„N.A.O.D. DRUKWERK geur. Aug. en Koos de Laai Notaris VAN GENDT iotaris CGOL te Andel F REIT. Veilen enVerkoopen le Midi lEiliil best BOUWLAND publiek verkoopen Notaris A. SCHAAP Benzinepomp, H Bij inschrijving te huur: Verlangt U NET en toch GOEDKOOP bestelt dit dan bij de Firma HEUSDEN. Vrij van Huur: Notaris PAAP verhuren Notaris A. SCHAAP aan te besteden: nieuwe dienstregeling, publiek verhuren, Vrijwillige verkooping Babiloniënbroek en Veen. 31 A. 40 cA. Griendland A. A. Coertse, Fotograaf Botermarkt HET FRUIT uit de boomgaarden van: v h. J. C. Goethals Vergrootingen naar elk -portret Eind 119Gorinchem Zangvereeniging »Cecilia« te Geertruiden- berg gehouden concours onder leiding van zijn directeur, den heer A. Christ uit Ca- pelle, in de tweede afdeeling. Door het gezelschap werd een eersten prijs behaald met 351 punten, benevens een eereprijs en den prijs voor het hoogste aantal punten van het geheele concours, terwijl aan den directeur den directeurprijs voor de afdee ling muziek werd toegekend. Na afloop van het concours bracht »Eu- terpe® een serenade bij den eere-voorzitter van het feestcomité, den Edelachtbaren Heer J. Blanchi, die de vereeniging in hartelijke woorden dank zegde voor de ge brachte hulde en haar tevens gelukwenschte met de behaalde prijzen, waarna in opge wekte stemming de thuisreis werd aan vaard. Bij aankomst was een talrijke menigte aanwezig om het zegevierend ge zelschap welkom te heeten en hun geluk- werischen aan te bieden. Door eenige heeren werd het gelauwerd gezelschap en zijn directeur in hartelijke bewoordingen gelukgewenscht. Zichtbaar geroerd be dankte de directeur voor de enthousiaste ontvangst. Vervolgens werd op de feeste lijk versierde kiosk nog een nummertje ten beste gegeven, waarna de avond verder in genoeglijk samenzijn werd doorgebracht. Ter herdenking van den verjaardag der koningin zal het muziekgezelschap »Euterpe« a.s, Maandag 4 September des avonds een concert geven op de kiosk. Herpt. Voor alle klassen van de te houden veekeuring op Donderdag 15 Sep tember te Waalwijk zijn reeds een vol doend aantal dieren opgegeven, in totaal 145 stuks. Daar de catalogus op 8 September ter perse moet kan de inschrijving openge steld blijven tot 7 September. Inleggeld f 1.per dier. Inschrijvingen kunnen geschieden bij Chr. A. J. v. Herpt te Herpt, secretaris der keuring. In de Donderdagavond gehouden raadsvergadering waren 6 leden tegen woordig. Hoofdschotel dezer vergadering was de behandeling van het wetsontwerp tot vereeniging der gemeenten Heusden, Herpt en een gedeelte van Oudheusden. Tegen het wetsontwerp stemden de heeren v. Herpt, v. d. Broek, de Wilt en v. Bok hoven. Voor stemden de heeren Couwen- berg en Verhoeven. Verslag in een volgend nummer. Land van Altena. Door de Bond van Melkveehouders wordt getracht de melk prijs per 1 Sept. met 1 cent per Liter verhoogd te krijgen. Nieuwendijk. A.s. Zondag zal de dienst in de Geref. Kerk wederom des mid dags aanvangen, zoodat des avonds geen dienst meer zal zijn. Doordat een riem van het zadel brak, sloeg het paard van B. V. in den Buitendijk op hol. Na veel moeite wist de kranige voerman het paard tot stilstand te brengen. Donderdag geraakte het driejarig zoontje van G. B. te water in een sloot bij de woning. De moeder die het be speurde kon het ventje redden door zich in den sloot te begeven. Onlangs was hetzelfde ventje op een middag zoek en werd na enkele uren gezocht te hebben op een groote afstand van huis terugge vonden. Voor de ouders wordt het dus in letterlijken zin een ongelukskind. Sprang;. De Wedn. B. alhier had h6t ongeluk van haar ledikant te vallen, waar door zij haar sleutelbeen brak. Dr. J. v. d. M. kwam met een tweetal fietsende dames in botsing waardoor hij van de fiets viel en het voorwiel van zijn fiets geheel in elkander werd gedrukt. .Zekere de J. had bij het optillen van een zak het ongeluk zijn schouder te ontwrichten. Hij was genoodzaakt genees kundige hulp in te roepen. Verschillende arbeiders bij de Schoen industrie betrokken, zijn door slapte in het bedrijf reeds geheel of gedeeltelijk werke loos. Voor hen die niet in de werkeloozekas verzekerd zyn een minder aangename po sitie. Veen. Op Dinsdag 2 September, n.m. 6 uur, zal in het café Jonker alhier, door de Veilingvereeniging »Veen en Omstreken* een veiling van boomgewas worden gehouden. In de gistermorgen gehouden raads vergadering werd besloten bij de regeering een hypotheek aan te vragen voor den bouw van 6 woningen en onderhandelingen aan te knoopen over aankoop van een stuk grond voor den bouw. Tevens werd besloten, de Vereeniging voor monumentenzorg te berichten, dat men genoegen neemt met hunne gestelde voorwaarden ter verkrijging van een sub» sidie groot f1180 in de reparatiekosten van den toren. Met bet oog op het middaguur werd de vergadering verdaagd tot Maandagavond half acht, zoodat over het wetsontwerp tot vereeniging der gemeente geen be slissing werd genomen. Plaatsgebrek noopt ons het volledig verslag uit te stellen tot een volgend nummer. Woudrichem. Op een vergadering van Zaterdagavond werd besloten tot oprichting van een Mannekoor op neutralen grondslag. Een voorloopig bestuur is reeds samen gesteld, waarvan voorzitter de heer P. v. d. Noort. - Fruitveiling van 27 Aug. Keswickappelen 8 11 ct. Transperant de Consel 1415 The Queen 1011 Beur re de Morode 9 10^ Claps faforiet 30 Suikerperen 67| Jutteperen 14—16 Pruimen 13—172» Kroet 33| Alles per K.G. Aanvoer 50 ILL. aardappelen van 27 Aug. Eigenheimers 2.50—f 2.80 Blauwpitten 2 80f 3.20 Alles per H.L. Waspik. De loting voor de nalionale militie zal alhier voor deze en omliggende gemeenten plaats hebben op Maandag 8 September in de oude school achter het raadhuis. Naar vette varkens komt meer vraag. De prijs is gestegen tot 45 cent per pond schoon gewicht. Voor droog spek betaalt men 65 cent per pond. Terwijl een appelboom in den tuin der Eerw. Zusters mat rijpe vruchten prijkt, staat hij tegelijk voor den tweeden keer in vollen bloei. Wel een eigenaardig ge zicht. Er is over 't algemeen veel toemaat gegroeid. De oogst van deze tweede sne de gras belooft dan ook zeer veel. Wijl mangelen en bieten eveneens uitstekend zijn gegroeid, zal aan veevoeder dezen win ter wel geen gebrek zijn. Werkendam. Heden (Zaterdag) zal de postduivenvereniging »Wilhelminat alhier, een wedvlucht houden van uit Lier (België). PREDIKBEURTEN. 31 AUGUSTUS (Zomertijd). Heusden, vm. 10 ds Huijgens. (Coll. Bew.school) Geref. Kerk, vm. 10 en nm. 6 u. leesdienst. Aalburgnm. 3 u. de Gobius du Sart. (Dankz. H. A.) Aalstvm. ds Stipriraan Luisius. Almkerkvm. 10,30 en nm. 7 u. de heer v. d. Berg, Evang. te Grijpskerk. Geref. Kerk, vm. 10,30 en nm. 3 u. ds de Jong. Ebroek, nm. 3 u. ds Huijgens. Capelle, nm. 2.30 u. ds Ewoldt, R'veer. Dussenvm. 10 u. ds Luttervelt. Geref. Kerk, vm. 10 en nm. 3 u. leesdienst Doeverennm. 3 u. ds Van den Berg. Genderenvm. 10,30 u. ds Rijnenberg. Ger. Kerk, vm. 10,30 en nm. 3 u. leesdienst 'a-Gravenmoervm. 9.30 u. ds Anker. Ger. Kerk vm. 9,30 en nm. 2,30 u. ds de Jonge. Chr. Ger. kerk vm. 9,30 en nm. 2,30 u. leesdienst. Herpt, geen dienst. Heesbeengeen dienst. Loonschendijk, geen opgaaf. Meeuwen, nm. 3 u. ds Luttervelt. Ger. Kerk, geen opgaaf. Nederhmert, Zz. vm. 10.30 u. ds Smit uit Zaltbommel. Nz. geen dienst. Nieuwendijk Geref. Kérk, vm. 9,30 u. leesdienst en nm. 2 u. ds de Bruijn. Raamsdonk, geen opgaaf. Sprang, geen opgaaf. Sleeuwijk, geen opgaaf. Veen, geen dienst. Ger. Gem., vm. 10,30 en nm. 2 u. leesdienst. Wijk, vm. 10,30 u. ds Gobius du Sart. Waspik, vm. 9,30 en nm. 2,30 u. ds Jonkers. Werkendam, vm. 10 en nm. 6 u. ds Kalkman. Ger. kerk A, vm. 10 en nm. 6 u ds Andrée. Ger. Gem. vm. 10 u. en nm. 6 u. leesdienst. Chr. Ger. Kerk, vm. 10 en nm. 6 u, leesdienst. INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) WIJK, 28 Aug. 1924. Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoek ik u eenige plaatsruimte in uw geacht Nieuwsblad, naar aanleiding van uw raadsverslag der gemeente Wijk in het nummer van Woensdag j.l. In deze raadsvergadering ging het over het wetsontwerp tot vereeniging van de gemeente Wijk en Aalburg roet Veen en is door een raadslid het bezuinigingsrapport bestreden en voerde hij daartoe eenige cijfers aan. Nu heeft het mijne verwon dering gewekt, dat noch door B. en W. noch door een der voorstemmende raads leden is gepoogd deze cijfers te weerleggen daar dit naar mijne meening nu niet zoo'n groot kunststuk lijkt, vooral niet voor hen die van het rapport eene studie hebben gemaakt en die met alle gegevens op de hoogte zijn. Ik ben met deze cijfers niet op de hoogte en ik heb het rapport niet gezien ik neem echter aan dat de cijfers in uw stellen. Plant U in uw boomgaard nooit geen jonge booraen met het doel daarvan eerst na jaren profijt te trekken Ik meen toch wel van ja 1 Mag dan van U niet een minstens even ruimen blik verwacht worden als het de gemeente belangen be treft? En behoort] gij U dan niet blind te staren op de cijfers voor een paar jaren? Gesteld dat het voordeel van 5 a 6 duizend gulden voor de vereenigde gemeente eerst na verloop van 8 laat ons zeggen 10 jaren komt, wat zooals ik reeds aan toonde volgens mij zeer onwaarschijnlijk is, dan behoorde toch zeker nog ieder wel denkend mensch, die de politiek buiten beschouwing laat voor de aanneming van het wetsontwerp te stemmen. Met beleefden dank voor de plaatsruimte. Een Ingezetene yan Wijk en Aalburg die het wetsontwerp be schouwt uit zuiver bezuinigingsoog punt, afgescheiden van alle politiek. —o M. de R. Mag ik een plaatsje in uw blad? Woensdag jl. las ik daarin een inge zonden stuk tot verbetering der bakkerij. verslag juist zijn, hoewel ik heb zitten Zeer verontwaardigd heb ik het herlezen cijferen en nog eens cijferen en ik niet tot het bedrag van f7812.50 kan komen, zooals door bedoeld ^raadslid wordt ge noemd. Zooals gezegd, wil ik deze cijfers als juist aannemen. Ik wil beginnen met het wachtgeld van f1325 voor den Burgemeester en] wil aannemen dat deze met wachtgeld gaat, doch dan loopt dit, naar ik meen, toch met enkele jaren af, want de tegenwoor dige Burgemeester is toch kort bij zijn pensioen. Verder noemt het raadslid een bedrag van f2137.50 voor een van beide Secre tarissen. In het ongunstigste geval zou dit bedrag zelfs dubbel genomen moeten worden. Mij lijkt het beter te redeneeren, de ver eeniging wordt op touw gezet met het oog op bezuiniging, wat ligt dan meer voor de hand, dat beide Secretarissen een functie krijgen, of is dit geheel buiten gesloten Kan een van beide Secretarissen geen Burgemeester worden en de andere Secretaris blijven Gebeurt het zooals ik hier voorstel, dan valt het voorgestelde nadeel van ruim f 2000 dus reeds weg en heeft de ge meente reedsnvanaf het begin geen nadeel. Ten slotte wil ik voor een oogenblik echter de mogelijkheid stellen, dat alles loopt zooals het raadslid zich dit voorstelt, doch zou hem dan vooraf deze vragen willen en vroeg mij af welk persoon zoo iets durft neer te schrijven. De door inzender aan gehaalde uitdrukkingen herhaal ik niet, doch wil hem wel zeggen dat ik in 17 jaren dat ik gezel was en in bijna 18 jaar als patroon, nooit van een knecht of baas zulks heb gehoord, laat staan gezien. Als inzender een coöperatieve bakkerij wil oprichten, dat hij zijn gang gaat, maar laat hij dan ook de bakkers met rust laten en hun niet op zoo'n ongemanierde wijze beleedigen, hetgeen ook door alle burgers ten zeertse wordt geminacht. Ik heb geen machine in de bakkerij, doch wat reinheid en zindelijkheid aangaat mag men ieder uur van den dag ook den inzender van het ingezonden stuk komen bezien, en noem mijn naam, welke de inzender verzweeg. Dankend voor de plaatsruimte, Hoogachtend, Uw dw. dn., S. A. DEN ENGELSE, Broodbakker, Engstraat, Heusden. C ORRES POND E N TIE7"~~ Raadsverslag Almkerk alsmede eenige be richten moeten wegens plaatsgebrek wachten tot het volgend nummer. De Redactie. ADVERTENTIEN. Op DONDERDAG 11 SEP TEMBER a. s. zal den Heer P. BOUMAN te Aalburg, trachten Het bouwen van een Woonhuis met Stallen enz., op een vrij terrein te Aalburg. Bestek en teekening vanaf DONDERDAG 4 SEPTEMBER f 2.verkrijgbaar bij A. Michaël te Aalburg. Met ingang van 1 SEPTEM BER a. s. begint een welke alom verkrijgbaar is. De Ondernemer G. GARSTMAN. Concertzaal van den Heer T. Jonker te Veen. op Zaterdag 30 Augustus. Optreden van Brabantsch meest gevierde Humoristen-Duettisten de Heeren uit Tilburg met hunnen Pianist de heer J. VERBUNT. Zie Programma's. zal op Vrijdag 5 Sept. a.s. v.m.. 10 u. Z. T. bij Mej. G. VOS te Veen, voor 5 jaar, t/v. Ned. Herv. Kerk te Veen, Diaconie der Ned. Herv. Gemeente aldaar en Mevr. Wed. G. v. d. Boom eenige perceelen bouwland, aldaar. Zie biljetten. Geld. beschikbaar voor le en 2e Hypotheken en Credieten met en zonder borg Br. fr. m. porto v. antw. B. P. v. Wijland Administrateur Bt. Walevest 30 Tel. 1281 Dordrecht. Actieve agenten gevraagd. zal op Donderdagen 11 Sept. a.s. in Café »HET NEUSJE VAN DE ZALM« gem. Veen bij inzet en 18 Sept, a.s. inCaféLANK- HAAR te Babiloniënbroek bij toe slag", telkens 11 uur v.m. zomertijd namens den Heer M. SCHOUTEN te Wijk KOOP I: 3.20.60 H.A. uitmuntend in het Oud-Land van Babiloniën broek achter de kerk, in 2 perc. en in massa. (in huur geweest voor f 500, p. j. bij Adr. Lankhaar aldaar, die inlichtingen verstrekt). KOOP li; 3.80.90 H.A. in het Wijksche Pompveld aan de Pömpveldsche Steeg gem. Veen nabij »Het Neusje van de Zalm,® (in huur geweest voor f 450. p. j. bij Govert van Andel aldaar, die inlichtingen verstrekt. Breeder bij biljetten, gratis verkrijgbaar bij Notaris COOL. te Werkendam, zal Dinsdag 2 September 1924, nam. 2 uur (zomertijd) in Calé Spren ger te Sieeuwijk, 1. den Heer C. WALRAVEN e. a. onder De Werken. 2. Mej. Wed. B. v. KRUGTEN onder S 1 e e u w ij k. Breeder bij biljet. TE WAALWIJK, zal voor zijn principaal by inschrijving voor 4 jaar 19251928 BOUWLAND te Eethen aan den Watermolen, Sectie A 151 groot 2,40,60 H.A. Inschrijvingsbiljetten worden in gewacht uiterlijk tot 5 September a.s. voorm. 10 uur ten kantore van gen. Notaris. De ondergeteekende bericht hierbij, dat hij een onder- grondsch benzine-reservoir met pomp heeft geplaatst en beveelt zich beleefd aan voor het leveren van Benzine. te Waalwijk, bericht dat het WEILAND in »den Ouden Doorn® te Almkerk is ingezet en verhoogd Koop 1, Sectie D no. 210, groot 1.76.70 HA. op f5000.—. Koop 2, Sectie D no. 207, groot 2.70.90 H.A. op f5750.-. Koop 3, Massa op i 11000. Toeslag; DONDERDAG 11 SEPTEMBER 1924, des middags 12 uur in »Hotel Verwiek te Waalwijk. Dagelijks kan verhoogd worden. VOOR 12 JAREN: ingaande 1 Januari 1925 in den St. Romboutspolder onder Giessen, eigendom van den heer BEELAERTSVANEMMIKHOVEN Inschrijvingsbiljetten in te leve ren ten kantore van Notaris Hartong van Ark te Raams- donksveer, voor 15 September 4924.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 3