BRUINE INMAAKPOTTEN BLOEMPOTTEN KIPPEN- N KUIKENFONTIJNEN enz. Varkens en Koeien. Meelfabriek Je Hoop", Capelle (N.-Br.) V B. Leenbank L. B- In de lanouPs bekende iaak VOS-VAN KERSBERGEN, M RECLAME Ter voorkoming faillissoment. J ELEKAN, A.YF. REMÏE, SANGUINOSE Kalif 10 et. sigaar. DROGISTERIJ L. COOPS Heden ontvangen s Heusden. Het BESTE KRACHTVOER voor Firma A. L. SAFER Co. WINSTGEVEND V LIEGENVANGERS 's-HERTOGENBOSCH, Rechtskundig Adviseur HAVENSTRAAT 5 Billijke Conditiën. Jk A. Jk. Jk. Jk. Jk. Jk. Jk Jk Jk Een ieder weet JE adres is: goerenleenbank. De Voorzitter zegt, dat de tijd hiervoor veel te kort is. Met de begrooting 1925 kan dan in beroep worden gegaan bij de Kroon. Wij zullen Ged. Staten dit mededeelen. Dit Yoorstel wordt nadat nog eenige aanmerkingen gemaakt zijn, goedgekeurd. Naar aanleiding van punt 3, voorstel van Burg. en Weth. tot verhuring van het huis waarin het kantoor der Registratie gevestigd is aan den heer Schippers, ont vanger der Registratie alhier, wordt be sloten het huis te verhuren van 1 Aug. '24—31 Juli 1925 voor f 500.—. Vervolg raadsverslag volgend nummer. BINNEPJLAND Verduistering ea rervalschiug De Rechtbank te 's Hertogenbosch ver oordeelde een 49-jarigen gewezen gemeeu- tebode te Sprang Capelle, thans gedeti neerd, tot 1 jaar en 3 maanden gevan genisstraf met aftrek van voorarrest wegens verduistering van geld en vervalsching van quitanties, in dienstbetrekking gepleegd. De eisch was 1 jaar en 6 maanden. o Verdronken Dinsdagmorgen werd door een gemeente arbeider te Woerden, in de gracht bij het zwembad het lijk gevonden van den 96- jarigen Op 't Landt, wonende bij de fa milie Blonk, in de Pannenbakkerijen aldaar. De oude man was een half uur tevoren van huis gegaan om zijn gewone morgen wandelingetje te maken. Bij de familie is bericht ontvangen, dat schipper Anth. de Graaff, wonende te Dirksland, en een kind bij Emmerik te water zijn geraakt en verdronken. Ver leden jaar verdronk van schipper De Graaff een 16-jarige zoon. De 76-jarige B. Verlaan te Ter Aar is te water geraakt en verdronken. Broedertwist Maandag ontstond tusschen de twee zoons van den werkman D. de Vr. te Makkum hevige ruzie. De jongste broer stak den ander met een z g. stekelspar in den rug, waarbij een rib werd gebroken. De getroffene is per auto naar Soeek ver voerd. Diefstal van een rfywiclplaatje Voor de Bredasche Rechtbank is behan deld de eerste zaak van diefstal van een rijwielplaatje. Het O.M. eischte tegen den bekl. 3 maanden gevangenisstraf. Brand Maandag is te De Lutt6 de boerenbe- huizing van J. Warborg gedeeltelijk afge brand. De eigenaar en zijn beide zoons kregen ernstige brandwonden. Nog steeds mynen Aan boord van den stoomtrawler IJM 34 bevond zich een stuk van een mijn, dat men uit zee had opgevischt. Eenige ar beiders waren bezig dit stuk uit eikaar te halen toen bleek dat nog springstof aan wezig was. Op een gegeven oogenblik sprong het stuk mijn uit elkaar. De stoker G., uit Veizeroord. werd ernstig aan het gezicht gwond en zal waarschijnlijk een oog moeten missen. De anderen liepen lichte kwetsuren op. Frangois Champagne zag er nu even schoon uit als in den verschrikkelijken nacht, toen hij op het balkon van het brandende huis verscheen als in een apotheose van vlammen. Een kindje voor den sneltrein De sneltrein AmsterdamParijs, die van Roosendaal ongeveer 11 uur naar Ant werpen vertrekt en dit traject zonder stop pen aflegt, bleef tusschen Esschen en Ant werpen, naar iDe Grondwet* meldt, de zer dagen plotseling met een geweldigen ruk stilstaan, zoodat de reizigers door el kaar werden geschuld. De machinist had plotseling op de lijn, nog slechts op korten afstand van zyn machine, een klein kindje bemerkt, dat midden tusschen de rails stond. Met buitengewone tegenwoordigheid van geest haalde hij dadelijk de remmen over en deed den trein slechts op enkele stappen afstands van het kindje stilstaan. Dit, een klein peuterke met blond krulle- kopje, stond met een paar groote kijkers naar dat groote gevaarte voor zich te sta ren. De machinist sprong van zijn machine en pakte het kindje, dat eerst nog wat bleef staan, op. Na een klein tijdje kwam ten slotte de vader van het kindje opda gen, die zijn kleintje gezocht had. De moeder was afwezig. o Vit het zolderraam doodgevallen De 2-jarige K. J. V. te Rotterdam is Maandag terwijl hij op den zolder van de ouderlijke woning aan den Vonder (Tuin dorp) speelde, uit het raam gevallen en eenige uren daarna aan de bekomen ver wondingen overleden, Een trap ran een paard Een meisje uit Venlo, met vacantie te Woensel, kreeg bij het spelen in de weide een hevigen trap van een paard tegen het hoofd. In zorgwekkenden toestand werd het kind opgenomen en naar het Ziekenhuis vervoerd. Een simulant De Bredasche Rechtbank deed Dinsdag uitspraak in de oplichtingszaak tegen W. F. L., beter bekend als Pierre Dietz, den bekenden Tilburgschen simulant. Hij werd veroordeeld tot een gevangenis straf van 6 maanden. Het O. M. had anderhalf jaar gevange nis straf geëischt. PLAATSELIJK NIEUWS. Aalburg. Dinsdag a.s., des avonds om half zeven O.T., hoopt de heer Van Leeuwen uit Dordrecht in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden. Aalburg en Heesbeen. Ds. Kruyt te Nieuwe Tonge heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. Kerk alhier bedankt. Ammerzoden. In den loop der vorige week is bij verschillende ingezetenen door de politie en rijksambtenaren huiszoeking gedaan naar het bestaan eener geheime distilleerderij, echter zonder resultaat. Andel. De gemengde zang vei eeniglng, directeur de heer v. d. Nat te Sleeuwijk, j heeft bij het gehouden concours te Gorin- chem een eerste prijs behaald in de le afdeeling. Drunen. Veiling 19 Aug. 1924. Tuinboonen cent per K.G. Snij 3 131—17 Wagenaars 10|lig 3 Pronkboonen 6g Duitsche boonen 18| Princesse boonen 2125 3 zonder draad 26| 33 3 Diverse boonen 333 Appelen 327 3 3 3 Peren 1|—12 33 3 Morellen 3 3 Pruimen 442 33 3 Sjalotten 3 3 3 Toematen 333 Bloemkool 2|—14 3 3 stuk. Roode kool 38g 3 3 3 Witte kool 333 Savoye kool 1\ 3 3 3 Spitskool 3 3 3 Komkommers 2| 33 3 Perziken 333 Miloenen 3 3 3 Augurken 2045 3 100 st. Peen 33 bos Kroten 333 Giessen. De heer N. van Rijswijk alhier, slaagde voor het examen kommies bij 's Rijks directe belastingen, invoer rechten en accijnzen en wordt met ingang van 1 Sept. a.s. als zoodanig aangesteld. Oudendijk. De heer F. C. Huizer, H. d. School alhier, slaagde de vorige week te Wageningen voor Landbouwakte L. O. Rijswijk. Mej. T. Visser alhier slaag de dezer dagen voor het examen nuttige handwerken. Raamsdonksveer. Voor de acte Fransch L. O. slaagde onze dorpsgenoot de heer P. J. Broeders. Werkendam. Zaterdag hield de post duivenvereniging vWilhelmiuac alhier een wedvlucht van uit Lage Zwaluwe. Aantal duiven 81. Losgelaten 2.30 uur. le pr. J. v. Doesburg 2 u. 55 m. 42 s. 2e 3 A. Bakker 2 58 6 s. 3e 3 C. B. v. d. Straaten 2 3 58 29 s. 4e 3 J. Zwets 2 3 59 3 39 s. 5e 3 C. B. v. d. Straaten 3 3 3 3 9 s. 6e 3 T. v. Dortroond 3i 4 22 s. 7e 3 C. B. v. d. Straaten 3 3 4 3 50 s. 8e 3 3 3 11 3 55 s. 9e 3 G. Visser 3 3 5 3 50 s. 10e 3 H. Visser 3 3 6 3 28 s. 11e 3 J. v. Doesburg 3» 6 59 s. 12e 3 P. v. Elzelingen 3 3 7 27 s. 13e 3 C. Sack 3 9 a 7 s. 14e 3 B. Baggerman 3 9 3 50 s. 15e 3 J. v. Doesburg 3 10 20 s. 16e a G. Visser 3 11 17e 3 3 3 3 11 3 in verschillende maten Belangrijk hooger gehalte aan eiwit- en vet stoffen dan andere meelsoorten als. b.v. maismeel en gerstemeel: lager in prijsanalyse ter inzage. Sneller gewichtstoename en beter kwaliteit spek bij Uw Varkens. Hooger melkopbrengst bij Uwe Koeien. Vraagt een proef bij Uwen Handelaar EN DOET UW VOORDEEL. Het beste middel tegen bloedarmoede en zenuwzwakte. De Sar.guinose wekt uw eetlust op, bevordert eene geregelde spijsver tering eri maakt dat gij driemaal meer kracht uit uw voedsel hebt dan anders. Prijs per fï. f 2.6 fl. f 11.—, 12 fl. f 21.— Te verkrijgen bij Apo thekers en Drogisten. VAN DAM Co., De Riemerstraat 2c/4. Den Haag Wijk en Aalburg. Rentevergoeding voor inlagen 4pCt. A. MICHAËJL, Kassier, Vischmarkt 112 - HEUSDEN, zijn verkrijgbaar alle soorten fijne SIGAREN en SIGARETTEN van de goedkoopste tot de duurste soorten. Aanbevolen merken Seriemerk VREDE. Imperial 20 et. sigaar, Royal 15 3 Boquet 12 3 Petitos 10 3 (in kistjes van 10 st.) Seriemerk HOFNAR. Exeelent 10 et sigaar. Pikant 8 3 Patent 6 Alle soorten fijne Sigaretten. Rookt het merk CUBA OVERAL 6 ct. sigaar. Aanbevelend, ALS BOVEN IN DIT NIEUWSBLAD IS Gasthuisstraat 507 GORINCHEM. 3 stuks voor 10 cent- VAN (nabij het Station) belast zich met de regeling van zaken van debiteuren, die niet in staat zijn bun schuldeischers te betalen. Behandeling van ALLE voorkomende HANZE-BANK aangelegenheden. tegenwoordig, wanneer hij vlug enz. wil hebben aan billijken prijs, Dames- en Heerenkleermakery, Breestraat 74, HEUSDEN, dat het onafwijsbare naderde De wetenschap had haar plicht ge daan. Het was niet noodig om door eenige laatste gewaagde maatregelen te trachten het leven van dezen ter dood Vervolgens verdween de schittering, veroordeelde te redden en zijn doodsstrijd die opleving allengsde verheven kalmtete verzwaren. van den dood kwam er voor in de plaats j De ongelukkige had wel het recht maar de laaste minuten van het leven verworven om in vrede te sterven, van dezen jongen man waren verhelderd j De geneesheer trok zich terug, door den grootsten troost, dien een soldaat kan verwerven. In een hoek der zaal, neergedrukt door de vreeselijkste smart, leed Rose, met het hoofd in de handen, meer dan de arme vriend, van wien zij voor eeuwig zou worden gescheiden. Etienne Poulot, die ook op den achter grond was gebleven, schreide als een kind. Hij wendde zich tot Rose en nam haar, zonder een woord te spreken, bij de hand. Beiden keken elkaar aan met betraande oogen het was een innig roerend gezicht. Allengs ging de menigte heen. De groote zaal liep langzamerhand leeg. Bij het bed van Champagne bleef niemand achter dan de eerste geneesheer, j De geneesheeren kwamen. Men zou Het is gedaan, jammerde Rose. Neen, antwoordde Etienne. Inderdaad kwam Frangois Champagne nog den dag en den nacht door. Rose had nog den tijd om Claudinet te roepen, opdat het kind zijn vader den laatsten kus gaf. De knaap kon nog niet gissen, welke vreeeelijke gevolgen de dood van dezen man zou hebben, maar hij toonde zich niettemin zeer bedroefd. Zun oogjes schitterden, toen hij het kruis zag, dat men op bet witte laken had neergelegd. Toen kwam de priester om Francois te bedienendeze was niet in staat er iets van te begrijpen, te spreken. Toen naderde het uur der bezoeken. Rose Fouilloux en Etienne Poulot. gezegd hebben, dat de gewonde op hen De geneesheer keek met medelijden wachtte om de groote reis te ondernemen. neer op den ongelukkige, dien hij aan den dood niet kon betwisten. Hij gevoelde dat alle pogingen nutte loos zouden zijn, maar hij zou niettemin tot aan het einde willen strijden tegen den dood. De geleerde arts boog ten slotte het Hij bewoog zich in zijn bedzijn lippen trilden, gingen op en neer maar zonder geluid te geven, vei volgens hoorde men half gestamelde woorden, onsamen hangende zinnen. Eensklaps richtte Champagne zich op. Te midden van een algemeene ont hoofd voor de werkelijkheid; hij voelde roering begon men zeer duidelijk de stem van den sapeur weerklinken. Hij riep uit Etienne De ladder Nog meer kinderen ClaudinetRose Altijd Al Hij kwam niet verder. Met een glim lach op de lippen viel hij langzaam achterover Het was gedaan De gemeenteraad van Parijs belastte zich met de begrafenis van Frangois Champagne. De oude vader, die had moeten over komen voor de bruiloft, kwam nu om rouw te dragen over zijn zoon. Rose was bijna waanzinnig van smart. Men geloofde dat zij gek zou worden. Als een bittere ironie vond zij, toen zij van het kerkhof terugkeerde in haar woning een brief, waarbij aan den sapeur Frangois Champagne werd toegestaan om te trouwen. Des avonds moest de kaartlegster zich te bed leggen, aangetast door een zware koorts; vier dagen achtereen ijlde zij. Een pleegzuster verzorgde haar evenals Claudinet, die altijd maar hoestte. De keukenmeid van den boulevard Richard-Lenoir kwam haar vriendin bezoeken, zoo vaak zij kon ook Etienne Poulet kwam alle dagen. De geneesheer, die Rose behandelde, vreesde voor typhuskoortsenmaar de kaartlegster kwam weer tot zichzelf, zij schreide vele dagen en nachten, dat gaf haar verlichting. Toen Frangois Champagne den laatsten snik had gegeven, had Rose verlof ge kregen om het kruis te bewaren, dat haar vriend zoo moeilijk had verworven. Zij liet een lijst om de decoratie maken en hing het op onder het portret van Champagne. Uren achtereen zat Rose Fouilloux te peinzen over deze herinneringen. Zij dacht aan de toekomst van Clau dinet en zij vroeg zich af, of het niet beter was om zich uit haar zaak te trekken en op het land te gaan wonen. Claudinet was zwak, de landlucht zou hem veel goed doen. Maar neen 1 Rose kon er niet toe komen Parijs te verlaten. Daar had zij Frangois Champagne leeren kennen, daar was hij begravenzij zou er blijven. De herfst kwam, de bladen vielen van de boomende kaartlegster leed aan een diepe neerslachtigheid. Juffrouw Midoux wilde haar daaruit opwekken. Komaan, zeide zij meteen vriendelijke ruwheid, u moet aan uw zoon denken Zorg voor je zelf Laat je niet zoo neerdrukken Men kan niet leven met de dooden Ik weet, wat dat is Ik heb mijn man en mijn twee kinderen verloren Rose keek naar deze vrouw, die zulke zware verliezen had kunnen overleven en zij mompelde Hoe heeft zij dat gedaan Juffrouw Midoux vervolgde, altijd op den toon van gezag Ik wil, dat u naar mij luistert U begrijpt toch wel, dat u nu, op uw beurt, niet moogt ziek worden Wat zou er dan gebeuren met uw armen kleinen Claudinet? Opnieuw welden er snikken op uit de borst van de kaartlegsterzij wilden ze bedwingen, het gevolg daarvan was een vreeselijke hoestbui, die vijf minuten duurde. U ziet het, hernam juffrouw Midoux, toen Rose een weinig tot zich zelf kwam, u bent verstandig u berokkent u zelf schade op deze wijze De ongelukkige wischte zich, hijgende, het voorhoofd af, dat bedekt was met een koud zweet". Wacht, riep de keukenmeid uit, ik zal iets voor je gereed maken Dat zal je meer goed doen dan alle middelen uit de apotheek Juffrouw Midoux had een flesch witten wijn op het buffet zien staan. Het drievierde daarvan goot zij in een porceleinen schaal, deed zes stukjes suiker in een weinig water smelten en sneed een citroen in schijfjes. Vervolgens zocht zij naar kaneel en deed die bij het mengsel. Zij roerde alles dooreen met een lepel. Kijk eens, zeide zij daarna, daarvan moet je wat drinken, voordat je gaat slapen Morgen zul je mij wel vertellen, hoe het je is bevaïlen Men noemt dat een bisschop. Juffrouw Midoux gaf Claudinet een kus, welke reeds in zijn bedje sliep zij drukte de kaartlegster de hand en ging weer naar haar patroon. J. SNIJDERS Sneep's Grofmeel WACHT U VOOR NAMAAK VAN Beleefd aanbevelend. {Wordt vervolgd).

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 6