-vak- onderwijs* slaagden o.m, voor costumière (le deel) mej. B. A. Kentie alhier. Voor het examen nuttige handwer ken slaagde te Rotterdam mej. A. voor den Dag alhier. Veiling 6 Augustus '24. Aangevoerd 200 H.L. aardappelen. Eigenheimers (blauw) f 2.00f 3.40 (wit) f 2.60—f 3.00 Blauwpitten f 1.50f 1,90 Alles per H.L. Volgende week Maandag en Vrijdag v.m. 10 uur fruitveiling. Op de tentoonstelling te Antwerpen vanwege het Comité voor Gezondheidsleer en Voedingsmiddelen gehouden, werd op 24 Juli j.l. onze stadgenoot de bakker C. J. van Wijk bekroond met gouden kruis, zijnde de hoogste onderscheiding, in de afdeeling beschuit. Een mooi succes. Waspik. Op de te Den Haag gehou den tentoonselling van goederen, vervaar digd op verschillende knipcurussen, werd de afdeeling «Waspik* waar de lessen ge geven werden door Mevrouw Hendrika Knapen, den 4en prijs toegekend en wel aan mej. Adr. de Graauw, voor inzending van het best afgewerkte kleedingstuk. - Door het aanhoudend natte weer wordt dé kwaliteit der nieuwe aardappelen er niet beter op.*In den kleinhandel is de prijs gedaald tot 30 cent per 5 L. Door den bouwkuudige den Heer A. de Bruyn alhier werd voor rekening van den Heer H. J. Bourgondiën onderhandsch aanbesteed het bouwen van een woonhuis. Het timmerwerk werd opgedragen aan den Heer A. de Graauw voor f2100, het metselwerk aan den Heer J. v. den Broek voor f 2780. Zondag 24 Aug. zal de Waspiksche Harmonie «Volksvlijt en Volksvermaak* deelnemen aan het concours te Gecrtrui- denberg en wel in de le afdeeling. Bij gunstig weer zullen de Concoursnummeis Zondag avond (10 Aug.) worden uitge voerd in den tuin en anders in de zaal der Vereeniging bij den Heer H. van Iersel-Montens. «Apollo* Geertruidenberg «De EendrachtRaamsdonsveer en Volks vlijt en Volksvermaak*, Waspik. Vergadering van den Raad der gemeente NEDERHEMERT, op Donderdag 7 Augustus n.m. half vier. Voorzitter EdelAchtb. Heer C. W. van Ommeren. Aanwezig alle leden. Opening door den Voorzitter met lezing van het gebed, daarna lezing der notulen, die onveranderd worden vastgesteld. Ingekomen is een schrijven van Ged. Staten van Gelderland betreffende de kwes tie van het vervolgonderwijs. Naar aan leiding van het schrijven van B. en W. van Nederhemert van 31 Maart aan hun College, hebben Ged. Staten advies inge wonnen bij den betrokken Inspecteur op L. O. en het Hoofd der School, den heer Esseburg, waarna zij tot de conclusie zijn gekomen, dat er, afgescheiden van de vraag of 'het vervolgonderwijs goedkooper kan worden gegeven dan het onder de oude be palingen geschiedde, in Nederhemert vol doende belangstelling bestaat voor vervolg- onderwys en het College derhalve zijn goed keuring onthoudt aan het raadsbesluit waar bij tot opheffing van het vervolgonderwijs was besloten. De Voorzitter zegt dat men met de be handeling van de geentebegrooting 1925 op deze kwestie kan terug komen en stelt voor, ze tot dien tijd te laten rusten. Aldus wordt besloten. Aanbieding gemeenterekening. Deze rekening geeft aan in gewone ont vangsten f 29.221.28 en gewone uitgaven f 26.652.91, buitengewone ontvangsten nihil, buitengewone uitgaven f 78.96, zoodat zij sluit met een batig saldo van f 2489.41. De heeren Peerboom en v. Ooijen wor den verzocht deze rekening te onderzoeken en verklaren zich daartoe bereid. Af- en overschrijving begrooting 1924. De post meubileering der secretarie is met f 100 overschreden. Op den post bij drage aan de R. H. S. te Zaltbommel is slechts een bedrag uitgetrokken van f 250, terwijl de bijdrage is geworden f 263.69, zoodat ook deze post moet worden ver hoogd. De totale verhooging van f 113 69 is te vinden uit den post verpleging krank zinnigen. De verpleegde in het krank zinnigengesticht is op 12 Juli overleden. Voordracht college van zetters. Aan de beurt van aftreding zijn de heeren G. J. van Genderen en W. Rosenboom. Met algemeene stemmen wordt besloten de aftredende weder op de voordracht te plaatsen, terwijl als tweede candidaten werden aangewezen de heeren J. Slegh en G. A. v. d. Kolk. Nog is heden pas ingekomen een schrij ven van den heer v. Stigt, waarin hij einde Augustus ontslag vraagt als lid der com missie tot wering van schoolverzuim. Be sloten wordt het gevraagde ontslag te ver- leenen op 1 September a.s. Bij de rondvraag betoogt de heer v. d. Werken de wenschelijkheid om bij de ver pachting van het grasgewas der gemeente in 't vervolg de bepaling te maken, dat het ook beweid mag woiden, Spr. acht beweiding veel beter, omdat het grasland uitgehooid raakt. Ook de andere lederi zijn van dit ge voelen, doch vreezen dat de kosten van afheinen te hoog zullen worden, immers de geheele opbrengst is slechts 20 k f 30, als de pachters hierbij moeten gaan heinen zullen zij er niets meer voor geven. Besloten wordt volgens het voorstel van den heer v. d. Werken, om de bepaling bij de verpachting op te nemen, dat het grasland ook mag worden beweid, dat echter de pachter voor heinen heeft te zorgen. De heer Smits vraagt hoe het staat met kwestie van mijnheer Essenburg, spr, zag hier gaarne een eind aan gemaakt. De Voorzitter zou deze zaak liever in een geheime zitting willen behandelen, waarmede de raad accoord gaat. De open bare vergadering wordt dus gesloten en de raad gaat over in geheime zitting. Burgerlijke Stand. ANDEL, over Juli. Geboren: Bastiana Catharina d. v. P. van Houwelingen en J. Mouthaan Ber tha d. v. A. C. Cool en J. C. H. Stoel Gijsbertha d. v. T. Crielaard en A. de Vette. Getrouwd: T. de Joode 23 j. met W. Nasijen 23 j,C. Sonneveld 22 j. met M. den Dekker 19 j. C. Verschoor 28 j. met L. L. Schouten 25 j. Overleden: G. van Noorloos 80 j., wed. van T. Jungerius. BRAKEL, over Juli. Geboren: Teunis z. v. F. van der Meer en E. G. van der Leij Hermen z. van G. B. de Vries en G. A. van Dalen Arie z. van A. van Hemert en T. Vervoorn. Getrouwd: Gerrit Duijzer oud 33 j. met Hendrika v. d. Linden oud 30 j. Overleden: Gerritje Cornelia de Jongh oud 34 j., echtgenoote van M. A. van Dalen; Adriana van Dalen oud 40 j., echtgenoote van W. van den Anker. DE WERKEN EN SLEEUWIJK. Geboren: Geertruida Neeltje d. v. A. Paans en J. IppelHendrika d. v. A. Groene- veld en C. HoekeHelena d. v. A. Visser en A. Schaddelee Gerrit z. v. G. F. Visser en H. v. d. Steenhoven Judik d. v. P. W. voor den Dag en J. J. Vos. Getrouwd: Jacob Pruissen 23 j. met Jannigje den Haan 20 j Petrus Ver schoor 27 j. met Goverdina van der Heij den 25 j. EETHEN, over Juli. Geboren: Simon Diederik, z. v. J. Slotboom en H. J. A. D. v. BerkelWou ter z. v. W. v. Gameren en J. de Graaff Jan, z. v. J. Mes en J. SmitsJohannes, z. van J, Oerlemans en H. H. van den HeuvelCornelia, d. v. J. Colijn en A. Kolf; Saartje Jacoba, d. v. F. v.d. Nieuwe- giessen en A. LankhaarJohanna Cornelia, d. v. H. A. Lankhaar en A. Wagemakers. Getrouwd: Justinus Jozef Brouwers 40 j. met Maria Petronella Clasina v. d. Wiel 40 j Gerardus Franciscus v. Zeelst 25 j. met Katharina v. Gorkum 25 j. Antonie Chabot 24 j. met Cornelia Ver beek 27 j. Overleden: AntonettaBranderhorst echtgenoote van Huibert v. d. Mooren, oud 81 j. Firma ALPH. HUPSCH

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 2