Faillissement. J. ELEKAN, f 29.50 ANT. REMÏE, n de van oods benende zaak 1 VOS-VAN MERSBERGEN, Kalif 10 ct. sigaar. GERMAAN WAAROM OMDAT f 7cr voorkoming coöp. b. LB. 's-HERTOGENBOSCH, RIJWIELEN M.v.Rijwiel Industrie A. DE GRAAFF - Tel. n®. i MEEUWEN WILLEM VERNQOY O P J.SCHETSELAAR Spreekuren 94 Rechtskundig Adviseur HAVENSTRAAT 5 Billijke Conditiën GORINCHEM steken en geheel bij toeval zijn er toen tusschen de tanden van de aalschaar drie aaltjes gekomen. En nu zou het toch wel heel erg zijn als ik gestraft werd, want 't ging er alleen om dat ik een waterloop schoon wilde maken en visscher ben ik niet.c De Kantonrechter zeide, het verhaal van bekt. wel geestig en aardig verzonnen te vinden, maar kon toch geen vrijheid vinden om er geloof aan te hechten, daar hij het geluk van bekl. om zonder zulks te willen 3 aaltjes te vangen met een aalschaar wel wat al te groot vond. Een volgeude keer, aldus de Kantonrechter, moet ge neg wat meer borduuren, want ge schijnt waarlijk romantisch aangelegd te zijn. Intu8scben hoorde bekl. f 5 boete of 3 d. h. tegen zich uitspreken. L. A. R., schipper te Werkendam, had baldadigheid gepleegd, door geweldig op de ruiten van het huis van mejuffrouw Ritmeester te bonzen en haar uit te schelden voor al wat leelijk is. Juffrouw Ritmeester, thans als getuige gehoord, verklaarde gezien te hebben dat bekl. alleen in de Steeg was en dat hy haar raam wilde open schuiven, terwijl een andere getuige, n.l. mej. Goedegebure, verklaarde gezien te hebben, dat bekl. met zijn vuisten een raam van het huis van de eerste getuige aan het bewerken was. De Kantonrechter zeide waar bekl. zeer ongunstig bekend staat en hij reeds meerdere veroordeelingen achter den rug heeft, het hem spijt dat hij voor het ten laste ge legde geen hoogere straf dan f 15 boete kan opleggen. Bekl. werd dan ook veroordeeld tot f 15 boete of 10 d. h. J. R. R. Notaris te Dussen stond terecht ter zake dat hij in strijd met het provin ciaal Waterschapsreglement canadaboomen zou hebben doen poten op minderen afstand dan 2 Meter van een schouwbare water leiding. Beklaagde voerde hier tegen aan dat hy geen canadaboomen maar wel zgn. poten, wat geen boomen zyn, had doen stekken. De Verdere behandeling dezer zaak werd uitgesteld tot 5 September a.s. om alsdan den waterschapsvoorzitter G. J. W. Branderhorst te hooren. A. E. chauffeur te Giessen was op ze keren dag met de autobus van Garstman uit Aalburg te 12,15 nm. uit Woudrichem vertrokken en niet tot Heusden, zooals de dienstregeling aangaf, maar tot 's Bosch doorgereden, zoodat hij den op de dienst regeling aangegeven dienst van 2,15 n.m. uit Woudrichem niet kon rijden en dus ook niet gereden heeft. Als reden gaf beklaagde op dat het een voordeelig reisje voor hem was, want dat hij verscheidene passagiers voor 's Bosch had. De Kantonrechter zeide dat zulks absoluut geen noodzakelijkheid opleverde om van de dienstregeling af te wijken afwijkingen van de dienstregeling dienen in den regel om te jakkeren met concur renten, wat groote gevaren voor de passa giers kan opleveren en daarvoor moeten Justitie en politie waken. Beklaagde kreeg f10,boete of 5 dagen in het Huis van Bewaring in plaats van in de autobus. Aan M. R., chauffeur te Schiedam, was ten laste gelegd dat hQ op zekeren dag in de maand Mei j.l. op den Merwededijk FranQois was overdekt met brandwon den en kneuzingen, maar hij had geen enkel lid gebroken. De assisent gelastte een voorloopig verband, aan den eersten geneesheer, die eerst den volgenden dag kwam, de zorg overlatende om zijn gedachten over den zieke uit te spreken. Frangois bracht den nacht door in een veel erger toestand dan men eerst had gedacht. Hij kreeg een vreeselijke koorts en ijlde. Tegen den morgenstond sliep hij een weinig. Toen de eerste geneesheer de gewonde onderzocht, stelde hij vast, dat de toe stand van Francois Champagne zeer ernstig was. Hij had inwendige kneuzingen, mis schien een uitstorting in de hersenen. Evenwel scheen, dank zij het krachtig gestel van den man en de afwezigheid van eenig organisch gebrek, de toestand nog volstrekt niet wanhopig. Het was echter noodig, dat de man zorgvuldig verpleegd werd. De koorts steeg, ofschoon er kinine in steeds grooter hoeveelheid werd toege diend. Hij lag zeer stil en sprak bijna geen woord. Van tijd tot tijd biggelden groote tra nen over zijn bleeke wangen. De eerste geneesheer zette toen een bedenkelijk gezicht en haalde de schou ders op met een onheilspelzend gebaar. De uitwendige verwondingen beterden spoedig, maar de inwendige kwetsuren schenen ernstig en namen toe in hevig heid. Het scheen wel, dat er edele or- van Wiik (nabij het Station) belast zich met de regeling van zaken van debiteuren, die niet in staat zijn hun schuldeischers te betalen. Behandeling van ALLE voorkomende HANZE-BANK aangelegenheden. In het bezit zijnde van een ZEER VOORDEELIQE stalen-collectie, waaronder prach tige stoffen, ben ik in staat U een net afgewerkt costuum te leveren vanaf Aanbevelend, Dames- en Heeren-Kleermaker, Breestraat 74, HEUSDEN. Wijk en Aalburg Rentevergoeding voor inlagen 4# pCt. A. MICHAÈL, Kassier. Vischmarkt 112 - HEUSDEN, zijn verkrijgbaar alle soorten fijne SIGAREN en SIGARETTEN van de goedkoopste tot de duurste soorten. Aanbevolen merken Seriemerk VREDE. Imperial 20 ct. sigaar Royal 15 Boquet 12 Petitos 10 (in kistjes van 10 st.) Seriemerk HOFNAR. Exeelent 10 ct sigaar. Pikant 8 Patent 6 Alle soorten fijne Sigaretten. Rookt het merk CUBA OVERAL 6 ct. sigaar. Aanbevelend, ALS BOVEN. 7„ F.4 J.vAti Werveh Meppel. Alle modellen steeds voorradig bij den HOOFDVERTEGEN WOORDIGER voor het Land van Heusden en Altena: draagt bijna iederen Heer HOED, PET, OVERHEMD DAS uit het Heerenmodemagazijn Kelenstr&at 532 GORINCHEM Langendijk 186 boven Mij. „Pasteur" (of volgens afspraak). men daar steeds het a 11 r- nieuwste koopt, tegen zeer t> i 11 y ht prijzen tusschen Werkendam en Sleeuwijk met motor en zijspan woest zoude hebben ge reden. Dit had tot gevolg dat hij van den dijk viel en daarbij een klein meisje ernstig verwondde. Beklaagde beweerde niet har der te hebben gereden dan met een gangetje van 25 K.M., terwijl de oorzaak van zijn ODgeluk was een kraan der waterleiding, die boven den weg uitsteekt en met welke hij met een der wielen van zijn motor in aanraking kwam. Twee getuigen a charge en vier a décharge werden gehoord. De Kantonrechter zeide in de verklaringen der getuigen aanleiding te vinden om de verdere behandeling der zaak uit te stellen tot 5 September a.s., zulks met last tot dagvaar ding van nog 6 getuigen. BINNENLAND. Te pletter gevallen De Nederlander W. Verwaeyen, wonende te Andergem (België) is van het hoogste punt van de balustrade om het Paleis van Justitie te Brussel naar beneden gestort en werd ontzettend verminkt opgenomen. o Een ontrouwe brievenbesteller Dinsdagnacht is op het Postkantoor aan den Coolsingel te Rotterdam de 47-jarige brievenbesteller A. H. J. A, van K, aan gehouden. Verleden jaar was deze reeds voorwaardelyk veroordeeld voor diefstal van prentbriefkaarten en thans werd hij ganen waren aangetast, Men vroeg aan Francois, waar hij pij nen had. De dappere jongen strak voor zich kijkend, scheen de vraag niet te be grijpen. Men moest steeds opnieuw vragen om hem eindelijk een antwoord te ontlok ken. Dan stamelde bij Mij scheelt niets. Het is maar een beetje vermoeidheid. Ik zou gaarne naar de kazerne terug willen. Hij kon bijna niet innemen de me dicijnen stonden hem tegen bij smeekte, dat men hem met rust zou laten. Peulot kwam alle dagen aan het hos pitaal en bracht bij zijn vriend al zijn vrijen tijd door. Frangois sprak niet meer tot Etienne dan tegen andere personen. Evenwel scheen de toestand van den gewonde niet erger te worden, doch veel vooruit ging hij evenmin. Francois bleef heele uren achtereen onbeweegelij k liggen. Als men met hem wilde spreken, sloot hij de oogen en veinsde te slapen. Zooals Frangois hem had verzocht, voordat hij het bewustzijn verloor, had Etienne Poulot zich naar Rose Fouiloux begeven. De kaartlegster had, toen zij het ver slagen gelaat van den vriend van Fran gois zag, een kreet van angst geslaakt. Met wijd geopende oogen, met ingehou den adem, wachtte zij in doodelijken angst af, wat de brandweerman zou heb ben te zeggen. Ziedaar had Etienne uitgeroepen, verdacht zich brieven welke geld inhielden, toe te eigenen. Bij zijn fouilleering wer den twee brieven gevonden, welke hem niet toebehoorde een daarvan bevatte een zilverbon van f 2.50. Van K. is in het politiebureau aan de Groote Paauwansteeg in bewaring gesteld, Koninklijk bezoek aan Zeeland Dinsdag is de vierdaagsche reis van H. M. de Koningin door Zeeland aangevangen. Niet minder dan 55 plaatsen zullen door Haar worden bezocht, 't Spreekt, waar de reis vier dagen zal duren, vanzelf, dat het oponthoud in de meeste plaatsen slechts kort zal kunnen zyn, temeer waar de Koningin een der vier dagen te Middelburg zal vertoeven. Alleen te Tholen, St. Maar tensdijk, Zierikzee, Brouwershaven, Goes, Terrieuzen, Sluis en Vlissingen zal het op onthoud van eenigszins langer duur zyn, maar in overige plaatsen zal de Koninklij ke Familie slechts enkele minuten verblij ven, echter lang genoeg om den bewoners gelegenheid te geven hunne Vorstin te begroeten. Het is de uitdrukkelijke wensch geweest van H. M. dat de ontvangst een sober karakter zou dragen en dat, in verband met de tijdsomstandigheden en niet 't minst ook in verband met de rampen die Zee land in den laatsten tijd hebben getroffen, niet veel geld zou worden besteed. Zoo is, om maar iets te noemen, de wensch niet wetende, hoe hij moest beginnen, is het niet? Frangois. Hij is dood? ondervroeg Rose hem. Neen, o neen, Goddank had Etien ne snel geantwoord alleen heeft hij is hij. Men heeft hem naar het hospitaal gebracht. Rose Fouiloux viel wanhopig op een stoel neer. Etienne, die allengs weer zijn kalmte herkreeg, begon te spreken. Hij vertelde alles, wat er geberurd was. Zijn verhaal was vreeselijk in zijn grooten eenvoud. De kaartlegster, die half bewusteloos in een stoel lag, richtte zich plotseling op. Ik wil hem zien, riep zij uit. Ik zal voor u verlof vragen van den directeur, stamelde Etienne. Rose was niet de vrouw van Cham pagne zij had niet het recht om zich naar het ziekbed van den gewonde te begeven. Zij begreep dat dadelijk het arme vrouwtje, en haar jammerklachten ver dubbelden in heftigheid. Komaan, juffrouw, hernam Poulot, men moet daarom niet wanhopen. Ik verzeker u, dat het niet zoo iets vreese- lijks is Frangois heeft mij zeer op het hart gedrukt om u dat te verzekeren. Hij heeft mij gezegd, dat Ondanks al zijn pogingen was Etienne zelf niet overtuigd van wat hij zeideen daarom gelukte het hem ook niet om Rose's angst te doen bedaren. Ik smeek u, hernam zij, ga aan den directeur verlof vragen, dat ik in het hospitaal mag komen, leg hem uit, dat te kennen gegeven, dat wanneer men den hoogen bezoekers bloemen wenschte aan te bieden, dit geen kostbare bloemstukken moesten zijn, doch een bouquet van veld bloemen, afkomstig uit de plaats, waar zy wordt aangeboden. De Zeeuwsche bevolking heeft aan het verlangen der Koningin naar een sobere ontvangst, voldaan en de plaatsen, welke de Koninklijke Familie zal bezoeken, zijn met eenvoudige middelen, aardig versierd, terwijl de bevolking er alles op gezet heeft de Koninklijke Familie een hartelijke ont vangst te bereiden. De Koningin zal tydens haar reis zoo veel mogelijk van haar eigen auto's ge bruik maken. o Auto-ongeluk Te Hooge Vuursche reed een auto in snelle vaart tegen een boom. De bestuurder kwam met den schrik vrij. De auto was totaal vernield. Autobus omgeslagen 5 gewonden. Dinsdagmorgen reed een autobus van den dienst RotterdamSchiedam, doch die buiten den gewonen dienst was en een gezelschap, deels uit buitenlui bestaande, naar Schiedam vervoerde, over den Schie- damscheweg. De chauffeur haalde naar links uit om een stilstaande auto te pas- seeren, doch eensklaps zette deze zich in Frangois mijn verloofde is. Zeker, zeker, mevrouw Fouiloux, zeker. Etienne Poulot vertrok haastig. Rose wrong zich de handen. Zij riep op droeven toon uit Wij waren te gelukkig. Overigens hebben de kaarten het voorspeld. Zij ging Claudinet omhelzen, die nog sliep, want het was acht uur in den morgen. Rose wilde haar jongen niet wakker maken zij nam plaats naast de wieg en weende zacht en zwijgend. Zij had een onweerstaanbaar gevoel van angst, ofschoon de vriend van Fran gois haar had bevestigd, dat de wonden van dezen spoedig genezen zouden zijn. De schoonmaakster kwam binnen en vond de kaartlegster in een buitengewone opwinding. Deze vrouw bracht de courant mee, die eiken dag voor Rose beneden bij den concierge werd afgegeven. Rose wilde lezen, maar er kwam een sluier voor haar oogen, het was haar onmogelijk de letters te onderscheiden. Het was de schoonmaakster, die het verhaal van den brand las. Het gedrag van Frangois had de grootste bewondering gewekt. De wijze, waarop hij het kleine meisje redde, werd met de levendigste kleuren beschreven. Toen Frangois in den vuurpoel terug keerde, deed hij dat, zeide het blad, om dat hij meende dat er nog iemand te redden viel. De verslaggevers hadden niet precies de geschiedenis met de pop begrepen. Eigenlijk waren het alleen Frangois en beweging, waardoor de autobus, om een aanrijding te voorkomen, weer plotseling naar rechts moest wijken. Hierdoor kwam de bus in aanraking met de verhoogde trambaan en sloeg om, met het gevolg, dat alle ruiten braken en van de inzittenden vyf verwond werden, meerendeels snijwonden aan hoofd en armen bekwamen door de glasscherven. o Branden Maandag brandde door onbekende oor zaak de woning met hooiberg en schuren van den landbouwer C. Papo te Buurmalsum af. Inboedel, oogst en landbouwgereed schappen gingen mede verloren. Alleen het vee werd gered. Assurantie dekt gedeeltelijk de schade. In de buurtschap Stokkum (gemeente Markelo) is de bliksem geslagen in de landbouwerswoning van G. J. Driezes. Woning, oogst en inboedel gingen verloren. Het huis en de inboedel zyn verzekerd. Overreden Bij de uitbreidingswerken van het Cen traal Station te Amsterdam is Dinsdag middag een der werklieden van de aan nemersfirma die dit werk uitvoert, door een uit Uitgeest komenden trein overreden en gedood. Zijn lijk is naar het Binnen gasthuis overgebracht. het jonge meisje, die dit deden. Aan het slot deelde het blad mee, dat de |toestand van den gewonden brand weerman voldoende was, en dat zijn le ven niet in gevaar zweefde. Daarop werden nog enkele regelen ge wijd aan dien braven Frangois Cham pagne, die reeds zes menschen had gered, en die nog altijd wachtte op een deco ratie. De tranen van Rose Fouiloux werden minderzij kon nu den naam van haar verloofde gedrukt zien en zij kon de hulde lezen aan zijn heldhaftigheid. De kaartlegster, die meende, dat Pou lot haar niet de geheele waarheid had durven zeggen, trok de berichten van het dagblad niet in twijfel. Het stond immers gedrukt Zij wilde dien dag niemand ontvangen, vol ongeduld wachtte zij op de terug komst van Etienne. Poulot kon eerst na het avondmaal in de kazerne terugkomen. Hij had be richten over Frangois. Zij waren goed noch kwaad. Wat het verlof voor Rose aangaat om Champagne te bezoeken, hij had er een woord over gesproken tot den sergeant-majoor, en deze had be- leofd, de zaak aan het oordeel van den kapitein te onderwerpen. Het gevolg was echter, dat Rose geen toestemming had kunnen verkrijgen, zij moest wachten tot den dag, dat het pu bliek werd toegelaten. FITEERT! VAN ffef neus/e van o(en EN Wordt vervolgd

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 6